Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Existuje i smrť duchovného druhu!

11
reakcií
1247
prečítaní
Tému 2. marca 2015, 19:46 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 12. 2011
74
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   2. 3. 2015, 19:46 avatar
Človek kŕmi iba svoje fyzické telo a zabúda na potravu pre svojho ducha. Avšak tak, akoby bez potravy postupne chradlo a nakoniec zahynulo jeho telo, musí tiež bez potravy chradnúť, živoriť a nakoniec i zahynúť jeho duch. Ak sa tak stane, ide o smrť duchovnú.

Na svete žije obrovské množstvo ľudí, ktorí zanedbávajú svojho ducha tak, že v nich už len slabučko tlie a oni sa preto ocitajú na hranici duchovnej smrti. Mnohí žijú z tohto dôvodu už iba telom a jeho potrebami. Ale tam, kde je len telo, tam sa začínajú zhromažďovať supy! Lebo živorenie na hranici duchovnej smrti, prejavujúce sa už iba životom telesným nemá vo stvorení absolútne nijaké opodstatnenie.

Veľmi dobre vieme, čím treba kŕmiť naše telo. Ale čím treba kŕmiť nášho ducha, aby nechradol a nezahynul?

Treba ho kŕmiť a živiť krásou, čistotou, ušľachtilosťou, dobrom, spravodlivosťou a ľudskosťou. Pestovaním čistých, ušľachtilých, dobrých, spravodlivých a ľudsky ústretových citov a myšlienok, ako aj slov a činov. Toto je potrava ducha, prostredníctvom ktorej mocnie, silnie a prosperuje. Prostredníctvom ktorej je živým, radostným a vitálnym.

Rovnako, ako teda dbá človek o zdravie a prospech svojho tela mal by dbať i o zdravie a prospech svojho ducha. Lebo podstatou a jadrom každého z nás je práve duch! To sme „my“! To je to naše pravé „ja“, ktoré využíva fyzického tela len ako prostriedku pre život v hmotnosti. Duch je podstatou a jadrom nášho bytia! Je tým najdôležitejším, čo máme. Po smrti nášho tela totiž duch žije ďalej.

Avšak ak postupne chradne a nakoniec už len živorí náš duch, ktorému sa nedostávalo duchovnej potravy, potom to znamená koniec. Naša, už len čisto telesná existencia stráca zmysel, ak v sebe nenesie živého ducha.

V evanjeliách sa píše o sudcovi, ktorý raz príde súdiť živých i mŕtvych. Nie však telesne živých a telesne mŕtvych, ako sa to prvoplánovo nesprávne chápe, ale duchovne živých a duchovne mŕtvych!

Evanjeliá sú totiž spisy duchovného charakteru, hovoriace o duchovných súvislostiach bytia. Preto zmienka o súde živých a mŕtvych nemôže byť chápaná v zúženom slova zmysle ako súd fyzicky živých a fyzicky mŕtvych.

Takéto chápanie by totiž bolo absolútne nelogické, pretože človek, ktorý dbá o rozvoj svojho ducha bude žiť aj po smrti fyzického tela. A zase naopak, ak človek nedbá o rozvoj svojho ducha a nechá ho strádať, hladovať a nakoniec i celkom pohasnúť, takýto človek je v skutočnosti mŕtvym, hoci ešte fyzicky žije.

Slová o nevyhnutnom súdení živých a mŕtvych, ku ktorému raz dôjde teda nehovoria o fyzicky živých a fyzicky mŕtvych. Hovoria o duchovne živých a duchovne mŕtvych, z ktorých tí živí vykročia na cestu života a tí mŕtvi na cestu cestu zatratenia.

Vyživujme preto dobre svojho ducha a starajme sa oň. Nech nám rastie, mocnie a rozkvitá. Tak, ako každodenne doprajeme svojmu telu dostatok potravy, aby mohlo existovať, tak každodenne doprajme i dostatok potravy svojmu duchu, aby aj on mohol existovať. Posilňujme ho a živme napríklad krásou. Krásou všetkého druhu, ktorá ale musí byť čistá a ušľachtilá.

Živme ho a posilňujme ho našimi dobrými, čistými, spravodlivými a ľudsky ústretovými citmi a myšlienkami. Živme ho našimi ušľachtilými, dobrými a spravodlivými slovami a činmi.

Potom bude náš duch rásť, pevnieť a rozkvitať. A napokon, keď odloží vonkajší obal svojho fyzického tela bude môcť vstúpiť do nádhernej, jasavej, radostnej a veľkolepej večnej ríše ducha. To je totiž cieľom našej cesty stvorením a zmyslom celého nášho bytia.

Kto však každodenne nedbá a potreby svojho ducha a neposilňuje ho, kto síce necháva na neho pôsobiť krásu, avšak v jej nečistej a poškvrnenej podobe, koho myšlienky a city sú nedobré, nečisté, nespravodlivé a ľudsky neústretové a takýmito sú i jeho slová a činy, duch takéhoto človeka trpí akútnym hladom a čoraz viacej chradne. Nakoniec už len ako maličké svetielko slabo bliká a pomaly pohasína. To je potom stav, v ktorom človeku zostáva už len telo s jeho pudmi a s jeho rozumom.

Cit, ktorý je prejavom ducha sa stratí. Tým najvyšším v človeku, v ktorom odumiera jeho duch sa stáva rozum. Takýto človek sa potom stáva duchovne mŕtvym, rozumovým automatom bez citu. Stáva sa chladným, kalkulujúcim strojom, stáva sa hmotou, stáva sa už iba čisto telom. Telom, nad ktorým, ako je napísané v Biblii, pomaly začínajú krúžiť supy, pretože prakticky ho už možno považovať za mŕtveho.

Chceme byť vari aj my odstránení z tohto stvorenia ako neživé mŕtvoly? Chceme vari kráčať v ústrety takémuto osudu?

Ak nie, posilňujme každodenne svojho ducha a doprajme mu starostlivosti, potravy a výživy, aká mu prináleží, aby mohol silnieť a prosperovať. Aby sa v sile krásy, ušľachtilosti, dobra, spravodlivosti a ľudskosti rozžiaril ako jasný plameň, šľahajúci v ústrety večnému spojeniu s nádherou veľkolepej ríše ducha.

Toto je vízia a toto je cieľ, ku ktorému má smerovať životné úsilie každého z nás.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí elemír


2.
označiť príspevok

huranato muž
   2. 3. 2015, 19:59 avatar
známka: 4


3.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 3. 2015, 20:37 avatar
Samozrejme, že existuje. To je ta druhá smrť, pred ktorou varuje Zjavenie Jána, ku ktorej už nejeden aj tu na Zemi beží v ústrety...ukončenie vlastného bytia, rozklad duchovnej podstaty....
Súhlasí bystrik


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   4. 3. 2015, 01:15 avatar
Sloven, prečo myslíš že varuje? Formulácia toho textu v Zj 20,14 neznie moc výhražne / varovne, je tam len konštatovanie ... a ďalšia vec ... Akože duchovne mŕtvi majú zomrieť znovu v ohnivom jazere? Dva krát zomrieť neviem ako sa dá.


10.
označiť príspevok

fajer
   3. 3. 2015, 16:57 avatar
to sa nedá ani čítať, duša je blud, tak ako tento príspevok, veľa napísané nič nepovedané....


4.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 3. 2015, 23:25 avatar
"Nejnádhernější lidé, které známe, jsou ti, kteří znají porážku, znají utrpení, námahu, znají ztrátu a našli cestu ven z propastí. Tito lidé oceňují život, jsou vnímaví a schopni porozumění, což je naplňuje soucitem, laskavostí a hlubokou láskou. Nádherní lidé se nádhernými nestávají jen tak."

Elizabeth Kubler Ross
Súhlasí milky945, Wolfe


5.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 3. 2015, 00:06 avatar
RE "Živme ho (ducha) a posilňujme ho našimi dobrými, čistými, spravodlivými a ľudsky ústretovými citmi a myšlienkami. Živme ho našimi ušľachtilými, dobrými a spravodlivými slovami a činmi. Potom bude náš duch rásť, pevnieť a rozkvitať.":

Táto analógia medzi telom a duchom má jednu chybu. Telo / človek raz zomrie, aj keď ho kŕmime pozemskou stravou. Prečo myslíš, že duch bude žiť, keď ho budeme živiť našimi, hoci ušľachtilými myšlienkami a skutkami?

Potom je tu ďalšia vec. Nášho ducha formuje aj naše okolie, okolnosti a udalosti v živote. To nie je čisto moja záležitosť, čím nakŕmim svojho ducha. Vedeli by o tom hovoriť ľudia, ktorí prežili rôzne tragédie rodinného alebo národného charakteru (vojny).
Súhlasí Wolfe


6.
označiť príspevok

bystrik muž
   3. 3. 2015, 07:15 avatar
Mŕtvol tu stále pribúda...Ale to pochopí len málokto...


7.
označiť príspevok

Spiritual healing muž
   3. 3. 2015, 09:17 avatar
Ach ducharina. Žrádlo pre duchov je chodiť do kostola, lebo sú tam konexie. :D


8.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 3. 2015, 15:36 avatar
Chodiť do kostola,lebo tam je potrava pre ducha, pre niekoho chvála bohu a pre niekoho bohužiať.
V prvom rade je to životodárna živá voda, ktorá vyteká z povzdvihnutej hostie a každého vysloveného slova modlitby.
Pre niekoho na posmech a pre niekoho základná potravina jeho duchovného života.
Žiť iba telesne znamená ochudobniť telo o duchovný život. Samozrejeme, ak chceme žiť duchovný život, je treba ho najprv poznať, sa v ňom vyznať a potom si ho užívať.
Ak niekto nerozumie hudbe a nebaví ho, musí zostať pred dverami opery, či divadla, a akokolvek si o sebe myslí, že je múdry na tolko, aby nepočúval nezmyselné fidlikanie, ktoré mu ide akurát na nervy, že práve jeho múdrosť ho od tohoto fidlikania oslobodila, lenže sú ľudia, ktorí kašlú na kecy o múdrosti, sadnú si do sedadla v divadle a majú zážitok, o ktorom fidlikant nemá ani šajnu, lebo jeho zdravý rozum a úsudok mu zablokoval poznať to, čo je nádherné a krásne pre tých, čo o svojom rozume nerozmýšľali, ani si nevedia spomenúť, kedy na posledy.
Vykašlite sa na rozum a rozmýšľajte o niečom vyššom, lebo rozum človeka je akoby žiarlivý, nedovolí, aby ste poznali niečo vyššie a lepšie, než je on sám.


11.
označiť príspevok

fajer
   3. 3. 2015, 18:18 avatar
invivomagazin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 3. 2015, 16:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:57,  Hahá, ďalší popierač Biblie. To vidím prvý krát, že nejaký veriaci priamo napíše, že...
dnes, 08:29,  Najskôr sa začne len uvažovať či je to vôbec možné.... potom sa začne skúšať......
dnes, 02:55,  https://jehovajekralom.com/proti-odpadlickemu-narodu/
dnes, 01:13,  WHO: Európa zaznamenala už vyše 10 miliónov nakazených; rúška zachraňujú životy...
dnes, 00:52,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/123137036_712433179624695_4592848713032141095_n.j...
dnes, 00:42,  Dobrú noc.
dnes, 00:39,  To je možné má občianstvo USA ale i Slovenské . Tých pokut bolo udelených tisíce a...
dnes, 00:39,  Koná. Nič by som dnu nepustil, von všetko. *04
dnes, 00:38,  Najprv ma musia odchytiť. *04 Hej a ešte musí "dobre" dopadnúť prvé kolo...
dnes, 00:36,  To ju kontrolovali, či dodržiava karanténu? Som bohovo zvedavý ako sa ujo Igor vysporiada s...
dnes, 00:36,  Pozor testovanie sa kona i na hraniciach a zatvaraju s testovaním
dnes, 00:34,  Musíš to vidiet z tej vyhodnejšej strany . Keď ťa drapnu dáš do štatnej kasy 1659 € a...
dnes, 00:32,  Prečo nezatvárame už pred testovaním?? Až testy nám povedia, že to z vonku prichádza?...
dnes, 00:32,  Moc som tomu neveril v takej malej dedinke ako u nas . Ale keď tu bola Katka z NY po teste bola...
dnes, 00:31,  Ty koš, ja tých nevinných ľudí = obete megalomanstva uja Igora. *04
dnes, 00:30,  Po testovaní zatvarame hranice a potom by to malo klesať uvidíme
dnes, 00:30,  Certifikát. *39*39*39*39*39 Ja asi umriem.*11*11*11*11 Rád uvidím tých odvážnych...
dnes, 00:29,  Peter to uvidíme stale mam pred očami ten koš *13*13*13
dnes, 00:28,  Česi su v riadnej prdeli to bez pochýb
dnes, 00:28,  Nie sú drahé!! Iba lacné veci sú drahé!!! A ujo *Igor nám a aj celému svetu dokáže po...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kuj železo, pokiaľ je ešte horúce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 870 bytes in 0,196 seconds)