hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Dnes 28. apríla má sviatok svätý Ľudovít Mária Grignion de Montfort

príspevkov
7
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 28.4.2017 17:03
posledná zmena 28.4.2017 17:40
1
28.04.2017, 17:03
Ľudovít Mária Grignion de Montfort, kňaz, rehoľník


Svätý
Sviatok: 28. apríl
* 31.1.1673 Montfort-sur-Meu, Francúzsko
† 28. apríl 1716 St-Laurent-sur-S?vre, Francúzsko




sv. Ľudovít Grignion
Narodil sa vo Francúzsku. V roku 1700 sa stal kňazom. Doporučoval každodenné sv. prijímanie. Od neho pochádza aj známy výrok „Cez Máriu k Ježišovi“ („Per Mariam ad Jesum“). Učil, že čím viac je naša duša oddaná Márii, tým viac sa odovzdáva Ježišovi. Pápež Klement XI. ho menoval za apoštolského misionára Francúzska. Bol spoluzakladateľom kongregácie Dcér Múdrosti. V roku 1713 založil druhú kongregáciu – Misionári Máriinej spoločnosti. Bola to kňazská spoločnosť známa ako Montfortovi misionári a po jeho smrti sa z nej stala Montfortská Máriina spoločnosť (SMM). V roku 1715 založil Učiteľský rád Bratstva sv. Gabriela s úmyslom vyučovať chudobných katechizmus. Zomrel 28. apríla v St-Laurent-sur-Sevre. Kanonizoval ho pápež Pius XII. v roku 1947.

odkaz

PS: Jeden zo svätcov, ktorých mám osobitne rada a je mi veľmi blízky. Napísal vynikajúce diela, dajú sa kúpiť za pár eur, ale cena je priam nekonečná.
none
2

1. 28.04.2017, 17:03

Ľudovít Mária Grignion de Montfort, kňaz, rehoľník


Svätý
Sviatok: 28. apríl
* 31.1.1673 Montfort-sur-Meu, Francúzsko
† 28. apríl 1716 St-Laurent-sur-S?vre, Francúzsko




sv. Ľudovít Grignion
Narodil sa vo Francúzsku. V roku 1700 sa stal kňazom. Doporučoval každodenné sv. prijímanie. Od neho pochádza aj známy výrok „Cez Máriu k Ježišovi“ („Per Mariam ad Jesum“). Učil, že čím viac je naša duša oddaná Márii, tým viac sa odovzdáva Ježišovi. Pápež Kl...

28.04.2017, 17:07
Vypredaný knižný titul, ale odporúčam si ho prečítať. Nebudete ľutovať.

odkaz
none
3

2. 28.04.2017, 17:07

Vypredaný knižný titul, ale odporúčam si ho prečítať. Nebudete ľutovať.

http://www.kumran.sk/o-marii/17427-priprava-na-uplne-zasvatenie-sa-o-pravej-ucte-k-panne-marii-maly-katechizmus.html#idTab777

28.04.2017, 17:07
o knihe:
Čítanie traktátu O pravej úcte k Panne Márii znamenalo obrat v mojom živote. Najprv som mal obavy, aby mariánska úcta neodvádzala kresťanov od úcty ku Kristovi a neupierala mu jeho oprávnené miesto, ale keď som prečítal traktát od Grigniona z Montfortu, zistil som, že je to inak. Náš vnútorný vzťah k Božej Matke je výsledkom nášho začlenenia sa do Kristovho tajomstva. Táto dokonalá úcta je nevyhnutnou pre toho, kto sa chce bez výhrad darovať Kristovi a jeho dielu vykúpenia. Grignion z Montfortu nás uvádza do samotného zreťazenia tajomstiev, z ktorých žije naša viera, ktoré jej dávajú rásť a robia ju plodnou... Vie sa, že autor traktátu definuje svoju úctu ako formu otroctva. Toto slovo môže vadiť našim súčasníkom. Čo sa týka mňa, nenachádzam v tom žiadnu ťažkosť. Myslím, že sa jedná o istý paradox, aké sa často vyskytujú v evanjeliách, pretože slová sväté otroctvo znamenajú, že by sme nemohli lepšie použiť našu slobodu, najväčší dar, ktorý nám Boh dal. Pretože sloboda sa meria mierou lásky, ktorej sme schopní. Myslím, že je to toto, čo nám chcel autor ukázať.

Bl. Ján Pavol II.
none
4

2. 28.04.2017, 17:07

Vypredaný knižný titul, ale odporúčam si ho prečítať. Nebudete ľutovať.

http://www.kumran.sk/o-marii/17427-priprava-na-uplne-zasvatenie-sa-o-pravej-ucte-k-panne-marii-maly-katechizmus.html#idTab777

28.04.2017, 17:10
Komu sa nechce alebo nemôže čítať, môže si pozrie toto video, kde sa veľa dozvie. Veľa sa tú dozvedia ctitelia Nepoškvrnenej Panny Márie, ale nájdu to odpovede aj odporcovia.

odkaz


viac o tomto videu:
Zasvätenie sa Panne Márii. O pravej úcte k Panne Márii,o.Juraj Augustín podľa Ľudovíta Mária Grigniona de Montfort.Kniha O pravej úcte k Panne Márii od sv. Ľudovíta Máriu Grigniona patrí k základným a zároveň najhodnotnejším dielam z oblasti mariánskej špirituality...

Ľudovít Mária Grignion
O PRAVEJ ÚCTE K PANNE MÁRII
TAJOMSTVO MÁRIE
MODLITBY AUTORA ALEBO NÍM ODPORÚČANÉ
DuchovNOSŤ A ŽIVOTOPISNÁ ČRTA AUTORA
Nihil Obstat:

Čítanie traktátu O pravej úcte k Panne Márii
znamenalo obrat v mojom živote.
Najprv som mal obavy, aby mariánska úcta
neodvádzala kresťanov od úcty ku Kristovi
a neupierala mu jeho oprávnené miesto,
ale keď som prečítal traktát od Grigniona
z Montfortu, zistil som, že je to inak.
Náš vnútorný vzťah k Božej Matke
je výsledkom nášho začlenenia sa
do Kristovho tajomstva.

Ján Pavol II.
Imprimatur:
none
5
28.04.2017, 17:17
Viac na stránke....odkaz
none
7

5. Shagara 28.04.2017, 17:17

Viac na stránke....http://www.martinus.sk/products/122253/preview.html?page=1

28.04.2017, 17:40
Ked som isiel davnejsie do kina s kolegami, este som na nich cakal, tak som sa zabavil pozeranim do vykladu knihkupectva (ono ine vyklady ma az tak nikdy nebrali) a tam som videl tu knizku, docela ma zaujala...


Ale ono taku knizku ani netreba, internet je toho plny..
none
6
28.04.2017, 17:37
Tak vsetko najlepsie Ludovit
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 108 815 B vygenerované za : 0.107 s unikátne zobrazenia tém : 47 797 unikátne zobrazenia blogov : 818 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.