Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ekologické katastrofy

9
reakcií
4637
prečítaní
Tému 19. mája 2010, 21:27 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 02. 2009
18
27. 03. 2012
13
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2010, 21:27 avatar
16.05.2010 08:07
Autor Ema
Mexický záliv: rúra je hlboko, hurikánová sezóna blízko

Od výbuchu na ropnej plošine Deepwater Horizon, prevádzkovanej v Mississippi Canyon v Mexickom zálive korporáciou British Petroleum, uplynul takmer mesiac a hlbokomorská ropa prýštiaca z otvoreného vrtu nenapraviteľne ničí na obrovskom priestore marínnu faunu a flóru a zahryzáva sa do pobrežia. To, čo sa deň po závažnej mimoriadnej udalosti začalo bodrými úsmevmi reprezentantov BP v štýle Nič zvláštne sa nedeje, narastá na historicky najväčšiu ekologickú katastrofu. Najnovšie správy nie sú povzbudivé, ale aspoň vyvolávajú optimistické zdanie, že horor je možné zastaviť.

V uplynulých dňoch priniesli korporátne média vyjadrenia dvoch mužov. Generálneho riaditeľa korporácie BP Global Tonyho Haywarda a prezidenta USA Baracka Obamu.

BP chief backs oil drilling in wake of US disaster. Tony Hayward s poloúsmevom kreténa je momentálne posledným človekom, od koho sa očakávajú prognózy v oblasti offshore drilling. Ako zástupná téma je to však dobré, vrátane tliachania v línii korporátnej kultúry BP o "transforming event". Niečo treba povedať. Napríklad porovnať ekologickú megakatastrofu s nehodou Apolla 13, ktorá nemala žiadny tragický vplyv na planétu Zem a životy stotisícov ľudí (s výnimkou hŕstky rodinných príslušníkov kozmonautov, ktorí musia byť pripravení na všetko - od slávy po pohreb).

Obama blasts oil executives for Gulf spill blame game. Viac ako slová vypovedala o zlosti prezidenta USA navretá žila na hlave. Keby mohol, roztrhá štyroch hajzlov z korporácií BP, Transocean, Halliburton a Cameron na márne kúsky. Po prvý raz mal možnosť vidieť tieto korporátne kreatúry pospolu a vypočuť si v súvislosti s katastrofou, ktorá je deň za dňom horšia, detinské výhovorky. Štvorica reprezentujúca obrovskú moc korporácií pôsobiacich v ropnom biznise šokovala svojím arogantným postojom k všetkému živému a absolútnou nezodpovednosťou za vlastné skutky. Za divadielko o chrapúnskej odľudštenosti im Obama nepoďakoval.

Hlavní aktéri divadla pred komisiou Kongresu: šéfovia British Petroleum (korporácia je "majiteľom" ultrahlbokého vrtu), Transocean (majiteľ zhorenej plošiny Deepwater Horizon a zamestnávateľ jej posádky), Halliburton (korporácia zodpovedná za cementáciu vrtu) a Cameron (výrobca BOP, Blowout Preventer, asi 450 tonového bezpečnostného zariadenia, ktorým musí byť vybavená každá ropná plošina a ktoré na Deepwater Horizon fatálne zlyhalo). CNN: Béé, to je chyba toho druhého chlapca! Aby bol obraz pôvodcov planetárnej katastrofy komplet, treba ho doplniť o reprezentantov štátneho orgánu Minerals Management Service - MMS. (CNN: Sex, drugs, gifts).

Nie je bez zaujímavosti, že kým sa správy o korupcii (charakteristickej črte plutokracie) v štátnej MMS prevaľovali viac-menej len americkými korporátnymi médiami, ich európska odnož krákorila do sveta, že USA predĺžili sankcie voči Sýrii - z dôvodu korupcie. V správe nebolo uvedené, že aj pod touto korupciou si treba predstaviť podmazávanie administratívy USA obrezanou nacisionistickou chrapačou. Nič iné.

Za Obamovou zlosťou však nebolo len to, čo sa stalo - ale hlavne to, čo sa stane. Prezident USA je informovaný, že nie je v ľudských silách únik hlbokomorskej ropy zastaviť. Vie, že nejde o šelfovú ľahkú ropu, ale ťažšiu "starú" ropu s vyšším obsahom asfalténov, ktorá veľmi ľahko vytvára emulziu (vypaľovanie je málo účinné a evaporácia pomalšia) a voči ktorej norné steny zmôžu málo. Už vie aj to, že denný objem unikajúcej ropy je výrazne vyšší ako oznámila BP a že táto korporácia hľadá právnické kľučky, ako zaplatiť za odstraňovanie aspoň časti následkov katastrofy čo najmenej. A to tejto korporácii nikto nenaúčtuje, že z mapy sveta napríklad navždy zmiznú vzácne mokrade, ktoré ak nezničí samotná ropa, tak budú zničené čistiacimi prácami. Nikto im nikdy nenaúčtuje každého jedného morského vtáka, ktorý uhynul v strašnom trápení, nikdy nezaplatia za mŕtve korytnačky, delfíny, ryby všelijakých možných druhov.

Pri všetkej tragédii má katastrofa v Mexickom zálive jediné plus - že sa stala neďaleko pobrežia USA. BP neráčila mať profesionálny tím okamžitej reakcie na ropné znečistenie, pretože je to neefektívne (tieto tímy sú povinné organizovať pravidelné súčinnostné cvičenia so štátnymi orgánmi - lenže nie v USA), a tak prvý nápor katastrofy schytali štátne orgány a lokálne komunity. Počínali si dobre. Toto je silná stránka USA, pozostatok bývalej WASP kultúry - schopnosť obyvateľov nadchnúť sa a konať s býčou zarputilosťou. Ak by obdobnú tragédiu spôsobila ropná korporácia pri pobreží Afriky... no, škoda to rozoberať. Okrem iného by sme sotva mohli očakávať, že by prezident niektorého z afrických štátov vystúpil s obdobne tvrdými vyjadreniami ako prezident Obama - a niekto by tomu prikladal vôbec nejakú váhu.

Čoskoro je koniec mája. V júni sa v Mexickom zálive začína hurikánová sezóna. Chlapík s blbým menom oznámil, že tento rok bude aktívna. Táto správa bola zverejnená 8. apríla 2010. Pracovníci korporácie Halliburton sa na ropnej plošine Deepwater Horizon práve chystali na cementačné práce.

----------------------------------------------

Predsa len jedna dobrá správa: BP začala pri obsluhe ROV - remotely operated underwater vehiles (ktoré v extrémnej hlbočine vykonávajú ako extenzia ľudskej ruky citlivé práce) používať joysticky.

-----------------------------------------------

Poznámka pod čiarou: Spolu s hlbokomorsou ropou sa vyvalilo aj iné svinstvo: prelomilo sa silne strážené tabu a celý svet má náhle možnosť vidieť skutočnú tvár korporátnej plutokracie skrývanej pod krustou "slobody a demokracie": systém prelezený korupciou. Ako planktón je na povrchu púťová atrakcia takzvaných volieb, vyvolávajúca u slaboduchej masy dojem, že o niečom rozhoduje.

Upozornenie: Zbytočné je rozhorčenie takzvaných pravičiarov simulujúce morálku, že pracovníci štátnych inštitúcií nemali byť skorumpovaní. No, nemali, isteže. Lenže akých si tam dosadili súkromné korporácie, takí tam boli. (Podobnosť s Elenou Chazarstanovou Kaganátovou, disponujúcou osobným šarmom a intelektom priemernej obyvateľky východoeurópskych Výčapov-Opatoviec, nie je vôbec náhodná.)

Prevzaté z ema.blog.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=e4yz-3aBQlc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=player_embedded
Súhlasí Natalia


5.
označiť príspevok

blueevil
   20. 5. 2010, 14:25 avatar
mna zaraža najviac ta debilna americka pasivita! ta ropna plošina bola udajne už nieaky čas poškodena a predsa nepodnikli žiadne opatrenia! alebo tie lode ktore akože hasia! na inych videach ako hlasi ta hnisava osoba, že za to nemôže!!!! pritom ten face hovori akokeby predaval deckam mikimausa...už terz sa vie, že zmizne niekolko vzacnych živočichov!!!!!!! kurva toto je svet...nikoho to neserie!!!!! o tyžden sa na to zabudne...
Súhlasí *game*


7.
označiť príspevok

*game* žena
   20. 5. 2010, 18:38 avatar
chemtrail...tiez katastrofa...


2.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2010, 21:31 avatar
nebudem rozoberat aki nicomni ludia stoja za tymi spolocnostami.. bo by som bol zas oznaceny za antisemitu..
a aj tak su tam.. a su pri vsetkych hajzlovinach svetoveho meritka.. je to pliaga ludstva..


3.
označiť príspevok

jana lane žena
   19. 5. 2010, 23:26 avatar


4.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 5. 2010, 01:45 avatar
zopar faktov..
- Najväčšie znečistenie mora ropou nastalo jej únikom z vrtného zariadenia v Mexickom zálive v roku 1979.
- Najväčšie zámerné znečistenie mora vzniklo vypustením zásobníkov na príkaz irackého prezidenta S. Hussajna v roku 1991.
- Najrozsiahlejšia ozónová diera je nad Antarktídou.
- Kyslé dažde každoročne zabijú v USA 50 000 ľudí, rastlinám poškodzujú korene i listy, majú vplyv na fasády domov, ktoré následne celkom zničia, poškodzujú pôdu, zabíjajú ryby v jazerách.
- Newyorské kancelárie, továrne a domácnosti spotrebujú denne 5,379 miliardy litrov vody, asi 760 litrov na hlavu.
- Roku 1800 sa ťažilo na svete ročne len necelých 15 mil. ton uhlia, na prelome 20. storočia sa ho už spotrebúvalo vyše 700 mil. ton, no o ďalších päťdesiat rokov už viac ako 1,5 mld. ton!
- Mesto New York denne vyprodukuje 24 000-25 000 ton pevného odpadu, ktorý potom vyvážajú na ostrov Staten Island. Z pôvodnej obrovskej diery v zemi sa stala najväčšia navážka na svete s rozlohou 1 215 hektárov.
- Keby sa recykloval iba náklad nedeľného vydania The New York Times, ušetrilo by sa každý týždeň 75 000 stromov.
Súhlasí Natalia


6.
označiť príspevok

starec muž
   20. 5. 2010, 15:53 avatar
najhorší bol asi Černobyľ.Rádioaktivitu nevidno a preto to tak strašne nevyzerá,aké to v skutočnosti je.
BP použila na ropnú škvrnu saponíny,ktoré spôsobili vytvorenie kvapiek ropy a tie následne klesli z povrchu vody a škvrna sa stratila z dohľadu.  
Súhlasí *game*, luke85


8.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 5. 2010, 23:29 avatar
heh vraj ludi neovladaju media a vraj media neovladaju nadnarodne spolocnosti.. pocul som take famy  
videozaznam na ktorom bola konferencia prezidenta Baracka Obamu a spolocnosti BP jej zastupitelmi bolo vsade na interenete stiahnute.. aspon na najznamejsich portaloch ako youtube a podobne.. kto je taky frajer a najde nezmazanu kopiu?
Iste svet arogantnej moci nechce vidiet svojich zastupitelov v pravom svetle    


9.
označiť príspevok

luke85 muž
   20. 5. 2010, 23:37 avatar
Hej, ja som zase pocul od Angel Systems (!!?), ze nam nevladnu jestirci.
http://www.youtube.com/watch?v=98pxl6KkMEk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 5. 2010, 23:52 avatar
ale chod.. take video si spravim doma  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:07,  Ondrik ty si myslis ze sloboda zabezpecuje prosperitu??? Dlh USA bude rast dovtedy az ho nebudu...
dnes, 09:54,  Ondrik to vies Kotleba zakaze aj pit kavu na balkone!!! Aj srat bude zakazane!!!!:)))
dnes, 09:50,  ak nevieš poskladať puzzle, vieš že všetky peniaze sa rozsypú Janais - Nad hladinou
dnes, 09:47,  2/ Jaj ty potrebujes k pocitu slobody cierny kokot v anuse!!!!:)))
dnes, 09:46,  Apropo od coho potrebujes oslobodit??? Daj to na sud ze je obmedzena tvoja sloboda!!!:)))
dnes, 09:45,  S 300 euro starobneho dochodku si uzijes slobody az az!!!!!:)))
dnes, 09:40,  12/ RE PU JES A KO HA RA BIN ???:)))
dnes, 09:37,  a keď politika hraje ôsmu koľaj, čo napíšeš
dnes, 09:36,  1/28 susedov sa dohodlo ze zrusia ploty...vysledok mas tu!!!:)))
dnes, 09:30,  17/ Slobobobodna sa fakt tazko buduje!!!:)))
dnes, 09:29,  17/ Co ty zakomlexovany kokotek musim kazdeho ponizit aby si sa dostal na jeho uroven!!!:)))
dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
dnes, 02:14,  že v spoločnosti....*19*19*19*19
dnes, 02:13,  predstavme si, že slocnosti už niesu vymletí ľudia ala boris......*18*18*18*18
dnes, 02:11,  aby si dostal rozum, ty teliatko........*03*03*03*03....odkedy nemaš rad politiku?...osmijanko...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 764 bytes in 0,400 seconds)