hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Dnes je to 30 rokov, čo zomrel Jimmy McCulloch.

príspevkov
22
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 27.9.2009 22:13 nrbatas
posledná zmena 29.9.2009 13:58
1
27.09.2009, 22:13
Prvýkrát som si ho všimol na tomto zázname zo živého koncertu skupiny Wings Paula McCartneyho. Najmä preto, že vyzerá tak podozrivo mlado. Je to ten v modro-bielom pásikavom tričku, čo hrá na sólovej gitare. Až neskôr som zistil, že tam má už 21 rokov.
odkaz
👍: Kaies
none
7

1. nrbatas 27.09.2009, 22:13

Prvýkrát som si ho všimol na tomto zázname zo živého koncertu skupiny Wings Paula McCartneyho. Najmä preto, že vyzerá tak podozrivo mlado. Je to ten v modro-bielom pásikavom tričku, čo hrá na sólovej gitare. Až neskôr som zistil, že tam má už 21 rokov.
http://www.youtube.com/watch?v=BKZINkaWrbA&feature=related

28.09.2009, 09:23
Čakal som, že Baťas predostrie túto tému...
Bol som to ja, ktorému sa dostal na videokazete záznam pesničky Junior's Farm z koncertu Wings v r. 1974 a všimol som si toho chalana. Rozmýšľal som, či vo Wings hosťovalo nejaké zázračné dieťa, tak nejako sa k nemu správali. Potom som to pustil z hlavy.
Po niekoľkých rokoch som si z nemeckej MDR nahrával bremenské Beat Cluby zo 60-tych rokov a v klipe Thunderclap Newman Something In The Air som zbadal podobnú tvár. Je to on? Nie je to on? Vtedy som ešte nemal prístup k netu (a net ešte nebol taký bohatý), tak som hľadal v encyklopédiách. V jednej z nich bolo v dodatku kratučké heslo o Thunderclap Newman a bolo tam uvedené, že tam hral Jimmy McCulloch, ktorý neskôr pôsobil v McCartneyho Wings.
A tak som zistil, že je to Jimmy McCulloch...
👍: nrbatas
none
2
27.09.2009, 22:22
Neskôr som sa dostal ku klipu piesne Something In The Air od skupiny Thunderclap Newman z roku 1969. Ten nízky čiernovlasý chalan s hviezdou na tričku, čo hrá na sólovej gitare, je 15-ročný Jimmy McCulloch!
odkaz
👍: Kaies
none
8

2. nrbatas 27.09.2009, 22:22

Neskôr som sa dostal ku klipu piesne Something In The Air od skupiny Thunderclap Newman z roku 1969. Ten nízky čiernovlasý chalan s hviezdou na tričku, čo hrá na sólovej gitare, je 15-ročný Jimmy McCulloch!
http://www.youtube.com/watch?v=k8zmkzshUvE

28.09.2009, 10:21
Jimmy bol naozaj niečo, ako zázračné dieťa. Už ako 11-ročný hral v skupine The Jaygars.
foto: odkaz
Neskôr hral v skupine One In A Million, ktorej vyšli dva psychedelické single. V oboch spomínaných skupinách hral aj jeho starší brat Jack (bicie), s ktorým potom hral aj v skupine Thunderclap Newman.

Thunderclap Newman vydali svoj prvý singel v júli 1969, pieseň Something In The Air obsadila na tri týždne prvú priečku britskej hitparády. Producentom bol Pete Townshend (gitarista The Who).
👍: nrbatas
none
3
27.09.2009, 22:28
Thunderclap Newman bola čudná skupina. Mladí chalani a klavírista, ktorý by im mohol byť otcom. Vydali jeden album a niekoľko singlov. Jediným ich úspechom bol však len hit Something In The Air.
odkaz
👍: Kaies
none
9

3. nrbatas 27.09.2009, 22:28

Thunderclap Newman bola čudná skupina. Mladí chalani a klavírista, ktorý by im mohol byť otcom. Vydali jeden album a niekoľko singlov. Jediným ich úspechom bol však len hit Something In The Air.
http://www.youtube.com/watch?v=J9oxyqLWoEI

28.09.2009, 10:46
Milí DF-kári, tu máte link, na ktorom si môžete stiahnuť jediný album skupiny Thunderclap Newman, v ktorej hral a spieval aj 15-16-ročný Jimmy McCulloch.
Je celkom pohodový, mne sa dobre počúva. Verím, že sa vám bude páčiť.

odkaz
👍: nrbatas
none
13

9. Kaies 28.09.2009, 10:46

Milí DF-kári, tu máte link, na ktorom si môžete stiahnuť jediný album skupiny Thunderclap Newman, v ktorej hral a spieval aj 15-16-ročný Jimmy McCulloch.
Je celkom pohodový, mne sa dobre počúva. Verím, že sa vám bude páčiť.

http://rapidshare.com/files/83263315/108.rar

28.09.2009, 22:27
Jimmy McCulloch dostal priestor pre vlastné veci na dvoch albumoch Wings. Na albume Venus and Mars má pieseň Medicine Jar a na LP Wings At The Speed Of Sound pieseň Wino Junko.
Problémom však bolo to, že Jimmy si vypil, kedykoľvek dostal chuť. Bolo mu jedno, že na druhý deň sa nahráva, on sa opil na mol.
Stal sa prípad, že Jimmy nechcel ísť na pódium zahrať druhý prídavok. Paul kričal, že pôjde, on do seba lial alkohol a odmietal. Paul ho zhodil na zem a prefackal, Jimmy išiel. Ale stále viac bol na Paula nahnevaný.
Manželia McCartneyovci s deťmi aj hudobníkmi bývali i skúšali na svojej farme v Škótsku vo veľmi skromných podmienkach. Linda chovala sliepky a pri varení používala domáce vajcia. Raz opitý Jimmy niekoľko vajec ohádzal o stenu. Linda bola zhúlená a o to viac začala jačať. Pribehol Paul a prikázal Jimmymu, aby sa Linde okamžite ospravedlnil. On odmietal, Paul ho chytil pod krkom a držal ho dovtedy, kým sa neospravedlnil. Jimmy ďalej lial do seba whisky a o chvíľu z gitarového puzdra vytiahol malý revolver. Vybral sa Paula a Lindu zabiť. Nakoniec to neurobil...
👍: Kaies
none
14

13. nrbatas 28.09.2009, 22:27

Jimmy McCulloch dostal priestor pre vlastné veci na dvoch albumoch Wings. Na albume Venus and Mars má pieseň Medicine Jar a na LP Wings At The Speed Of Sound pieseň Wino Junko.
Problémom však bolo to, že Jimmy si vypil, kedykoľvek dostal chuť. Bolo mu jedno, že na druhý deň sa nahráva, on sa opil na mol.
Stal sa prípad, že Jimmy nechcel ísť na pódium zahrať druhý prídavok. Paul kričal, že pôjde, on do seba lial alkohol a odmietal. Paul ho zhodil na zem a prefackal, Jimmy išiel. Ale stále...

28.09.2009, 22:38
Toto je zaujímavý zostrih. Začína sa skvostnou fotografiou, na ktorej je Jimmy s Peteom Townshendom a končí sa živým predvedením Jimmyho piesne Medicine Jar.
odkaz
👍: Kaies
none
19

13. nrbatas 28.09.2009, 22:27

Jimmy McCulloch dostal priestor pre vlastné veci na dvoch albumoch Wings. Na albume Venus and Mars má pieseň Medicine Jar a na LP Wings At The Speed Of Sound pieseň Wino Junko.
Problémom však bolo to, že Jimmy si vypil, kedykoľvek dostal chuť. Bolo mu jedno, že na druhý deň sa nahráva, on sa opil na mol.
Stal sa prípad, že Jimmy nechcel ísť na pódium zahrať druhý prídavok. Paul kričal, že pôjde, on do seba lial alkohol a odmietal. Paul ho zhodil na zem a prefackal, Jimmy išiel. Ale stále...

29.09.2009, 10:45
O Marekovi Brezovskom hovoria ako o kométe, ktorá preťala naše životy a zhasla. O mnohých tvorivých ľuďoch sa hovorí, že žijú tak rýchlo, preto musia skôr zomrieť. Nie som si tým istý, najmä nie u Jimmyho.
Keby nebol žil takým životným štýlom, nebol by tak rýchlo zomrel. Ale asi by ani nerobil takú hudbu. Takže to asi k sebe patrí...
👍: nrbatas
none
21

9. Kaies 28.09.2009, 10:46

Milí DF-kári, tu máte link, na ktorom si môžete stiahnuť jediný album skupiny Thunderclap Newman, v ktorej hral a spieval aj 15-16-ročný Jimmy McCulloch.
Je celkom pohodový, mne sa dobre počúva. Verím, že sa vám bude páčiť.

http://rapidshare.com/files/83263315/108.rar

29.09.2009, 13:58
Stiahol som si ten album aby som si vypočul gitaristu ktorý hral s paul mccartneym .
none
22

21. 29.09.2009, 13:58

Stiahol som si ten album aby som si vypočul gitaristu ktorý hral s paul mccartneym .

29.09.2009, 14:02
Djandreee, a čo? páči sa ti? Vtedy ešte netušil, že bude hrať s Paulom. Ale myslím si, že je to fajn muzika. Čo ty na to?
none
4
27.09.2009, 22:45
Jimmy McCulloch bol dobrý gitarista. Do Jethro Tull ho nezobrali len preto, že s im zdal príliš mladý. Zobrali ho však do Wings. Táto skupina bola jeho najdlhším pôsobiskom. Po boku Paula McCartneyho hral od roku 1974 do roku 1977.
odkaz

Áno, keby žil, mal by už 56 rokov.
odkaz

On však pochádzal z Glasgowa, a tak nemohol žiť dlho. Zomrel 27. septembra 1979 ako 26-ročný.
odkaz

Maj sa fajn, Jimmy. Keby sme sa stretli, isto by sme si rozumeli. Ktovie, možno sa kdesi stretneme a vypijeme si. Tak zatiaľ...
👍: Kaies
none
17

4. nrbatas 27.09.2009, 22:45

Jimmy McCulloch bol dobrý gitarista. Do Jethro Tull ho nezobrali len preto, že s im zdal príliš mladý. Zobrali ho však do Wings. Táto skupina bola jeho najdlhším pôsobiskom. Po boku Paula McCartneyho hral od roku 1974 do roku 1977.
http://www.youtube.com/watch?v=pEil2e_bUvg

Áno, keby žil, mal by už 56 rokov.
http://www.youtube.com/watch?v=v82dkqFo7fg

On však pochádzal z Glasgowa, a tak nemohol žiť dlho. Zomrel 27. septembra 1979 ako 26-ročný.
http://www.youtube.com...

28.09.2009, 23:23
Po odchode z Wings Jimmy ďalej pil a drogoval. Najprv sa pridal k znovuobnoveným Small Faces, potom zakladal vlastnú skupinu Dukes.
Keď sa Jimmy dvakrát neobjavil na skúške, jeho starší brat Jack ho začal zháňať. Jimmy neotváral dvere svojho bytu. Jack vyvalil dvere a našiel svojho brata ležať v kresle s nedopalkom jointa medzi prstami. Policajný vyšetrovateľ uviedol, že pre niektoré nevyjasnené okolnosti sú nútení prípad ponechať otvorený. Výsledky pitvy ukázali, že v jeho tele boli stopy morfia, cannabisu a alkoholu, ale žiadnu z týchto látok nenašli v byte. Zistilo sa tiež, že bezpečnostná reťaz na dverách bola vytrhnutá niekým iným, než Jackom.
Podľa vyšetrovateľov je pravdepodobné, že keď Jack zomrel, nebol vo svojom byte sám. Jeho brat a známi sô o tom presvedčení. Jo Jo Lane (manželka Denny Lainea): "Celé to nesedí. Jimmy mal s drogami značné skúsenosti. Nepatril k tým, ktorí by sa predávkovali náhodou. Ja som presvedčená, že to bola vražda alebo samovražda. V tom druhom prípade mi však povedzte, koľko ľudí spáchalo samovraždu v prítomnosti iných ľudí?"

Prípad zostal otvorený a dodnes sa nič nové nezistilo. Čo sa Jimmymu naozaj stalo, sa možno nikdy nedozvieme, alebo sa stane niečo podobné, ako v prípade Briana Jonesa. Ktovie.

Jimmy v roku 1976 počas pôsobenia v skupine Wings spolu so svojim bratom Jackom (bicie) a Daveom Clarkeom pôsobil pod názvom Jimmy McCulloch & White Line.
Na tomto videu najprv Thunderclap Newman - Something In The Air z r. 1969 a potom Jimmy McCulloch & White Line - Call My Name:
odkaz
👍: Kaies
none
5
27.09.2009, 23:38
batas sila,prave dnes som na jeho meno narazila v jednom blogu,ale ze vraj zomrel ako 27 rocny/a vela inych/..ale fuck nedolezite..
odkaz

z Glasgowa nemohol dlho zit?? pribliz mi co mi uslo pls
none
6
27.09.2009, 23:43
batas sila,prave dnes som na jeho meno narazila v jednom blogu,ale ze vraj zomrel ako 27 rocny/a s nim vela inych/..ale fuck nedolezite
odkaz

pochadzal z Glasgowa a tak nemohol dlho zit ?? pribliz mi co mi uslo pls
none
10

6. 27.09.2009, 23:43

batas sila,prave dnes som na jeho meno narazila v jednom blogu,ale ze vraj zomrel ako 27 rocny/a s nim vela inych/..ale fuck nedolezite
http://nathalie-the-intelligence-officer.blogspot.com/

pochadzal z Glasgowa a tak nemohol dlho zit ?? pribliz mi co mi uslo pls

28.09.2009, 15:07
Natalia, pýtala si sa síce Baťasa, ale ja Ti odpoviem.
11 rokov po smrti Jimmyho McCullocha na neho spomínal Paul McCartney:
"Bol to dobrý chlapec, talentovaný hudobnák a vynikajúci gitarista, ale vyrastal v Glasgowe a tak bol pijan na entú."

Keď som Baťasa zoznámil s Thunderclap Newman, Baťasovi bol Jimmy hneď sympatický a to až tak, že sa v ňom začal vidieť. Baťas pil už aj predtým, ale teraz akoby v Jimmym našiel spriaznenú dušu. A Baťas sa na Jimmyho aj podobá a mám pocit, že stále viac. Dúfam, že ho nepostihne rovnaký osud...
none
11

10. Kaies 28.09.2009, 15:07

Natalia, pýtala si sa síce Baťasa, ale ja Ti odpoviem.
11 rokov po smrti Jimmyho McCullocha na neho spomínal Paul McCartney:
"Bol to dobrý chlapec, talentovaný hudobnák a vynikajúci gitarista, ale vyrastal v Glasgowe a tak bol pijan na entú."

Keď som Baťasa zoznámil s Thunderclap Newman, Baťasovi bol Jimmy hneď sympatický a to až tak, že sa v ňom začal vidieť. Baťas pil už aj predtým, ale teraz akoby v Jimmym našiel spriaznenú dušu. A Baťas sa na Jimmyho aj podobá a mám pocit,...

28.09.2009, 15:30
jaaj taaak dik,konecne viem co je s Glasgovom
a davaj nanho bacha
none
12

11. 28.09.2009, 15:30

jaaj taaak dik,konecne viem co je s Glasgovom
a davaj nanho bacha

28.09.2009, 16:32
Ja a dávať na niekoho bacha? Natalia, lichotíš mi...
👍: nrbatas
none
15

11. 28.09.2009, 15:30

jaaj taaak dik,konecne viem co je s Glasgovom
a davaj nanho bacha

28.09.2009, 22:43
Natalia, ty asi Kaiesa považuješ za abstinenta. Pravdupovediac, nie som si istý, či náhodou nie som triezvy častejšie ako on. Ale v poriadku...
none
16

15. nrbatas 28.09.2009, 22:43

Natalia, ty asi Kaiesa považuješ za abstinenta. Pravdupovediac, nie som si istý, či náhodou nie som triezvy častejšie ako on. Ale v poriadku...

28.09.2009, 22:51
batas neblazni, nieco tak skandalozne povazovat ho za abstinenta ..
beriem z pozicie starsieho a skusenejsieho alkoholika 😉)
👍: Kaies , nrbatas
none
18

16. 28.09.2009, 22:51

batas neblazni, nieco tak skandalozne povazovat ho za abstinenta ..
beriem z pozicie starsieho a skusenejsieho alkoholika 😉)

28.09.2009, 23:41
Jimmy bol so svojim talentom predurčený na úspech. Podľa brata Paula McCartneyho, ktorý pôsobil pod umeleckým menom Mike McGear, bolo problémom Jimmyho McCullocha to, že sa nevedel vyrovnať so životom na výslní. Z takého života však cesta späť nevedie...
odkaz
👍: Kaies
none
20

15. nrbatas 28.09.2009, 22:43

Natalia, ty asi Kaiesa považuješ za abstinenta. Pravdupovediac, nie som si istý, či náhodou nie som triezvy častejšie ako on. Ale v poriadku...

29.09.2009, 11:08
Nemalo by ísť len o kvantitu, ale najmä o kvalitu.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 138 963 B vygenerované za : 0.093 s unikátne zobrazenia tém : 36 420 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.