Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ešte raz o tom ako vznikol svet.

234
reakcií
2097
prečítaní
Tému 8. februára 2013, 07:44 založil havran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 04. 2012
95
21. 12. 2018
29
 
 


1.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 07:44 avatar
Keď si prečítate túto diskúsiu o tom ako vznikol savet, tak vám bude jasné , že jedinej teórii o vzniku materiálneho Vesmíru najkomplexnejšie zodpovedá náboženské chápanie sveta. Veď komu by sa chcelo hoc i laicky prelúskať doteraz získane poznatky , pritom len tu na samotnom Internete je tých informácii obrovské množstvo. Problém je však oddeliť zrno od pliev. Serióznej vede v podstate obyčajný človek nerozumie. Keď aj preštudujete historický vývoj myslenia a poznatkov ľudí na túto tému /prečo by ste to však robili, keď to nie je váš koníček/, tak máte šancu prísť s novou teóriou. Predsa je tu však jedna racionálny cesta. Vynakladaním obrovských prostriedkov v tejto spleti teórii sa nakoniec ľudská inteligencia,vlastne jej špička , dokáže posunúť vo svojom poznaní ďalej.Na tej ceste ostávajú prekonané názory a nezmysly , ostáva však pred človekom stále viac otázok. Prirovnal by som to k človeku , ktorý otvára dvere do sveta , no čím viac ich otvorí , tým viac otázok má na to čo vidí. Riziko v ľudskom poznávaní je v tom , že stačí jedna svetová katastrófa a celé ľudske poznanie môže začať odznova. Veď kto dnes rozumie a chápe odkazy zaniknutých civilizácii?
Súhlasí Centex, Boris_I., Kasafran


64.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 09:54 avatar
čo by si ako chcel riešiť ? hyperdimenzie, paralelne svety odkiaľ pochadzaju stvoritelia ?


67.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:06 avatar
blueevil - však daj svoju trošku do mlyna a nájdi tie hyperdimenzie spájajúce paralelné svety , kde sa skrývajú tí stvoritelia 


69.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 10:10 avatar
je to troška horror a neviem koľko maš rokov, len aby si sa nebal potom


71.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:18 avatar
blueevil - je milé , aký si ohľaduplný , no pokojne spusť , lebo už je to dosť dávno , čo som sa prestal báť , keď mamka zhasla svetlo. Doporučujem však nenavážať sa do seba , ale konštruktívne do témy. Vari sa cítiš nevyužitý s ostrím svojho ostrovtipu? Ak ťa to uspokojí , pokojne si povtipkuj , môžem ti v tom i pomôcť.   


222.
označiť príspevok

anakin
   9. 2. 2013, 11:53 avatar
Svet sa vyliahol z vajca...


2.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 07:54 avatar
ak teraz si dodrbeme svet,je to pre nas priskoro,bo nevieme este migrovat na ine planety,znamenal by to nas zanik,ale v genoch po nasich "rodicoch" mame rivalitu a schopnost dokazat prezit aj mimo planety Zem


3.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 07:55 avatar
tam odkial pochadza nas genom,je tiez vsetko znicene,zial je to za nas hriech poznania


4.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 08:06 avatar
Keď som povedal , že o vzniku materiálneho Vesmíru najkomplexnejšie zodpovedá náboženské chápanie sveta, tak samozrejme tým nič nehovorím o validite tejto náboženskej výpovede. Práve v tom je problém , že má na všetko jednoduchú odpoveď a už mnohokrát v histórii ľudského poznania cirkev musela pod tlakom vedeckých poznatkov priznať realitu, aj keď pred tým upálila Bruna.Tak ako vo vývoji teoórií a procese ich dokazovania nastáva posun aj v cirkevných dogmách , kde cirkev predsa len pod tlakom a popularizovaním poznania musela ustúpiť a pootvorené dvere ľudského poznania už nevie pribuchnúť. Nie je mojím cieľom však polemizovať s náboženským chápaním a videním sveta. Dnes už nikto nepopiera heliocentrickú sústavu , no za "humnami" je chaos v hlavách ľudí, nehovoriac o kozmológii. Veľmi rád by som poznal váš názor na mnohorozmernosť a jej materiálny model. Ale nakoniec vám však dávam otázku: nežije sa vám lepšie s predstavou neba , pekla, Boha andeličkov či čertov , kde sa vám dostáva ucelenej odpovede na koštrukciu vesmíru , ale i odpovede na poslanie a miesto človeka v spoločnosti? Teda na jednej strane teórie , čiastočne podložené fyzikálnymi overenými experimentami a na druhej strane podozrivo ucelené a dokonca aj komplexné"náboženské učenie" o všetkom, pritom netreba vôbec nič v hlave trápiť , stačí len veriť?


16.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 08:51 avatar
"SAmotný genóm je predmetom tvrdej diskúsie o jeho pôvode"
ani nie.
"nežije sa vám lepšie s predstavou neba , pekla, Boha andeličkov či čertov , kde sa vám dostáva ucelenej odpovede na koštrukciu vesmíru, ale i odpovede na poslanie a miesto človeka v spoločnosti?"
ľudia, teda poloopice dostavaju len to na čo maju a teda diktaturu a byť offcami cely "svoj poondiaty život", nie ? celkom určite existuje peklo, andeličkovia, čerti, Boh, len ide v zasade o to že nevysielaš na ich vlnach  


5.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 08:14 avatar
salbea - o histórii ľudského genómu asi vieš viac ako ktokoľvek iný , ale súhlasím s hipotézou , že kým hľadáme odpevede vo "hviezdach" , tak odpoveď našej existencie je v našom genome, veď zjavne veľkosť informácie obsiahnutá v genóme je využitá len z malej časti. Môžeme zafantazírovať: Nie je v ňom odpoveď aj na základné kozmologické otázky?


6.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 08:21 avatar
budem sa tu vyjadrovat tak obranze ,ze az
bud rovnako cinorody ako na pociatku a miluj uplne rovnako ako na pociatku,potom neucinis ziadnu chybu..ani v hypoteze s tvrdym y..
to je cesta dietata "Bozieho "


9.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 08:31 avatar
salbea - toto síce nie je téma o pravopise , no vznik takýchto chýb tu na fóre má viac dôvodov. Jedným z nich je aj môj subjektívny , aj keď ho nechcem rozoberať , ty si to môže vyložiť tak , že máš aspoň nejaký formálny dôvod vyjadrovať sa k tomu , čomu rozumieš.Samozrejme sám si vážim ľudí , ktorí i v dnešnej dobe dokážu držať kultúru jazyka.


11.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 08:38 avatar
spominas slobodu,vsak
kazdy moze ist svojou cestou poznania a kazda z nich bude jedinecna,ale pokial sa nebude svojou Pravdou riadit,neprezije
moja je ta,ze nas povod a nase DNA pochadza z materskej lode a nasim Bohom je Anunnaki,kotry je autorom zivota na tejto planete aj preto,ze miloval svoje "deti" a "svetlo" v nas pozehnal pre vsetkych rovnako a pokial v sebe nebudeme mat tu jeho iskru zuaslachtovania sa pre dalsie generacie
uplne jednoducho..vymrieme..
zabezpecil si nase DNA aj na inych planetach,takze svoje narocne dielo si poistil
krute,ale taky je zivot


7.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 08:21 avatar
SAmotný genóm je predmetom tvrdej diskúsie o jeho pôvode. M"že to byť univerzálny informácia o živej hmote a jej inteligencii , ktorá sa šíri Vesmírom? Tu však vstupujú do hry aspekty časopriestorové a vývojové, lebo je zjavne nemysliteľné , aby mohli byť produktom nejakých supernov, neuronových hviezd , alebo čiernych dier, kde matéria je roztrhaná až na svoje energetické stavebné prvky.


8.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 08:24 avatar
DNA bolo umyselne upravene Anunnakim tak,aby siril nielen inteligenciu,ale aj "svetlo"


10.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 08:35 avatar
salbea - vidím , že ty máš vo všetkom jasné a niet k tomu čo dodať a mne ostáva len povedať "ÁNO" , alebo"NIE". Teda ty s tým súhlasíš , alebo máš aj iné vysvetlenie?


12.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 08:40 avatar
pokial pojdeme cestou Anunnaki,vsetko bude tak ako ma byt a vsetko bude dokonane aj to ANO


13.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 08:41 avatar
inac fakt zhorime "v pekle"


14.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 08:42 avatar
zuslachtuj si svoje ego a zachranis si planetu a aj svoje DNA


15.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 08:43 avatar
zaspamovala som ti temu
prepac,neboj sa uz si taham kotvy  


17.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 08:55 avatar
salbea - to je v poriadku , len si posunula pohľad na Vesmír a najmä inteligenciu v ňom do inej roviny. Myslím , že aj také úvahy nemusia byť márne , veď som to načrtol i v súvislosti s konštrukciou DNA. Čítal som o pokuse aktivovať niektoré sekvencie genomu DNA. Nie som odborník na túto oblasť , ale zaujíma ma to v iných súvislostiach. Myslím si však , že v DNA je aj celý odkaz pre ďalší vývoj človeka. Aktivácia má niekoľko úrovní , počínajúc s atoaktiváciou a s ďalej možnosťou cieleného riadenia


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:01 avatar
Čo by sa stalo, keby sa tajomstiev genetického kódu zmocnila cirkev? Keby sa dozvedela, ako ho meniť a čo by zmena priniesla v konečnom "produkte"?


25.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:08 avatar
Cirkev navonok zastáva postoj , že človek nemá zasahovať do božieho diela , ale vo vnútri sa chová úplne naopak , takže to vylúčiť asi sa nedá. Zatiaľ je však opantaná snahou po ovládnutí materiálneho sveta a mocou. To je však možno šťastie pre ľudstvo , lebo nebabre do tak podstatných záležitosti. Zrejme ďalej ako túžba po moci a majetku jej ambícia nesiaha.


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:11 avatar
Lebo túto moc nemá... ale sa pýtam, keby ju mala, ovládla by tajomstvo genetiky, isto by ho využila, tak, ako asi každý... a ja sa pýtam, k čomu. Či v prospech ľudstva, alebo seba.


28.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:13 avatar
V čom je rozdiel medzi prospechom v ľudstvo a prospedchom v seba (RKC)?
RKC financuje aj genetický výskum a výskum kmeňových buniek, ako je všetkým ateistom známe. .)


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:16 avatar
O tom neviem, daj dôkaz


30.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 09:15 avatar
ma, ale nie samovoľne. cirkev je tu na to aby liečila nedostky nedoklonovanej DNA, to ešte neznamena že cirkevny hodnostar tomu nepodľahne


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:18 avatar
bluevilko, trošku to rozveď, pokračuj )


41.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 09:22 avatar
na každej tej legende je niečo pravdy, tak je jedno či je to sitchin, alebo genesis napriklad. mimozemske etnika za to všetko môžu, ich sa spytaj


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:24 avatar
to bude pre mňa problém asi


50.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 09:37 avatar
ty si chcela asi vedieť niečo ine ohľadom c.h. ? pikošky neviem, len to že to funguje


18.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:01 avatar
Tento svet neexistuje. Dajte dôkaz, že existuje.
Dôkazné bremeno je na strane tých,ktorí tvrdia, že existujú.


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:03 avatar
Prečo ti mám odpovedať, keď nie si presvedčený, že existuješ?  


26.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:09 avatar
Nadja...1+1=2 hej? Teraz ideme ďalej
0+0= je koľko?
Základná matematika dokazuje, že z ničoho svet nemôže vzniknúť. Lebo niečo môže vzniknúť len z niečoho.
Ak ale ateisti tvrdia, že existencia vznikla z ničoho, popierajú všetky dôkazy a im vlastnú logiku. Ak teda nemajú dôkaz, že svet a existencia vznikli z niečoho, budeme sa tváriť, že ani následok neexistuje - teda neexistuješ ani Ty a ani ja !!! 
Je to logika zdravého rozumu.
Ak ateisti tvrdia, že Boh neexistuje, lebo im kresťania nevedia dať dôkaz (hoci ešte nedávno bubnovali do sveta, že "Boh neexistuje - veda to dokázala!", tak ak akteisti nevedia podať dôkaz samy o sebe, potom teda neexistujú a neexistuje ani existencia, teda sa motné bytie. 


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:15 avatar
V tomto máš pravdu, až na jedno jediné...

Ak aj nemáme dôkaz, že ako a či vôbec vznikol svet, tak to neznamená, že je tým potvrdená existencia Boha, ktorá nič aj tak nerieši, len posúva, lebo vždy by nejako musel vzniknúť ten Boh, a zasa sme tam, kde sme boli predtým.

Musíme jednoducho kapitulovať, ale možno iba dočasu... kto vie


37.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:19 avatar
Nie, Boh je samotná existencia.Teda Boh nemusel vzniknúť, lebo on JE.
Ateizmus buď opustí svoje poučky alebo sa ich sebazničujúco bude držať.

Tvoju kapituláciu prijímam. 


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:21 avatar
No lenže potom nemusela ani vzniknúť hmota, lebo aj ona JE, a finito ))
Súhlasí ruwolf


45.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:28 avatar
Ak tvrdíš, že HMOTA JE, zasadzuješ ju do dimenzie času. Čas musí mať počiatok a hmota môže existovať iba v čase. Lebo škrtnutím času Ti zaniká aj hmota. Čas je totiž pre hmotu veličina, ktorú nemôžeš vynechať.
Čas ale nie je nekonečný do minulosti, lebo nekonečné reťazenie času do minulosti nedáva zmysel - neexistoval by totiž prvý deň, predchádzajúci deň dňa nasledujúceho a teda ani reťazenie, ani dnešok a ani hmota v dnešnom čase - teda hmota dnes.
Čas teda musí mať začiatok a v ňom musí mať začiatok aj hmota.
Boh nemusí mať začiatok, lebo Boh=Som, kto som. Boh je existencia, v ktorej vzniká čas a aj hmota.

Tvoje finito sa rozplynulo ako ranná rosa ))


48.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:34 avatar
Buď bude zasadené v časopriestore musí byť všetko, čo existuje, teda aj Boh, alebo nie, a teda ani hmota... s tým nepohneš ani ty  


51.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:38 avatar
Z pohľadu spermií je všetko zasadené vo varlatách a z pohľadu Teba v časopriestore. To Ti navráva ľudská logika.
Boh je mimo času a priestoru. Je nehmotný. Nemerateľný. Nedefinovateľný.
Podobne, ako spisovateľ je mimo času a príbehu svojho knižného diela. Knižnými postavičkami neurčiteľný.
A jedeme dál   


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:41 avatar
Nikam nejdeš, tu budeš!!!
Ak je Boh nedefinovateľný, prečo definuješ, že je mimo času a priestoru? Lebo už to je definícia   
Inak, ak by bol mimo času a priestoru, čo robí tu, v našom časopriestore? ))


59.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:49 avatar
Ak zasvietim baterkou Tebe do izby, nie som v Tvojej izbe, ale pôsobím v Tvojej izbe. Napríklad teraz na Teba pôsobím cez internet hoci nie som s Tebou a pravdepodobne som Ťa nikdy nevidel.
Boha môžeš spoznávať na základe jeho diela. To neumožňuje žiadne iné náboženstvo - aspoň ja o takom neviem. Je zjavné, že Boh netvorí ľubovoľne a chaoticky, ale jeho dielo je usporiadané a spoznateľné. Spoznávaním zákonitostí vo fyzike,chémii a prírode má človek schopnosť Mu nazerať tak trošku do karát. Sledovať jeho zámer a spoznávať, že dielo Stvoriteľa je cieľavedomé.
Môže pri tom spoznávaní zaiste Boha škrtnúť, no bez Boha spoznáš usporiadanosť diela, nie však zmysluplnosť.
Oba prístupy, ako ateizmus tak aj teizmus-kresťanstvo však vedú k tomu istému prieniku - ak budú k spoznávaniu pristupovať úprimne. K poznaniu, či Boh existuje a mýlili sa ateisti alebo neexistuje a mýlia sa kresťania. No ten princíp spoznávania usporiadaného sveta vynašli kresťania a nie ateisti . A ten princíp sa volá - VEDA.


60.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:52 avatar
Oponentík, musím ísť, ale "já přijdu, a se mnou přijde zákon"... fyzikálny zákon  


63.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:54 avatar
Ak pánboh dá, tak prídeš 


164.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 14:15 avatar
Ak hoc'ako pôsobíš v mojej izbe, nemusím ťa vidieť, cez to pôsobenie spoznám, že si tam bol. Sú k tomu potrebné dve veci - vidieť účinok (ten je jasný, podľa teba vznik sveta, vlastne tvoj zásah v izbe), a priradenie tohto účinku Bohu (tebe). Musím najprv teda vedieť, že naozaj existuješ (lenže o tebe nepochybujem, komunikujem s tebou v materiálnom svete, aj keď virtuálnom, niekto tie texty vyrábať musí, samé tam neskáču, aj keď mohol by ich generovať aj počítač, čomu však zasa neodpovedajú emócie, aj keď aj tie sa dajú naprogramovať, však) , a potom zistiť, že si to naozaj ty, kto spôsobuje zmeny v mojej izbe.
No a tu narážam na problém s pôsobnosťou Boha. Predstav si situáciu, že sa dejú zmeny v mojej izbe. Sú ľudia, ktorí by tie zmeny mohli robiť, ale mi hovoria: "to nie my, ale to robí Oponent"
Ako im mám veriť, keď všade, kde sa dejú zmeny, sú oni? Overím si, a 1000x zistím, že tie zmeny urobili oni, a nie Oponent, prestávam im veriť. A potom nastane situácia, že neviem dokázať, že zmenu urobili oni. A hneď začnú kričať "vidíš, nevieš to dokázať, tak tu máš dôkaz, že to robí Oponent!!!"
Lenže on to vlastne nie je nijaký dôkaz, lebo to mohol urobiť hoc'kto. Mohol byť aj Oponent, aj ktokoľvek z nich, albo to nebola zmena, ale som si ibA niečo nevšimla, že?

Asi to tu príliš podrobne popisujem, ale chcem, aby si pochopil, prečo to, čomu ty veríš, pre mňa nie je dôkazom, že je to pravda. Môže byť, ale je to veľmi nepravdepodobné.


165.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 14:39 avatar
Nemusíš veriť tomu istému, v čo verím ja.
Lenže nejakým spôsobom si názor vytvárať musíš.
Môžeš si ho vytvárať aj bezo mňa, aj bez Boha.
Lenže - stále je tu to lenže - mnoho premenných do svojich vzorcov a náhľadov na svet musíš prebrať - a uveriť im.
Môžeš sa ohradiť vierou vo vedu.
Lenže RKC vedu vynašla, sponzoruje ju a fandí jej.
Môžeš sa ohradiť tým, že k vede nepotrebuješ RKC.
Lenže veda môže mať aj neetický prístup. Čo je etika? Ateizmus ju nemá.
Cítiš, že potrebuješ etický prístup vo vede. Ateizmus Ti nič také nedáva. A tak sa poobzeráš, kto a kde ponúka etické riešenia.
Zistíš, že mnohí z tých, ktorí ponúkajú etickékódexy, sa vyhranujú do nepriateľskej pozície voči RKC. Bezdôvodne.
RKC ponúka výhradu svedomia všetkým. Aj ateistom,aj sekhumanistom, komunistom...No tí všetci chcú RKC zničiť, lebo je vraj nevedecká. Hoci nikto v dejinách ľudstva nedával toľko prostriedkov na vedu ako RKC.
Veľmmi rýchlo zistíš, že tí naokolo, zaštitjúci sa vedou, podsúvajú nenávisť voči RKC.
A budeš sa pýtať prečo.
Prečo?
Keby Boh neexistoval, tí všetci by Boha len s pohŕdnutím obišli. Ale neobchádzajú ho.
Princíp ateistických filozofií je nenávisť.
Princíp kresťanstva je - pravda a láska.
RKC Ti dovoľuje pochybovať i neveriť, hľadať spoznávať.
Ateizmus Ti nariaďuje - odmietať.
Keby som nebol kresťan, chcel by som ním byť. Preto, lebo kresťanstvo svojim nástojčivým dôrazom na lipnutí k pravde vytvára filozofický priestor pre rozvoj vedy, etiky, slobody.
Kkresťanstvo má morálnu silu vzdorovať totalitným ideológiám. Preto je nenávidené a preto do neho všetci kopú.
Kresťanstvo Ti naozaj dôkaz neposkytne. (Poskytne Ti hocikto mimo neho, v takej kvalite, aby ním kresťanstvo spochybnil?)
Kresťanstvo však vytvára slobodný priestor, kde môžeš slobodne bádať a slobodne pochybovať a dokonca aj slobodne neveriť. A to je dosť dobrý dôvod na to, aby človek sa zamýšľal nad logickou prijateľnosťou kresťanstva.


166.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 15:09 avatar
RKC - ako každá organizácia - chráni sama seba, a to bez ohľadu na Boha. Ona Boha, ak existuje, prevalcuje, ak bude stáť proti jej záujmom, a to aj už robia v súčasnosti. RKC z Boha profituje. O nej sa nechcem baviť, tak, ako sa Bohom inspiruje ona, tak sa môže ktokoľvek ním inspirovať aj bez nej. príliš často sa skutky RKC rozchádzajú s tým, čo je písané v deuteronomiu, pričom by ona prvá mala ísť príkladom, ten najviac zaváži. Dôkazy toho, ako často robia jej zástupcovia chyby, sú všade naokolo, nedávaj dokopy čistú nepoškvrnenú myšlienku v Boha s akoukoľvek pozemskou organizáciou.


167.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 15:17 avatar
RKC je komunita stámilionov veriacich, teda nielen klér. Je spoločnosťou hriešnych ľudí, chybujúcich a tak je to už od čias JK - apoštoli sa hádali, škriepili, popierali Boha, kradli, podvádzali, útočili, bránili svetským súdom, pochybovali, zrádzali...a z toho všetkého vzniká vtedy i dnes dobro. Ktoré nie je nadiktované, ale ku ktorému sa každý musí dostať svojou cestou.
Kresťania nie sú elitným klubom dokonalých.
Kresťanstvo je o hľadaní tej svoj správnej cesty.
Nakoniec JK dal vstupenku do neba aj tomu "smradovi" a darebákovi, ktorý bol s ním na kríži. To ako stráviš?
Kresťanstvo je aj pre tých v suteréne spoločnosti, na rozdiel od iných klubov pre prominentov.
Súhlasí Nadja


168.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 15:46 avatar
Máš pravdu, to je pre mňa jedno z nespravodlivostí, že niekto sa snaží celý život robiť ako farebný, dodržiava všetko ako písmo káže, a potom je ohodnotený rovnako, ako ten, čocelý život kradol, spôsoboval ostatným škodu a utrpenie, možno aj vraždil, ale 5 minút pred smrťou povedal "verím ti" (čo ho nič nestálo). Tomu nehovorím spravodlivosť, a vlastne nabády každého, že stačí posledných 10 min. veriť, inak na ničom nezáleží. heh, nechcem ja takú "spravodlivosť". Nechcem ani takú odmenu za 5 minút, chcem radšej pokojnú smrť, bez pokračovania, ja viem byť etická aj za takých podmienok.


170.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 16:46 avatar
Možno sa Ti zdá nespravodlivé, ale to bude nastavením Tvojho hodnotového rebríčka.
Ty teda robíš výpočet dobrého a zlého, robíš v podstate obchod. Ten urobil toľko dobra, zaslúži si teda toľko odmeny. Ten urobil viac dobra a zaslúži si viac odmeny.
Kresťanstvo usiluje o vnútornú premenu človeka, o jeho svedomie.
Nefunguje to tak, že celý život budeš žiť nemorálne a 5 minút pred smrťou si povieš, sorry, ale bolo to nesprávne. Oklameš ľudí naokolo alebo aj samu seba - ale nie Boha.
Ak Ťa bude mať niekto rád, budeš rozlišovať medzi úprimnou láskou a medzi zahŕňaním lichôtkami pre získanie zmyselných benefitov? 
Ľútosť musí byť úprimná.
Aj ľudia zo suterénu majú dôvod, že sa správajú tak ako sa správajú.


171.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 17:37 avatar
"Aj ľudia zo suterénu majú dôvod, že sa správajú tak ako sa správajú. "
Samozrejme. To je determinizmus. Neslučuje sa so slobodnou vôľou, takže ak by tých,. čo sa nenapravili, chcel Boh potrestať, tak za čo? Aj oni majú dôvod, že? toto všetko je pravda, má to jednu chybu- stiera zodpovednosť z nás a hádže ju na všetko ostatné - "ja nič, ja muzikant". Takže sa treba rozhodnúť, bud jedno alebo druhé, ale so všetkými dôsledkami.


172.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 17:47 avatar
Ak budeš mať milion a dáš hladujúcemu cent či euro, zaváži to inak ako keď dáš hladujúcemu euro ako nezamestnaná. Je to svedomí.


173.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 17:50 avatar
Každý má dôvod, nie len ten zo suterénu (btw, ten milionár je vlastne tou spodinou, nemyslíš? )


174.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 17:59 avatar
Je to o svedomí. Nezvyknem riešiť iných. Každý si tento druh sociálneho cítenia musí rozobrať sám pred sebou.
Egoizmus je pilier ateizmu.
Ateista môže byť egoista. Ale nemusí.
Kresťan nesmie, ale býva.


175.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 18:06 avatar
Takže nezvykneš riešiť iných... a "Egoizmus je pilier ateizmu." je čo?

Vidíš, a zasa dochádzaš k tomu, na čom ja prišla už dávno: Ateista aj kresťan sa správa rovnako - niektorí sú egoisti, iní filantropi, nezáleží na viere, ale na tom, akú zodpovednosť cítia (aj za druhých). Majú jedno spoločné - obidvaja sa správajú ako ľudia, so všetkými negatívami aj pozitívami, viera v Boha či iné idey im len dopomáha si vysvetliť to, prečo tak konajú...
Súhlasí zajomato


177.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 18:17 avatar
Nespochybňujem, že sa správajú rovnako...ako jednotlivci. Je tam však aj motivácia. Ak chceš niekoho zabiť, tak ako ateistka nemáš dôvod tak neurobiť. Ak chceš poslať miliony ľudí do koncentráku, nemáš dôvody tak neurobiť. Ako ateistka urobíš rozhodnutia s rýchlym efektom.
A to sa týka aj vzťahu ku spoločnosti. Prečo by si mala reptať na porušovanie ľudských práv, ak sa Ťa to netýka? Prečo by si mala reptať na zákony kultu smrti? Tu už sa ale zákonmi vytvárajú podmienky na akosť života, zákony dávajú svetské mantinely morálky a ak zákony dajú na jednu úroveň homovzťahy s manželstvom, bude to pre ateistu normálne. Kresťan musí reptať, lebo jeho zákon presahuje svetské zákony.
Nie je to len o vysvetlení, prečo tak konať alebo nekonať.
Najzločinnejšie systémy boli ateistické.
Podľa štatistík kresťania zavraždili ročne 0,0008 % z celkovej ľudskej populácie. Pokiaľ boli pri moci.
Ateisti zavraždili ročne 0,08 % ľudskej civilizácie.
To je extrémne dobrý dôvod sa zamýšlať nad tým, prečo ateizmus je zodpovedný za také extrémne násilie...Ako vidíš, obe kategórie sa nesprávajú identicky.


183.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 2. 2013, 18:42 avatar
Zase ukážka zrkadlenia vlastnej beštiality.
Len ukazuješ, že nemáš svedomie. (Pritom v 174. "Je to o svedomí."
Ty si tá krvilačná beštia, ktorý potrebuje mať nad sebou pocit všetko-vidiaceho a nekonečne-mocného policajta. Pretože ak by taký pocit nemala, hneď by začala vraždiť všetko, čo sa hýbe.


194.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:37 avatar
Ak kresťanstvo drží na uzde krvilačných tyranov, je zlé?
Ty by si radšej videl tých potenciálnych tyranov, ako so znakom spoločnosti Prometheus vraždia kade-tade?


195.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 2. 2013, 22:40 avatar
Nedrží, pretože si aj Biblii nájdu zdôvodnenie na svoje vyčíňanie.


197.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:41 avatar
Napríklad...


226.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 2. 2013, 18:39 avatar
SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 1Kor 5,5
vydať satanovi na záhubu tela, aby sa duch zachránil v Pánov deň.


227.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   9. 2. 2013, 19:27 avatar
Vytrhnuté z kontextu... Akosi Ti vypadlo, že sa to dotýka krvismilstva, incestu, trestné zatiaľ a našťastie aj u nás.
Ale ateisti bojujú, aby mohli šukať aj svoje matky aj svoje dcéry.


233.
označiť príspevok

ruwolf muž
   10. 2. 2013, 20:52 avatar
Kto zakáže kresťanovi vytrhnúť si z kontextu?


186.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 20:57 avatar
Oponentík, ty si ešte stále nepochopil, že "kto chce psa biť, tak si palicu nájde", a je jedno, či je veriaci alebo nie. "Kresťanovi" veľmi dobre poslúži Biblia na genocídu, tak, ako ateistovi jeho propaganda (napr. že nejaký národ či viera škodí jeho národu). Človek je veľmi vynachádzavý, ak potrebuje zmanipulovať dav tak, aby robil to, čo chce. Žiaľ, nijaká viera nie je záštitou proti tomuto správaniu, ak chceš, doložím ti to príkladmi z historie.
Troška objektivity by ti nezaškodilo.
Súhlasí zajomato, mysoulflies


188.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:27 avatar
186... Ten,kto zneužíva Bibliu na páchanie genocíd (?), koná v rozpore s kresťanstvom.
Kresťan je nasledovník Krista. Ak tak nečiní, je to ateista
Nejaké príklady z dejín? No môžeš, ale pozor, môžeš si popáliť prstiská.
Môže byť subjekt obketívny? 


198.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 22:50 avatar
Podľa teba tedy židia sú ateisti, hej? No ale to si jediný, kto ich považuje za ateistov!!!
Subjekt sa môže aspoň snažiť o objektivitu, ale ty sa jej na hony ďaleko vyhýbaš  
Súhlasí mysoulflies


200.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:57 avatar
Židia nie sú ateisti...ale môžu nimi byť. Žid môže byť aj moslim, aj žid , aj ateista...
Vnímanie objektivity je závislé od subjektivity. Ako môžem sa vyhýbať niečomu, čo neexistuje? Hehe... )


204.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 23:17 avatar
Nerozlišuješ židov a Židov
Oponentík, badám u teba snahu ma tromfnúť, a nie dopátrať sa pravdy, o ktorú mi ide... zrejme mi v tom nepomôžeš teda, ale nevadí, aj tak to bola pekná diskusia, ďakujem ))
Súhlasí zajomato


205.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 23:19 avatar
Akože nie? 
To delenie na židov a Židov zaviedol a Hitler a Židia aj židia si ho osvojili.
Ako sa chceš dopátrať pravdy,keď podľa ateizmu pravda neexistuje? 
Tak ale dík ))


206.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 23:21 avatar
Dobre, prijímam pripomienku, takže o čo najpravdivejší obraz, v rámci možností


207.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:23 avatar
...kuuua,t0t0k je,jak vznik0l svet...???sjalenci...   


209.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 23:24 avatar
Máš Dodinko aj niečo významnejšie k diskusii?  


210.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:26 avatar
...hej,maaam...   


212.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 23:28 avatar
To by ma trošku prekvapilo, ale tak sa nehanbi a spusti    


213.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:30 avatar
...neee,sa tesim,jak tu vyriesite vznik sveta...   


214.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:32 avatar
...je t0 vlastne strasne jedn0duche,ak su ludia spr0sty a nechcu sa ucit a patrat a badat,radsej pritahnu bibliu a budu s nej predcitavat vznik vsetkeh0...)))


215.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:35 avatar
...ax jaj furt sa tu bude priziv0vat a udrz0vat tmarstv0,s bibli0u p0d pazuch0u...gagaga.


217.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 23:44 avatar
Toto je ale tiež od objektivity ďaleko, je kopec veriacich, ktorých môžeme len obdivovať, ako skromne a s láskou vedia žiť ))


218.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:46 avatar
...verim,ze je vela,c0 vedia >>skromne a s láskou vedia žiť ))


219.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:48 avatar
...nedaa mi,ze musim p0znamenat,ze s0m jeden s nich... 


220.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 23:53 avatar
Ano, s touto myšlienkou som to písala!!!       


216.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   8. 2. 2013, 23:43 avatar
...Nadjenka,jak si mi pekne napisala)))
Súhlasí Nadja


208.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 23:23 avatar
PS. v nemčine sa všetky podstatné mená píšu veľkým písmenom na začiatku


182.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 2. 2013, 18:37 avatar
To sú ale sračky: "Egoizmus je pilier ateizmu. Ateista ale nemusí byť egoista."


52.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:40 avatar
TvojOponent - tvoje "finito" zostalo v "praveku " reórie vzniku Vesmíru. Dnes existujú hypotézy , ktoré rekoštruujú aj obdobie pred Veľkým treskom a nachádza spoločný prienik s teóriou blán " len pre vysvetlenie - nie panenských , lebo Panna bola až oveľa neskôr ". V súčasnej dobe astrologia nachádza spoločné riešenie týchto čiastkových teórií , ktoré však nijakým spôsobom neovplyvňujú náboženské predstavy jednoduchých ľudí.


55.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:41 avatar
Astrológia vravíš?     
S astrológou si u mňa mŕtvy 


57.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:48 avatar
TvojOponen - iste ti tvoja inteligencia našeptáva /a to správne/ že je to iné slovo a je to preklep.  Ak by si to nevedel dosadiť , povedz , napíšem ti. 
Súhlasí mysoulflies


61.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:52 avatar
Astronómia a ani kozmológia to byť nemôžu, lebo nepripúšťajú spoločný prienik rôznych teorií. Ako do toho chceš zakomponovať teoriu strún?
Takže neviem, aké slovo máš na mysli. Tipnem si: zemiaková placka? 


65.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:00 avatar
TvojOponent vidím , že si fundovaný , pýtaj si "Nobelovku". Ty len ostaň pri svojej klasike , dá žiť aj s tým , nemrhaj čas , už zvolávajú ovečky. Mimochodom , veda sa mnohokrát vrátila oblúkmi , aby po overení neúspešných ciest pokročila ďalej. Ty si len tu placku "uplacaj" a dobrú chuť pri večernom zvonení. 
Súhlasí mysoulflies


68.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 10:07 avatar
Veda ano. No ateisti a veda v 99% nejdú po jednej ceste. Tie oblúky sa nechtiac sem-tam tým 99% ateistom len priplancú pod nohy 


73.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:25 avatar
TvojOponent - niečo sa stalo? Veď ešte nie tek dávno , cirkev upaľovala za názor , že Zem sa krúti okolo Slnka. Mimochodom , asi by si si mal urobiť poriadok v pojmoch a ich vzťahoch ako je materializmus a ateizmus. Pre mňa je ateizmus súbor názorov opačných k teizmu ,ale používa argumentáciu vedeckého materilizmu , na rozdiel od toho čo používa teizmus. Teda nie je to celkom v rovine , pretože teizmus sa opiera o dogmy , ktoré nepotrebujú žiaden racionálny základ.
Súhlasí mysoulflies


161.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 14:08 avatar
Kto bol upálený za názor, že sa ateisti krútia okol Slnka? Aspoň jedno meno, prosíííííííííííííím...


180.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 2. 2013, 18:34 avatar
Čas nemusí mať začiatok z toho dôvodu, že si Ty nevieš predstaviť nekonečné záporné číslo.

Osobný boh, teda aj kresťanský - ktorý napr. občas niečo chce a koná - musí jestvovať v čase.
Súhlasí mysoulflies


189.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:28 avatar
Záporné čísla sú len matematická teoria.


193.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 2. 2013, 22:34 avatar
Ale nejestvuje dôvod, prečo by nemohli jestvovať v podobe času.


196.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:40 avatar
Môžeš mať mínus 5 korún? Teoreticky ano, ale v praxi máš dlh plus 5 eur.
Neviem si predstaviť záporné čísla v praxi. Možno môžu, ja len konštatujem, že si to neviem predstaviť.


199.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 2. 2013, 22:53 avatar
Tvoja neschopnosť predstavivosti nehovorí o možnostiach vôbec nič.
Súhlasí mysoulflies


201.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:59 avatar
Preto očakávam od Teba zdrvujúci argument...alebo panický útek 


234.
označiť príspevok

ruwolf muž
   10. 2. 2013, 20:53 avatar
Argument si dostal.
Súhlasí mysoulflies


235.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   11. 2. 2013, 22:36 avatar
Odkedy nič je argument?


46.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:29 avatar
TvojOponent - BOH JE- ty máš jedinu poučku a axiómu na všetko tak ako mali stredovekí alchymisti kameň mudrcov , stačilo poklepať tým kameňom na čelo a už to bolo však? Tvoje oponovanie je naozaj neprekonateľné len však preto , že je NIČÍM 


34.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 2. 2013, 09:17 avatar
že sa zamiešam..vy tu tak srandovne mudrujete/ filozofujete .., však prirodzenou cestou vznikol svet,..normálne vznikol život /svet chemickou evolúciou.. a okrem toho základom je kyslík v atmosfére.
...a čo existencia bielkovín ?


38.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:19 avatar
bielkoviny vieme, ako vznikli, z organických kyselín... ale nevieme, ako vznikla hmota ))
To, že prirodzenou cestou, je možné, ale ako?


39.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:20 avatar
Zaujímavé...bielkovina je život a zygota neživý predmet )))
Súhlasí Nadja


44.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 2. 2013, 09:27 avatar
tú tvorí rovnaká hmota ako hmota neživých predmetov,.. hmota vznikla zo živých organizmov ..a pre tú platia všetky fyzikálne a chemické zákony , procesy.. rovnako ako v tom "neživom,..pretože podstata života je hmotná.


53.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:40 avatar
44 Onya...z akého živého predmetu vznikla hmota tvoriaca pästný klin? 


117.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 2. 2013, 11:27 avatar
ma skúšaš ?..to už svet dávno existoval..keď si ľudia vyrábali v st.Paleolite pästný klín,..že z akého živého predmetu ?..predsa Homo erectus to vedel   ..
TO,..normálne som si vygooglila z akej hmoty, som nevedela,..a dík že som o niečo múdrejšia, ..čiže pästný klin bol zhotovený z pazúrika, ktorý v sebe obsahoval skamenelinu morskej ježovky.   


43.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:24 avatar
TvojOponent - ak sa pýtaš na kvalitu , tak je to 2 , ak ti ide o kvantitu , tak je to zase 0 - teraz tú logiku zdravého rozumu môžeš použiť bez zbytku. Asi si počul o "bozóne". Vatikán mal z neho radosť len jeden deň , keď bez akýchkoľvek zdôvodnení prehlásil , že im výskum v Cerne dal za pravdu , no potom už taktne zmlkli , keď sa začali zverejňovať prvé reakcie vedeckého sveta. Pravda je však , že Vatikán bol najrýchlejší. 


49.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:34 avatar
Havran... neviem o tom, že by RKC bola najrýchlejšia,keďže pokus sa prenášal takmer v priamom prenose, ak nie naozaj on-line...Teda prvý blud som Ti vyvrátil.
Pokus s bozónom dáva za pravdu biblii a teda vyvracia ateistickú tézu o večnosti hmoty, kedysi tvoriacej kostru ateistickej kozmológie (bola ateistami dokonca teoria BigBang odmietaná ako náboženská dogma )
Hmota má počiatok.
Vedci v Cerne potrebovali najkomplikovanejšie zariadenie k tomu, aby drcli o seba dvoch nanohajzlíkov... No som zvedavý, ako teda vznikol Vesmír bez Gigacernu?  Lebo tá Tvoja teoria totiž nič nedokazuje,len vysvetľuje premenu energie na hmotu, čo bolo teoretickými modelmi predpovedané a RKC s tým nemá problém.
Netuším, prečo by RKC mala denne spomínať pokus v Cerne.


119.
označiť príspevok

ether muž
   8. 2. 2013, 11:27 avatar
tu sa prikláňam k dôkazu môjho menovca, G. Moorea, vzhľadom na to, že sme oddelení virtuálom, tak nie je možné ho predviesť; každopádne ak ti ukážem ruku a druhú ruku, tak je dokázané metódou "common sense" (zdravého rozumu), že svet existuje (vonkajšie veci) a samozrejme skôr sa javí, že niečo je ako, že nie je nič

ale jednoducho by sme mohli začať s otázkou: "Čo je to svet?" a "Čo je to existovať?"
Súhlasí ruwolf


20.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:03 avatar
salbea - je lákavé prijať cestu Anunnaki . V každom prípade by to znamenalo tlak na sofistikovanejšie správanie sa ľudskej spoločnosti , čo by bol iste značný pokrok a možno v mnohom by sa vyriešila aj otázka stability ľudského spoločenstva.


22.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 09:04 avatar
coze ?!
ja ti neviem pochopit,preco niekolkotonove lietadlo nepadne dole,a tiez neviem, co je atoaktivacia ..kokooos
to ma fakt ste nepoznas,ci co ?!
nechaj mi moje mudrovanie a diskutuj so mnou na mojej urovni,dobre ?


29.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:14 avatar
salbea - aj keď to nemáš asi rada , tak ti poviem , že tvoja autodynamika úrovní vedenia diskusií je naozaj mnohorozmerná a z toho plynie eklekticizmus imaginárnych kategórií , ktoré sama produkuješ , čo ma však skutočne veľmi baví - mám rád kreatívnych ľudí s otvorenou hlavou.


23.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 09:05 avatar
a nekaz mi havran naladu v piatok
Súhlasí blueevil


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:07 avatar
ty chceš, aby ti ju kazil v ostatné dni?  

salbi, strašne rada čítam tie tvoje nie vždy úlety  
teda všetky okrem h.


32.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:16 avatar
myslím , že sa výborne bavíš a to je najlepšie ako dnes môžeš začať  
Súhlasí Nadja


36.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 2. 2013, 09:19 avatar
omg..čo do toho miešate Boha..? , Boh - OH je chemická zlúčenina energií. 


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:29 avatar
"chemická zlúčenina energií, posväť sa meno tvoje ... "
"verím v chemickú zlúčeninu otca, i syna, i ducha svätého..."
Súhlasí havran


130.
označiť príspevok

ether muž
   8. 2. 2013, 11:37 avatar
OH nie je chemická zlúčenina kyslíka a vodíka?
Súhlasí Ónya


133.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:40 avatar
ether - teda otca a syna? , alebo i dcéry , je tu ešte Mária panna - začína sa to akosi motať


56.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 09:44 avatar
Nadja - len aby sa to nenašlo o pár tisícročí v nejakej jaqskyni - bude to nejaký papyrus , alebo laptop?   
Súhlasí Nadja


58.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 09:48 avatar
Ani papyrus, a už vôbec nie laptop, bude to vytesané v stene jaskyne... a ľudia v novej etape civilizácie si budú nad touto záhadou lámať hlavy a volať mimozemšťanov...


62.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 09:53 avatar
Pochybujem, že si Cigáni budú nad niečím lámať hlavy 


66.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 10:02 avatar
je iste že sa všetko iba opakuje v tejto realite ktora je taka priznačna pre ľudi, pretože ak by to vedeli čo sa bude opakovať, neprechadzali by vyvojom. novy sen znamena iny pobyt


70.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:12 avatar
blueevil - máš pravdu - toto je tvrdenie obsiahnuté v Heglovej idealistickej i materialistickej filozófii. Len to opakovanie je vždy na kvalitatívne vyššej úrovni. Keď táto podmienka nie je splnená , každý takýto jav vo svojej podstate zaniká , je ako historický omyl odsúdený k zániku.


137.
označiť príspevok

ether muž
   8. 2. 2013, 11:49 avatar
skôr to znelo ako Heidegger


169.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 16:32 avatar
to je kto, tvoj dedo ? ta opakujuca realita spočiva v odchytanii tvojho nazvyme to: pamäťovo-holografickeho odtlačku ktory vibruje ako akekoľvek mäso v akejkoľvek podobe s ktorym nakladaju zasa podľa svojej predlohy, nie tvojej, nikoho. tato realita neexistuje samozrejme, takže sa nebudeme baviť o nieakych neexistujucich stupidnych vzorcoch a kretenov čo ti chcu vdaka vlastnej dôležitosti zasviniť mozog. prim hra kvantove myslenie a vibrovanie na dlhych frekvenciach, no tie nezyskaš pobytom pri degerantoch. vyznam prečo to tak chcu je ten aby vyselektovali ako si to nazval "plev od zrna" idealisticko-materialisticka filozofia je čo, prezrad ? ))))) kde na taketo hlody chodiš ?


72.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 10:22 avatar
je zbožným prianím človeka sa dozvedieť odkial pochádza svet, v ktorom prebýva
človek si ale musí najprv zasvatiť život Bohu,aby spoznal odpoveď na danú otázku
synoptici Matúš,Marek a Lukáš počúvli samotnú výzvu od Boha a zatiahli na hlbinu a spustili siete na lov a ich siete sa naplnili bázňou a poznaním o Božej svatosti
nasleduj ich havran a budeš poznaním naplnený


74.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:32 avatar
veriaca - o tých sieťach máš pravdu , len potom je pravda taká , že sú plné kontajnery krabov čo v tých sieťach uviaznu. S tým na mňa nechoď, zatiaľ mi mozog ešte nevyoperovali. Dosť dlho trvalo ľuďom kým pochopili , že nie srdce je centrom rozumových vlastností človeka , len preto , že sa im rozbúchalo pri úľaku. Ak sa ti v kostole rozbúcha pri kázni , tak sa trochu zamyslí a konfrontuj ho so životom.


75.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 10:34 avatar
nemusim nad nicim uz premyslat,bo ja som si zo svojej siete miesto krabov povytahovala perly


77.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:42 avatar
veriaca - super , o to vám podobným ide - NEPREMÝŠľAŤ! Si si istý , že to neboli kraby ,a že si nie obeťou mystifikácie a tie perly sú len v tvojej mysli opantanej vierou?  - pravda je , ale , že takýto národ potrebuje kapitál a klérus , ako bača dobré ovce.
Súhlasí ether


79.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 2. 2013, 10:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 10:57 avatar
veriaci - poviem ti to bez zložitosti a zášti. Ja si veriacich ľudí vážim , ale ťažko môžem stroviť to čo je nepoužiteľné. Ja sa na svet pozerám v podstatných súvislostiach a nemiešam si jeho formu a podstatu , ktoru je zastierajú štruktúry kapitálu a kléru. Niekoľko desiatok rokov sledujem súvislosti života a vidím , na čo národ dopláca - na sľuby o večnom živote a poslušnosti voči vrchnosti , ktorú má v rukách moc kapitálu. Je pravdou , že tak to ešte bude dlho , lebo spoločnosť na to nedozrela , aj keď zárodky nového myslenia sa prejavujú /nemám na mysli nejaké komunistické utópie/ ten vývoj sa postupne posúva vo vzťahu výrobných sí a výrobných vzťahov , ktorých antagonizmus je motorom toho vývoja. Len mi je ľúto , ako nevedomosť a upadajúca vzdelanosť ľudí hatí túto cestu , na ktorej klérus koná medvediu službu kapitálu.
Súhlasí nabzlo, mysoulflies


81.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 10:47 avatar
havran ja som ona a veľmi doležitou podmienkou na mystifikaciu, je úprimná vďačnosť ísť po ceste viery


100.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:08 avatar
veriaca - OK , viem že si ona , len ja som reagoval na veriaceho. Celkom ťa chápem a cítim úprimnosť tvojích slov. Len mi ver , že taký prístup k životu ako máš ty je požehnaním pre dravé zvary kapitálu a kléru a preto tu musí byť aj vrstva ľudí , ktorí stoja v predných líniach v boji proti tým tým nenásytným upírom poctivých ľudí , lebo tak ako obeť necíti uhryznutie upíra , tak necíti veriaci človek svoj útlak od tých manipulátorov s božím slovom.


76.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 10:37 avatar
A z tohoto dovodu je aj demokracia svojim sposobom nebezpecna. Ved to aj pocitujeme, ked sa vacsina prihluplych citi byt vseznala a vsemohuca.... ukazuje sa presny opak a nasledky na seba nenechaju dlho cakat.


78.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 10:44 avatar
učiň už konečne Boris to,po čom túžil žiadal od ľudí aj Ježiš Kristus
bez váhania sa zbav a nechaj všetko,čo má spoločné s peniazmi,bo ako vidím to ťa trápi ,že človeka zotročili a nasleduj ho v tom,že vykročíš na novú cestu smerom k nemu
a budeš pravdivým zvestovatelom svojich túžob a prianí na diskusnom fóre a v realite a už nebudeš rozdvojená osobnosť


80.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 10:46 avatar
Preco by som mal? Mne sa este nechce zomriet... a uz vobec nie za takuto bandu spinavych smradov.


82.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 2. 2013, 10:48 avatar
ja na to beriem lieky a pomaha vcelku
Súhlasí veriaca


83.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 10:49 avatar
tak porušuješ pravidlo rozlišovania medzi chcením a medzi nechceným odhodením si zakázaného ovocia to svojho
bo nechceš tento systém,ale nechceš ani vstať pre nový systém zo stoličky to svojej


84.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 10:52 avatar
Ty jeblina vykradnuta.. Veriaci su ti posledni, ktori naozaj rozumeju jezisovym slovam.. nestrapnuj sa.


88.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 2. 2013, 10:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 10:58 avatar
Pred hovadami????? preco by som sa mal?


94.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:02 avatar
Borisko sa dobrovoľne oddáva nedobrovoľne, nevýslovnej kráse slovenského jazyka  


95.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:03 avatar
Veru pekny jazyk.. so vsetkym, co k nemu patri. Len drbnuty narod hold.


99.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:08 avatar
rozlievam na df iba krásu slova,tak mi už prosím ťa tak škaredo nenadávaj


102.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:10 avatar
Krasu slov daleko prehlusi tvoja debilita. Krasa slova nieje, ak je prazdne...


104.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:13 avatar
moja debilita ?  
Borisko,lstivo ma chceš presvedčiť o mojej tupsti ?
dávam ti možnosť mi to tu dokázať až do poslednej chvíle tvojho účinkovania na divadelných doskách DF


105.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:14 avatar
To sa neda. Blbcovi nedokazes jeho blbost, pretoze je na to prilis blby. Preto existuje vlastne viera.


106.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:16 avatar
takže mi tym chceš naznačiť,že sa nechám ľahko oklamať napr.tebou,však ?


108.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:18 avatar
Nie, clovek sa najcastejsie klame sam sebou.


112.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:22 avatar
vďaka sebe samému máš možnosť čiastočne preniknúť aj do veľkého množstva nepochopiteľných dobrot zo stola to Božieho,pokiaľ podotváraš vo svojom to mozgu bezchybnom, roven s ním aj s úrovnou sťa Kraľa


115.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:25 avatar
Ano, presne toto je ta debilita a surovy sebaklam. Je uz tiez viacmenej dokazane, ze clovek si dokaze navodit vsugesiu najroznejsich podob. Asi najcastejsou je bozska pritomnost, ale to je zial len dokazatelny sebaklam hlupaka, ktory nedokaze znasat skutocnost taku, aka je.


96.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 2. 2013, 11:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:07 avatar
Jezisa zabili taki kreteni, ako si ty. A jezis nebol prvy... pred nim za rovnaku vec napriklad prijal radsej smrt aj Sokrates..
Chod do pice ty vymlete tela debilne... Koho tu chces natahovat so svojim slimacim mozgom?


101.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:10 avatar
Léviho by si fascinoval svojím mozgom Boris,bo prevyšuješ aj Sokratesa svojím poznaním o absolúcii to svojej  
Sokrates vedel,čo to slovo znamená,musíš to znať aj ty,bo to slovo mal najradšej,vies ?


107.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:16 avatar
omg...


109.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:19 avatar
okusovať možeš z úžasnej a neprekonateľnej moci slov,ale nemožeš ma uraziť,bo nemám nenávisť voči tebe a voči ničomu živému
ani Slovu


110.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:20 avatar
To pre mna znamena len tolko, ze si bozodny hlupak. Vdaka takym ignorantom bez stipky lasky v sebe je tenrto svet v dezolatniom stave vdaka neschopnosti branit zlu....


114.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:25 avatar
tento svet v ktorom žiješ nie je len pre to,aby si presahoval zlo dezoláciou nedostojnosti Krista dla teba videneho svojim obrazom a svojimi slovami si zlo premieňal v nejedly chlieb a víno


121.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:29 avatar
A stale sa cudujes, ak ti pisem o debilite????? Toto je neskutocne, co niektori ludia vedia zo seba vysukat, len aby si udrziavali v sebe stav sebaklamu kvoli lepsiemu pocitu zo sameho seba. Ste hnusna farizejska sebranka v ktorej nieto stipky lasky... len bezodna tupost a bezcitnost.


127.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:35 avatar
ja viem Boris ako sa dá manipulovať s nestráviteľným ohňom v duši,žial nespravíš ani krok bez vlastnej existencie a z daru to bytia vlastného bez Božieho poslania a tým je,dokázať stať sa do konca svojho života ohňom straviteĺným pre seba samého


128.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:36 avatar
Nie, nevies. Nevies toho velmi vela.


136.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:45 avatar
naozaj ? a čo si myslíš,na čom stojí základ pre tvoj oheň ?
nechcem toho veľa,iba tak máličko pre seba..tvoje Poznanie.. 


140.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:50 avatar
Na pravde o tom, co viem a co neviem. Ak nieco neviem, tak si to nebudem silou mocou domyslat.


143.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:54 avatar
dobre,uz ma to nebavi
nabuduce sa budeme opat hasterit..sa tesiiim.. 
pa


145.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 12:02 avatar
veriaca - už tu jedna taká bola , čo spočiatku anjeský m slovom sa prihovárala , no potom jej spadli brany pekelné a slovo nevážila , ty si zatiaľ len jedno utrúsila, ale čo človek vie, čert nespí?  


146.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 12:13 avatar
hm to je pravda,som vlastnikom obidvoch klucov ,do neba aj do pekla
odo mna zalezi,ktory teraz pouzijem a aj nabuduce
neva,vsak
co si myslis,po ktorom mam siahnut o par hodin ?


147.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 12:15 avatar
salbea - ej , ej asi patríš medzi tir šikovné , čo vedia kde chytiť Boha za nohavice a čerta za rohy  


149.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 2. 2013, 13:21 avatar
vyskusala som si tu byt veriacou a prostrednictvom slova priblizovat moje vierovyznanie
kokos,je to nieco strasne a ponizujuce,ze az
normalne je fakt hanbou nasledovat Jezisa Krista v slovach
je to tu znakom blaznovstva, zreleho na liecbu v cvokarni


116.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:25 avatar
.... nastavila si druhé líce , ale nič si tým nevysvetlila Borisovi - to je ten problém veriacich , nechápete , že nechať sa i ukrižovať , neznamená vysvetliť. Za príkladom však môžu bežať len ovce ako za baranom a nemusia pritom ani rozmýšľať , stačí sa spoľahnúť na to že baran vie čo treba a ak nie , vždy je tu dunčo a pastier.


120.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:29 avatar
nastavila som niečo oveľa cennejšie a tým je stupeň mojej "debility",aby som ako Brosikovi,tak aj ostatnym na df ukazala ako sa da zvrhnuť dušu a pripustit,že existuje medzi vami Boh


122.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:30 avatar
Blbcovi nedokazes jeho blbost, pretoze je na to prilis blby. Preto existuje vlastne viera.


113.
označiť príspevok

veriaci muž
   8. 2. 2013, 11:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:27 avatar
Ty nemas srdce.. nesranduj prosim ta...


124.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:33 avatar
veriaci - vieš ja som za vyvážený vzťah medzi srdcom - teda vierou a rozumom - ono je to všetko v mozgu , ktorý tvaroval život a životná skúsenosť. Neplatí však , že každý človek vníma každý jav rovnako a o tom je viera, ktorej snahou je posunúť videnie sveta do roviny vyhovujúcej vrchnosti. Spoločnosť by mala viesť ľudí k jednote citu a rozumu to by bolo plné vedomie
Súhlasí Boris_I.


126.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:34 avatar
Ale rozum si s vieriu nikdy nepoda ruku, to by totiz uz nemohol byt rozum.


148.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 13:16 avatar
Aj rozum ustúpi viere, ak je užitočná.

Borko, vieš, že etika je rovnako transcendentálna, ako Boh? Sú to dve podoby toho istého zrejme.
Súhlasí dorota


150.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 13:37 avatar
Nadja, mozes tuto giganticku kravinu nejako rozviest?
Etika sa priamo dotyka nasich zivotov. Pre spokojne spolunazivanie je nutna. Asi tak, ako ked je clovek hladny, tak sa potrebuje najest. Ak chce clovek poriadok, spravodlivost a bezpecie vo svojom zivote, musi nasledovat eticke ucenie a to spociva v logickych konstruktoch myslenia vo veci socilizacie cloveka. Co je na tom transcendentalne????? Vsetko je to len nauka o nasom spravani a jeho nasledkoch REALNOM spravani a nasledkoch. Boh je nic..... len posrane slovo za ktore sa da skryt uplne vsetko... to je naozaj transcendentalna picovina v chorych hlavkach hlupych ludi, ktori si jednostaj potrebuju nieco ospravedlnovat niecim, co nieje proste realne obsiahnutelne, ak by to realne obsiahnutelne bolo, tak to uz zrejme nebude sluzit na ospravedlnovanie vsetkeho ludskeho zlyhavania. Etika naopak realne obsiahnuta je, pretoze pojednava jednoducho len o pricinach a nasledkoch naseho spravania. REALNEHO spravania.


152.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 13:45 avatar
Prečo ty vždy reaguješ tak konfrontačne, plnú hubu etiky a sám sa podľa nej nesprávaš?

Nemáš pravdu, lebo "ak chce clovek poriadok, spravodlivost a bezpecie vo svojom zivote", stačí byť silný, mať moc.

Ak však chce spravodlivú spoločnosť = spravodlivosť pre všetkých, tu už zabrúsiš do vôd, ktoré nie sú v súlade s rádom v prírode - kde najmocnejší vyhráva (a to sa týka jednotlivcov aj skupín), teda užitočnosťou pre seba to neobhájiš, lebo sa prospechu pre seba musíš vzdať ku prospechu celku.
Súhlasí dorota


155.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 13:52 avatar
Lebo som uz otraveny z vasej jebnutosti, tvrdohlavosti a spuchnutosti.
A jasne ze ako vacsinou pises zase len same picoviny, ktore sa nezhoduju s realitou... Okrem ineho odporucam zacat od sledovania prirodopisnych dokumentov. V prirode neexistuje ziadny silnejsi, ale len rovnovaha.. Ktokolvek by zacal prevazovat automaticky sa vybuduje protivaha, ktora ho zneskodni a zaradi tam, kde bol pred tym. Toto ludia nechapu, nechapu co maju robit , aako sa maju spravat, lebo su natlaceni propagandami zvratenych smradov, ktori vladnu len a len klamom, ziadnou realnou mocou. Dokazom toho je, ze ak by sa pravda pretlacila v hlavach tej debilnej vacsiny, tak ti akoze mocni by ostali na uplnom konci nasej spolocnosti a zrejme by sa nedozili druheho dna.


156.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 13:57 avatar
Ak existuje rovnováha, tak potom nemusíš mať strach, užívaj života, nijakú spravodlivosť netreba, lebo príroda to automaticky vyrovná... Ty nechápeš, že aj my sme "príroda"? Ak teda nie sme silnejší, môžeme kašlať na všetkých, nech sa vysporiadajú. Etiku netreba. Howgh, nemienim sa baviť s neokrôchancom... krásne slovko, kto pozná etymologiu? Ako že neokrájaný či čo?


159.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 14:03 avatar
To mi je ukradnute.. Ak budes mat nieco rozumne, mozeme sa aj rozumne bavit, ale na picoviny budem reagovat ako kokot!
A znova picovna jak titanik.. Clovek sa totalne odtrhol od prirodnych principov, totalne prirodu ignoruje a tak jedine, co z toho logicky vychadza je len stale narastajuca destrukcia a nezmyselnost. Ty mi nepis nic o nechapani prosim ta o to.... Aky iny tvor ma potencial k tomu, aby znicil celu planetu hned niekolko raz???? Aky iny tvor si dokaaze vedome ublizovat? Aky iny tvor sulozi s mrtvolami, vyziva sa v bolesti a podobne? sa uvedom....... Clovek je tvor z tejto planety, produktom prirody ano, ale od prirody sa vzdialil na hony daleko svojou vlastnou volou a neschopnostou spravne vyuzivat svoj potencial.. je chory prave tou totalnou oddelenostou..


162.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 14:10 avatar
Neo...to je nový
krôchanec... to je sviňa...
neokrôchanec= novodobý stúpenec prasačích móresov  


157.
označiť príspevok

Style muž
   8. 2. 2013, 13:59 avatar
tento vtip bol šitý priamo na teba
Ona:Ty si fakt kok0t! Ty si taky kooookoooooooot... No kok0t!! V
praci si kok0t pre vsetko, v spolocnosti robis zo seba kok0ta, doma si
uplne na kok0t a keby bola sutaz kok0t0v tak skoncis suverenne na druhom
mieste na svete!

On:Preco na druhom??!!

Ona:Lebo Ty si taky kok0t, ze ani to by si nevyhral!

Viac na: S humorom a myslením človek najďalej zájde#ixzz2KJPTwtq2


151.
označiť príspevok

dorota
   8. 2. 2013, 13:39 avatar
borko s anam proste rozhodol neverit na vieru. tak je tomu nadja.  


153.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 2. 2013, 13:47 avatar
Veď nech neverí, ja som za, ale rozumne, a nie fanaticky!


154.
označiť príspevok

dorota
   8. 2. 2013, 13:50 avatar
sak je to len poza.   su fanaticki veriaci a su fanaticki neveriaci. druha strana jednej mince. alebo skor hrany.
Súhlasí Nadja


158.
označiť príspevok

Style muž
   8. 2. 2013, 14:00 avatar
Borko je kokot.


160.
označiť príspevok

dorota
   8. 2. 2013, 14:07 avatar
nie je, on sa len boji umriet


85.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 10:53 avatar
hm ty nie si ľudsky zrelý človek,vsak


86.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 10:53 avatar
Pre hlupakov veru nie.


87.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 10:56 avatar
z nespočetných znakov ľudskej hlúposti je aj nijako bližšie nedokázať vidieť nezvládnutie si svojej sily v krízových stavoch duševnej trýzne z počutia pravdy
Súhlasí Boris_I.


90.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 10:58 avatar
A kazdy veriaci je tomu jasnym dokazom.
Súhlasí nabzlo


91.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 2. 2013, 10:58 avatar
ale co robit ked to nedokazes... ako vypnut obranne mechanizmy?


103.
označiť príspevok

nabzlo muž
   8. 2. 2013, 11:11 avatar
veriaci,akej pravdy,ved už 2000 rokov klamete a nie len sami seba,klamstvo sa nikdy nestane pravdou...
Súhlasí Boris_I.


163.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 14:12 avatar
2000? Kúp si nový kalendár


93.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 2. 2013, 11:02 avatar
Riesenim otazky vzniku sveta dojdeme vzdy k problemu co bola prvotna pricina... Elegantne sa tomu dokazeme vyhnut ak vyhlasime ze svet nikdy nevznikol a vzdy existoval... Ak vsak vzdy existoval potom je tu sekundarny problem... Nutnost existencie stvoritela... Kedze v tomto pripade tato nutnost odpada...
Súhlasí nabzlo, ether


97.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:06 avatar
Stvoritel som tu teraz ja,aj ty a všetci tí,ktorí sa snažia prevýšiť slovo na viac ako na tmavé schodisko do pivnice v tejto téme a s nadprirodzenou krásou slova,bo nutnosťou je tu teraz dokázať možnosť nezomrieť pre vulgarizmus
vid.Boris,bo to by bolo potom tejto témy škoda


111.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:20 avatar
veriaca - nebuď z toho smutná - Boris len ide na podstatu a vyrušuje ho parádna forma. Pravdou je , že vulgarizmy sú osobným kontaktom dotýkajúce sa človeka , no žiaľ , tu sa to nedá nikomu prikázať , môžeš len apelovať. Boris sa však cíti urazený , keď sa argumentuje prázdnou frázou , alebo nenáležitou kategórijou formy a podstaty. Dúfam , že si to pochopila , chcem ti len pomôcť zniesť príkorie , ktoré pociťuješ , ale myslím si , že vo svojom boji za vieru ti to nerobí problém.


123.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:31 avatar
každému tvorovi tu na zemi patrí nádoba poznania a zároveň neopísateĺná otázka ,kam sa dá až ísť svojimi pochybnosťami proti Bohu  


125.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:33 avatar
Boh je priroda a proti nej ides aj ty... co tu komu jebes mozgy debila.


129.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:37 avatar
veriaca - skús mi odpovedať na otázku , kam až dôjde ovečka , ktorá nepochybuje o svojom bačovi? Nepochybuješ o tom , že pre baču to má praktický význam a čo ovečka? Poviem to pekne: Splní svoje poslanie 


132.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:40 avatar
havran,daj mi pokoj
nasral si ma dnes s atoaktivaciou


139.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:50 avatar
veriaca - ... a vyzwerala si tak vyrovnaná s božskou mierou trpezlivosti a že práve autoaktivácia ťa rozobrala? - tiež by si nemala čítať zakázané veci , to môže byť horšie ako pornoplátok. Faktom však ostáva , že sa ti akosi zasekol replikátor viery , ak ma rozumieš , ale mohol by som ti pomôcť. Nechápem ako sa ti podarilo použiť slovo"nasral". Ja som tu niekoho takým slovom počastoval? Mne to moja podstata neumožňuje a nepotrebujem na to ani strach z božieho hnevu. Dám ti možnosť urobiť reparát a napíš to ešte raz  - lebo mám kontakty cez červie diery a ver , že je to priama cesta k Bohu.


141.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:51 avatar
A boh zrazu umrel...  


142.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:53 avatar
no a co, mam aj svoje muchy..nie som dokonala ako vy


144.
označiť príspevok

havran
   8. 2. 2013, 11:58 avatar
veriaca - neboj sa si normálna , len ten tvoj Božko trochu pošpásoval  - neber to až tak smrteľne vážne , sme tu pre tvoju zábavu , aj Boris je hotový andeliček , ale ty vieš , že tých anjelov bolo niekoľko sort , niektorí aj padli na Zem.


131.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:38 avatar
moja debilita je pre teba irelevantna vsak,bo tvoj stupeň kvality mozgu je nevinny sťa malého dieťaťa
anjelik,nehnevaj sa za to,že Boh je tu teraz a s tebou


134.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:40 avatar
Tvoja debilita ma zarmucuje. A to je laska... nieco, o com ty a tebe podobni nemaju paru.


135.
označiť príspevok

veriaca žena
   8. 2. 2013, 11:42 avatar
zacni opisovať..siiim  


138.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   8. 2. 2013, 11:49 avatar
Spolupatricnost, lutost, sucit, spolupraca, pomahanie si, darovanie, pomoc, ucenie, odsudzovanie zla devastujuceho inych... poznavanie a pravda. To su atributy lasky. Veriaci uz len tym, ze sa stavia casto surovo proti jednoznacnym vedeckym poznatkom v sebe lasku popieraju. Odmieta pravdu, prijima klam, podporuje surovost, mocichtivost a dezolaciu naseho sveta. Bolo malo milionov mrtvych v mene boha? Toto popieranie z vas robi monstra akceptujuce brutality ludskeho spravania. Vy o Jezisovi a mna z toho poraza....
Súhlasí havran, nabzlo


176.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 2. 2013, 18:14 avatar
TvojOponent; k “18“ ... Descartes pochyboval, teda myslel a keď človek myslí, potom je a keď je on, potom sú i ostatní a keď sú ostatní, potom je i svet ...

Keď pochybuješ, myslíš. Sú ľudia, ktorí nepochybujú... Literárna a filozofická... III.#ixzz2KKN9Ol1J

Vidím, že kopeš do ateistov o dušu ...  Pripomenulo mi to tento vtip /viem je trochu o inom, ale páči sa mi .../:
Idem si, idem ... a zrazu kooop do riti ... Obzriem sa ... a to mňa. 
V diskusiách /nečítal som všetky .../ fakt kopeš. Používaš nohy, nie mozog a strielaš do vlastnej bránky ...
Moja otázka: Svet vznikol z ničoho, alebo áno? 


179.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 18:21 avatar
Tulle, ja mám ateistov rád a nekopem do nich. Nenájdeš u mňa žiadnu zlomyselnosť ani vulgarizmus na ich adresu.
Rád ich zamotávam do ich argumentov a všimni si, že nepoužívam citáty z Biblie...ale len logiku.
A k Tvojej otázke:
Čo je to "nič"?


181.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 2. 2013, 18:36 avatar
TvojOponent; ... ja neviem. Ty si napísal: "Ak ale ateisti tvrdia, že existencia vznikla z ničoho ..." 


184.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 2. 2013, 18:47 avatar
Mimochodom... mám otázku na veriacich a podobné zvieratká: Patria teisti medzi cicavce ...? 


192.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:34 avatar
Teisti patria medzi cicavce. Teba to uráža?
Predstav si, že máš toľko krčných stavcov koľko ich má aj zabehnutá fena alebo smradľavý potkan. 


178.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 2. 2013, 18:19 avatar
Hmota je samotná existencia. Teda hmota nemusela vzniknúť, lebo ona JE. Hmota nemusí mať začiatok, lebo hmota je aká je. Je existencia, v ktorej vzniká čas a aj priestor ... 


185.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 2. 2013, 18:52 avatar
TvojOponent; "Podľa štatistík kresťania zavraždili ročne 0,0008 % z celkovej ľudskej populácie. Pokiaľ boli pri moci.
Ateisti zavraždili ročne 0,08 % ľudskej civilizácie. 
To je extrémne dobrý príklad trepania ...
Súhlasí ruwolf


187.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 21:21 avatar
fyzicky, alebo psychicky ? to si kde čital taku štatistiku ? na toalete s križovkou ? čo je to vlastne teizmus, veriť v niečo asi musi každy, no konečny faktor je asi stale na obrannom mechanizme, ktory preklada skutočnu realitu aby z toho nepreplo, to však neznamena, že zvieratka neexistuju


191.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:31 avatar
Poctivo som vám tie mŕtvolky vypočítal. Si rád? .)


202.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 23:00 avatar
desatisicina zo siedmych miliard dava niečo ine  


203.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 23:13 avatar
No hej...ale prepočty sú urobené na odhad populácie v časoch tých genocíd.
Sú to samozrejme odhady.
Ale ten rozdiel je stonásobný aj po porovnaní a prepočte do porovnateľných parametrov.
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


211.
označiť príspevok

blueevil
   8. 2. 2013, 23:27 avatar
mysliš že toto nieje genocida ? vlastne cely život je byť vygenecidovany ak sa nemylim, dajme si radšej kvalitny metal, lebo tu zdochneme
http://www.youtube.com/watch?v=0Ok5_2OCtgM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
http://www.youtube.com/watch?v=TyW0BF98hto Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


190.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 2. 2013, 22:30 avatar
Tully...Vravíš, že trepem? To je pozitívne tvrdenie a teda máš povinnosť ho dokázať. 
Veď si to zagúgli...


221.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 2. 2013, 08:48 avatar
TvojOponent; ...narýchlo som našiel /akosi som s časom, dúfam, že len teraz, opäť "na nože"/: antikrist.szm.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


224.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 2. 2013, 13:43 avatar
TvojOponent; ... zopakujem, čo som už viackrát uviedol: Trepanie je nepodložené tvrdenie, ktoré sa tvári ako pravda, ktorú už netreba overovať. A Tvoje:
"Podľa štatistík kresťania zavraždili ročne 0,0008 % z celkovej ....“ „je extrémne dobrý príklad trepania“. Ničím si svoje tvrdenie nepodložil, respektíve podložil sebou samým ...

Vražda je vždy vraždou, pán TvojOponent. A jej závažnosť nie je väčšia alebo menšia v nepriamej úmere k počtu obyvateľov na jeden kilometer štvorcový.Tvoje zľahčovanie zločinov spáchaných v novovekých dejinách, je jedno z akých pohnútok, je cynickou hanebnosťou. 
/Ak Pol-Pota označuješ za ateistu, potom rovnako možno označiť Josepha Kibweteerea a jemu podobných za kresťanov .../
Na druhej strane, všetko je treba chápať v historickom kontexte, tak „vraždy“ teistické, ako i „ateistické“ /v úvodzovkách preto, že na rozdiel od tých teistických, sa v nich neodvoláva na ateizmus .../


229.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   9. 2. 2013, 19:39 avatar
Môžeš sa nadrapovať akolen chceš. Rozhľadení historici, na rozdiel od Teba nespochybňujú, že komunizmus a ateizmus idú k sebe ako jednovaječné dvojčatá.
To, čo nazývaš podloežním mnou samým,ak si si ten odsek zagúglil a našiel ho, je výpočet vychádzajúci z historických dát. Bolo by lepšie, na Tvojom mieste, keby si s pokorou namiesto podráždeného kopania vyslovil aspoň ľútosť nad zločinmi spáchanými v mene ateizmu.


223.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 2. 2013, 13:41 avatar
TvojOponent;... k „192“ nie. Ja som len parafrázoval Tvoj „kopanec“, alebo označovať iných za zvieratká, nie je kopancom? Ja si myslím, že je a to kopancom predovšetkým do toho vlastného ... 


225.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 2. 2013, 13:56 avatar
Ale veď k tomu iostému patrí veta "Predstav si, že máš toľko krčných stavcov koľko ich má aj zabehnutá fena alebo smradľavý potkan."
Je utvorená len za účelom provokácie, lebo napriek tomu, že u cicavcov sa chrbtica skladá zo stáleho počtu stavcov v krčnej časti (7, z toho prvé dva sú atlas a axis), je to tu podané dehonestujúco s provokujúcimi prívlastkami.

Najmúdrejšie však je si to nevšímať, a myslieť si svoje o "nekopaní" oponentovom.
Súhlasí J.Tull


228.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   9. 2. 2013, 19:33 avatar
Človek disponuje znakmi, ktoré ho dávajú do jednej kategórie aj tvormi, ktorými opovrhuje. Aj keď sa Ti zdí dehonestujúce, je to pravdivé. Môžeš si to nevšímať a tváriť sa, že Tvoje prežívanie bolesti je iné ako kurčaťa pred podrezaním. Môžeš si namýšlať, že rozthané decko v maternice nie je človek, lebo ste sa tak dohodli a vytvorili ste si ateistickú morálku, ktorou to ospravedlníte. To, čo nazývaš dehonestácia, je priame nazvanie pravdy a zhodenie ľudskej pýchy z piedestálu, na ktorý nepatrí.

Múdri prehliadali aj holokaust a aj vraždenie nevinných z politických dôvodov. Vy to nazývate múdrosťou. Ja pokrytectvom. 


230.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 2. 2013, 20:04 avatar
Nadja; ... keďže my dvaja opovrhujeme aj tvormi, ktorých znaky nás s nimi dávajú do jednej kategórie a vytvorili sme ateistickú morálku, ktorou ospravedlňujeme interrupcie, prehliadame holokaust a aj vraždenie nevinných z politických dôvodov, dohodnime sa i na tom, že TvojOponent používa len logiku ... 
Vlastne on to nazýva logikou. Ja nemyslením ...
 


231.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   9. 2. 2013, 20:21 avatar
Máte právo sa hrať na urazených a nazývať si veci a súvislosti akolen chcete. 


232.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 2. 2013, 14:31 avatar
Veľmi často sa stáva pri takýchto debatách, že ľudia kladú väčší dôraz na to čo bolo, ako na to, čo bude.
Súhlasí TvojOponent
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:31,  Samozrejme, o týchto veciach uvažujú tí, ktorých podstata týchto vecí z takého či...
dnes, 09:27,  Alebo povedzme , vsimol si niekto , ze by zvierata boli nejako nespokojne so stupnom svojho...
dnes, 08:54,  Samozrejme , ak by halucinacie pokracovali aj po skonceni zivota pacienta , stalo by toto za...
dnes, 08:50,  Zoberme , ze v roku 1500 az 1570 zil nejaky rolnik . Teraz je napriklad v nebi , OK :-) Ale co...
dnes, 08:47,  V tomto hodnotení týchto "halucinácií" je táto "hmotná" teória niekedy...
dnes, 08:45,  Aj tie halucinacie , alebo psychicke poruchy , to vsetko existuje iba v mantineloch fungovania...
dnes, 08:42,  Je to krásna teória, ktorá odpovedá na množstvo otázok. Ale množstvo iných otázok...
dnes, 08:38,  Sme hmota Hmota , ktora je sformovana sposobom , umoznujucim nam zit . Preco nevidime cez...
dnes, 08:24,  tíško..
dnes, 07:48,  22/ Ked spojis ciernu a bielu vznikne stredne seda vo fotografii sa hovori ze cierna je 25 krat...
dnes, 07:36,  Čierne s bielym - Spoj
dnes, 07:20,  10. Legitímnosť podľa čoho? Je to pako, keď si myslí, že môže len tak bez všetkého...
dnes, 06:51,  4/ Kasafran ale v jednom ma pravdu ze svetovou obchodnou menou je dolar!!!:)))
dnes, 05:49,  sme spotení, ľudia čo mi ubližujú, budú žiť na južnom póle
dnes, 00:07,  Pekná rozprávka, niektoré scény dobre emočne nahrali. ..
dnes, 00:04,  https://www.sdetmi.com/assets/Uploads/2016/10/25/_resampled/ResizedImage764317-TRL-sq200-s16-8-pu...
dnes, 00:01,  Môžeš aj za mňaa. ..*38
včera, 23:59,  Elf nás ešte pozabáva :)
včera, 23:59,  Edo takto ? :) -...
včera, 23:57,  ha-ha-ha. .. *21 idem už spať dneska, bye.. *21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(475 347 bytes in 0,289 seconds)