Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

E=mc2 je rovnica štvrtého rozmeru.

54
reakcií
1377
prečítaní
Tému 22. septembra 2013, 06:30 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 9. 2013, 06:30 avatar
Einstein je u mňa veľký sympaťak, ale nemám ho príliš rád v tom zmysle, že vidím na ňom veľa svojich negatívnych vlastnosti. Ba dokonca ho podozrievam aj z toho, že je obrovský fyzik, ale mizerný matematik, lebo by túto rovnicu napísal, v integrálnom počte. Ale nakoniec dobre, že je nepísaná ako je, lebo takto by si ju nevšimlo viacero ľudí, mne podobných, pretože mne sa už len pri pohľade na integrál režú trenírky do ...... , lebo dodnes je u mňa najťažšie vydobitá známka na škole štvorka z matematiky v štvrtom ročníku priemyslovky a teda vyššia matematika ma v rokoch mladosti trafila podstatne nižšie ako do hlavičky makovičky. Takže poďme na to sedliackym rozumom.
Keby bolo m*c, to je dnešné a moje, ale c2 je Einsteinove. C je rýchlosť v priestore, teda čas a dráha, čo dáva to dokopy energiu. Ak je hodnota samotná, je priamka, ale ak sa niečo vynásobí niečím, je to plocha, druhý rozmer. Čas je jednoznačne priamka. Teda iba c a hmota m je tiež priamka, dá sa navyšovať, alebo odoberať podľa tejto priamky, ako jej funkcie. Teda, je premenná podľa priamky, alebo iba na priamke.
Tým pádom v Einsteinovej rovnici je hmota jediná vec, ako jasná, je veličina, ktorej možnosti sú priamka.
Ešte raz, ak by sme vynásobili dve priamkové hodnoty, dostaneme plochu. Lenže c je rýchlosť vydelená dráhou a teda c v tejto rovnici nie je priamková hodnota, teda vlastne je, ale rozdrobená na jednotlivé úseky. Je to podiel času a dráhy. Ak dve priamkové hodnoty vynásobíme navzájom, máme štvorec, teda plochu, ale ak niečo vydelíme , priamku rozdelíme na určité úseky. 50 km/hod je vzdialenosť v čase, ktorú vnímame ako rýchlosť. Ak násobíme priamkovú hmotu s priamkovým časom a dráhou, lebo buď čas, alebo dráha sa podelí na jednotlivé úseky a zostáva v priamkovej hodnote.
Najprv zjednodušene, ak vynásobíme plochu ďalšou priamkovou hodnotou, dostávame priestor. Je to ale to, isté, ak priamkovú hodnotu vynásobíme plochou. teda x*a2. Ale c je v umocnenom zlomku. Je to akoby množina nasekaných plôch vytvorených priamkovým časom a mocnina jednej z veličín urobí z toho priestor. V podstate nasledujúcich za sebou a môžu sa brať ako jedna súvislá plocha, možno predĺžená, ako cesta, no a ak túto plochu vynásobíme ďalšou priamkovou hodnotou, dostávame sa do priestoru. Ale v tomto prípade je einsteizmus v tom, že aby dostal priestor, umocnil zlomok. Teda táto rovnica vyjadruje priestor daný štvorcom času a dráhy a priamkovou hodnotou hmoty. Hmotu v tomto vzorci môžeme meniť, zostala v priamkovom stave, plocha vytvorená časom a dráhou by mohla byť normálne tiež priamkovo premenná, ale v tejto rovnici je zabetonovaná rýchlosťou svetla, ako konštantne danou veličinou, teda konštantou. TEDA ak E je energia, môže byť táto rovnica premenná len hmotou. a teda nič iné na tejto rovnici nie je zaujímavé, lebo energia je vlastne tretí rozmer. Podľa tohto je energia kocka, ktorej hrany sú čas, dráha a hmota.
Ak ale energiu ako trojrozmerný pojem, vynásobíme iba priamkovým časom, bez dráhy, dostaneme prácu a v ktorom rozmere ? No predsa vo štvrtom. A prichádzame k tomu, čo je vlastne štvrtý rozmer.
Teda ešte raz:
Nultý rozmer je bod. Prvý rozmer je priamka, ak týmto bodom pohybujeme. Druhý rozmer je plocha, ak s touto priamkou pohybujeme a tretí rozmer je priestor, ak s touto plochou pohybujeme. A štvrtý rozmer ja osobne definujem ako naukladané tretie rozmery na sebe, alebo v sebe, proste podľa jednotlivých veľkostí. Teda náš vesmírik je tretí rozmer ako jedna kocka vytvorená časom priestorom a hmotou, ale ak táto kocka je súčasťou neporovnateľne priestorovo, časovo a hmotne väčšej kocky, dostávame os štvrtého rozmeru a ak sa na tejto osi štvrtého rozmeru zaradíme s naším vesmírikom napríklad na nulu, potom všetky atómy a molekuly hmoty, ktorá je okolo nás, žijú svet v rozmere mínus jeden od našej nuly a ak náš vesmírik, je súčasťou hmoty, ako napríklad je možno je naša mliečna dráha molekulou v rádovo vyššej hmote, je táto hmota v rozmere plus jeden od nuly na osi štvrtého rozmeru, kde sme si tento náš vesmírik označili ako nulu. Ak teda vydelíme veľkosť atómu v hmote plus, veľkosťou atómu v našom nulovom rozmere, dostaneme konštantu K, ktorá je metematickou konštantou medzi jednotlivými rozmermi Štvrtého rozmeru. A ja predpokladám, že touto konštantou sa mení čas a dráha, ale aj hmota, teda hustota hmoty.
Takže v rozmere plus jeden je sekunda k násobne dlhšia, ako u nás a v rozmere mínus jeden, je to naopak, Sekunda je k násobne kratšia, ako naša. Avšak všetci obyvatelia rozmerov nula, mínus jeden a plus jeden a možno ešte ďalej do plusu a mínusu, majú rovnaký vnem svojho žitia, teda svojho času. Avšak z pohľadu nad osou štvrtého rozmeru sa tieto časy menia konštantou K.
Preto nie je možne nakukovať do susedných rozmerov, lebo nielenže nemáme zväčšovacie a zmenšovacie prístroje, ale nemáme ani transformátory času. Ak pozrieme do plus rozmeru, všetko tam stojí, lebo majú k násobne dlhší čas, ale ak, pozrieme do mínusového rozmeru, neuvidíme nič, lebo všetko sa tam mení v k násobne kratšom čase ako u nás.
Ak teda uznáme nielen prvý, ale aj druhý plusový rozmer, potom je to čas K na 2 dlhší a všetko v rozmere plus 2 sa mení konštantou k2 a to sme len v rozmere plus 2 na osi štvrtého rozmeru a čo ak to ide ďalej ? potom diskusia o pôvode hmoty, prípadne hľadanie nejakého niečoho, z čoho mohla hmota vzniknúť, je naivné a detinské, a tým sa nám zachováva aj zákon zachovania hmoty a energie, ale pozor, ak nám pribudol štvrtý rozmer, musí nám pribudnúť aj nový pojem. Ale zatiaľ energia vydelená časom, je práca. Teda práca by mala byť tiež trojrozmerný pojem, ale nasekaná na určité úseky, pretože je podložená rýchlosťou. A teraz prichádzam k druhému einsteizmu tejto rovnice. Rýchlosť a práca majú stále iba priamkový čas, teda jednoduché c a teda c2 rozdelil Einstein tak, že to prvé c, ako som hovoril, je rýchlosť a na nej závislá práca, čo je tretí rozmer, teda priestor, v ktorom sme a žijeme, a keď tento rozmer vynásobíme tým druhým c, ktoré zlúčil v jednej rovnici na C2, dostávame štvrtý rozmer bez toho, že by sme použili tretiu mocninu. Je to preto, že v rovnici máme zlomok dráhy a času.
Teda Eistein sa dostal do štvrtého rozmeru tak, že vynásobil energiu časom. Vydelená energia časom, je práca, ale vynásobená energia časom, je čo ????? Predsa štvrtý rozmer. A potom moja konštanta K, čo by mal byť pomer medzi veľkosťou slnečnej sústavy a atómu, ako jej základnou súčasťou, je vlastne to druhé c v tej Einsteinovej rovnici.
A teda, ak nechám v platnosti oboje pojmy c a moju konštantu k, potom by Einsteinova rovnica podľa popisu štvrtého rozmeru mohla vyzerať aj napríklad takto : E = m*c*K. Potom c by vyjadrovalo klasickú prácu v závislosti na rýchlosti a štvrtý rozmer by vyjadrovala konštanta K.
Čo však je na celej veci najzaujímavejšie, že z nultého rozmeru do prvého a z druhého do tretieho a z terieho do štvrtého sa dostávame rovnicou MC2 !!!!!!!!! a teda do jednotlivých rozmerov sa dostávame zmenou času., lebo na to, aby sme vytvorili z bodu priamku, potrebujeme istý čas, aby sme vytvorili priamkou plochu, potrebujeme istý čas, samozrejme aj priestor, ale ak by bol priestor jeden, v ktorom sú všetky štvrté rozmery, vytvárame ďalšie rozmery iba časom. Teda časom sa vytvorí z bodu priamka, z priamky plocha, atď. a rôzne štvrté rozmery sa vytvárajú časom podľa konštanty K. Tento čas sa v jednotlivých štvrtých rozmeroch vníma rovnako, ale medzi jednotlivými rozmermi sa mení podľa konštanty k.
Lenže týmto máme ja potvrdené, že všetko, čo obsahuje rovnica mc2, nie je schopné prechádzať medzi susednými rozmermi štvrtého rozmeru. Je však myšlienka, ktorá neobsahuje nič z tejto rovnice a teda je jediná schopná prechádzať medzi týmito rozmermi transformačným tunelom času.
Takže špirálovité galaxie sa točia čase K násobne dlhšom, ako je náš, lebo my sme molekuly a atómy hmoty +1.

A z tohto mi jasne vyplýva, že toto všetko Einstein musel vedieť, ibaže si na ... ondial do huby tým, že pred tým vyhlásil, že rýchlosť svetla je konečná a nemôže byť vyššia. A teda u mňa osobne sa Einstein s touto rovnicou usvedčil sám seba, že mal prinajmenšom podobnú predstavu štvrtého rozmeru ako ja, ale miesto mojej konštanty použil jedno c navyše, ako že aj mal a má pravdu dones, pretože jedine časom vytvárame vyššie rozmery.
A možno až príliš zjednodušene by som mohol povedať, že napríklad z hociktorého atómu v hmote môjho stola, kde mám počítač, sa časom môže vyvinúť slnečná sústava. Toto by sa mohlo udiať za čas, alebo časy, ale časy, ktoré my nie sme schopní si ani predstaviť.

Je možné tieto veci, čo tu píšem o niečo oprieť, určite áno, ale nie o vedu, táto k tomuto ešte nedošla.
Ale na tomto svete je niečo, čo je ďalej ako všetci vedci tohto sveta A TO JE EVANJELIM A BIBLIA.
Ježiš: Pred tým, než bol tento svet, ja som bol.
U môjho otca je jeden deň ako tisíc rokov a tisíc rokov ako jeden deň.
Ježiš je prvotina jeho stvorenstva a pre neho stvoril tento náš svet.

A tak svet vznikol nie z veľkého tresku, čo je aj z pozície dnešnej vedy o zachovaní hmoty a energie fatálna debilina, ale svet vznikol z lásky otca k synovi, teda z vôle otca.
A preto syn nemôže byť otec, a preto nemá pravdu ani veda a ani cirkev, jediná pravda je evanjelium.
Je to kameň uholný a každý kto nevie, čo je kameň uholný, na toho ten kameň padne a toho rozdlávi a kto na ten kameň padne, ten sa doláme, slúži iba tým, čo ho tam položili a všetkým ostatným, čo vedia, prečo tam bol položený a akú úlohu tam plní.


2.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 08:53 avatar
No ono to vyzera tak, za ak sa niekto pohybuje relativistickou rychlostou, tak vzhladom na objekt z ktoreho sa pohybuje, prebieha cas inak. Teda skracuje sa cim blizsie je k rychlosti svetla, pokial na povodnom objekte cas prebieha normalne. Avsak aby dosiahol v podstate nulove hodnoty priebehu casu,tak by musel mat nulovu hmotnost a letiet rychlostou svetla.
Takze fotony vlastne nestarnu. Oni stoja v case...a mozno blbost. Musim dat kavu:D:D


3.
označiť príspevok

fajer
   22. 9. 2013, 09:01 avatar
chod radšej na huby ,lepšie spravíš a nevypisuj tu chujoviny...


4.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 11:34 avatar
... ja tomu hovorím „vrtenie psom“. Elemír v tomto prípade vrtí teóriou relativity ... Rovnica E = m.c.c nie je „rovnicou štvrtého rozmeru“, vyjadruje ekvivalenciu medzi hmotou a energiou. Ak dodávame energiu na zrýchlenie nejakého objektu – rakety, častice ... potom hmotnosť tohto objektu narastá ... alebo inak: Jadrá atómov sa skladajú z neutrónov a protónov, pričom hmotnosť jadra je vždy menšia ako súčet hmotností z ktorých sa skladá. Tento rozdiel je väzbovou energiou a jej veľkosť je daná práve vzťahom E = dm.c.c, pričom dm je rozdiel hmotnosti jadra a súčtu hmotností jeho častíc. Uvoľnenie tejto energie je výbušnou silou atómovej bomby ... 


8.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:02 avatar
Tull na tebe je krasne, ze vidno rozhlad..
Udivujuce je, ze ta Boh bojkotuje.


11.
označiť príspevok

dobrý holub 1 muž
   22. 9. 2013, 12:04 avatar
Veď to práve dáva logiku........rozhľad a Boh nejdú dokopy.......


13.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:06 avatar
Naozaj sa velmi mylis.
Ak ja pristanem v minulosti a budem sa snazit o cosi, tak pouzijem taky slovnik, ktory bude davat... To ze mu nepochopi nik zo sprostych, nevadi.


14.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 12:06 avatar
ra.am; ... Boh bojkotuje ... ale Svetlí Kakovia nie ...  ...


16.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:08 avatar
Bol som na wc a tvoji kakovia sli dolu.


23.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 12:16 avatar
ra.am; ... to sotva. Oni vykakali nás a nie my ich ...  


24.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:19 avatar
Hm, tak odtial tvoje vykakane myslienky:D


30.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 12:32 avatar
ra.am; ... nerozumiem  ktoré  ...? tie čo píšem v tejto téme? ... tie predsa nie sú moje ... mám ich prevzaté predovšetkým z kníh ... ale tak či onak všetci sme Kakmi stvorený rovnako , len ja si to uvedomujem, kým Tebe to ešte nedošlo  


5.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 11:44 avatar
... ešte okopčím, čo som už prv písal /spomenul som si na tento príklad/:
"Einstein svojou rovnicou E = m.cc, ukázal, že aj energia má svoju váhu. V rovnici je „E“ energiou ukrytou v hmote „m“, ktorá je priamo úmerná „štvorcu“ rýchlosti svetla „c“. Pre stručnosť uvediem len príklad - Hrnček horúceho čaju váži viac ako studený, hoci ide o rovnaké množstvo. Tento rozdiel je však v tomto prípade nepatrný, daný vzorcom m = E/cc ..." ... „moja filozofia“ – Dejiny  


6.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 11:56 avatar
My sme sa ucili ze ak cim vacsia rychlost tym vacsia hmotnost, ze aby hmotny bod dosiahol rychlost svetla je takmer nemozne, lebo by na to trebalo strasne velku energiu lebo hmotnost je cim dalej tym vacsia. Vsetko teda zavisi od pokojovej hmotnosti. Vsak ucili sme sa aj to ze i foton ma nenulovu pokojovu hmotnost. Tak ako moze dosiahnut rychlost svetla? Nieco mi tam nesedi. Bud ma nekonecne vela energie potom alebo nema nenulovu pokojovu hmotnost...


7.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 12:02 avatar
EnaXnaY; ... sedí. Fotón má "nulovú" /najnižšiu možnú/ pokojovú hmotnosť ...  respek


9.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 12:03 avatar
EnaXnaY; ... respek si nevšímaj pôvodne som chcel písať respektíve a potom som nevymazal ... 


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:05 avatar
Neviem si predstavit nieco s nulovou hmotnostou...to ako keby neexistovalo...


15.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:07 avatar
Enax, samotna hmotnost je len efektom reakcie na gravitaciu...takze skus si to predstavit inak


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:10 avatar
Ja to vnimam naopak... Gravitacia je vysledkom posobenia hmotnosti, ktora je zas vysledkom energie, ktoru objekt ma...


18.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:11 avatar
Gravitacia je iluzorne posobenie uzavretia objektov fyzikalneho sveta v ich rozmere.


19.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:12 avatar
Gravitacia neexistuje. To som tym chcel povedat. Tak ako v programe v pocitaci, dke postavicky chodia po niecom, tak i gravitacia je len odrb, dany programom pre samotny vesmir.


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:14 avatar
Mozes to prelozit do zrozumitelnej reci?


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:15 avatar
To mi nesedi... Existuju dosledky jej posobenia...


25.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:21 avatar
Pre dvojrozmerny monitor pocitaca, dke sa zjavuju deje do neho vlozene, sme my za oponou a realizujeme pohlad nas samych v plosnom zobrazeni. Tak aj stvorrozmerny dali nase veci na trojrozmerny monitor, ktoremu my vravime vesmir.


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:23 avatar
Bol by som rad keby si sa odputal od inych realit a riesil tuto... A nemiesal sem to co tu nepatri...


21.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 12:14 avatar
EnaXnaY; ... ono je toho ďaleko viac, čo sa vymyká našim predstavám, "niečo s nulovou hmotnosťou" je len malinou ...
tu je k fotónu niečo málo sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:21 avatar
Chcem tym povedat ze foton nemoze byt v pokoji...
Súhlasí J.Tull


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:23 avatar
A tym padom nemoze mat nikdy nulovu hmotnost...
Súhlasí J.Tull


29.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:28 avatar
Ale moze, len ide o to, ku comu.


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:34 avatar
Lenze co je to za teoriu ktorej zaklady su postavene na nerealnom zaklade?


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:38 avatar
Svetlo nie je bod. Teda foton. Svetlo je luc. Nieco ako krivka. Vazba. Synopsia...


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:42 avatar
Su to nitky ktorymi je popretkavany vesmir...


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:49 avatar
Sluzia na prenos informacii...


36.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:56 avatar
Ona je postavena na vstaznych sustavach.


37.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:56 avatar
Preto sa vola relativity.


10.
označiť príspevok

ra.am muž
   22. 9. 2013, 12:04 avatar
Chyba tychto uvah spociva na fakte, ze ide o vztaznu sustavu zlatko. Ak by si dany objekt vztiahol ku inej sustave nez z akej vystartoval by si sa nestihal divit.


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 9. 2013, 12:33 avatar
Vztazne sustavy do systemu vnasaju bordel... Relativizmus je slepa cesta...


38.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 9. 2013, 15:01 avatar
Pre tentokrát mi stačí, že ste túto tému neodhodil za seba ako toaletný papier, lebo já mám tohot ďaleko viceja všetko do seba mi kurevsky zapadá.
nebudem písať adresy.
Takže v prvom rade jadro nemôže byť ľahšie ako neutrony, ktoré okolo neho obiehajú, pretože tieto by jednoducho od nehom odleteli.Gravitácia jadra je v jeho hmotnosti a ako náhle odletí od jadra neutron, alebo všetky naraz, niš sa nemôže diať. Medzi neutronmi a jadrom je len gravitačná sila a tá sa nedá využiť. Jedine že by odlietajúce neutróny niečo rozbili. Celková energia je iba v jadre, to je jedná vec. Za druhé svetlo nie sú fotóny, svetlo je vlnenie, ktoré vzniká pri jadrovej reakcii a pretože to je vlnenie, nemôže sa číriť v totálne prázdnom priestore, pretože princíp vlnenia je, že susedná vlna odovzdá energiu susednej vlne pomocou hmoty media, v ktorom sa to deje. Takáto vlna sa môže takýmto spôsobom šíriť takmer do nekonečna a foton je nezmysel, pretože ak by bol hmotou, musel by dostať energiu na šírenie, teda aby šiel dopredu a aby mohol dostať energiu, musel by mať hmotnosť, do čoho tu energiu naakumuluje, teda akú by musela dostať časticaenergiu, aby prešla 100 miliard svetelných rokov? Ale svetelná vlna dostane energiu iba ráz a nemusí byť ani taka velka ako pre foton a vlnením ide takmero do nekonečna. Navyše, je tu ešte šanca, že svetlo sa šíri tak, že ho nevidíme, napríklad zavesené oceľové guličky, ťukneme do prvej a odletí posledná, tie medzi tým sa ani nepohnú.
To isté platí o elektromagnetickom vlnení, ak ba nebol vesmír naplnený týmto hmotným médiom, ktorého hmotnosť by mohla byť k násobne menšia ako hmotnosť podobného media v elektrickom vodiči, kde toto medium prúdi ako elektrika, nemohlo by byť spojenie s družicami a ani s raketami na mesiac. je to elektrické medium a ja som si ho nazval elmed.
Tento elmed a túto výplň vesmíru produkujú do vesmíru všetky slnká, ako aktívne jadrá, to je ten slnečný vietor.A slnká ho produkujú do takého stavu, alebo jeho tlaku, až sa vytvoril vo vesmíre rovnovážny stav. Ak by niektoré slnko aako aktívne jadro zaniklo,okamžote ho nahradia svojím tlakom iné. Alebo ak vznikne nové slnko, musia ostatné slnká o toto znížiť výtlak svojho elmedu du priestoru vesmíru.
Tento elmed sa nesmie zameniť s gravitáciou, ale gravitácia je jeho motorom a tiež aj v magnety ovládajú prúdenie tohoto elmedu. Každá častica má svoju gravitáviu a tento elmed pôsobí aj na túto gravitáciu a tlačí ju na existzenčnú hranicu. ASk by tento tlak elmedu na kždú častico hmoty zanikol, hmota sa musí rozletieť. Nemá ju čo držať okrem vlastne gravitácie pokope a vlastná gravitácia nemusí na to stačiť. Tento elmed je hustejší tým vicej, čím je ďalej od hmoty. Má inú hustotu v medzi priestore slnečnej sústavy, má inô specifickú hustotu v mliečnej dráhe a je najhustejší na polovičnej vzdialenosti medzi mliečnou dráhou a jej podobnou sústavou.
Dokazujú to kométy, ktoré prichádzajú k slnku z hustejšieho prostredia do riedkeho okolo slnka a tento hustejší elmed, ktorý z nich uniká následkom menšieho tlaku, než v akom kométa bola, mieša sas elmedom zo slnka a tým sa odlišuje od bežného elmedu, keď tam kométa nie je a vytvára chvost, ktorý vždy ide od slnka, lebo je to dôsledok slnečného prúdenia a vytekajúceho elmedu z kométy. Ak napríklad vodfa stojí tak nevidíte nič, ale ak sa voda rozprúdi, tak vidíte alikvotnú zmenu oproti stojatej vode. ak sio podorbnr rozrastrujete chvostm kométy, zistíte, že slnko vyžaruje tento elmed nárazoviro, alebo pulzívne. Ateda chvost kométa neukazuje odkiaľ prišla, ale ukazuje, ako pulzovito vytláča slnko zo seba jaderovou reakciou elmed do vesmíru. Je to čisto svetelný jav dvoch vzájomne sa stratajúcich elmedov slnka a kométy. Ak by kométa zanechávala za sebou prach, dokonca ľad, stzrácala by hmotnosť a nikdy by sa nemohla vrátiť po tej istej dráhe. Jej dráha by sa musela regulérne a pravidelne meniť podľa straty hmotnosti. Ak vidíte nanebi kométu, ktorá má chvost dlhý stotisíc kilometrov a široký aspoň dvdsať tisíc kilometrov, koľko milionov ton prachu, či lynov by musela stratiť, aby sme to mohli vidieť z vzialenosti niekoľko stotisíc kilometrov. To je logika, ktorá nepustí ani vedca, ktorý má na byte 120 dvere.
Takže na kométe nemáme sledovať, čo za sebou trúsi, to je logikou sedliaka jasné, ale máme rozrastrovať obraz jej chvosta a študovať, ako slnko vytláča svojou jadrovou reakciou do vesmíru elmed, lebo slnko je náš život a kométa prišla a odišla.
Do chvosta jednej kométy už bola vyslaná nejaklá súkromná družica a vraj dviezla ľad a prach. Ja tomu neverím, proste ta raketa stála veľa peňazí a radšej tam niečo dali. Zoberte si iba v zime posypové vozidlo soli, zoberie 10 ton a koľko s tým posype, ale ak napríklad príde halyova klométa nevieme ako dlho a tammer vždy po tej istej dráhe a v tom istom čase, potom z nej nemohlo ubudnúť ani zrnko prachu a nieto ešte toľko, že by sme to videli a státisíce kilometrov ako obrovskú plochu svietiť niekoľko dní.
Nagooglujte si napríklad kométa c/2010.
Toto je len malý úryvok zo všetkého. Kto by tomu porozumel ako ja a zaujímal by sa o to, mám o tom celú knižku.
Lebo ťažko by mi bolo teraz vysvetľovať, že svetlo vznika v mínusovom rozmere, kde je neviditeľné. Ale ešte jeden praktický príklad o elmede, teda o elektrickom mediu.
Je to predsa elektronka.Aby v ohraničemo priestore elektronky mohol prúdiť oprúd, musí sa tento priestor vyplniť takým hustým elmedom, ako je v elektrickom vodiči, teda nžhaví sa vlákno a aktívne jadrá atôómov tohoto vlákna vyplnia priestor elektrónky elmedom a až potom môže tiecť prúd.
Ale už je toho veľa.


39.
označiť príspevok

Mardo24 muž
   22. 9. 2013, 15:05 avatar
Elemír poprosím ťa,bez tej vulgárnosti.ďakujem


41.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 20:30 avatar
Mardo24; ... ja tam nevidím žiadnu vulgárnosť, len trepania /nepodložené tvrdenia/ ...


43.
označiť príspevok

romana1 žena
   22. 9. 2013, 20:41 avatar
Mardo a Ty máš sladkých 24 rôčkov?


46.
označiť príspevok

Mardo24 muž
   23. 9. 2013, 11:57 avatar
Nie   dátum narodenia   Romana1


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 9. 2013, 12:01 avatar
1924, ale dobre vyzeráš  


48.
označiť príspevok

Mardo24 muž
   23. 9. 2013, 12:03 avatar
Nie Nadja naštastie len deň    
Súhlasí Nadja


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 9. 2013, 12:11 avatar
Aj ja, som v 24. v marci))
Súhlasí Mardo24


50.
označiť príspevok

Mardo24 muž
   23. 9. 2013, 12:18 avatar
Ja v januári tak držíme spolu  
Súhlasí Nadja


40.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 9. 2013, 20:22 avatar
Máš pravdu, ospravdlňujem sa.
Súhlasí Mardo24


42.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 20:41 avatar
elemír; "Takže v prvom rade jadro nemôže byť ľahšie ako neutrony, ktoré okolo neho obiehajú, pretože tieto by jednoducho od nehom odleteli"
... to si asi robíš srandu. Jadro je tvorené neutrónmi a protónmi, ktoré sú v ňom viazané "silnou jadrovou silou" ... a súčet hmotností neutrónov, protónov, ktoré jadro tvoria, je väčší ako hmotnosť jadra ... čo bolo experimentálne dokázané ...
 


44.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2013, 20:43 avatar
elemír; ... sda mi zdá, že si zamenil neutrón s elektrónom ... 


45.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2013, 03:25 avatar
neviem, ako sa tieto veci dajú dokázať, pretože teoria štvrtého rozmeru dokazuje, že nie je možné vidieť a sledovať susedné rozmery, teda nemôžeme sledovať elektrony napríklad v hociakej hmote okolo nás, pretože tie majú iný pojem času a teda rýchlosti a vôbec rozmer. Hlavný dôvod teda je, že medzi dvoma rozmermi nemožno viesť priamku, ktorá je potrebná na púozorovanie pre rozdielny pojem času. Je však možné, že medzi tým, čo sme my a medzi atomom je ešte nejaký medzistupeň na úrovni molekule. Bola by potom mliečna dráha jedna molekula. Štvrtý rozmer predpokladá rovnakú skladbu hmoty vo všetkých tretích rozmeroch na osi štvrtého rozmeru, teda atomy a molekuly a celkový systém hmoty je taký istý, iba vo vyššom, alebo nižšom rozmere. Podľa toho sa predpokladá, že atómy hmoty sú podobné ako napríklad slnečnej sústave. Túto hypotezu vyslovili už niektorí starí grécky folozofi a ak sa táto teoria rozoberá podrobne, pricháídza sa oveľa rýchlejšie na mnohé iné zákonitosti nielen stavby, ale aj života hmoty. Atom nikto nikdy nevidel a neuvidí, ale podľa skladby slnešnej sústavy sa dajú vysvetliť a potvrdiť mnohé iné nové zákony života hmoty.
Hmota je živý materiál,lenže život hmoty nášho vesmíru, ktorý je ako celok hmotou vo vyššom plusovom rozmere, pulzuje v čase K násobne dlhšom, ako je ten, ktorý vnímame našími zmyslami, našim vnemom.
Každá špirálová galaksia je vrch lievika čiernej diery, ktorá nie je v strede galaksie, ale je hlboko, hlboko pod týmto lievikom a vlastne čierna diera, ktorá rotuje obrovskou rýchlosťou, roztáča , alebo točí špirálovou galaksiou ako voda vtekajúca do rúry a platia tu tiež všetky zákonitosti, napríklad, každé silné prúdenie sa musí rozočiť podľa pravidla pravej ruky- ak zoberieme vodič do púravej ruky medzi štyri prsty, tak palec ukazuje smer prúdenia.
Napríklad: Magnety priťahujú všetko magnetické zo všetkých strán a aj sami seba, ale iba nesúhlasnými pólmi,lebo prúdenie siločiar má na poloch mgnetu oproti sebe opačný smer a teda podľa tophoto pravidla, siločiary vytvárajú toky, ktorém sa musia na opačných p=oloch točiť opačne a preto sa odpudzujú napriek tomu, že železo priťahujú zovšetkých strán.
Pojem čierna diera je preto názov čiern,lebo vidíme iba tmu. A tmu vidíme iba preo, že čím blžšie ideme do stredu lievika čiernej diery, tým je elmed redší a slnká, teda v hmote aktívne jadrá majú menší tlak na brzdenie jadrovej reakcie a začínajú žisriť takým svetlom, že už naše oko nie je schopné ho vnímať , lebo je nad spektrom nášhio vnemu a teda v momente, keď svetlo má väčšiu a intensitu teda svetelná vlna sa začína zväčšovať a úmerne klesá aj frekvencia, vtedy začíname vidieť tmu, ale svetlo pokračuje v stúpaní svojej intenzity ibaže mimo náš svetelný vnem. A toto sa stupňuje až do samotnejčiernej dioery až čierna diera vlastne produkuije svetlo takej vlnovej dlžky a rýchlosti, že ho nevnímame my, ale ho vnímajú vo vyššom plusovom rozmere. Vo vlákne žiarovky sa elektrickým prúdom zníži elmedový tlak a tým jadrá začíbajú intenzívne žiariť, až vidíme svetlo v našom rozmere. Ak by sme boli v strede vodiča na jednom elektrone zem, tak by sme toto svetlo nevnímali, lebo by bolo mimo svetelné spektrum, ktoré je schopné naše oko vnímať.
Ak čierna diera pohlcuje do seba všetku hmotu systémom lievika, znamená to, že svojou gravitáciou si toto všetko dávno priptavila. Rozmetanú hmotu v priestore ukladá do jednej roviny a potom ju vťahuje do seba. Preto už na vrchole lievika je tak riedky elmed, že hmota sa už neudrži ako hmota svojou stavbou a rozpadá sa postupne najprv na elektrony, teda do rozmeru mínus jeden a potom postupne ešte do nižších rozmerov pri zachovaní hmoty a energie a táto je obrovským tlakom a obrovskou rýchlosťou roztáčaná a prúdi do stredu zrýchlením takým, že rýchlosť častíc dosahuje rýchlosť svetla v plusovom rozmere. Takto zrýchlené a roztočené častice začína v mieste čiernej diery brzdiť obrovská gravitácia. tá však pôsobí iba na viachmotné častice a lelmed, ktorý je neporovnateľne ľahší ako hmota, potom vystreľuje na druhú opačnú stranu samotný qakoprúdenie a toto sa potom po istom čase vracia zase do čiernej diery zo smeru lievika.
Takto vlastne podobne fungije aj gravitácia každej častice.
Teda čierna diera je týmto polarizovaná a nexistujú protony a neutrony, ako sa to dá merať, meria sa iba polarizácia čierných dier, ktoré vzájomne tiež vytvárajú zoskupenia, ktoré súpodľa ich polarizáície a teda sila polarizácie je výsledná sila obrovskej gravitácie, a táto obrovská súdržnosť môže tvoriť pevnosť hmoty, príadne akúsi mriežku hmoty. To všetko záleží od druhu hmoty.
Každé teleso, ktoréé sa pohybuje v prízdnom priestore, vytvára okolo seba prúdenie elmedu a siahodlhé siločiary, ktoré sa dajú pozorovať až vo vyššom plusovom rozmre. Napríklad ak šúchame ebonitovú tyč, tá potom všetko priťahuje, lebo šúchaním sa niektoré častice v mínusovom rozmere tak uvolnili, alebo dostali takú rýchlosť, že vatvárajú siločiary nad svoj tretí rozmer.
Tungušský meteorit. ten mal tak siahodlhé siločioary ďaleko pre seba, že už tri dni pred dopadom bola v Europe a aj v rusku polárna žiara, lebo s miešali siločiary zeme a tohoto metzeoritu, ako sa miešajú zemské sioločioary na póloch so slnečnými a vytvárajú polárnu žiaru. Polárna žiara sa robí iba na póloch preto, že sú tam siločiary zhustené a tzeda ak by sme predpokladalio rýchlosť tungužšského meteoritu, tak dosajh jeho siločiar dopredu bol ttri dni krát jeho ráchlosť.
Štvrtý rozmer jevlastne teória, ktoprá rieši predovšetkým vzťach susedných rozmerov, ktoré sú rozdielne konštantou K.
Napríklad:Elmed vo vodiči je k násobne hustejší, ako vo vesmíre, ale vzájomne sa dotýkajú a ak rozkmitáme elektromagnetický elmed vo vodiči, ten rozkmitá reší elmed vo vesmíre a samozrejme aj na zemi, lebo v tom je ponorené všetko. Atak isto naopak, tento zriedený vesmírny elmed vššieho plusového rozmeru dokáže rozkmitať elmed vo vodiči, avšak už len minimiálne a preto sa musí zosilovať.
Atď, atď......................................................


51.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2013, 18:28 avatar
Ak by predsa len niekoho zaujímalo, ako funguje čierna diera.
Teoretick úplný začiatok novej diery je asi takýto:
Akonáhle sa hmoty rozpráši do priestoru, hneď sa všetko začína od znova.Každý kus hmoty akokolvek veľký a každá častica majú svoju gravitáciu a gravitácia vysiela do okolia elmed v podobe siločiar, ktoré na jednom póle vhcádzajú do hmoty a na druhom vychádzajú a vytvárajú okolo seba v smere pólov gravitačné pole pomocou elmedu.postupne sa tieto častice začnú priťahovať podľa polarizácie do väčších zoskupení, potom sa zlučujú vzájomne väčšie zoskupenia, až nakoniec môže väčšia diera spracovať menšiu. Gravitácia sa nasčítava a postupne sa predlžuje vystreľovanie elmedu, ako siločiar a tieto sa po určitom šase vracajú na opačnej strane a vytvárajú lievik približne v tej istej vzdialenosti ak sa vytvoril rozptyľujúci lievik. Týmto zároveň vytvára okolo rovníku, ktorý ke kolmý na póly, neutrálne gravitačné pole, pretože siločiary vchádzajú a vychádzajú z hmoty v tenkých prúdeniach a z velikých vzdialeností, ale tým, že prúd do stredu a zo stredu je obrovskou rýchlosťou, dochádza k točeniu prúdov a tieto potom roztáčajú samotnú dieru a všetko okolo nej. A tak hmoty, ktoré su tesne pri čiernej die v rovine rovníku v neutrálnom poli vytvoria prstence okolo rovníku, ktoré by sa mali točiť podľa pravidla pravej ruky v smere prúdenia gravitácie. Takže čierna diera si vytvára akési tri vrstvy hmoty. ktoré dáva postupne do diskovitej plochy a to hore n lieviku a v rovníkovej oblasti, ktoré sa postupne roztáčajú podľa prav. pravej ruky. Rovníkový perstenec sa tiež roztáča a ak odstredivá sila prekoná gravitáciu, odletuje až po vracajúce sa siločiary a tieto začíbajú postupne ukladať do lievika, kde si diera pripravuje hmotu na nasávanie do disku a tým sa vlastne poisťuje, aby sa nezahltila.
Ale stručne ďalej: v mieste nasávanie lieviku je vytvorený obrovský podtlak elmedu, ktorý vlastne drží hmotu pokope. V totmto podtlaku sa hmora rozpadá najprv na atomy a molekuly rozmeru mínus jeden a postupne až po ďaľšie mínusové rozmery, teda prach nekonečne malých častíc, ktopré si však každá ponecháva svoju hmotnosť a energiu hmoty, avšak navyše dostáva ešte energiu kinetickú, ktorú jej dáva neustále sa zväčšujúca gravitácia už pred tým nazhromaždených častíc.
každá častica má svoju hmotu a elmed,pomocou ktorého existovala, elmed je k násobne ľahší ako hmota, ale gravitácia ho využíva ako napríklad vietor, ktorým je ľahší ako napríklad dom, ale za určitých podmienok ten dom roztrepe, musí mať na to energiu. A toto všetko nadobudne cestou do stredu diery obrovské zrýchlenie a ako každé prúdenie, aj obrovské točenie. Ak táto zmes, ktorá sa počas cesty ešte mení na mínusovejšie častice dorazí ku diere, gravitácia diery ju zabrzdí a preletí aj trochu na druhú stranu, ale sa vráti an tak istý čas sa točí oklo diera, až postupne gravitácia usadátento prach do stredu. Hmota je neuprosne pritiahnutá, ale elmed nemá takú hmotnosť ako hmota, je k násobne ľahší, ako hmota, z ktorej vyšiel, na neho pôsobí teda gravitácia k násobne menej a preto v obrovskej rýchlosti pokačuje smerom od diery do obrovský vvzdialeností, teda podobne ako je z druhej strany lievik. A toto je vlastne aj motor každej gravitácie. Hmota zostáva , ale elmed naopak jevystrlovaný ďalej, aby na druhej strane podobne ako vietor nafúkal do lievika neporovnateľné ťažšie častice, ako má on sám špecifickú váhu. To sa deje v širokom okolí diery.
V samotnej diere dochádz k postupnému usadzovaniu najmínusovejších častíc, ktoré ale si ponechali svoju energiu hmoty, ale zázároveň sú nýtené sa rozpínať následkom riedkého elmedu.
Totiž hustota elmedu klesá pri hmote a čím je hmotnosť diery väčšia, tým je elmed redší a núti hmotu na rozpínanie, teraz ale gravitácia suverenne prekonáva rozpínanie a tak sa hromadí mínusový prych a narastá jeho energia, ktorá je zatiaľ stláčaná gravitáciou. postupom času však dôjde k určitému vynulovaniu vzájomných energii, teda rozpínavej a gravitačnej a niektoré častice sa dostávajäú predsa mimo dieru.
Každá čierna diera má akúsi myslenú gľovú plochu okolo seba, ktorá predstavuje vyváženosť gravitácie a rozpínavosti.Ak sa diera začína tvoriť, je táto pomyselná guľová plocha neporovnateľne väčšia , ako povrch už natlačených častíc. samouzrejme, že na povrchu diery nikdy nie je kľud, lebo tam sa vlastne postupne zbrzdené častice usadzujú.
Postupne sa táto plocha zmenšuje, až príde na povrch diera, alebo trošku pod povrch diery a vtedy častive z povrchu odletia, nie ďaleko, ale dostanú sa do riedkeho elmedu, kde explodujú.
Teda v okolí čiernej diery dochádza k dvom druhom rozkladu hmoty . Prvá krát sa rozkladá hmota na častice mínus, ale energia rozkladu je nemilosrdne tlačená gravitáciou čiernej diery a homta si ju po rozklade uchová. Druhý krát na povrchu už pri rozklade hmoty nič nebrzdí a táto exploduje. Exploduje však na úrovni svojho tretieho rozmeru, lebo je to stále pri hranici rozhrania guľovej plochy, ktorá je predelom medzi stavom diery, keď iba zhutňuje a stavom, keď rozpínavá sila neudrží častice pod tlakom gravitácie. Takto vzniká svetlo našeho spektra na slnku. Teda kždé slnko, a v hmote aktívne jadro, bola najprv čierna diera, ktorá vyrára dva druhy svetla a to pri nasávaní vsetlo pre vyšší rozmer,ktoré nemáme šancu vidieť a mínusové častice na povrchu vytvárajú svetlo nášho spektra. Teda svetlo vzniká vždy v mínusovom rozmere.
Ak by ale toto bola pravda, potom, v strede slnka by nebola žiadna žeravina, ale iba hmota častíc nekonečne stlačená gravitáciou a iba častice, ktoré sa dostali nad guľovitú plochu rozhrania, explodujú a vytvárajú svetlo nášho spektra.
A samouzrejme, že nielen svetlo, uvoľňujú zo seba pred tým stlačený hmotný elmed, ktorý dnešná veda označila ako slnečný vietor. Tento potom plní vesmír do takého tlaku, až sa vyrovná z tlakom iných aktívnych jadier, alebo slnk a dochádza načas k rovnovážnemu stavu. A preto slnko a teda aktívne jadro nemôže nič pohltiť akokoľvek obrovskou silou hmotu k sebe priťahuje, pretože tomu bráni práve vytláčanie tohoto elmedu, to je ale záruka jeho čistoty a pravidelnej reakcie ,maslím plus mínus niekoľko percent.
Planéty sú vychladnuté žeravé gule a preto sa obklopili kôrou a sú ticho. Ale neviem si predstaviť, ako by mohla exdistovať žeravá guľa bez povrchu, to by muselo neustále bublať do obrovských výšok a čo ja viem, čo ešte. Zabúda sa na to, čo by takáto žeravina urobila pod takýmto tlakom, ako je gravitácia slnka. Ato ba ju aj tak stlačilo na tmavú hmotu.
A teda ak by diera teoreticky vypálila častice do hranice rozhrania, počaká kým nasaje zase toľko hmoty, aby guľa rozhrania dosiahla povrch a zase ide reakcia ďalej.
Preto na hmote planét môžeme odmeriať ako dlho existuje ich posledný stav po stuhnutí, ale na slnku sa to nedá, lebo neviem koľko rát zhaslo a koľkokrát začalo.Ibaže ja mám dôkaz, že slnko to robí neustále, v určitýách intervaloch a práve preto pulzuje, lebo si tým udržiava rovnovážny stav. A ako často to robí ?
Teraz vás poprsím, aby ste si nagooglovali, to, čo som už spomínal vyššie, kométu C/2010, neviem sem preniesť ten obrázok. Je tam nádherne vidieť, z čoho sa skladá oblúkovitý chvostkométy. Chvost kométy je svetlo, ktoré vzniklo stretom elmedum komety a slnka.Ale z komety tento elmed sám nevzchádza, iba ak ho vytlači prúd slnečného elmedu. A keby bol na svete niekto schopný, zmeriať dĺžky, šírky, rozostupy jednotliových vyžiarených pásov v závostlosti na rýchlostio kométy, potom máme obraz o činnosti slnka. lebo toto je dôkaz, že guľovitá plocha rozhrania, ktorú som opísal vyššie vlstne pulzje v tomto rytme, ako nám to vykreslila táto kométa.
A toto je rytmus striedania tlaku a beztlaku slnečného elmedu. A toto je podobné ako striedavý a jednsmerný prúd a toto je ponuka využiť energiu slnka podobne ako striedavý prúd.
Teraz nie je podstatné, či slnko v určitom okmihu tlačí a potom nasáva, alebo iba vypne tlačenie v intervaloch, ako to ukazuje chvost kométy, ak by sme vedeli v tomto rytme energiu nasávať a zabrániť zpätnému chodu, možny by sme zase získali zo slnka podstatne viacej.


53.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2013, 18:40 avatar
na tom google to už nieje, ale pozrel som teraz na www.astro.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

dobrý holub 1 muž
   23. 9. 2013, 18:32 avatar
Ja som strašne rád že nie som žena......lebo ak by som bol mohol by som stretnúť takého elemíra a kým by sa vykecal, prešla by ma chuť na zrod čiernej dierky.......    


55.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2013, 18:43 avatar
Trvá to určite dlhšie ako staihnúť nohavičky.


54.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2013, 18:42 avatar
V súčastnej dobe sa čierne diery na Slovensku môžu študovať až na dvoch vysokých školách a to je fyzika a medicína.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:41,  takymto spôsobom môžeš sa vyhovoriť z kazdej hluposti, ktoru hlásaš, nech je...
dnes, 05:46,  “Jehova prehovoril k Joelovi, Petuelovmu synovi: ‘Počúvajte, STARší, počúvajte...
dnes, 05:26,  Brat Splane (vo videu) poznamenal, že dôvod, prečo Vedúci Zbor predtým Joelovi nerozumel, je...
dnes, 01:19,  co vy vlastne viete o vecnom sude, o zmrtvýchvstaní.....o vzkriesení tela?......
dnes, 01:18,  Nam je jasne čím uvažuješ*21*21*21
dnes, 01:16,  “Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu (najprv!)…” - 1....
dnes, 01:12,  z učenia o krstoch, kladení rúk, zmŕtvychvstaní a o večnom súde.
dnes, 01:07,  viac tam toho patri a mate v tom obrovske medzery....
dnes, 00:52,  “Preto keď už máme za sebou základné učenie o Kristovi, usilovne spejme k zrelosti...
dnes, 00:03,  (41) Mil@níčko, je to tak, ale nečuduj sa, takíto smetiari a denní nočníci už na iné...
včera, 23:56,  Jasné, že bez Kollára, lebo Kotleba ho moc nemusí.
včera, 23:55,  realita je taká že kampaň začne až vo februari . Od 8.2 tam zaberu strany ktore na to maju...
včera, 23:51,  (20) Mil@níčko, vieš, ja som toho ešte stále v sexuálnom zmysle schopný a dúfam, že si...
včera, 23:48,  Kokotina, takého dezinformácie šíri dennnnnnnnnnnnnnník en a SMEti !!!!!!!!!!
včera, 23:46,  je slovenka
včera, 23:46,  milan tvoja priateľka je slovenska a volá sa mirka alebo je zo zahraničia a volá sa inak
včera, 23:45,  Kasafran slovanista je fanda slovanu . Ano samozrejme o tejto hru ktoru hrala komunistická...
včera, 23:41,  Proste oponenti ti nevyhovujú, typický fašista !!!!!!!!!!!
včera, 23:39,  to nie je názor ale debilita ludska hlupost a tu naozaj nenávidím
včera, 23:39,  (26) Mil@níčko, ja si myslím, že nášmu Osvietenému prestalo svitať už v jeho detstve,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(169 688 bytes in 0,452 seconds)