Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Experti na sex ako neoinkvizítori.

8
reakcií
1316
prečítaní
Tému 4. novembra 2010, 07:06 založil fajer.

podobné témy:



1.
označiť príspevok

fajer
   4. 11. 2010, 07:06 avatar
Posadnutosť strachom zo sexu

Dogmatickí kresťania veria, že ich náboženské obavy zo sexu majú niečo spoločné s morálkou. Ich hlavná starosť je, že stvoriteľ sveta sa bude urážať hocičím, čo ľudia robia nahí.

Ľudský papilomavírus (HPV) je dnes najbežnejšia sexuálne prenášaná infekcia v USA, nainfikovaná viac ako polovici americkej populácie. Zapríčiňuje, že na rakovinu krčka maternice na svete zomrie každoročne vyše dvestotisíc žien.

Svet dnes disponuje vakcínou proti tomuto vírusu, ktorá sa zdá byť bezpečná a účinná. Kresťanskí konzervatívci v americkej vláde však odmietli vakcinačný program: infekcie HPV totiž považujú za cenného spojenca na odstrašovanie pred predmanželským sexom.

Kresťanská posadnutosť sa šokujúco prejavuje v sexuálnej výchove. Aj na Slovensku by jej učebnice najradšej tvorili alebo aspoň schvaľovali katolícki biskupi! Zdá sa, že u nás niet väčších expertov na sex ako tých, ktorí by - teoreticky - mali žiť v celibáte.

Vie sa pritom, že učiť len k sexuálnej abstinencii nefunguje. Jedna štúdia zistila, že „panenské sľuby" odsunuli sex v priemere o 18 mesiacov a súčasne viedli k tomu, že sa „panenské dorastenky" vo zvýšenej miere oddávali orálnym a análnym praktikám.

Americkí tínedžeri majú zhruba rovnako veľa sexu ako mládež inde v rozvinutom svete, ale americké dievčatá štyri až päť ráz častejšie otehotnejú, porodia alebo podstúpia potrat. Mladí Američania sa tiež omnoho pravdepodobnejšie nakazia pohlavnými chorobami. Výskyt kvapavky medzi tínedžermi je sedemdesiatkrát vyšší ako u ich rovesníkov v Holandsku a Francúzsku.

Evanjelikánsky člen Poradného výboru pre imunizáciu v USA Reginald Finger nedávno vyhlásil, že by zvážil odmietnutie vakcíny proti HIV - a teda odsúdil milióny mužov a žien na smrť na AIDS - lebo by taká vakcína povzbudzovala k predmanželskému sexu. Tu sa náboženské predstavy naozaj stávajú vražednými.

Neoinkvizítori na Slovensku

Obscénnym príkladom vražednosti dogmatického kresťanstva sú prekážky, ktoré kladie výskumu embryonálnych kmeňových buniek. Pritom je to jeden z najsľubnejších trendov nášho storočia. Mohol by poskytnúť terapeutický prielom pri všetkých chorobách a poraneniach, ktorými ľudia trpia, vrátane rakoviny.

Je však pravda, že výskum embryonálnych kmeňových buniek zahrňuje deštrukciu trojdňových ľudských embryí. Práve to trápi kresťanov. Trojdňové ľudské embryo - blastocysta je zhlukom 150 buniek. Iba na porovnanie, v mozgu muchy je stotisíc buniek. Ľudské embryá, ktoré sú zničené pri výskume, nemajú ani len neuróny, preto je nemožné, aby mohli akokoľvek trpieť.

Dogmatickí kresťania veria, že „život sa začína vo chvíli počatia". Veria, že v každej blastocyste je duša a že záujem jednej duše - povedzme duše dievčatka s popáleninami na 75 percentách povrchu tela - nemôže prevážiť nad záujmami inej duše. Dokonca ani ak tá druhá duša zhodou okolností žije v Petriho miske.

Náboženská dogma prevládla nad skutočným súcitom. Rovnaký fundamentalistický fanatizmus priniesla nedávno zo Spojených štátov na Slovensko potratová bilbordová kampaň. Mladí neoinkvizítori v nej nezaváhali konkrétne označiť za vrahyne státisíce slovenských žien.


3.
označiť príspevok

Anastasija žena
   4. 11. 2010, 08:23 avatar
čokoľvek z ľudskej prirodzenosti je použité ako nástroj presadzovania, či dokazovania si moci, prestáva mať svoj pôvodný - prirodzený zmysel
ľudia si dokážu sami znehodnotiť všetko pekné a čisté, čo im je od prírody dané, tí alebo iní .. všetko jedna banda
škoda reči


4.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 11. 2010, 13:12 avatar
kazdy clovek, kazda institucia, kazdy spolok ma svoju propagandu za ktoru sa broji... co prebieha vo svete je suboj myslienok... evolucia vyberie tie ktore su najprezivsie... alebo zavrhne cely tento vrh s odovodnenim ze progres v tejto variante zivota je nedostatocny na prezitie do dalsich faz tejto reality... clovek bud tuzi po ovladani alebo tuzi byt ovladanym... dokial ti co ovladaju budu mat strelene napady ako zabezpecit nesmrtelnost chrobaka a dokym ti co tak radi pocuvaju tieto sproste napady ich budu pocuvat... dovtedy bude na zemi tento cirkus... o presadzovani sialenych napadov na ukor menej sialenych napadov... ale to tak... bud dospieme alebo vymrieme...god bless america...


2.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 11. 2010, 07:45 avatar
..ovsem, ze ludia sex pokladaju dnes uz za prvotne potesenie v ich zivote je fakt.. a to velmi smutny fakt
Súhlasí Arabeska


5.
označiť príspevok

Well75 muž
   4. 11. 2010, 13:37 avatar
Boris a preco? Ved vecne si nezatrtkas s niekym co to chce vecne.....
Ja sex milujem a nemam problem kazdy den si ho uzivat s niekym ku komu citim nieco pritazlive.
Je to uhol pohladu u kazdeho zrejme.


7.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 11. 2010, 19:27 avatar
isteze Well.


6.
označiť príspevok

Krištof
   4. 11. 2010, 15:17 avatar
Na jednej strane je sexualita normálnou súčasťou života, na druhej strane však nie sme chodiace pohlavné orgány alebo len prostriedky na šírenie sebeckých génov, ale sme bytosti so všetkým čo k tomu patrí. Napríklad by sme mali aj psychicky nejako rásť a vôbec žiť. Aj podľa profesorov psychológie je pre zrelú osobnosť charakteristické o. i. že svoj sexuálny život smeruje k zodpovednému citovému vzťahu. Iste, to je optimálna situácia a ja tu nechcem osudzovať tých, čo žijú inak... Nemám presne taký názor na sexuálne veci ako katolícka cirkev, ale zas je to ich vec, aký majú názor. Dokonca je dokázané, že kňazi a rehoľníci môžu žiť v celibáte bez toho, aby nejako zásadne trpeli.

Dnešná doba je preerotizovaná a presexualizovaná. Vznikajú sexuálne choroby? Tak čo, nech vznikajú, nájdeme na ne lieky, nie? Hlavne sa v žiadnom prípade nesprávať zodpovedne, na to ani nepomyslieť. Mnohí ľudia sú až príliš sexuálne aktívni, aj na niektorých netových stránkach a chatoch možno vidieť až úchylné prejavy, ale aj rôzne oplzlosti, vulgárnosti a primitivizmus a to aj verejne. To autora tamtoho textu asi nezaujíma. Niekedy sa dáva priveľký dôraz na sex a zanedbávajú sa iné stránky, množia sa sexuálne závislí a úchyláci. V tejto súvislosti - odkiaľ sa berie tá nálepka "skazený západ"? Aj práve z tohoto. Podľa mňa by tu malo platiť ono "radšej hamovať (mierniť sa) ako banovať". Mnohí sú skôr posadnutí sexom, trpia sexuálnou obsesiou. Paradoxne to vedie aj k impotencii.

Čítal som napr. že: "štatistiky potvrdzujú, že tie krajiny, ktoré majú viac antikoncepcie, majú aj viac potratov a tie, ktoré majú viac kondómov, majú i väčšiu mieru výskytu AIDS." Ja viem, v zmysle toho textu by sa dalo povedať - však nájdeme na AIDS lieky a bude.

Takže môžem to aj ja tak vyjadriť: experti na sex, primitívi, so svojou neoeugenikou, zabíjaním embryí, podporou potratovej mentality, aj nacisti mali svoju vedu a robili pokusy na ľuďoch, zabíjali pre svoje dôvody... Chápem, ak sa niekomu stane, že "musí ísť na potrat", ale to je čosi iné...

P.S. Nie je to mimochodom už dosť starý text, fajer? Lebo s príchodom Obamu do Bieleho domu sa v tejto oblasti situácia zmenila.


8.
označiť príspevok

ruwolf muž
   4. 11. 2010, 19:55 avatar
Buď je blastocysta človek abo nie je. (Nemá mozog, takže nemôže byť - ale Ty si vypatlaný, nedokážeš pochopiť triviálne veci, takže to teraz neriešim.)
Takže, ak tvrdíš, že blastocysta je človek a aj napriek tomu ho toleruješ zabiť z nie život-zachraňujúcich dôvodov ("Chápem, ak sa niekomu stane, že 'musí ísť na potrat', ale to je čosi iné...", si práve Ty vraždu-tolerujúci primitív.


9.
označiť príspevok

Krištof
   7. 11. 2010, 16:53 avatar
Hmm, zdá sa, že si rozumný (aspoň čiastočne). Iste, ja to neviem posúdiť, lebo som vypatlaný, takže ak o tebe hovorím, že si rozumný, neber to veľmi vážne...
No čo sa týka ľudského embrya, je to skutočne ľudské embryo a ak by sa nezlikvidovalo napr. na "vedecké účely", tak by sa z neho vyvinul človek. V embryu je základ všetkého biologického (aj mozgu).

"Nemá mozog, takže nemôže byť"
Takže ľudské embryo nie je človek?

"si práve Ty vraždu-tolerujúci primitív."
Ty tvrdíš, že ľudské embryo - "blasytocysta" - nie je človek, nie ja. Takže ak je to len blastocysta a nie "človek", možno ho pokojne zlikvidovať? To nie je primitívna vražda?

Vieš, v našom právnom systéme je interupcia dovolená... Nedá sa asi z právneho hľadiska zakázať, hoci nie je ani žiaduca. Hmm, život je zložitý. Ale ak aj nejaká chudina ide na interupciu, tak má na to asi vážnejšie osobné dôvody a nie je za tým tá potratová mentalita... Inak, dnes už je možné, aby žena dieťa donosila a potom ho odniesla do hniezda záchrany a ľudia sa oňho postarajú... nemusí sa obávať, že by sa oňho nemal kto postarať a tak.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:03,  Trest? Že ich z toho priestoru vytlačili Rusi, lebo tam nemali čo robiť. Ako záleží na...
dnes, 04:01,  Pozorovateľ, veď ty si odpadlík, ovca vo vlčom rúchu, pretože si opustil jehovistov.
dnes, 02:45,  17 - citujem tvoje slová: "teda načase je aby si si vyčistil ten tvoj jazyk." Ja sa...
dnes, 02:38,  3 - presne ako píšeš, citujem: "aby si dali pozor na odpadlíkov, .... na ovce vo vlčom...
dnes, 02:22,  veru Shagara, nie je nadarmo napísané...litera zabija ale Duch oživuje....ktovie prečo....ty...
dnes, 01:53,  1, .... Slovensko /Shagara/ bude spinkať!*06*06*06*06*28*28*28*28*28 *39*39*39*13*13*13*57
dnes, 01:51,  22, .... však som človek, .... a nie anjel!*39 Ach tá tvoja "litera", ....... a čo...
dnes, 01:47,  12, ...... dnes mnohí vidia všade len iluminátov, slobodomurárov a UFO, a podobne. Dá sa to...
dnes, 01:46,  23, .... to sa týka pomazaných , .... a to ty a ani ja nie sme. Nenamýšľaj si, že si...
dnes, 01:40,  21, .... a tu sa aj ukazuje, že ten ktorý má problém v srdci,mysli, .... tak ten nepochopí...
dnes, 01:19,  smutné a zaroveň nebezpečne je, že sa už jedna vlastne o anarchiu....
dnes, 01:01,  oni to vlastne musia robit ako opozicia....musia šaškovať aby vobec na seba upozornili
dnes, 00:57,  šak nech sa trepocu aspoň je sranda...na všetkých urovniach....na df su tiež takí...
dnes, 00:53,  keby si bol jeho synom, tak mu hovoríš Otec....Tvoj duch svedci s jeho Duchom....Volaš Abba...
dnes, 00:47,  Ondro to môžu to je už konanie v rigor mortis . Na niečo je dobré vidieť ich takto...
dnes, 00:40,  komunisti na dochodku sa vrtia spolu s extrermistami.....bojovali kosakom a kladivom, teraz...
dnes, 00:36,  ano bude....ale pre koho.....nie si v duchu, ani v božom tele...len zarytý v litere....Ale Boh...
dnes, 00:34,  ilumináti *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:33,  jedine kto tu znasilnuje Bozie Slovo si Ty Shagara..,pre teba je to vlastne len litera.....
dnes, 00:32,  Vďaka Vám, naši priatelia a spolubojovníci!...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(68 062 bytes in 0,219 seconds)