Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Duchovná kapacita

85
reakcií
1796
prečítaní
Tému 20. decembra 2011, 18:46 založil slaboduchá.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 02. 2010
59
13. 01. 2009
25
30. 01. 2016
63
02. 07. 2012
38
16. 09. 2010
97
 
 


1.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 18:46 avatar
S telesnou energiou, ktorú poskytuje matka (ktorej metafyzická štruktúra je negatívna) a duševnou energiou, ktorú sprostredkúva pozitívny aspekt otca, charakter myslenia vo chvíli, kedy sa uvoľňuje spermia, určuje potom ľahkosť alebo tiaž tela a ducha dieťaťa. Lenže to myslenie dokáže ešte viac. Práve ono vyberá dušu, ktorá sa potom vtelí do tela potomka, určujúc tak životné podmienky, potrebné pre tú dušu, aby sa mohla vyrovnať so svojou tikune (tikkune, tikuné - záťaž). Duša s ťažkou, temnou tikune, ktorej je súdené reinkarnovať sa v krutejších podmienkach, poskytujúcich šancu znovuobnovenia kozmickej rovnováhy, sa veľmi rýchlo dostaví k takému procesu počatia, kde sú prítomné myšlienky hnevu, sklamania, deštrukcie.

...Keď sú myšlienky muža a ženy čisto zmyselne žiadostivé, motivované výlučne len túžbou po sebauspokojení, ich dieťa je potom sebecké a žiadostivé - tak, ako dieťa, počaté vo chvíli hlbokej lásky a vzájomného porozumenia, bude zase odrážať tie pozitívne charakteristiky. ...A tak teda počatie, v rozpätí od násilného znásilnenia až po nežnosť skutočného milovania, privádza do sveta deti od zlostných až po tie najušľachtilejšie.

...Keď sa priemerný muž a žena stávajú rodičmi, otvárajú tým kanál pre nejakú dušu, ktorá potom buď rozjasní ich život alebo ho ochudobní; to závisí od ich postoja vo chvíli utvárania toho kanálu. Toto je veru obavy vzbudzujúca skutočnosť a tí, čo nevedia nič o kabale alebo ktorí vo vteľovanie duší neveria, sa vo chvíli počatia zahrávajú so svojím životom. Šťastní sú tí, čo sú v takejto situácii duševnými dvojčatami, lebo tí sú skutočne jedným, tí sú vždy šťastní v prítomnosti toho druhého a iba tie najušľachtilejšie myšlienky sú prítomné pri procese milovania!
...Všeobecne platí, že duševné dvojčatá sa môžu stretnúť a uzavrieť manželstvo až vtedy, keď už obaja splatili karmický dlh, a tak je teda vo svete v každom čase prítomných len veľmi málo duševných dvojčiat. Ale muži a ženy sa aj tak stretajú a uzatvárajú manželstvá. A to nielen preto, aby spolu splodili dieťa...

Čo sa týka pohlaví, pre mužov je oveľa ťažšie vyrovnať sa so svojou tikune. Možno preto, lebo muži majú väčšie sklony nanucovať svetu svoju vôľu a sú oveľa tvrdohlavejší, než ženy, ktoré všeobecne často dovŕšia duševnú nápravu už počas jediného života na zemi. Keď sa aj potom predsa len vracajú, s karmickým dlhom už vyrovnaným, je to zvyčajne preto, aby pomohli mužovi, zápasiacemu so svojím. A tá pomoc nie je vždy láskavá. Mužovi, ktorý v náprave opätovne zlyhával, je pridelená žena, ktorá jeho život urobí nie veľmi radostným.

...Pre niektorých neexistuje nič horšie, než manželstvo. I keď to môže byť úžasná odmena, keď ide o ten lepší prípad, v tom najhoršom skutočne môže byť veľmi opresívne. Manželstvo poskytuje tie najväčšie extrémy ľudského šťastia, i uväznenia, so všetkými tými stupňami blaženosti či obmedzenia niekde medzi tým. Pokiaľ ide o zákon, tak manželstvo je zmluva. A z pohľadu psychológie ho zase možno hodnotiť ako priestor pre sexuálnu a emocionálnu drámu. Židovský tradičný zákon ho pokladá za posvätné - tak, ako i kresťanská doktrína. Cynik v ňom vidí pascu pre bláznov, hovoriac, napokon celkom správne, že najlepšou cestou, ako zabiť romantický vzťah, je uzavrieť manželstvo. Všetky tieto veci môžu byť očividne správne, ale z väčšieho a obsiahlejšieho hľadiska, berúc do úvahy princíp opätovného vteľovania, by bolo veľmi nesprávne prijímať tieto tvrdenia ako nejakú konečnú pravdu.
Berúc všetky tie hľadiská dohromady, expanzívnejší pohľad na veci prezrádza, že manželstvo, to je príležitosť pre dvoch nedokonalých jedincov pomáhať jeden druhému vysporiadať sa so svojím tikune dlhom a pokročiť v duchovnom porozumení.

...V knihe Zohar sa jasne píše: "Všimni si, že všetky duševné osobnosti stoja pre tvárou Všemohúceho v pároch." Inými slovami, pôvodné duše sú rozdelené na mužské a ženské až napokon, keď sa už prepracovali cez životné chodby reinkarnácie a uskutočnili adekvátnu nápravu, aby si už zaslúžili jeden druhého, Všemohúci im umožní stretnúť sa.
...Vo fyzickej pláni niet väčšej blaženosti, než dokonalý intímny vzťah. Ale toto si treba zaslúžiť - prostredníctvom sústavného duševného rastu počas mnohých životov, v ktorých môže mať naše manželstvo veľmi ďaleko k blaženosti.

Duševné dvojčatá, to sú dve polovice - mužská a ženská - toho, čo v Nekonečnom svete začalo svoju existenciu ako jediná duša, rozdelená rukou Všemohúceho v rámci prípravy na dlhú cestu týmto svetom. Až keď je tikune zavŕšená a karmických dlhov tu už niet, môžu sa v tejto pláni znovu stretnúť, ale žiadne manželstvo nie je omylom.
...V Písmach sa hovorí... že svadba duševných dvojčiat v niektorom živote istotne nie je čímsi novým, lebo tá sa už uskutočnila hore. Tí sú si súdení už od počiatku.

...Podľa knihy Zohar je to práve tikune, nie príroda alebo sociálny zvyk, čo ženie ľudí do manželstva.
...Manželské zákony, ustanovené v minulosti, zahŕňajú aj zákony čistoty a zdržanlivosti. Fyzická a materiálna stránka manželstva je istotne tiež dôležitá, ale duchovné nároky musia zaujímať prvé miesto, lebo predpisy čistoty v rodinnom živote posväcujú spojenie muža a ženy a iba tak je možné zabezpečiť, že aj ich deti budú čisté a zdravé.
...Všetky pôvodné duše sú mužské, i ženské zároveň. Keď však duša vstupuje do pozemského sveta je rozdelená na dve bytosti, mužskú a ženskú. Inteligentné životné sily mužskej funkcie sa zahalia mužskou telesnosťou a ženské inteligentné sily ženskou. Ak už muž dosiahol určitú úroveň duchovného vedomia, obe tie inteligentné súčasti sa znovu spoja do harmonickej jednotky. Muž našiel svoje duševné dvojča. Iba vtedy ho môže skutočne stretnúť a potom je tu dokonalé spojenie v duchu, i v tele. Ale ak toho nie je zatiaľ hodný, tak ju dostane niekto druhý a tí dvaja potom splodia spolu deti, aké by splodené byť nemali. ...Je to práve to hľadanie, tá túžba, čo nám dáva príležitosť naučiť sa, že láska, to nie je len emócia alebo vášeň.
...Ale ak ja (ako muž) nemám ani potuchy, kým skutočne som, ako môžem čo i len snívať o tom, že nájdem svoju druhú polovicu?!

...Zem si žiada vodu vo svojom poslaní udržiavať svet. Vzduch musí fúkať do ohňa. Vodné znamenia (Škorpión, Rak, Ryby) by sa nemali spájať s ohnivými (Lev, Baran, Strelec). Voda a oheň sa k sebe nehodia. Ale keď sa Rak, Škorpión alebo Ryby spojí so zemou (Kozorožec, Býk, Panna), každý z partnerov bude mať šancu prejavovať svoje vnútorne inteligentné energie. Voda bola stvorená výlučne nato, aby pomáhala matke zemi v poslaní udržiavať svet (vodné znamenie by teda malo podporovať zemské). Váhy sa zhodnú s ohňom; život so zemským znamením (povedzme Býkom) by bol pre ne príliš nudný. Lev a Býk sa k sebe tiež nehodí. Býk sa zriedkakedy chytá iniciatívy a nechce sa mu tancovať, ako mu Lev píska. A ak je tu ktosi, kto Býka skutočne znervózni, tak je to Vodnár.

...Každý život, aj ten najkratší, má zmysel - či už je ním lekcia, ktorú sa musí naučiť dieťa alebo smútiaci rodič. Nech sú okolnosti akokoľvek tragické, nikdy sa nič nestratí a nič sa neopomína. Na tom nezáleží, aký krátky alebo tragický život je, vždy buď dodáva čosi hodnotné do pamäte duše alebo sa tým vyrovnáva nejaký dlh.
...Stupeň zla a nespravodlivosti tu na zemi nemá nič spoločné s Bohom; vojna, vražda, násilie, podvod a útlak, to nie je z jeho vôle. To majú na svedomí milióny duší, zápasiacich s vyrovnaním svojho dlhu - a zlyhávajúcich.

Teraz, vo veku Vodnára, kedy sa začína odvíjať doba príchodu Mesiáša a starý vek odchádza, duše preniknuté zlom a zúfalé z nutnosti napraviť sa, kým nebude neskoro, sa teraz valia do pozemskej pláne. A tak teda nie je prekvapujúce, že zlo je dnes v takom kurze a že veci sa zdajú byť horšie, než kedykoľvek predtým.
Veda, samozrejme, nie je schopná nájsť nevyvrátiteľný dôkaz reinkarnácie, odmieta očividné odpovede a neprestáva tvrdiť, že zločinnosť, to je len odraz sociálnych a ekonomických podmienok a že ľudské charakteristiky sú výlučne dedičné. Napriek tomu však, i keď dieťa celkom vyzerá na rodičov, keď ide o morálne tkanivo a vrodený postoj, sú tu často badateľné rozdiely. To teda nemožno vysvetľovať len dedičnosťou, ani ten fakt, že rodičia majú nad jedným dieťaťom úplnú kontrolu a nad druhým nie. Rozdiely medzi ľuďmi nevyplývajú z nejakej božskej priazne alebo zo slepého pôsobenia dedičných zákonov; tie sú založené na odlišnosti jednej duše od druhej. Tie rozdiely však nie sú osobe prisúdené raz navždy. My sami sme strojcami svojej povahy. My sme sa tak vyvinuli.

Zlo je tu preto, aby sme si mali možnosť vyberať medzi dobrom a zlom. Keby existovalo len dobro, boli by z nás roboti.
...Definitívny koniec reinkarnácií možno očakávať až vtedy, keď už duša natoľko vyrástla, že nemá túžbu znovu sa narodiť. Ale bdelé vedomie je len malá súčasť skutočného vedomia. Naše hlbšie ja si často uvedomí potrebu toho, o čo sa plytké vedomie málo stará.

...Je žalostné, že to obyčajne trvá oveľa viac životov vysporiadať sa so svojou tikune, než by si to vyžadovalo, keby sme ten problém chápali a snažili sa ho riešiť, namiesto aby sme boli len nešťastní kvôli akejsi fiktívnej nespravodlivosti. My však zvyčajne odmietame využiť lekcie, ktoré nám ponúka denný život, až kým nás nejaká trpká skúsenosť neprinúti skúmať ich. Tie lekcie sa musia stále opakovať, znovu a znovu, každý deň, každý rok, dokonca i každý jeden život - až kým nás to poznanie neovalí, niekedy priam zničujúco. Ale keby sme sa naučili spolupracovať s tým kozmickým prúdom a jeho neustálym vzostupným vývojovým pohybom a nebránili sa mu, náš duchovný rast by prekvital.

...Zo všetkých tých, čo uznávajú doktrínu reinkarnácie, hádam iba kabalisti sú presvedčení, že duša sa môže vrátiť aj v oveľa nižšej úrovni, než v akej sa nachádzala v predchádzajúcom živote. Ale keď berieme do úvahy, že tikune (záťaž, ktorú treba napraviť) by bola dostatočne ťažká, ľudská duša sa skutočne môže ocitnúť aj v tele zvieraťa, rastliny alebo i kameňa.
...Pre dušu, pre ktorú sa vražda stala spôsobom života, vtelenie do ľudského tela by viedlo len k ďalším vraždám, keďže akt pripravovania o život je manifestáciou túžby, ktorú chce taký jednotlivec naplniť. Z pohľadu kabaly je teda možné pre takého jednotlivca vrátiť sa do tejto pláne času, priestoru a pohybu aj ako neživý predmet, v ktorom bude možnosť naplnenia túžby obmedzená na minimum. V takom pekle úplného obmedzenia bude duši umožnené zbaviť sa klipot - šupín zla a negatívnej energie, ktoré ju pokrývajú, lebo nebude schopná podľahnúť pokušeniu zabíjať.
...V knihe Reba Hamnuna... sa vysvetľuje, že pokiaľ ide o rasy vo svete, na niektoré pôsobí sila zhora väčšou mierou, než na iné. Zemeguľa je rozdelená na sedem hlavných častí, sedem krajín. Odlišnosť vo vzhľade... priamo závisí od kozmického vzduchu (atmosféry) v tých siedmich častiach. ...Rozdelenie zeme zodpovedá aspektu inteligencie, ktorá v danej časti krajiny sídli. Tá sila kontroluje obyvateľov krajiny podobným spôsobom, ako keď programátor dáva povely počítaču alebo pilot pilotuje lietadlo.

Rabín Nehorai (o novom veku) povedal: "V tej generácii budú mladí urážať starších a tí sa budú nesúhlasne dvíhať v prítomnosti mladých: dcéry sa budú búriť proti svojím matkám a nevesty proti svokrám. Tvár tej generácie sa bude podobať psej a syn sa nebude dostávať do pomykova v prítomnosti svojho otca."

A rabín Šimon o tejto ére povedal: "Poľutuj toho, kto sa v tom období ocitne; je však obdivuhodný ten, kto to dokáže, a kto už má duchovnú kapacitu čeliť tej dobe!" A ďalej vysvetľuje: "Poľutuj toho, kto sa v tomto období ocitne, pretože to úžasné kozmické svetlo bude spôsobovať strašné utrpenie tým, čo nie sú pripravení vyrovnávať sa s ním. Obdivuhodní sú však tí, čo sú schopní radostne vítať svetlo Kráľa." Tí, čo nie sú dostatočne pripravení... zakúsia duševné muky a rozrušenie takého stupňa, aký svet ešte nezažil.
..."Pán je našou záštitou a silou, vždy prítomnou pomocou v ťažkostiach. My sa preto nebudeme báť, aj keď sa zem bude meniť a vrchy budú padať do morí."
Súhlasí Otilia


13.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 19:15 avatar
Z ktorej knihy si čerpala?
Súhlasí ether


25.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:03 avatar
úryvok z knihy rabína Michaela Berga, kabalistu


26.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:07 avatar
Diky, ale mna zaujima aj nazov, nielen autor.


32.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:16 avatar
The Way, ale asi v slovenčine nie je.
www.lcadc.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Otilia


17.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 19:44 avatar
Osobitne musím vyzdivhnúť myšlienky, ktoré má najviac oslovili a verím im.
1. ...Keď sa priemerný muž a žena stávajú rodičmi, otvárajú tým kanál pre nejakú dušu, ktorá potom buď rozjasní ich život alebo ho ochudobní; to závisí od ich postoja vo chvíli utvárania toho kanálu. Toto je veru obavy vzbudzujúca skutočnosť a tí, čo nevedia nič o kabale alebo ktorí vo vteľovanie duší neveria, sa vo chvíli počatia zahrávajú so svojím životom.
2.Čo sa týka pohlaví, pre mužov je oveľa ťažšie vyrovnať sa so svojou tikune. Možno preto, lebo muži majú väčšie sklony nanucovať svetu svoju vôľu a sú oveľa tvrdohlavejší, než ženy, ktoré všeobecne často dovŕšia duševnú nápravu už počas jediného života na zemi. Keď sa aj potom predsa len vracajú, s karmickým dlhom už vyrovnaným, je to zvyčajne preto, aby pomohli mužovi, zápasiacemu so svojím. A tá pomoc nie je vždy láskavá. Mužovi, ktorý v náprave opätovne zlyhával, je pridelená žena, ktorá jeho život urobí nie veľmi radostným.
3....Pre niektorých neexistuje nič horšie, než manželstvo. I keď to môže byť úžasná odmena, keď ide o ten lepší prípad, v tom najhoršom skutočne môže byť veľmi opresívne. Manželstvo poskytuje tie najväčšie extrémy ľudského šťastia, i uväznenia, so všetkými tými stupňami blaženosti či obmedzenia niekde medzi tým.
4.... manželstvo, to je príležitosť pre dvoch nedokonalých jedincov pomáhať jeden druhému vysporiadať sa so svojím tikune dlhom a pokročiť v duchovnom porozumení.
5. ...žiadne manželstvo nie je omylom....V Písmach sa hovorí... že svadba duševných dvojčiat v niektorom živote istotne nie je čímsi novým, lebo tá sa už uskutočnila hore. Tí sú si súdení už od počiatku.
6. ...Každý život, aj ten najkratší, má zmysel - či už je ním lekcia, ktorú sa musí naučiť dieťa alebo smútiaci rodič. Nech sú okolnosti akokoľvek tragické, nikdy sa nič nestratí a nič sa neopomína. Na tom nezáleží, aký krátky alebo tragický život je, vždy buď dodáva čosi hodnotné do pamäte duše alebo sa tým vyrovnáva nejaký dlh.
...Stupeň zla a nespravodlivosti tu na zemi nemá nič spoločné s Bohom; vojna, vražda, násilie, podvod a útlak, to nie je z jeho vôle. To majú na svedomí milióny duší, zápasiacich s vyrovnaním svojho dlhu - a zlyhávajúcich
7. ...Definitívny koniec reinkarnácií možno očakávať až vtedy, keď už duša natoľko vyrástla, že nemá túžbu znovu sa narodiť.
Súhlasí slaboduchá


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 18:57 avatar
amen


18.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 19:50 avatar
Bez tej irónie by to nešlo? Keby to tu napísal ill, tak by si si toto nedovoľoval.


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 19:53 avatar
vies co znamena slovo amen otilka?


20.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 19:54 avatar
Viem, ale v tomto kontexte to vyznelo ako výsmech nad článkom.


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 19:56 avatar
nie otilka... takyto vyznam si mu priradila ty...
Súhlasí Otilia, Petrana, ether


22.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 12. 2011, 19:57 avatar
...staň sa!
Súhlasí EnaXnaY


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 19:58 avatar
alebo i tak jest...


33.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 12. 2011, 20:18 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=q5hyzXsOQEo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Amen je záverečné slovo modlitieb, žalmov a duchovných spevov a v doslovnom význame "podľa pravdy", "pravdivo", "nech je tak" aj slovo v náboženských textoch v kresťanstve, židovstve a islame.
Súhlasí Otilia


3.
označiť príspevok

fajer
   20. 12. 2011, 18:59 avatar
to má byť čo,diplomovka??????????


4.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 19:00 avatar
odmietam sa znovu narodiť na tento svet. som tu posledný krát.


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 19:01 avatar
si uz vycvicena?


6.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 19:05 avatar
kým? čím? prečo?


8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 19:07 avatar
zivotom...


9.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 19:08 avatar
to som.


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 19:10 avatar
este spravit skusky...


12.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 19:14 avatar
Slaboduchá aj ja osobne si myslím, že som tu poslednykrát, resp. už nechcem. Mojím obľúbeným mottom je- bolo to dobre, ale bolo toho dosť.
Súhlasí slaboduchá


27.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:09 avatar
zaujímavé, ja to cítim od narodenia, a keď som o tom niekomu hovorila, vôbec tomu nerozumel, asi je nás málo.. dospelých duší..  


30.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:14 avatar
Aj ja som mnohe veci vedela, tusila ako dieta. Ked som ja bola mala a mlada take info neboli. Maximalne kniznice aj tie nemali take knihy - len historicke romany a podobne. Neskor prisla aj literatura o takych veciach. A ja osobne som spoznala internet s velkym mnozstvo informacii len par rokov je tomu cca 6 rokov dozadu. Vlastny pc s netom mam len 4 roky a to je co povedat, ked uz pomaly budem mat 40 tku.
Súhlasí slaboduchá


35.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:18 avatar
inak podľa kabaly tvoja duša končí púť, až dokončíš proces "tikun"-u a prinavrátiš istú časť Božieho svetla naspäť k nemu a nie keď sa ti už nechce a reinkarnovať sa môžeš dokonca aj do kameňa...
Súhlasí luke85


37.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:23 avatar
to nie je o chcení, je to o cítení..


38.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:24 avatar
nie je to o chcení a ani o cítení, je to o splnení svojej časti údelu "tikun"... a aj ten podľa niektorých môžu napĺňať len židia...
Súhlasí luke85


41.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:28 avatar
a kto povedal, že nemám v žilách aj židovskú krv?
Súhlasí luke85


42.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:31 avatar
a plníš 613 zákazov a príkazov Tóry? ak nie, tak sa vidíme v ďalšom živote 


43.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:32 avatar
Nesuhlasim, lebo potom sa nikdy nekoncil kolobeh reinkarnacii u nezida. Aky to ma zmysel?


45.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:35 avatar
Otil, my ostatní to Svetlo držíme na Zemi, je to tzv. Boží exil a len Izrael ho môže vyviesť  a až bude hotovo, tak príde mesiáš a všetci sme out a v poho
Súhlasí luke85


46.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:36 avatar
a koniec koncov, prečo by sa cyklus reinkarnácie mal vôbec ukončovať?
Súhlasí luke85


50.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:38 avatar
Ked tvoja dusa dosiahne najvyssi stupen dokonalosti alebo ako sa pise v clanku, ked splatis vsetky dlhy - pojdes tata do neba a uz bude klud.


58.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:42 avatar
a prečo by to Boh nemohol myslieť ako perpetum mobile?


64.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:47 avatar
58/ lebo ak niečo má začiatok, tak má aj koniec.
Súhlasí Otilia


48.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:37 avatar
Ether to som nevedela, myslim to uprimne. Ten Izreal tvoria len skutocni Zidia alebo mozu byt aj konvertovani? Ako vies a zistis ci nie si Zid?


53.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:39 avatar
podľa mňa to môžu byť aj konvertiti, ale to asi záleži od výkladu, a zistíš to jednoducho, čomu veríš? 


56.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:41 avatar
Cize nie je dolezita skutocnost, ale ako si to clovek vysvetli alebo comu sa rozhodne verit, aby sa citil dobre a prijemne?


62.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:45 avatar
prekrútila si to zľahulinka...ale dobre 
a tvoja viera nie je skutočnosť?


67.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:50 avatar
Moja viera je skutocnost, a ked nie je tak este len bude.


47.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:36 avatar
a možno všetci sme latentní židia a máme jediného židovského boha, ktorý zo žiarlivosti zakázal uctievať ostatných bohov.  


49.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:38 avatar
no ale podmienka je aj tak naplnenie "tikun"
Súhlasí enemy unknown, luke85


54.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:41 avatar
podmienky sú len pre sluhov. ja som skončila.


57.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:42 avatar
Slaboducha ja z teba nemozem. Ty mas take kratke a vtipno-trefne hlasky, ze az. Sranda s tebou.


66.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:49 avatar
no, musím sa ti aj ja priznať, že mne zas páči tvoj dlhý výklad o fšetkom..  


68.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:51 avatar
Diky. Co mam robit? Nejak ten cas musim vyplnit. 


59.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:43 avatar
a tak tvoja duša nesplynie s dušou Adama kadmona, ale sa vráti späť...


52.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:39 avatar
Bud sme Zidia alebo nie sme. Slovo latentný mi tam velmi nepasuje.


60.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:44 avatar
tak možno sme, len o tom nevieme, a väčšinu to ani nezaujíma.. len tak vymýšlam..   ja mám napríklad po otcovi asi židovskú krv, a preto ma k nim ťahá. v židovskej krvi je ukrytý kód. preto sú vyvoleným národom.


65.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:48 avatar
Tak si potom Zid. No ta co chces? Si vyvolena, tak si zi spokojne v ramci moznosti. Je to fakt, ze su schopnejsi nez vacsina a preto im patri svet, mne to nevadi. Maju na to a niekto to robit musi. Mna to tiez k nim taha.
Súhlasí slaboduchá


69.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:52 avatar
tak nie som žid, lebo origoš židom sa narodí človek iba ak má matku židovku. na otcovi nezáleží až tak.


70.
označiť príspevok

Otilia
   20. 12. 2011, 20:53 avatar
To som nevedela. Ale ja mnoho veci neviem.
--
Dobru noc, som velmi unavena.
Súhlasí slaboduchá


82.
označiť príspevok

pozemstan muž
   21. 12. 2011, 22:39 avatar
podla zidov len zidia, podla krestanov len krestania, podla moslimov len moslimovia...pekne s.r.o.-cky


83.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   21. 12. 2011, 22:53 avatar
nijaké náboženstvo sa nemôže označovať za jediné pravé a ostatné za nesprávne, pretože vo svojom východisku spočívajú všetky na transcendentálnych stvoriteľských mýtoch a ich dôsledkoch. keďže rozličné nároky na pravdu týchto náboženstiev nemôže objasniť nijaká nadradená inštancia, odkazujú všetky na rovnaké autority, totiž na nimi uctievané božstvá, ale tým vonkoncom nedokazujú svoju pravdivosť. etický základ všetkých náboženstiev spočíva na čisto subjektívnych predstavách , ktoré nemajú nijaký ozajstný vzťah k skutočnosti, a teda nie sú vhodné na zjednotenie ľudstva.


84.
označiť príspevok

rastos muž
   21. 12. 2011, 23:01 avatar
No povedz, čo všetko človek nenájde na nete...
A o zjednotenie ľudstva ide predovšetkým?


85.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   21. 12. 2011, 23:04 avatar
náhodou to mám z knihy. predovšetkým mne osobne išlo o prežitie, ale už mi je aj to jedno.


86.
označiť príspevok

pozemstan muž
   21. 12. 2011, 23:50 avatar
na moj vkus prilis vela slov na hladanie ticha


14.
označiť príspevok

Arabeska žena
   20. 12. 2011, 19:28 avatar
len keby sme si mohli vybrať, ale nik sa nás nebude pýtať a znovu sa narodíme  


24.
označiť príspevok

rastos muž
   20. 12. 2011, 20:01 avatar
Neboj sa, "Každý človek umiera len raz a potom bude súd." Žd 9,27


40.
označiť príspevok

winry žena
   20. 12. 2011, 20:28 avatar
teba sem niekto dovliekol nasilim? ...na nasu nadhernu Zem... 
to odmietam znie tak trucovito 


7.
označiť príspevok

Romans1 muž
   20. 12. 2011, 19:05 avatar
Chod sa radsej venovat dcere, ako tu nonstop vysedavat a tliachat nezmysly.


10.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 19:09 avatar
nešťastník, uč sa.
Súhlasí Otilia, luke85


15.
označiť príspevok

Petrana žena
   20. 12. 2011, 19:32 avatar
...dobrééé, nedala som súhlas, lebo mám isté výhrady...napríklad: nie som si istá, že sme boli rozdelení na mužké a ženské časti duše, teda nie v tom zmysle, že kto sa raz narodí ako muž, nemôže sa narodiť ako žena - to určite nie. Myslím, že sa to strieda, aj keď nie je vylúčené, že sa viac krát narodíš do toho istého pohlavia. A pod. Ešte ohľadom astrológie, ale nič, inak dobré. Kristus vlastne ukázal cestu, ako sa dá vymaniť z kolobehu reinkarnácií na jeden šup: milovať, trpieť a odpúšťať, ale málokto pochopil.


16.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 19:41 avatar
pýtam sa z čistého akademického záujmu, odkiaľ to máš? znie to riadne kabalisticky, ale hezky domixované a podomýšľané


28.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:12 avatar
z internetu, samozrejme. vyberám si.  


31.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:16 avatar
všímam, lebo tento semester som sa až takmer nechtiac vnoril do Zoharu a kabaly ako takej...a tá Luriánska ešte aj celkom dávala zmysel, toto keby sa neodvolávalo na Zohar a netvárilo sa to mysticky, ale na nejaké biblické texty, tak mám pocit, že čítam nejakého televangelistu...


29.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:13 avatar
no, prelistoval som, prescrolloval som a myslím, že tento citát je trefný
"The Kabbalah Centre has been described as an "opportunistic offshoot of the faith, with charismatic leaders who try to attract the rich and the vulnerable with the promise of health, wealth, and happiness." "


34.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:18 avatar
a teraz po maďarsky, plíz  


36.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:22 avatar
Centrum Kabaly (kam patrí ten Michael Berg) je opisované ako "oportunistická odnož viery s charizmatickými vodcami (ako fungujú charimatické církvi a spoločenstvá snáď vieš) ktorí sa snažia zaujať/zlákať bohatých a zraniteľných ľudí pod prísľubom zdravia, bohatstva a šťastia."

po maďarsky bohužiaľ neviem 
Súhlasí slaboduchá


39.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:26 avatar
keďže dobre vieme, čo všetci sľubujú.. už len treba nájsť tú svoju cestu


44.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:33 avatar
no ale pri charizmatickým sračkách by som ju nehľadal 


51.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:38 avatar
tak hľadaj inde, a nestoj mi v ceste.


55.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:41 avatar
prepáč, ale čím viac info, tým lepšie, nie? ale pri týchto spoločenstvách to je ako hľadať spásu v Tescu na regále...
Súhlasí pozemstan


61.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:45 avatar
už mám tých info dosť.


63.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 20:46 avatar
tak preboha už nečítaj, ani nepremýšľaj a ani nevnímaj 
Súhlasí enemy unknown


71.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 20:56 avatar
veď už len vymýšľam  


72.
označiť príspevok

ether muž
   20. 12. 2011, 21:01 avatar
no neviem neviem či by si sa aj toho nemala vzdať...


74.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 21:16 avatar
a čo mám robiť? nejak ten čas musím vyplniť.. úryvok z príspevku č.68   zakladám si nové spoločenstvo.


76.
označiť príspevok

rastos muž
   20. 12. 2011, 21:19 avatar
Vidíš, aj to je riešenie, ako sa zbaviť osamelosti  


78.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 21:24 avatar
a ešte stále môžem vymýšľať, ako sa zbavím aj vnútornej..  


79.
označiť príspevok

rastos muž
   20. 12. 2011, 21:29 avatar
Tak na tú je aj nástroj s názvom "chlap" prikrátky...


80.
označiť príspevok

winry žena
   20. 12. 2011, 21:32 avatar
nevymyslaj, najdi dovod...a ries.
lahko sa mudruje viem...mne pomaha moj ucitel nachadzat sa a celkom mi to ide...univerzalny navod asi nie je...


73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 21:05 avatar
Súhlasí winry


75.
označiť príspevok

slaboduchá žena
   20. 12. 2011, 21:18 avatar
títo znalci v odbore ma nepresvedčili  


77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 21:24 avatar
Súhlasí winry


81.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 12. 2011, 21:32 avatar
Súhlasí winry
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:43,  Kvetom zdar.
dnes, 13:29,  americké stíhačky to nepotrebujú, zostrelia tancujúce protivníkove stíhačky raketou na...
dnes, 13:26,  Bohužiaľ ti neverím ani slovo :) Nuž, čo už? *03*03*03
dnes, 13:19,  na rozvoj
dnes, 13:16,  Kus KKTA www.diskusneforum.sk/tema/malo-mi-plati PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam...
dnes, 13:16,  haja
dnes, 13:11,  huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
dnes, 13:10,  Pozor na to co pises Shri Mataji Nirmala Devi je tou matkou o ktorej hovoril Jezis ze ju posle...
dnes, 13:07,  Proste na to nemaju toto nikdy neuvidite robit so ziadnou americkou stihackou nie je na to...
dnes, 13:05,  Takto to dopadá, keď si človek dá otvoriť 7. čakru radami od Indky. :)
dnes, 13:05,  Tam kde sa objavia pilotne esa RF tam sa vojny ukoncuju exhybiciou v oblakoch a mavanim bielymi...
dnes, 13:01,  Na zemi je inkarnacia Jezisa Krista a nevidite to. Ste hluchy a slepy. Jezis Nazaretsky zidmi...
dnes, 12:57,  toto je ten boj *13*13*13*13*13*13*13*13*13 PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a platim...
dnes, 12:56,  A co pívo ?
dnes, 12:55,  PROČ VŠECHNA NÁBOŽENSTVÍ UCTÍVAJÍ FALEŠNÉHO BOHA?
dnes, 12:52,  Já tě prostě miluji! *39*39*39*39*39*39*39
dnes, 12:51,  pivo zdravé a svätý a hnedý a kokosový cukor je potrebné ukradnúť zákazníkovi
dnes, 12:50,  Takze takto vy sionfasisticky protislovensky vlastizradny bojovnici. Prezident RF najkrajsia a...
dnes, 12:45,  Program strany Vlasť je orientovaný na blaho našich občanov. Tento princíp budeme...
dnes, 12:43,  www.diskusneforum.sk/tema/malo-mi-plati PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a platim...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
while ( ! $success ) $try ++ ;
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(278 972 bytes in 0,800 seconds)