hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Dnešné výročie keď sa v roku 1989 na hranici Rakúska a Maďarska začala rúcať železná opona.

príspevkov
5
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 27.6.2019 23:10 Osvietený
posledná zmena 28.6.2019 01:44
1
27.06.2019, 23:10
Pamätám si túto udalosť o ktorej prísne cenzurovana bolšan TV mlčala .

Nie však na dlho .

Ubehlo odvtedy dvadsaťosem rokov. Presne 27. júna 1989 pri maďarskom meste Šopron prestrihli prvé drôty železnej opony maďarský minister zahraničných vecí Gyula Horn a jeho rakúsky kolega Alois Mock


Bol to jeden z kľúčových okamihov, keď sa začal rúcať komunistický tábor a namiesto rozdeleného kontinentu začala vznikať spoločná Európa. V lete 1989 sa dali do pohybu tisícky východných Nemcov, ktorí sa chceli dostať do západnej časti Nemecka. Niektorí putovali cez Prahu, iní šli práve cez Maďarsko, kde pre nich museli stavať tábory.

Hranica medzi Rakúskom a Maďarskom sa definitívne otvorila 11. septembra. Počas prvých dvoch dní ju prekročilo 14-tisíc Nemcov. Spolu ich bolo 170-tisíc.

Východní Nemci v absolútnom šoku nasadali do svojich dvojtaktných dymovníc z papiera na ktoré poradovník 18 a viac rokov zbalili najdôležitejšie veci a hybáááááj do ČSSR odtiaľ do Maďarska a zrazu z Rakúska do vytúženého NSR kde mnohých čakali rodiny .

Plné ČSSR bolo odstavených trabantov to už ani komunisticka televízia nemohla mlčať . Proste nechali ich len tak stať opustili prácu byt a rýchlo preč .

9. novembra 1989 Už spoločne rozoberali ohavnú ruskú stavbu Belínskeho mura .

To už som vetril že v Poľsku Solidarita Československo plne trabantov že komunistickým zločincom odzvoníme i u nás a stalo sa .
none
2
27.06.2019, 23:16
Čo sa stalo s tisíckami trabantov ktoré nechali dederoni v amoku hlavne v Česku som sa dodnes nedozvedel

Za dobu komunistickej totality utieklo z NDR do Západneho Nemecka 3 000 000 východných nemcov .

I Nemec vedel ktorým smerom treba cez múr skákať .

Múr mal celkovú dĺžku 165 km

Za nepovolené opustenie republiky alebo pokus o útek odsúdených okolo 75.000 občanov NDR, pričom dostali tresty odňatia slobody do dvoch rokov, v ťažších prípadoch do päť rokov.

1 065 krížov predstavovalo počet obetí, ktoré zahynuli na hranici v snahe prekročiť Berlínsky múr v rokoch 1961 - 1989.
none
3
27.06.2019, 23:17
Tu je kusok historie zlatého nemeckého socíku

odkaz
none
4
27.06.2019, 23:19
Pre labužnikov krátke video ale upozorňujem , že len pre silnejšie povahy

odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 88 718 B vygenerované za : 0.096 s unikátne zobrazenia tém : 47 372 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

while ( ! $success ) $try ++ ;