Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Dostávaš, čo potrebuješ.

21
reakcií
1020
prečítaní
Tému 13. októbra 2012, 22:55 založil winry.

podobné témy:1.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 22:55 avatar
Na počiatku bolo slovo a slovo je vyslovená myšlienka. Sporiť sa o tom, čo je silnejšie, by bolo, ako sporiť sa o tom, čo bolo skôr – sliepka alebo vajce. Myšlienka aj slovo sú príčinou tvorby, pohybu, zmeny, života. Preto to, čo zažívame, je následkom našich myšlienok a slov, ktoré na vyššej úrovni, teraz myslím vyššie ako je naša Zem, spúšťajú isté procesy v súlade s vesmírnymi zákonmi. Všetko, čo má mať silu, dosah a pôsobiť na zmenu musí však obsahovať istý náboj, motor, energiu, vibráciu. V tomto prípade sú hybnou silou našich myšlienok a slov emócie. Ich intenzita a ich kladný, či záporný náboj. Nepochopenie týchto súvislostí prináša mnoho sklamaní pri čítaní takých kníh, ktoré tvrdia, že vaša myšlienka, vaše želanie, či vaša prosba a modlitba budú vyslyšané a vy dostanete to, po čom túžite. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že ak sa chce stať niekto husľovým virtuózom, alebo špičkovým športovcom, nestačí mu sedieť na pive a mrmlať mantru – bože daj, aby som vystupoval v Carnegii Hall, alebo na olympiáde získal zlato. A tu je práve pudlo problému. Všetci vyznávači Secretu a podobnej literatúry, chcú vidieť iba cieľ, ale nejako im uniká, že dôležitá je cesta. Tam sa ukáže koľko sme ochotní investovať času, energie, financií, utrpenia, aby sme dosiahli svoj cieľ. Že to v tých knihách nikde nie je napísané? To dá zdravý rozum. Kúpili by ste si knihu, ktorá síce sľubuje, že vám priblíži spôsoby, ako sa dostať k bohatstvu, k láske, ku šťastiu, k hojnosti, ale len 5% z tých, ktorí ju prečítajú, majú naozaj šancu. Možno ešte menej. Ich autori majú tiež isté ciele a cesty a jednou z nich je predajnosť knihy a dopyt po nej. Často samozrejme aj zisk, ktorý donesie. A keďže chápu problematiku hlbšie, neoklamú vás síce, len vám, všetko nepovedia. Ako sa tomu vyhnúť? Hovoriť a myslieť úprimne a pravdivo. Človek s otvoreným srdcom, rýchlo spozná, čo je iba marketing a čo bude pre neho naozaj prospešné. Paradoxne, aj keď vás kniha nepriblíži k sľubovanému cieľu, bude pre vás dôležité prečítať si ju. Možno vás osloví jedna myšlienka, možno sa naučíte rozlišovať, možno si uvedomíte, že pokiaľ nespoznáte dokonale seba a neoceníte bez preháňania, ale bez podceňovania svoje vlastnosti, tak nemáte šancu pohnúť sa naozaj vpred. Možno si nacvičíte nejaké nové figúrky, nové triky, ale krok vpred prichádza až na základe poznania svojho potenciálu. Ak máte problém ráno vstať, vybrať sa pracovať, spolupracovať s ľuďmi a vydržať vysoké tempo, nechcite, byť manažérom. Ak nerozoznáte motor od, kufra a svetlo od baterky, nesnažte sa vyprosiť si miesto kvalitného predajcu áut. A ak vám prekáža vybočený palec, neustále bolesti a kŕče, či hodiny strávené na tréningoch a potom odchod z divadla po tridsiatke, zabudnite na svoju túžbu živiť sa baletom. Tu vám pozitívne myslenie, ani úprimné prosby nebudú nanič. Rovnako, ak chcete byť právnikom len preto, že tí dnes dobre zarábajú, je celkom zbytočné snívať o tomto povolaní.

Na začiatku som hovorila, že nestačí myšlienka, či slovo, rozhodujúci je aj pocit. Tak si teraz sadnite, zatvorte oči a predstavte si cieľ, ktorí ste si stanovili pri prosbe o darčeky z nebeského automatu. Ak nie len výsledok, ale aj cestu plnú utrpenia, rizík a odriekanie prežijete v duchu s radosťou v srdci a s vďačnosťou, tak si želajte čokoľvek. Ale chcem upozorniť, že to musí byť naozaj čisté a úprimné. Vesmír rozlišuje, čo je falošné, čo je hra, čo maska. Môžem zo skúseností povedať, že veľká väčšina ľudí zameriava dnes pozornosť na jednoduché želanie. Zbohatnúť, nájsť spôsob, ako sa prisypú k nám peniaze, dostatok. Navodiť si v čase, keď hľadáte už rok zamestnanie, neviete za čo zaplatíte deťom školskú jedáleň, exekútor vás naháňa na všetkých adresách, ktoré ste uviedli je naozaj takmer nemožné. Nedarí sa to ani pri úprimnej snahe. A nepomôžu ani tie rady, že si máte namiesto nedostatku peňazí predstavovať ich nadbytok a prežívať pri tom intenzívny pocit šťastia. Viete, že máte myslieť na hojnosť, precítiť radosť z dostatku, ale s prázdnou peňaženku a nezaplatenými účtami sa vám to úprimne nikdy nepodarí. Radšej si urobte iný plán. Taký, ktorý vás krôčik po krôčiku naučí, ako na základe vašich reálnych schopností a nie predstáv a ilúzii, naučí tešiť sa z drobností a tento pocit si dopriať, čo najčastejšie, až sa pre vás stane normálnym a hocikedy nastane, vždy ho budete vedieť identifikovať. Musí prameniť zvnútra a nie z mysle alebo z okolia. V tom je ten háčik a na to, aby sme rozoznali naše pocity sídliace v srdci, musíme, v prvom rade, poznať seba a svoje limity a naučiť sa vedome preciťovať radosť zo všetkého, čo dostávame, hoci by to bol aj ufrflaný manžel, alebo neverná manželka. Človek totiž dostane vždy iba to, čo potrebuje. Keď to pochopíte, pokojne dokážete poďakovať aj za nedostatok.

Erika Vincoureková
Súhlasí piskotka


2.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 10. 2012, 23:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 23:08 avatar
No ja nemam rada knihu Secret, nikdy som ju necitala, ale aj tak som na nu alergicka)) A to som popritom dost naivny tvor..
Cesta je krasna, podla mna ovela krajsia ako samotny ciel.., sebazdokonalovanie sa predsa nemoze prestat..., vzdy je dovod stupat nahor..
Súhlasí dilemma, piskotka


17.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 10. 2012, 23:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 10. 2012, 23:04 avatar
hmm...ach Vincoureková ,..sa mi páči ako sa dávajú návody na to "ako zbohatnúť a privolať si šťastie nielen duševné".. som zvedavá či by to písali aj vtedy,.. ak by bol priemerný plat /sen slovákov/.. 2000 €..myslím že vtedy by ľudia nemuseli rozpoznávať svoje pocity..tie by boli viac ako jasné.. 


7.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 23:10 avatar
A co ten povzdych? ) Mne je sympaticka, taka prijemna osobka.. 


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 10. 2012, 23:13 avatar
vieš čo..dlho som si na jej "prejav" nemohla zvyknúť..proste necítim z nej to "pravé orechové", niečo mi vadí na tom - na nej ako sa prezentuje. 


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 10. 2012, 23:16 avatar
no a k tomu, že "dostávaš - čo potrebuješ" .. sa musí človek aj pričiniť...nestačí len nastavenie mysle,..samo z neba ti nič nepadne...je pravdou, že z každého človeka vyžaruje to, čo nosí v sebe - aký je,..tak dostáva spätnú väzbu v nejakej podobe..)
Súhlasí Style


4.
označiť príspevok

rose.madder žena
   13. 10. 2012, 23:07 avatar
...čítal niekto z vás Secret spomínaný v tomto článku? ...ja sa na to už dlhšie chystám ...dá mi tá kniha niečo, či strata času?


6.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 23:09 avatar
som voci nej zaujata, takze moj nazor neries


9.
označiť príspevok

rose.madder žena
   13. 10. 2012, 23:12 avatar
...aj tak som si radšej chcela radšej kúpiť Maxima E. Matkina -"Miluj ma ironicky" ..asi to bude poučnejšie a užitočnejšie ; ))


12.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 23:15 avatar
  ...z ironie sa vyhadzujem ))
ja teraz mam pozicanu knihu..ze biznis po slovensky.., premyslam nad hnacim motorom niektorych ludi ))


14.
označiť príspevok

rose.madder žena
   13. 10. 2012, 23:17 avatar
...muž píše ironicky o mužoch, myslím, že taký druh irónie by sa páčil aj tebe
Súhlasí winry


15.
označiť príspevok

rose.madder žena
   13. 10. 2012, 23:18 avatar
..som nedopísala a buchla som enter ; ))) ...takže niečo o motivácii ľudí čítaš?


18.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 23:22 avatar
tato kniha je taka povrchna, no aspon mam moznost sledovat co cloveka zenie prec od rodiny, za vidinou mamonu..
...ale citam vselico, najblizsie sa chystam opat na nejake cestopisy..


20.
označiť príspevok

rose.madder žena
   13. 10. 2012, 23:27 avatar
...ja som tiež rôznorodý čitateľ, baví ma skoro všetko okrem tých sladkých ženských románov a la Steelová a Pilcherová a podobne ...cestopisy má celkom zábavné Boris Filan : )

( momentálne napríklad čítam maily a to je tiež zaujímavý druh literatúry ; ))
Súhlasí winry


16.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 23:18 avatar
urcite, ked ma zase nejaky naserie 
Súhlasí rose.madder


8.
označiť príspevok

prairelabster
   13. 10. 2012, 23:11 avatar
"žiadne stretnutie nie je náhodné...
čítal som tú knihu, a ak mám byť úprimný,je to naozaj dobrá pomôcka pre ľudí pracujúcich v oblasti multi-level-marketing-u


11.
označiť príspevok

rose.madder žena
   13. 10. 2012, 23:14 avatar
...tak to naozaj nie je nič pre mna, dík za info ...pracujem s deťmi, tam mi stačí "mini-marketing" založený na úplne iných princípoch ako v obchodovaní . )


19.
označiť príspevok

winry žena
   13. 10. 2012, 23:25 avatar
..a pre ostatnych? 


21.
označiť príspevok

piskotka žena
   13. 10. 2012, 23:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   13. 10. 2012, 23:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 22:06,  *13 boľševík chce vedieť charakteristiky boľševíka...... Ja fašistom z princípu...
včera, 21:10,  Shagara ako zdúchol ked dostal argument na ktorý nevie odpovedať... to je typický on......
včera, 19:37,  A už to frči na plne obrátky milí voliči Fica, stači sledovať*23*23*23*23
včera, 19:32,  Satan posvatí SATANA
včera, 18:47,  Ano Kirill bežne príde posvätit raketu SATAN a bežne sľubuje odpustenie všetkých hriechov...
včera, 18:43,  Alexander Dugin sa dostal do povedomia doma i v zahraničí vďaka krajne pravicovým...
včera, 18:42,  Pane bože, daj aby sa tomu koksu nič nestalo, slubujeme, že už nikdy nebudeme viac hrešiť a...
včera, 18:37,  rarasko68 že by bol zrovna Danko silný pastier si nemyslím . Keby sa všetky ruskom...
včera, 18:33,  rarasko68 neonacistická scena a konspi scena má túto bolševícku máničku za boha . 14 % je...
včera, 18:30,  Alebo sa mýlim?
včera, 18:29,  A nič s tým nedokážeurobiť... 14% ? ok. Ale to bolo do volieb. Potom sa stádo pridá k...
včera, 18:28,  qwert Prigožin nebol žiaden svätec . Iba ožran a feťak na kokaíne rovnako ako celá tá...
včera, 18:26,  Osvietený: Harabina neberie už nikto vážne, ani Fico, ani opozícia. On je politická...
včera, 18:18,  Formálne sa má početnosť (armády) zvýšiť o 170.000 ľudí, ale s ohľadom na výšku...
včera, 18:10,  Takých potrebuje Putin, a nie ako Prigožin, ťo mu tam jačal ako pavián Svatý Kirill bol...
včera, 18:01,  Záporožská elektráreň na Ukrajine bola dnes v noci na pokraji jadrovej nehody...
včera, 17:49,  Ruská pravoslávna cirkev sľubuje vojakom odpustenie všetkých hriechov v prípade, že...
včera, 17:32,  kntsz ano havran sa snaží chviľkami naznačiť respektíve nás ba i sám seba oklamať , že...
včera, 16:35,  Tak havran je aj harabínovec ? *57 Ako krásne to všetko do seba zapadá...... Celý problém...
včera, 16:20,  rarasko68 to nie je pravda . Stále škodí a pomocou dezinfowebov sa snaží ako vlastizradca...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 473 bytes in 0,187 seconds)