Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Existovala na Zemi televízia už pred šesťtisíc rokmi?

9
reakcií
1093
prečítaní
Tému 17. apríla 2013, 01:00 založil Lucifero.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 4. 2013, 01:00 avatar
Podľa Biblie áno.
Niektoré zázraky pravdaže nie sú triky ako sa dá o nich jednducho podať dôkaz. Napríklad udalosť popísaná v Ezechielovi 37/7 – 10 evokuje skôr počítačovú animáciu alebo holografické premietanie. Vraví sa tam ako sa kosti skladali do kostry, obaľovali sa vnútornosťami a kožou a napokon takto obnovené telá ožili. Domnienku o televízii robí značne reálnou Ezechiel 8/12 (SSV): „Či vidíš, syn človeka, čo robia starci Izraelovho domu vo tme, každý vo svojej obrazovej izbe?“
Syn človeka? Čo nám tento pojem pripomína? A izba, v niektorých iných prekladoch aj obrazová komora.
Obrazová izba!
Ako mohol syn človeka vidieť, čo robili starci, a to každý vo svojom uzatvorenom priestore ak sa dej v nich nesnímal a neprenášal vyspelou technikou, čo dokázala zachytiť obraz aj v tme? A syn človeka videl čo každý zo starcov robil vo svojej obrazovej izbe. Každý vo svojej obratovej izbe. A syn človeka videl všetkých. Takže máme tu video. Ale ja hovorím o televízii. No aká by to bola televízia bez zvuku? Poohliadnime sa teda, či sa v Biblii nenájde aj audio. A hľa Biblia › 2. Kráľov › 7. Kapitola › 6. Verš a ďalej aj www.biblia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk› Biblia › 2. Kráľov › 7. Kapitola …6. Pán dal počuť sýrskemu vojsku hrkot vozov, dupot koní a hluk veľkého vojska, takže jeden druhému vraveli: Hľa, izraelský kráľ si najal proti nám chetejských a tí na nás tiahnu... Sýrania sa zľakli, nechali vo svojom tábore kone i osly a všetky cennosti i ďalšie predmety a utiekli aby si zachránili život. No keď ktorí sa nachádzali oblíž vošli do tábora, kde malo byť vojsko, ktorého nenapodobiteľné zvuky počuli na vlastné uši, nenašli v tábore žiadne stopy po cudzom vojsku. Takže ten hluk veľkého vojska bol len reprodukovaný. A máme tu aj audio. V Biblii nájdeme zmienky o nezrozumiteľnom až nzmyselnom obsahu, ktorý sa snažia niektorí veriaci vysvetľovať, až po totálne nezmysly. Jedným z nich je že celá zem bola zaplavená tak, že všetko živé sa utopilo, nevraviac o rybách a iných vodných živočíchov ide o totálny nezmysel pretože najvyššia hora sveta má viac ako 8 km, že by ten dážd, ktorý trval 40 dní a nocí stačil takto zaplaviť zemeguľu? No sú tam aj veci, ktoré by tam byť nemali. Napríklad v niektorých vydaniach Písma, v tých čo neboli upravované sa v Jóbovi dočítame, že na nič bola zavesená zemeguľa. Kto to vtedy mohol vedieť? Ked´v Bilil je zem doskou na stĺpoch? Alebo, keď v praveku obri pyšní hynuli, kto vedel, že existovali dinosauri? Tu nejde o synov božích, ktorí obcovali s dcérami človeka a rodili sa im vysoký synovia obri, pretože tí nehynuli ale boli statní a múdri a mali dlhý život. Taktiež kde sa vzali vodné delá, ktoré trhali nepriateľov, ako trhá voda skalu?


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 4. 2013, 06:57 avatar
už ozaj prehnané , ..je to len prirovnanie..metafora, ..a Bibliu musíš tak chápať , že je písaná jak v inotajoch, tak v podobenstvách...čítať medzi riadkami a nezabúdať, že v tej dobe aj pred - v staroveku, boli o.i. výborní astronómovia, ktorí poznali prekvapivo veľa,..a Biblia bola prepísaná/ prepracovaná.. a aj pomenená zo Starého Zákona, ktorý vy-tvorilo niekoľko najlepších prorokov, mudrcov z rôznych krajín,..a dlhé roky trvalo, kým uzrela svetlo sveta.


3.
označiť príspevok

nabzlo muž
   17. 4. 2013, 07:52 avatar
biblia je plagiát,egypských báji a povesti,mojžiš len ukradol vedomosti egypských mudrcov...,ináč mojžiš bol hlupák ktorý 40 rokov vodil židov po púšti a usadil sa tam kde nie je ropa...


4.
označiť príspevok

dilemma žena
   17. 4. 2013, 08:11 avatar
mozno ich len pozical, nie ukradol.. a spravne tie mudrosti egyptanov vyuzil v praxi, napisal pre nasledujuce generacie, co dokazuje, ze stale na svete zidia su ten najsikovnejsi narod.. treba sa od nich ucit.. mojzis bol mag, magovia pracuju pomalsie, nie ako carodeji, abrakadabra a mame, co sme chceli, ale v podstate mas pravdu, nepozeral sa az styritisic rokov dopredu do buducnosti, preto na druhu polku prispevku mas lajk.


5.
označiť príspevok

cumellik muž
   17. 4. 2013, 15:30 avatar
Jasné, už ftedy mali 18:9 HD 3D.
Súhlasí vladobronx


9.
označiť príspevok

vladobronx muž
   23. 4. 2013, 03:30 avatar
10 000 : 1 len pre sporty HD 10 10 5D


6.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 4. 2013, 04:30 avatar
A ešte jeden príklad priamo z evanjelia. je to podobenstvo o boháčovi a Lazarovi. Lazar je v Abrahámovom lone a boháč v pekle a vedú spolu normálny rozhovor napriek tomu, ýže je tam poznámka:A okrem toho je medzi nami a vami veľká priepasť, takže nik, čo by aj ako chcel,nemôže prejsť odtiaľto k vám a ani odtiaľ prekročiť k nám.
Toto je nádherný príklad diakového telekomunikačného prenosu. tento však určite nebol prevedený pomocou elektriky a elektromegnetického vlnenia, ale by som si tipol pomocou transformačného tunela, ktorým sa cestuje aj do neba.
A údajne sa v transformačnom tuneli ocitlo aj jedno americké lietadlo po II.sv. vojne niekde v bermudskom trojuholníku. Po pristáti lietadla absolútne nesedeli údaje vzdialenosti, času letu a spotrebe paliva. Pritom posádka iba tvrdila, že sa dostali do akéhosi tunela, ktoré vatvorili oblaky a lietadlo sa nedalo ovládať až pokiaľ sa z tohoto tunela nedostali. Stratili pojem času.
Inak pojem času je problém aj napríklad pre mňa. Ak sa mi napríklad nechce lietať so ženou po obchodoch, počkám radšej v aute, ale žena tvrdí, že si skočila niečo pozrioeť na minútku a ja na parkovisku čumím na hodiny dve hoduny. Takže aj naše ženy ak vôjdu do obchodu, strácajú pojem času. Preto nie sú v žiadnom obchode hodiny a vždy je tam výlučne umelé svetlo, aby sa nedalo časovo orientovať ani podľa denného svetla.
Kedysi bola v Radvani krčma u Furmana a tam boli neonky v oknách. Tiež sme si poobede parkrát sadli len tak na chvíľu na jedno a zrazu sme vyšli von a tma jako v rohu.


7.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 4. 2013, 13:58 avatar
To je zaujímavé, elemír 6, škoda, že si to neoznači spôsom obvyklým značeniu v Písme. Inak, ja som netvredil, že prenos sa konal spôsobom, akým alebo akými sa vykonáva dnes, tada terestriálne, káblom, opticky. Iste jestvuje ďaleko viac spôsobov prenosu obrazu i zvuku na diaľku, o ktorých dnes nemáme ani potuchy. Podsta spočíva vtom, že v Biblických časoch bolo možné prenášať obraz na dialku a existovali zvukové prehrávača, či zariadenia, ktoré vedeli prenášať na diaľku zvuk alebo zvuk reprodukovať.


8.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 4. 2013, 02:52 avatar
To ja nezvyknem často označovať a vôbec ti to nezaškodí, ak si to prelistuješ. naše telekomunikačné prenosy sú na báze elektromagnetického vlnenia vysokých frekvencií a učite prekonali aj vzdilenosť približne 50 svetelných rokov od zeme na všetky smera, čo je zatiaľ slabá nádej, že by to mohlo zaujať niekoho iného vo vesmíre, ale koľko je na zemi ľudí, čo v tom žijú a vôbec to nergistruju a koľko špecialnej techniky je treba na to aby sa vôbec niečo dalo z eteru zachytiť, je veľmi malá nádej, že ak by to aj prišlo ku nejakej civilizácii, že by si to vôbec všimli. Aj keď je možné, že elektrické médium mimo slnečnej sústavy je hustejšie a signál sa šíri rýchlejšie, je to stále mizivá nmádej, že by to niekto zachytil a dokonca spracoval opäť na obraz a zvuk. Napríklad Hublov teleskop, tvrdia, že zachytáva a zobrazuje niektoré vesmírne systémy podľa rádiových signálov, ale zatiaľ sa im žiaden nepodatrilo dešifrovať a vypočuť si ich vsielanie, či televíziu.
Určite musia exisovať aj iné systémy na telekomunikačný prenos. S týmto naším systémom, ktorý sa zakladá na kove, sa nedostaneme ani na Jupiter, či saturn, pretože tieto obri majú určité medzigulie takého silného magnetického poľa, ža každá čiastka kovu sa okamžite roztaví a bez kovu, alebo niečoho, čo silné magnetické pole nezničí, zatiaľ elektroniku nevieme prevídzkovať. Je tu obrovská nádej v polovodičoch, že by mohla elektronika existovať bez kovu a niečo k tomiu by sa mohlo ešte doskúmať, ale s týmto, čo máme dnes sa neviem pozrieť ani na Jupiter a saturn.


10.
označiť príspevok

vladobronx muž
   23. 4. 2013, 03:32 avatar
Az je toto pravda,tak Rangers vyhra Stanley cup v hokeji a Slovensko vyhra MS v hokeji.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:41,  Alebo vládnuce totalitné strany komunistická strana sovietského zväzu a...
dnes, 16:35,  Ocean - Ten Shekel Shirt (Full Song & Lyrics)
dnes, 16:33,  neporozumel som
dnes, 16:26,  Žiadame znalcov a expertov, ktorí boli včera znalcami a expertami v globálnom otepľovaní a...
dnes, 16:24,  https://zpravy.aktualne.cz/regiony/stredocesky/policie-proveruje-jestli-mladik-ktery-strilel-na-c...
dnes, 16:24,  Vlastne ho nehľadáme, len sa pozastavujeme nad tým, kam až môže viesť duševná porucha,...
dnes, 16:23,  merry chistmas nightwooork
dnes, 16:22,  https://uloz.to/file/HaSakQcAvizX/laska-jpg
dnes, 16:18,  era myslíš tých 90% voličov či koho ?
dnes, 16:17,  era treba si pozrieť video *13
dnes, 16:14,  Treba odjebať. Každého. Slovensko je biele.
dnes, 16:09,  Hrozba sú . A veľká v tom , že môžu spôsobovať pernamentnu ústavnú krízu po dlhé roky .
dnes, 16:04,  U mňa je to karikaturista Martin Šútovec Shooty karikaturista, ilustrátor, grafický...
dnes, 16:01,  To si už prekombinoval :)
dnes, 16:00,  Ponúka vzburu, revoltu, boj.
dnes, 16:00,  Keď už tak Stalinský Sovietský zväz a Hitlerovské nacistické Nemecko.
dnes, 16:00,  Fakt je, že nikdy predtým ste nerobili kvôli Kotlebovcom toľko kriku, ako robíte teraz....
dnes, 15:59,  Keď sa liberáli dostanú k moci AMEN TMA !
dnes, 15:59,  Prečo rastie Kotleba, čo ponúka jeho strana – a najmä – prečo má na kandidátke...
dnes, 15:55,  era treba popísať i realnu silu Kotlebovcov v SNR čiže motanie sa okolo 10 % a nulový...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(68 853 bytes in 0,520 seconds)