Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Dvadsiate výročie vyhlásenia suverenity Slovenska - otvorený list

19
reakcií
949
prečítaní
Tému 21. júla 2012, 21:24 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 7. 2012, 21:24 avatar
Otvorený list

prezidentovi Slovenskej republiky,
predsedovi Národnej rady SR,
predsedovi vlády SR,
členom vlády SR

Nedávno bolo dvadsiate výročie vyhlásenia suverenity Slovenska, východiskového kroku k vzniku súčasnej samostatnej Slovenskej republiky. K tomuto výročiu prijala vláda SR osobitné vyhlásenie, v ktorom vyzdvihla tento významný historický čin našich dejín. Predseda vlády SR vyslovil aj svoj osobný postoj k tejto udalosti. Treba to oceniť, lebo u nás nie je zvykom pripomínať si a vyzdvihovať význam našich národných dejov.
Významné historické udalosti sú vždy spojené s menami tých osobností, ktoré sa na takýchto dejoch zúčastnili, osobitne tých, ktoré sa na nich zúčastnili rozhodujúcim spôsobom. V prípade procesov vzniku súčasnej Slovenskej republiky máme o tom už aj povšimnutiahodnú literatúru. Ako je dostatočne známe, ústrednou postavou, ktorá sa na tomto historickom vývine zúčastnila, bol Vladimír Mečiar. Preto by malo byť celkom prirodzené a normálne pri oficiálnej spomienke na túto udalosť uviesť aj toto meno. Nestalo sa to.
Ľahko si predstavíme, aké argumenty by sa uviedli pri obrane takéhoto postoja. Mali by sme si však uvedomiť, že dejiny spoločnosti sú vždy spojené s ľudskými činmi. Ak sa pozrieme okolo seba, musíme skonštatovať, že všetci naši susedia si vážia nielen samy deje, ale aj ich hýbateľov. Dokonca aj takých, o ktorých daktorý sused môže odôvodnene tvrdiť, že to boli negatívne postavy. V ich domácom videní sa oceňuje to, čo malo prispieť k sile, autorite, významu štátu. Prejavuje sa tendencia chrániť, neraz aj očisťovať a vyzdvihovať seba a svojich. Príkladov je neúrekom.
O nás Slovákoch je už vari v celom svete známe, že nám chýba národné vedomie a sebavedomie, chýba nám národná hrdosť. Po dôkazy netreba ísť ďaleko. Pripomeňme si, ako v ostatných rokoch nadhodnocujeme všetko cudzie, ako prehliadame seba a svojich, ako si liečime svoje pocity akejsi menejcennosti preberaním, okiadzaním, napodobňovaním hocičoho cudzieho – ak už nechceme povedať, že sa takmer opičíme. Prejavuje sa to už aj na našom jazyku - na slovenčine.
Keby naši blízki i vzdialenejší susedia mali vo svojich dejinách to, čo my máme napr. v diele apoštolov sv. Cyrila a Metoda, keby mohli svoju kultúru stavať na diele spred tisícročia, prehliadali by to? Keby vo svojej literatúre mali dielo porovnateľné napr. s naším Proglasom, nevyzdvihovali by ho doma i pred svetom, nevychovávali by ním svoju mládež?
Aby sa daktorí naši susedia mohli porovnávať, so svetom vyrovnávať, neraz využijú fantáziu a opierajú sa aj o to, čo nikdy nejestvovalo. Dotvárajú si svoju minulosť, aby mali silu v prítomnosti a budúcnosti. A svet to v nejednom prípade akceptuje.
My si seba a svoje neceníme. Očividne je to aj pod vplyvom našich neprajníkov. Tých máme viacej. Nemôžeme však žiť s výhovorkou, že my za to nemôžeme. Musíme si konečne uvedomiť, že v skutočnosti sme si doteraz boli my sami najväčšími nepriateľmi. Z tejto skutočnosti musíme urobiť aj závery. Musíme si uvedomiť, že dodnes nemáme spracované svoje dejiny z pozície našich skúseností, našich existenčných potrieb a v interpretácii videnia našimi očami. Iba tak mohol významný ústavný činiteľ Slovenskej republiky (bývalý predseda NR SR) vysloviť neuveriteľný a zahanbujúci záver, že my možno nemáme nijaké dejiny... Skutočnosť je taká, že my tie dejiny nemáme napísané, lebo sa dodnes akosi záhadne presadzuje program, že Slováci nesmú mať svoje dejiny. Nebudeme ich mať dovtedy, kým nepochopíme, že z dejín sa odvíja budúcnosť. Preto musí z nášho národného uvedomenia, z nášho seba-vedomia, z uvedomenia si seba a svojho prísť radikálna zmena bez strachu z toho, či to bude dakomu cudziemu vyhovovať alebo nie. Musíme sa sami spoznať a poznanie aj hrdo vysloviť. Musíme z tohto zorného uhla navrhovať ľudí na štátne vyznamenania, musíme zabrániť tomu, aby sa štátne vyznamenania dávali ľuďom s odmietavým postojom k vlastnému štátu, aby sa o najvyššie reprezentatívne štátne funkcie bez zaváhania, sebavedome, roky dopredu uchádzali ľudia, ktorí kedysi hrdo zhadzovali a zosmiešňovali proces prijímania vyhlásenia slovenskej suverenity, ktorí verejne – aj svojimi podpismi - odmietali vznik samostatnej Slovenskej republiky. Lebo to je naša slovenská, nikde na svete neopakovateľná situácia, že sa štátnymi funkciami hrdia a z nich dobre žijú aj ľudia, ktorí Slovenskü republiku nechceli. S mnohými dôsledkami. A s naším pričinením.

Toto je kontext, v ktorom pred dvadsiatimi rokmi vzniklo Vyhlásenie Slovenskej národnej rady o slovenskej suverenite, na ktoré si dnes spomíname.
Z tohto kontextu vychodí aj záver, že nemôžeme zamlčiavať tie osoby a osobnosti, ktoré na tomto diele pracovali. Preto reklamujeme, aby sa práve pri tejto príležitosti povedala aj pravda, že rozhodujúcou osobnosťou v tomto našom historickom kroku bol Vladimír Mečiar.

Za Spoločenstvo Kresťanské Slovensko

Bratislava 22.7.2012


2.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   22. 7. 2012, 06:52 avatar
Kasafran, Slovaci sa nezaujimaju o minulost, nikdy sa jej nevenovali.
Slovakov zaujimaju iba peniaze, to je vsetko.
Ja by som Slovakov prirovnal k levom, co ziju niekde v savane.
Meciar bol ako velky alfa samec, asi tak 10 rokov, tak sa i choval.
Lev ako alfa samec tiez preziva iba 10 rokov vo svojej svorke o samice a v boji s dalsimi samcami.
Po prehratej bitke odchadza od svorky do ustrania.
Tak sa chova Meciar dneska, neodpovedal ani Klausovi na jeho zelanie k 70.-ke.
Novy samec sa ujal vedenia svorky, este zopar rokov a je v zabudnuti.
Svorka vsak preziva vdaka samiciam, co lovia hlavne v noci a cez den relaxuju, zeby celebrity na zatahu?
Este na zrozumenie jednu vec.
Za slobodu, za demokraciu, za vlast, za narodne citenie sa bojuje i za cenu krve.
Zaujimalo by ma ako Slovaci bojovali za svoju vlast od roku 1945?
Poliaci, Madari platili vlastnou krvou pri povstaniach proti komunistickej svoloci.
Ako bojovali Slovaci?
Po otvoreni hranic, tahanim starych ojazdenych aut z Rakuska?
Súhlasí blueevil


9.
označiť príspevok

Sóley žena
   22. 7. 2012, 17:25 avatar
10 rokov si sledoval Meciara? Tvoj zivot musi byt velmi pusty.
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   22. 7. 2012, 18:11 avatar
9, Ano a 20 rokov dalsich hlupakov zo Slovenska, co volili Meciara a teraz Fica.


14.
označiť príspevok

blueevil
   22. 7. 2012, 22:59 avatar
videl by som to hlavne v kvalite charakterovych črtach... bez osobnosti, len s klanom akejsi psychopatie k negativizmu, preto to ine tu nikdy nebude. viac ako 70% ma nieake čudne psychicke problemy a už ma to nebavi sa o tom bavit
Súhlasí Kasafran


3.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   22. 7. 2012, 07:19 avatar
Diskuteri na DF zvysoka seru na cele politicke dianie na Slovensku a co sa tam deje.
Diskuterov zaujimaju debaty o nicom, o hovne, o somarinach, ateistoch, radoby filozofickych tem, ale na slovensky sposob.
Staci si to iba precitat, tolko somarin pokope sa nenajde nikde.
Mne osobne sa tiez nepacilo rozdelenie Ceskoslovenska a vznik tychto akoze dvoch statov, co mi silno pripominalo neslavnu minulost za slovenskeho statu.
Ja som stale presvedceny, ze den sa blizi, kedy nove Ceskoslovensko zacne rezonovat a formovat sa.


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 7. 2012, 16:49 avatar
B: Diskuterov zaujimaju debaty o nicom, o hovne, o somarinach, ateistoch…

Keď to tak hlúpo napíšeš, tak slová ako hovno, somariny, si neviem inak vysvetliť, iba ako: náboženstvá, teológia, pobožné viery.

Lebo po hovne a somarine pokračuješ ateizmom. 
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   22. 7. 2012, 16:59 avatar
5, kto chce porozumiet, tak rozumie tomu, co som napisal.
Mozno ten ateizmus, humanizmus a dalsie ismy povazujem za hovno a somariny.
Snad nemas s tym problem.


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 7. 2012, 17:17 avatar
Táraš, preto som ťa upozornil.


11.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   22. 7. 2012, 18:13 avatar
7, dakujem za upozornenie, nepotrebne.


8.
označiť príspevok

rains
   22. 7. 2012, 17:22 avatar
prave preto prisiel on, aby rozsiril debaty o hovne, somarinach, ateistoch a radoch filozofickych tem an slovensky sposob
Súhlasí trin i ty


4.
označiť príspevok

Romanov muž
   22. 7. 2012, 08:12 avatar
Re: 1

"O nás Slovákoch je už vari v celom svete známe, že nám chýba národné vedomie a sebavedomie, chýba nám národná hrdosť."
Bodaj by nie, boľševici (internacionalisti) Slovákov hnali do sovietskeho košiara, pričom nebolo vhodné učiť mládež k vlastenectvu. Dnes, keď potomkovia boľševikov pokračujú v internacionalizme pod vlajkou Bruselu ku svetlým zajtrajškom v globalizovanom svete sa tiež nehodí byť národovcom a vlastencom. Títo paraziti spoločnosti inak Slovensko nevedia nazvať ako krajina. Vari takáto politická zberba nebude na posmech celému svetu? Jedine, čo prevrat v roku 1989 priniesol pozitívne bol vznik suverénnej Slovenskej republiky. To ostatné záleží len na nás Slovákov. A že nevieme so svojou suverenitou narábať, svedčia politické kroky od samého začiatku, t.j. r. 1993.


12.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 7. 2012, 22:18 avatar
Romanov,
si až príliš sekvenčný... Nože si spomeň, alebo si naštuduj, kto a kde hnal Slovákov pred rokom 1918, v rokoch 1918 - 1939, 1939 - 1945. 1945 - 1948 a kde a kým sme hnaní po roku 1989!?


15.
označiť príspevok

Romanov muž
   23. 7. 2012, 07:57 avatar
Re: Kasafran 12

Kasafran, ty so svojim VUML-om (Večernou univerzitou marxizmu leninizmu) a učňovským listom mne neraď, čo mám ja študovať. Taký ako ty, tu devastovali spoločnosť a vedomie 40 rokov. Buď rád, že po prevrate nevešali. Takže nekaz tu vzduch pseudohistorickými "žvástami" a študovaným nelez do kapusty. Nemáš na to.


16.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 7. 2012, 11:00 avatar
Romanov,
tak sa mi vidí, že konečne sa vykľulo Tvoje humanistické, ba presnejšie humanitárne (v slovenčine falošne humánne) šidlo z vreca a začalo bodať, pichať, špárať a skoro vešať hlava-nehlava...
Nože mi prezraď, koľko titulov pred a za svojím menom si získal počas svojho štúdia, keď si sa dostal až tak "vysoko", že kategoricky odmietaš názory, stanoviská a rady od "absolventa učňovky a VUML"...? Som na to skutočne úprimne zvedavý, pretože túto Tvoju reakciu považujem za psychicky i mentálne skratovú a nehodnú držiteľa akéhokoľvek akademického titulu...


17.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 22:37 avatar
Romanov,
zareaguješ na moju úprimne zvedavú otázku? Ak nechceš, nemusíš...


18.
označiť príspevok

Romanov muž
   25. 7. 2012, 22:52 avatar
Re: 17

Ty očakávaš na tvoju "úprimne položenú otázku" odpoveď od človeka, ktorého považuješ za nehodného držiteľa akéhokoľvek akademického titulu so psychickým a mentálnym skratovaním, o ktorom v skutočnosti nemáš ani šajnu, pretože ho vôbec nepoznáš? To snáď nemyslíš vážne?

Dobrú noc.


19.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 23:07 avatar
Romanov,
samozrejme, že to očakávam a myslím to "smrteľne" vážne, pretože si ma bez Tvojho relevantného šajnu o mne "bohorovne a povýšenecky zaškatuľkoval" na úroveň človeka, ktorý nemá právo mať svoj názor. A to by si ani nevzdelaný elév akéhokoľvek humanizmu (a tobôž nie svetského) nemal dovoliť...
Ale čo už, veď kritériom pravdivosti akejkoľvek teórie je predsa prax - či nie?


20.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   25. 7. 2012, 23:12 avatar
A že ja som ten zlý    


13.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 7. 2012, 22:35 avatar
Bumbrlíček.
zdá sa mi, že Tvoj parner kocúr, ktorého menom sa prihlasuješ a píšeš v tomto DF je prinajmenšom absolventom Oxfordu alebo Harwardu... Má to však jeden háčik - nepozeraj jeho očami a nehodnoť jeho "Inteligenciou" situáciu Slovákaov na Slovensku. Už som Ti to pripomenul/odporučil v najmenej dvoch mojich predchádzajúcich reakciách.
Radšej si miesto neho vezmi za poradcu gunára a choď s ním na pivo... Potom budeš možno aj Ty gágať, ale konečne neurážať...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:27,  Matka svata toto snad neni pravda . Chlapi ved ste to mali v tej brožuře.Cas neexistuje...
dnes, 06:23,  No konecne normalna hra dalsia verzia nech ponuka moznost vlady slobodneho obcana . Ja,...
dnes, 05:18,  Keď sem môžeš chodiť ty, tak môže aj on. Ty urážaš ľudí takisto a si odporný...
dnes, 05:01,  (9) Demagógia, Lemmy. Toto platí pre sliepky, ako si ty. Ty hovoríš o nejakej výpovednej...
dnes, 01:37,  Ja ho zostrojím !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 01:26,  Ak je čas lineárny, stroj času nikdy nezostrojíme. Ak by sme ho totiž niekedy v budúcnosti...
dnes, 01:00,  udržuje tradiciu RKC.....nie je je schopný rozpoznať , že vyzdvihovanie Marie na uroveň Boha...
dnes, 00:51,  A čo predstavuje ak nie kresťanstvo ?
dnes, 00:50,  ako vidím chápeš....František nepredstavuje kresťanstvo, dokonca to takto chapu aj evenjelici
dnes, 00:42,  Aj ty využi svoju jebnutosť a choď robiť farára namiesto Fera. Tak to využi a deti zneuži....
dnes, 00:40,  len zrkadlíš, ale to ti nepomôže....Vstúp dp seba, nenadavaj hlavne ženam ako jebnutý,...
dnes, 00:35,  Pravda neni o hre na slova..... Tvoje lopatovanie dokonca nepatrí ani na pokec, vôbec to...
dnes, 00:34,  ano tvoje"šaškovanie"....nie je vhodne na seriozne df.....skôr na pokec.....
dnes, 00:31,  Moje šaškovanie zase "zarovnáva" dušu, na môj dušu, dušuj sa, neviem, či tomu...
dnes, 00:30,  moja lopata neškodí, ver mi....len "narovnáva".......neviem, či tomu rozumieš
dnes, 00:28,  Ak sa polepšíš ty, odhodíš lopatu a urážky, tak ťa budem nasledovať, ver mi.
dnes, 00:26,  Pravda neni o hre na slova..... naozaj kamziku, ak vieš akotak fotiť, tak foť, davaj foto na...
dnes, 00:21,  Zase si sa pozrel do zrkadla ?
dnes, 00:12,  viem viac ako si myslíš
dnes, 00:11,  zbytočne šaškuješ a robíš zo seba idiota.....ale ked ťa to bavi, potom maj si čo chceš....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 972 bytes in 0,463 seconds)