Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Dokazovanie neexistencie alebo dokazovanie existencie?

229
reakcií
1510
prečítaní
Tému 28. októbra 2010, 02:03 založil Adrian.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
28. 06. 2019
9
05. 09. 2010
124
18. 07. 2010
128
15. 09. 2018
6
 
 


1.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 02:03 avatar
Dnes som sa na internete stretol s týmto názorom: "Vědecky smýšlející člověk by správně měl za nesmysl označit pouze to, co lze vědecky vyvrátit, nikoliv to, co nelze vědecky dokázat. Věda například kategorii Bůh nebere na vědomí, přesto jeho neexistenci nikdy nedokázala. Stejně jako X dalších kategorií, s nimiž si neví rady, a tak je nálepkuje jako "pavědecký nesmysl". Kategorické odmítání něčeho, co neumím dokázat, je sektářství."

Keďže to značne bije do očí, mám potrebu sa k tomu vyjadriť a zaujíma ma aj váš názor, čo si o tom myslíte.

Môj názor je, že za nezmysly by sme správne mali označovať to, čo sa nedá vedecky dokázať alebo čo zatiaľ vedecky dokázané nie je. Ale samozrejme nie všetko, čo sa nedá vedecky dokázať, je nezmysel.

No rozhodne nebudem brať do úvahy kdejaké hlúposti len preto, že ich ešte žiadny vedec nevyvrátil.

Uvediem príklad z vlastnej skúsenosti. Raz sme s jedným kamarátom diskutovali o tom, či Boh existuje alebo nie. Síce sme obaja ateisti, no on zastával rolu veriaceho – skutočne si dal záležať; rozmýšľal a na otázky odpovedal ako nejaký fanatický veriaci. (Podobné diskusie som skúšal viesť aj so skutočnými veriacimi, ale to nikam neviedlo.) Úplne prvá otázka, ktorú som mu položil, bola: "Dokáž, že Boh existuje." On mi na to jednoducho odpovedal: "Dokáž, že Boh neexistuje."

Prečo by som mal dokazovať neexistenciu niečoho, keď ešte nebola dokázaná jeho existencia? Veď to je absurdné.

Uvediem príklad. Prečo by som mal dokazovať, že Harry Potter neexistuje, keď jeho existenciu ešte nikto nepotvrdil? V tomto prípade by som mohol uvažovať logicky a jeho neexistenciu dokázať nasledovne. Harry Potter je fiktívna postava a v skutočnosti nemôže existovať, pretože je kúzelník (nie ako David Copperfield, ale skutočný kúzelník). Ten istý spôsob dedukcie by som mohol použiť aj pri Bohu. Boh je fiktívna postava (z románu Biblia, ak niekto náhodou nevie) a v skutočnosti nemôže existovať, pretože je všemohúci, všadeprítomný a podobne. Avšak mnoho ľudí nepozná hranice medzi fikciou a realitou a takýto spôsob neakceptuje. To však nemení nič na tom, že otázku existencie Boha musia vyriešiť najprv veriaci. Nemôžu sa odvolávať na ateistov, aby im dokazovali neexistenciu niečoho, čo pravdepodobne vôbec neexistuje.


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 08:59 avatar
A: Prečo by som mal dokazovať, že Harry Potter neexistuje, keď jeho existenciu ešte nikto nepotvrdil? V tomto prípade by som mohol uvažovať logicky a jeho neexistenciu dokázať nasledovne. Harry Potter je fiktívna postava a v skutočnosti nemôže existovať...

S tým nepochodíš svet. Ako si dospel k záveru, že Potter je fiktívna postava?


5.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 09:29 avatar
Pretože Harry Potter je hrdinom dobrodružno-fantasy románu. Tá kniha nie je žiadne autobiografické dielo, ale číra fikcia. Isté spojitosti s reálnym svetom tam môžu byť, ale postavy ako také v skutočnosti nemôžu existovať, pretože sa ich schopnosti, vlastnosti a podobne vymykajú normálu.


6.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 09:32 avatar
Čiže potom platí aj toto:

Pretože boh je hrdinom dobrodružno-fantasy románu (biblie). Tá kniha nie je žiadne autobiografické dielo, ale číra fikcia. Isté spojitosti s reálnym svetom tam môžu byť, ale postavy ako také v skutočnosti nemôžu existovať (ani Kristus), pretože sa ich schopnosti, vlastnosti a podobne vymykajú normálu.

Dobre som to pochopil?


10.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 09:41 avatar
Presne tak. Problémom však je, že zatiaľ čo pri Potterovi takáto logická dedukcia veriacim pripadá samozrejmá, pri Bohu to už striktne odmietajú.


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 09:44 avatar
Podľa toho, ktorí veriaci. Lebo napríklad kresťanovi dobre padne aj "dôkaz neexistencia boha Jupitera, či bohyne Afrodity". 
Kresťan sa zháči až pri dokazovaní vlastného miláčika. Inak je tiež za "dôkazy" neexistencia druhých bohov, či božských bytostí, ktoré nepatria do jeho portfólia.


14.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 09:53 avatar
Ak sa nemýlim, tak bohovia polyteistických náboženstiev (napríklad Jupiter) sa píšu s malým začiatočným písmenom. Ja píšem o Bohovi s veľkým B . A keďže v iných monoteistických náboženstvách sa Boh označuje inak, hovorím iba o kresťanských veriacich.

Ale máš pravdu, to čo si napísal.


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 09:59 avatar
O akomkoľvek, aj o kresťanskom, bohu sa nemusí ateista vyjadrovať tak, že mu bude dávať veľké písmeno. Teistu pochopím, lebo on považuje práve svojho miláčika za jediného, a až príliš osobného, preto mu dáva akože meno, a teda s veľkým B. Ale ateista nepotrebuje vzdávať toľkú úctu, ak si myslí, že ide o fiktívnu bytosť. Ak mu predsa chceš dať veľké písmeno, máš predsa Jahve. (JHWH) Kresťanský boh je predsa Jahve, ich boh má meno s veľkým J a malým b.


16.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:09 avatar
Trochu nesúhlasím. Tak ako sa moslimský boh volá Alah, ten kresťanský sa volá Boh. Teraz ide o to, či budeme hovoriť len o nejakom bohovi, pričom môžeme myslieť ktoréhokoľvek (je ich veľký počet), alebo budeme nazývať priamo menom. Tak ako ty hovoríš o Jupiterovi, ja hovorím o Bohovi. Nevzdávam úctu, len rozlišujem pre ľahšie pochopenie.


18.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:12 avatar
"...ja hovorím o Bohovi." Neviem, či je to správny tvar. Viem, že sa hovorí o Bohu, ale neviem, či aj takto je to správne .


20.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:15 avatar
A tu zasa ja nesúhlasím.

Allah (Boh). Slovo Allah v arabskom jazyku je ekvivalentom slova Boh v slovenskom jazyku. V obsahu tohto slova je však rozdiel. Slovo Allah totiž znamená Boh, ktorý je jedinečný, ktorý nestvoril a nebol stvorený, nemá potomstvo a ktorému sa nik a nič nevyrovná. Je Najvyššia existencia, prvotná a večná. Boh všetko, čo je vôkol nás, stvoril a dal životu vzniknúť. Pre preklad slova Allah sme použili slovenský ekvivalent Boh.

www.islam-sk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Neviem, či mi rozumieš. Je jedno, či povieš po arabsky Allah, alebo po slovensky Boh, len si vyber, či budeš hovoriť po arabsky alebo po slovensky.


25.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:21 avatar
Nie nerozumiem .

Áno, slovo Allah v arabskom jazyku je ekvivalentom slova Boh v slovenskom jazyku. No neviem, v čom to nesúhlasí s mojim tvrdením.


29.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:29 avatar
V podstate OK, veď v 16. príspevku si napísal toto:

Trochu nesúhlasím. Tak ako sa moslimský allah volá Boh, ten kresťanský sa volá Allah. Teraz ide o to, či budeme hovoriť len o nejakom allahovi, pričom môžeme myslieť ktoréhokoľvek (je ich veľký počet), alebo budeme nazývať priamo menom. Tak ako ty hovoríš o Jupiterovi, ja hovorím o Allahovi. Nevzdávam úctu, len rozlišujem pre ľahšie pochopenie.


17.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:11 avatar
len dve veci:
1. na tvoju otazku ohladiom existencie boha, by sa dalo s nadsazkou napisat: ja som tvoj k.k.t tiez nevidel, ale verim ze ho mas      .
2. biblia nie je fantasticky roman. omg


22.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:17 avatar
Rains, lenže raz dva, pri troche snahy, by si sa mohol ľahko presvedčiť, že minulý týždeň bol na operácii, a ho má amputovaný. Takže tak, s tým tvojim dnešným drístom. Porovnávaš nesprávne. Veriť síce môžeš, ale aj to môže byť hlboký omyl. Pričom keby si sa presvedčil, tak by si sa ľahko vzdal svojej viery, že ho má.   Asi tak! Uvádzaš veľmi chatrný príklad.


23.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:19 avatar
Vlado..ak by si si pretrel oci a utrel penu od ust, tak by si sa docital, ze som napisal: s nadsazkou....ale dristaj si dalej o Harry potterovi, snehulienke a allahu.
nikde som nepisal ze som veriaci...ale zase mas vidiny starce. maj sa.


24.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:20 avatar
P.S. a ty si bol minuly mesiac pri tom, ked mu ho odrezali a vytiahli z tvojej zadnice ze jo? drisataj dalej..idem sa zabavat na tebe.  


28.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:28 avatar
1. Môžeš len predpokladať, že ho mám. Predpokladať s veľkou istotou (nie úplnou), pretože existuje len málo dôvodov, prečo by som ho nemal mať. Napríklad amputácia, ako píše Vlado. A nie sú to žiadne dristy. Iba počíta s takou možnosťou.

2. Nájdi si znaky fantastického románu a porovnaj ich s Bibliou. Potom napíš, čo ti tam nesedí. Možno som sa zmýlil a určil zlý žáner.


30.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:32 avatar
1. tiez mozete len predpokladat, ze cosi ako boh neexistuje. ale dokazane, ani vyvratene to nemate.

2. istotne zly zaner..nasli sa ruiny Sodomy, nasla sa Archa, exodus zidov je dokumentovany aj egyptskymi kronikarmi.
A nazbudaj, na kazdej lzi je ason 10% pravdy..takze biblia cista fikcia nie je.
dokonca aj tzv raj, eden je historicky dokumentovany ako risa, ktora sa vola Mezopotamia. alebo je aj toto fikcia?


41.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:42 avatar
1. Presne tak. Neviem, ako ostatní ateisti, ale ja existenciu Boha neodmietam stopercentne. No aby som stále nemusel opakovať, že na 99,99% Boh neexistuje, tak si to jednoducho (matematicky) uľahčím a poviem, že určite. Ja len chcem povedať, že je na veriacich, aby jeho existenciu dokázali a nie na ateistoch, aby ju vyvrátili. Chápeš?

2. No vidíš. Kto raz zaklame, už je navždy klamárom. A to platí aj pre bibliu. Možno je na nej niečo pravdivé, ale neberieme ju do úvahy, pretože je tam aj veľa veci absurdných.


48.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:47 avatar
41.
1. preco by to malo byt vyhradne na veriacich aby dokazali jeho existenciu? Po dnes den este nema veda vo vsetkom jasno. takze ani veda, ani vy neveriaci ste jednoznacne a globalne nevyvratili existenciu boha. je to len vas, resp tvoj subjektivny nazor.

2. ake radikalne vyhlasenie..Adrian, ty si jedinec, ktory nikdy v zivote neklamal? ty stale hovoris len pravdu, nic len pravdu a cistu pravdu? Bibliu neberies ako knihu a mozno je tam nico pravdive..co keby si ju vzal do ruky a pomocou historickych knih overil jej udalosti. V mnohom sa zhoduju. S tymto jednanim: neberiem ju do uvahy si na rovnakej urovni ako radikalni veriaci, ktori odmietaju vedecke fakty a drzia sa svojej slepej viery.


73.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:18 avatar
1. Ale veď ty sa točíš na mieste. Čítal si vôbec môj prvý príspevok s názvom: "Dokazovanie neexistencie alebo dokazovanie existencie?" Tam to jasne všetko rozoberám. Hovorím, že veriaci sa nemôžu obracať na ateistov a ty sa zase iba vykrúcaš. Nie je úlohou vedcov ani ateistov vyvrátiť existenciu Boha, ale veriacich dokázať jeho existenciu.

2. Áno, historické udalosti sa možno v mnohom zhodujú. Ale oveľa viac je tam takých, ktoré sa nezhodujú.


147.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 14:44 avatar
ahoj adrian zaujala ma tvoja téma. ja som kresťan verím v Ježiša syna Božieho rád by som vedel ktoré udalosti sa napr nezhodujú v Biblií????


152.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:54 avatar
Ahoj Miloš. Som rád, že ťa zaujala a rád ti odpoviem na tvoju otázku, ale trochu neskôr. Akurát sa idem naobedovať, ale v priebehu dňa sa ti pokúsim odpovedať.


161.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 15:10 avatar
adrian podľa mojho názoru veda ako taká skúma prejavy, vlastnosti a fyzikálne zákonotosti hmoty. a nikdy nedokáže nejakým dôkazom, že aha pozrite tento dôkaz dokazuje že existuje Boh- stvoriteľ, ktorý všetku hmotu stvoril a tade aj nás. Lenže naskytuje sa aj taká otázka. patrí ľudská sloboda rozhodovania sa k hmote ako takej? podľa mojho názoru nie. áno všetky naše pochody v tele riadi mozog, ktorý má hmotnú podstatu, ale žeby sa dokázal slobodne rozhodnúľ tak to by som netvrdil. Keby niečo v tomto hmotnom svete dokazovalo existenciu Boha, tak v tú ranu by sa stratila ľudská sloboda. To by musel keždý človek na tomto svete surovo rozumom prijať skutočnosť že existuje Boh. A keby tvrdil že neexistuje bol by vyhlásený za blázna. Mna osobne fascinuje celý vesmír a život a zvlášť človek ako taký. Podľa mojho názoru či existuje, alebo neexistuje Boh, na to si musí každý odpovedať sám, A ak nejaký človek povie že je presvedčený že existuje Boh, tak podľa mojho názoru mal s Bohom vlastnú skúsenosť a na základe vlastnej skúsenosti verí že existuje. ja verím že človeka netvorí len hmotná podstata, ale aj duchovná, ktorej forma nie je z tohto sveta. ja osobne verím v Boha pretože som mal s ním osobnú skúsenosť po stránke duchovnej.


175.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 15:50 avatar
Adrian ja verím v existenciu Boha, pretože jednak som mal s ním osobnú skúsenosť a jednak zdá sa my dosť blbé a neuprimné voči sebe a svojej inteligencií, že by som mal veriť v nejaké slepé nepredstaviteľne veľké obrovské náhody, ktoré dali dohromady množstvo atómov a molekúl tak, žeby vytvorili také niečo čo človek volá život a tobôž nie, žeby sa sama od seba dokázala vyskladať na takú neuveriteľne fantastickú formu života s úžasnými schopnosťami a za tak krátky čas akou je človek. No nehnevaj sa ale ja nikdy v živote tomu veriť nebudem. moja už aj tak mála inteligencia sa tomu bráni. Podľa mojho názoru myšlienka na stvoriteľa nie je až taká absrudná ako sa na prvý pohľad zdá.Podľa mna je prirodzená . Podľa môlho názoru žili v minulosti naozaj ľudia ktorý mali s Bohom ozajstnú osobnú skúsenosť, napr tí ktorý sa spomínajú v Biblií. Podľa mna keby nebolo Boha tak také dielo ako Biblia nikdy nevznikne. Biblia vie sama dokázať to čo tvrdí . V otázkah Boha sa nemýli.


176.
označiť príspevok

Anatta žena
   28. 10. 2010, 15:53 avatar
ja zase pociťujem existenciu Boha prostredníctvom jeho trestov po celý život - nazýva sa to karma


212.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 17:25 avatar
A ako sa tá karma v tvojom živote prejavuje?


181.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 16:02 avatar
Pán Boh sa dal a stále dáva poznať človeku a už je len na človeku ako sa k tomu postaví. Či ho odmietne alebo prijme. "Kto hľadá nájde, kto klope otvorí sa mu, a kto prosí dostane."


192.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 16:27 avatar
Ak mi niekto povie, že verí v Boha, pretože s ním má osobnú skúsenosť, tak mu neverím. Opíš jeho vzhľad, ako prebiehalo to posedenie, o čom ste sa zhovárali a podobne. Skús ma presvedčiť, že si ho naozaj videl, alebo počul, alebo neviem čo si s ním robil. Inak ťa budem považovať za klamára, alebo psychicky narušeného človeka. Inú možnosť nevidím.

A to, čo si napísal, že sa ti zdá veľmi nepravdepodobné, že svet mohol vzniknúť na základe Veľkého tresku, úplne chápem. Ak niekto povie, že verí v Boha preto, že sa mu myšlienka, že niekto stvoril svet zdá pravdepodobnejšia, ako že všetko vzniklo obrovským radom náhôd, tak ho úplne chápem. A vlastne jedine takýto postoj viery v Boha - stvoriteľa akceptujem. Tak isto aj mne sa zdá veľmi nepravdepodobné, že mohlo vzniknúť niečo tak dokonalé ako je človek, príroda a celý vesmír. Miliardy rokov mi pripadajú ako veľmi krátky čas, aby mohlo vzniknúť niečo tak dokonalé. V porovnaní s tým mi pripadá myšlienka stvorenia sveta nejakou entitou oveľa pravdepodobnejšia. A keby nebolo náboženstiev, tak je veľká šanca, že aj ja by som bol veriaci. Keby sme poznali iba jedného boha a neexistovala by žiaden náboženský text, nemal by som dôvod neveriť v Boha, pretože by mi jeho existencia pripadala pravdepodobnejšia ako nejaký Veľký tresk. Ale keďže na svete existuje mnoho náboženstiev a mnoho rozdielnych náboženských textov, tak som úplne presvedčený, že náboženstvo a Boh je ľudským výtvorom. Samozrejme veľký počet náboženstiev a náboženských textov nie je jediným a hlavným dôkazom neexistencie Boha. Tu patrí napríklad aj využívanie náboženstva ako zdroja moci a podobne.


195.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 16:32 avatar
Adrian este napís nieco o sebe, dobre sa to číta, ako enverís ludom, a neverís tomu co citia a preživaju...vies kto si, ked si ateistom? Citová troska neschopna sa vcítit do toho, co cítia tí, ktorí veria. A este proti ich cíteniu a vnemom bojujes, akoby boli ich emocie nerealne...ubohé.


198.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 16:38 avatar
tak prr, on neveri tumu co vravia o tom ako sa to stalo/ako to je, o tom pise. nie o jeho viere v to, ze niekmomu jeho viera pomaha.
ale, je docela mozne ze si ten level neuvedomuje, ze nemusi prijimat za skutcnost vsteko co mu kto vravi, ale moze im verit ked mu vravia ze ich viera im pomaha.  tak.


201.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 16:46 avatar
Uvediem príklad. Nebude sa ti veľmi páčiť, ale mojou snahou nie je ťa uraziť alebo niečo také.

To, ako ty okolo seba vidíš nejaké energie, niečo cítiš (neviem čo, možno Boha, Božiu lásku) by som mohol prirovnať k niekomu, kto je práve nadrogovaný. Tiež vidí rôzne nezvyčajné vecí, inak vníma svet okolo seba a zažíva rôzne stavy. Samozrejme to závisí od drogy a ja som s drogou ešte skúsenosť nemal, takže nehovorím z vlastných skúseností . Prečo by som sa mal vcítiť do nejakého narkomana? Mne je fuk, čo on prežíva. Trochu ma to aj láka, ale keď viem, aké zlo drogy prinášajú, tak tá túžba hneď pominie.

Prečo si myslíš, že som citová troska? Dokážem byť empatický, ale nie pokiaľ ide o narkomanov.


203.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 16:51 avatar
Adrianko, to co vidím ja, potvrdí, kazdy kto to vidiet dokaze. Trebars farbu aury aj nezavisle na sebe. Nemas sancu s takymito prihoretými recami, kedze ani netusís o com písem, ak spomínam auru.


205.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 16:55 avatar
Máš pravdu. Neviem o čom píšem v tom zmysle, že nedokážem vidieť auru. To by som si musel niečo šľahnúť, alebo byť psychicky narušený.


214.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 17:56 avatar
No adrian keď ti poviem, že som bol s ním v Maxe na káve, a že vyzerá fantasticky,tak by si ma označil za klamára, že? no to by som klamár naozaj bol.  . Neviem prečo ale ja som odjakživa, veril že existuje Boh a cítil jeho prítomnosť a nemal som ani najmenší dôvod v neho pochybovať a podľa toho som žil aj svoj život a snažím sa žiť aj doteraz. Ja by som veril v Boha aj keby náboženstiev nebolo. neviem niektoré náboženstvá mi fakt ako si opísal pripadajú ako zdroj moci a manipulovania s ľuďmi a pod...Lenže ja SOM SI NáBOžENSTVO VYBRAL S VLASTNEJ VôLE nikto ma nenútil, všetko čo som zo sveta nasával ma k tomu priviedlo ale nielen to. 1. Pán Boh mi odpovedal na všetky moje otázky, ktoré som mu kladol počas môjho života . S Bohom som sa nestretával chvíľu ale deň čo deň mi zasahoval do života cez okolnosti, ktoré sa diali v mojej prítomnosti a na ktoré moj duch regoval, by som povedal, mna nevychovala len moja mama alebo len otec. Boh ma vychováva. Napr. V minulosti som sa ohľadom pravdy Boha a Ježiša Krista chcel dozvedieť viac , nepochyboval som o nich len som chcel vedieť viac a tak som čitaval bybliu ale mi to nestačilo chcel som sa dozvedieť aj iný pohľad na vec tak som Boha prosil uprimne a vieš čo sa stalo na druhý deň som došiel do Žiliny stretol kamaráta hodili sme reč, a len tak sa ma opýtal, že či rád čítam knihy, že či by som si nechcel prečítať knihy o tázkach viery, že si nejaké kúpil, ale že ho nezaujali. no ja som bol z neho v duchu šokovaný, že čo mi to rozpráva. až potom mi zaplo, a ved ja som od Boha prisil aby som vedel viac o nom a pozriho kamarát o ktorom by som nikdy nepovedal že si kupuje také knihy tak mi punúkul také knihy aké som chcel. tak sa mi tie knihy zapáčili, že som si ich od neho kúpil. a on bol rád že sa ich zbavil. a do dnes neľutujem že som si ich prečítal no čo si myslíš bola to len taká slepá náhoda alebo nie?????? alebo ďalší príklad v minulosti som pochyboval o tom že ked človek umrie tak jeho duša niekedy zvikne chodiť posvete nejaký čas alebo sa niekedy príde rozlúčiť a tak som sa o tom s Bohom rozprával pred spaním a uvažoval o tom. A vieš čo sa stalo? Na druhý den som si len tak doma kecal s mamou a ona nahodila tému o tom, že je pravda že ked človek umrie tak sa jeho duša príde niekedy rozlúčiť aj jej babka o tom hovorila aj iný, že je to pravda, ale ja som tomu nechcel veriť. nepovedal som jej priamo že tomu neverím ale vo s vojom vnútri som o tom pochyboval, a pochvíli rozhovoru o tom sme obaja pocitili taky zvláštny pocit a zrazu nám ktosi zaklopal na okno (máme ho vedľa vchodových dverý)a pozdravil sa dobrý večer, ale znelo to tak zvláštne tajuplne, chvílľu sme zostali ticho sa ma mama opýtala, že či niekto klopal ja vravím že áno, som sa postavil a išiel otvoriť s takým zvláštným pocitom, ale nikde nebolo nikoho. no tak sme to brali len tak akože nič sa nestalo a den na to nam volaju, že zomrel dedo. a ja som zostal zaskočený, , Bože ja som sa ťa pýtal či je to pravda a dal si mi odpoveď. A odvtedy v to verím. nočo aj toto bola len taká slepá náhoda????? A na mnohé a mnohé takéto otázky, ktoré som sa vo svojom vnútry pýtal mi dal Boh odpoveď, by som mohol písať do rána. Pán Boh mi zasahuje do života deň čo deň a ja si v tú chvíľu v duši vždy s úžasom uvedomím že Boh naozaj existuje. A nenechá a nezabúda na nikoho kto ho chce spoznať a sním žiť. A ešte jeden sa mi stal nedávno. som išiel na nákup a našiel som v koši zabudnutý sir, som sa mu potešil, ale v tel chvíli som rozmýšľal čo sním spravím a tak som si mysleľ v duchu škoda že tu nie je nejaký bezdomovec že mu ho dám nech má radosť lenže nebol a ked som sa vracal domov v myšlienke že ten syr si nezjem ale že ho dám niekomu, ked som nam nezarobil, a len tak sa obzriem a zarohom boli tý ktorých som si prial a hned dvaja a pritom vecer tam nezvykli postávať. tak som šiel ku nim, že či si dajú bryndzu a oni na to že nemajú peniaze som im ho dal a boli radi uprimne mi podakovali. A vduchu som si to dal znova do hromady, rano som prosil Boha urobiť niekomu radosť keďd sa už mne nedarý a pozrisa sa ma ani vo sne nenapadlo, že niekomu podarujem bryndzu večer, ktorú som našiel. Atd atd atd. mna nikto nepresvedčí že boh neexistuje. Ja sa o tom den čo deň presviedčam vo svojom vnútri.


220.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 18:21 avatar
"Neviem prečo ale ja som odjakživa, veril že existuje Boh a cítil jeho prítomnosť a nemal som ani najmenší dôvod v neho pochybovať a podľa toho som žil aj svoj život a snažím sa žiť aj doteraz."

OK. Predstav si svet, v ktorom by neexistovalo žiadne náboženstvo, nikto by nebol veriaci, neexistovalo by nič, čo by naznačovalo, že nejaký Boh existuje. Ale predsa by existoval. Tak mi povedz, ako by si v neho mohol veriť, keby si o ňom vôbec nič nevedel? Alebo mi chceš povedať, že by si ho aj napriek tomu cítil. A veril by si v neho, aj keby si bol veriaci sám na svete?

"Lenže ja SOM SI NáBOžENSTVO VYBRAL S VLASTNEJ VôLE nikto ma nenútil, všetko čo som zo sveta nasával ma k tomu priviedlo ale nielen to."

A ktoré si si vybral? Tipujem, že kresťanstvo. Ale predstav si, že by si sa narodil do moslimskej rodiny niekde v Iraku. Alebo by si sa narodil do kresťanskej rodiny (ak ti to takto viac vyhovuje), ale na základe istých okolností, by sa tvoja rodina musela presťahovať niekde na Blízky východ (myslím v čase, keď by si bol ešte malé dieťa). Naozaj si myslíš, že by si si mohol vybrať, ktoré náboženstvo budeš vyznávať? Myslím, že vyberať by si mohol iba medzi islamom a smrťou.

Aha. Takže ty chceš povedať, že priamo s Bohom si sa nerozprával, ale cez modlitby (alebo neviem ako inak) si sa k nemu prihováral a on ti odpovedal priamo v živote? Napríklad to, čo sa ti stalo s tvojim kamarátom. Tak tomu rozumiem, že to vnímaš takto. Mne (keď som ešte veril v Boha) sa tiež stávali podobné náhody. Napríklad si pamätám, ako som prosil Ježiška, aby som na Vianoce dostal bicykel. Nakoniec som ho dostal aj napriek tomu, že nie všetko nasvedčovalo tomu, že ho dostanem, pretože finančná situácia našej rodiny bola vtedy pomerne dosť zlá. A tak som si myslel, že Ježiško ma poslúchol a zariadil to.

Ale ešte si mi stále neodpovedal, ako Boh vyzerá. Zaujíma ma, čo sa tam hore nosí. Aj ja chcem byť IN.


223.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 20:06 avatar
Adrian, ty si prečo prestal veriť v Boha?


224.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 20:09 avatar
Si robíš srandu, že? Ja napíšem taký dlhý text a ty mi odpovieš takto? Najprv odpovedz na všetky moje otázky a potom ti aj ja rád odpoviem.


225.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 20:11 avatar
adrian OK OK


226.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 20:12 avatar
To znamená, že mi odpovieš? Bol by som veľmi nerád, keby nie. Zaujíma ma to.


227.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 21:06 avatar
adrian tak čítaj
"OK. Predstav si svet, v ktorom by neexistovalo žiadne náboženstvo, nikto by nebol veriaci, neexistovalo by nič, čo by naznačovalo, že nejaký Boh existuje. Ale predsa by existoval. Tak mi povedz, ako by si v neho mohol veriť, keby si o ňom vôbec nič nevedel? Alebo mi chceš povedať, že by si ho aj napriek tomu cítil. A veril by si v neho, aj keby si bol veriaci sám na svete?"

No adrian to sú tvoje špekulácie taký svet si ťažko predstaviť ani si ho neviem predstaviť, žijem tu a teraz v Božom svete. Podľa mna keby Boh nechcel aby sme o nom vedeli tak by človeka tak nestvoril. Boh vie preč nás takto stvoril, so všetkými schopnosťami, ktorími nás obdaril. Ja verím že Boh vie čo robí a prečo je to tak ako to je. Ja som len jeho stvorenie, žasnem nad ním. Dal nám všetko čo potrebujeme aby sme uverili v neho. Nemyslíš. To že ľudia klamú a robia všetko zlo je hriech, a Boh za to nemôže. on nechce aby ľudia páchali zlo, ale držali sa pravdy. Ja verím v Boha pretože ma pán Boh stvoril tak ako chcel, Boh svoje dilo vytvoril dokonale. Keby ľudia poslúchali Boha zlo by neexistovalo. zlo existuje na základe slobody. keby nám Boh nedaroval slobodu zlo by neexistovalo, lenže človek je stvorený na Boží obraz, a preto má slobodu.

"A ktoré si si vybral? Tipujem, že kresťanstvo. Ale predstav si, že by si sa narodil do moslimskej rodiny niekde v Iraku. Alebo by si sa narodil do kresťanskej rodiny (ak ti to takto viac vyhovuje), ale na základe istých okolností, by sa tvoja rodina musela presťahovať niekde na Blízky východ (myslím v čase, keď by si bol ešte malé dieťa). Naozaj si myslíš, že by si si mohol vybrať, ktoré náboženstvo budeš vyznávať? Myslím, že vyberať by si mohol iba medzi islamom a smrťou."

áno vybral som si kresťanstvo, ale preto že sa nebilo mojmu svedomiu a som rád že som kresťan. Boh ma urobil kresťanom.
Ja mám na to dôvod, že som kresťan. a stým výberom máš pravdu ja si môžem vybrať len medzi kresťanstvom a smrťou, lenže všimni si ako rastie moslim ako rastie kresťan. Boh nikoho neubíja ani mu neubližuje. však pozri čo všetko pre nás stvoril. a ešte jedna vec kresťan a kresťan. nie ten čo mi vraví pane pane vojde do nebeského kráľovstva, ale ten čo plní vôľu môjho otca, ktorý je na nebesiach. darmo sa ty budeš byť po prsiach že ja som kresťan, keď na t vojom živote to nevidno "po ovocí ich poznáte" tie inkvizície čo sa diali, myslíš, že to bola vôľa Božia. nebojsa oni už zistili akú obrovskú chybu spravili a niektorí to už aj oľutovali, pretože to robili z vlastnej pýchy, cirkev sa za to ospravdlnila.

tak akože ináč ak nie cez motlitby sa mám s Bohom rozprávať, VEď každý človek je hriešny. VEď ty by si sa nebál s ním rozprávať ináč to sa chceš ako s ním rozprávať ako rovný s rovným? Neviem či si dobre uvedomuješ silu slovíčka "Boh". Ja Bohu predsa nebudem rozkazovať čo má a čo nemá robiť. Ja sa mu len pokorne prihovorím a čakám či ma vypočuje ako zareaguje a Boh zareagoval na mna úbohého človiečika a čaká na moju odpoveď a reakciu. Človek vždy dostane to čo chce. A ja sa Bohu predsa neotočím chrbtom. ja ja sa snažím, žiť život s ním. V nom nachádzam plný zmysel a silu . S ním som človek. Boh vie čo človeku osoží. A ako vyzerá možno raz zisťíš. Ja neviem či by človek dokázal pochopiť ako Boh vyzerá. To záleží na Bohu či chce aby sme vedeli ako vyzerá a či nás na to stvoril. ja viem len jedno, že chcem byť sním. a ro biť len to čo je v ľudských schopnostiach, pretože si uvedomujem že on je Boh a ja som ľen jeho stvorenie


228.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 21:46 avatar
"To že ľudia klamú a robia všetko zlo je hriech, a Boh za to nemôže. on nechce aby ľudia páchali zlo, ale držali sa pravdy. Ja verím v Boha pretože ma pán Boh stvoril tak ako chcel, Boh svoje dilo vytvoril dokonale. Keby ľudia poslúchali Boha zlo by neexistovalo. zlo existuje na základe slobody. keby nám Boh nedaroval slobodu zlo by neexistovalo, lenže človek je stvorený na Boží obraz, a preto má slobodu."

Bibliu som nečítal, takže neviem ako to je presne. Základné vedomosti mám, ale oprav ma, ak sa mýlim.

Boh stvoril svet. Vytvárací proces mal niekoľko fáz. Tou poslednou boli ľudia. Prví ľudia boli Adam a Eva. Žili v raji a mali úplnú slobodu. Až kým neochutnali zakázané ovocie, kedy ich Boh vyhnal z raja. Odvtedy sa ľudia o seba starajú sami a Boh nijako nezasahuje do ich životov. Alebo ak zasahuje, tak len minimálne. Napríklad sa s niekym porozpráva a podobne. Ale žeby mal zastaviť holokaust, to nie.

Takže to, že je dnešný svet tak zvrátený, aj keď Boh ho stvoril dokonalý, je vinou nás ľudí, pretože sa nevieme správať. No vlastne za to môžu Adam a Eva, ktorí boli nenažraní.

Ale prečo Boh stvoril svet, v ktorom na ľudí číhalo pokušenie? Prečo im dovolil ochutnať zakázané ovocie? Prečo nestvoril svet taký dokonalý, kde by nebolo žiadnych prekážok a ľudia by sa mali dodnes skutočne ako v raji? Prečo Boh stvoril ľudí, ktorí ho neposlúchali? Prečo nestvoril dokonalých ľudí? Vraj človeka stvoril na svoj obraz. Tak to by som sa potom hanbil, kebyže stvorím niečo, čo o tisícky rokov vyhubí milióny ľudí (viď holokaust).

A keby si sa narodil do tej moslimskej rodiny. Páčil by sa ti život moslima, keby si vedel, že existuje kresťanstvo? A keby si nevedel? Uprednostnil by si radšej smrť?

Skús odpovedať na tieto otázky. A môžeš sa spýtať priamo najvyššieho, keď už ste si takí blízki.
Súhlasí Jojet


177.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 15:55 avatar
Zatiaľ sa nebudem vyjadrovať k tvojmu prvému príspevku, odpíšem ti na ten druhý.

"adrian podľa mojho názoru veda ako taká skúma prejavy, vlastnosti a fyzikálne zákonotosti hmoty. a nikdy nedokáže nejakým dôkazom, že aha pozrite tento dôkaz dokazuje že existuje Boh- stvoriteľ, ktorý všetku hmotu stvoril a tade aj nás."

Máš pravdu. Ja osobne pochybujem, že vedci niekedy dokážu existenciu Boha, pretože je to nemerateľné. Ale samozrejme, ten hlavný dôvod je, že neexistuje.

"Lenže naskytuje sa aj taká otázka. patrí ľudská sloboda rozhodovania sa k hmote ako takej? podľa mojho názoru nie. áno všetky naše pochody v tele riadi mozog, ktorý má hmotnú podstatu, ale žeby sa dokázal slobodne rozhodnúľ tak to by som netvrdil."

Ja neviem, tejto problematike sa nerozumiem. Ale myslím, že všetko, na čo práve myslíme, všetky naše spomienky a vedomosti sú uložené v mozgu na nejakých vláknách. Takže celé naše myslenie je asi hmotné. A mozog sa dokáže rozhodovať sám, tomu sa predsa hovorí podvedomie, nie?

No neviem presne, čo si tým chcel povedať.

"Keby niečo v tomto hmotnom svete dokazovalo existenciu Boha, tak v tú ranu by sa stratila ľudská sloboda. To by musel keždý človek na tomto svete surovo rozumom prijať skutočnosť že existuje Boh. A keby tvrdil že neexistuje bol by vyhlásený za blázna."

Zvláštne tvrdenie. Neviem sa k tomu vyjadriť.

"ja osobne verím v Boha pretože som mal s ním osobnú skúsenosť po stránke duchovnej. "

Opíš tú tvoju skúsenosť s Bohom. Dúfam, že nebudeš taký háklivý ako A-čko.


229.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 22:03 avatar
Adrian
"Opíš tú tvoju skúsenosť s Bohom. Dúfam, že nebudeš taký háklivý ako A-čko."

ja sa o Bohu presviedčam deň čo deň adrian.neviem ako by som ti to opísal ono to musíš zažiť adrian ja sa vo svojom vnútri Bohu prihováram a on mi odpovedá na moje otázky, kto chce zistí že Boh existuje. len mu musí otvoriť svoje srdce a on vstúpi. adrian aký je tvoj názor na lásku???? je len v mozgových vláknach????? Ja si myslím, že nie. Láska nie je z tohto sveta. láska je Boží dar. Pretože Boh je láska a tá sa potrebuje rozdávať. dáva zmysel všetkému. A ešte jedná vec, je dokázané, že zo zvieraťa sa nikdy žiadny človek nievivinie a to ešte viac utvrdilo moju vieru. na vedeckej urovni sa diskutuje o tom, že darwinovej teórií evolúcie už odzvonilo. v prírode prirodzene prebiehajú zmeny a živé organizmy na ne reagujú ale nikdy nie do takej miery aby sa znich stali iné druhy od základu.


230.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 22:36 avatar
A ako to vyzerá, keď k tebe Boh prehovorí? Normálne počuješ nejaký hlas, ktorý hovorí tvojim jazykom? Je hrubý, alebo taký normálny? Odpovedá ti Boh na všetko? Ak by si sa ho spýtal na to, či ťa žena podvádza, čo by urobil? Asi by bol ticho, že? Alebo by ti na druhý deň dal nejaké znamenie (v prípade, že ťa žena skutočne podvádza)? Napríklad by si našiel pod gaučom jej nohavičky.

Áno, láska je v podstate v mozgových vláknách, aj keď aj ja o nej často hovorím ako o duchovnej veci, pretože nie je to niečo úplne hmatateľné.

A keď už je podľa teba láska Boží dar, tak prečo nám Boh daroval aj hnev? Asi odpovieš, že nám chcel dať slobodu. Ale vari si ty nevieš predstaviť svet, v ktorom by žili slobodní ľudia, ktorí by sa mohli sami rozhodovať, neboli by závislí na Bohu a všetci by boli šťastní? Neexistoval by hnev, nenávisť a podobné zlé vlastnosti. Tak predsa to nemal dokonale premyslené. Aj majster tesár sa utne. Alebo žeby to tak chcel?

"A ešte jedná vec, je dokázané, že zo zvieraťa sa nikdy žiadny človek nievivinie a to ešte viac utvrdilo moju vieru. na vedeckej urovni sa diskutuje o tom, že darwinovej teórií evolúcie už odzvonilo."

Skôr si myslím, že sa o tom iba diskutuje. A všetci účastníci diskusie budú pravdepodobne veriaci. Ak je to naozaj dokázané, tak mi tie dôkazy predlož.

Biológii som sa v škole veľmi nevenoval, ale základné vedomosti mám. Naše telo sa z generácie na generáciu vyvíja podľa prostredia v ktorom žijeme. Kedysi naše ruky vyzerali úplne inak a za milióny rokov (ak počítame, že ľudstvo prežije plánovaný koniec sveta) budú vyzerať zase úplne inak. Kedysi sme k životu potrebovali chvost tak ako opice (veď konieckoncov aj z opíc pravdepodobne pochádzame, a ak nie, tak máme určite nejakého spoločného predka), ale dnes už nám je zbytočný. Tým, že sme prestali loziť po stromoch a začal žiť iný život, sa naše telo začalo prispôsobovať. A tak nám postupne zakrpatel. A to je v rámci evolúcie ešte v podstate malá zmena. Ale tomu, že všetky organizmy pôvodne pochádzajú z nejakých mikroorganizmoch, ktoré sa vyvinuli vo vode, asi nebudeš veriť, takže zbytočne o tom diskutovať. To je proste evolúcia, to sú fakty, ale ak ich už niekto vyvrátil, tak mi to nejakým spôsobom predlož.

Čo sa týka evolúcie mám na teba len jednu otázku. Vážne veríš tomu, že náš svet existuje len niekoľko tisíc rokov?

A ešte si mi neodpovedal na predošlé otázky. Bol by som rád, keby si tak urobil.


221.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 19:12 avatar
"ahoj adrian zaujala ma tvoja téma. ja som kresťan verím v Ježiša syna Božieho rád by som vedel ktoré udalosti sa napr nezhodujú v Biblií????"

Akosi sa mi už o tom nechce písať. Ale určite by si si mal pozrieť film Zeitgeist: The Movie, kde sa tieto veci rozoberajú.

www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A ak ťa zaujíma aj niečo viac z fungovania našej spoločnosti, určite neváhaj siahnuť aj po pokračovaní.

www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


80.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:47 avatar
Áno, vždy hovorím pravdu. Keď som bol ešte malý, zvykol som klamať, aby som si uľahčil niektoré okolností. Dnes sa tomu však vyhýbam a prekvapuje ma, že teba zaráža predstava, že by som nemal byť aspoň z časti klamárom.


140.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 14:31 avatar
80..vzdy, alebo vacsinou? uz v prvej vete klames. )) Mna nezaraza nic. Na tomto svete neexistuje vec, co by ma zarazila. len som poukazal na to, ze odsudzujes bibliu z klamstiev, pritom sam klames. to je cele  
Súhlasí A-čko


154.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:57 avatar
A z čoho usudzuješ, že klamem? Osobne ma nepoznáš a to, že moje názory sú iné ako tvoje (aj keď tie moje sú správne), neznamená, že klamem. Uveď príklad, kedy som klamal v niektorom z mojich príspevkov, alebo dokáž, že klamem nielen na internete (aj keď ma nepoznáš).


43.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:43 avatar
R: dokonca aj tzv raj, eden je historicky dokumentovany ako risa, ktora sa vola Mezopotamia. alebo je aj toto fikcia?

To by bolo zaujímavé sledovať reakcie kresťanov, keby začali uznávať, že ich bájka o raji pochádza zo skorších predlôh. Napríklad zo starších záznamov ako napr. Epos o Gilgamešovi: sumeri.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:55 avatar
43. Vlado...ja som to tu neraz pisal, ze Biblia nie je nic ine nez skratena azhustena verzia Akkadskych a Sumerskych textov.
Ked si pozries epos ogilgamesovi a potope, tak je tam velka paralela v pribehom o Noemovi. Len hlavnym hrdinomv Gilgamesovi je osoba menom Upa Nappistim. (alebo tak nejak). Biblia nie je ziaden original...je prevzata zo starsich textov.
Mnoho informacii tam nie je zahrnutych a preto postrada hlbsi kontext. Preto je tam taka absurdita ako zlostny a zly boh, co zabija a v zapati je tam mily a laskyplny boh. V Sumerkych textoch je to citatelnejsie, uz len skrz to, ze sa tam pohybuje 7 bohov, a biblia ich zliala do jedneho.
tak isto aj preklady stracaju svoj vyznam a objektivnost..prekladat z Aramejciny alebo Behrejciny je fuska..zvlast, ked jedno slovo v hebrejcine ma viacero vyznamov a kazdy je iny.
Súhlasí Vlado, A-čko


32.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:33 avatar
Adrian, jasné, až tak zasa to nebudeme teraz brať doslovne. Rozumieme si. Reagujem na to, čo si povedal: Možno som sa zmýlil a určil zlý žáner.

Mne je to tiež jedno, aký by mohol byť správny názov pre tento druh literatúry. To zaškatuľkovanie medzi nejaké žánre nás nemusí až tak zaujímať. To len tak nepriamo sme skĺzli v diskusii až do tejto úvahy, ale je to zmes, od fantastických údajov až po reálne, napríklad, tam sa mieša aj kus histórie. Je to zmes žánrov, a je tam aj poézia, nielen próza.
Súhlasí Adrian


26.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:23 avatar
Čo sa vytáčaš? Však si uviedol zlú nadsádzku. Nemôžem za to, že dávaš chatrné, zlé, príklady. Potom sa nečuduj veriacim, že neodložia svoje barly, ak sa im ponúkajú takéto chatrné protiargumenty. Tá tvoja nadsádzka stojí za milú kedveš, prinajlepšom za starú belu.     


33.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:34 avatar
V: nevytacam sa...reagujem podobne debilne ako si to predvadzal ty.
preco by som sa mal cudovat veriacim? ja sa necudujem ani vam humanistom-neveriacim, ponukajucim rovnako chatrne protiargumenty, ako su teisticke argumenty..nemate si co vycitat navzajom. jeden za 18 a druhy nez dvoch za 20      .
ale aspon som sa trosku pobavil pred obedom.  
Súhlasí A-čko


36.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:35 avatar
Nuž, mňa by toto nenapadlo, na to treba "rozum": na tvoju otazku ohladiom existencie boha, by sa dalo s nadsazkou napisat: ja som tvoj k.k.t tiez nevidel, ale verim ze ho mas


38.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:39 avatar
36. Vlado...to bola mnou modifikovana veta z filmu kurvahosigutntag.     neviem preco, ale vzdy si na nu spomeniem pri takychto diskusiach o nicom.
Súhlasí Vlado


40.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:41 avatar
a vies na co treba rozum Vlado? na to, aby niekto za teba spravil spinavu robotu...napr. nechcelo sa mi vcera hladat vitazky sutaze miss world, ale stacilo malo..hodit podnet a iniciativny ...... sa nasiel, co to spravil za mna   
Súhlasí Vlado


45.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:46 avatar
To nie je rozum, ale šikovnosť. Môžeš pokojne robiť podnikateľa, predpoklady na to máš.

Však čo? Napísal si čosi, a akosi mi to neznelo dôveryhodne, musel som si to overiť. Tak dobre, dostal si ma! 


52.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:50 avatar
dakujem za poklonu Vladko )) som rad, ze sa na teba mozem spolahnut..ale prezradil som ti svoj najvacsi trik...vdaka nemus som stihal dve prace naraz a byt produktivnym pocas rokov na 150%  
Súhlasí Vlado


61.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 11:01 avatar
45. Ale na svoju obranu..nebol si sam kto bol oklamany..a mozem povedat, ze ta osoba, co oklamala nas dvoch, uz nikoho dalsieho neoklame.


44.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:45 avatar
Nezabudnuteľná scéna . Vždy ma poriadne rozosmeje.
Súhlasí rains


222.
označiť príspevok

Jojet
   28. 10. 2010, 19:16 avatar
Rains 17 s tým k.k.t či pip. by som si nebol verením bezpečne tak istý. Možno, že niekto sparóduje tú scénu a vulgárne veriacim ohne xicht . Hoci tá herečka sa v tom filme zdá byť ženou

sex-po-telefone.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 03:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 09:08 avatar
S: Veriaci su presvedceni o existencii bozskej bytosti a ateisti zase o jej neexistencii.

Až to tak neplatí, možno u výnimiek. Ateisti nie sú presvedčení o jej neexistencii. Lebo tak si to napísala, a to platí len možno pre zopár ateistov. Bežne však platí, že veriaci (teisti) neposkytli dostatok vysvetlení, prečo by mali niektorí ľudia brať vážne ich slová o existencii. Tak ako u anjelov, Pottera, či Snehulienky; Snežného muža alebo Lochnesskej príšery.

Prečítaj si Dawkinsa:

Ateisti nemajú vieru; a samotný rozum nestačí na privedenie k úplnému presvedčeniu, že niečo zaručene neexistuje. Preto sa 7. kategória prakticky vidí prázdnejšia ako jej opak, 1. kategória s jej početnými oddanými obyvateľmi.

Iný pôsob znázornenia tohto omylu je možný cestou bremena dôkazu, ako to zábavne urobil svojou parabolou o nebeskom čajovníku Bertrand Russell (31).

Mnohí ortodoxní veriaci sa vyjadrujú tak, ako keby bolo úlohou skeptikov vyvrátiť zjavené dogmy a nie povinnosťou dogmatikov dokázať ich pravdu. To je, samozrejme, omyl. Keby som povedal, že medzi zemou a Marsom obieha po eliptickej dráhe okolo slnka porcelánová čajová kanvica, nikto by nevyvrátil moje tvrdenie, ak som sa opatrne poistil a dodal, že ten čajovník je taký malý, že ho nezistia ani naše najvýkonnejšie ďalekohľady. Keby som však išiel ďalej a tvrdil, že keďže sa môj údaj nedá vyvrátiť, neslobodno o ňom pochybovať, právom by si o mne všetci pomysleli, že táram nezmysly. Keby sa však existencia takej čajovej kanvice opakovane potvrdzovala v starodávnych knihách, keby sa o nej ako o posvätnej udalosti kázalo každú nedeľu v kostoloch, keby sa vštepovala do myslí detí od predškolského veku, to by sa zaváhanie o jej existencii stalo znakom výstrednosti a odporúčalo by sa poslať pochybovača k psychiatrovi v moderných časoch, ako nedobrovoľne išiel k inkvizítorovi v minulosti.

Opäť Dawkins:

Nestrácajme týmito rečami čas, veď pokiaľ viem, nikto nezbožňuje čajové kanvice;* ak sa na nás pritlačí, neváhame vysloviť pevné presvedčenie, že orbitálna čajová kanvica zaručene neexistuje.

Prísne vzaté by sme vo veci čajovej kanvice všetci mali byť agnostikmi: nemôžeme bezpečne dokázať, že jej niet. V praxi však prechádzame od agnosticizmu (nevedomosti) vo veci čajovej kanvice k „ateizmu” vo veci čajovej kanvice - a-konvicizmu. (V angličtine tu existuje slovná hračka „a-teapotism” - pozn. prekl.)

www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Jojet


7.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 09:35 avatar
Ide o to, že som sa už stretol s ľuďmi, ktorí existenciu niečoho nadprirodzeného (nie vždy išlo len o Boha) potvrdzovali tým, že ju nikto nevie spochybniť. To, že nedokážeme vylúčiť existenciu Boha neznamená, že musí existovať.


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 09:38 avatar
Ja tomu rozumiem. Lebo platí: To, že nedokážeme vylúčiť existenciu Snehulienky, neznamená, že musí existovať.


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 09:40 avatar
Prečítaj si toto, a skús im pomocou týchto myšlienok nejako oponovať: adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 09:45 avatar
Tak to je na dlhšie čítanie. Musím si nájsť trochu voľného času a rád si to prečítam.

Ja som svoje stanovisko už vyjadril a považujem ho za správne, nech teraz oni skúsia oponovať.


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 09:50 avatar
A: už vyjadril a považujem ho za správne, nech teraz oni skúsia oponovať.

Tu ti rozumiem, len prax je taká, že aj keď si myslíš, že máš správny názor, ťaháš za krátky koniec pomyselného špagátu, pretože veriaci majú navrch. Sú rešpektovaní dokonca vládou, na rozdiel od ateistov. Ešte som nepočul, žeby ateisti dostávali zo štátneho rozpočtu toľko peňazí, koľko dostávajú napríklad kresťania-evanjelici. Pritom ateisti (presnejšie neveriaci, nenáboženskí občania) sú druhou najpočetnejšou skupinou po katolíkoch, pred evanjelikmi.

V roku 2001 sa pri sčítaní ľudu zistilo, že z celkového počtu obyvateľov 5 379 455 uviedlo:
– bez vyznania: 697 308 občanov (čo je 13 percent)
– nezistené: 160 598 (čo sú 3 percentá)
– ostatné: 6 294 občanov.

Po veriacich patriacich do Rímskokatolíckej cirkvi (katolíci), ktorých je 3 708 120, sú tak neveriaci druhou najpočetnejšou skupinou občanov na Slovensku. Treťou skupinou v poradí s počtom 372 858 sú veriaci hlásiaci sa k Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (evanjelici).


19.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 10:13 avatar
Božská bytost , existencia a neexistencia. Spor o comsi. Je vela ludí, najde sa ich veľa, ktorí tvrdia, že existuje, pretože ho osobne stretli, videli, zažili.. Ano nato je jednoducho mozné vysvetlenie z hladiska roznych psychickych poruch, od realne vyzerajucej vízii, az po nejakšu dusevnu poruchu u toho, ktorý videl. Toto staci ako vysvetlenie. V podstate je podobná situacia s UFOm, zatial neexistuje, rpetože prave chrumkavý vedec XY nema dokazy, ktopré to dokazuju..A co ak je problem uplne inde. Nie je vola dokazat ani chut. A dalsí problem ani nevedia, coby mali dokazovat, ci nedokazovat. Moj nazor je ten , že božská bytost je inej koncepcie nez je hmotný charakter -teda maso a kosti, ale jeho telo a prejav je podobný energiam, ktoré maju tvar , ale su vnímatelne. Problem je dokazat, že tieto energie su inteligentné? No aco? To nie je problem Boha, ci veriaceho, to je problem neveriaceho..ak by sa BOh chcel nechat poznat nejakemu vedcovi, z radov ateistov tak sa mu ukaze , ze na odfot si ma. Ale naco by to robil, sak za 30 rokov otrcí pavedec kopyta a zmení sa na ten prach z ktoreeho je. Jednoducho boh, moze ateistov okaslat . Je inteligentnou formou existencie a nebude saq zahadzovat s primitívnym druhom zivota ako ateisticky vedec, hoci aj uznavaný pred dalsimi ateistickymi vedcami. A veriaci , ak sa snazí dokazat existenciu niekomu, kto relane nechce ,a by bola dokazana, lebo cely jeho status stojí an tom, ze je priatel ateistov a sam je ateistsa, tak naco sa o tom bavit?


71.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:13 avatar
Tak ako všetci ostatní, ani ty sa nevyjadruješ k téme a píšeš hlúposti.

"A veriaci , ak sa snazí dokazat existenciu niekomu, kto relane nechce ,a by bola dokazana, lebo cely jeho status stojí an tom, ze je priatel ateistov a sam je ateistsa, tak naco sa o tom bavit?"

Ako som napísal: "Raz sme s jedným kamarátom diskutovali o tom, či Boh existuje alebo nie. Síce sme obaja ateisti, no on zastával rolu veriaceho – skutočne si dal záležať; rozmýšľal a na otázky odpovedal ako nejaký fanatický veriaci."

Ja som sa tiež neraz hral na tvrdého kresťana a mojim cieľom bolo dokázať existenciu Boha. Určite si hovoríš, že som nemohol byť objektívny. Ale bol som. Vychádzal som z overených faktov, vedecky podložených informácii a došiel som k závere, že s veľkou pravdepodobnosťou Boh nemôže existovať. A tak teraz apelujem na veriacich, aby jeho existenciu dokázali oni - skutoční veriaci. Ale musia sa držať faktov a používať zdravý rozum. Nie ako napríklad A-čko, ktorý má problém sa vôbec vyjadrovať.


77.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 11:44 avatar
Coho sa nedržím témy? a kde? citas podobne ako kazdý ateista, eln to čo ti vyhovuje, tvoja mysel nie je otvorená poznaniu, tvoja mysel je otvorena nepoznaniu. Jednoducho vnímaš iba suhlas s tym, ku čomu ta vedie tvoje nepoznanie, vlastne ty hovoríš poznanie..
Ja som Božsku bytost videl...chces dokaz ? Prečo ? Co chces uverit, ci uz raz a navždy v sebe poriešiť tuto otazku? Ak ano, tak použi metody, ktoré k najdeniu Boha vedú a jeho poznaniu..a nie metody, ktoré ta od jeho najdenia vzdaluju. Mas svoje tewlo, a v nom nejaku tu dusu -ubohu, ktorá je schopna vnímat rozne veci...aha ty neverís ani v existenciu duši? No tak , to mas problem ty a vlastne aj tvoja duša..chuda..maso, ktoré popiera energie ktoré v nom prudia..divne..No tak objav aspon to na zaciatok, ze mas energeticku podstatu, ktorá je obrazom tvojho tela, najdi tam svoje JA -umiestnene v tej energii-duši, a potom, ak sa ti to nahodou podarí tak sa začni pozerať po Bohu, a potom ked sa takymito ocami duše pozries na svet a vesmir zrazu uvidís aj energie , tkoré bezne nikto nevidí- uvidíš auru vokol ludí.. to iba na začiatok a ked uvidis auru, tak verím, že sa ti podarí uzriet aj Boha, dokonca aj diabla a vsetko to o čom iba kvakate a nemate sajnu co popierate. Potom sa konecne budes moct ty smiat z ateistickej stupídnosti a slepoty, lebo slepota je doslovne slepotou masa a tvojho Ja, ktoré si ymslí, ze je len masom a nie dusou..a ako maso tak aj vidí, ako vsetci nic iba hmotu, a odraz svetla na nej.


79.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 11:47 avatar
Jaja a krestanstvo? noo to je cestou leda ak pre ateistov, elbo niet nicoho lahsieho, ako byt krestanom a nevediet nic. Lebo nic sa nedozvies, nemaju anvody na nic, maju len frazy a kecy o laske, a to je vsetko.. je to iba obycajne mocenske nabozenstvo a v skutocnosti ludí neprivadza k osvieteniu a poznaniu pravdy, ale len k otroctvu tej pravde, ktorá hovorí, že Jezisovou manzelkou je cirkev a jej slúž.


81.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:51 avatar
Ak som správne pochopil tvoj príspevok, ty nie si kresťan? Zaujíma ma, ktoré náboženstvo potom uznávaš?


84.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 11:58 avatar
Ja nepreferujem žiadne náboženstvo. Uznavam aj krestanstvo, pretože je sposobom, ako vytvorit aspon zakladné návyky u ludí- v zmysle viery v to, že nie su iba telom a že je možné najst pravdu a Boha vernou službou idei lasky a atp.
A preferujem rozvíjanie duševnych vlastností v cloveku, každy nauka, ktroá bola schopna podat iste navody, sposoby, ako zjemnit svoje vnímanie reality, nauka ktorá dala kluce k istym zamkom ukrytym v priestore nas samych mi bola oporou. Ludia neveria , lebo neskusili. Nechapu, co maju hladat a kde, ak su ateistami.
Súhlasí Boris


87.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 10. 2010, 12:03 avatar
Vskutku perfektne vystihnute


90.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:05 avatar
OK. Už chápem. Tak s takýmto človekom som sa ešte nestretol, ale chápem to. Si veriaci a páči sa ti aj kresťanstvo aj islam aj judaizmus. Z každého si berieš len to najlepšie. Aj keď v mojom prípade by som mal hovoriť, že asi to najhoršie .


82.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 11:51 avatar
Ano,skoda, ze nemozem dat suhlas sám sebe dvesto krat.  
Aj pre vas ostatnych toto je navod , to vyssie ja skvelý acko vam ho davam, najdite božsku bytost a potom lutujte ateistov za ich uprimnú pravdu spocivajucu na krajnej neznalosti tejto veci.


86.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:01 avatar
Z tvojho príspevku to neviem vyčítať. Veď mi jednoducho napíš, aké náboženstvo vyznávaš.


89.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:05 avatar
Jeho boh sídli v jeho hlave, ale neodporúčam kvôli hľadaniu toho boha prevŕtať mu hlavu.
Súhlasí Adrian


102.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:16 avatar
Vďaka Vlado. Opäť som sa veľmi dobre pobavil . To si zistil zo svojho fabulologického slovníka?
Súhlasí Vlado


83.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:57 avatar
Tak toto sú ešte väčšie nezmysly, ako si napísal vyššie.

Už som predsa jasne napísal, že som sa skúšal na všetko dívať ako teista, úplne objektívne. Narozdiel do teba a ostatných som sa však držal faktov a vedecky podložených informácii a tak som dospel k záveru, že s veľkou pravdepodobnosťou Boh nemôže existovať.

Tvoj problém je, že hovoríš o duši, aure a nejakých energiách vôkol nás. Ak chceš dokázať existenciu Boha na základe týchto veci, najprv musíš dokázať ich existenciu.


88.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 12:04 avatar
adrianko   objektivne? takze sis priznal ze ako ateista si sa mylil? ..teda ako daleko si zasiel.


94.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:08 avatar
Ešte tak ďaleko nezašiel. Ja som si jeho slová vysvetlil takto: skúšal som sa dívať ako teista, naozaj, skúšal som... to úplne objektívne chápem iba ako potvrdzovanie, že naozaj skúšal, nič viac... ja by som to takto vnímal, že mal snahu. 


95.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:09 avatar
Nie. Jednoducho som bol úplne iným človekom. A hlavne veriacim. So mnou to nemalo nič spoločné. Neraz som takto skúšal uvažovať - za pomoci faktov a prítomnosti zdravého rozumu a vždy mi vyšiel rovnaký výsledok.

Ty si sa ako malá nikdy nehrala na niekoho iného? Nikdy si si nevytvárala svoj vlastný svet?


91.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 12:06 avatar
Boh je entita utkana z tychto energií a je viacrozmernou nez len tento priestor, kde zijeme a vnímame ho zmyslami. Takze ako taká je rpe teba absurditou, kedze neverís ani vo viacrozmerný priestor, nemozes pochopit fungovanie nejakej 5D reality, ale to nemože nikto trojrozmerný chapat. Dokonca my sami neveríme ani v existenciu dvojrozmerneho sveta a pritom z nekonecneho radu dvojrozmernych svetov zlozeny v 3D realite. Tak o com sa mam s tebou bavit.
?
Aura je vec, ktorá realne existuje a dokazana bola. Vidiet auru znamena vidiet energie , ktroé bezne nevidís. Aura je vec, ktorá odraza slnecne svetlo, iné frekvencie, nez bezne vnímas okom, sprava sa ako voda, ktora tecie, mozno ani nema energeticku podstatu, mozno je jej podstata uplne ina nez je zname...a vnímat sa da preto, elbo lame svetlo, ktoré na nu dopada, avsak je to len jemný lom a odraz..takze to vyzera, akoby sme my sami boli telesne umiestneny v niecom, co je priehladné, len nepatrne to odraza svetlo, nepatrne ho láme ...ale co to je? A z takejto látky je i božská bytost.
Ozaj nauc sa vidiet auru, ako to ja dokážem a potom sa bavme .. potom pochopís, ako casto nabozenstva hovoria prave o tomto a nie o telesnom cloveku.


98.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:11 avatar
ale to nemože nikto trojrozmerný chapat.

Ani A-čko. Čiže len tára. Ale ak netára, nie je trojrozmerný. Akýže je potom? 5D? (D nemusí znamenať debil, demencia...)
Súhlasí Adrian


99.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:13 avatar
Toto je na veriacich úžasné (poľutovaniahodné), že dokážu skladať slová do rôznych viet, aj bez obsahu. Úžasný dar!
Súhlasí Adrian


104.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:19 avatar
:D :D :D. Tak teraz si ma rozsekal. Sa neprestanem smiať dozajtra minimálne. Veľmi dobre si to vystihol.


101.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 12:14 avatar
Isteze nemoze, len natarame z perspektívy 3D reality nejake vnemy o vyssej realite, ale nevystihneme to nijakovsky, kedze sami nie sme 5-rozmerní. Ale viem, že ti to je jasné Vlado, tak prečo sa ma snažís obracat na posmech? Nemas nic ine na praci, len sa znemožnovat predomnou? Vlado nezaleží ti natom, čo si myslím o tebe, keď sa sporavas ako vol?


103.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:16 avatar
Lebo si to nemyslím. Vidím len, že vieš písať ľahkovážne. Bez obsažné vety. Nič viac! Keď považuješ moju kritiku za znemožňovanie, nech, ja si to nemyslím.


100.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:14 avatar
Nie, takéto fungovanie nedokážem pochopiť, ale dúfam, že raz sa nám podarí natočiť 5D film. Tie 3D filmy ma už nebavia .

Hovoríš, že aura už dokázaná bola. To je tvoje tvrdenie. Ale ja ten dôkaz nepoznám, tak mi ho predlož. A potom sa môžeme o niečom baviť.


105.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 12:21 avatar
Adrian, ty to asi enchapes, ja som autorita, svedok , ktorý ju vníma, som clovek, ktorý si rpečítal aj dost vela vecí aj o laboratornych vyskumoch tejto rpoblematiky. Ak mi neverís, mojmu slovu, lebo som len niekto z netu, to je tvoj problem a vobec nie moj. Mne nézaleží antom, ci verís, ci neverís, nezalezí mi natom, ci auru vidís ci nie. Ja ju vidím, a teba mam na salame. Ak ta to zaujíma najdi si dokazy sám..prečo by som to mal robit ja pre teba? Prečo? Ta mozem vies co...co som napísal som napísal, písem to co viem...ber , alebo chod medzi slepcov naspat a utvrdzuj sa v omyle nadalej, fakt nemam zaujem, presviedcat nejakeho cloveka o comsi, hlavne ked je podobný cloveku praveku, ktoremu sa snazím opisat buducnost a stihacky v nej. Cinske instituty robili seriozne vyskumy o tzv. Ki(gi) ..najdi si.


107.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:27 avatar
Prosím, najprv si na klávesnici vymeň klávesy "p" a "r". K zvyšku je zbytočné sa vyjadrovať. Nič nové by som nenapísal.


108.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:28 avatar
Ja poviem veriacemu, aby dokázal existenciu a on mi na to odpovie, že dôkaz existuje, ale mám si ho nájsť sám. Lol .
Súhlasí Vlado


109.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:33 avatar
Alebo ešte s lepším zaklincovaním som sa stretol: Ak chceš nájsť boha, musíš sa najprv stať teista. Takže, aby si videl Allaha, musíš prijať najprv islam. 


110.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 12:37 avatar
Obcas napíses aj rpavdu a to chces robit posmech. Akj chces lertiet na mesiac stan sa astronautom . Alebo len zvatlaj o tom, ako neexistuje cesta na mesiac..Ona existuje ale nie pre teba, pretože nie si astronaut. Kto je tu somar?


113.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:44 avatar
Málokto sa nad vecou zamyslí, lebo… Všimol si niekto na ulici postávať ľudí s vedeckými knihami, ako presvedčujú náhodných občanov, že Zem obieha okolo Slnka? Alebo, že hlavným mestom USA je Washington. Alebo že v Bratislave je prevádzka McDonald´s. Alebo že na Slovensku máme postavené domy. A mnoho iného. Nestretli. Ale za to veriaci sa musia dennodenne uisťovať vo veciach svojej viery, prečo asi? Lebo pre ne nemajú žiadne dôkazy. Preto!
Súhlasí Adrian


118.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 12:52 avatar
Prosím ta a videl si V Indii niekoho niecím presviedcat, kedze pre nich je to(existencia božskych bytostí) taka ista zalezitost ako pre teba mcdonald? Ja zato nemožem, že krestanstvo vyraba ateizmus, ono samo je takym nelogickym nabozenstvom, neponukajucim ziadne vysledky za svoju snahu, ze sa to deje. Ponuka Boha, ktorý dal zabit svojho syna? Co si an halvu? Ved prave krestanstvo je anbozenstvo podobné hadovi, ktorý žerie svoj vlastný chvost. Je to cele iba dogma, cyklicka vec, čas, púrogram na ovladanie ludí...nic viac..a zajatec tejto viery sa zmoze maximalne nato, ze to poprie a stane sa ateistom, elbo Boh neexistuje, ekdze je to ten co necha zabit svoje dieta kvoli ludom, co nestoja ani fajku močky? Ved bolo len otazkou casu, kedy samo seba zacne nicit, lebo jeho existencia sama stojí na lzi a chuti ovladat skrz ideu lasky pouzitej na zaplatanie deficitu toho, co skutocne ponuka- teda nic okrem otroctva predstavitelom tejto cirkvi.
AK by som nemal inu moznost i ja som ateistom, ak by som nevedel, co viem ..v tom spociva rozdiel. Ved skus ateisticke nabozenstvo -buddhizmus a jeho meditacie a ked zacnes spoznavat svoju dusu a svoju energeticku podstatu , tak potom sa mozes zacat zaoberat neexistenciou niecoho, inac si len tlk co poprel vymysel -Boha, ktorý realne takym vobec nie je.


124.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 13:06 avatar
A-čko, žiješ v absurdných predstavách. Veriť niečomu je jedná vec, ale vidieť okolo seba auru a podobné nezmysly, to už je otázka psychického zdravia. Ale pravdepodobne si len namýšľaš, že ju vidíš, alebo máš skreslené predstavy podobne ako pri Božskej bytosti, ktorú si vraj videl. Úplne jednoducho si viem predstaviť myslenie veriacich ľudí, ktorí veria niečomu, čo nikdy nevideli, nepočuli a podobne. Ja sám som ako malý veril v Boha. Ale vidieť okolo seba nejaké nadprirodzené veci, rozprávať sa s Bohom a podobne (tým nemyslím len teba; stáva sa to aj iným), pričom ak vylúčim, že nejde o klamstvo, je choré. Mohol by som ti odporúčať vyhľadať lekársku pomoc, ale viem, že by to bolo úplne zbytočné, pretože slepému len ťažko ukážeš cestu.


119.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:52 avatar
Správne. Nad samozrejmými vecami by sme sa nemali ani pozastavovať. Načo rozmýšľať, či Zem obieha okolo Slnka alebo nie, keď je to jasné. Tak isto by sme nemali uvažovať ani tom, či Boh existuje alebo nie, pretože odpoveď je jasná. Problém je však v tom, že na svete sú milióny ľudí, ktorí tomu veria. Nejde o to, že niekto slepo verí niečomu, čo pravdepodobne vôbec neexistuje, ale o to, že tá viera spôsobuje často veľké problémy (ako napríklad obmedzovanie slobody a podobne).


120.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 12:54 avatar
podla mna , valdo, veriaci presviedcaju nie z dovodu nedoststkov dokazov, ale z dovodu ze "je to tak dobre". ty odmietas tiez nie z dovodu nedostatku dokazov ale z dovovodu ze "je to tak dobre". preroze ak by si uznal ze je to pre teba dobre tak ta dokazy budu zaujimat najmenej.
tazke, moznosti je dost ale kazdy sa rozhodne pre tu ...pre ktr sa uz rozhodol  


112.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:42 avatar
Ale veď keď som bol malý, tak som skutočne veril, že Boh existuje, pretože som bol dennodenne masírovaný zo strany rodičov a ľudí vôkol mňa. A predsa som nikdy nemal česť Boha vidieť alebo si s ním pokecať. Ale jasné, to iba A-čko je vyvolený (autorita, ako sa sám označuje), veď ani ostatní veriaci, ktorí celý život veria, modlia sa a žijú správny život, Boha nikdy nevideli. Ale hlavne, že sa dostanú do neba, však?


204.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 10. 2010, 16:51 avatar
Adrian, to tvoje hranie sa na veriaceho bolo len divadielkom, keďže neveríš, tak ani nepremýšľaš, ako veriaci. A v podstate súhlasím s A-čkom, že existenciu Boha netreba dokazovať. Ak je, môže sa aj sám zjaviť. Ale to dokazovanie potrebujú hlavne ateisti, aby vyvracali vieru, lebo...vadia im aktivity cirkvi, abo len ten sebaklam a iracionalita v prejavoch veriacich.


206.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 17:01 avatar
Dobre, rozumiem ti. Nedokážeš pochopiť, žeby som ako ateista mohol byť objektívny. Ale čo ak som veriacim bol (keď som bol malý, tak som v Boha skutočne veril) a keď som začal prvýkrát uvažovať, či Boh naozaj existuje, bol som ešte stále veriaci, len som začal pochybovať. Nikto ma nenavádzal k tomu, že náboženstvo je zlé, že Boh neexistuje a podobne. Práve naopak. Internet som vtedy ešte veľmi nepoznal, takže tam som k ateistickým myšlienkam prísť nemohol a rodičia sú veriaci, takže u nich som podporu nezískal. Len som si začal viac všímať svet okolo mňa a dával dohromady súvislosti. Tak nebol som ako veriaci dostatočne objektívny?


207.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 10. 2010, 17:06 avatar
206. Viera má príznačný názov, dá sa tomu veriť, abo neveriť. Ale dokázať? Vlastne každé tvrdenie veriaceho sa dá spochybniť. Mnohí vidia vo viere len barličku, a keď sa im zdá, že sa bez nej zaobídu, tak ju proste zahodia.


208.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 17:10 avatar
Nerozumiem tvojim slovám, píšeš zvláštne. Vyjadruj sa konkrétnejšie. Stále som nedostal odpoveď.


209.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 10. 2010, 17:13 avatar
208. Odpoveď? Objektivita je tiež len ateistickým merítkom. Veriaci nemusí byť objektívny, on proste verí. Skúma božiu vôľu, vidí ju v živote kol seba. Ty tak proste nepremýšľaš, tak sa na to darmo budeš hrať.


210.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 17:21 avatar
Tak ako aj iní, aj ty sa iba vykrúcaš. Prečo znova vyťahuješ to, že som sa párkrát hral na veriaceho, keď sme dospeli k tomu, že to nepovažuješ za objektívne, keďže som ateista. Ja teraz hovorím o tom, že kedysi som veriaci bol a predsa som uvažoval rovnako. Na toto mi odpovedz.


211.
označiť príspevok

Anette žena
   28. 10. 2010, 17:24 avatar
Bol si veriaci a chcel si dôkaz? Potom si mal ateistické zmýšľanie už aj v tej dobe. A čo to vlastne bola za viera, keď si ju potreboval podporovať dôkazmi?


213.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 17:37 avatar
Myslím, že skepsa je v živote veľmi dôležitá. A v dnešnej dobre to platí x-násobne. V médiách sa často stretávame s nepravdivými informáciami a vo svete existuje veľa falošných ľudí a podvodníkov. Musíme sa naučiť zdravo uvažovať, urobiť si vlastný názor a neveriť hneď všetkému. Ak aspoň raz za čas pozeráš televízne noviny, musíš vedieť, koľko starých ľudí už skočilo na lep podvodníkom. Prečo? Jednak preto, že sú starí a nevedia sa brániť, ale tiež aj preto, že sú často veľmi naivní.

Neviem, či veríš v mimozemskú civilizáciu Na'vi, ale predpokladám, že nie. Čo ak sa o po čase zistí, že skutočne existuje - bude to vedecky podložené, ale veľa ľudí tomu nebude veriť. Ihneď uveríš vedcom, alebo sa budeš snažiť urobiť svoj vlastný úsudok? Budeš sa zaujímať o ľudí, ktorí tomu neveria, že prečo tomu neveria?

Viera nestačí, potrebné sú fakty.


106.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:23 avatar
Hovoríš, že si už videl Božskú bytosť. Ale nespomenul si, či to bolo vo sne, v počítačovej hre, vo filme, alebo kde konkrétne si myslel?


111.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 12:40 avatar
Božsku bytost vidiet znamena mnohé veci pochoit, zaroven aj to, ako su scestne nabozenstva a opisuju iba svoje predstavy az pricasto. Ale trebars védy sa toho zhostili dobre, dokonca az po dnesné dni zachovali spravne to, ako vyzeraju obyvatelia nebeských planet. Su nam podobní, ale nie su celkom ako my. Tvarove su trochu iní, ale ci sa to dá nazvat slovom krasa, tak to ti nepoviem, lebo sa mi nechce.
A nechce sa mi s tebou ani dalej bavit. Prajem ti skvelý den pri kosacke a tupej nevedomosti.


114.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:46 avatar
Takže ty si niečo pochopil a z toho usudzuješ, že si videl Boha. Tak to máš veľmi zvláštne predstavy.


116.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 12:49 avatar
napisal,ze videl a pochopil, nie naopak ako pises ty. adrianko. sustred sa  
Súhlasí A-čko


121.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 12:55 avatar
Cau Dori, robí presne to co ma robit, tak je naprogramovaný, napísal som tu hore, filtruje infosky jeho méozog, tak, aby to bolo priatelné, pre zachovanie jeho ateistickeho rpesvedcenia.. Myslím, že stracam čas. Idem sa realizovat platením uctov, caute.
Súhlasí dorota


122.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 12:56 avatar
Veď napísal: "Božsku bytost vidiet znamena mnohé veci pochoit..."

Z toho jasne vyplýva, že má na mysli to, že vidieť Božskú bytosť nemusí doslova znamenať vidieť ju, ale pochopiť niečo v súvislosti s ňou.


123.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 13:00 avatar
aha, ale to je uz tvoj pridavok k pribehu, adrian. (-:
opytaj sa acka, ako to ..bolo a je.


126.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 13:09 avatar
Ale s ním je ťažká debata, keď len hádže istý počet slov vždy v inom poradí. Ten text potom nedáva zmysel. S takým Fotónom by možno bola ako tak rozumná debata. Škoda, že tu nie je.


129.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:03 avatar
Co ti nedáva zmysel? Ze tu existuje niekto kto videl Boha a este neumrel a ani to že niet zaujmu to šírit medzi vás? Načo? Uvidís a pochopís. Mna nezaujíma naboženstvo čo tam tí Satanovci tvrdia v sanhe sa podobat na cosi co videl leda ak zakladatel ich nabozenstva.
A keby som bol k veci, tak ti napísem skap.


131.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:10 avatar
OK. Takže, chceš mi povedať, že si ho naozaj videl? Žiadna počítačová hra ani film? Tak ti položím úplne jednoduchú otázku, na ktorú musíš vedieť odpovedať a ak neodpovieš, budem predpokladať, že si ho nevidel.

Ako vyzeral?


134.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:14 avatar
Poznám odpoved, ale neodpoviem ti. Taká informacia stojí peniaze, miliony, stojí na nich nejedno nabozenstvo, zaplat mi niečím, napr. upíses sa mi krvou -svoju dušu v ktorú neverís a poviem ti .


136.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:20 avatar
To je najjednoduchšie takto povedať. Ja som bol tiež minule s Ježišom na pive, ale nesmiem to nikomu povedať - bolo by to rúhanie.

Peňazí nemám veľa, tobôž nie milióny, ale dušu ti dám aj zadarmo. A upísanie sa ti krvou ber ako samozrejmé. Len neviem presný postup, ako sa to robí. Opíš mi to.

P.S. Nerobím si srandu, dušu naozaj nepotrebujem. Ale rád by som vedel, ako vyzerá Boh.


139.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:31 avatar
Ty tomu asi nerozumieš, nezaslužis si absolutne ničím, aby som ti to zavesil na nos. Pre teba by to bol len signal zacat nieco znevazovat, resp. zacat sa stavat znovu na zadné a privodil by si si tým problemy..Problemy tak hrozné, že si to nedokážeš predstavit. Svedectvá o veciach, ktoré sa vymykaju poznaniu nevedomosti su nevhodné pre ludí, ktorí nemaju za sebou aspon zakladné kroky smerom k poznaniu vlastnej podstaty , dusi atp. A tobož nie pre kohosi, kto popiera dusu ako ty. Pre tvoju dušu iba jedna veta , Nie vždy musís sediet v tele a byt len pozorovatelom toho, co ten clovek tela robí..obcas mu mozes aj jednu plesknut , akos a to robí konom, ked idu pomaly, alebo zatihni uzdu az mu hubu rozdrapne, ked cvala prílis rychlo do priepasti. A ty somar co si to čítal tiež, verím, že si spomenies ked pocitis zahryznutie zubadla v tvojej puse, kedze ty patrís jej a nie ona tebe(myslí sa duša)


158.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 15:05 avatar
Tak to si musím dávať pozor, aby ma vlastná duša nezapredala.


160.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 15:10 avatar
Ty si zapredaný Nicitelovi svetov.


167.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 15:35 avatar
Kto je Ničiteľ svetov? To si si teraz vymyslel, alebo je to nejaká ďalšia mytologická postava, ktorú nepoznám? Alebo tým myslíš satana? Oboznám ma.


21.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 10. 2010, 10:16 avatar
hm vlastna skusenost a potrvdenie s i v sebe pravdy o existencii ci neexistencii Boha sa da uplne jednoducho..
kazdy kto v tom nema jasno,by mal jeden tyzden zit v teistickom duchu a so vsetkym nim suviasiacim sposobom zivota a dalsi tyzden zit ateistickym sposobom zivota a so vsetkym co k tomu patri a potom si to iba v sebe zosumarizovat a sa rozhodnut ,ktora forma bytia je ta pravdiva..pre jednotlivca..bo zakladna mudrost je aj tak obmedzena schopnostami daneho jednotlivca a tak poznanie ci to teisticke a ci ateisticke zalezi od daru vedomia,ktora prebieha vo svete na roznych urovniach..
Súhlasí dorota


27.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:25 avatar
No, to áno, asi tak by to bolo ako na úrovni hudby, a teda pôjde viac o emócie. Niekto bude nadšený z počúvania punku, iného nadchne Beethoven.


31.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:33 avatar
"...zit ateistickym sposobom zivota a so vsetkym co k tomu patri..."

A čo k tomu patrí? Ja ako ateista nerobím nič, čím by som sa nejako vyznačoval, že som ateista. Veriaci sa vyznačujú tým, že chodia do kostola, modlia sa a podobne. Ja akurát tak píšem na diskusných fórach ako ateista. Nič iné ma nenapadá.
Súhlasí Vlado


34.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:34 avatar
Bezchybne, podpisujem.


37.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:37 avatar
"Ja ako ateista nerobím nič, čím by som sa nejako vyznačoval, že som ateista." co takto zosmiesnovanie veriacich, prirovnavanie ich boha k harrymu potterovi, snehulienke, siedmim trpazlikom a pod. Bibliu nazyvat knihy fantazijneho zanru.. tym sa vyzancujes ako ateista...dufam, ze este o sebe tvrdis, ze ti veriaci nevadia a tolerujes ich vieru :D


39.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:40 avatar
R: dufam, ze este o sebe tvrdis, ze ti veriaci nevadia a tolerujes ich vieru

Sused sa chváli, že má peknú ženu. A ja mu to tolerujem.

A veriaci si môže veriť trebárs aj v kamene, ale len potiaľ, kým ich do mňa nehádže.

(Veriť môžu aj na kamene, len nech ich nehádžu po živých tvoroch.)
Súhlasí Adrian


42.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:43 avatar
V: A veriaci si môže veriť trebárs aj v kamene, ale len potiaľ, kým ich do mňa nehádže.

a hadzu do teba veriaci ich kamene? Co som si vsimol, tak nikto konkretne teba neprevracal na vieru, ale ty si sa zvdy citil ako osloveny a dotknuty.


53.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:52 avatar
O tom som čítal aj jeden článok.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

S tou myšlienkou o kameňoch súhlasím. Veriaci by mi nevadili, keby ma priamo neohrozovali, neubližovali mi a podobne. (Teraz tým nemyslím bežných veriacich, lebo tí sú väčšinou neškodní, ale tých radikálnych a náboženstvo všeobecne.)


47.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:47 avatar
To všetko, čo si napísal, spadá do kategórie diskusia na internete. A tam sa vyznačujem ako ateista. Ale inak v živote nie - a to som chcel povedať.


50.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:49 avatar
47. cize na internete pouzivas svoje alter ego, ktore je dokonale odosbnene od tvojho realneho ega? Inymi slvoami..na ulici z teba moze byt veriaci, co chodi kazdu nedelu do kostola ale na internete zastavas ateisticku frakciu?


56.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:55 avatar
Nie. Zle som sa vyjadril. V reálnom živote svoje názory väčšinou nevyjadrujem. Nie preto, žeby som sa za ne hanbil alebo niečo také, ale skrátka nemám k tomu príležitosti (nechodím do kostola). Len málokedy sa o tom bavíme s kamarátmi. Väčšinou však opäť iba na internete.


59.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 10:59 avatar
56. sirit ateisticke reci v kostole je dobry pokus o samovrazdu :D
internet ponuka skoro neobmedzene moznsoti siriania svojih myslienok a nazorov. Oslovis mnoho ludi v pomerne kratkom case.
Súhlasí Adrian


57.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 10. 2010, 10:56 avatar
hm skor sa opytam co k tomu ateistickemu sposobu zivota nepatri..a to pisem z vlastnej skusenosti,tak ma prosim ta nenapadaj za moje poznanie,je to obycajna Bozia hodina,ktora ak si veriaci,k tebe pride v cas na to urceny ..
cas je velkym panom,bo ta overi ci si iba pokrytec,alebo ci si naozaj hodny tej hodiny..ale aby si ma pochopil,musel by si sa v Pisme o tej Bozej hodine najprv docitat,aby si vedel,preco ti to spominam,ale vzhladom k tomu,ze nemas tieto vedomosti teisticke,nebudem ti viac k tomu vypisovat,pretoze si aj tak naladeny na ateisticku vlnu vedomia..


63.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:02 avatar
Ako vieš, že som neprečítal celú bibliu? Veď konieckoncov aj americkí ateisti toho vedia o náboženstve viac ako samotní kresťania.

Viď článok: www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


66.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 11:05 avatar
Alebo tu: Prehľad PEW o náboženstve v USA www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


69.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 10. 2010, 11:11 avatar
hm cital si Bibliu...semantika je prekazkou potom medzi tebou a napr.mnou..


76.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:27 avatar
Nie, Bibliu som nečítal a ani nemám v pláne. Len sa mi nepáči tvoj prístup, ako jednoznačne si si bola istá, že také vedomosti ja mať nemôžem.


35.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:34 avatar
Tvoj problém je ten istý ako u všetkých, s ktorými som sa snažil o tejto téme diskutovať. Nevyjadruješ sa priamo k téme a jednoducho hovoríš hlúposti.


46.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 10:46 avatar
tak teda, ja suhlasim so scarlett. moje skusenosti ma doviedli k poznatku ye cela zalezitost je iba o tolerancii.


49.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:48 avatar
Dorota, a ak na svete budú tri miliardy vyznávačov kravského trusu, a milovníkmi odporného zápachu, tiež budeš tolerantná? Kde sú hranice tolerancie?


51.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 10:49 avatar
pracuj s pritomnostou, vlado.


54.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 10:53 avatar
Prítomnosť je taká, že kresťania nie sú tolerantní. Ukazuje sa táto netolerancia napríklad nepovolením náboženstva islam na tej istej úrovni ako už registrované náboženské organizácie. A ten netolerantný krik voči mešitám. Ak toleruješ kostoly, toleruješ aj iné, aj mešity, aj burky, aj šáriu, aj mnohoženstvo? Kde sú hranice tolerancie? V prítomnosti.
Súhlasí Adrian


68.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 11:09 avatar
prvok neomylnosti a neznasanlivosti sa vkrada kdekolvek, nie iba do nabozenstiev. ludia samusia naucit pracovat a menit seba, nie sa nechat vioest v stade, co je mozno jednoduchsie, mat mantry a tie odokola recitovat .
jednym so sposobou je skusit ich nahlad na vec. potom zistis ze sam seba obmedzujes a snazis sa vnutit tie obmedzenia aj okoliu, len preto ze nezodpovedaju tvojej doktrine? nejde o mesity, kostoly a burky ide o slobodu silu a lasku.
ano, nabozenstva nie su schopne ucit sa sami od seba. mozno intuitivne citia ze su zbytocne lebo ludia silu vybocit a zmenit optiku nahladu maju v sebe, len je zanesena sajrajtom  


72.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 11:15 avatar
D: prvok neomylnosti a neznasanlivosti sa vkrada kdekolvek

Tomu rozumiem, aj chápem to. Len napríklad si myslím, že Zem obieha okolo Slnka. A zaujíma ma, aký prvok neomylnosti a neznášanlivosti sa mi do tohto môjho názoru vkradol. Je veľa vecí v živote, ktoré berieme už ako samozrejmosť, a mnohé samozrejmé veci nie sme schopní uznať za samozrejmé. Ja to viem. Ale nevidím dôvod, aby (ak chcem) som o tom nemohol hovoriť, ak viem, že môj názor môže mnohých osloviť, a tí si môžu časom svoj pôvodný názor upraviť, zmeniť. Mne by tiež dobre padlo, keby som vo svojom okolí stretol nejakého "neveriaceho bezbožníka" (asi stačia tieto dva výrazy). Stále len stretávam nejakých potmehúdov-veriacich, či už takú alebo onakú vieru prejavujú. Ja im to neberiem, ale lepšie by sa mi žilo, keby takých nešľahnutých ľudí bolo viac, lebo dnes, v tej prítomnosti, je ich ako šafranu na lúke. Sú vzácni! Druh na vyhynutie!


75.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 11:25 avatar
72-pozri vlado, ved zivot je o pohybe, nie stagnacii. zmen na nich pohlad zmenis sa aj ty a budes vidiet menej debilov okolo seba.  


85.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 11:59 avatar
Vieš, ten pohľad nie je zlý, je to pri tej tolerancii rovnako ako pri tolerancii politických strán. Mne nevadí existencia SNS, ale vadí mi, ak opitý politik čosi tára, a vtedy sa vyjadrím k tomu, hoci nech by to bol aj predseda tej strany. 


58.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 10:58 avatar
Vlado síce hovorí teoreticky, ale má pravdu. Kde sú hranice tolerancie?


60.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 11:00 avatar
hranice tolerancie su tam, kde sa citim byt obmedzovany vo svojej slobode.


62.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 11:02 avatar
Čiže dostávame sa k Zlatému pravidlu: Nerob druhým to, čo nechceš, aby oni robili tebe!
Súhlasí rains


64.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 11:03 avatar
62. vseobecne to plati...ale vzdy sa najde niekto, kto v "dobrej viere" sa ta bude snazit vratit na spravnu cestu. A to len preto, lebo ta nechape, nechce chapat alebo nieco podobne.
Súhlasí dorota


70.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 11:12 avatar
64-ta, "dobrej viere"...a ty tiez "dobrej viere" ho odmietnes. kto je viac? sama dobra viera, esteze je v uvodzovkach.  


65.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:03 avatar
A myslíš, že ateisti sa necítia byť obmedzovaní veriacimi?


67.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 11:08 avatar
Adrian, vyskúšal si si niekedy v nedeľu robiť pracovný hluk na dvore? S kosačkou, napríklad. Alebo vyskúšaj rúbať v nedeľu drevo. Alebo vyskúšaj v nedeľu postaviť aspoň betónové základy, a šetri miešačku. Možno ti nikto nič nepovie, ale iste si čosi o tebe pomyslia, a dočkaj, o pár dní si ťa nejako podajú. Napríklad sa ťa opýtajú, že nemáš cez týždeň čas? to je taká decentnejšia otázka, ale poznám aj ostrejšie, priame.
Súhlasí Adrian


74.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 11:22 avatar
Vyskúšal a neraz. Niežeby som im chcel robiť napriek, ale jednoducho mi inak nevychádzal čas a ja sa im nebudem prispôsobovať. A myslím, že to je jeden z dôvodov, prečo so susedmi nemáme dobré vzťahy .


143.
označiť príspevok

rains
   28. 10. 2010, 14:34 avatar
ja mam v pazi nedele..pracoval som aj pocas vianoc..sedel do jedenastej v noci v praci a riesil krizove situacie, pracoval som ja na troch kralov, na velku noc...nikoho to natankovalo..nejaka nedela ma rpeda enrozhodi, aby som si neporobil to co mam..napr, posadit zahradku, pozbierat urodu, opravit strechu na baraku aby v noci cez nu netieklo, neopravil si auto, ked ho potrebujem v pondelok..mam na salame cele nedele. ked je co robit, treba robit.


148.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:46 avatar
Treba vedieť aj oddychovať, ale v dnešnom svete je práca potrebná a nevyhnutná. Preto často pracujeme viac ako by sme mali, viac ako nám to zdravie povoľuje.
Súhlasí Anette


78.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 10. 2010, 11:46 avatar
V súvislosti s dôkazom o neexistencii Boha je to tvrdenie podobné tomuto: Medzi Zemou a Marsom sa nachádza bytosť menom Gogo, ktorá ovláda naše sny a náladu. Som zvedavý ako sa dá dokázať neexistencia Goga.


92.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 12:06 avatar
aaale chodte niekam...   co mate stale s tou objektivitou a dokazovanim, ved vsetko objektivne a dokazane je len "nieco blizsie realite"...
Súhlasí Boris


97.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 10. 2010, 12:11 avatar
aj toto je pekne vystihnute nieco blizsie a stale tak daleko


117.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 12:50 avatar
ja som tak mudra co. asi ze mam uz priedusky chytene tak preto  


93.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 12:07 avatar
ach boze ako ma tema nebavi. cavte.  


96.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 12:09 avatar
Veď daj tému sama. 


115.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 12:46 avatar
vladusko, zivot nas mnohemu naucil a este nas aj nauci. kazdy si vybera svoju cestu.  


125.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 13:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.127.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 13:17 avatar
prave si mala zivotnu skusenost s pravdou a klamstvom .
nemusis mi dakovat. nepotrebujem to.  


128.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 13:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 14:05 avatar
preco nemas vo mna doveru? bezim zivotom so smrtou v patach a prdim od strachu, arena zivot. mozno s alysim od inych ale som presvedcena ze len v mnoztve sraciek co naprdime  


138.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 14:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:34 avatar
Scarlett a dorota, nemôžete zasierať inú tému svojimi táraninami? Ja sa tu snažím na úrovni komunikovať o vážnych veciach a vy sa tu o bavíte sračkách.


145.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:40 avatar
...a vy sa tu bavíte o sračkách.


151.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 14:51 avatar
sory ardrian, ale stieraju s ami hranice.


156.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:59 avatar
Prepáč, ale nerozumiem ti. Píš zrozumiteľne a k veci, alebo radšej nepíš vôbec.


162.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 15:16 avatar
okej okej, beries to vazne, ... to co som napisala, to o srackach, je opis toho ako vnimam zivot ja. lebo mam odsledovane ze to co ma pohana je strach -to je to prdenie- . nepamatam zeby nieco ine mnou pohlo. aaa tak mozno aj hej, ale ja to neviem.   nu a tuto moju rovnicu som si dovolila napasovat aj na teba a tvoje skusenosti s veriacimi a tym co zazivas v tejto teme. co myslis ze ta pohana? ziskat poznatok o bohu? to by bolo logicke snad stat sa veriacim a vyskusat si to na sebe. nie?
nuz atu sa mi stieraju hranice , ironicky, nazyvam tvoju snahu o ziskanie dokazu o jestvovani boha za sracky iba preto ze si sam k sebe nie uprimny. ak pouzijem eufemizmus, teda trosku jemnejsi vyraz, tak ...mlatis slamu  howk.


166.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 15:33 avatar
Ako to myslíš, že nie som k sebe úprimný?

Mňa nepoháňa nič. Mojim zmyslom života nie je zistiť, či Boh existuje alebo nie. V skutočnosti ma to vôbec netrápi, pretože v tom mám jasno, ale zaujímalo ma, čo si o tom myslia ľudia tu na fóre. A snažil som sa diskutovať vážne, aby vôbec mali chuť odpovedať, ale celá táto diskusia je o hovne. Mňa len zaujíma, či skutočne má niekto dôveryhodný dôkaz o existencii Boha a ak áno, tak nech ho predloží. Zistil som, že A-čko má rôzne dôkazy, ale nechce mi ich poskytnúť, vraj si ich mám nájsť sám. A dokonca aj Boha videl, ale nechce mi prezradiť, ako vyzerá. Škoda, chcel som si trochu vylepšiť svoju predstavivosť.


171.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 15:39 avatar
predstavivost?? ach jo, zase tie ocakavania. sprav to co ti poradil.  


179.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 15:59 avatar
Neodpovedala si mi na otázku.


185.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 16:15 avatar
ohladne uprimnosti? ... mlatis slamu. to je odpoved.  


194.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 16:30 avatar
Čo to znamená? Nerozumiem tomu.


150.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 14:51 avatar
to je koje kuzlo osobnosti, scarlett...  


155.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 14:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 15:01 avatar
A mňa ?  


159.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 15:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.163.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 15:20 avatar
Ta urcite brazdi nejaký pokec, co nemas na koho žiarlit? 


165.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 15:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 15:38 avatar
Prisahala si na Boha...tak ma neser.! Okej? myslís ze to ide len tak vziat spat?
A ber ako nepodstatnu poznamku..lebo ty sama si to vsetko vzdy robila a porusovala a nebav sa s .


173.
označiť príspevok

Scarlett žena
   28. 10. 2010, 15:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.164.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 15:20 avatar
milujeme sa pomahame si.  


174.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 15:49 avatar
Až teraz sa milujeme a pomahame si...trvalo to roky, kym nas diabol opustil a nastolil boziu prostotu .  


132.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:11 avatar
Ozaj, ja sa tak rychlo naseriem...
Ozaj Adrian a Vlado..spavate spolu?


133.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:14 avatar
Neviem ako Vlado, ale ja som heterosexuál . Kam tým mieriš?


135.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:16 avatar
Nuz spolupracujete, ako davaja partneri, tkorí maju spolocne nielen nazory, ale i postel, tak ma to zaujíma.


137.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:21 avatar
Názory máme veru spoločné. Ale nechápem, ako to myslíš s tou posteľou?


141.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:32 avatar
Adrian, mas meno akoby si žil...ked nechapes obycajnym metaforam v beznom slove človeka, akoby si chcel pochopit naboženske, ci mystické texty?


144.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:38 avatar
Takúto metaforu ja nepoznám, tak mi ju obzrejmi. Nepoznám všetky metafory, čo existujú a v škole sme sa ju asi neučili.


146.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:44 avatar
Tazke je pochopit otazku ci spolu spavate? To je pre teba, akoze spolupracujete. Ved na metafory niet skol.


149.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 14:50 avatar
Aha, už chápem . Predtým som si akosi nevšimol slovo partneri. Teraz mi to dáva zmysel.

Nie, nespolupracujeme. Vlada osobne nepoznám a toto diskusné fórum poznám len krátko, no už som stihol prečítať zopár jeho príspevkov a párkrát som sa veľmi dobre pobavil. A väčšinou s ním aj súhlasím. Ale inak neviem, kto to je, neviem o ňom nič.
Súhlasí A-čko, Vlado


186.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 16:19 avatar
A-čkovi sa pletie v mozgu. Však ho aj pochop, on vie, že kňazi majú často rovnaké názory, a majú mnoho pedofilných a homosexuálnych afér, a on si zrejme z toho odvodil, že to tak bude aj inde. Chybné uvažovanie má.  


188.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 16:21 avatar
hehe knazov možem akurat tak vieš čo. Horsie je to s tebou knazom- humanistom, vramci humanizmu lezies do postele s kdekym.  


189.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 16:24 avatar
Konečne si klesol na dno. Mne imponuje, ako ťa vidím, ako klesáš so svojou vyjadrovacou úrovňou. Ešte napíš čosi mrzké, aby si sa ukázal v správnom svetle. 
Súhlasí Adrian


190.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 16:26 avatar
co robis vlado, prosim ta pekne. ,...


196.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 16:36 avatar
Teraz? Rozmýšľam. Predtým som čosi napísal. 


191.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 16:26 avatar
Vlado, mna do postele nedostanes, aj ked ti to čo robím imponuje.. 


153.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 14:55 avatar
Hehe, musím sa priznat, že aj ja mam rad jeho poznamky, aj ked je nutne vediet im príst na chut.
Ale to je od temy. Tebou založena tema bola snahou vyprovokovat rozhovor s nejakym ultraortodoxnym veriacim, aby si sa ešte vacsmi mohol utvrdit v nazorew o tom , ako mylne kracaju svojou cestou viery v "plysoveho medvídka", aj ked je tak príjemný na dotyk, dobre sa s ním zaspava, ale casto po rokoch smrdí, ale čo už, ked si hovoria si MOJ, aj ekd uz nevonias ako an začiatku...
Teraz si rozumel?(metaforam?) 


168.
označiť príspevok

Anatta žena
   28. 10. 2010, 15:36 avatar
Boží trest nie je dostatočným dôkazom jeho existencie?


169.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 15:38 avatar
Ako to myslíš? Čo je to vlastne Boží trest?


172.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 15:41 avatar
Boží trest je jav, ktorý sprevadza uctievacov demonov, aj ked týmto demonom, alebo Démenovi hovoria Boh.


178.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 15:57 avatar
Tak tomuto vôbec nerozumiem. Skús ešte inak.


180.
označiť príspevok

Anatta žena
   28. 10. 2010, 16:00 avatar
démon neexistuje, len Boh - ten odmeňuje, aj trestá


182.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 16:04 avatar
Anatka zaltko, vysrat na neho ci si hovrí Boh ci diabol..to nema nic s tym ci je ci nie je ci je ci nie je. Kto nevlastní svoj zivot ten aj Boha má za demona, lebo potom Boh s jeho zivotom nakladá ako cche a nie ako chces ty.


183.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 16:04 avatar
antta a aký je tvoj názor na exorcistov???


184.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 16:07 avatar
anatta keby nebol démoj neboli by ani exorcisti. exorcisti si srandu s démonov nerobia oni ich zažili, by ti vedeli rozprávať
Súhlasí A-čko


187.
označiť príspevok

Anatta žena
   28. 10. 2010, 16:20 avatar
neverím v exorcizmus


193.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 16:28 avatar
Anattka no v exorcizmus sa neverí. exorcista je človek, má povolenie od cirkvi, ktorý z človeka vyháňa zlých duchov spojencov s diablom. Asi si nikdy nevidela človeka posadnutého diablom čo???


197.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 16:37 avatar
A ty si vari videl? Ak áno, tak mi prosím opíš, ako taký človek vyzerá. Aké s tým máš skúsenosti? Môžem si to predstavovať tak ako vo filme Constantine (www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


199.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 10. 2010, 16:44 avatar
Ak by si videl auru, tak by si videl aj tieto ksichty v ludoch samych...ale je ich malo- myslím demonov, ale aj tých s uzasne krasnou tvarou v nich samych, aj ekd su fyzicky nepekní.
Takže este raz, clovek, ako ty nedokaze pochopit taketo veci..., ale verím, ze v tebe by sa nasiel ten ksicht ktorý by mi uhol pohladom a strachom by sa posral.


202.
označiť príspevok

Adrian muž
   28. 10. 2010, 16:49 avatar
Myslíš, že mám v sebe démonov?


200.
označiť príspevok

dorota
   28. 10. 2010, 16:45 avatar
no a zase sme pri srackach  


219.
označiť príspevok

carybdeida
   28. 10. 2010, 18:15 avatar
akože...zase? kde bolo prerušenie?


215.
označiť príspevok

Petrana žena
   28. 10. 2010, 18:05 avatar
...čím menej faktov, tým urputnejšia debata!  Tiež som mala rozhovor s jedným fanatickým veriacim, a opýtala som sa ho prosto: Ako si predstavuješ Boha? Nevedel, vraj sa nad tým ešte nezamýšľal...a vy si ho ako predstavujete? Pokiaľ ho jasne zadefinujeme, nebude predsa problém ho dokázať! 


216.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 10. 2010, 18:07 avatar
Súhlasím: ...čím menej faktov, tým urputnejšia debata! 

Si to vystihla. 


217.
označiť príspevok

milosko muž
   28. 10. 2010, 18:09 avatar
Petrana vieš si predstaviť veľkosť vesmíru???????


218.
označiť príspevok

Petrana žena
   28. 10. 2010, 18:14 avatar
...no, snažím sa! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:02,  Boris podľa teba amorálny človek nemôže ovládať svoju myseľ ?
dnes, 21:01,  Koľko je cirkví na svete ? Koľké z nich si rôznym spôsobom vykladajú rôzne verše ?...
dnes, 20:58,  To máš tak, že oni sa viac spoliehali na svoju cestu utrpenia pre spasenie, ako na Božiu...
dnes, 20:58,  Prečo si to myslíš?
dnes, 20:58,  Prečo ich nikto nevolí, to by bolo na hlbšiu analýzu. Ale v podstate si myslím, že je to o...
dnes, 20:57,  Aj amorálny človek môže ovládať svoju myseľ. Aj čierny mág.
dnes, 20:56,  No a morálka je sebakontrola. Ovládnutie svojej mysle. Ovládnutie nízkych pudov v nás,...
dnes, 20:54,  164- ešte daj niečo "In medias res."*13
dnes, 20:54,  Základom je úsilie o morálku. Bez nej sa človek vyššie nedostane.
dnes, 20:52,  Scarlet ty si vôbec čítala prvý príspevok a vieš vôbec o čom je téma ?
dnes, 20:50,  Opať môžem iba súhlasiť. Avšak podľa toho, čo som videl v tom dokumente. Neviem hnájsť,...
dnes, 20:50,  kntsz ja sa neobávamn, viem, že sa rád na niečo hráš.
dnes, 20:49,  Drogy ťa môžu nanajvýš vystreliť do nižších sfér
dnes, 20:48,  Obávam sa hokejis, že si začal tému, s ktorou máš isté problémy.*03 (Nechcem urážať,...
dnes, 20:48,  Podľa mňa je len dobré že skratky neexistujú a žiadne urýchlené cesty - či cez snahu...
dnes, 20:48,  https://www.povertyusa.org/facts Kapitalizmus je neľudský režim, vytvárajúci biedu v...
dnes, 20:46,  Naser si blbeček. Ty si niktoš. Nevieš sa chovať, takže tvoje slová sú ako hovná...
dnes, 20:46,  Ta musia umierať vo vyššom počte, ked majú málo zdravotníckych síl.
dnes, 20:44,  Presne tak, odmietli sa tým čo i len zaoberať.
dnes, 20:43,  Človeka to však môže presvedčiť o tom, že je toho ďaleko viac, ako si prosťáčik...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(489 665 bytes in 0,468 seconds)