hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  kultúra  /  téma

EÚ sa už rozpadla, nie je tam žiadna solidarita, hovoria ruské televízie a ruská dezinfoscéna.

príspevkov
67
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 24.3.2020 15:53 Čeka
posledná zmena 24.3.2020 22:00
1
24.03.2020, 15:53
Nechala Únia svojich občanov „v štichu“? Opýtali sme sa slovenských politikov a diplomatov.

Z Ruska s láskou. S takými nálepkami naložila Ruská federácia zdravotnícku pomoc a špecialistov, ktorých poslala v deviatich vojenských lietadlách do Talianska.

Do krajiny, ktorá v počte úmrtí už prekonala aj Čínu, kde sa koronavírus začal šíriť najskôr.

Za súčasnej krízy, keď si jednotlivé štáty blokujú predaj zdravotníckych pomôcok a čakajú na efektívnejšiu akciu z Bruselu, aj symbolická pomoc môže zafungovať ako dobré PR.

Rusko sa nielen podľa Financial Times snaží využiť príležitosť a zlepšiť blízke vzťahy s touto dôležitou krajinou EÚ. Krajina, ktorá čelí od anexie Krymu a vyprovokovania vojny na Donbase v roku 2014 sankciám, dokázala pohotovo využiť pomalú reakciu EÚ vo svoj prospech.

Paralelne so zdravotníckou pomocou jej štátne televízie šíria naratív o tom, ako sa EÚ počas krízy rozpadáva a kolabuje.
Pohľad z Ruska: EÚ kolabuje

„Myšlienka rodiny bratských národov je nahradená myšlienkou každý sám za seba,“ hovorí moderátorka v jednej z ruských televízií. „Rozpad EÚ je už hotová vec. V EÚ nie je solidarita,“ rozpráva analytik z Ruského inštitútu pre strategické štúdie.

Čerstvá analýza európskeho diplomatického servisu upozorňuje na to, že ruské prokremeľské médiá spustili významnú dezinformačnú kampaň. „Snažia sa využiť pandémiu koronavírusu na rozbitie dôvery v západných krajinách,
👍: Bijjou
none
65

1. Čeka 24.03.2020, 15:53

Nechala Únia svojich občanov „v štichu“? Opýtali sme sa slovenských politikov a diplomatov.

Z Ruska s láskou. S takými nálepkami naložila Ruská federácia zdravotnícku pomoc a špecialistov, ktorých poslala v deviatich vojenských lietadlách do Talianska.

Do krajiny, ktorá v počte úmrtí už prekonala aj Čínu, kde sa koronavírus začal šíriť najskôr.

Za súčasnej krízy, keď si jednotlivé štáty blokujú predaj zdravotníckych pomôcok a čakajú na efektívnejšiu akciu z Bruselu, aj...

24.03.2020, 21:39
ČO PRE NÁS EURÓPSKA ÚNIA KEDY UROBILA?

S pokračujúcou pandémiou sa ozývajú hlasy, že nás Európska únia "nechala v štichu".

Pravda je taká, že zdravotníctvo je oblasť (čl. 168 - Verejné zdravie - Zmluvy o fungovaní EÚ - konsolidované znenie), v ktorej majú výlučné kompetencie národné štáty, teda aj Slovenská republika, a EÚ k nej prispieva len doplnkovými programami a na žiadosť členských štátov.

Napriek tomu nejaké kroky v rámci svojich kompetencií pripravila a nie je ich práve málo. Pripravili sme preto pre vás zhrnutie tých najdôležitejších.

Podrobnejšie informácie nájdete tu:
??odkaz

odkaz
none
3
24.03.2020, 16:02
a čo si čakal, ked eu na začiatku podcenila situáciu v taliansku .
none
10
24.03.2020, 16:31
Slovanská láska sa i u nás v roku 1968 prejavila

Ale i v Katyňskom lese ako i hladomore na Ukrajine kde nechal umyselne hladom zomrieť Stalin 6 000 000 Ukrajincov .

O okupácii Ukrajiny a kradeži Krymu ani nepíšem .
👍: t-e-ó-m-a
none
13
24.03.2020, 16:40
A prečo je popísane v tomto fajn príspevku

Američané nám pomohli, Rusové akorát do hrobu

Ten perfektní text koluje po Facebooku a sdílí jej hodně lidí. Na nezpochybnitelných faktech dokazuje, jak to bylo v našich dějinách s Rusy a Američany. Z Ruska pro nás nikdy nevzešlo nic dobrého.

Rusofilie je buď nebezpečnou duševní poruchou, nebo kolaborací a vlastizradou. Jiné vysvětlení neexistuje a uvádím onen text.

Zatímco Amerika dle požadavků TGM prosadila vznik Československa, tou dobou se komunisti v Rusku snažili za všech sil zmasakrovat naše legionáře. Zatímco Amerika nám nabídla Marshallův plán, SSSR odvlekl tisíce našich občanů na Sibiř a ON rozhodl, že MY americké peníze nechceme.
Zatímco SSSR rozjezdil tanky pražské jaro, Amerika přijímala tisíce našich uprchlíků.
Zatímco SSSR se nikoho na nic neptal a nastěhoval k nám jaderné hlavice, USA u nás chtěly postavit radar a nepostavily, protože naši současní bolševici ho tady nechtěli.
Zatímco země na západ od nás osvobozené USA 50 let vzkvétaly, ty východní obsazené SSSR šly od deseti k pěti.
Zatímco před 89 utíkaly tisíce lidí na západ, na východ dneska nikdo neprchá.

To je přece naprosto čistá pravda, žádná rusofobie. Když se někdo neumí smířit s pravdou, je to jeho problém. A ještě dodám další fakta. USA nám po roce 1945 poskytly pomoc v rámci akce UNRRA. Jak uvedl brněnský historik Libor Vykoupil v publikaci Slovník českých dějin, například Československo z ní získalo od května 1945 do konce roku 1947 zboží za 270 milionů dolarů, přepočteno na dnešní ceny se jednalo řádově o desítky miliardy korun.

Naše země tak dostala 793 451 tun potravin, polovinu z toho tvořily obilí a mouka, dále pak maso, masové a rybí konzervy, mléko, káva a kakao. Do naší země také dorazily potraviny, které byly za války prakticky nedostupné. K nim patřily rýže, špagety, burská pomazánka, různé druhy čajů, pro děti pak čokoláda, burské oříšky, cukrovinky, ovocné šťávy, ovocné konzervy, jablečné protlaky a džemy.

V tucích a olejích pokrývaly dodávky UNRRA 33% naší celostátní spotřeby, v mase a obilí pak 15%. Důležité byly i dodávky strojů, dopravních prostředků a spotřebního zboží. Mezi nimi byly například i traktory a zemědělské stroje, které k nám byly dovezeny přímo z Ameriky, takže není pravdou, že by se jednalo pouze o přebytky, které nám tady Američané zanechali.

Výrazně nám také pomohla dodaná léčiva, hlavně antibiotikum - penicilin, který se u nás tehdy nevyráběl a jenž pomohl zachránit životy tisíců nemocných lidí.

Pro srovnání to ještě porovnejme s chováním Rusů v poválečném Československu. To například přiblížil ministr financí v čs. exilové londýnské vládě Ladislav Feierabend v knize Politické vzpomínky, díl III., kterou vydalo brněnské nakladatelství Atlantis, takto. „Rusové si nic nepřivezli sebou a žijí ze země. Vybíjejí dobytek, hlavně dojnice, a hromadně porážení prasata. Kdyby to tak šlo delší dobu, nebude ani maso, ani mléko, ani hnůj.“

Ministr zahraničních věcí Jan Masaryk také ještě v květnu 1945 protestoval u sovětského velvyslance Valerije Zorina proti tomu, že vojáci Rudé armády demontují a odvážejí strojní zařízení československých továren, které v žádném případě nespadají do kategorie válečné kořisti. A na ústřední čs. orgány v Praze došly stovky stížností místních národních výborů na bezohledné chování ruských vojsk, rabování a svévolně zabírání soukromých majetků.

A Američané nás na rozdíl od Rusů nikdy neokupovali.
none
63
24.03.2020, 19:56
Talian bol Kotleba . Alebo Marček ?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 98 971 B vygenerované za : 0.107 s unikátne zobrazenia tém : 50 678 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.