Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Do akej miery spôsoby pohlavného styku sú v manželstve ešte prípustné, a ktoré nie sú ?

77
reakcií
6570
prečítaní
Tému 5. apríla 2010, 07:51 založil rodinamvn.

podobné témy:1.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 07:51 avatar
Vážení a ctení ... Drahé Božie Deti - bratia a sestry - v Božej Rodine (Ef 2,19) ... Pokoj Vám

Predovšetkým prajem všetkým požehnané Sviatky vo všetkom, čo robíte a kde sa nachádzate.

V tejto téme Vás chcem oboznámiť so skutočnosťou, ktorá sa stáva v manželstve veľkým problémom, ale zároveň ma zaujímajú Vaše skúsenosti, ktoré môžu byť pre všetkých obohatením pri riešení v takýchto situáciách:
Ide totiž o veľmu vážnu záležitosť, kedy manželia pri rôznych spôsoboch pohlavného styku sa dostávajú do úzkosti, pričom nenachádzajú správne riešenie. Najprv spomeniem 3 všeobecné spôsoby a potom vysvetlím s časti o čom sú : 1. BILINGSOVÁ METÓDA , 2. METÓDA ANTIKONCEPCIE, 3. METODA PRERUŠOVANÉHO POHLAVNÉHO STYKU.

1. BILINGSOVA METODA skr.(B.M.) : manželia vo svojom sexuálnom vzťahu užívajú pohlavný styk, ale kedže nechcú aby sa počalo dieťa, tak využijú čas neplodných dní ženy, kedy sa nemôže počať dieťa.
2. METÓDA ANTIKONCEPCIE : manželia takisto užívajú pohlavný styk, ale nie v čase neplodných dní (čiže v plodných dní ženy) a kedže tiež nechcú, aby sa počalo dieťa, tak použijú antikoncepciu ( hormonálnu: tabletky, barierovú: rôzny telieska maternicové, ako aj iné..prezervatív -kondóm...). V tomto prípade antikoncepčný prostriedok nedovolí spermii oplodniť vajíčko ženy, alebo má už abortívny účinok, takže oplodnené vajíčko ženy "embryo" zničí-usmrtí a tak dieťa ajked sa počne, tak žena dieťa neporodí).
3. METODA PRERUŚOVANÉHO POHLAVNÉHO STYKU: V tomto prípade manželia užívajú pohlavný styk počas plodných dní ženy, pričom nepoužívajú antikoncepciu, a kedže tiež nechcú aby sa dieťa počalo, tak prerušujú pohlavný styk, aby nedošlo k oplodneniu vajíčka, čiže aby mužské spermie sa nedostali do styku s ženským vajíčkom (vôbec do ženskej maternici-pošvy).

Zaujímalo by ma, ktorú metódu považujete za najlepšiu, čo sa týka fyzického-psychického-duchovného zdravia, bezpečnosti, ale aj lásky voči partnerovi/ke.

Na záver spomeniem ešte PRIRODZENÚ METÓDU, kedy manželia užívajú phlavný styk výhradne len počas plodných dní ženy a so zámerom splodiť dieťa,takže nie len že nevyužívajú čas neplodných dní, ale ani antikoncepciu, či prerušovaný pohlavný styk. V tomto prípade je pohlavný styk samozrejme najprirodzenejší, avšak mňa zaujíma Váš názor na spomenuté 3 metody.

Dakujem, že ste prijali pozvanie k diskusii. God bless you +


60.
označiť príspevok

piskotka žena
   5. 4. 2010, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   5. 4. 2010, 15:44 avatar
umyselne by som chcel vyzdvihnut, ze nielen manzelia praktizuju pohlavny styk ;-) Co sa ti moze zdat nekrestanske, ale ved ja osobne som aj tak ateista.
Súhlasí jana lane


2.
označiť príspevok

*game* žena
   5. 4. 2010, 08:18 avatar
Tak asi zalezi, ci este chcu alebo nechcu mat deti, ono je to nadherne mat kopec deti, lenze...neviem, nejaka zodpovednost by mala byt..aj ked je asi pravda, ze tam, kde je laska pocet deti nie je az taky rozhodujuci..no..ale takych odvaznych zase nepoznam, co tu vetu nepouzili, ze uz staci...
No ak tuzba po detoch pominie...co ja viem...najistejsia je snad sterilizacia..alebo snad sa uz len na seba krasne usmievat...?  
Súhlasí postoy-lea


3.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 08:40 avatar
Rodinamvn toto je jeden z najlepsich clankov, co si napisal. Najspravnejsie, najprirodzenejsie je sexovat naplno (samozrejme myslim v manzelstve) a byt pripraveny na prichod dietata. Ked uz maju taky pocet deti, ktore je im postacujuci. Najmenej stresove, najmenej financne nakladne a najmenej rizikove - je muzska sterilizacia. Po nej opat mozu manzelia sulozit naplno, prirodzene.


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 4. 2010, 08:53 avatar
a najlepšia antikoncepcia je "neondzit " )))
Súhlasí jana lane, farmakum, *game*


5.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 09:00 avatar
No podľa mňa je najlepšia forma antikoncepcie možnosť čislo 2, teda užívanie hormonálnej perorálnej antikoncepcie. Čo sa týka spolahlivosti ja naspolahlivejšia zo všetkých uvedených, ale treba aj spomenúť niektoré riziká, ktoré vyplývajú z jej užívania.


6.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:07 avatar
Farmakum nehnevaj sa, ale potom sa necudujme, ze ked zena vysadi HAK, tak potom dalsich 10 rokov nemoze otehotniet, roni krokodilie slzy pri kazdej menstruacii, co sa tak tesi, ze uz je tehotna a nic a plati dalsie peniaze co chodi po lekaroch, aby otehotnela. Som za HAK, ale muzsku, lebo muz nerodi, tak nech aspon aj on si vezme nejake riziko na plecia zo spolocneho sexovania.


7.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 09:18 avatar
postoy-lea,
Ja som spomínala, že hormonálna antikoncepcia može mať závažné nežiadúce účinky. Obvykle po vysadení hormonálnej antikoncepcie sa hladina hormónov upraví do normálu, zdravotné ťažkosti pominú a s otehotnením tiež nie je problém. Samozrejme sú aj výnimky, ktoré tirto zmeny prežívajú tažšie.
Ja si ale dosť dobre nedokážem predstaviť mužskú formu hormonálnej antikoncepcie. Ako si to Ty predstavuješ??


8.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:26 avatar
Kedysi bol antikoncepcia výhradne vecou ženy. Ak nechcela otehotnieť, mala sa chrániť ona. Muž bol ten, ktorý sa o to, či splodí dieťa alebo nie, „staral“ maximálne prerušovaným sexom, prípadne použitím prezervatívu, aj to väčšinou na želanie ženy. Avšak časy sa menia a mnohým ženám sa uľaví. Na svete je nová hormonálna antikoncepcia, určená práve pre silnejšie pohlavie. A navyše, vyzerá to tak, že je omnoho účinnejšia ako ženská.
viac na:www.diva.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:29 avatar
a este tento kratucky clanok:
sex.dama.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:32 avatar
a este cerstvejsia dobra sprava pre muzov:
www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:36 avatar
jéj našla som to - heuréka:
--
Litr koly denně může vést k totální sterilizaci muže!!!
--

Plodnost mužů rok od roku klesá a podle kanadských odborníků jedním z faktorů zhoršujících jejich fertilitu by mohla být rostoucí spotřeba kolových nápojů.

Podle nové studie z Dánska totiž konzumace koly v objemu jeden a více litru denně snižuje plodnost mužů. Nápoj totiž snižuje počet spermií v ejakulátu a z dlouhodobého hlediska může vést k úplné neplodnosti.

Ve studii odborníků z Kodaňské univerzity měli konzumenti koly o 30 procent méně spermií v ejakulátu než ti, kteří se tomuto nápoji zcela vyhýbali. Přitom negativní vliv na počet spermií v semeni neměl zcela jistě kofein, ale jiné látky.

„Je důležité, abychom zdůraznili, že muži konzumující velké objemy koly se liší také v mnoha dalších ohledech,“ uvedla doktorka Tina Koldová Jensenová z Kodaně.

Její tým testoval obsah spermií v semeni u 2,5 tisíce mužů, průměrný obsah pohlavních buněk byl 50 milionů u mužů, kteří nikdy kolu nepijí, ale jen 35 milionů u těch, kteří tohoto nápoje konzumují denně litr a více.

Datum vydání: 2.4.2010 zdroj: Famous

PS: Chlap nech pije každý deň 1 liter kofoly - a nebude ani smädný ani plodný(a tým pádom škodný).


12.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 09:38 avatar
Darhé Božie Deti ... milované sestričky
Dakujem za Vaše príspevky.
Zaujali ma tie názory, kde ste spomínali sterilizáciu, pretože ak som správne pochopil, tak vešetky 3 metody považujete za menej lepšie ako mužskú sterilizáciu ? Mám tomu rozumieť, že 1. nechcete pretože je iba na vyhradený čas. 2. prináša riziko pre ženu. 3. je sprerušovaním, takže to nie je ono a kedže sterilizácia sa týka len zdravotného rizika muža, tak je lepšou ako tie 3 ?

Dakujem za úprimnú odpoved. +


17.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:48 avatar
Rodinamvn - a ty povazujes za spravnejsie, cestnejsie, zodpovednejsie a ferovejsie, ak riziko nesie zena? Nechcem sa mi verit, ze muzi su taki slabosi, zbabelci, ze nedokazu jedno male zanedbatelne riziko zobrat na seba?


19.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 09:51 avatar
Drahá sestrička "lea". pokoj s Tebou

Dakujem za tvoju otázku a aby bolo medzi nami porozumenie, tak odpovedám jednoznačne, že NIE !

God bless you +


24.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 10:01 avatar
no zato brat moj!!!


13.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 09:41 avatar
Postoy-lea,
No ja osobne som o novej fome HAK pre mužov nepočula a neviem si to ani dosť dobre predstaviť. Pravdepodobne by to spočívalo v podávaní látok, ktoré by boli antagonistami voči testosterónu a vytesňovali by ho z jeho nreceptorov, čím by sa elimonoval jeho účinok. Takýto zásah by mal zdrvujúci účinok na celkový metabolizmus, tvorbu spermií a celkovú potenciu. Takže by bol antikonceptívum sám o sebe. Takýto druh HAK je absolútny nezmysel, lebo chlapi by prestali byť tým čím sú.
Však aj v dnešnej dobe je antikoncepcia vecou ženy a myslím si, že by sa to meniť nemalo.


15.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:44 avatar
Farmakum si naprosto uzasna ako dokazes branit muzov, ze nebudu tym, cim su, ked budu brat muzsku HAK. A to ti nevadi, ze zeny nie su tym cim su, ked beru zensku HAK - ze maju znizene libido, bolesti prsnikov, depresie, umieraju na trombozu, casto dostanu zlcnikove kamene- ale to ti je nic, vsak? Prosiiiiiim ta preber sa.


14.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 4. 2010, 09:43 avatar
Všetko sú to hnusné bezbožné hriechy!
Gn 1,28 SvatePismo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


16.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 09:46 avatar
Drahé Božie Dieťa "ruwolf". Pokoj s tebou

Myslíš aj na 1. Metodu ?

Dakujem, že si ...
Súhlasí ruwolf


18.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:49 avatar
Rodina, a nedakujes, ze som aj ja - taka uzasna bozia dcera?


27.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:04 avatar
...milované Božie Dieťa "Lea".

Boh ťa miluje, tak ako každého z nás. Samozrejme, že si jeho milovaná dcéra
Súhlasí postoy-lea, piskotka


22.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 4. 2010, 09:57 avatar
Samozrejme, aj tam sa porušuje príkaz plodenia.


20.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 09:53 avatar
postoy-lea
Ja chlapov nebránim. Aj podľa mňa sú to nenažrané hovädá, ktorým je večne málo, ale užívaním HAK založenej na princípe, aký som uviedla vyššie by bolo to riziko príliš vysoké. Ja uznávam, aj ženy podstupujú riziko užívani HAK, ale to podstatne nižšie a má aj ohodne menej nežiadúcich a vedľajších účinkov ako HAK pre mužov. Či život muža je pre Teba menej hodnotný ako život ženy??


21.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:56 avatar
ČLÁNKY KAMPANE ZA PRAVDU V MEDICÍNE - Pravda o antikoncepcii
Napísal Mikuláš Novota
Saturday, 16 August 2008
Úmrtie 17 ročnej dievčiny užívacej hormonálnu antikoncepciu vo februári r.2008, len potvrdzuje, že naše zdravotníctvo môže zdraviu škodiť. Väčšina pacientiek, čo užila HAK, sa tak rozhodla po ubezpečení predpisujúceho lekára, že HAK je neškodlivá. Všetko kvôli zisku, lebo hormóniky dokážu točiť nemalé peniaze? Priemysel zarába na hlúposti alebo skôr na klamstve? HAK je mutagénna i karcinogénna, naruší prirodzenú hormonálnu aktivitu, obličky a pečienka tiež niečo schytajú, takže ak neskôr pacientky budú chcieť zdravé detičky, tak tie im budú "vďačné" za choroby či iné handicapy. Pacientkám sa dopraje viacej neviazanej rozkoše a pôžitku, no na úkor zdravia ich budúcich detí, ktoré sa možno o to viacej budú trápiť a život bude pre ne väčším peklom.

Lekárom:

Hovorte pacientom pravdu a ak vám ju na lekárskej fakulte nedopriali, tak asi preto, lebo fakulta a jej štúdijný program sú závislé na priemysle a mali ste sa naučiť len to, čo priemysel od vašej loajálnosti vyžaduje. Priznajte si, že lekárske fakulty končia aj takí, ktorí sú bez zdravého vzťahu k vlastnej životospráve, s cigaretou v ústach (aj viacerí exministri zdravotníctva), závislí na kofeíne a analgetikách či iných stimulantoch (česť výnimkám), čo je vlastne dôkazom súladu zmýšľania s priemyselnými stratégiami a prejavom najžiadúcejšej schopnosti - loajálnosti k farmačke.

Aj veda je strategicky usmernená priemyslom. Stále sa hľadajú tabletky napr. na "liečbu" rakoviny, pričom žiaden priemysel nepodporí výskum samoliečenia zmenou životosprávy (vstrebanie glukoneogenézou), čo v lekárskych učebniciach sa zámerne opomína.

Prečo? Asi preto lebo by to nebolo v súlade s obchodnou stratégiou priemyslu, opodstatnenosti existencie zdravotníctva a zdravotných poisťovní. Takže otázka, či zdravotníctvo z dlhodobého hľadiska zdraviu pomáha alebo škodí je aktuálna.

Všetkým, ktorí chcú užívať alebo užívali HAK:

V prípade HAK ide o podvod na zdraví oklamaných miliónov reprodukcie schopných budúcich mamičiek a tiež ide o mutagénny egoizmus voči reprodukčným génom ešte nenarodených detí, ktoré ak by mohli, tak by už pred ich počatím kričali "neničte nám zdravie!" Užívanie HAK ničí genofond matky, preto je mutagénne. Následky užívania vyšších dávok HAK sú mnohoraké: poškodený genofond novorodencov, znetvorené deti, imunodeficiencia, alergie, poškodenia CNS či rôzne metabolické poruchy a mnoho iných.

Pozri: www.lekarenkarmel.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Každý z nás túži mať zdravé a inteligentné dieťa, a preto je dôležité chrániť si vlastné hormonálne prostredie, ktorého geniálne fungovanie je jedným z najväčších zázrakov existencie ľudského života. Pre vývoj dieťaťa je významný zdravý spôsob života matky a vnútromaternicový vývoj dieťaťa. Základné predpoklady pre vznik artériosklerózy sa nevytvárajú medzi 30. a 40. rokom života, ale počas vnútromaternicového vývoja a potom v prvých rokoch po narodení.

Následkom užívania HAK do popredia vystupujú geneticky podmienné trombifilné stavy, na čo gynekologovia v detskom veku vôbec nemyslia, a tak vysoké percento dievčat do 18 r. na "úpravu cyklu" užívajú HAK. Potom napr. pri homozygotnej forme MTHFR pri vysokom homocysteíne napr pri dehydratácii, pri viroze ...vznikne to, čo nikto nečakal a žiaľbohu len málokto predvídal - je to nočná mora detských kardiologov. Koľkokrát sa hemokoagulačné vyšetrenie za týmto účelom prevádzkuje na detských oddeleniach?
Preveria si status gynekologovia?

Užívanie chemických látok, hormonálnej antikoncepcie, alkoholu - malformácie dôsledkom fetálneho alkoholového syndrómu, nikotínu, drog ešte pred nasledujúcim tehotenstvom, môže skomplikovať životný osud a šťastie nového dieťaťa, kvôli egoizmu rodičov.

Negatívny vplyv HAK:

Na srdcovo-cievny systém, vznik a rozvoj onkologických ochorení, metabolizmus tukov, cukrov, minerálnych látok, vitamínov, zrážavosť krvi, na funkcie pečene a pod.

Následky užívania HAK:

Negatívny vplyv HAK na biochemické procesy v tele ovplyvňujú nasledujúce tehotenstvo ženy a vývoj dieťaťa. Napr.: Zníženie hladín vitamínov B9 (kyselina listová), B12 (Cyanocobalamín), B6 (Pyridoxín), B1 (Thiamín), B2 (Riboflavín), C (Acidum ascorbicum), E (Tocopherol), zníženie magnézia a zinku v krvi,vplyv na stereogenézu a na proces dozrievania vajíčka, zvýšenie hladín vitamínu A v krvi, poruchy nervovej sústavy u detí, ktorých matky užívali HAK v posledných troch mesiacoch pred počatím a defektné pôrody po užívaní pohlavných hormónov.

Vážne poruchy nervovej sústavy, chybné utváranie sa plodu či vyvolanie potratov v dôsledku nedostatku vitamínov kyseliny listovej, vitamínu B12 a vitamínu B6 spôsobuje nedostatočná činnosť enzýmu metionín-syntetázy a zvýšené hladiny homocysteínu, ktoré sú spoluzodpovedné za chybné utváranie plodu a poškodenia nervovej sústavy, anencefalus alebo potraty.

O ženách, ktoré porodili dieťa s chybným utváraním nervovej sústavy či rázštep chrbtice bolo zistené, že mali patologicky zvýšené hodnoty homocysteínu zapríčinené jeho nedostatočnou premenou na metionín pomocou enzýmu metionín-syntetázy, spôsobené nedostatkom vitamínov B6, B12 a kyseliny listovej. Nedostatok metionínu spôsobuje nedostatok S-adenozylmetionínu, ktorý je hlavným zdrojom metylových skupín potrebných na tvorbu obalov nervových vláken a na zmenu cirkulujúceho N5-metyltetrahydrofolátu na tetrahydrofolát, ktorý ako substrát glutamát–syntetázy hrá úlohu pri biosyntéze aminokyselín.

Schopnosť bunky tvoriť dôležité komponenty ako proteíny, lipidy a myelín (obal nervových vlákien) závisí od metylácie, možnej len v prítomnosti kyseliny listovej a vitamínu B12. Ďalšou dôležitou úlohou metionín-syntetázy je regenerácia tetrahydrolistovej kyseliny. Jej nedostatok vedie k nedostatku kyseliny metyléntetrahydrolistovej a tým k odmietnutiu reakcie tymidylát-syntetázy a k prerušeniu syntézy DNA a tiež delenia buniek či replikácie bázových párov, čím sa naruší odovzdávanie informácií a transkripcia DNA neprebehne. Výsledná porucha syntézy proteínov a delenia bunky môže vyvolať počas tehotenstva vážne poruchy v tvorbe telesných orgánov.

Po vysadení HAK je hladina vitamínu A v krvi veľmi vysoká, čo môže poškodiť tkanivo embrya, ako znetvorenia vylučovacích ciest, tváre, hlavy a CNS. HAK svojím negatívnym vplyvom na metabolické procesy znižuje úroveň hladiny magnézia v krvi, čo zapríčiňuje poruchy tlaku krvi s nedostatočným prekrvením maternice a placenty s následkom zaostalosti plodu, porúch učenlivosti a správania sa dieťaťa.

HAK znižuje príjem zinku, ktorý ako kofaktor pri tvorbe a dozrievaní bunky, je potrebný pre syntézu nukleových kyselín a podporuje normálny rast a vývoj plodu v prenatálnom období a tiež posilňuje imunitu matky.

HAK utlmuje stereogenézu – tvorbu vlastných pohlavných hormónov, zmenšovanie vaječníkov, negatívny vplyv na dozrievanie vajíčka, nefyziologické pôsobenie na sliznicu maternice, utlmuje hypotalamo-hypofyzárno-ovariálnu os. Zmeny funkcie endometria-sliznice maternice pri spontánnych potratoch dosahovali maximum za šesť mesiacov po vysadení HAK a poruchy placenty u tehotných žien možno pozorovať ešte 12 mesiacov po vysadení HAK. Deti splodené v priebehu 6 mesiacov po vysadení HAK, bývajú častejšie postihnuté anomáliami, resp. chybným utváraním.

Ukryté vývojové deficity detí, ktorých matky užívali HAK: motorické poruchy a poruchy nervovosvalovej koordinácie, poruchy rovnováhy, problémy s určovaním strán, hyperaktivita, narušené poznávacie schopnosti a pretrvávanie reflexov z ranného detstva.

Všetky hormonálne antikoncepčné prípravky sú teratogénne - spôsobujú vrodené vývojové chyby. U žien, ktoré otehotneli počas užívania HAK, vzniká tzv. VACTERL syndróm, kde sú malformáciami-znetvorením postihnuté chrbtica, konečník, srdce, priedušky, pažerák, obličky, končatiny. U dievčat matiek, ktoré počas tehotenstva užívali diethylstilbestrol, vzniká za 15-20 rokov adenokarcinóm - zhubný nádor pošvy alebo krčka maternice!


31.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 10:15 avatar
postoy-lea,
V úvode článku bolo cítiť nevraživosť voči farmaceutickému priemyslu. Ale ja som už na to zvyknutá, každý na neho len kydze, každý vidí len jeho zisky ale ostatné aktivity, ktoré vyvíja ostávajú akosi nepovšimnuté. Neviem prečo. Ale v tejto chvíli na tom nezáleží.
Prejdeme k veci. Ty si tu okopírovala akési články, v ktorých sa píše o nežiadúcich a závažných účinkoch hormonálnej antikoncepcie. Ale tu nie je nič prevratné, až na výnimku niektorých mutagénnych a karcinogénnych účinkov, o ktorých som nevedela . Všetko ostatné je známe a pacientom nikto HAK nenúti. Rozhodli sa sami. A keby brali HAK muži, malo by tiež podobné účinky na ich sterilitu a genofond ako pri ženskej HAK. A o ostatných účinkoch nehovorím. Bol by to strašne veľký zásah do celkového metabolizmu bielkovín a energetického metabolizmu a nehovorím o útlme sekundárnych pohlavných znakov. Ja nechcem zastávaž HAK a netvrdím, že je to najlepšia forma antokoncepcie a že lepšia už byť nemôže, ale je to dosiaľ najlepšia známa forma. Keď príde niekedy niekto s lepšou metódou, ktorá bude mať menej nežiadúcich účinkov, tak HAK pôjde do prdele, ale do teraz nikto s niečím lepším neprišiel.
Súhlasí činčin


32.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 10:22 avatar
Farmaku rozumiem ty vsetko sa divas optikou muzskeho oka a myslenia - nam muzom nech sa chudakom nic nestane, my nie sme ochotni ani len trosicku trpiet, zato, zeny nech trpia pocas uzivania HAK, pocas tehotnosti, pocas porodu a neskor aj pocas vychovy a starostlivosti o dieta. Je uzasne ako si nevazis samu seba a nasledne zeny. Je podla teba v pohode, ked sa nici zensky genofond, ze HAK na zenu ma mutagenne ucinky, karcinogenne a neraz sama HAK sposobuje existus zeny - to je v poho. Farmakum, farmakum je mi to luto, ze si tak zaslepena a necenis si vlastne telo a zdravie.

PS: Vsetky zeny, ktore si odzili niekolko rokov s muzmi bud v konkubinate abo v manzelstve a zrali zensku HAK - teraz lutuju a sypu si popol na hlavu, ake boli hlupe, ake velke riziko na seba brali a najsmutnejsie na tom je, ze az neskoro pochopili, ze ziaden muz na svete nestoji zato, aby zdrava zena onemocnela pripadne umrela. Nuz hold -kazda na to raz pride.


39.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 10:34 avatar
postoy-lea,
Ja nerozumiem Tvojmu mysleniu. Ja sa vôbec na svet nedívam optikou mužského oka, len sa Ti snažím vysvetliť, že uživanie mužskej HAK by malo daleko rosziahlejšie následky ako užívanie ženskej HAK.Nežiadúce účinky ženskej HSK sú závažné ale pri chlapoch by to malo ešte závažnejší a zdrvujúcejší dopad. Ale neviem či padli moje slavá na úrodnú pôdu, asi nie.
A ten P.S čo si napísala je úplne smiešny. Každá ženy, ktorá brala HAK ju brala z vlastnej vôle a nie z donútenia. A keď niekomu HAK nevyhovuje, tak použije inú metódu. HAK predsa nie je jediná.
A čo sa týka tej mužskej zodpovednosti, tak podľa mňa rozumný, inteligentný, slusný a zodpovedný chlap si je vedomý čo činí a za následy bude niesť patričnú zodpovednosť.


40.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 10:38 avatar
Farmakum nesuhlasim, vsetci odbornici vedia, ze muzska HAK, muzska sterilizacia - je vzdy menej nebezpecna pre zdravie, ze je aj najmenej bolestiva, najmenej financne nakladna - oproti zenskej. Muz s takym pridavnymi menami akeho si uviedla v poslednej vete ani neexistuje.


44.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 10:46 avatar
postoy-lea,
Je rozdiel sterilizácia ako forma antikoncepcie a hormonálna antikoncepcia. To sú dva rozdielne pojmy, ktoré treba rozlišovať. Sterilizácia ako forma antikoncepcie je chirurgický zákrok, pri ktorom sa mechanicky uzatvoria semenovody. Ale hormonálna antikoncepcia účinkuje tak, že vytesní testosterón z jeho receptorov a tým má žiadúci antikoncepčný účinok ale nežiadúce na celkovom metabolizme. Je jasne , že sterilizácia chlapa je lacnejšia a bezpečnejšia ako ženy. Pokiaľ by sa jednalo o takúto formu antokoncepcia mal by ju podstupovať chlap, pokiaľ hovoríme o hormonálnej antikoncepcii, túto by mali užívať ženy.
Čo sa týka toho muža s uvedenými prídavnými menami, viem asi som naivná, no verím že dobrý chlapi ešte nevymreli.


47.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 10:52 avatar
Farmakum ano su to odlisne formy. Obe formy by mali z hladiska ucinnosti, nizkeho rizika, bolesti, financnych nakladov uzivat muzi, lenze muzi sa nechce, boja sa o seba, su to slabosi a zbabelci - v tom je pes zakopany. Dobri muzi existuju to je iste - ale vzhladom na kvality, ktore si uviedla v prispevku c. 39 - to budu muzi v celibate alebo homosexuali.


49.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 10:57 avatar
postoy-lea,
Ja sa Ti tu snažím vysvetliť, že hormonálna antokoncepcia pre mužov je horšia ako HAK užívaná ženami. Áno, aj HAK pre ženy je zlá ale pre mužov ešte horšia. Obávam sa, že opäť moje slová nepadnú na úrodnú pôdu.
No ale to, že väčšina chlapov sú zbabelci na tom sa zhodneme   


52.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 11:04 avatar
Farmakum aspon na niecom sa zhodneme, to som rada. Uz ta nebudem dusit.  


54.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 11:08 avatar
postoy -lea,
Som rada, že sme sa zhodli aspoň na niečom, aj keď sme v hlavnej téme tejto debaty spoločné východisko a mne to nedá. Može sa Ťa opýtať na jednu pomerne osobnú vec??


55.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 11:09 avatar
Farmakum, mozes, je to anonymne, preto clovek sa nemusi bat povedat pravdu a rozpravat uprimne co si mysli.


56.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 11:10 avatar
postoy-lea,
Máš manžela?


59.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 11:16 avatar
Farmakum, nie som slobodna a bezdetna. A ked vidim a pocujem "stastne" zeny po par rokoch manzelstva a materstva, resp. sa rozpravam uz so seniorkami - tak ani jedna neskace od radosti meter dvadsat - ake bol zivot v manzelstve uzasny a ake maju dobre a vdacne deti.


61.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 11:25 avatar
postoy-lea,
Tá odpoveď je formulovaná tak, že ja z nej nevídem. Ale to nevadí, cieľom tejto debaty nie je zisťovať Tvoje rodinné pomery. Chcela som však poukázať na hypotetickú situáciu, že máš manžela, ktorého ľúbiš, s ktorým si šťastná a máte spolu deti v takom počte ako ste chceli a povedali ste si, že vám to stačí a ďalšie už nechcete. A teraz dala by si svojho manžela bez mihnutia oka vysterilizovať alebo by si ho donútila brať hormonálnu antikoncepciu, ktorá by ho ničila, pričom by si dobre vedela že keby si hormonálnu antiokoncepciu užívala Ty tie nežiadúce účinky by boli menšie?? Nechala by si a kľudne by si sa na to dokázala pozerať ako Tvoja milovaná osoba trpí?? Alebo by ste ako formu antikoncepcie, ktoá neškodí nikomu rozhodli sexuálne abstinovať??
Prepáč ak som sa Ťa dotkla, nebolo to cieľom tohto príspevku. Ak Ti je nepríjemné na to odpovedať, úpne Ťa chápem.


62.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 11:32 avatar
Som slobodna a bezdetna. Viem presne ako by som to urobila, keby som bola v manzelstve a mala aj dostatocny pocet deti. Sadla by som si s milovanym muzickom za stol a porozpravala. Prva by som kladla otazky ja. Opytala by som sa ho, ci ja mam brat HAK a ci mam ja mam postupit sterilizaciu. Ak by on povedal, ze ja to mam podstupit, tak v tom momente by som ho ja zacala presviedcat na muzsku HAK alebo na vazektomiu. Ak by bol zodpovedny, cestny a teda by nesuhlasil, aby som to brala resp. isla pod noz, tak by som aj ja bola taka k nemu. A hladali by sme ine zdraviu neskodlive cesty -najlepsia by bola nesexovat a druha najlepsia by bola kondom.


63.
označiť príspevok

farmakum žena
   5. 4. 2010, 11:46 avatar
No, tak by ste natiahli gumu a vybavené   
Súhlasí postoy-lea


23.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 09:59 avatar
Nepriaznivé účinky hormonálnych antikonceptív

autor: MUDr. Milan Puchala,CSc. internista-kardiológ
zdroj: www.lpp.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk(Liga pár páru)

O nepriaznivých účinkoch hormonálnych antikonceptív
a sterilizácie na ženský organizmus

Mnohé denníky a týždeníky poskytujú v poslednom čase stále veľa priestoru na svojich stránkach propagácii hormonálnej antikoncepcii, sterilizácii, z tvrdenia ktorých vyplýva “jedinečnosť týchto postupov”.
Dovoľte prehovoriť aj tým, ktorí s ich následkami bojujú, často aj o záchranu života ale aj v mene tých, ktoré už nemôžu prehovoriť.
Moja 26 – ročná medicínska prax internistu-kardiológa, niekoľkoročné skúsenosti konziliárneho internistu a tým neustály kontakt s jednotlivými odborníkmi poskytli mi spoznať ich profesionalitu i úskalia, ktoré z nej môžu vyplynúť na úkor globálnejšieho pohľadu na chorého, ako objektu medecínskeho bádania v tom najširšom slova zmysle.

Jednotlivé poznatky o nepriaznivých dôsledkoch hormonálnych antikonceptív a sterilizácie na ženský organizmus odprednášal som v roku l987 na XXVI. Východoslovenských lekárskych dňoch v Novom Smokovci a v decembri l987 na X. Endikrinologických dňoch – reprodukčnej endokrinológie v Plzni.

Hormonálne antikonceptíva sú syntetické /umelo pripravené/ ženské hormóny /estrogény/, na ktoré ženský organizmus v mnohých prípadoch reaguje obranne. V dôsledku snahy znížiť percento výskytu týchto nepriaznivých účinkov na ženský organizmus bolo poznanie, že znižujúcou veľkosťou dávky týchto preparátov sa znižuje aj frekvencia výskytu vedľajších účinkov, čo je dnes akceptovanou skutočnosťou u všetkých producentov hormonálnych antikonceptív. Skúsenosti však ukazujú, že týmto riešením síce došlo k poklesu výskytu vedľajších účinkov, ale iba v oblasti menej závažných komplikácií. Avšak závažné, často život ohrozujúce komplikácie sa týmto opatrením nezredukovali. Potvrdením toho je skutočnosť, na ktorú upozorňuje už dlhodobo skupina francúzskych lekárov, ktorá obohatila medicinske poznatky v tejto oblasti v roku l991 – V. Beaumont et al.: Oral contraceptives, sex steroid – induced antibodies and vascular thrombosis: results from 1318 cases. Eur. Heart J., 12, 1219 – 1224, 1991/.

Títo autori podrobili dôkladnej analýze 1 318 žien, ktoré užívali hormonálne antikonceptíva, a u ktorých objavili žilné alebo tepenné trombózy /končatín včítane pľúcnych embolizácií, vencovitých srdcových ciev, mozgových ciev, pečeňových žíl a pod./. Do štúdie zaradili aj kontrolné skupiny žien, ktoré neužívali hormonálne antikonceptíva a skupinu žien, ktoré síce užívali hormonálne antikonceptíva, ale v čase štúdie ešte nemali klinické príznaky spomínaného ochorenia.

Výsledky sa dajú zhrnúť do nasledovného, tzv. antiethynil-estradiolové protilátky /protilátky proti hormonálnym antikonceptívam/ sa neobjavili u žiadnej zo žien, ktoré neužívali hormonálne antikonceptíva. Objavili sa až u 33 % žien, ktoré užívali hormonálne antikonceptíva, ale v čase štúdie sa u nich ešte neobjavili klinicky rozpoznateľné ochorenia horespomínaného charakteru. Až v 72 % prípadov sa objavili spomínané protilátky u žien s hormonálnymi antikonceptívami a súčasne boli zaradené do súboru 1318 žien s rôznymi formami žilnej alebo tepennej trombózy.

Vysvetlenie tohto javu tkvie v tom, že vzniknuté protilátky reagujú s cievnou stenou /imunologický proces/ a podmieňujú tvorbu trombóz – krvných zrazením s následným upchatím týchto ciev. Konštatujú, že prítomnosť týchto protilátok u zdravých konzumentiek hormonálnych antikonceptív predstavuje skryté riziko vzniku trombózy. Ďalším ich poznatkom je skutočnosť, že prítomnosť týchto protilátok je už celoživotná a neodstráni sa ani po vy nechaní hormonálnych antikonceptív. Potrvdzujú, že znížením veľkosti dávky estrogénov v tabletách znížil sa iba výskyt žilných trombóz, neznížil sa však výskyt tepenných trombóz, ako aj neznížila sa úmrtnosť podmienená týmito preparátmi. To je v súlade s poznaním, že veľkosť dávky estrogénu v tabletách hormonálnych antikonceptív neovplyvňuje tvorbu týchto pre život tak nebezpečných protilátok.V decembrovom čísle Vnitřního lekářství z roku 1994 vyšla práca zo zdravotníckeho zariadenia NsP Jeseníky pod názvom: “Je perorální antikoncepce bezpečná?” Ide o popis 4 mladých žien so život ohrozujúcou pľúcnou embolizáciou, ktoré užívali rôzne typy hormonálnych antikonceptív.

Pacientka narodená v roku 1975, tri mesiace užívala preparát Neogast. Prijatá pre opakované synkopy /stavy bezvedomia/ pod obrazom rozvíjajúceho sa šokového stavu. Potvrdená masívna pľúcna embolizácia, stav sa podarilo zvládnuť fibrinolytickou liečbou.

Pacientka narodená v roku 1969, užívala tri mesiace preparát Diane 35. Prijatá s obrazom opakovaných synkop, resuscitácia včítane trombolitickej liečby bola bez efektu, pacientka zomrela. Pitva potvrdila masívnu pľúcnu embolizáciu.

Pacientka narodená v roku 1974 po ročnom užívaní preparátu Trinovum prijatá pre bolesti v pravom hrudníku a následného zápalu hlbokých žíl ľavej dolnej končatiny. Potvrdená embolizácia do pľúc. Po trombolytickej a antikoagulačnej liečbe stav upravený.

Pacientka narodená v roku 1964 užívala mesiac preparát Cilestin. Prijatá pre synkopu s následným rýchlych rozvojom šoku, echokardiograficky potvrdený rozsiahly trombus v pravej predsieni, ktorý vzápätí embolizoval a vyvolal zástavu krvého obehu. Komplexná resuscitácia v trvaní 45 minút, včítane trombolytickej liečby viedli k obnove životných funkcií s následnou záchranou života.

Ako by asi reagoval gynekológ, ktorý by bol svedkom takejto udalosti, boja pacienta o život, boja celého tímu lekárov o záchranu života? Zmenil by názor na toto jeho počínanie, alebo by hľadal rôzne ospravedlnenia, filozofie, ktoré by nijako už neovplyvnili životný osud? On to nevidí, alebo to nechce vidieť, pretože dôsledky jeho konania sa odohrávajú na interných, neurologických a resuscitačných oddeleniach.

Masívne pľúcne embolizácie sú väčšinou bez lekárskej pomoci smrteľné, v mnohých prípadoch aj po vyčerpaní všetkých dnes v medicíne známych opatrení sa nepodarí život zachrániť. Takto postihnutý obyčajne končí život mimo dosahu lekára. Tí, ktorí sa dostanú s masívnou pľúcnou embolizáciou do kontaktu so zdravotníckym zariadením, predstavujú iba vrchol plávajúceho ľadovca.

Tieto skutočnosti v mojich prednáškach aj publikáciách opakovane zdôrazňujem. Poukazujem na ne, aby gynekológ, ktorý propaguje hormonálne antikonceptíva mal predovšetkým toto na zreteli, a aby sa cítil zodpovedným za možné následky, pretože tieto prostriedky ponúka zdravým ženám. V každej gynekologickej ambulancii a čakárni sú dnes tieto preparáty formou firemných letáčikov propagované a prezentované ako neškodné. Ani v jedinom prípade som sa nestretol v praxi so ženou užívajúcou hormonálne antikonceptíva, aby bola vyrozumená gynekológom o týchto možných, často život ohrozujúcich dôsledkoch. Potvrdením tejto skutočnosti je aj forma prezentácie popredných slovenských gynekológov na stránkach denníka SME, Nového času a Slovenky.

Pre čitateľa si dovolím poodhaliť ovzdušie, v ktorom sa niesli diskusie na spomínaných XXVI. východoslovenských lekárskych dňoch v roku 1987 a na endokrinologických dňoch - reprodukčnej endokrinológie v Plzni v r. 1987, na ktorých sa zúčastnila aj moja kolegyňa - okresná endokrinologička, a tak dať čitateľovi objektívne podklady pri formovaní svojho názoru.

K prednáške v Novom Smokovci diskutovali dvaja primári interných oddelení a potvrdili zo svojej praxe a literárnych poznatkov škodlivosť hormonálnych antikonceptív na ženský organizmus. V tomto duchu sa k nim pripojil aj diskutujúci neurológ. Avšak okresný primár - gynekológ nevyberaným spôsobom, bez medicínsky adekvátnych argumentácií sa tomu bránil a skončilo sa to až osobným osočovaním, ktorého sa mi dostalo po prednáške a diskusii. Situáciu zachránil tam prítomný pán akademik MUDr. Branislav Lichardus, DrSc., ktorý odporúčal túto prednášku prezentovať na nastávajúcich Endokrinologických dňoch v Plzni, kde mali byť vtedy najpovolanejší špecialisti – gynekológovia a endokrinológovia.

Keď som prednášal v Plzni, predsedal istý pražský sexuológ, ktorý v úvode diskusie k mojej prednáške začal asi takto: “Viete kolega, nedávno som sa vrátil z USA a tam 14-ročné dievčatá bežne užívajú hormonálne antikonceptíva... “Na toto konštatovanie sa z radov poslucháčov postavil pán prof. MUDr. Schreiber, DrSc. s konštatovaním, že nás na tomto fóre nezaujíma ako si počínajú 14-ročné dievčatá v USA, sú to záležitosti predovšetkým komerčné, ale že sa plne zhoduje s témou, ktorú predniesok kolega zo Slovenska s konštatovaním, že Endokrinologická spoločnosť už pred dvoma rokmi zaujala jednoznačné stanovisko k hormomálnym antikonceptívam. Tieto prostriedky sú také škodlivé, že majú byť z trhu stiahnuté. Konštatoval, že naši gynekológovia pokračujú v tejto praxi a nerešpektujú toto varovanie. Jeho stanovisko o nepriaznivých dôsledkoch hormonálnych antikonceptív potvrdili aj dvaja ďalší pražskí internisti. Keďže pán adademik MUDr. B. Lichardus, DrSc. bol v tom čase predsedom Československej endokrinologickej spoločnosti, vyzval tam prítomných gynekológov, ktorí zastupovali v tom čase asi 3 000 odborníkov – gynekológov v Československu, aby sa vyjadrili k prednesenej problematike. Na toto vyzvanie ani jeden z nich nereagoval.

Dovolím si citovať jeden z písomných ohlasov z Vítkovíc na publikované práce o škodlivých účinkoch hormonálnych antikonceptív. Citujem: “Chcem Vám poďakovať za článok – Niekoľko poznámok k nepriaznivých účinkom hormonálnych antikonceptív, ktorý ste uverejnili v Praktickom lekáři 69, 1989, č. 7. Moja dcéra /narodená 1966/, žijúca v Amsterdame, po polročnom užívaní hormonálnych antikonceptív začala trpieť rôznymi ťažkosťami, ktoré vyvrcholili v bezvedomí s kŕčmi. Privolaný pohotovostný lekár vyslovil domnienku, že ide o epilepsiu. Po jej telefonickom oznámení spomenula som si na Váš článok a článok MUDr. Kříža /Praktický lekař, 65, 1965, č. 7/ a prikázala som jej okamžite antikoncepciu vynechať. Odvtedy, ako antikoncepciu neužíva, všetky ťažkosti sa stratili a opakované neurologické vyšetrenia sú bez nálezu.

Je nutné konštatovať, že podobne ako u nás nie je táto problematika lekárom známa a žiadny zošetrujúcich lekárov /pohotovostný lekár, praktický lekár a neurológ/ sa jej na skutočnosť, či užíva hormonálne antikonceptíva, neopýtal. Tým viac som vďačná za fakty, uverejnenie, ktorých uchránilo moju dcéru pred ďalšími, pravdepodobne tragickými dôsledkami. S úprimnou vďakou PhDr. XZ /kópia listu v redakcii/.

Záverom treba o hormonálnych aktikonceptívach konštatovať, že až 1/3 žien užívajúcich tieto prostriedky zareaguje na hormonálne antikonceptíva tvorbou protilátok, ktoré poškodzujú cievnu stenu a majú za následok trombózu – jej upchatie, s možnými až smrteľnými dôsledkami.

Je nezodpovedné od každého gynekológa, o to viac od ich najvyšších stanovských predstaviteľov, ak táto zavádzajúco na stránkach dennej tlače informujú o týchto prostriedkoch a dezinformujú verejnosť, a aj v dennej praxi túto skutočnosť obchádzajú, aby získali ženy na konzumáciu týchto prostriedkov.

Zostáva otázkou, čo tým gynekológovia sledujú, keď na takého silné argumenty nereagujú. Stavajú sa k ľudskému životu benevolentne? Na stránkach denníka SME sa cítia byť dotknutí, že sú spoločnosťou absurdne označovaní za bojovníkov za prerušenie tehotnosti. Svedčia o tom pripojené počty prerušeného tehotenstva v rokoch 1987 – 89, v priemere 50 tisíc prerušených životov ročne na Slovensku. Neviem o tom, žeby tieto prerušenia realizoval iný lekár ako odborný lekár – gynekológ (česť výnimkám, ktoré poznám aj z najbližšieho okolia, ako aj osudy týchto svedomitých lekárov – gynekológov). Ospravedlnili sa spoločnosti za túto genocídu národa, ktorú za čias minulých rokov robili pod rúškom štátnej ideológie, ktorej sa stali poplatnými a presadzovali aj štátnu politiku sterilizácie žien, keď žena bola za tento úkon aj finančne odmenená?

Terajšie uprednostňovanie hormonálnej antikoncepcie pred prerušením tehotenstva mi pripadá ako prestupovanie z blata do kaluže. Tým blatom je likvidácia plodu a kalužou je žena, poznamenávam, že zdravá, ktorá je vystavená až život ohrozujúcim následkom hormonálnych antikonceptív.

O sterilizácii žien sa gynekológovia v spomínaných periodikách vyjadrujú, že bezprostredné riziko tohto zákroku nie je vyššie, ako je riziko pri narkóze. S tým sa dá plne súhlasiť. Ale opäť zabudli pripomenúť skutočnosti, ktoré ich kolegovia na stránkach gynekologických a endokrinologických štúdií nezabúdajú konštatovať. Sú to práce Cattanacha z r. 1988, ktorý na veľkom súbore sterilizovaných žien zistil predčasné zníženie činnosti vaječníkov s prejavmi, ktoré klinicky rozdelil do troch skupín:

- abnormálne maternicové krvácanie
- somatické prejavy – srdcovo-cievne, poškodenie svalstva,kostí a prejavy na močovopohlavnom ústrojenstve
- psychologicko-psychiatrické prejavy

V spomínaných publikáciách som uviedol klasický príklad takto postihnutej ženy. V snahe zbagatelizovať tieto poznatky, určitá skupina gynekológov u nás urobila dotazníkovú akciu sterilizovaných žien a veľkodušne spochybnila tieto poznatky tak precízne medicínsky doloženej Cattanachovej štúdie, ale aj iných. Uvediem závery zo 106. kapitoly – Ženská sterilizácia, v knihe K. L. Beckera z r. 1990 Principlex and practice of endocrinology and metabolism. Citujem: “Možnými dôsledkami tubálnej sterilizácie závažného významu sú stavy nepravidelného maternicového krvácania a bolesti panvy, ktoré sú označované ako posttubálny sterilizačný syndróm. Mnoho žien, ktoré sa podrobili sterilizácii, trpí týmito príznakmi”.

Takéto ženy sú už v mladom veku odkázané na náhradnú hormonálnu liečbu, aby sa zmiernili ich ťažkosti. Našťastie, pri tejto liečbe sa aplikujú prirodzené etrogény, ktoré sa podávajú v neporovnateľne vyšších dávkach, a pretože sú prirodzenej povahy, organizmus na takéto lieky reaguje priaznivo.

Zámerom týchto riadkov bolo zodpovedať na otázku nastolenú už jeho názvom: Prečo nepoznať pravdu o nepriaznivých účinkoch hormonálnych antikonceptív a sterilizácie na ženský organizamus? Impulzom k tomuto rozhodnutiu bol článok v denníku SME, ktorý ma postavil do nezávideniahodnej pozície: mlčať znamená svedčiť. Nemal som v úmysle sa týmto osobne niekoho dotknúť. Ak by sa predsa niekto cítil byť dotknutý a bránil by sa nemedicínskymi argumentmi, dôsledky ktorých osobne z mojej praxe nepoznám z nedávnej minulosti, verím, že ich zvládnem, pretože hodnoty pravdy sú mi neporovnateľne cennejšie ako falošné osobné sympatie.

Nakoľko sa mi tento zámer podarilo splniť, to ponechávam na rozhodnutie čitateľa.

Autor: MUDr. Milan Puchala, CSc. internista-kardiológ


25.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:01 avatar
Drahé Božie Dieťa "ruwolf". Pokoj s Tebou

Takže aká metóda je najlepšia ?

Dakujem, že si ...


26.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 4. 2010, 10:03 avatar
Pýtaš sa, ktorá forma hriechu je najlepšia?
Žiadna!


28.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:05 avatar
Ďakujem, že si ...


29.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:08 avatar
Drahé Božie Dieťa "ruwolf" . Pokoj s Tebou

Mna však viac zaujíma, čo manželia majú považovať za najlepšiu metodu (spôsob), ak chcú užívať pohlavný styk, ale aby to malo, čo najmenšie negatívne následky (a vyhli sa tak smrteľným hriechom). AK môžeš, tak napíš, ktoré z tých 3 je najlepší !

Dakujem vopred. God bless you +


30.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 10:13 avatar
Rodina ja ti poviem, ktora z tych troch je najprirodzenejsia. To ja ta tretia - prerusovana suloz.
Súhlasí markéta


34.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 4. 2010, 10:25 avatar
Hriešnica, Onan bol za to potrestaný smrťou!  
Súhlasí postoy-lea


36.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 4. 2010, 10:26 avatar
Čo nečítaš príkazy Božie?
Máte plodiť a množiť sa!  
Všetko, čo tu spomínaš, sú rovnako odporné hriechy!


33.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:24 avatar
Drahá sestrička "lea". pokoj s Tebou

Dakujem za tvoj názor a čohovoríš na 1. B.M. ???

Tam to nie je bez prerušovania, čím sa manželia môžu spokojnejšie jeden druhému odovzdať.

Damkujem, že si ...


37.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 10:27 avatar
Rodina to sa mi paci, ze so mnou hovoris uctivo a s laskou , na to si ja potrpim . Prva metoda B.M, zase len obmedzuje zenu, zena si muse merat, zapisovat a vyhodnocovat - je to pripustne a v sulade s Bohom, len v tom pripade, ked trebars tu istu rannu hodinu bude vstavat manzel, on jej vopcha teplomer do posvy, on bude zapisovat a vyhodnocovat - aby sa aj on rovnocenne zucastnil na celej procedure. Neze on bude vylihovat a ona chudak, bude skoro rano vstavat, merat, zapisovat.


35.
označiť príspevok

arašid žena
   5. 4. 2010, 10:26 avatar
Familimvn, ej, bisťu dade na doline, brat môj , tam kdesi - kde si..... otázka veľmo - preveľmo ťažká...bo koľko ľudí , toľko chutí, pováh, názorov.... a preto odpoveď bude taká istá. Ale , priznám sa ti, z celej tej rošády písmenok, názorov, ma najviac zaujala jedna veta:" Ďakujem, že si....
A tým pádom už viem , aký je Tvoj osobný názor, tá veta nie je vyslovená a napísaná len tak! Mám pravdu? Tak miesto mojej odpovedi na tvoju otázku, ťa prosím , brašuľo môj , odpovedz, či som trafila do čierneho!
Súhlasí postoy-lea


38.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 10:30 avatar
Arasid pises vzdy k veci a este aj s istou davkou humoru, rada ta citam.
Súhlasí rodinamvn


41.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:39 avatar
Drahá sestrička "arašid" Pokoj s tebou

Dakujem za tvoj príspevok a tiež ma pobavil Nič v zlom, to nárečie som dlho nepočul. Myslím, že je od Detvy, alebo inde ?

Ale čo sa týka tvojej otázky, tak tiež simyslím, že vďačnosť hovorí za seba, len je dôležitejšie aby sme sa viac sústredili na vážne skutočnosti, kvôli k ktorým som aj napísal túto tému.

Čo hovoríš na to ty ? Ktoré z 3. je najlepšie a prečo ? Dakujem, že si prijala pozvanie kdiskusii


42.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:43 avatar
Drahý braček "ruwolf". Pokoj s Tebou

Dakujem za tvoj názor a tak ma zaujíma, že kedy (v akom prípade) pohlavný styk nie je odporným hriechom ?
Dakujem, že si ...


45.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 4. 2010, 10:46 avatar
No predsa vtedy a len vtedy, keď je vykonávaný s úmyslom splodenia.  


43.
označiť príspevok

arašid žena
   5. 4. 2010, 10:43 avatar
Som rada, bo ja rada píšem.A nemôžem sa zbaviť dojmu, že tuhľa, náš brat, chce postupne, ako nazbiera názory na danú tému, vyrukovať s tým, že súložiť by sa malo len vtedy, ak chceme splodiť dieťa. Hm....Možno sa mýlim, ale je to momentálne môj pocit.
Máme to ťažké, my ľudia, na svet prichádzame spôsobom jediným, inak to ani nebude, vždy to bude mužská a ženská spermia a vajíčko... Nuž ale môžeme za to, že oná "činnosť" je taká lákavá, pretože končí tak "rozkošne"? Veď, pováž, koľko sporov, domácich škriepok a iného, čo nás stretá v živote, sa v tej posteli týmto spôsobom "urovná"! Keby rozkoš bolela, nemali by sme také problémy, ale ona , naopak - n e b o l í!A dobre vieme z "histórie" -, že oná činnosť bola kedysi "jediným potešením chudobných" , ajkeď to znie trošku ironicky, ale je to tak! Veď ako inak by bolo dostatok "poddaných", keby v danej dobe ľudia poznali bod l,2,3 ?


46.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:52 avatar
Drahá sestrička "Lea". pokoj s tebou

Dakujem za odpoved na B:M. Kedže zo spomínaných 3. dávaš prednosť 3. čiže prerušovanému pohl.styku, zaujíma ma ešte tvoj názor na jednu otázku: počula si o NECHCENÝCH DETÍ ?
To znamená, že dieťa sa narodí nechcené, pretože rodičia (aspon) jeden z nich nechcel, aby sa dieťa narodilo. Negatívny následok je ten, že po psychickej stránke dieťaťa je narušený vzťah medzi ním a rodičom, ktorý dieťa nechcel.

"Aj keby otec a mať na teba zabudli, Ja na teba nezabudnem, hovorí Pán" Boh ťa miluje a más tebou úžasný plán


51.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 11:03 avatar
Rodina predstav si, ze viem! Ja som bola nechcene dieta! A nikdy na to neviem zabudnut, ako otec vycital mame, ze ju oplodnil a ona otehotnela. Preto budem vzdy hovorit a bojovat za muzsku sterilizaciu - vazektomiu.


70.
označiť príspevok

marska
   6. 4. 2010, 11:49 avatar
základ záhady?


48.
označiť príspevok

arašid žena
   5. 4. 2010, 10:54 avatar
Braček, poviem ti to takto - tým, že si vyslovil vetu "Ďakujem, že si...", vyjadril si tutovo jedno: Keby tvoji rodičia používali bod 1,2,3 , nemal by som komu ďakovať!
Tak teda k veci: O živote už viem koľko-toľko, hoci som presvedčená v niektorých momentoch, ktoré musím zdolávať, že vlastne neviem nič! Hm! Prežila som naplnený život - splodili sme spolu tri deti.... A nikdy som nepoužívala chémiu, či drogériu ))), bolo to viac na báze opatrnosti, hoci s rizikom, či sme opatrní dostatočne! Mala som šťastie - vyšlo nám to, aj plánované rodičovstvo nám vyšlo, teda v dvoch prípadoch určite, tretí prípad bol just opačný, ale výsledok rovnaký - radosť taká istá ako v dvoch predchádzajúcich.
Lenže doba pokročila, veda tiež, dnes už neplatí -" kedysi bolo osem detí a stačila jedna izba, dnes stačí jedno dieťa a dobré je mať osem izieb!" Rozhodne som za bezpečný sex - každý nech si zvolí to, čo obom vyhovuje a neškodí ich zdraviu, len sa priznám, že by viac veda mala myslieť aj na ochranu mužskú, alebo, lepšie povedané, mali by i muži byť viac zodpovednejší a ak taká ochrana existuje / okrem kondómov/, nebáť sa ju aplikovať pri sexe. Nebolo by toľko "nežiadúcich detí", ktoré potom po celý život nesú "svoj kríž za svojích rodičov".


50.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   5. 4. 2010, 10:59 avatar
...milovaní bratia a sestry .. v Božej Rodine (Ef 2,19). Pokoj Vám

Dakujem za Vaše príspevky a som rád, že máte v sebe túžbu po láske a pravde. Za každý dobrý prejav vašej dobrej vôle ako aj dobrých poznámok. Na nejaký čas sa odmlčím a ked budem môcť, tak sa ozvem.

Zatiaľ požehnaný Deň zo vzkrieseným Ježišom. Ježiš Vás miluje a zjavuje sa k vôli nám. God bless you +
Súhlasí postoy-lea


53.
označiť príspevok

postoy-lea
   5. 4. 2010, 11:06 avatar
Bracek Rodinamvn - prid zase, je tu s tebou celkom fajn diskusia. Posielam ti pusu na cielko. 


57.
označiť príspevok

arašid žena
   5. 4. 2010, 11:11 avatar
A nedá mi ešte dodať jedno - je mi hrozne ľúto , keď vidím biedne rómske deti, večne hladujúce, bosé, s divým pohľadom v očiach. Od narodenia vedené rodičmi k životu, už vopred odsúdenému k živoreniu, klamstvu, kradnutiu,nenávisti k svetu, ktorý im "nežičí", rozumovo zaostalé, choré, invalidné už pri samotnom zrode v tele matky. A predsa ich celý svet necháva vo svojej špine, biede, humuse, pretože čo už.... Tu by som začala s obrodou - nehľadiac na božie prikázanie o tom, že každý má právo na život. Iste - ale na ž i v o t , to, čo oni ž i j ú - to nie je život hodný človeka.Len by niekto skúsil obmedziť ich množenie!
Poviem ti jeden "vtip": "Vieš, prečo je prváčik Dežko na základke taký nebezpečný? Lebo jeho tatko je ôsmak a chodí na tú istú školu!"
A takisto - pozrime sa India, bieda,hlad,cholery,beznádej... na jednej strane, na druhej strane bohatstvo nad mieru!A náboženstvo - keby nebolo toho, tak by sa ľudia nasýtili, veď kráv tam behá viac, ako detí do školy!
Vždy je tu - v každom náboženstvo čosi, čo brzdí - čo obmedzuje, a vždy je to na úkor človeka - prozaicky povedané!!!
A preto naša Zemeguľa trpí, určite má z toho depky, že nie je nafukovateľná, že by sme sa tu všetci pomestili, aby mal každý to svoje miesto pod Slnkom, dôstojné a hodné človeka!
Ja viem, vraví sa, chudoba cti netratí ..... pred Bohom sme všetci rovní....iste , s plným žalúdkom a tučným kontom sa Božia pravda hlása ľahšie - česť výnimkám!!!


58.
označiť príspevok

arašid žena
   5. 4. 2010, 11:14 avatar
Tak , šťastnú cestu, Rodina, príď, rada si s tebou podiskutujem, to si píš, braček!Tvoja sestra, Hanka
Súhlasí postoy-lea


65.
označiť príspevok

Natalia žena
   5. 4. 2010, 16:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2010, 14:23 avatar
No ked aj teba nazve dietatom božím, tak zdochnem smiechom.


66.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   6. 4. 2010, 11:24 avatar
Najlepšie je nesexovať ) ale nie , normálne mzslím si ,že ak niekto chce prášiť celé dni a noci , mali by použiť kondóm a neriešiť to )
Súhlasí marska


67.
označiť príspevok

jana lane žena
   6. 4. 2010, 11:25 avatar
..ako si to skarede napisal....ze prasit 


68.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   6. 4. 2010, 11:27 avatar
Prepáč janka , mal som na mysli , že ak chce niekto , celé dni vkladať stoporený pohlavný úd , do pošvy mal by použiť kondóm )


69.
označiť príspevok

jana lane žena
   6. 4. 2010, 11:32 avatar
...idem ja ...s detmi niekam von..slniecko svietipo tyzdni....pekny den Vam 
Súhlasí ruwolf


71.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   6. 4. 2010, 14:10 avatar
Drahé Božie Dieťa "Jane". Pokoj s tebou  

Som rád, že si starostlivá o svoje "ratolesti" a ked budeš mať čas, tak by ma zaujímal tvoj postoj k užívaniu prezervatívu (kondom). Dakujem vopred. God bless you +


72.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   6. 4. 2010, 14:22 avatar
Vážení a ctení ...Drahí bratia a sestry.... Pokoj a láska nech je medzi nami  

Dakujem za Vaše príspevky a ako vidím, tak aj v tejto téme sa niektorí vyjadrili k používaniu prezervatívu ako k prostriedku,ktorý je lepším ako ...
Zaujíma ma Váš názor na to, keby ste zistili (presvedčili sa), že prezervatív nie je spoľahlivý až nebezpečný a to v tom, že aj napriek jeho použitiu sa stávajú prípady, že žena otehotnie. Predstavte si, že nechcete počať dieťa a predsa sa to stane, aj ked ste použili prezervatív.

Neide ani tak o to, aby sme sa presviedčali, či je to možné, ale skôr o to, že keby to bola pravda, tak čo by ste odporúčali ? Čomu dať prednosť: iným antikoncepčným prostriedkom alebo sa radšej zdržať pohlavnéhostyku. Dakujem, že ste ...


74.
označiť príspevok

rains
   6. 4. 2010, 14:29 avatar
daj pokoj s metodami clovece..ludia sexuju ked maju na to chut a chce sa im. Co tam po metodach. Mi pripominas komunistov, ktori sa bez planu nesli ani vysrat. Dam ti radu, ser na metody a uzivaj si sexu pokym mozes. Od 25-ky vykonnost klesa a jedneho dna sa zobudis a budes ho mat len na cikanie.


75.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   6. 4. 2010, 14:36 avatar
Drahý braček "rain". pokoj s tebou

Zrejme sa nerozumieme. Predstav si, že tvoja milovaná osoba užíva pohlavný styk s prezervatívom(čo uznávaš ) a po čase príde na svet dieťa (nechcené dieťa), pretože prezervatív nebol tak dokonalý ako sa zdá.

Zaujíma ma aj tvoj názor, čomu by si dal prednosť, keby si vedel o tom. ??? (kedže predpokladám, že by si nechcel, aby k takému niečomudošlo, alebo ti to je jedno ?) Dakujem, že si ...


76.
označiť príspevok

rains
   6. 4. 2010, 15:14 avatar
no drahy bratcek rodinamvn. Jedina zarucena antikoncepcia je "neondzit". teda hubou k stene a prdelami k sebe. Nic nie je 100%-ne mimo smrti a dani. Ziadna antikoncepcia nie je 100%-na.
Ale ak by moja milovana osoba mala pohlavny styk a cakala by dieta, tak bud by si dala tabletku po, alebo by sla na potrat (to v pripade, ze by dieta nechcela). Alebo ak by sa rozhodla si ho nechat tak by si ho nechala. Je to jej vec a jej rozhodnutie.


77.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   6. 4. 2010, 16:40 avatar
Drahý braček "rain". Pokoj s tebou

Dakujem za úprimnú odpoved a ocenujem, že si sa vyjadril, pretože aj to môže pomôcť druhým...

Ked som si to prečítal spomenul som si na ženy, ktoré po interupcii (ináč povedané po zákroku kedy počatý plod odstránia) mávajú stavy úzkosti a nevedia sa ich tak ľahko zbaviť. Zaujímalo by ma,či vieš že aj muži majú podobné problémy a a čo by si odporúčal svojej milovanej, ešte skôr ako by chcela podstúpiť niečomu takému. Dakujem, že si ...


78.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2010, 16:53 avatar
zaujima ma ci anozaj veris v spasenie svojej temnej duse rodina , kedze tu siris oplzle temy o nejakych dotykoch v intímnych oblastiach. Vari nevies , ze slovo evokuje úredstavu a tvoja tema o tychto intymnych stretoch zamaskovaná za rusko manzelstva podporuje ludi mysliet na sexualny akt. Mal by si sa 666x pomodlit,aby ta aj diabol ocul.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:29,  presun slnka. .. *29
dnes, 17:29,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122796367_3402293529818494_4726691900638296569_n....
dnes, 17:29,  No jasné, akurát neviem, čo to má s vami.
dnes, 17:29,  Vidid shagara zase mi nechces rozumiet Uvazuj rozumne Teraz pises TY alebo TY ?
dnes, 17:28,  71, ...... aj ja, ..... ale tu na psychiatrickej klinike mi nikto nechce veriť!*39*13*21
dnes, 17:27,  (6) Era, môže sa tak stať, ak im to EnaXnaY vo svojej božskej role dovolí/pripustí...
dnes, 17:27,  Shagara prečo ľudia v bežnom živote vidia, že všetko má svoje časové vymedzenie,...
dnes, 17:26,  87, .... tým chcel djaro povedať, .... že ked bude chcieť v Písme nájsť osem-jediného...
dnes, 17:26,  Ja si myslím že po ľavici Kotleba a po pravici Harabin .
dnes, 17:26,  Viem kam mieris ale nieco tomu chyba , neviem sice presne co mozno len tusim ,
dnes, 17:25,  Už o štyri tridsať sa stmievalo. .. *21 .. to preto nemáš rád. ..
dnes, 17:25,  Hmota exituje v 3 formach pevne kvapalne a plynne Nemozno povedat podla mna ze hmota existuje...
dnes, 17:24,  91, .... treba počkať, .... to ešte djaro musí domyslieť, lebo aj on si asi uvedomuje , že...
dnes, 17:22,  dijaro tu nejde o to aby si niekomu vyhovel a podporil jeho názor. To príliš zaváňa...
dnes, 17:22,  (84) Djjaro, skús sa, ako duchovná bytosť, vyskúšať tým, že si kladivom poriadne...
dnes, 17:22,  82, .... väčšina už nič potom neuvidí! Ak ich oči sa rozložia na prach a aj mozog, tak...
dnes, 17:21,  Hokejistov nechaj na pokoji*39*39*39*39*39
dnes, 17:20,  uz si v obraze ,*13
dnes, 17:20,  96, ..... hmota je len zhmotnená energia! A to "duchovno" je len myšlienkový...
dnes, 17:20,  Čo to tu planceš ty Putinová predkožka za bludy ??? Nejednalo sa len o posledné...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(224 254 bytes in 0,191 seconds)