Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Dušičky, smrť, večnosť

41
reakcií
1269
prečítaní
Tému 19. októbra 2010, 07:25 založil Anatta.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 11. 2015
43
23. 04. 2010
83
09. 03. 2008
10
12. 03. 2012
20
28. 10. 2014
8
25. 09. 2010
86
 
 


1.
označiť príspevok

Anatta žena
   19. 10. 2010, 07:25 avatar
Každý rok začiatkom novembra si pripomíname pamiatku zosnulých. Ľudovo sa tomuto pamätnému dňu hovorí aj Dušičky.

Častejšie než počas roka v plnej vážnosti myslíme na svojich blízkych, ktorí už odišli „na druhý breh“, chodíme na cintoríny, vyzdobujeme náhrobné kamene, zapaľujeme sviečky a spomíname.

Mnohí veriaci sa modlia za zosnulých, aby aj takto pomohli svojim blízkym, ktorí už nie sú na zemi. Nie je v tom nič zlé, naopak, môže to naozaj pomôcť, pokiaľ do toho nie je vsunutá pokrivená dogma niektorých duchovných pastierov, že odtiaľto zo Zeme môžeme našim zosnulým vymodliť úplné odpustky. To je absolútny nezmysel, odporujúci Božej vôli a dokonalým Božím zákonom, ktoré sa prejavujú nielen v láske a čistote ale aj v spravodlivosti.

Tak, ako na zemi snívame a po sne sa preberieme zo spánku, aj po pozemskej smrti v záhrobí to niektorí zosnulí prežívajú podobným spôsobom.

Niektorým pripadá spätná spomienka na pobyt na Zemi ako zlý sen, ale pre mnohých dnešných pozemšťanov to bude naopak kruté prebudenie zo sladkého sna – do tvrdej reality. Presne tak, ako keď sa sníva na Zemi niekomu pekný sen, ale po prebudení ráno musí opäť vstať a bojovať tvrdo o svoju holú existenciu.

Je po sne, je po ateizme, je po lacnom odpúšťaní hriechov niekým druhým, je po sne na večný odpočinok v pokoji.

Treba sa opäť hýbať, kráčať, lebo zastavenie znamená úpadok až zánik. Ako na Zemi, tak aj v záhrobí.

Na mnohých náhrobných pomníkoch vidíme nápisy: „Odpočívaj v pokoji!“ alebo „Spi sladko!“. Je to, žiaľ, len prázdne želanie, ale najmä nepochopenie stvorenia, nepochopenie Božej vôle a ilúzia o niečom, čo neexistuje.

Všade, v celom Božom stvorení, je život spätý s neustálym pohybom. Tam, kde pohyb prejde v spánok, je po živote. Ako na Zemi, tak aj tam vo výšinách.

Pokoj či zaslúžený odpočinok po vykonanej práci je niečo úplne iné než „odpočinok a sladký spánok“ vo večnosti. Mám ja nárok na večný odpočinok, keď som ešte nedošiel do Cieľa? A sme už v Cieli, keď zomrieme na Zemi?

Treba si obzvlášť uvedomiť, že ten, ktorý je viazaný na pozemskú hmotu alebo na iných ľudí viazaných na hocičo pozemské, môže byť s nimi, čiže s touto hmotou na jej poslednom úseku cesty stvorením strhnutý do rozkladu.

Mnohí si dodnes myslia, že aj planéty v hrubohmotnosti obiehajú večne. Nie je to tak. Už aj svetoznámi fyzici vedia a uvádzajú to vo svojich prácach, že tento vesmír sa z pôvodného Big Bangu znovu zmrští do pôvodného počiatočného stavu, aby v ďalšom cykle mohli vzniknúť nové galaxie, slnká, planéty, vhodné na „vyškolenie“ ďalších ľudských duchov. Staré zanikne.

Keďže najbližšie naše záhrobie je stále viazané na planétu Zem a jej obyvateľov, je úplne jasné, že aj pre vývojovú možnosť pozemsky zosnulých, v očistnom procese tzv. záhrobia, nadíde raz skutočný koniec.

Neželajme teda zosnulým, ktorí majú aj po odchode zo Zeme ešte pred sebou ďalekú cestu do Raja, aby hneď po odchode zo Zeme niekde v pokoji odpočívali či nebodaj spali, pretože času niet nazvyš, lebo ak sa brány do Kráľovstva Božieho raz zavrú, nikto z oneskorencov nebude už vpustený dovnútra.

Každý pútnik stvorením kráča, teda sa pohybuje k Svetlu Božiemu! Nespí, ani neoddychuje!
Súhlasí pomocnik, piskotka


4.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 10:37 avatar
na Dušičky mám narodky..koľkáže smola už od narodenia?  


5.
označiť príspevok

Anette žena
   19. 10. 2010, 10:41 avatar
Aj môj muž. A potom je zväčša rozladený, že kamoši radšej obiehajú cintoríny, než by mu šli zagratulovať k narodkám .


9.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 11:55 avatar
aj ja som v ten deň rozladená, bo som ešte ani raz v ten deň narodky neoslavovala...Stále pred, alebo za.. a nie ako iní...
Možno preto aj tvoj muž je na tom rovnako s náladou, ako ja  
Súhlasí Anette


10.
označiť príspevok

Berenika
   19. 10. 2010, 12:00 avatar
Mojka a čo tak sa pozrieť na tie tvoje narodky z pohľadu tvojej mamky. Ona tento deň mala rozjasnený krásou tvojho narodenia, veď ty vieš, aký je to pocit. A ani Dušičky by nemuseli byť smutné, veď sme v spomienkach pri svojich blízkych, ktorých sme mali radi.
Súhlasí Mojka


13.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 16:41 avatar
vieš Berenika, my s tými našími narodkami nerobíme žiadne cavyky..Mamuci na svojej 50-ke oznámila......a teraz sa zastavil môj čas........Každý rok zavolá mi.....hej ty malé nič, kedy mi zablahoželáš k 50-ke?....a ja jej.....mamuci, až na moje meniny  
a ja tomu môjmu tiež zavolám..tak ti blahoželám ku všetkým sprostostiam, ktoré si vyviedol a ešte vyvedieš..a on na to....
mamuci na revanš k tvojim meninám, až budú  
Ale až raz príde ten smutný deň, keď mamuci nebude mať 50-ku......tak budú Dušičky  


6.
označiť príspevok

fajer
   19. 10. 2010, 11:49 avatar
a to odkiaľ máš tie gebudziny,.....


7.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 11:51 avatar
a ty fajer kam chodíš na na tie tvoje???  


8.
označiť príspevok

Anatta žena
   19. 10. 2010, 11:52 avatar
z čoho pramení tvoja 100 percentná presvedčenosť, že to tak nemôže byť ?


16.
označiť príspevok

pomocnik muž
   19. 10. 2010, 17:27 avatar
Pekne ste to napísali.

Možno s tým kolobehom strhnutia do rozkladu je na mieru doplniť, že tento nie je viazaný len na čas, dokedy sa celý náš vesmír scvrkne do pôvodného stavu tesne pred Big Bangom, pretože by tým mohol byť vytvorený klamlivý dojem, ako veľa času nám ešte ostáva. A to by nebolo správne. Mnoho - aj pozemských ľudí - už intuitívne dokáže vycítiť, že časť vesmíru, v ktorom krúži aj naša slnečná sústava, bola spôsobom nepekného myšlienkového a citového života ľudí strhnutá k bezprostrednej blízkosti hranice, po prekročení ktorej by bola cesta k jej pádu do rozkladu nezvratná, spolu so všetkými tými, čo sú k Zemi a jej okoliu pripútaní.

Pozorovateľné našimi očami by to vyzeralo asi tak, že by sa niekde v blízkosti nečakane "objavila" čierna diera, ktorá by nás do seba začala neodvratne strhávať. Sú to práve tieto "čierne diery", ktoré majú za úlohu odstrániť všetko prezreté, sú bránou k rozkladnému a znovuobčerstvujúcemu procesu, ktorý je však pre nás nepredstaviteľne bolestivý a pre naše ťažko nadobudnuté "ja" smrteľný.

Človek bol po tisícročia napomínaný, vedený k tomu, aby to dnes tak ďaleko nedošlo, aby sa dobrovoľne zmenil - napríklad aby začal konečne žiť tak, ako nás k tomu učil Ježiš. Žiaľ, nestalo sa tak, napriek nepredstaviteľnému úsiliu našich duchovných pomocí sme sami ukázali, že dobrovoľne sa nikdy nezmeníme, pretože nechceme, je nám bližšie všetko hmotné a len veľmi neradi sa zriekame toho starého. O to viac, že tým spôsobujeme bolesť aj ostatným tvorom okolo nás.

Navyše, je videné, že nezodpovedným správaním by ďalšie ponechanie vlády na Zemi v rukách ľudí viedlo k zničeniu Zeme natoľko, že ďalší život na nej by už nebol možný! Veď si len predstavme: naša planéta a život na nej sa vyvíjal cca 4 miliardy rokov. Čas, ktorý mal druh homo sapiens odvtedy, čo prvý krát začal meniť, t.j. obrábať Zem, je podľa archeologických záznamov cca 10 tisíc tokov. Zoberte si však, AKO dokázal zmeniť tvár Zeme LEN za cca posledných 40-50(!!!) rokov! Kam by to všetko viedlo, ak by jeho deštrukčný vplyv pokračoval tak závratným tempom?

Zo strany prírodných síl je preto už dnes múdrym vedením všetko pripravené k tomu, aby na jediný príkaz došlo k rozpútaniu živlov k tak neuveriteľne silnej miere, akú si nikto z nás nedokáže predstaviť. To všetko s cieľom vyrovnať všetko pokrivené do stavu panensky neznečisteného, aký bol na začiatku, pred naším rušivým vplyvom. O aký arzenál namierený proti namyslenému ľudstvu sa jedná - nemáme predstavu. Veď si len spomeňme, ako jediná sopka v presnej súhre s vetrom dokázala vyradiť celú leteckú dopravu.

Pre každého z nás je preto dnes nanajvýš potrebné, aby celú svoju silu zameral na prehodnotenie svojich doterajších hodnôt, vážne sa zaoberal tým, čo je správne, aby sa urýchlene zbavoval ešte všetkého toho nečistého (napr. sklonu), ktorý na ňom ešte ulpieva, pretože tým môže uľahčiť ešte mnohé z toho, čo sa na nás ako ľudstvo valí. nehovoriac o tom, že takéto rozhodnutie DNES môže byť pre neho životne dôležité!

Pretože v múdrom riadení je spolu s tým všetkým okolo každého nachystaných aj nebývalé množstvo pomocí, ktoré mu chcú toto urýchlené "vyčistenie" svojho vnútra uľahčiť natoľko, aby to pre každého vážne usilujúceho bolo ešte stále možné! Dokedy však?

Kto neverí, ten nech má aspoň oči otvorené a sleduje, čo sa deje okolo neho!


17.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 10. 2010, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 21:19 avatar
a ja ťa piškótik, rada čítam 
Súhlasí piskotka


19.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 10. 2010, 21:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 21:36 avatar
krásna pieseň, moja obľúbená 
v ktorejsi téme čítala som, vraj hudba je dôležitá..Pre mňa text a tá pieseň má dušu 
Súhlasí piskotka


21.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 10. 2010, 21:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 21:55 avatar
ja by som na mojom pohrebe túto

http://www.youtube.com/watch?v=z8afzubr0Ss Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí piskotka


23.
označiť príspevok

dorota
   19. 10. 2010, 21:56 avatar
   baby to co za morbidnu temu mate?


25.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 21:59 avatar
dušičkovú a o pár dni..celkom aktuálnu 


24.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 10. 2010, 21:59 avatar
Mojka a ja na svojom pohrebe by som chcela toto
http://www.youtube.com/watch?v=XkhgNto1b7Y Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Mojka


27.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 22:02 avatar
heš,heš, Veronika, ty máš ešte času habadej  


28.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 10. 2010, 22:03 avatar
Mojka a vieš čo by som ešte chcela? Aby ma rozfúkali do Dunaja.   


33.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 22:09 avatar
ale no Veronika, pome het z tejto témy..kým sa nerozplačeme  


34.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 10. 2010, 22:10 avatar
Mojka dobre.


29.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 10. 2010, 22:05 avatar
A ty s piškotkou ako toho času nemáte? Že?


31.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 10. 2010, 22:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 10. 2010, 22:08 avatar
Sestrička len sa mi nezdala tá odpoveď Mojki tak som to obrátila na vás obe. Tým som nechcela povedať že si stara.


36.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 10. 2010, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 22:13 avatar
piškótik má ešte veľa času, ale za mojimi dverami..zubatá si brúsi kosu 


37.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 10. 2010, 22:14 avatar
Mojka tak to si môžem povedať aj ja ale ja že sme sa dohodli že s tým prestaneme. 


26.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 10. 2010, 22:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 22:06 avatar
aha, aj táto..snáď nám to Anatta odpustí
http://www.youtube.com/watch?v=BWC80Z9AZDU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

 
Súhlasí piskotka


38.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 10. 2010, 22:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Anatta žena
   19. 10. 2010, 07:28 avatar
HYMNUS

Kriste, ty život, vzkriesenie
a nádej na odpustenie,
hľadíme k tebe v dôvere,
keď smrť nám klope na dvere.

Aj tebe smrtné úzkosti
prenikli do žíl, do kostí;
porúčal si sa Otcovi
a svet si smrťou obnovil.

Na seba naše neduhy
vzal si a trpel za druhých;
daj, by sme s tebou trpeli,
v náručí Otca umreli.

Rozpiate ruky, plné rán,
otváraš srdce dokorán,
by si nás k sebe pritiahol,
keď smrť v nás budí strach a bôľ.

Zlomil si smrti závory,
krížom si nebo otvoril:
nech nik zúfalo nesmúti,
veď ty dáš život po smrti.
Súhlasí Petrana


3.
označiť príspevok

Anette žena
   19. 10. 2010, 10:33 avatar
Prach si a na prach sa obrátiš.

...a všetko ostatné sú len špekulácie. A tie dušičky, pochybujem, že to niečo pomáha tým dušiam zosnulých. Je to len pamiatka pre pozostalých, deň v roku, kedy spomínajú.
Súhlasí Mojka, fajer


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 10. 2010, 12:10 avatar
...nevieme, že čo vlastne znamená zomrieť...ale vieme, že čo znamená žiť - milovať. Pri hrobe milovaných to vieme, že láska neumiera, iba telá tlejú. Láska nie. Ide za hrob. Tak čo vlastne znamená zomrieť?
http://www.youtube.com/watch?v=1qEykCAd1tM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


39.
označiť príspevok

pomocnik muž
   20. 10. 2010, 15:00 avatar
Pozemsky zomrieť znamená len, že odkladáme pozemské telo, náš nástroj a najvrchnejší šat, ktorý nám len umožňoval v tomto jemu rovnorodom svete sa prejavovať. Pokračujeme teda ďalej, v tzv. "záhrobnom svete", ktorý je len jemnejší ako tento, a preto ho pozemskými očami ani prístrojmi nemôžeme zachytiť. Na to by sme museli byť jasnovidní, t.j. museli by sme sa vedieť pozerať očami jemnejšieho - napr. astrálneho tela, ktoré tiež každý z nás má. Trochu odbočím - ale to je práve tá skutočnosť, prečo zisnulí nás dokážu vnímať (vnímajú toto naše jemnejšie telo), ale my ich obyčajne nedokážeme (lebo vo vnímaní prevažuje to najvrhnejšie, najjemnejšie).

S našimi zosnulými sa ale môžeme stretnúť napríklad vo sne, kedy z nášho pozemského tela dočasne môžeme vystúpiť

Pre to všetko je dôležité, čo k ľuďom čo nás opúšťajú cítime. Oni potrebujú ísť ďalej, do krajších a svetlejších svetov, čo my často nevieme, a preto každá naša túžba mať ich tu aj naďalej, každá naša bolesť im túto svoju púť veľmi sťažuje a robí ju bolestivou - najmä pri odlučovaní sa od tela krátko po pozemskej smrti. Naši predkovia dobre vedeli, čo robia, keď telo zosnulého nechali v pokoji v miestnosti so sviečkami niekoľko dní, tíško mu ďakovali a lúčili sa s ním, aby mu umožnili dôstojný odchod, vo vedení, že časom sa aj oni s ním môžu stretnúť


12.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 10. 2010, 16:35 avatar
Zomrieť znamená dostať sa do stavu v akom sme boli pred narodením. Káždý z nás to pozná!!


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 10. 2010, 16:47 avatar
že si nič nepamätám ..)
Súhlasí dorota


15.
označiť príspevok

Mojka žena
   19. 10. 2010, 16:51 avatar
ja nepoznám, ale máš pekný avatar 


40.
označiť príspevok

Well75 muž
   20. 10. 2010, 15:03 avatar
Preco stale dookola temy o dusickach a Bohu???   
Súhlasí Anette


41.
označiť príspevok

Anette žena
   20. 10. 2010, 15:05 avatar
veď komunikujme o dačom príjemnejšom   
Súhlasí Well75


42.
označiť príspevok

Anatta žena
   21. 10. 2010, 07:49 avatar
lebo teraz je to aktuálne - blíži sa 1. november - pamiatka zosnulých  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:26,  neviem o čom rozprávaš a píšeš
dnes, 12:26,  poviem vám, prečo politici investujú peniaze a nedajú ich celému národu a ľudom, lebo ak...
dnes, 12:23,  Gabčo, čo si sa tak rozparádil? Aj ty máš veľké konto v daňovom raji?
dnes, 12:20,  chválime celý bansko bystrický okres šuhaji slovenskí sú to
dnes, 12:15,  http://www.masaamedved.estranky.sk/img/picture/88/images--6-.jpg
dnes, 12:07,  na miesto čučoriedkovej torty, nám nakúpia čučoriedkový jogurt, ej bisťu vy katolíci...
dnes, 12:06,  "ty hlupák, prečo konzumuješ tú nezdravú horčicu, lebo ste nám nekúpili bio horčicu...
dnes, 12:01,  (148) Osvietený, odkedyže a prečo považuješ biznis Kisku s Ledeckým za blud? Ktože Ti to...
dnes, 11:57,  Ruské rakety opäť na Kube......
dnes, 11:53,  Kasafran nenávisť a hoaxy tu šíriš ty . Tu je jeden z posledných bludov...
dnes, 11:41,  (146) Osvietený, nemusíš byť až takým skromným - len veľmi málo účastníkov tohto DF...
dnes, 11:37,  čau veducinka, náhodným ľudom na internete posielajú spomaľovače, ak si veľmi aktívna na...
dnes, 11:37,  Kasafran za čo ma ty považuješ ja nemôžem . To je tvoja diagnoza nie moja. Tvoje mišuge...
dnes, 11:29,  (18) Osvietený, nenapísal si mi nič nového, pretože Ťa už pár rokov považujem za...
dnes, 11:23,  všetkých vás vyhostia z krajiny, ktorí zatajujete, kto vám posiela informáciu, komu máte...
dnes, 11:20,  bude koniec sveta, ak sa tak vyjadrujete a ak tak konáte
dnes, 11:19,  spoločnosť d*l namiesto vrátenia dlhu, má veľkú reklamu v nemenovanom rádiu
dnes, 11:17,  dlhuje spoločnosť d*l za nedodanie balíka, dlhuje spoločnosť bio*and za dlžnu sumu, ktorú...
dnes, 11:10,  dolezite.sk *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 11:05,  Výsledok je jasný, Slováci nechcú stranu SNS. Viac ako 99 % hlasujúcich žiada parlament o...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(132 384 bytes in 0,565 seconds)