Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Dnes 29. júna majú sviatok sv. Peter a sv. Pavol. Pozrime sa jedinečnú úlohu sv. Petra - málokto o tom vie.

24
reakcií
1270
prečítaní
Tému 29. júna 2017, 22:39 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:39 avatar
Sv. Lukáš opisuje situáciu, keď Šimon na Ježišovo slovo spustil sieť do mora a chytil obrovské množstvo rýb. Peter vtedy padol Ježišovi k nohám a povedal mu: „Pane, odíď odo mňa, lebo som človek hriešny.“ Ježiš mu povedal: „Neboj sa, od teraz už budeš loviť ľudí.“ Odvtedy Peter chodil s Ježišom, počúval ho a nasledoval. Keď sa raz pýtal Ježiš, za koho ho pokladajú, odpovedal práve on: „Ty si Mesiáš, Syn pravého Boha.“ Kristus mu povedal: „Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a brány pekelné ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva. Čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi, čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi.“ Peter sa vždy spomína ako prvý v zozname apoštolov. Patril k dôverníkom Ježiša, spolu s Jánom a Jakubom. Týchto troch zobral Ježiš so sebou na horu Premenenia, pri vzkriesení Jairovej dcéry a takisto aj v Getsemanskej záhrade ich pozval k spoločnej modlitbe.

Výborný film v slovenčine tu:
gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:40 avatar
Súhlasí gabriel pb


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:42 avatar
Všimla som si, že tí čo sú proti katolíckej cirkvi, ktorú založil sám Pán Ježiš a dal ju viesť sv. Petrovi (prvému pápežovi) z Božej vôle a rozhodnutia, tak tí stále spomínajú len sv. Pavla, ktorí samozrejme je veľký apoštol. Ale kľúčový je sv. Peter a sám Pán Ježiš Kristus s ním rozpráva a dáva mu podstatnú úlohu pre ľudstvo a pre budúce nebo.
Súhlasí gabriel pb


6.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 6. 2017, 22:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:47 avatar
Mne sa z tohto filmu (na základe Biblie) páči aktívna účasť sv. Márie Magdalény, ktorá je veľmi sympatická svätá a samozrejme prítomnosť prvého pomedzi učeníkmi, ktorým bola svätá Panna Mária Ježišova Matka, a ktorá bola vždy medzi apoštolmi. Nik neplnil Božiu vôľu viac a lepšie ako sv. Panna Mária - Bohorodička. Nik nepoznal a nemal od Boha väčšiu milosť starať sa a poznať Pána Ježiša Krista, ktorý je jediný Spasiteľ, žiaden apoštol nebol väčší apoštol ako Panna Mária, preto je aj kráľovná apoštolov. Nemožno byť apoštolom a nenapodobňovať Pannu Máriu a nemilovať ju ako ju miloval sám Pán Ježiš Kristus.
Súhlasí gabriel pb


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:54 avatar
Ján(19,25-27)
25 Pri Ježišovom kríži stála jeho Matka, sestra jeho matky, Mária Kleopasova, a Mária Magdaléna.

26 Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: "Žena, hľa, tvoj syn!"

27 Potom povedal učeníkovi: "Hľa, tvoja matka!" A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

Všetci apoštoli milovali Ježišu a svoju Matku Pannu Máriu a platí to až dodnes. Je to kľúčové. A mnohí to vedia, ale mnohí nevedia alebo odmietajú. Ale Biblia platí a slová Pána Ježiša Krista tiež.
Súhlasí gabriel pb


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 6. 2017, 22:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:58 avatar
Buď rešpektuješ Bibliu alebo nie. Nemôžeš si z nej vytrhávať čo sa ti páči. Čo povedal Pán Ježiš platí.
Súhlasí gabriel pb


16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 6. 2017, 22:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:57 avatar
ešte raz: Všetci apoštoli milovali Ježišovu a svoju Matku Pannu Máriu (áno svoju, lebo Pán Ježiš to jasne povedal, že apoštoli majú Pannu Máriu za svoju Matku) a platí to aj pre súčasných pravých apoštolov. Nemožno apoštolovať Pána Ježiša Krista a nedodržiavať jeho požiadavky a príkazy.
Súhlasí gabriel pb


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 6. 2017, 22:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 23:04 avatar
Skús dodržovať Bibliu.
Súhlasí gabriel pb


19.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 6. 2017, 23:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 23:07 avatar
Pismo nam hovori, ze Kristus zalozil Cirkev, ktora ma bozsku autoritu spravovat v Jeho mene (Mt 16,13-20; 18,19, Lk 10,16). Kristus prislubil, ze Jeho Cirkev potrva az do skoncenia sveta (Mt 16,18;28,19-20, Jn 14,16). Biblia nam tiez hovori, ze spolu so Svatym Pismom, musime pocuvat aj posvatnu Tradiciu (2Sol 2,15;3,6).

Myslienka Sola Scriptura sa v Pisme nikde nenachadza, je nebiblicka. V skutocnosti nam Biblia hovori, ze sa mame drzat aj ustnej tradicie, hlasaneho slova Bozieho (1Kor 11,2, 1 Pt 1,25). V 2Pt 3,15-16 nas sv. Peter varuje, ze Svate Pismo moze byt tazke interpretovat a jasne naznacuje potrebu autoritativneho vykladatela. A nakoniec, 1 Tim 3,15 nam hovori, ze Cirkev je oporou a stlpom pravdy. 2.
Historia Biblie potvrdzuje, ze to bola Cirkev, ktora uplatnovala svoju apostolsku autoritu, ktora urcila co je a co nie je Pismom. Tuto autoritu potrebujeme na to, aby sme s istotou vedeli co do Biblie patri (1 Tim 3,15). 3.

Akykolvek pisany dokument, ktory je mysleny ako klucovy pri urcovani toho, ako maju ludia zit, musi mat zivu, pokracujucu autoritu, ktora ho strazi, garantuje a oficialne vyklada. V opacnom pripade by si text dokumentu vykladal kazdy po svojom a zavladol by chaos. Napriklad zakladatelia Spojenych statov Americkych spisali vyznamny dokument, ktory autoritativne urcuje, ako sa ma tento stat riadit - vola sa Ustava. Tiez vsak ustanovili aj zivu, pokracujucu autoritu, ktora Ustavu strazi, garantuje a oficialne vyklada - Najvyssi sud. Tito zakladatelia vedeli, ze bez takejto zivej autority by Ustava viedla k nekonecnym rozkolom, ako by si ju kazdy vykladal po svojom. A Boh mal bezpochyby viac mudrosti, ako zakladatelia USA. Nikdy by neponechal pisany dokument, ktory by mal byt jedinym meritkom viery bez zivej autority, ktora by ho chranila a oficialne vykladala.

granosalis.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 23:11 avatar
Predobrazy Panny Márie v Písme Svätom Starého zákona

Na začiatok treba povedať, že Písmo Sväté sa musí vykladať v súlade s celou náukou Cirkvi tak, ako to Cirkev prijala. Ani jedno miesto nemožno vykladať oddelene od celého Písma. Ak niekto vykladá Písmo Sväté tak, ako sa mu chce, potom tam môže "objaviť" čokoľvek a je vzdialený od pravdy.
Preto je toľko rozličných cirkví, denominácií a siekt, ktorých členovia sa odvolávajú na Písmo Sväté, každý si myslí, že má pravdu a navzájom učia úplne rozdielne teórie.

Nemožno vykladať Písmo akokoľvek, ale vždy v súlade s tým, ako sa to zhoduje s pokladom viery, ktorý prechádza z generácie na generáciu. Riadením Ducha Svätého Cirkev prijíma a odmieta niektorý výklad a ten, kto na to neberie ohľad, môže byť originálnym, ale nie je pravdivým.
Súhlasí gabriel pb


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 23:12 avatar
Biblia píše veľa o Panne Márií:

Predobraz Panny Márie v pramatke Eve

O Eve nám hovorí kniha Genezis 2,18-25 a 3,1-22.
V čom je predobrazom Panny Márie? V tom, čo majú obidve spoločné: Obidve vyšli z Božích rúk krásne, čisté, nepoškvrnené. Obidve Boh obdaril svojou milosťou, milosťou posväcujúcou a mal v nich veľké zaľúbenie. Obidvom zveril veľkú úlohu. Adam dobre poznal úlohu svojej ženy a dal jej meno, ktoré dobre vystihovalo túto úlohu - Eva - matka živých. Mala svojim potomkom dávať život, nielen život telesný, ale tiež život milosti, život božích detí.
Tiež Mária je duchovnou matkou celého ľudstva. Tiež jej veľkou úlohou je sprostredkovávať život milostí všetkým ľuďom.
Obe - Eva i Mária -poli podrobené skúške. Evina skúška bola celkom ľahká. Eva žila v raji, mohla jesť všetky rajské plody, len z jedného stromu v raji nesmela jesť a tým dokázať svoju poslušnosť Bohu.
Skúška Panny Márie je oveľa ťažšia. Celý svoj život má prežiť v bolestiach a utrpení. A ako najväčší dôkaz svojej lásky prijíma zo stromu kríža božský plod - umučeného Ježiša. Eva a Mária sa ale nepodobajú v tom, ako obstáli v skúške. Eva padla a priniesla na svet hriech, bolesť a smrť. Mária obstála a sprostredkovala ľuďom nový život.
Súhlasí gabriel pb


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 23:14 avatar
Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojim potomstvom a jej potomstvom, ono ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu (Gn 3,15)

Sväté Písmo Starého i Nového zákona a úctyhodné podanie dávajú čoraz zreteľnejšie najavo úlohu Matky Spasiteľa v poriadku spasenia a nám ju takmer stavajú pred oči. Knihy Starého zákona nám opisujú dejiny spasenia, ako sa pomaly pripravuje príchod Kristov na svet. A tieto prvotné dokumenty, ako sa v Cirkvi čítajú a ako sa chápu vo svetle ďalšieho a plného Zjavenia, pozvoľna čoraz očividnejšie ukazujú postavu ženy, matky Vykupiteľa. V tomto svetle sa ona prorocky naznačuje už v prísľube, danom našim prarodičom po páde do hriechu, o víťazstve nad hadom (porov. II. vat. koncil, Lumen Gentium, č.55)

Žena naznačuje matku Vykupiteľa, ktorá dôverne prežíva ten istý zápas a to isté víťazstvo ako budúci Vykupiteľ proti hadovi zla. Je to zjavné prejavenie Božej vôle, aby žena prežívala rovnaké nepriateľstvo medzi sebou a hadom, ako jej vykupiteľský potomok. Tento zápas a víťazstvo proti hadovi naznačuje veľkolepé dielo vykúpenia vykonané Spasiteľom sveta, ako aj dôvernú spoluprácu matky Vykupiteľa na tomto akte spásy. Mária sa naozaj prorocky naznačuje už v tomto prísľube.

Mária bola od večnosti v úplnom a absolútnom protiklade voči satanovi, preto skrze svojho syna Vykupiteľa a s ním mala dôverný podiel na úplnom vykupiteľskom víťazstve nad satanom.

Cirkevní otcovia prvotnej Cirkvi dali bezprostredné potvrdenie o tomto písomnom proroctve predložením obrazu matky Ježišovej ako "Novej Evy". V ich učení Panna Mária bola Novou Evou, ktorá mala dôvernú účasť s "Novým Adamom", Ježišom Kristom, v obnovení nadprirodzeného života milosti, ktorý Adam a Eva stratili.

Dôverná a jedinečná úloha Márie, Ženy s potomkom Vykupiteľom, začiatok víťazstva nad hadom, sa už prorocky zjavuje na začiatku Písma Svätého.

V tomto proroctve je skryte obsiahnutá pravda o Nepoškvrnenom počatí Panny Márie. Medzi hadom, satanom a Máriou je nepriateľstvo, hlboká priepasť, takže satan nemôže nijako poškvrniť jej dušu, ktorá nie je poznačená ani dedičným hriechom ani osobnými hriechmi.

zdroj a viac tu:
www.maria.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 6. 2017, 23:52 avatar
hrach do steny..
Neviem preco sa snazis hovorit nieco do hluchych usi..


12.
označiť príspevok

megamikro muž
   29. 6. 2017, 22:57 avatar
Lea ale ja si ta vážim a do tvojej témy som len s dobrým úmyslom vstúpil .


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 6. 2017, 22:59 avatar
Megamikro veď môžeš diskutovať, o tom je fórum.
Súhlasí gabriel pb


18.
označiť príspevok

megamikro muž
   29. 6. 2017, 23:05 avatar
ved hej len akurát nebudem diskutovat skrz výnatkov z biblie bo som ju nečítal.
Súhlasí lea_pragmaticka1


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 6. 2017, 23:48 avatar
Nejak sa mi nepacia ine filmy s Petrom. Tento jediny sa mi najviac pacil.
Omar Sharif to zahral skvelo.
Súhlasí lea_pragmaticka1


4.
označiť príspevok

megamikro muž
   29. 6. 2017, 22:46 avatar
akurát dnes som Palka stretol v lese na hubách tak mi tak smiešne prišlo ked som si spomenul na to známe čo sa hovorí že Peter a Pavol sejú hríby


7.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   29. 6. 2017, 22:48 avatar
Vladimíra Palka ?


8.
označiť príspevok

megamikro muž
   29. 6. 2017, 22:51 avatar
nie kamarát palo
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:24,  Najprv by si musel obviniť Jehovu Boha, Stvoriteľa Biblie za "šírenie paniky"...ale...
dnes, 05:52,  Veď práve preto, že KSS reprezentoval bývalý režim, tak občania prestali ich voliť, a...
dnes, 05:51,  Jeho propagácia fašizmu spočíva v podsúvaní rôznych fašistických názorov, napríklad,...
dnes, 05:50,  Pozri si radšej film John Wick 1,2,3.*05
dnes, 05:48,  Áno, toto je jeho dilema, že ako komunista volil fašistov.
dnes, 05:47,  Teolog, ty si nielen hlupák, ale i nebezpečný troll. Za toto by ťa mali zavrieť, že...
dnes, 03:34,  Niektorým pred asi 100 rokmi, pre mnohých to bude zakrátko...:-)
dnes, 01:32,  bobor je len jeden
dnes, 01:23,  Vam jehovistom svedkom satanovým už odzvonilo davnejšie
dnes, 01:06,  Jednoznačne - Áno! Určite prichádza ďalšia svetová vojna - nukleárna a považujte ju za...
dnes, 01:02,  Zase sa to hovädo hrá na yntelygenta. Proste génius Borat.
dnes, 00:50,  13. kasafran vraj volil LSNS , či? *39
dnes, 00:48,  11. ale ved KSS reprezentoval byvaly rezim, tkz raj na zemi *21
dnes, 00:42,  17. pravdepodobne to boli masochisti *19 https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Masochizmus JK...
dnes, 00:24,  kto uz videl, recenzie to má ale slabé :) youtube.com/watch?v=U3Xy2x9NDrw
dnes, 00:21,  bobor, však si šlehni . aj tak vyzeráš ze nejaky ten piatok uz frčíš na nejakej maškrte *21
dnes, 00:13,  102. ondrej , ja neporovnávam kto je múdrejší . tych múdrych a inteligentnych je na Df viac *19
včera, 23:48,  The U.S. Peace Council Denounces the Trump Administration’s Continuing Aggression Against...
včera, 23:42,  samozrejme bobor....mnohí maju svedomie otupené.....maju tvrde srdcia
včera, 23:40,  101. nenamyšlaš si *21 pár zakomplexovanych trollov sa nájde všade . ale ešte viac je nás...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 278 bytes in 0,552 seconds)