Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Existuje nádej pre mŕtvych?

18
reakcií
867
prečítaní
Tému 23. novembra 2017, 16:35 založil pozorovateľ.

podobné témy:1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   23. 11. 2017, 16:35 avatar
“Nedivte sa tomu, lebo prichádza hodina, keď všetci v pamätných hrobkách budú počuť jeho hlas a vyjdú, tí, ktorí konali dobro, na vzkriesenie života, a tí, ktorí konali hanebne, na vzkriesenie súdu.” - Ján 5:28, 29.

www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   23. 11. 2017, 17:10 avatar
1

No pozorovateľ, prečo je tam pridané - "v pamätných hrobkách? Nejak vám to nepasuje do vášho učenia, tak ste si to upravili. Niečo strašné!

"V pamätných hrobkách" spoločenstvo SJ si pridalo. Je to zjavné! Kto podľa SJ leží v pamätných hrobkách? Ležia tam aj tí, čo zlé činili. Čo mi na to odpovieš.

Preklad Roháček

Ján5 28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, 29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu.

Evanjelický preklad

Ján5 28Nedivte sa, že prichádza hodina, v ktorú všetci v hroboch počujú Jeho hlas, 29a tí, čo dobre činili, vyjdú na vzkriesenie k životu, tí však, ktorí páchali zlo, na vzkriesenie k súdu.

Český Kralický

Ján 528Nedivtež se tomu; neboť přijde hodina, v kteroužto všickni, kteříž v hrobích jsou, uslyší hlas jeho. 29A půjdou ti, kteříž dobré věci činili, na vzkříšení života, ale ti, kteříž zlé věci činili, na vzkříšení soudu.

Vieš aký je obrovský rozdiel medzi tým, čo hovorí Písmo, teda že všetci v hroboch počujú jeho hlas od toho vášho pridaného a deformovaného, že teda iba z pamätných hroboch počujú jeho hlas? Za toto budete súdení. To Slovo vás bude súdiť v posledný deň za toto čo stvárate.


8.
označiť príspevok

litiliti muž
   23. 11. 2017, 19:48 avatar
2, aky ma zmysel rozpravat sa s jehovistickou sektou o Pisme? Aky?


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 11. 2017, 19:50 avatar
Ako s kým si s islamského štátu o islame.
Pravdu poznajú len oni, nik iný.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2017, 21:12 avatar
2,......opäť,je vidno,že nerozumieš o čom je reč. A to aj vtedy,keď by tam malo byť iba..."v hroboch". Pretože je to stále to isté!
Len výraz "pamätné hrobky" výstižnejšie opisujú čo sa udeje?!
príklad: Pripusťme verziu-"v hroboch". Budú naozaj počuť hlas mŕtvi a vyjdu z doslovných hrobov?
Samozrejme je to nerozumné tvrdenie. Pretože ,tam kde niekde pred 3000 tisíc rokmi boli pohrebiská, stojí dnes Tesco ,alebo je tam priehrada,...atď. Tiež mŕtvi ani nemôžu nič počuť,...a je to len obrazné vyjadrenie,že Boh vyvolených vzkriesi.
Tiež,....ak sú mŕtvi v nebi,...v pekle,....ako môžu potom vyjsť z hrobov? Lebo v nebi žiadne "telo a krv" nemôže byť. Ani oslávené, ani rôsolovité, ani nijaké hmotné telo,....ale iba duchovné. Tam žijú ľudia ako anjeli,a majú aj také telá.
Výraz .....„pamätné hrobky“ je vhodný, lebo súvisí s Božou pamäťou. Všemohúci Boh, ktorý stvoril obrovský vesmír, si do najmenších detailov pamätá tých, ktorí zomreli, a to aj s ich vrodenými i získanými vlastnosťami. (Iz. 40:26) A tých ktorí sú v jeho pamäti/v knihe života/,tak iba tých vzkriesi!
(Grécke slovo preložené ako „pamätné hrobky“ nie je množné číslo od tafos [hrob, jednotlivé pohrebné miesto] alebo od haidés [hrob, v zmysle všeobecný hrob zomrelého ľudstva], ale je to datív množného čísla od mnémeion [pamiatka, pamätná hrobka]. To kladie dôraz na zachovanie pamiatky zomrelej osoby.
Teda,....nevyjadruj sa k niečomu,čomu ale vôbec nerozumieš.


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   23. 11. 2017, 23:48 avatar
shagara 11, chápem ťa a v podstate súhlasím, ale nezdá sa mi vhodné vymýšľať nové pojmy / názvy a zavádzať ich húfne do Písma. Slovo "pamätné hrobky" naozaj dostatočne a výstižne vystihuje božiu pamäť??? Nepovedal by som, aspoň mne nie. Až keď som si prečítal tvoj výklad / vysvetlenie môžem povedať "no dobre". Mne to ešte evokuje myšlienku, že pamäť je uložená v hrobe, aj keď vlastne hrob je v Bohu, ... tak nič. :-)

Potom je tu ďalšia vec. Ako to že nebudú vzkriesení všetci ľudia? Ktorí nebudú? Dal si rovnosť medzi "budú vzkriesení" a "sú zapísaní v knihe života", ok môže byť. Ale veď predsa každý má zápis vo svojej knihe života. Či?


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 00:08 avatar
12,.....je to preto,že tam nie je slovo "tafos",....tak ako to môže niekto niečo kritizovať,ak tomu vôbec nerozumie. Ja som sám písal,...že kľudne, aj slovo hrob/tafos-ktoré tam nie je/ vystihuje myšlienku textu.
Alebo aj ked povieme ,že máme akoby "hrob u Boha". Aj keď ani slovo hádes tam nie je! Ale nech,.....stále je pointa zachovaná.
A určite prekladatelia nášho prekladu neurobili nič zlé,ale naopak. Lenže Realita nemá o tom ani šajnu a vyjadruje sa vždy zbytočne. Ale chápem.....účel svätí prostriedky!
----------------------------------------------------------------------------
A "knihu života" má iba Boh. Teda,
V Malachiášovi 3:16 čítame o ďalšom požehnaní od Jehovu:........ „V tom čase tí, ktorí majú bázeň pred Jehovom, spolu hovorili, každý so svojím druhom, a Jehova stále pozoroval a počúval. A písala sa pred ním pamätná kniha pre tých, ktorí majú bázeň pred Jehovom, a pre tých, ktorí myslia na jeho meno.“ .....pochopil si ,o čom je reč?
Aj Izaiáš na túto tému trochu hovorí..... „Stane sa, že o tých, ktorí zostanú na Sione a o tých, ktorí zostanú v Jeruzaleme, sa povie, že sú mu svätí, každý zapísaný pre život v Jeruzaleme.“ — Izaiáš 4:3.
Nechcem to rozvádzať,.....bežne sa v Izraeli písali "knihy",...."kroniky",...atď.
A v tomto zmysle aj Boh má obraznú knihu a tam sú zapísaní,tí....ktorí majú jeho schválenie. Alebo niekto môže byť aj z tejto "knihy"....vymazaný!
Dalo by sa o tom hovoriť dlho.
Ak ty mieniš "knihu života",....niečo ako DNA,tak to je úplne niečo iné.


15.
označiť príspevok

milky945 muž
   24. 11. 2017, 00:36 avatar
Nie, nemyslím "niečo ako DNA", myslím kniha života v ZJ 20.

Inak po pravde nerozumiem moc tomuto textu v ZJ 20:
"12 ... A otvorily sa knihy, a otvorila sa aj iná kniha, to jest kniha života ..."
a
"15 A jestli niekto nebol najdený zapísaný v knihe života, bol uvrhnutý do ohnivého jazera." ...
akoby kniha života bola len jedna. Lenže čo sú potom ostatné knihy? Nie sú knihy života / knihy skutkov ľudí? Alebo ten text chcel možno zdôrazniť len to, že jedna kniha života má špeciálny význam a je to asi kniha života Ježiša Krista.

Tiež nerozumiem prečo sa RealitaABC voči tomu tak ohradil.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 16:34 avatar
15,.....a to je práve tá kniha ,ako som aj písal. A tú píše Boh/pomyselne/,teda pre tých,ktorých vzkriesi,alebo zachráni!
2 Mojž.32:33......"Jehova však povedal Mojžišovi: „Ktokoľvek hrešil proti mne, toho vymažem zo svojej knihy."
---------------------------------------------------------------
Sú tieto zvitky záznamami o minulých skutkoch týchto ľudí? /ako píšeš/ Nie, rozsudok nebude vynesený na základe toho, čo urobili ľudia predtým, než zomreli. Ako to vieme? Biblia hovorí:...... „Kto zomrel, je zbavený hriechu.“ (Rimanom 6:7) Teda vzkriesení budú privedení späť k životu takpovediac s čistým štítom. Teda,aj predkresťanskí ctitelia, predčasne zomrelí,malé deti,mentálne nespôsobilí, tí čo nemohli spoznať Krista,atď.
Tie "iné zvitky" musia teda predstavovať ďalšie Božie požiadavky./pridané k Písmam/ Ak budú chcieť ľudia žiť navždy, či už tí, ktorí prežijú Armagedon, alebo tí, ktorí budú vzkriesení, budú musieť poslúchať Božie prikázania vrátane akýchkoľvek nových požiadaviek, ktoré Jehova môže odhaliť v priebehu tisícročia. Z toho vyplýva, že ľudia budú súdení na základe toho, čo budú robiť počas súdneho dňa. Aj preto sa hovorí 1000-ročnému kráľovstvu Krista, že je to 1000-ročný deň súdu.
A posudzovaný budeme,rovnako ako aj teraz na základe Normy,sväté Písma/ktorá bude rozšírená o iné zvitky/.
No nie všetci budú ochotní prispôsobiť sa Božej vôli. Izaiáš 26:10 hovorí: .......„Aj keby bola zlému prejavená priazeň, jednoducho sa nenaučí spravodlivosti. V krajine priamosti bude si počínať nespravodlivo a neuvidí Jehovovu vznešenosť.“ Nad týmito zlými bude počas súdneho dňa vykonaný rozsudok smrti, a to s konečnou platnosťou. — Izaiáš 65:20. Bude vytretý z knihy života.
-----------------------------------------
A Realita ničomu nechápe,...a nevidí ani svoj nos.  Tak tomu sa nečuduj. Oni zrušili 1000-ročné kráľovstvo,tak sa nečuduj. Oni si to vybavili v nebi,....u šaňa rožkatého! 


19.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 11. 2017, 23:32 avatar
Milky945 napísal: Tiež nerozumiem prečo sa RealitaABC voči tomu tak ohradil.
-------------------------------------
Ono totiž ja sa podľa SJ nemám čo vyjadrovať k veciam, ktorým nerozumiem. Ono totiž v tých výmysloch SJ sa vyznajú len SJ. No často sa sami zamotajú do tých svojich bludov.

Len si všimni túto nezrovnalosť v jeho tvrdeniach a jednoducho sa vyhovorí tým, že ja tomu nerozumiem.

Shagara napíše cit: A tých ktorí sú v jeho pamäti/v knihe života/,tak iba tých vzkriesi!

To znamená, že podľa SJ sú potom oni v tých ich pamätných hrobkách a iba ich vzkriesi? No ako to, že verš hovorí, že vstanú všetci v hroboch a teda aj tí, ktorí zle činili. Vidíš, to? Niečo im tam nesedí! Ján5 28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, 29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu.

Tu sa jednoznačne nachytali. Ja som sa ich opýtal, že kto podľa SJ leží v tých ich pamätných hrobkách? Ležia tam aj tí, čo zlé činili? Neodpovedajú a je jasné prečo.Neodpovedia predsa, že ležia tam aj tí, čo zle činili. Samozrejme, že im to nesedí, lebo ak povedia, že vstanú len tí, ktorí sú v pamätných hrobkách, tak potom nemôžu vstať všetci, teda aj tí, ktorí zle činili. No v Písme je jasne napísané: všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, 29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu. Potom je jasné, že sa nemôže jednať o nejaké ich pamätné hrobky, ale všeobecne o všetky hroby v ktorých ležia tí, ktorí dobre činili a aj tí ktorí zle robili a ti všetci vstanú. Čo sú to tie hroby je na inú tému.


17.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   24. 11. 2017, 22:10 avatar
11

Shagara

Pripusťme verziu v hroboch? Ale veď to v Písme je - v hroboch a nie pamätných. Čo mám pripúšťať? To už aký blud sa vás chytil? To už nemá obdobu. No a to, čo píšeš ďalej, tak to je katastrofa.

Ja som sa pýtal cit: Kto podľa SJ leží v pamätných hrobkách? Ležia tam aj tí, čo zlé činili? Tak odpovedzte!

Predsa sa jasne píše: Ján5 28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, 29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu.

Takže všetci vstanú a teda aj tí, ktorí zlé činili na vzkriesenie súdu. A súd je súdom podľa skutkov. No vy tvrdíte, že všetci mimo SJ budú zničení a prestanú existovať. Tak načo je súd podľa skutkov, ak aj tak prestanú všetci mimo SJ existovať a teda budú zničení? No a títo všetci zlí, ktorí taktiež vstanú, tak podľa SJ nie sú v pamätných hroboch, alebo áno, no tak mi to vysvetlí, lebo aj oni vstanú. Tak načo budú vstávať, aby prestali existovať, alebo čo? A toto vám nabúrava to vaše katastrofálne učenie. Preto ste tam zbytočne pridali a teraz máte problém.

Tí, ktorí sú zapísaní v Knihe Života nejdú na súd, lebo: Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.

Pre SJ je to jasné - ignorovať, alebo prekrútiť!

Tí, ktorí sú zapísaní v ostatných knihách, tak sú súdení podľa svojích skutkov a to mierou spravodlivého Boha: Zj 20:12 A videl som mŕtvych, malých i veľkých, stojacich pred trónom Božím. A otvorily sa knihy, a otvorila sa aj iná kniha, to jest kniha života, a mŕtvi boli súdení podľa toho, čo bolo napísané v knihách, podľa svojich skutkov.

Pre SJ je to jasné - ignorovať, alebo prekrútiť!

Presne to je v súlade aj týmto veršom:Ján5 28Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas,

Všetci? Pre SJ je to jasné - ignorovať, alebo prekrútiť!

Tí, ktorí dobre činili, tak to sú tí vykúpení v Kristu, ktorí nejdú na súd , lebo svoje rúcha oprali v krvi Baránkovej:
"29a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, "

No a tí ostatní, tak neuverili v toho, skrz ktorého sme ospravedlnení - Ježiša Krista a teda idú na súd cit: "ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu."

Zj 20:12 ...a mŕtvi boli súdení podľa toho, čo bolo napísané v knihách, podľa svojich skutkov.

Budú súdení podľa toho, čo bolo napísané v knihách, Shagara a nie to, čo učíte vy, že všetci mimo SJ prestanú existovať. Načo by boli knihy a to čo je tam zapísané, ak by platilo to, čo učíte?


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 11. 2017, 17:30 avatar
Mrtvi sú už v pohode, ale čo živí ?   
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2017, 17:44 avatar
Čo žíví, ale čo my dvaja !!!!!!!!!!!!!!   
Súhlasí Osvietený


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2017, 19:59 avatar
Aj živí sa raz dočkajú tej pohody. 
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 11. 2017, 18:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 11. 2017, 18:30 avatar
4. no my máme nádej, či ???? 
Súhlasí Mil@níčko


7.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2017, 18:32 avatar
Máme, nádej zomiera ako predposledná.........  
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 00:15 avatar
7,....a ja som si doteraz myslel,že "posledná". Poondianá demokracia,..... 


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 11. 2017, 22:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:25,  Čiže sú na tom tak isto, ako tu naši.
dnes, 18:25,  samozrejme ak prekracuju zákony....co chceš ty idiot anarchiu?
dnes, 18:25,  Boris ale majú niekoľkonásobne vyššie príjmy a množstvo tovaru lacnejšieho ako u nás...
dnes, 18:23,  To žiješ ty Ondrej.
dnes, 18:23,  Edo prečo stále klameš ? Vianočné trhy v Nemecku aj u nás chránia vojaci kvôli hrozbe...
dnes, 18:23,  Boris ty žiješ vo svojich predstavách
dnes, 18:22,  Krupa vyjadril svoj postoj dlhým "Á", čo sa v jeho reči dá považovať za...
dnes, 18:22,  Ale majú 3x drahšie nájmy a energie...
dnes, 18:21,  mufko sa nezapre
dnes, 18:21,  Boris ešte raz ale oni majú niekoľkonásobne vyššie platy a dôchodky ! A množstvo tovaru...
dnes, 18:21,  Smeješ sa na vlastnej hlúposti a ešte si aj odľud dodo? There are fears that this winter...
dnes, 18:19,  ondrej ty totalitník nepohodlných ľudí sú prenasledujete políciou.
dnes, 18:19,  Prečo potom zdieľajú dáta z týchto prieskumov v takmer takom istom pomere ako mainstreamové...
dnes, 18:18,  Ja tiež !
dnes, 18:18,  ale dáš 3x toľko za nájom a energie.. dokedy sa zase budem musieť opakovať hokejis?
dnes, 18:18,  v demokracii sa ludia "prenasleduju" za názor.....ty proti mojmu, ja proti...
dnes, 18:17,  Chúďa, tak ona nevie anglicky, preto je stále tak mimo................. "This equates...
dnes, 18:17,  Boris v takom Kauflande sú hlavný tovar potraviny !
dnes, 18:16,  Úvaha zo zápisníka Emila Stodolu, veľkého vlastenca, liberála a osvieteného právnika,...
dnes, 18:16,  Nechcú byť "rasisti".
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 305 bytes in 0,556 seconds)