Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Európske centrum hazardu v Bratislave

46
reakcií
2725
prečítaní
Tému 1. decembra 2009, 22:34 založil ignorante.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ignorante
   1. 12. 2009, 22:34 avatar
Vždy znovu a zas ma dokáže prekvapiť, ako sa nám tu na Slovensku príjemne spí. Keď hrozba prichádza, tak čakáme, že našu Krajinku obíde. A keď sa už nešťastie stane, tak lamentujeme, aká sa nám stala krivda a bezradne krčíme plecami, že sa s tým nedá už nič robiť.

Toto je príbeh šialenca Počiatka a ďalších jemu podobných cynikov, ktorí vítajú myšlienku postaviť na kraji Bratislavy najväčšie európske stredisko hazardných hier. Toto je príbeh našej generácie a generácií našich detí, našich vnukov a ich detí, ktorí budú v tomto meste žiť.

Dnes si tu mnohí kupujeme drahé byty, splácame šialené hypotéky a dúfame, že tu raz budeme pokojne a spokojne bývať. Snívame o tom, že v Bratislave bude príjemnejší život, kultúrnejšie centrum, viac zelene, opravené detské ihriská a lepšie parkovanie. Neviem ako vy, ale ja v tomto sne nemám organizovaný zločin, prostitúciu, kvitnúci obchod s drogami a hlavohrude z Ruska, Ukrajiny, Číny, Kosova a ďalších destinácií, ktorí "pracujú" v najväčšom zábavnom centre Európy na prahu nášho hlavného mesta.

Dnes je kríza, tak si postavme mega zábavné centrum a budú dane a budú pracovné miesta. A nebude problém s prenajímaním a predávaním bytov. Lebo prostitútky, ktoré sú súčasťou týchto biznisov potrebujú niekde bývať. Máte vedľa seba byt, ktorý sa majiteľovi už dlho nedarí prenajať? O pár rokov už nebude mať problém. Problém budete mať vy. Chodíte okolo vily v lukratívnej časti, ktorú nechce nikto kúpiť? Drogoví díleri tiež potrebujú niekde bývať, takže nabudúce len po druhej strane cesty, nech nie ste podozriví ochranke za bránou a v zaparkovaných autách okolo. Zábavy bude mať určite dosť nie len Bratislava, aj okolité dedinky. O kriminalite gemblerov, drogách, sociálnych problémoch by mali písať a hovoriť tí, ktorí o tom vedia viac ako ja. Ja tu len žijem. A ak si Pezinok nezaslúži skládku pri centre mesta, nezaslúži si ani Bratislava pri centre mesta najväčšiu práčku špinavých peňazí v Európe.

Z Rakúska takýto projekt vykopli, rovnako zo Slovinska a Maďarska ešte skôr, ako si ich developeri s miestnymi predstaviteľmi sadli za rokovací stôl. Moskva si určila proti hazardným centrám ochranné pásmo, v USA ich na federálnej úrovni vytlačili na púšť. Len vláda s ministrom Počiatkom sa teší a víta prostitútky, gemblerov, mafiánov a ich posluhovačova sú nadšení z toho, ako budú naše deti a naši otcovia a matky pre nich pracovať.
Je mi až trápne, keď si čítam vyjadrenie šéfa projektu o tom, že "rokovali s mnohými vládami v okolitých krajinách. No žiadna z nich nebola ochotná vyjsť tomuto projektu tak v ústrety ako slovenská vláda...".

Netreba sa veľmi diviť. Peniaze ako modla menia mysle ľudí. Akí ľudia, taká vláda. A aká vláda, takí investori. Ale je čas zobudiť sa a uvedomiť si, že nič nemusí byť tak, ako si niektoré paranoidné mysle predstavujú. Vystúpme spoločne proti tomu čo nechceme a nepotrebujeme! Zorganizujme petície, pošlime nesúhlasné stanoviská tým, ktorí o nás bez nás rozhodujú, zamyslime sa na tým, koho pôjdeme voliť, oslovme organizácie, vedúce osobnosti, ktorým morálka a čestný život ešte nie sú cudcie. Ešte je čas, ale záleží na každom z nás, ako aktívne sa postavíme za projekty pozdvihujúce pozitívne ľudské hodnoty.

reality.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Lady_S žena
   2. 12. 2009, 06:28 avatar
takých je málo, ktorým na morálke ešte záleží  


37.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 12. 2009, 17:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

A-čko muž
   1. 12. 2009, 22:37 avatar
No tak toto je ine kafe. NA to sa nedá už nič ani len povedat.


3.
označiť príspevok

Natalia žena
   1. 12. 2009, 22:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

dorota
   1. 12. 2009, 22:53 avatar
co navrhujes spravit ako prve?


5.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 12. 2009, 23:00 avatar
žiadné stretká v Bratislave  


20.
označiť príspevok

Poroslav muž
   1. 12. 2009, 23:43 avatar
Tak navrhni lepsie miesto pre moju akciu - predapokalypsu. Najlepsie by bolo Jeruzalem alebo nejaky stary maysky chram, ale ja by som preferoval lacnejsiu a blizsiu moznost. U nas v DCA mame zbrojovky, to by bolo prihodne, dalsie miesto by mohla byt Trnava so sidlom arcibiskupa a pod.


31.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 12. 2009, 07:21 avatar
Poro-vtipálku..Jeruzalem by som aj brala..spojiť príjemné s príjemným  ..nuž..ale trošku drahý. Mala by som aj lacnejší návrh a čo tak..Žilina?..takmer pre všetkých priamy spoj železnicou, alebo vlakom, pekné mesto a lacné..prípadné..ubytovanie..Jar je najkrašie letné obdobie - môj názor  


40.
označiť príspevok

Poroslav muž
   2. 12. 2009, 21:41 avatar
Zilina je pre mna OK. Koniec koncov to mesto troska poznam po tych 3 rokoch co som tam byval. Ale preco prave Zilina, co ma take s Apokalypsou?


41.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 12. 2009, 21:47 avatar
ehm.no Poro..predsa náš Janiček Slota..málo?  


44.
označiť príspevok

Poroslav muž
   2. 12. 2009, 21:52 avatar
Akoze, ked sa ozerie - hotova apokalypsa?!  


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 12. 2009, 21:55 avatar
Nechcem vám do toho kecať, ale on aj keď sa neožerie  


6.
označiť príspevok

A-čko muž
   1. 12. 2009, 23:02 avatar
No strajkovat vam nedovolia, lebo to vyslo od tých hore , takze uzite si vyhody demokracie    Uz davno som povedal, ze nevyhody ktoré priniesol kapitalizmus bohate prevysuju vyhody.


9.
označiť príspevok

dorota
   1. 12. 2009, 23:11 avatar
ale ved my mame socialnu vladu, tak ake negativa a aky kapitalizmus.
zdravy usudok im chyba...


12.
označiť príspevok

A-čko muž
   1. 12. 2009, 23:13 avatar
Ale nic im nechyba..spravaju sa len tak, ako podnikatelia. Parlament sro.  


15.
označiť príspevok

dorota
   1. 12. 2009, 23:17 avatar
spravaju sa ako banda bezprizornych keketov.
no na toto si posvietim...


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 12. 2009, 23:07 avatar
Petícia v začiatkoch vraj môže pomôcť... neskôr, keď už sú uzavreté zmluvy, nepomôže ani Boh, so všetkou úctou...
Súhlasí Mojka


13.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 12. 2009, 23:14 avatar
vďaka Peticii ( ktorú som mimochodom, aj ja podpísala ) Magistrát Košíc nepredá lesy v Ťahanovciach  
Súhlasí dorota


14.
označiť príspevok

ignorante
   1. 12. 2009, 23:16 avatar
skládka pri Trnave pokračuje napriek petíciám.


32.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 12. 2009, 07:33 avatar
neviem koľko podpisov boli v petíciach v Trnave.. až by ich bolo, tuším viac, ako 15.000 radových občanov vrátane internetových-kedy sa zhoduje meno užívateľa schránky s OP..máte právo podať..občianské referendum na príslušné Ministerstvo. Nepredpokladám, že taký návrh referenda jedného mesta..len tak sa odloží do spodného šuplíka  


33.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 12. 2009, 07:49 avatar
ešte malý dodatok..rýchlostné páky sú, aby politici slúžili nám a nie my im..len ich nevyužívame, či už z neznalosti, alebo z lahostajnosti..tak že.. chyba je v nás.. a tak politici ( je sedno, či ľavičiari, alebo pravičari-mne je to fuk ) zneužívajú našu nevedomosť a hlavne ľahostajnosť. Bodaj by nerobili s nami čo chú, aby sa oni mali čím lepšie a bohatli z našich peňazí...
Súhlasí Lady_S


35.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   2. 12. 2009, 09:15 avatar
Ahoj Mojka. Súhlasím s tým, že politici zneužívajú našu nevedomosť, ale nie ľahostajnosť. Nie sme ľahostajní. Možno len zaneprázdnení. Zavalení svojimi úvermi, prácou, starostlivosťou o rodinu, deti... Koľkokrát si hovoríme, toto spravím až keď... Odsúvame veci, o kt. si myslíme, že sa nás netýkajú. Zatiaľ nie. Ale začnú. Lenže sa zbadáme, keď už je neskoro.
Áno, na jednej strane to prinesie štátu peniaze z daní, do mestskej kasy tiež necinkne málo, mnohí ľudia nájdu prácu... Ale koľko osobných tragédií to prinesie, to ani len netušíme...
Súhlasí Lady_S


36.
označiť príspevok

dorota
   2. 12. 2009, 10:07 avatar
slovensko, srdce europy hazardnych hier... presne po tom so vzdy tajne tuzila


42.
označiť príspevok

Poroslav muž
   2. 12. 2009, 21:50 avatar
Ak som dobre cital tak to nema byt centrum hazardnych hier, maju tam byt sice kasina ale okrem toho plno inych veci.


43.
označiť príspevok

A-čko muž
   2. 12. 2009, 21:51 avatar
Vedel som to!! Slovenský Parndorf 


39.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 12. 2009, 21:39 avatar
rada ťa vidím kyvadielko..ktorýsi večer aj na teba som si spomenula, ale potom aj vymazala  ..nuž v tom máš pravdu..nikto nie je bez problémov..tak ako sa hovorí..nie je chyža bez kríža..čo sa týka lahostajnosti, to veru nesúhlasím s tebou..viď účasť v posledných voľbách do VOC..nechcem byť zvedavá, či si sa tých volieb zúčastnila  ..nevedomosť neospravedlňuje, ale nechajme to tak..ja verím novej generácii..terajším 20 a mladším..už len preto, že tie vedomosti hádam nadobudnú v štúdiu na príslušných VS, ale aj stredných školách..schválne pýtala som sa vo svojom okolí, či počuli a vedie o Lisabonskej zmluve a jej význame..tak sa mi vysmiali, že nie sú z Luniku IX  


46.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   2. 12. 2009, 22:54 avatar
Ahoj, Mojka.
Chodím sem stále, len nie tak často a akosi som v poslednej dobe necítila potrebu sa vyjadriť. Ale tiež na Teba myslím. Aj na ostatných, ktorí mi tu prirástli k srdcu... A voliť chodím vždy. Takže som bola aj na týchto voľbách, len neviem, či je to nejaká výhra, pretože si nikdy nie som istá, či som sa rozhodla správne. A ostatní, kt. neboli, nemyslím, že sú ľahostajní. Len asi rezignovali. Aj ja si myslím, že sa nič nezmení. Či tam bude ten, alebo onen... 
Mojka, prajem Tebe, aj ostatným rýchly priebeh posledných pracovných dní a pekný víkend. Papa...


8.
označiť príspevok

Natalia žena
   1. 12. 2009, 23:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Natalia žena
   1. 12. 2009, 23:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

dorota
   1. 12. 2009, 23:13 avatar
hej poro, norika spravila spravnu vec:
P. Frešo.
Som matka dvoch dospelých synov, bývame na konci Petržalky, blízko Jaroviec. V médiách som čítala o výstavbe kasín v tejto lokalite. Ako matke mi nie je jedno, či sa tu postaví centrum hazardu, ktoré bude negatívne ovplyvňovať všetko pozitívne v našich deťoch, čo sme sa im snažili a snažíme vštepiť. Je tu hrozba zárobku bez práce, gamblerstva, zvýšenia prostitúcie v tejto oblasti, príchod rôznych indiviuí...ohrozenia mravov mládeže, rozklad kresťanských a ľudských hodnôt na všetkých úrovniach. Čo s týmto nezmyslom chcete ako župan robiť, pretože občania toto nebudú tolerovať a pôjdu tvrdo proti tomuto centru, ktoré predstavuje morálne bahno v tejto lokalite. Napokon slovinci a maďari túto výstavbu odmietli, prečo sa zodpovední na Slovensku pustiili do tohto projektu? Nevidíte to ako nešťastný a nepopulárny krok, ktorý nemá obdoby v našom štáte?

Práve som skončila s frešom online debatu a položila som mu otázku hore.

Odpovedal lobisticky: že v spolupráci so samosprávou a občanmi tento projekt zmetie zo stola. Napísala som mu potom, že to budem podrobne sledovať. V opačnom prípade, ak sa to schváli - zatiaľ to vraj nie je schválené, no neverím tomu dnes sa schvaľuje z večera do rána - všetci rozumní ľudia budú bojovať a nedajú pokoj dokým sa to nezastaví.


17.
označiť príspevok

Poroslav muž
   1. 12. 2009, 23:31 avatar
Skoro mi ten prispevok unikol, lebo robim vela veci naraz - programujem, pisem na forum, pisem s dalsimi ludmi atd.
To je ta Norika z fora? Mari sa mi taky nick, minimalne z Areopagu.
O tych kasinach neviem vela, ale kebyze som svinucha tak prezradim Norike par matematickych figlov ako sa spravat v kasine. Napriklad stale davat na farbu (to nie je nutne na farbu, ale sanca ze padna farba je dost velka nato aby stavky zbytocne rychlo nerasli...), najprv dat istu sumu a ked sa vyhra tak stavit tu istu, v pripade prehry zdvojnasobit. A naschval bych jej zamlcal ze zakialco stavky v zlom pripade rastu exponencialne a pripadna vyhra zostava rovnaka lebo peniaze co sa prehrali za (n+1) krokov su taketo a(1+2+4+...+2^n)=a (2^(n+1)-1)/(2-1)=a(2^(n+1)-1) a pripadna vyhra je potom a.2^(n+1)- a(2^(n+1)-1)=a... Zo mna by bol diablov advokat...
Potom si to pozriem.


19.
označiť príspevok

dorota
   1. 12. 2009, 23:43 avatar
ty sa snad na to centrum tesis? budes mat firmu hned vedla vykladaca buducnosti z kariet? poradim par figlov na vyhru? 


22.
označiť príspevok

Poroslav muž
   1. 12. 2009, 23:44 avatar
Ja vobec neviem o co ide, plus som troska mimo - od rana makam a som unaveny.
No, teda porad figle na vyhru!


16.
označiť príspevok

A-čko muž
   1. 12. 2009, 23:31 avatar
Ja si tiez myslim, ze tu ide o platanie dier .A toto sa im javi ako dobra zaplata . Tazko sa s tým pohne ked peniaze prehajdakali na ine veci a i tak sa drzia toho, co im povedia tabulky rovnicew vydavkov a príjmov . Problemy kriminality su irelevantne.


18.
označiť príspevok

dorota
   1. 12. 2009, 23:41 avatar
otazka je ci to nozaj aj planuje investor vystavat, v case krizi, na slovensku, a americky typ kasina...hmm..mozno sam od toho odstupi.  


21.
označiť príspevok

A-čko muž
   1. 12. 2009, 23:44 avatar
Nečítala si ? V kríze jediné čo nekríva je hazard , porno a ešte nieco tretie tam bolo -no nespomeniem si.(zeby drogy? -no to tretie bolo tiez nieco legalne ,takze drogy nie)
Súhlasí ignorante


23.
označiť príspevok

Poroslav muž
   1. 12. 2009, 23:45 avatar
Uz som sa potesil, zacal som citat: V krize jedine co nekriva je hazard, poro...  
Súhlasí A-čko


24.
označiť príspevok

dorota
   1. 12. 2009, 23:51 avatar
pochybujem


25.
označiť príspevok

A-čko muž
   1. 12. 2009, 23:55 avatar
Hraci su zavislaci , potrebuju svoju davku hry - kríza -nekríza, takže peniaze zoženu . To iste narkomani , kríza- nekríza potrebuje to mnozstvo na ktoré je navyknutý- a zozenie si za akukolvek cenu . (Mno , jedine, zeby kasína robili akcie 50% zadara  )


26.
označiť príspevok

ignorante
   1. 12. 2009, 23:55 avatar
v rámci ekonomiky a trhu bolo slovensko dôkladne vyrabované. Nastal čas pozbierať posledné zbytky a zasiať semeno úpadku každej civilizácie.


27.
označiť príspevok

A-čko muž
   1. 12. 2009, 23:58 avatar
TAk dobru ludia , aj zajtra je den, ale či mudrejší dneška ?
Súhlasí Poroslav


28.
označiť príspevok

Poroslav muž
   2. 12. 2009, 00:00 avatar
Neviem, ale stale to este bude den pracovny...  


29.
označiť príspevok

david lane muž
   2. 12. 2009, 01:11 avatar
...LAS PETRZALKAS...


34.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 12. 2009, 08:07 avatar
všetko je o biznise..hazard .nehazard .čo tam potom - nikoho iné nič nezaujíma...ľudia sú hlúpi že sa dajú na všetko zlákať.., aj Zlaté piesky budú za chvíľu jeden veľký biznis ... ))) 


38.
označiť príspevok

ignorante
   2. 12. 2009, 20:12 avatar
tento spôsob života je zodpovedný za opakovaný neúspech celej civilizácie.


47.
označiť príspevok

dorota
   17. 12. 2009, 12:30 avatar
no neni mozne! konecne ziskal primator aspon jeden bodik
ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:04,  Tomu sa da verit a toto je vazny problem chcem vidiet toho hrdinu ktory tu bude verejne...
dnes, 01:01,  Preco podporovala migraciu ? Pre nieco neciste a tak dostala po egu.
dnes, 00:59,  A kvoli comu sem prudia ?
dnes, 00:08,  Herečka Gloria Cuminetti podporovala migráciu do Európy. V centre mesta Turín ju Maročan...
dnes, 00:01,  Nemecké biele deti sú na školách deťmi migrantov terorizované. Musia im bežne...
dnes, 00:00,  foton je neobyčajne hlúpy :)
dnes, 00:00,  že ťa to baví čudo :)
včera, 23:46,  7. ze ta to baví na staré kolená
včera, 23:46,  ty si takí bohatí Céline Dion - My Heart Will Go On (Love Theme from 'Titanic')...
včera, 23:45,  neobyčajne inteligentny diskutér, ktory nemá na tomto fóre konkurenciu *19 fotón má...
včera, 23:29,  Esesák dementíno fotoníno :)
včera, 23:10,  všetci chcú byť modrí Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee) [Gabry Ponte Ice Pop Mix] (Original Video...
včera, 23:08,  esesák je mimoň :)
včera, 23:06,  Truľo a foton sú tiež mimoni :)
včera, 23:06,  sa ti to pletie mufko...*03*03*03
včera, 23:06,  Ano hokejiSS si esesák plný vražedných túžob :)
včera, 23:05,  Ano foton si esesák plný vražedných túžob :)
včera, 23:05,  paranoidný blázon hokejiSS sa stal islamistom :)
včera, 23:04,  Ano hlúpy hokejiSS si islamista :)
včera, 23:03,  vdaka tvojmu članku Scarllete už lepsie chapem aj ja......my krestania vieme o antroposofii a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(128 433 bytes in 0,364 seconds)