hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Dňa 8.12.2015 začína Jubilejný rok milosrdenstva - čo je to ako je to (práve na sviatok Nepoškvreneného počatia Panny Márie)

príspevkov
73
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.12.2015 20:10
posledná zmena 10.12.2015 10:08
1
08.12.2015, 20:10
08/12/2015 15:37
Vatikán 8. decembra – Prinášame príhovor Svätého Otca Františka pred modlitbou Anjel Pána vo sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie, v deň otvorenia Svätej brány milosrdenstva na Bazilike sv. Petra:

Drahí bratia a sestry, dobrý deň a požehnaný sviatok!
Dnes nás sviatok Nepoškvrneného počatia pozýva kontemplovať Pannu Máriu, ktorá bola vďaka unikátnemu privilégiu uchránená od prvotného hriechu už od svojho počatia. Aj keď žila vo svete poznačenom hriechom, nebola ním dotknutá: Mária je naša sestra v utrpení, no nie v zle a v hriechu. Vlastne zlo v nej bolo zničené ešte skôr ako by ju mohlo naštrbiť, lebo Boh ju naplnil milosťou (porov. Lk 1,28). Nepoškvrnené počatie znamená, že Mária je tou prvou spasenou bezhraničným milosrdenstvom Otca, ako prvotina spásy, ktorú chce Boh darovať každému mužovi a každej žene v Kristovi. Preto sa Nepoškvrnená stala najvznešenejšou ikonou Božieho milosrdenstva, ktoré zvíťazilo nad hriechom. A my dnes na začiatku Roku milosrdenstva chceme hľadieť na túto ikonu s dôvernou láskou a kontemplovať ju v celej jej nádhere, napodobňujúc jej vieru.
V nepoškvrnenom počatí Panny Márie sme pozvaní rozpoznať úsvit nového sveta premeneného spasiteľským dielom Otca i Syna i Ducha Svätého. Úsvit nového stvorenia uskutočnený Božím milosrdenstvom. Preto Panna Mária, nikdy nepoškvrnená hriechom a vždy naplnená Bohom, je matkou nového ľudstva. Je matkou nanovo stvoreného sveta.
Slávenie tohto sviatku zahŕňa dve veci. Po prvé, plne prijať Boha a jeho milosrdnú milosť v našom živote. Po druhé, stať sa z našej strany tvorcami milosrdenstva prostredníctvom cesty evanjelia. Sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie sa takto stáva sviatkom nás všetkých, ak s našimi každodennými „áno“ dokážeme zvíťaziť nad naším egoizmom a urobiť život našich bratov šťastnejším, dodať im nádej, utrieť nejakú slzu a obdariť ich kúskom radosti. V napodobnení Márie sme povolaní stať sa nositeľmi Krista a svedkami jeho lásky, hľadiac hlavne na tých, ktorí sú privilegovaní v Ježišových očiach. Sú to tí, ku ktorým nás on sám nasmeroval: «Lebo bol som hladný a dali ste mi jesť; bol som smädný a dali ste mi piť; bol som pocestný a pritúlili ste ma; bol som nahý a priodeli ste ma; bol som chorý a navštívili ste ma; bol som vo väzení a prišli ste ku mne» (Mt 25,35-36).
Dnešný sviatok Nepoškvrneného počatia má pre nás osobitný odkaz: pripomína nám, že v našom živote je všetko darom, všetko je milosrdenstvom. Nech nám svätá Panna, prvá zo spasených, prototyp Cirkvi, svätá a nepoškvrnená nevesta, milovaná Pánom, pomáha vždy viac objaviť Božie milosrdenstvo ako rozlišovací znak kresťana. Nemožno si predstaviť skutočného kresťana bez toho, aby bol milosrdným, rovnako ako si nemožno predstavovať Boha bez jeho milosrdenstva. Toto je kľúčové slovo evanjelia: milosrdenstvo. Je to základná črta Kristovej tváre. Tej tváre, ktorú rozpoznávame v rôznych aspektoch jeho existencie: keď ide všetkým v ústrety, keď uzdravuje chorých, keď sedí za stolom s hriešnikmi a predovšetkým keď pribitý na kríž odpúšťa; tam vidíme tvár Božieho milosrdenstva. Nemajme strach, nechajme sa objať milosrdenstvom Boha, ktorý nás očakáva a všetko odpúšťa. Nič nie je sladšie než jeho milosrdenstvo. Nechajme sa pohladiť Bohom. Taký dobrý je Pán, a všetko odpúšťa.
Na príhovor Nepoškvrnenej Panny Márie nech milosrdenstvo zavládne v našich srdciach a premení celý náš život.
(Preklad: Slovenská redakcia VR) -bp-
odkaz
none
6

1. 08.12.2015, 20:10

08/12/2015 15:37
Vatikán 8. decembra – Prinášame príhovor Svätého Otca Františka pred modlitbou Anjel Pána vo sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie, v deň otvorenia Svätej brány milosrdenstva na Bazilike sv. Petra:

Drahí bratia a sestry, dobrý deň a požehnaný sviatok!
Dnes nás sviatok Nepoškvrneného počatia pozýva kontemplovať Pannu Máriu, ktorá bola vďaka unikátnemu privilégiu uchránená od prvotného hriechu už od svojho počatia. Aj keď žila vo svete poznačenom hriechom, ne...

09.12.2015, 08:12
Hmm nezacinaju a nekoncia tieto katolicke neviem ako to nazvat "roky" niekedy v aprili (myslim tym, ze je rok zasvateny niecomu)
Nemas prosim link, kde by som si to mohol zistit a popripade aj mrknut historiu zasvateni v minulych rokoch (najlepsie co najdlhsi zoznam, nie len par poslednych rokov), docela ma to zaujima..
Ja si pamatam akurat, ked bol rok venovany Vianneiovi, patronovi knazov..
none
62

6. 09.12.2015, 08:12

Hmm nezacinaju a nekoncia tieto katolicke neviem ako to nazvat "roky" niekedy v aprili (myslim tym, ze je rok zasvateny niecomu)
Nemas prosim link, kde by som si to mohol zistit a popripade aj mrknut historiu zasvateni v minulych rokoch (najlepsie co najdlhsi zoznam, nie len par poslednych rokov), docela ma to zaujima..
Ja si pamatam akurat, ked bol rok venovany Vianneiovi, patronovi knazov..

09.12.2015, 14:50
presný zoznam jubilejných rokov cirkvi som nenašla, našla som len toto:
odkaz
none
7

1. 08.12.2015, 20:10

08/12/2015 15:37
Vatikán 8. decembra – Prinášame príhovor Svätého Otca Františka pred modlitbou Anjel Pána vo sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie, v deň otvorenia Svätej brány milosrdenstva na Bazilike sv. Petra:

Drahí bratia a sestry, dobrý deň a požehnaný sviatok!
Dnes nás sviatok Nepoškvrneného počatia pozýva kontemplovať Pannu Máriu, ktorá bola vďaka unikátnemu privilégiu uchránená od prvotného hriechu už od svojho počatia. Aj keď žila vo svete poznačenom hriechom, ne...

09.12.2015, 08:29
Lea, toho modlárstva ešte vždy tu bolo málo?
none
2
08.12.2015, 22:23
milosrdenstvo chcem a nie obetu.
Tvoje milosrdenstvo nech je nad nami, ako dúfame v teba.
Ako chcete aby vám bolo odpustené, ak vy neviete odpustiť.
Miluj blížneho svojho, ako seba samého.
kto by len máličko ublížil niektorému z mojich maličkých, nech si radšej už teraz uviaže žarnov na krk a hodí sa do morských hlbín.
Veľké je jeho milosrdenstvo nad tými, čo sa ho boja.
pane, prispor nám trochu viery.
none
3
08.12.2015, 22:24
Pred očami mojich nepriateľov, nalial si mi kalich až po vrch.
none
4
08.12.2015, 23:44
Prečo ťa Satan tak oklamal? Satan chce, aby si Máriu upredňostňovala pred Boha. Ešte ti to nedošlo?
none
5
09.12.2015, 05:46
4 foton, ako si na to prišiel, akou logikou, odkiaľ vieš presne, čo satan chce ?
A prečo si myslíš, že ty satanom nie si oklamaný ?
none
9

5. elemír 09.12.2015, 05:46

4 foton, ako si na to prišiel, akou logikou, odkiaľ vieš presne, čo satan chce ?
A prečo si myslíš, že ty satanom nie si oklamaný ?

09.12.2015, 11:05
Ja sa držim biblie narozdiel od vás. Tam je Ježiš, Ježiš, Ježiš, Otec, Otec, Otec a Duch Svätý, Duch Svätý, Duch Svätý. Nie Mária, Mária, Mária (ako je to u vás)
none
10

5. elemír 09.12.2015, 05:46

4 foton, ako si na to prišiel, akou logikou, odkiaľ vieš presne, čo satan chce ?
A prečo si myslíš, že ty satanom nie si oklamaný ?

09.12.2015, 11:22
5 Uz som to sem niekolkokrat daval ja, Shagara, fotoon, ja neviem kolkokrat treba este...

[Gal 1,6-9]
6 Čudujem sa, že od toho, ktorý vás povolal v Kristovej milosti, tak rýchlo prebiehate k inému evanjeliu. {K Mariinej Milosti napr.}
7 Ono ani nie je iné, ibaže sú niektorí, čo vás mätú a chcú prekrútiť Kristovo evanjelium.
8 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!
9 Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty!

[2Kor 11,14-15]
14 A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla.
15 Nie je teda divné, keď sa aj jeho služobníci vydávajú za služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude taký, aké sú ich skutky.
none
8
09.12.2015, 11:02
Stále iba Mária, Mária, Mária. Nič iného len Mária. Mária je váš Boh, ako majú Krišnaiti Krišnu.
none
11
09.12.2015, 11:34
Maria je pre katolikov vzor ako nasledovat Jezisa. A zaroven je ikonou toho ake nesmierne veci Boh vo svojom milosrdenstve vykonal na tomto cloveku. Sám Duch Svätý skrze Alžbetu vyriekol : Čím som si zaslúžila že matka môjho Pána prichádza ku mne. Pán je ekvivalent slova Boh. Teda sám Duch Svätý nazval Máriu Bohorodičkou. Tento titul jej pridelil celý ešte nerozdelený kresťanský svet v 4. storočí. Protestanti asi zabudli že čokoľvek by povedali proti Duchu Svätému sa im neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom. Ktokoľvek spochybní ze Maria je Bohorodicka je na míle vzdialený od Krista lebo popiera ze Mária porodila Krista ktorý je Boh v ľudskom tele.
none
16

11. Klein 09.12.2015, 11:34

Maria je pre katolikov vzor ako nasledovat Jezisa. A zaroven je ikonou toho ake nesmierne veci Boh vo svojom milosrdenstve vykonal na tomto cloveku. Sám Duch Svätý skrze Alžbetu vyriekol : Čím som si zaslúžila že matka môjho Pána prichádza ku mne. Pán je ekvivalent slova Boh. Teda sám Duch Svätý nazval Máriu Bohorodičkou. Tento titul jej pridelil celý ešte nerozdelený kresťanský svet v 4. storočí. Protestanti asi zabudli že čokoľvek by povedali proti Duchu Svätému sa im neodpustí ani v tomto vek...

09.12.2015, 12:08
Kolko modlitieb mate k Bohu, k Jezisovi a kolko k Marii?
Skus si spravit taku statistiku, kolkokrat sa vyskytuje v modlidbach Boh, Otec, Jezis a kolkokrat Maria..
Potom mi povedz, koho vlastne piedestalujete?

"Sám Duch Svätý skrze Alžbetu vyriekol : Čím som si zaslúžila že matka môjho Pána prichádza ku mne. Pán je ekvivalent slova Boh. Teda sám Duch Svätý nazval Máriu Bohorodičkou. "
Hej a Maria povedala o par viet neskor:
A blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán." (= Alzbeta)
46 Mária hovorila: "Velebí moja duša Pána
47 a môj duch jasá v Bohu, >>mojom Spasiteľovi<<,

1. JEJ spasitelovi
2. nie v Panovi, ale uz v Bohu.. zaujimave, jedna hovorila stale Panovi a druha Bohu?

" Protestanti asi zabudli že čokoľvek by povedali proti Duchu Svätému sa im neodpustí ani v tomto veku ani v budúcom." >> Je rozdiel povedat nieco proti Duchu svatemu, a nieco proti tomu, co si implikovali katolici..

Matka Pana = nadoba, z ktorej sa mal narodit Pan..

Uz asi poznas "co sa narodilo z tela, je telesne"...

A ano Maria je blahoslavenia hodna, pretoze porodila Jezisa a vdaka jej za to..

Ozaj, ako moc chodil Jezis so svojou matkou a vystavoval ju na pozornost, aha tu je cesta ku mne a ja som cesta, pravda, zivot.

Ako presne Maria nasledovala Jezisa?
Maria s Jezisom nechodievala..
Este jasne povedal Jezis:

46 Kým ešte hovoril zástupom, vonku stála jeho matka a bratia a chceli sa s ním rozprávať.
47 Ktosi mu povedal: "Vonku stojí tvoja matka a tvoji bratia a chcú sa s tebou rozprávať."
48 On však odvetil tomu, čo mu to vravel: "Kto je moja matka a kto sú moji bratia?"
49 Vystrel ruku nad svojich učeníkov a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
50 Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach je môj brat i sestra i matka."

27 Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: "Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval."
28 Ale on povedal: ">>>>Skôr<<<< sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho."

Jezis Mariu moc nedava za vzor, vsakze?
none
12
09.12.2015, 11:53
Keby ste aspon trochu poznali hebraizmus a staroveku grectinu vedeli by ste ze ked Maria povedala, hľa od tejti chvile bllahoslavit ma budu vsetky pokolenia, prekladom slova blaholavit je v tomto pripade chvalit a oslavovat v nabozenskom slova zmysle a je to uplne iny termin ako ked napr. Jezis povedal blahoslaveni chudobni v duchu... A velke veci doslovny preklad je vznesene alebo majestatne... Maria nie je Boh ale cela jej osoba sa tyka Boha. Ona ma z vole Bozej tak nesmierne blizky a osobny vztah s Bohom ze to ani nedokazeme pochopit. Tato zena je prvou krestankou spomedzi vsetkych ludi.. Ona toho ktoreho ani cely svet nemoze obsiahnut nosila 9 mesiacov vo svojom lone. Bola pri nom od prveho az po posledny den. Ten kto nenesie svoje utrpenie a nenasleduje Jezisa nie je ho hoden. Ale Maria s nim uz od jeho prvych dni utekala do Egypta a neskor podla Simonovho proroctva jej vlastnu dusu prenikol mec. Ona zjednotila svoje utrpennie s Kristovym a toto iste mame robit aj my. Na Mariu po dva razy zostupil Duch Svätý najskor pri Jezisovom pocati a neskor vo veceradle s apostolmi. Mnoho svatcov este v stredoveku povedalo ze Maria bude hlavnou temou vsetkych storoci a mali pravdu... O ziadnej inej teme sa tak dôkladne nediskutuje ako prave o nej lebo ona sama je jedno velke tajomstvo ktore dokazu preskumat len ti ktori su pokorni lebo ona sama je dokonalym prikadom pokory. AK chcete aby aj vam velke veci vykonal Boh urobte to co Mária. Budte pokorni a Pán vzhliadne na vasu ponizenost. Uctu k nej mame nie preto ze by sme s nej robili nieco cim nie je. Ona je clovek, ale ak milujem Jezisa ktory je mojim bratom nemozem zatvarat oci pred Mariou ktora je jeho a moja mama. Tu ide o cisto rodinny vztah a vztah sa da budovat len vzajomnou uctou....Ked oslavujeme Mariu tak olavujeme Boha za tie velke veci ktore na nej vykonal, a ak ju prosime aby sa za nas modlila iba sa riadime pismom lebo velka zmoze naliehava modlitba spravodliveho ale ja spravodlivy nie som, no Maria ano. Ona svoje modlitby z jednocuje s Jezisovymi tak ako s nim zjednocovala svoje utrpenie a Jezis ich odovzdava svojmu Otcovi....
none
22

12. Klein 09.12.2015, 11:53

Keby ste aspon trochu poznali hebraizmus a staroveku grectinu vedeli by ste ze ked Maria povedala, hľa od tejti chvile bllahoslavit ma budu vsetky pokolenia, prekladom slova blaholavit je v tomto pripade chvalit a oslavovat v nabozenskom slova zmysle a je to uplne iny termin ako ked napr. Jezis povedal blahoslaveni chudobni v duchu... A velke veci doslovny preklad je vznesene alebo majestatne... Maria nie je Boh ale cela jej osoba sa tyka Boha. Ona ma z vole Bozej tak nesmierne blizky a osobny v...

09.12.2015, 12:34
Klein ty si vystudovany apologet?
Ja len tolko, ze Lea netusi ci si, alebo nie si, ale suhlasi s tebou.

Lea ako mozes suhlasit s niekym, ked netusis, ci je samovykladac, alebo nie, len preto, ze vyklada suhlasne s tvojim presvedcenim?
------------------------------
Klein: Tato zena je prvou krestankou spomedzi vsetkych ludi.. >> Tato veta zabija kompletne cely tvoj prispevok..
Tvari sa ako znalec hebraizmu a nevies kedy a kde vzniklo slovo krestania...

"Ona ma z vole Bozej tak nesmierne blizky a osobny vztah s Bohom ze to ani nedokazeme pochopit." >> Kde presne v biblii je to uvedene?

" Ona toho ktoreho ani cely svet nemoze obsiahnut nosila 9 mesiacov vo svojom lone." >> Bozieho ducha nemoze obsiahnut ani cely svet, nie telo narodene z tela..
Otazka znie, ku komu sa Jezis modlil, ak sa Boh cely vtelil do Jezisa, ktoreho neobsiahnutelneho musela Maria vynosit?

" Ale Maria s nim uz od jeho prvych dni utekala do Egypta" >> Ono zas ktora matka nechrani svoje dieta...To nie je nasledovanie Jezisa, to bolo varovanie anjela..

" neskor podla Simonovho proroctva jej vlastnu dusu prenikol mec" >> Ano ked Jezis zomrel na krizi a ona stala pri nom...

"Budte pokorni " >> pred Bohom, nie pred Mariou..

"Ona je clovek, ale ak milujem Jezisa ktory je mojim bratom nemozem zatvarat oci pred Mariou ktora je jeho a moja mama." >> A Jozef je tvoj otcim, Anna tvoja babka a Joachim tvoj dedko?

"Ked oslavujeme Mariu tak olavujeme Boha" >> Mame oslavovat Boha.. Aj ked oslavovali zlate tela, tiez oslavovali Boha... nezda sa, zeby sa to Bohu pacilo...

"ak ju prosime aby sa za nas modlila " >> Ako sa moze mrtvy za niekoho modlit?

Jediny prostrednik medzi Bohom a ludmi je Jezis >> rozumies kazdemu slovu z tejto vety?
none
27

22. 09.12.2015, 12:34

Klein ty si vystudovany apologet?
Ja len tolko, ze Lea netusi ci si, alebo nie si, ale suhlasi s tebou.

Lea ako mozes suhlasit s niekym, ked netusis, ci je samovykladac, alebo nie, len preto, ze vyklada suhlasne s tvojim presvedcenim?
------------------------------
Klein: Tato zena je prvou krestankou spomedzi vsetkych ludi.. >> Tato veta zabija kompletne cely tvoj prispevok..
Tvari sa ako znalec hebraizmu a nevies kedy a kde vzniklo slovo krestania...

"Ona ma...

09.12.2015, 12:54
Wolfe, prihliadanie vo výrokovej logike na autora výroku je označované ako neplatný logický klam 🙂
none
46

27. Nadja 09.12.2015, 12:54

Wolfe, prihliadanie vo výrokovej logike na autora výroku je označované ako neplatný logický klam 🙂

09.12.2015, 13:22
hmm mozes mi napisat ktore vety mas na mysli?
none
61

46. 09.12.2015, 13:22

hmm mozes mi napisat ktore vety mas na mysli?

09.12.2015, 14:25
Toto: "Klein ty si vystudovany apologet?
Ja len tolko, ze Lea netusi ci si, alebo nie si, ale suhlasi s tebou."
none
68

61. Nadja 09.12.2015, 14:25

Toto: "Klein ty si vystudovany apologet?
Ja len tolko, ze Lea netusi ci si, alebo nie si, ale suhlasi s tebou."

09.12.2015, 16:04
Aha, ale to bolo ucelove..
Vlakno ako take ti kontext neda, ale v topiku ten kontext je
Pozri sa na prispevok c. 15, potom pochopis, co som tym myslel
none
71

68. 09.12.2015, 16:04

Aha, ale to bolo ucelove..
Vlakno ako take ti kontext neda, ale v topiku ten kontext je
Pozri sa na prispevok c. 15, potom pochopis, co som tym myslel

10.12.2015, 06:17
Nadja zial uz som to nemohol napisat, a z mobilu mi to neslo (vzdy ma odhlasilo).. ja len som cakal na tvoju reakciu..
none
13
09.12.2015, 12:05
"Maria povedala, hľa od tejti chvile bllahoslavit ma budu vsetky pokolenia, prekladom slova blaholavit je v tomto pripade chvalit a oslavovat v nabozenskom slova zmysle a je to uplne iny termin ako ked napr. Jezis povedal blahoslaveni chudobni v duchu"

Klameš. Je úplne rovnaký:

Luk.1,48
Makariúsin - odkaz

Mat.5,3
Makarioi - odkaz

V oboch prípadoch sa nejedná o náboženskú úctu.
none
14

13. 09.12.2015, 12:05

"Maria povedala, hľa od tejti chvile bllahoslavit ma budu vsetky pokolenia, prekladom slova blaholavit je v tomto pripade chvalit a oslavovat v nabozenskom slova zmysle a je to uplne iny termin ako ked napr. Jezis povedal blahoslaveni chudobni v duchu"

Klameš. Je úplne rovnaký:

Luk.1,48
Makariúsin - http://obohu.cz/bible/index.php?styl=WH&v=48&kv=48&k=L&kap=1#v48

Mat.5,3
Makarioi - http://obohu.cz/bible/index.php?styl=WH&v=3&kv=3&k=Mt&kap=5#v3

V oboch ...

09.12.2015, 12:06
pardon:
...náboženské uctievanie.
none
15

13. 09.12.2015, 12:05

"Maria povedala, hľa od tejti chvile bllahoslavit ma budu vsetky pokolenia, prekladom slova blaholavit je v tomto pripade chvalit a oslavovat v nabozenskom slova zmysle a je to uplne iny termin ako ked napr. Jezis povedal blahoslaveni chudobni v duchu"

Klameš. Je úplne rovnaký:

Luk.1,48
Makariúsin - http://obohu.cz/bible/index.php?styl=WH&v=48&kv=48&k=L&kap=1#v48

Mat.5,3
Makarioi - http://obohu.cz/bible/index.php?styl=WH&v=3&kv=3&k=Mt&kap=5#v3

V oboch ...

09.12.2015, 12:08
všetko pramení z toho, že si to vykladáš po svojom, nepoznáš súvislosti - tých rozdielov bude stále viac, viac, ale len u samovykladačov Biblie, paradoxom je, že každý samovykladač si nájde svoje vysvetlenie a doplní citátom z Biblie
none
17

15. 09.12.2015, 12:08

všetko pramení z toho, že si to vykladáš po svojom, nepoznáš súvislosti - tých rozdielov bude stále viac, viac, ale len u samovykladačov Biblie, paradoxom je, že každý samovykladač si nájde svoje vysvetlenie a doplní citátom z Biblie

09.12.2015, 12:10
Samovykladac je kazdy, kto nevyklada presne podla katolickej dogmy.

Reaguj skor na argument, nez na argumentujuceho, tak ako si to navrhovala voci sebe..
none
18

15. 09.12.2015, 12:08

všetko pramení z toho, že si to vykladáš po svojom, nepoznáš súvislosti - tých rozdielov bude stále viac, viac, ale len u samovykladačov Biblie, paradoxom je, že každý samovykladač si nájde svoje vysvetlenie a doplní citátom z Biblie

09.12.2015, 12:15
Citovať zdroje nie je samovykladanie. To slovo v Luk.1,48 znie v základnom tvare: "Makarídzó" a znamená: "Šťastný, požehnaný". (Je odvodené od slova makarios.)
none
19

18. 09.12.2015, 12:15

Citovať zdroje nie je samovykladanie. To slovo v Luk.1,48 znie v základnom tvare: "Makarídzó" a znamená: "Šťastný, požehnaný". (Je odvodené od slova makarios.)

09.12.2015, 12:20
A ešte niečo, skús si zapisovať svoje odpovede (citáty) na nejakú tému. Som presvedčená, že o 1 či 2 roky, aj keď naďalej si budeš po svojom vykladať, nájdeš iný citát na tú istú vec, problematiku.
none
20

19. 09.12.2015, 12:20

A ešte niečo, skús si zapisovať svoje odpovede (citáty) na nejakú tému. Som presvedčená, že o 1 či 2 roky, aj keď naďalej si budeš po svojom vykladať, nájdeš iný citát na tú istú vec, problematiku.

09.12.2015, 12:23
Takmer vždy sa dá na nejakú tému povedať toho viac než 1 vec. Aj na túto.
To čo som teraz napísal je však to najhlavnejšie.
none
21

19. 09.12.2015, 12:20

A ešte niečo, skús si zapisovať svoje odpovede (citáty) na nejakú tému. Som presvedčená, že o 1 či 2 roky, aj keď naďalej si budeš po svojom vykladať, nájdeš iný citát na tú istú vec, problematiku.

09.12.2015, 12:26
Ty máš problém, že tvoje myslenie je zablokované nejakými ľuďmi, ktorým si sa odovzdala. Vzdala si sa osobnej slobody myslenia a nie si už sama sebou. Manipuluje však len Satan, pretože 2 Kor.3,17: "kde je Pánov Duch, tam je sloboda."
(Slovenský katolícky preklad Spolok Svätého Vojtecha ©)
none
23

21. 09.12.2015, 12:26

Ty máš problém, že tvoje myslenie je zablokované nejakými ľuďmi, ktorým si sa odovzdala. Vzdala si sa osobnej slobody myslenia a nie si už sama sebou. Manipuluje však len Satan, pretože 2 Kor.3,17: "kde je Pánov Duch, tam je sloboda."
(Slovenský katolícky preklad Spolok Svätého Vojtecha ©)

09.12.2015, 12:36
som v rukách Pána Ježiša pod vedením Jeho aj mojej(našej) Nepoškvrnenej Panny Márií, jemu som sa odovzdala -a je mi dobre tak ako, keď som bola dieťa
none
63

23. 09.12.2015, 12:36

som v rukách Pána Ježiša pod vedením Jeho aj mojej(našej) Nepoškvrnenej Panny Márií, jemu som sa odovzdala -a je mi dobre tak ako, keď som bola dieťa

09.12.2015, 15:17
Prečo potom nie si schopná samostatného štúdia biblie, ale odvolávaš sa s výkladmi na druhých ľudí, ktorí majú akési postavenie v RKC? Prečo nereaguješ k téme príspevkov do ktorých som ti vložil relevantné citáty z Písma (dokonca s vášho prekladu), a odvolávaš sa na autority? (Neklam samu seba.)
none
67

63. 09.12.2015, 15:17

Prečo potom nie si schopná samostatného štúdia biblie, ale odvolávaš sa s výkladmi na druhých ľudí, ktorí majú akési postavenie v RKC? Prečo nereaguješ k téme príspevkov do ktorých som ti vložil relevantné citáty z Písma (dokonca s vášho prekladu), a odvolávaš sa na autority? (Neklam samu seba.)

09.12.2015, 15:41
Tú chybu, že som sama študovala a logicky aj blúdila už som prešla. Som pod autoritami a som šťastná, tie autority sú láska a pravda. Ja som si uznala, že som slabé blúdiacie Božie dieťa a každý kto poprosí a dá súhlas svojej nebeskej Matke, aby viedla , ona milosti plná ho povedie, uchráni od bludov, Zlého a je najistejšia cesta k Pánovi Ježišovi. Všetko záleží od uznania si svojej slabosti(čo má každý) a s úplnou dôverou sa zveriť pod vedenie tej, ktorej sa sám Pán Ježiš zveril a počúval, nemusel, ale chcel, taký bol Boží plán a poriadok.
none
30

21. 09.12.2015, 12:26

Ty máš problém, že tvoje myslenie je zablokované nejakými ľuďmi, ktorým si sa odovzdala. Vzdala si sa osobnej slobody myslenia a nie si už sama sebou. Manipuluje však len Satan, pretože 2 Kor.3,17: "kde je Pánov Duch, tam je sloboda."
(Slovenský katolícky preklad Spolok Svätého Vojtecha ©)

09.12.2015, 12:58
Teraz s Fotooon súhlasím, lea to modlárstvo pochádza opäť od diabla, ako každé modlárstvo...Neverí? Raz uverí, len aby už potom nebolo neskoro...diabol sa svojich obetí ľahko nevzdáva...NIKDY!!!
none
32

30. 09.12.2015, 12:58

Teraz s Fotooon súhlasím, lea to modlárstvo pochádza opäť od diabla, ako každé modlárstvo...Neverí? Raz uverí, len aby už potom nebolo neskoro...diabol sa svojich obetí ľahko nevzdáva...NIKDY!!!

09.12.2015, 13:05
Modlárstvo je uctievanie modiel
Modla modla je plastická podoba objektu náboženského uctievania

Teda modlárstvom je aj uctievanie Krista na kríži, ktorý je v každej kaplnke, kostole. Naopak, uctievanie Márie bez jej sošky nie je modlárstvom.
none
39

32. Nadja 09.12.2015, 13:05

Modlárstvo je uctievanie modiel
Modla modla je plastická podoba objektu náboženského uctievania

Teda modlárstvom je aj uctievanie Krista na kríži, ktorý je v každej kaplnke, kostole. Naopak, uctievanie Márie bez jej sošky nie je modlárstvom.

09.12.2015, 13:14
Podla mna by sa ani krize nemali uctievat..

Uctievanie Marie bez sosky, je uctievanie falosneho Boha... Maria sa musi v hrobe obracat..
none
48

39. 09.12.2015, 13:14

Podla mna by sa ani krize nemali uctievat..

Uctievanie Marie bez sosky, je uctievanie falosneho Boha... Maria sa musi v hrobe obracat..

09.12.2015, 13:23
aj zo soškou je to sprostosť, Mária je rozprávková postavička ako Snehulienka...
none
66

48. 09.12.2015, 13:23

aj zo soškou je to sprostosť, Mária je rozprávková postavička ako Snehulienka...

09.12.2015, 15:29
Ešte si samého seba nepresvedčil o neexistencii Boha, a musíš sem preto chodiť oxidovať? Ani milión krát keď sto zopakuješ, nebude tento tvoj dríst o nič bližšie k pravde. Už si to uvedom. (správaš sa ako malé ješitné decko, ktoré si chce vydupať nožičkami to, čo nemôže mať)
none
24
09.12.2015, 12:38
Skor su blahoslaveni ti co pocuvaju bozie slovo a zahovavaju ho. Pravda to povedal pan jezis. A co sa pise o marii? A ona zachovavala vsetky jezisove slova vo svojom srdci a premyslala o nich... Jezis nespochybnil ze Maria je blahoslavena pretoze je jeho matka, naopak uctu k nej este umocnil lebo blahoslavenou je aj pre jej vieru. Odkial apostoli vedeli co sa dialo ked bol jezisko este maly chlapec? Bud od jezisa alebo od Marie. Myslis ze tato biblicka pokorna Maria im povedala ze ja som pozehnana medzi zenami, ze ja som ta ktora vsetky jeho slova zachovavala a mna budu blahoslavit vsetky pokolenia, alebo im to povedal jezis ? A tym dokonale naplnil 4. Bozie prikazaie cti otca svojho ale i matku svoju...
none
25

24. Klein 09.12.2015, 12:38

Skor su blahoslaveni ti co pocuvaju bozie slovo a zahovavaju ho. Pravda to povedal pan jezis. A co sa pise o marii? A ona zachovavala vsetky jezisove slova vo svojom srdci a premyslala o nich... Jezis nespochybnil ze Maria je blahoslavena pretoze je jeho matka, naopak uctu k nej este umocnil lebo blahoslavenou je aj pre jej vieru. Odkial apostoli vedeli co sa dialo ked bol jezisko este maly chlapec? Bud od jezisa alebo od Marie. Myslis ze tato biblicka pokorna Maria im povedala ze ja som pozehna...

09.12.2015, 12:45
Prepac, ale to co pises nie je nikde v biblii z akeho zdroja to mas?
Je mi jasne, ze Maria bola dobra, pokorna a zbozna zena..

Mohla im to povedat aj Anna, alebo ini svedkovia v pozadi o ktorych sa nepise

Ono biblia je z tohoto hladiska cela komplikovana.. hlavne veci ktore su akoby s uhla rozpravaca..
Tiez nie je vysvetlene ako Boh povedal ako stvoril svet, ako pravil toto a tamto, Asi im to neporozpraval pri ohnicku - ale domyslat si ako to bolo, by bolo skor mudrovanie.. Pretoze to mohlo byt akokolvek, mohlo to byt vnuknute, mohlo to byt cokolvek, ale kedze to nie je uvedene, tak to nie je asi dolezite...
Katolicka cirkev sa snazi "prazdne miesta" v biblii vyplnat vlastnou vatou...
none
64

24. Klein 09.12.2015, 12:38

Skor su blahoslaveni ti co pocuvaju bozie slovo a zahovavaju ho. Pravda to povedal pan jezis. A co sa pise o marii? A ona zachovavala vsetky jezisove slova vo svojom srdci a premyslala o nich... Jezis nespochybnil ze Maria je blahoslavena pretoze je jeho matka, naopak uctu k nej este umocnil lebo blahoslavenou je aj pre jej vieru. Odkial apostoli vedeli co sa dialo ked bol jezisko este maly chlapec? Bud od jezisa alebo od Marie. Myslis ze tato biblicka pokorna Maria im povedala ze ja som pozehna...

09.12.2015, 15:20
Blahoslavení sme všetci, ktorí zachovávame Božie Slovo. Nekážem ti však, aby si sa ku mne po smrti modlil. Prečo vkladáš slovu "makarios" význam ktorý nemá? Lebo potrebuješ silou mocou biblicky zlegalizovať Mariánsky kult? (...aby nebolo vidno, že celé toto učenie je v rozpore s písmom?)
none
65

24. Klein 09.12.2015, 12:38

Skor su blahoslaveni ti co pocuvaju bozie slovo a zahovavaju ho. Pravda to povedal pan jezis. A co sa pise o marii? A ona zachovavala vsetky jezisove slova vo svojom srdci a premyslala o nich... Jezis nespochybnil ze Maria je blahoslavena pretoze je jeho matka, naopak uctu k nej este umocnil lebo blahoslavenou je aj pre jej vieru. Odkial apostoli vedeli co sa dialo ked bol jezisko este maly chlapec? Bud od jezisa alebo od Marie. Myslis ze tato biblicka pokorna Maria im povedala ze ja som pozehna...

09.12.2015, 15:23
" blahoslavit " = makariúsin = považovať za šťastnú, požehnanú. (nie modliť sa k nej a uctievať jej modlu) Už vidíš, v čom vás satan oklamal?
none
26
09.12.2015, 12:51
Evanjelium podla lukasa druha kapitola : A Maria zachovavala vsetky jezisove slova a premyslala o Nich.
none
28

26. Klein 09.12.2015, 12:51

Evanjelium podla lukasa druha kapitola : A Maria zachovavala vsetky jezisove slova a premyslala o Nich.

09.12.2015, 12:57
Z toho ale vyplýva, že Mária nie je blahoslavenejšia ako všetci ostatní, ktorí zachovávajú Ježišove slová a premýšľajú o nich 🙂
none
31

26. Klein 09.12.2015, 12:51

Evanjelium podla lukasa druha kapitola : A Maria zachovavala vsetky jezisove slova a premyslala o Nich.

09.12.2015, 13:04
Oblubeny sposob RKC... vytrhavat vety z kontexty.. respektive spravit celu esej a nove evanjelium z jednej vety..
Tak ako Hla tvoja matka, hla tvoj syn, a uz bola matka vsetkych krestanov 🙂



9 Tu zastal pri nich Pánov anjel a ožiarila ich Pánova sláva. Zmocnil sa ich veľký strach,
10 ale anjel im povedal: "Nebojte sa. Zvestujem vám veľkú radosť, ktorá bude patriť všetkým ľuďom:
11 Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ Kristus Pán.
12 A toto vám bude znamením: Nájdete dieťatko zavinuté do plienok a uložené v jasliach."
13 A hneď sa k anjelovi pripojilo množstvo nebeských zástupov, zvelebovali Boha a hovorili:
14 "Sláva Bohu na výsostiach a na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle."
15 Keď anjeli odišli od nich do neba, pastieri si povedali: "Poďme teda do Betlehema a pozrime, čo sa to stalo, ako nám oznámil Pán."
16 Poponáhľali sa a našli Máriu a Jozefa i dieťa uložené v jasliach.
17 Keď ich videli, vyrozprávali, čo im bolo povedané o tomto dieťati.
18 A všetci, ktorí to počúvali, divili sa nad tým, čo im pastieri rozprávali.
19 Ale Mária zachovávala všetky tieto slová vo svojom srdci a premýšľala o nich.
20 Pastieri sa potom vrátili a oslavovali a chválili Boha za všetko, čo počuli a videli, ako im bolo povedané.

Ale ty si pisal: "ktora vsetky jeho slova zachovavala "
Kde je tam pisane o zachovavani Jezisovych slov... Oni jej povedali cim sa Jezis ma stat, nie ze by Jej Jezis povedal sprav to alebo tamto a ona zachovavala jeho slova (akoby prikazy)
Mimochodom nemyl si zachovavala, -ako spravala sa podla nich a zachovavala - pamatala si ich a rozmyslala o nich.

A ani tieto asi az tak nezachovala, ked pri Simeonovi:

29 "Teraz prepustíš, Pane, svojho služobníka v pokoji podľa svojho slova,
30 lebo moje oči uvideli>>>> tvoju spásu,
31 ktorú si pripravil pred tvárou všetkých národov:
32 svetlo na osvietenie pohanov a slávu Izraela, tvojho ľudu."<<<
>>>>>>>>33 Jeho otec a matka divili sa tomu, čo sa o ňom hovorilo.<<<<<<<<<<<<
34 Simeon ich požehnal a Márii, jeho matke, povedal: "On je ustanovený na pád a na povstanie pre mnohých v Izraeli a na znamenie, ktorému budú odporovať,

(len mi prosim nepis, ze sa divili, co sa hovorilo o Simeonovi)
none
29
09.12.2015, 12:58
pozrite aký jeden osobný príbeh:
Zasväť sa Panne Márii!
autor: Małgorzata Radomska
„Každý, aj najpodlejší hriešnik môže nájsť záchranu v ruženci. Každá duša môže pretrhnúť aj najpevnejšie putá Zlého. Každý sa môže chytiť záchranného lana, ktoré Kráľovná nebeských ruží hádže stroskotancom, ktorí sa topia v búrlivom mori tohto sveta...“


Tieto slová napísal Bartolo Longo vo svojej knihe o zázrakoch vyprosených na príhovor Panny Márie Ružencovej v Pompejach. Vyplývali z jeho osobnej skúsenosti s Božím milosrdenstvom, ktoré sa ho dotklo na príhovor Panny Márie.

Bartolo vyrastal vo veľmi nábožnej rodinnej atmosfére. Avšak počas štúdia práva na neapolskej univerzite, ktoré zakončil doktorátom, podľahol antiklerikálnemu vplyvu a začal sa venovať špiritizmu, ktorý bol v tom čase veľmi populárny. Dlhé roky bol okultistickým kňazom, zúčastňoval sa na protipápežských demonštráciách, verejne sa vysmieval z kňazov a z katolíckej viery. Z Božej milosti prežil v najväčšej temnote hriechu hlboké obrátenie, ktoré celkom zmenilo smer jeho života...

Hneď po svojom obrátení musel tvrdo bojovať proti silám zla, ktoré ho nechceli pustiť spod svojho vplyvu. Vo chvíli hlbokej krízy začul vo svojom vnútri hlas: „Ak sa chceš spasiť, rozširuj ruženec. Nezabúdaj na prisľúbenie Panny Márie. Kto rozširuje ruženec, nebude zatratený!“ Pokúšaný zúfalstvom a pochybnosťami o svojej spáse, prenasledovaný samovražednými myšlienkami sa z celej sily odovzdal Bohu skrze Pannu Máriu a spoľahol sa na jej prísľub. Vstúpil do tretieho dominikánskeho rádu. Úplne sa zasvätil Panne Márii a ona mohla slobodne cez neho pôsobiť.

Pulzujúci duchovný život v nádhernej mariánskej svätyni v Pompejach (ktorá je dnes svetoznáma), sirotince a domy opatery pre deti väzňov, jasle, škôlky, dielne, tlačiarne a krajčírske dielne pre mládež, časopis Ruženec nových Pompejí, Kongregácia sestier svätého ruženca – sú zjavným ovocím jeho detskej odovzdanosti a dôvery. Smutná krajina poznačená sopečným výbuchom sa premenila na mesto, z ktorého sa do celého sveta šíri Božia sláva. Tu Panna Mária, Kráľovná posvätného ruženca a Pokladnica Božieho milosrdenstva, ukazuje Kristovu moc. Ježiš tu uzdravuje chorých, nachádza stratených, osvecuje blúdiacich, dvíha tých, čo padli, vracia nádej zúfalým, vlieva nový život do utrápených, suchých a spútaných sŕdc.

Životný príbeh Bartola Longa, ktorého Ján Pavol II. blahorečil 26. októbra 1980, nám zreteľne hovorí, že Ježiš svojou krvou obmýva každú dušu, aj tú, ktorá sa poškvrnila najťažšími hriechmi, obväzuje jej rany, uzdravuje ju a v nej a skrze ňu zjavuje svoju slávu. Stačí, ak sa mu duša s láskou a ľútosťou úplne odovzdá.

Panna Mária nikdy neprestáva zachraňovať človeka, hoci by už bol z ľudského hľadiska stratený. Ona nikdy nenecháva svoje deti v tme hriechu, ateizmu, nevery a skazy. Každého človeka hľadá osobne. Neodrádza ju ľudská úbohosť a pýcha. Všetkých chce vložiť do rúk svojho Syna.

Podieľa sa na duchovnom boji, ktorý každý z nás prežíva vo svojom živote. Sily zla chcú, aby sme premárnili spásu, ktorú nám Ježiš daroval svojím umučením a smrťou. Diabol robí všetko pre to, aby sme neprijali tento nesmierny a zadarmo daný dar. Žiaľ, mnohí mu podľahnú. Kto sa úplne odovzdá Panne Márii, môže počítať s tým, že ona ho ochráni pred útokmi Zlého, že ho povedie najjednoduchšou a najistejšou cestou k spáse. Ona chce, aby sme Boha spoznali a úplne splnili jeho vôľu. Neodmietne nikoho, kto sa jej s dôverou odovzdáva.

Zasvätiť sa Panne Márii v praxi znamená prosiť ju o všetko. Na všetko sa jej pýtať a počúvať to, čo od nás v konkrétnej chvíli žiada. Znamená to ustavične byť s ňou a rozprávať sa s ňou. Rásť pod jej láskavým dohľadom. Dať sa jej do vlastníctva znamená dovoliť jej, aby nás používala. Znamená to odovzdať jej svoje myšlienky, zmysly, schopnosti, city – dovoliť jej, aby v nás žila, pôsobila a milovala. Znamená to tiež byť ochotným (ochotnou) urobiť všetko, čo od nás chce, čím jej môžeme urobiť radosť.

Čo Panna Mária od nás chce? Stále aktuálna je jej materinská otázka, ktorú kladie nám, svojim deťom, a ktorú kedysi položila vo Fatime malým pastierikom: „Chcete sa obetovať Bohu a znášať utrpenie, ktoré vám pošle, ako zadosťučinenie za hriechy, ktorými ho mnohí urážajú, a ako prosbu za obrátenie hriešnikov? ... Modlite sa každý deň ruženec, aby ste získali pokoj pre svet... Obetujte sa za hriešnikov a často, zvlášť keď budete prinášať obety, hovorte: ,Ježišu, robím to z lásky k tebe, za obrátenie hriešnikov a ako zadosťučinenie za hriechy proti Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.‘ ... Nech ľudia už dlhšie neurážajú Boha hriechmi, aj tak ho už veľmi urazili.“

Panna Mária ukázala deťom hrozné videnie pekla a povedala im: „Videli ste peklo, kam idú duše biednych hriešnikov. Na ich záchranu chce Boh dať svetu pobožnosť k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Mnohé duše idú do večného zatratenia, lebo nemajú nikoho, kto by sa za nich obetoval a modlil...“

Veľmi osobne musíme prijať aj slová, ktoré Panna Mária Fatimská, Kráľovná posvätného ruženca, povedala neskôr sestre Lucii: „Maj súcit so srdcom tvojej najsvätejšej Matky, ktoré je korunované tŕňmi, ktorými ju nevďační ľudia neprestajne zraňujú a niet nikoho, kto by tie tŕne svojím zadosťučinením vytiahol... Aspoň ty sa ma snaž potešiť a povedz všetkým, že v hodine smrti prídem na pomoc s milosťami tým, ktorí sa počas piatich prvých sobôt vyspovedajú, prijmú Eucharistiu, pomodlia sa ruženec a 15 minút budú rozjímať o 15 tajomstvách ruženca na úmysel zadosťučinenia.“ Za toto detské, dôverné zasvätenie sa, za námahu pri získavaní duší s Pannou Máriou pre Ježiša (každodennou modlitbou posvätného ruženca a prijatím utrpenia, ktoré nám prináša každodenný život) nám Panna Mária sľubuje: „Nikdy ťa neopustím. Moje Nepoškvrnené Srdce ti bude útočiskom a cestou, ktorá ťa privedie k Bohu.“
odkaz
none
33

29. 09.12.2015, 12:58

pozrite aký jeden osobný príbeh:
Zasväť sa Panne Márii!
autor: Małgorzata Radomska
„Každý, aj najpodlejší hriešnik môže nájsť záchranu v ruženci. Každá duša môže pretrhnúť aj najpevnejšie putá Zlého. Každý sa môže chytiť záchranného lana, ktoré Kráľovná nebeských ruží hádže stroskotancom, ktorí sa topia v búrlivom mori tohto sveta...“


Tieto slová napísal Bartolo Longo vo svojej knihe o zázrakoch vyprosených na príhovor Panny Márie Ružencovej v Pompejach. Vyplývali z je...

09.12.2015, 13:06
lea ešte vždz nepochopili, že diabol nie je žiadny hlupák, on vie ako na ľudí, aby ich dostal do svojej pasce...Aj uzdraví, ak treba, len aby dostal svoju ďalšiu obeť!!!
none
34

29. 09.12.2015, 12:58

pozrite aký jeden osobný príbeh:
Zasväť sa Panne Márii!
autor: Małgorzata Radomska
„Každý, aj najpodlejší hriešnik môže nájsť záchranu v ruženci. Každá duša môže pretrhnúť aj najpevnejšie putá Zlého. Každý sa môže chytiť záchranného lana, ktoré Kráľovná nebeských ruží hádže stroskotancom, ktorí sa topia v búrlivom mori tohto sveta...“


Tieto slová napísal Bartolo Longo vo svojej knihe o zázrakoch vyprosených na príhovor Panny Márie Ružencovej v Pompejach. Vyplývali z je...

09.12.2015, 13:08
Vo chvíli hlbokej krízy začul vo svojom vnútri hlas: „Ak sa chceš spasiť, rozširuj ruženec. Nezabúdaj na prisľúbenie Panny Márie. Kto rozširuje ruženec, nebude zatratený!“ >>> Vo sne sa zobudil zo sna, parada...
none
35

34. 09.12.2015, 13:08

Vo chvíli hlbokej krízy začul vo svojom vnútri hlas: „Ak sa chceš spasiť, rozširuj ruženec. Nezabúdaj na prisľúbenie Panny Márie. Kto rozširuje ruženec, nebude zatratený!“ >>> Vo sne sa zobudil zo sna, parada...

09.12.2015, 13:09
Myslím, že som už počula, že sa niekomu snívalo, že sa zobudil ale pritom to bol len sen... 🙂))
none
37

35. Nadja 09.12.2015, 13:09

Myslím, že som už počula, že sa niekomu snívalo, že sa zobudil ale pritom to bol len sen... 🙂))

09.12.2015, 13:10
Niekto to prednedavnom (vcera ci predvcerom?) niekde pisal, ale absolutne netusim kto a kde, ale inspiroval som sa
👍: Nadja
none
36

34. 09.12.2015, 13:08

Vo chvíli hlbokej krízy začul vo svojom vnútri hlas: „Ak sa chceš spasiť, rozširuj ruženec. Nezabúdaj na prisľúbenie Panny Márie. Kto rozširuje ruženec, nebude zatratený!“ >>> Vo sne sa zobudil zo sna, parada...

09.12.2015, 13:09
samozrejme to bola len analogia...

Skusim to vysvetlit inou analogiou...
Ak chces odolat heroinu, daj si LSD...
none
38

34. 09.12.2015, 13:08

Vo chvíli hlbokej krízy začul vo svojom vnútri hlas: „Ak sa chceš spasiť, rozširuj ruženec. Nezabúdaj na prisľúbenie Panny Márie. Kto rozširuje ruženec, nebude zatratený!“ >>> Vo sne sa zobudil zo sna, parada...

09.12.2015, 13:14
mám osobnú skúsenosť a aj pozitívne zmeny okolo mňa, tiež som z vďačnosti obrátenia a pôsobenia Panny Márie napísala sama osobné svedectvo, nebyť Nepoškvrnenej Panny Márie - nebola by som uverila v Ježiša Krista a nespoznala by som živú lásku, silnú lásku k Pánovi Ježišovi - to dokáže len naša aj Jeho Matka Panna Mária, je to veľké milosrdenstvo, ktoré Jej a ľuďom udeľuje Pán Ježiš
none
44

29. 09.12.2015, 12:58

pozrite aký jeden osobný príbeh:
Zasväť sa Panne Márii!
autor: Małgorzata Radomska
„Každý, aj najpodlejší hriešnik môže nájsť záchranu v ruženci. Každá duša môže pretrhnúť aj najpevnejšie putá Zlého. Každý sa môže chytiť záchranného lana, ktoré Kráľovná nebeských ruží hádže stroskotancom, ktorí sa topia v búrlivom mori tohto sveta...“


Tieto slová napísal Bartolo Longo vo svojej knihe o zázrakoch vyprosených na príhovor Panny Márie Ružencovej v Pompejach. Vyplývali z je...

09.12.2015, 13:21
lea , to tie sprostosti čo tu kopíruješ kto píše....pisateľ si to vymýšľa, alebo s akého zdroja čerpá, má to overené, alebo len klame, lebo nachádza pribrzdených, ktorý mu to žerú....
none
40
09.12.2015, 13:17
Včera som počul, že treba prejsť cez nejakú bránu vo ....Vatikáne a pôjdem do neba, fasa , aspoň takto to povedal pápež , tak ja neviem načo byť veriaci...alebo kašlem nato, v pekle je lepšia spoločnosť...
none
43

40. 09.12.2015, 13:17

Včera som počul, že treba prejsť cez nejakú bránu vo ....Vatikáne a pôjdem do neba, fasa , aspoň takto to povedal pápež , tak ja neviem načo byť veriaci...alebo kašlem nato, v pekle je lepšia spoločnosť...

09.12.2015, 13:20
To otvorenie brany je len symbolicke... kludne to mozes brat ako folklor...
none
41
09.12.2015, 13:18
Niekto zaznamenava pozitivne zmeny, ked zacne cvicit jogu alebo tai chi..
👍: Nadja
none
42

41. 09.12.2015, 13:18

Niekto zaznamenava pozitivne zmeny, ked zacne cvicit jogu alebo tai chi..

09.12.2015, 13:19
alebo sa zacne venovat ezoterike..
none
45

41. 09.12.2015, 13:18

Niekto zaznamenava pozitivne zmeny, ked zacne cvicit jogu alebo tai chi..

09.12.2015, 13:22
Alebo dostáva placebo..
none
49

45. Nadja 09.12.2015, 13:22

Alebo dostáva placebo..

09.12.2015, 13:23
Mno priznavam, v podstate toto som myslel, len som chodil okolo horucej kase
none
47

41. 09.12.2015, 13:18

Niekto zaznamenava pozitivne zmeny, ked zacne cvicit jogu alebo tai chi..

09.12.2015, 13:23
Obrátenie a dar živej viery a živej lásky k Pánu Ježišovi - je milosrdenstvo, pochádza od Boha. Joga - tam nepatrí, joga už som spomínala je nevhodná a pre katolíka, ktorý sa chce chrániť pred hriechom a Zlým je neprípustná. Teraz počujem argumenty, že je to cvičenie a pomáha chrbtici, ono treba poznať aj pozadie, treba vedie čo všetko pri tom človek vzýva, aké zvuky, mantry vydáva atď.
none
50

47. 09.12.2015, 13:23

Obrátenie a dar živej viery a živej lásky k Pánu Ježišovi - je milosrdenstvo, pochádza od Boha. Joga - tam nepatrí, joga už som spomínala je nevhodná a pre katolíka, ktorý sa chce chrániť pred hriechom a Zlým je neprípustná. Teraz počujem argumenty, že je to cvičenie a pomáha chrbtici, ono treba poznať aj pozadie, treba vedie čo všetko pri tom človek vzýva, aké zvuky, mantry vydáva atď.

09.12.2015, 13:24
lea ...Jóga bola skôr ako sa narodil tvoj boh....
none
51

47. 09.12.2015, 13:23

Obrátenie a dar živej viery a živej lásky k Pánu Ježišovi - je milosrdenstvo, pochádza od Boha. Joga - tam nepatrí, joga už som spomínala je nevhodná a pre katolíka, ktorý sa chce chrániť pred hriechom a Zlým je neprípustná. Teraz počujem argumenty, že je to cvičenie a pomáha chrbtici, ono treba poznať aj pozadie, treba vedie čo všetko pri tom človek vzýva, aké zvuky, mantry vydáva atď.

09.12.2015, 13:29
Lea, ja som chcel poukazat na tie pozitivne zmeny.. a presne preto som pouzil kvoli kontrastu voci krestanstvu jogu..
Uctievanie niekoho ineho ako Boha je nevhodne a pre krestana, ktory sa chce chranit pred hriechom a Zlym je nepripustne..

Rozumies kam tym mierim, presne preto som pouzil jogu..
none
53

51. 09.12.2015, 13:29

Lea, ja som chcel poukazat na tie pozitivne zmeny.. a presne preto som pouzil kvoli kontrastu voci krestanstvu jogu..
Uctievanie niekoho ineho ako Boha je nevhodne a pre krestana, ktory sa chce chranit pred hriechom a Zlym je nepripustne..

Rozumies kam tym mierim, presne preto som pouzil jogu..

09.12.2015, 13:33
rozumiem, ak človek odmieta svätcov, RKC, pápežov, katechizmus, kostoly a celú náuku okolo toho, lebo má svoje vysvetlenie Písma, jasne, že vznikajú nesúhlasy
none
54

53. 09.12.2015, 13:33

rozumiem, ak človek odmieta svätcov, RKC, pápežov, katechizmus, kostoly a celú náuku okolo toho, lebo má svoje vysvetlenie Písma, jasne, že vznikajú nesúhlasy

09.12.2015, 13:37
Odmietam svatcov, papezov, nejake to ucenie RKC..
(Mimochodom kto su svatci? RKC vidi do srdc a tak vidi kto su svatci a kto nie?)
Ale neodmietam RKC celu ako taku (nemam problem chodit na omse do RKC kostola), alebo kostoly..
none
56

54. 09.12.2015, 13:37

Odmietam svatcov, papezov, nejake to ucenie RKC..
(Mimochodom kto su svatci? RKC vidi do srdc a tak vidi kto su svatci a kto nie?)
Ale neodmietam RKC celu ako taku (nemam problem chodit na omse do RKC kostola), alebo kostoly..

09.12.2015, 13:40
môžeš a máš právo odmietať
none
52
09.12.2015, 13:30
pokracovanie 51 Satan si neda na seba masku satana predsa...
none
55

52. 09.12.2015, 13:30

pokracovanie 51 Satan si neda na seba masku satana predsa...

09.12.2015, 13:38
Satan je kapitola sama o sebe. Ak chceš vedieť z pravej ruky, mať osvedčené info je potrebné zainvestovať a kúpiť si kvalitné odborné knihy - ja som tak urobila. Odporúčam -odkaz, ja som si kúpila mnohé knihy, drahé, ale ak nemáš viac peňazí postačí aj toto: odkaz Upozorňujem, že ľudia majú strach to čítať, resp. pred spánkom sa inštinktívne boja zobrať takú knihu do ruky, ale ak zistíš, že diabol je porazený, tak sa nebudeš bať, ale poznať čo je diabol, akými činnosťami sa mu otvárame dvere je nevyhnutné.
none
57

55. 09.12.2015, 13:38

Satan je kapitola sama o sebe. Ak chceš vedieť z pravej ruky, mať osvedčené info je potrebné zainvestovať a kúpiť si kvalitné odborné knihy - ja som tak urobila. Odporúčam -http://www.zachej.sk/cart/search/0/36/?term=diabol, ja som si kúpila mnohé knihy, drahé, ale ak nemáš viac peňazí postačí aj toto: http://www.zachej.sk/produkt/3300/berme-dabla-vazne/. Upozorňujem, že ľudia majú strach to čítať, resp. pred spánkom sa inštinktívne boja zobrať takú knihu do ruky, ale ak zistíš, že diabol je por...

09.12.2015, 13:46
lea , kedy pochopíš, že náboženstvo je ten diabol, ktorého stále spomínaš,....
none
58
09.12.2015, 13:48
Niekedy este davno, ked som sa zaujimal o ezoteriku atd.. cital som nejaku knizku o podvedomi..

Boli tam rozne priklady o ludoch co sa hrali s Ouija tabulkou (dost nebezpecne),
Jedna zena, nemala vladu nad svojim telom, nieco ju donutilo ist na balkon, tam si lahnut a lezat tam v dazdi atd..

Cital som aj rozne ine veci, skor to bolo take forum, samozrejme bolo tam plno vymyslenych pribehov, ale zaujal ma jeden, ktory si uz zial moc nepamatam, ale viem, ze ten demon robil nieco zakerne, zatial co lichotil tej babe tym, aka je chytra, inteligetna.. potom zistila aka ja blba..

Ja sa takych knih nebojim, pretoze uz som cital "strasidelnejsie" veci niekedy..
none
59

58. 09.12.2015, 13:48

Niekedy este davno, ked som sa zaujimal o ezoteriku atd.. cital som nejaku knizku o podvedomi..

Boli tam rozne priklady o ludoch co sa hrali s Ouija tabulkou (dost nebezpecne),
Jedna zena, nemala vladu nad svojim telom, nieco ju donutilo ist na balkon, tam si lahnut a lezat tam v dazdi atd..

Cital som aj rozne ine veci, skor to bolo take forum, samozrejme bolo tam plno vymyslenych pribehov, ale zaujal ma jeden, ktory si uz zial moc nepamatam, ale viem, ze ten demon robil n...

09.12.2015, 13:50
v poriadku,
none
60

59. 09.12.2015, 13:50

v poriadku,

09.12.2015, 13:52
Tak som sa zaregistroval a hodil do wishlistu, aby sa mi to nestratilo
none
69
09.12.2015, 22:41
Wolfe nemôžete pochopiť, čo je ruženec, ak sa ho nemodlíte a aká je z toho odozva, ak neuznávate ani ježišové slová z poslednej večere, Toto je moje telo, toto robtze na moju pamiatku.
Kto môže byť viac oklmaný satanom, kto sa modlí a prijma Ježišovo telo a krv, ako nám to Ježiš prikázal, alebo ten, čo nerobí nič a ani do kostola nechodí a má tieto veci za satanizmus ????? Čo,všetko už len dokážete obrátiť na ruby ??????
none
70

69. elemír 09.12.2015, 22:41

Wolfe nemôžete pochopiť, čo je ruženec, ak sa ho nemodlíte a aká je z toho odozva, ak neuznávate ani ježišové slová z poslednej večere, Toto je moje telo, toto robtze na moju pamiatku.
Kto môže byť viac oklmaný satanom, kto sa modlí a prijma Ježišovo telo a krv, ako nám to Ježiš prikázal, alebo ten, čo nerobí nič a ani do kostola nechodí a má tieto veci za satanizmus ????? Čo,všetko už len dokážete obrátiť na ruby ??????

10.12.2015, 06:16
69: "Wolfe nemôžete pochopiť, čo je ruženec, ak sa ho nemodlíte " >> Tak prestan tlacit, o tom ako nikto nezazije v inej cirkvi, to co v katolickej..

"neuznávate ani ježišové slová z poslednej večere, Toto je moje telo, toto robtze na moju pamiatku." >> Tak teraz fakt nechapem o com hovoris... ake neuznavanie? Coby sme neuznavali?

"Kto môže byť viac oklmaný satanom, kto sa modlí a prijma Ježišovo telo a krv" >> Napriklad ten, kto sa modli ku akymkolvek svatym a k Marii, namiesto k Bohu....
Ten kto nieco vyprosuje u mrtvych, pritom, komunikacia s mrtvymi je jasne zakazana...
Je jedno ci to robis skrze modlitby alebo ouija tabulku.. Uctievanie mrtvych predkov bolo moderne v staroveku dlho dlho pred narodenim Krista, a to bolo tiez zakazane...

Mimochodom, vecera panova je tu na pamiatku,... Jeho pamiatku, nie na spasenie alebo nieco podobne, nikdy to nie je ani spajane.. ale katolicka cirkev vykonava v kostolich eucharistiu kazdy den.. ako sa moze pamiatka robit denne?
Z pamiatky ste spravili vdakyvzdanie, co to vobec nie je..
Kazdy piatok mate ukrizovanie Krista, aby sa nepovedalo, tak pre istotu este kazdy den o 15tej hodine..

Nehovoriac, ze kto nejde na spoved ku knazovi a keby chcel eucharistiu, tak by sa to berie ako svatokradez, co je chore!

"alebo ten, čo nerobí nič " >>
Co presne znamena nic? Je modlenie nic?
none
72
10.12.2015, 09:28
Wolfe, je mi strašne ľúto, ale nepoteším ťa. A akokolvek by som ťa chcel šetriť od sklamania, je to pre niekoho kruté, ale bez týchto vecí nemôžem cítiť nič. Je to proste o tom, že my sa spoliehame na to a vy na to spása človeka nie je z viery, čo uveril, ale čo bol dobrý a spravodlivý a hlavne milosrdný, lebo milosrdenstvo chcem a nie obetu. A to tiež je len moja nádej,čo ak ľudia budú nakoniec šokovaní, že boli spasení veľkí zločinci, ale neboli spasení takí, ktorí sa javili všetkým svätí. Boh vidí v nás to, čo žiaden človek nemôže uvidieť v človeku a to je záruka,že jeho súdy sú správnE.
none
73

72. elemír 10.12.2015, 09:28

Wolfe, je mi strašne ľúto, ale nepoteším ťa. A akokolvek by som ťa chcel šetriť od sklamania, je to pre niekoho kruté, ale bez týchto vecí nemôžem cítiť nič. Je to proste o tom, že my sa spoliehame na to a vy na to spása človeka nie je z viery, čo uveril, ale čo bol dobrý a spravodlivý a hlavne milosrdný, lebo milosrdenstvo chcem a nie obetu. A to tiež je len moja nádej,čo ak ľudia budú nakoniec šokovaní, že boli spasení veľkí zločinci, ale neboli spasení takí, ktorí sa javili všetkým svätí. Bo...

10.12.2015, 10:08
A cim je niekto svaty, tym ze ide niekto do kostola, aby nemusel fararovi povedat pri spovedi,.. zhresil som.. v nedelu som nebol v kostole?
Ci ako si to presne predstavujes?

-------------------------

To som dost jasne nepochopil... takze teraz sa mozem akoze modlit aj k satanovi, ved boh je milosrdny?

Ved co, Izraeliti si spravili zlate telata, neskor kral Jeroboam spravil pre istotu dve zlate telata, preco by si nespravila RKC tych zlatych teliat este viac..
Hodim sem taky trefny citat:

2 Teraz však pokračujú v hriechu, >>>robia si liatiny zo svojho striebra, spodobňujú modly<<<. >>>To všetko je dielo majstrov<<<; hovoria: "Týmto obetujte!" Človek teľce bozkáva!
3 Preto budú ako ranný oblak a ako rosa, ktorá mizne zavčasu, ako pleva, ktorá letí z humna, a ako dym z otvoru.
4 "Ja však som Pán, tvoj Boh, od egyptskej krajiny; Boha okrem mňa nepoznáš a >>>iného záchrancu niet<<<.

Takze kto tu bude nepoteseny?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 290 467 B vygenerované za : 0.132 s unikátne zobrazenia tém : 50 685 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.