Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Dôsledky incidentu v obchode

22
reakcií
1148
prečítaní
Tému 8. júla 2012, 16:50 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   8. 7. 2012, 16:50 avatar
Dôsledky incidentu v obchode

Jeden pán si v obchode naberal pečivo a pani, nakupujúca rovnako ako on mu začala vyčítať, prečo si nedal na ruku igelitovú rukavicu. V televízii vraj dávali reláciu o tom, aké je to nehygienické. Pán sa bránil argumentom, že on sa dotýka iba toho, čo si berie. Pani však bola nahnevaná a začala zvyšovať hlas, takže onen pán radšej v tichosti odišiel.

Vo vzťahu k uvedenému incidentu vo mne vyvstali dve, možno až neuveriteľné asociácie.

Asociácia prvá:

Na otázku farizejov a zákonníkov, adresovanú Kristovi, prečo si jeho učeníci pred jedlom neumyli ruky odpovedal: Človeka nemôže poškvrniť potrava, ktorá doň vchádza ústami a je napokon vylúčená do stoky. Človeka poškvrňuje to, čo z neho vychádza. Z ľudského vnútra, z ľudského srdca totiž vychádza všetka nečistota, zmyselnosť, chamtivosť, lakomstvo, závisť, nenávisť a mnoho iného, čo ho poškvrňuje.

Oná pani, spomínaná v príhode na začiatku, sa oháňala televíziou, ako určitou morálnou autoritou, prostredníctvom ktorej sa dozvedela o závadnosti naberania pečiva holými rukami. Tá istá televízia sa však možno už o niekoľko minút potom samotná stala šíriteľkou tej najneuveriteľnejšej špiny a nečistoty. Šíriteľkou programov plných vulgarizmu, násilia, zmyselnosti a plytkosti, ktoré nevídaným spôsobom vnútorne špinia a poškvrňujú ľudí – konzumentov televízie.

Ak sa na celú vec pozrieme jednoducho a pravdivo, pre spomínanú pani, ale aj pre celú našu spoločnosť by bolo stonásobne lepšie naberať pečivo holými rukami, ako sledovať televíziu v jej súčasnej programovej štruktúre. Práve toto totiž ľudí špiní a poškodzuje omnoho ďalekosiahlejším spôsobom a spôsobuje omnoho väčšie škody, ako naberanie pečiva holými rukami.

Asociácia druhá:

Z rozprávania mojich známych i z útržkov náhodne vypočutých rozhovorov sa dozvedám, aké v súčasnosti panujú pomery v rôznych výrobných prevádzkach. Pri pásovej výrobe sa napríklad človek stáva súčasťou stroja a ani na svoju prirodzenú potrebu nemôže ísť kedykoľvek. Okrem toho musí neraz znášať hrubosť, až vulgárnosť nadriadených a byť pri tom ešte rád, že vôbec má nejakú prácu.

Na jednej strane sa síce veľa hovorí o demokracii a ľudských právach, ale na druhej strane sa s ľuďmi v pracovnom pomere mnohokrát jedná ako z dobytkom.

No a táto súčasť stroja, tento nadriadenými ponižovaný polorobot má po odchode z práce možnosť nakupovať hygienicky vysoko nadštandardným spôsobom a to tak, že si môže naberať pečivo jednorázovými igelitovými rukavicami.

Aká to starostlivosť? Aká útlocitnosť? Aký pokrok? Aké dojemné dbanie o dobro človeka?

Nezdá sa vám to ako niečo absurdne pokryteckého? Mne teda áno. Mne sa to zdá ako vyslovený výsmech človeka, s ktorým je na jednej strane zaobchádzané ako so zvieraťom, avšak ktorého sa prostredníctvom nakupovania pečiva s igelitovými rukavicami snažia presvedčiť, ako veľmi im na ňom záleží a ako mimoriadne naša spoločnosť pokročila dopredu.

Aké z tohto všetkého plynie súhrnné ponaučenie?

Preciedzame komára a prežierame slona! Podstatné a zásadné veci nám unikajú, ale kŕčovito dbáme na veci podružné a nepodstatné. Vytráca sa ľudskosť a základné morálne hodnoty, takže to s nami ide prudko nadol, avšak všade vládne snaha zakryť tento desivý úpadok ilúziou, že predsa len kráčame vpred. Oným napredovaním a pokrokom sa pritom myslí iba rôzne užívanie si, hromadenie vecí, majetkov, peňazí a rozvíjanie vedy a techniky.

Ľudstvo upadá, ale samo sebe sa urputne snaží nahovoriť, že napreduje. A mnohí tomuto klamstvu uverili a stále veria.

Úbohé ľudstvo! Úbožiaci všetci tí, ktorí pre svoju pohodlnosť a povrchnosť nevnímajú reálny stav vecí. Ktorí nevidia, že pod lesklým povrchom sa skrýva hniloba! Hniloba rozkladu! Špina, neresť, sebeckosť, chamtivosť, zvrhlosť, egoizmus a závisť, ktoré zvnútra rozožierajú túto civilizáciu.

Priatelia, tu nepomôže naberanie pečiva v igelitových rukaviciach! Igelitovými rukavicami nemožno zataviť zhubnú vnútornú infekciu, ktorej rozsah už začína byť kritický. To nás neposunie dopredu! Tu pomôže len vážne a dôsledné dbanie o čistotu a ušľachtilosť nášho osobného, vnútorného života! Lebo odtiaľto, z nášho vnútra, z nášho cítenia a myslenia vychádza všetko to, čo v skutočnosti poškvrňuje a špiní človeka. Čo ho poškvrňuje, otravuje a čo ho nakoniec aj zničí. Tento vnútorný rozklad nedokážu zastaviť nijaké peniaze, nijaké majetky, ani výdobytky vedy a techniky a tobôž nie igelitové rukavice. Môže ho zastaviť iba zásadná vnútorná zmena vlastného cítenia a myslenia k lepšiemu.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí luke85, mamaleone, rastos


2.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 18:09 avatar
> "No a táto súčasť stroja, tento nadriadenými ponižovaný polorobot má po odchode z práce možnosť nakupovať hygienicky vysoko nadštandardným spôsobom a to tak, že si môže naberať pečivo jednorázovými igelitovými rukavicami."

ÁNO! Presne toto som chcel povedať.


3.
označiť príspevok

winry žena
   8. 7. 2012, 18:12 avatar
Ked clovek ochorie, ma viac moznosti pri rozhodovani sa ako dalej nalozi so svojim zivotom. Bud bude doverovat lekarom, bez toho, aby nejako prispel do liecebneho procesu aj svojou snahou o jeho zlepsenie, pripadne sa vzda alebo moze zacat patrat po pricinach svojho ochorenia, hladat vsetky dostupne informacie nielen o chorebe, ktora ho prave postihla, ale i vsetky mozne dostupne alternativne zdroje na zotavenie sa.
Kazdy chory clovek, ktory sa nijako nelieci trpi bolestami, a rovnako sa prejavuje i dusa. Clovek ma sam na vyber ci chce trpiet alebo najde vychodisko zo svojho stavu.
Súhlasí mamaleone


5.
označiť príspevok

mamaleone muž
   8. 7. 2012, 19:20 avatar
Ak vezme rozum do hrsti a začne rozmyšľať prečo ochorel, pôvod choroby tak by mu malo vyjsť že ortodoxná medicína mu nepomôže uplnú vyliečenosť , tá ho iba udržiava v danom stave, v prvom rade sa musí sám postarať o svoje zdravie a to súvisí aj s obchytávaním rohlíkov (kolkí sú medzi nami bacilonosiči!!) kolkí rozmýšlajú negatívne vo všetkom,v každom vidia iba zlo!! je pravda že tento kapitalistický svet prináša zväčša iba negatívne správy tie pozitívne si asi ukladá na horšie časy 


7.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 20:00 avatar
tento kapitalistický svet prináša zväčša iba negatívne správy tie pozitívne si asi ukladá na horšie časy ... a pravdu až na potom


4.
označiť príspevok

viluette muž
   8. 7. 2012, 18:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 19:59 avatar
Bejby, ty si jedna z tých, ktorú by som si určite dal do ignore listu .


20.
označiť príspevok

viluette muž
   9. 7. 2012, 06:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 7. 2012, 20:07 avatar
..a keď si na opekačke a niekto Ti podá krajec chleba ?
Súhlasí luke85


21.
označiť príspevok

viluette muž
   9. 7. 2012, 06:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 7. 2012, 20:19 avatar
sranda toho je, že peniaze nechytáme s rukavicami , a pritom ani nevieme.. kto akými rukami ich držal pred nami ..svinstvo bacilonosičov je na nich hádam najväčšie.
Súhlasí clear1, Linda, mamaleone


10.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 20:24 avatar
Aj teba by som si dal do ignore listu. Rachel bola oveľa lepšia, než ty, Onya.


11.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 7. 2012, 20:29 avatar
Daj si do ignore aj mňa, a vlastne daj si tam všetkých. Takto by sme to mali urobiť všetci a budeme mať každý od každého pokoj  


14.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 20:32 avatar
Teba by som si do ignoráču zatiaľ nedal, lebo občas kecneš niečo k veci a si evidentne inšipirovaný, aj keď zavádzaš a klameš, ale je väčšia sranda s intelektuálnym klamárom ako s tliachačom, čo vôbec nevie nič.


15.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 7. 2012, 20:41 avatar
Zavádzam a klamem ? Toto ma zaujalo, v čom zavádzam a klamem ? Vážne sa pýtam  


16.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 20:45 avatar
Zavádzaš v duchovných skutočnostiach, ktoré sú ti známe. Nemal by si to robiť.


17.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 7. 2012, 20:51 avatar
luke, nezavádzam. Keď sa raz niečo dá vysvetliť normálne, prikláňam sa k takému vysvetleniu a nebudem veriť na energo-upírov a podobnú háveď. To je všetko. Veľa ľudí má pocit, že čím viac takým hlúpostiam veria, tým ďalej sú na duchovnej ceste. Pre mňa je pravda to čo funguje. Mágia a mystika nefungujú, tak prečo by som tomu mal veriť ?
Súhlasí mamaleone


18.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 20:56 avatar
Nemal by si tomu veriť, pokiaľ máš zdravý rozum. Iba že by si mal dôkaz. Ja ten dôkaz mám, preto viem, vlastne nemôžem veriť. Mágom som v tomto scenári práve ja.
Súhlasí clear1


12.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 7. 2012, 20:29 avatar
tak prepáč Luke že som, mám sa teraz odstreliť? .. neviem byť iná, Rachel si už moc nepamätám .. ..no tak sa budeme teda nevšímať..aby si nemal so mnou nejaký problém... 


13.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 7. 2012, 20:31 avatar
Nie, Onyuška, nemala by si sa odstreliť. Mne úplne postačí, ak budeš mnou ignorovateľná. Prosím čítaj poriadne: IGNOROVATEĽNÁ.
Súhlasí Ónya


22.
označiť príspevok

Linda žena
   9. 7. 2012, 07:22 avatar
sranda Ónya, si pamätám Klausov výrok:..Nepoznám špinavé peniaze..sú tu aj iné jeho perly, napriek všetkým si ho vážim...
www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Ónya


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   8. 7. 2012, 23:56 avatar
Njalepsie su tie pecia, ktore su kusok od toaliet. 


23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 7. 2012, 08:13 avatar
..pečiva
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:14,  asi bol zašity v bunkri
dnes, 17:12,  TemnýmyseI hokej SS nie a nie pochopiť jednu zásadnú vec *13*13*13 Občianstvo Európskej...
dnes, 17:10,  mufko rasista.......
dnes, 17:10,  Ba aj sám seba
dnes, 17:10,  Ty máš protislovenské občianstvo, lebo pomáhaš zaplavovať Slovensko ruskými fekáliami...
dnes, 17:09,  Chudák Maiga hokejiss ho zaženie *13*13*13 lebo nema správnu farbu a správne naboženstvo...
dnes, 17:06,  stav trvá *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 17:06,  zaplavme ruskými hovnometnými hoaxami *13*13*13*13 lebo to sudruhom na gebule drísta
dnes, 17:05,  Edo mám slovenské občianstvo ty protislovenská špina nie
dnes, 17:04,  Edo už nechce aby sme vpúšťali moslimov do Europy :)
dnes, 17:03,  Ty si písal že nemaš občanství EU súdruh a Haag je v Anglicku
dnes, 17:02,  Tvoju hlavu už zaplavenu maš už len ostatok EU *13*13*13
dnes, 16:59,  Títo sú to. Lebo treba zakázať interupcie a do škôlok slavobránou pozvať osýpky a iné...
dnes, 16:59,  nechajme Europu zaplaviť moslimami a premeniť na eurábiu
dnes, 16:58,  Edo ty si priznal že nemáš slovenské občianstvo, ja mám ved si za zánik Slovenska
dnes, 16:57,  Ved ty chceš aby bola Europa zaplavená moslimami a tým islamizovaná
dnes, 16:56,  Presne V Malmo migranti páchajú obrovskú kriminalitu...
dnes, 16:56,  Alebo elektrický koterec pre Hokejiss by stačila aj zvieracia kazajka lebo on ako jediný nemá...
dnes, 16:53,  obkolesme sa betonovým plotom......
dnes, 16:51,  to zaleži od ludi či sa stanu krestanmi.....reinkarnacia nie je o kresťanstve.....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 554 bytes in 1,469 seconds)