Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Dobro vždy zvíťazí nad zlom

14
reakcií
471
prečítaní
Tému 18. júna 2019, 05:29 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 6. 2019, 05:29 avatar
Voľakedy som ako dieťa veril tomu, čo sa odohrávalo v rozprávkach, že dobro je mocnejšie a vždy napokon zvíťazí.
Neskôr som tomu veriť prestal a naopak, videl som, ako všade víťazí zlo.
Dnes som však opať pochopil, že dobro naozaj vždy vyhrá nad zlom a to z logických dôvodov.

Čo myslíte, prečo by to malo byť tak, že dobro víťazí?
Prečo bol potlačený boľševizmus, fašizmus/nacizmus, prečo boli feudáli poslaní do dejín, prečo bolo zamietnuté tvrdé otroctvo? Jednoducho zlo vo svojej prebujnelej, nestráviteľnej formeje vždy potlačené a porazené...
Áno, zlo si vždy nájde nejakú cestu, zlo je vždy prítomné, hľadá si spôsoby, ako sa opať postaviť, o tom ale reč nieje.
Reč je o tom, že napokon vždy dobro zvíťazí nad zlom, prečo?


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   18. 6. 2019, 05:44 avatar
To je aky casovy horizont to napokon ? 28 rokov tu pachaju peklo
Neuveriteľné parazitovanie na zavraždenom novinárovi Kuciakovi zo strany politikov, štátnych orgánov, mimovládok, tretieho sektora, ľudsko-právnych organizácií, na odpútanie pozornosti od skutočných politických a ekonomických zločinov, ako aj zločinov proti ľudskosti
Na úvod chcem zdôrazniť, že nemienim ani znevažovať ani spochybňovať písanie zavraždeného novinára Kuciaka. Aj keď som ho nepoznal osobne, pokiaľ žil, nič som si od neho neprečítal, vlastne ma na neho upozornila Danka Bobeková, ktorá ho nazvala romantikom túžiacim po pravde a spravodlivosti práve na základe toho, čo si od neho ešte počas jeho života prečítala. Za svoju osobu môžem skonštatovať, že s touto jej charakteristikou na neho som sa taktiež stotožnil, veď vlastne všetci traja sme prakticky robili to isté, len v inom množstve a iným spôsobom. Pričom si dovolím skonštatovať, pokiaľ porovnám to čo uverejnil počas života Ján Kuciak a porovnám to s tým, čo uverejnila Danka Bobeková na www.necenzurovane.net, Tento odkaz smeruje mimo DF.skktoré jediné mali odvahu toto uverejniť, lebo doposiaľ v žiadnom štáte EÚ nebolo tak podrobne zdokumentované prepojenie politikov a vysokých štátnych úradníkov so špičkami mafie rôznych druhov na vrchole pyramídy, ako to zdokumentovala ona samotná. Pri porovnaní toho všetkého a toho čo opublikoval Ján Kuciak, tak z jeho strany sa jednalo len o úbohé 2-3 percentá.

Aký to paradox, keď všetci tí, ktorých spomínam v nadpise, nenašiel sa ani jeden jediný kus z tejto čeľade, vrátane samozvaných investigatívnych novinárov, ktorý by bol Danku Bobekovú verejne podporil. Jediná podpora ktorá tu nasledovala, BOLO SPOJENIE ARCIZLOČINECKÝCH VYVRHEĽOV Z VYSOKEJ POLITIKY, ZLOČINECKÝCH MAFIÍ S GAUNERMI RIADIACIMI POLÍCIU, PROKURATÚRU A SÚDY, týchto prevetrávačov pohlavných orgánov v pracovnej dobe, NA EKONOMICKÚ LIKVIDÁCIU JEJ RODINY. A netreba zabudnúť na extra vyvrheľov zo zločineckej a štátno-teroristickej organizácie – SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA, lebo prioritou tejto bandy vyvrheľov bolo napr. zakrývanie trestnej činnosti gaunera, zlodeja a podvodníka Ladislava Bašternáka, ako aj prenasledovanie a vyhrážanie tým, ktorí písali o jeho trestnej činnosti. PRIČOM, PARADOXNE, PREVETRÁVAČOM POHLAVNÝCH ORGÁNOV Z MV SR A GP SR, TO NEPREKÁŽALO.

Komentár od Danky Bobekovej, ktorý je súčasťou tohto článku, nech je mementom pre všetky tie ponížené hoviadka slovenské, ktorým bolo vsugerované, že sú hrdým a svojbytným národom.
Vladimír Pavlík

KAPITÁLOTVORNÍ ZLOČINCI, KONKURZNÁ A JUSTIČNÁ MAFIA A MLČANIE ZBABELÝCH
Danka Bobekova – facebook 14. mája 2018
Našu krajinu začali rabovať vyvolení kapitálotvorní vraj, teda ZLODEJI, lebo kapitál mali len tí, čo šlohli občanom po nežnopripravenej šaráde. Tú pripravili ešte pred tým novembrom, dokumentov je dostatok a dá sa to zistiť aj na foafe a finstate, kedy zakladali firmy zo štátnych peňazí a kto ich zlikvidoval na svoje zväčša účty. Dám jeden príklad za všetky. Popísala som ho podrobne a FAKTOGRAFICKY. DONAR, toť memento pre mňa. Vladimír Mečiar označil Fedora Flašíka za parazita na jeho vláde. Ponecháme stranou otázku, prečo sa tatko národa nezbavil parazitov, keď mal pod palcom krajinu.

DONAR popísali podaktorí vraj investigatívci ako práčku štátnych peňazí. A bodka. Pritom mnohí vedeli, že DONAR nekúpil Jaromír Kopera, ale bol to nainštalovaný biely kôň insolventný. To nenapísal nikdy NIKTO. Donar čistila konkurzná mafia. V takom zložení ale pôsobila v mnohých podnikoch v KONKURZOCH, to nebola náhoda, ale know how rabovačky krajiny cez konkurzy. Doložila som dokumenty, ako bianco doklady podpísané koňom, použili bossovia. Aj čísla účtov. Doložila som aj to, ako vyšetrovatelia v začiatkoch rokov deväťdesiatych vyšetrovali túto aj podobné kauzy. Ale mnohé boli POZAMETANÉ. Doložila som aj to, akým spôsobom na vyšetrovateľov KYDALI mafiáni so svojimi koňmi, poznám aj príbuzného obete, čo sa spojil s mafošom.
A tu je pointa. Mafia nakydala na vyšetrovateľov práve tak, ako revolučné sily a infiltrovaní trollovia mafie na mňa a Vlada Pavlíka. On totiž ako jediný mal odvahu to zverejniť. Tu prebieha roky jediný boj. Proti všetkým svedkom ponovembrových zločinov. Koľkí sú tu dnes za tých sedem rokov mojej faktografie? Našťastie do desať vie rátať asi každý.

Ak chce niekto meniť krajinu, musí poznať know how, ako ju položili zradcovia na kolená. Zradcovia dnes ale majú kapitál. A veľa prisluhovačov slintajúcich za misku hrachu. Pre Slovensko je príznačná ZRADA a pre svedkov zločinov platilo a platiť bude

- A NAKONIEC MA VŠETCI ZRADILI. Slovíčko všetci je v tej vete PODSTATNÉ. Ja som až takú smolu zatiaľ nemala. To bude tým, že som sa veľmi rýchlo zbavila zvratkozradcov...

Poznámka:

Bohužiaľ nikto z tých, ktorí chcú tzv. „Slušné Slovensko“ nechce vedieť nič o know kow, ktorým zradcovia položili Slovensko na kolená, rovnako ich nezaujímajú ekonomické zločiny, ktorými bola ukradnutá budúcnosť slovenských detí. Všetci z tzv. štandardných politických strán majú jedno spoločné s Kotlebom, Harabinom a ďalšími spasiteľmi, ak ide o konkurznú a justičnú mafia – všetci zbabelo držia hubu!


3.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 6. 2019, 07:12 avatar
Osobne tomu rozumiem tak, že pre dobro a zlo nieje čas podstatný. Čas je podstatný len pre ľudské ego, vnímajúce sa ako časovo ohraničenú existenciu.


4.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 08:20 avatar
Boris, všetko čo si vymenoval v 1. ako príklady, začínalo ako snaha o nejaké dobro. Či to bol boľševizmus, fašizmus/nacizmus, feudáli otroctvo. Tomu verím zase ja.
Práve to je zaujímavé, že dobré úmysly sa po čase zvrhávajú do zla až musia byť nakoniec úplne odstránené novými ľuďmi, novými postojmi. A to sa mi práve páči, že sa vždy rodia noví ľudia, ktorí majú svoje vlastné ideály a teda sú schopní zvrhnúť ideály svojich rodičov a prarodičov.

Som presvedčený, že väčšina ľudí sa rodí na túto zem s túžbou po dobre, s túžbou, aby bolo na svete dobre, aby svet bol dobrý.
Ale potom sa to zvrhne, rozšíri sa v nás egoizmus a my tak či onak spôsobujeme zlo vo svete.
Keď obidve tieto veci pochopíme - aj to, že v nás je primárne dobro a aj to, že v nás je reálne zlo - budeme mať šancu ich obidve nejako zvládnuť.

Ak si budeme stále hovoriť "ja som dobrý, to všetko "oni"!" tak to bude ťažké.

Ale ako hovorím - to, že sa rodia stále noví ľudia, to je naše šťastie.


7.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 6. 2019, 13:44 avatar
Era, nemyslím si, že to všetko začínalo ako dobro. Zlo sa skrýva za dobré úmysly. Aby zlo dokázalo realizovať svoje choré plány, musí získať podporu ostatných. Súhlasím, že ľudí je podstatne viac dobrých, ako zlých, tak ako by ich zlo získalo na svoju stranu? Jedine tak, že sa to zlo bude tváriť ako dobro. To zlo potom bujnie, až sa dostane do nestráviteľnej podoby. To je moment, kedy sa dobro vzoprie a potlačí zlo. A vždy zvíťazí. Ak by to tak nebolo, tak by tu už zrejme ľudský druh ani nebol, alebo by to bola forma absolútnej krutovlády a ľudský život by mal hodnotu hovna. Zlo je materiálny charakter, dokáže len chcieť a preto necíti, že by niečo preháňalo, tiež sa veľmi bojí smrti, lebo smrťou sa materiálna existencia končí. Dobro je duchovný charakter, teda premýšla nad následkami svojho konania ako na seba, tak na ostatných, nebojí sa smrti, lebo duch je večný... A aj preto dobro vždy zlo porazí. Tak mi vraví logika, ale aj pozorovanie.


9.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 13:51 avatar
7. To by musel byť človek skutočne skrz naskrz prelezený zlom, aby vymýšľal formy ľudského spolužitia, ktoré by boli zlé od počiatku. Preto verím, že všetko začína dobrými úmyslami.

Len ľudia neveria, že diabol je skutočný a že je rádovo inteligentnejší, než oni - a preto si následne ani nevšimnú, ako šikovne zlo uchopilo ich dobré úmysly.


12.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 6. 2019, 13:57 avatar
Moc korumpuje. Videl som to mnoho krát na vlastné oči. Preto mi to dáva plný zmysel. Áno, diabol posadne slabých a paradoxne slabí sú mocní, lebo jednoducho nepotrebujú buť silní.


5.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 6. 2019, 08:22 avatar
Ak by dobro vždy zvíťazilo nad zlom, už by tu dávno bolo iba dobro... čo je vlastne nonsens. Niet dobra bez zla.
Teda ja si myslím, že existuje večný boj dobra a zla, ale veľmi dôležité je aj pomenovať, čo je vlastne dobré a čo zlé, a aj nezabudnúť na to, že takmer celé je to o našom vnímaní života, lebo tú istú udalosť môžeme hodnotiť ako dobro, aj ako zlo...
Vzájomne sa to prelína - poviem príklad, choroba... je zlé byť chorým, ale táto nás učí zasa iným pohľadom na život, iným skúsenostiam, čo je dobré, a takto snáď na všetkom môžeme nájsť dobrú aj zlú stránku veci...
Súhlasí -era-


8.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 6. 2019, 13:49 avatar
Nadja, že dobro vždy porazí zlo neznamená, že by sme už mali prakticky žiť v raji, ale že zlo nedosiahne nikdy absolútnej moci. Bez toho, že by dobro pravidelne neporážalo zlo, by sme žili v nepredstaviteľnom pekle. Nenadhodil som tému o tom, čím je aj zlo prospešné pre celok, ale o tom, že je pravda, že dobro napokon vždy zvíťazí. Inak by to ani nešlo  


13.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 14:02 avatar
to je len vyhovorka s tou chorobou . niektori kompletne zmenili svoj zivot, aj nahlady na zivot.. a dostali ju znova heheh


14.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 14:06 avatar
Nie je to výhovorka. Moje vlastné chorobné stavy ma všeličomu naučili


6.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 6. 2019, 11:26 avatar
Je to iba v čase, lebo časom sa menia aj podmienky v spoločnosti, je to vývoj. V dávnej minulosti napr. nemal ľudský život takú hodnotu ako má dnes Je to teda vývoj a závislosť na čase ktorý je potrebný na vývoj. Okrem toho pojmy dobro a zlo sú dosť relatívne....... 


10.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 13:54 avatar
Pojmy dobro a zlo sú dosť relatívne iba vtedy, keď ich nemáš k čomu vztiahnuť.


11.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 6. 2019, 13:54 avatar
Vývoj bez pochýb, áno. Aj v súboji je vývoj. Relatívnosť neznamená, že dobro a zlo nieje, alebo že sa nedajú identifikovať. Relativita znamená, že konečný charakter vecí vychádza z okolností.


15.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   18. 6. 2019, 19:53 avatar
Hriešnik má svoju hodinu a Boh svoju večnosť.
Súhlasí djjaro, Boris
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:00,  Ondrej, tak to pŕŕŕŕ!! Vo mne hľadaj ovocie marx leninskej výchovy!! To ONI ma naučili...
dnes, 13:59,  Okrem toho do zadku sa vakcína nepichá ale do ruky .
dnes, 13:57,  Zadok ti nebudú kontrolovať . Či máš očkovanie pri cestovaní nebude ťažké zistiť . Tak...
dnes, 13:55,  Aj ja si myslím, že súčasný laxný prístup k očkovaniu nie je správny. Nastaviť zadky,...
dnes, 13:54,  era nemusíš posluchať . Sú ľudia ktorí odmietajú infuzie , odmietjú krv ale i...
dnes, 13:52,  Edo. nerozumiem tomu, že ako mňa občana EU chcú kontrolovať, či mám kovid vakcínu v zadku...
dnes, 13:51,  Ale nooo... som v robotke a mam inu klavesnicu ako doma, no boože... keď niečomu nebudeš...
dnes, 13:48,  Utečenecké vlny v pohode zvládneme! Pekne našich bratov pri vstupe zaočkujeme a pustíme dnu.
dnes, 13:48,  Omkara - Remember (lyrics)
dnes, 13:48,  Sestrička ä=ň??? Alebo si vymyslela nejaký novotvar? *03*03*03*03 JA som objavil slovo...
dnes, 13:47,  PCR test určite nebude potrebný v dobe keď bude na svete bezplatná vakcína pre celu EU ....
dnes, 13:46,  Peter, aj na tvojom priklade vidno, ake je vlastne u nas kresťanstvo....To je vlastne ovocie...
dnes, 13:45,  Žiť chcem, no smrti sa nebojím!!! To skôr umierania. *28*28*28 Smrť je milosrdná, proste...
dnes, 13:44,  https://dennikn.sk/2147891/imunolog-leksa-jedno-ustipnutie-komarom-je-nebezpecnejsie-ako-ockovani...
dnes, 13:43,  Peter ano dáva to zmysel . Eu nevyžadovala očkovanie proti covid 19 lebo tu nebol ....
dnes, 13:43,  Sestriča, asi je to mojim údelom, celý život sa pred niečím triasť. Terazky je to kovid...
dnes, 13:41,  Každý vidí nebezpečenstvo v niečom inom. Niekto vo vakcíne, niekto v nakazení kovidom....
dnes, 13:41,  Nepreháňaj, budeš posluchať alebo choď na PCR. Alebo zostaä doma... no a až nakoniec...
dnes, 13:40,  Tubera naozaj vymrela a bola na našom uzemí 0 nakazených dlhé roky za bolševíka...
dnes, 13:39,  Možno budeš musieť zakaždým absolvovať pcr test...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 434 bytes in 0,670 seconds)