Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Dnes 8. septembra oslavujeme narodeniny našej milej nebeskej Matky Panny Márie.

8
reakcií
623
prečítaní
Tému 8. septembra 2017, 19:43 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 9. 2017, 19:43 avatar
Narodenie Panny Márie
Sviatok: 8. september
Liturgické slávenie: sviatok
Kedy a kde presne sa narodila Panna Mária, nevieme. Podľa tradície sa jej rodičia volali Joachim a Anna. O mieste narodenia sa tradujú tri rôzne mienky. Jedna z nich považuje za miesto narodenia Božej Matky Betlehem. Hovorí o tom spis „De nativitate S. Mariae“, ktorý bol priložený k dielam sv. Hieronyma. Druhá tradícia lokalizuje Máriino narodenie do Seforu, asi 4 kilometre severne od Betlehema. Na tomto mieste bol totiž za čias cisára Konštantína vybudovaný chrám zasvätený sv. Joachimovi a Anne. Hovorí o tom aj sv. Epifanius. Mohlo to byť však len miesto, kde Panna Mária so svojimi rodičmi len bývali, miesto jej narodenia mohlo byť aj iné. Tretia tradícia hovorí, že Panna Mária sa narodila v Jeruzaleme. Zakladá sa na svedectve sv. Sofronia, sv. Jána Damascénskeho a na objavoch v Probatike.
Je možné, že sviatok Narodenia Panny Márie sa začal sláviť po cirkevnom sneme (koncile) v Efeze (431). Tam sa vtedy totiž zhromaždili biskupi celého kresťanského sveta a vyhlásili Pannu Máriu za Božiu Matku proti bludárskemu učeniu Nestória, ktorý jej tento titul upieral. Z čias pápeža Leva Veľkého (440-461) a Sergia (687-701) sa zachovali omšové modlitby určené na túto slávnosť. V Západnej Cirkvi sa tento sviatok sa začal sláviť asi až začiatkom 8. storočia. Spočiatku sa slávil iba jeden deň, no v roku 1245 ho pápež Inocent IV. nariadil sláviť osem dní (ako oktávu) vzhľadom na sľub, ktorý v roku 1241 dali kardináli, keď ich na konkláve tri mesiace väznil cisár Fridrich II. Dnes sa slávi v Cirkvi ako sviatok iba jeden deň, 8. septembra.

www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb

2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   8. 9. 2017, 19:51 avatar
Zase pijeme ? Leuška to keď budem každý de§ sláviť, tak ma to zničí, ale čo by som neurobil pre blaho.............   

3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 9. 2017, 20:01 avatar
Piť sa musí každý deň, ale skôr čistú vodu, minerálku, malinovku, čaj, kávu alebo polievku.
Súhlasí gabriel pb

4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   8. 9. 2017, 20:06 avatar
Veru, piť alkohol treba s mierou a s vierou.
Súhlasí lea_pragmaticka1

5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 9. 2017, 23:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 9. 2017, 23:46 avatar
Marek Baláž povedal, že bola Rómka. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Katolík Tvojoponent povedal, že Ježiš bol Aramejec.

7.
označiť príspevok

gabriel pb
   9. 9. 2017, 14:54 avatar
veľa šťastia všetkým do neba

8.
označiť príspevok

gabriel pb
   9. 9. 2017, 14:54 avatar
v nebi

9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 9. 2017, 14:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Dneškom začína zvyšok tvojho života, tak ho nepremárni.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 998 bytes in 0,337 seconds)