Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Dialektika nielen slovenského voliča

2
reakcií
537
prečítaní
Tému 26. marca 2016, 16:00 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 3. 2016, 16:00 avatar
DIALEKTIKA VOLIČA HLUPÁČIKA, II. časť
Teória odpadu

Dialektika pozná teóriu odrazu. Ide o analýzu a definovanie procesu poznania. Je to časť filozofie, ktorá v jej dejinách patrí medzi najdiskutovanejšie, ale i najkrajšie zároveň. Spor o to, či môžeme okolitý svet poznávať, a ako, je sporom aj výsostne praktickým. Nie je to len stredoveký spor o univerzálie. Náš život, naše bytie je vec každodenná, konkrétna, a teda i bytostne praktická. Poznanie oslobodzuje, ale bez morálky, i zabíja. Dejiny a príbehy lumpeninteligencie, bez ohľadu na spoločenské systémy a náboženstvá, to dokazujú. Zároveň, morálka je taká, aké sú spoločenské vzťahy, aký spoločenský systém je vládnuci. Ten determinuje celú nadstavbu spoločnosti, napr. výchovu a vzdelávanie na školách, právne normy, písané i nepísané etické normy, chápanie krásna, postavenie náboženstva a i. Bez poznania, rozvíjaného konkrétnymi vedami, by naše jestvovanie bolo síce ekologické, ale tým a tam, by aj končilo. Nevedeli by sme nič o našej galaxii, nepoznali by sme auto, či lietadlo, ale ani punčocháče, či volebný lístok. Ríša zvierat, rastlín a ľudských bytostí by sa od seba líšili len metabolizmom či fotosyntézou. A možno tak raz, ako nevydarená a nepoučiteľná civilizácia, aj skončíme; ak nebudeme rešpektovať proces poznania, i jeho etickú stránku. Tým by prestalo existovať aj krásno; nebol by kto ho odraziť – vnímať a vyjadriť - svojimi citmi, myšlienkami či dotykmi. A Stvoriteľ by zostal, so svojim dielom, sám. Na riziká nášho ne-poznania nabáda aj francúzsky aforizmus: Boh je živý a zdravý, ale už nie je taký optimista.
x x x
Teória odpadu je odvodená z teórie odrazu; priam sa núka na popísanie ponovembrového diania. Marx, keď analyzoval fungovanie kapitalizmu, za konkrétny model si vybral Anglicko, dôvodiac, že tam tento systém mal najrozvinutejšie formy. To mu umožnilo formulovať všeobecné závery, platné pre tento systém, aj v iných krajinách. Domnievam sa, že použijúc jeho metodiku i metodológiu, pre Teóriu odpadu je takou zasľúbenou krajinou Slovensko.
Len si spomeňme: VPN, HZDS, SOP, ANO, SDKÚ, DS, KDH ... a desiatky ďalších božských strán; so svojimi voličmi: hlupáčikmi, hlupákmi i nehlupákmi. Oni stvorili tento svet blahobytu a úpadku. Zaviedli zákony a morálku, ktoré umožnili legálne rozkradnutie národného majetku, naše vyvlastnenie a okupáciu. Dnes už nie len ekonomickú. Oni stvorili armádu nezamestnaných, chudobných a biednych ľudí, vyšperkovanú bezdomovcami, žobrákmi a exekútormi. Tri milióny exekúcií na päť miliónovom Slovensku! To je určite olympijský rekord. Ak by takáto krajina skutočne existovala, potom jej prezident, celý vládny kabinet aj s parlamentom, by mali spáchať kolektívnu samovraždu; s exekútormi na chóru. Lebo taký je dobrý zvyk v každej úspešnej sekte. Kam svojich občanov doviedli? Genocída, holokaust, havlárna? Ak tak papierové hlavy neurobia dobrovoľne, príde čas, že sa to stane inak. Božie mlyny naozaj neboli sprivatizované.
Ponovembrový politický odpad sa nám už takmer tretie desaťročie vyhráža-l blahobytom aký majú na Západe; Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, USA atď. Lenže ich náskok nie je výsledkom lepšieho systému, než aký bol u nás; a nie len od roku 1948. Je len dôkazom, že nie všetky národy a štáty mali rovnaké podmienky na vývoj. Ich bohatstvo bolo založené na brutálnej kolonizácii, podmaňovaní
2
a vykorisťovaní iných národov a ich území. Exploatácia nových zdrojov, vrátane
ľudských, bola limitovaná len technologicky! Vo svetových vojnách sa bili len
o prvenstvo, o diktát ostatným. Jedinou prekážkou bol Sovietsky zväz. A na pomoc mu
prišli, keď už bolo jasné, že nemecký fašizmus – ich spoločne vypestované dielo –
Červená armáda porazí aj bez nich.
Rozpadom svetovej socialistickej sústavy sa v tejto politike pokračuje ďalej.
Úplne, a na drzovku. Nechcete utečencov, ktorých sme pre vás s americkou láskou
vybombardovali? Nechcete geneticky modifikované potraviny? Nechcete naše zbrane?
Nechcete našu papierovú slobodu a demokraciu? Nechcete naše ne-ľudské práva?
Nechcete jednopohlavné manželstvá? Nechcete splácať náš triliónový dlh, nechcete
dolár? Nechcete, povedané s Haškom, přes dršku?
Už nás všetkých považujú za hlupákov. A tých, čo ešte neprestúpili na ich vieru,
dobehnú? Vždy a všade sa nájdu spojenci bez hraníc, Judáš nie je len postava z Biblie.
USA a NATO, infiltrované do Európskej únie, sú len pokračovaním koloniálnej politiky
inými prostriedkami. Aby sme parafrázovali Carla von Clausewitza, jeho definíciu
vojny.
Veci sa vždy zmenia vo svoj protiklad. Žiadna entita, pozemská i vesmírna, sa
nevyhne univerzálnym zákonitostiam bytia, vzniku a zániku. Sloboda a demokracia pre
koho? Ale to je otázka od Lenina, takže na odpoveď treba aj trocha statočnosti, pokory
a poznania. Čo má robiť volič hlupáčik, keď takmer najznámejší slovenský historik,
z Lenina pozná len jeho chorobu. A aké majú v rodine oni?; bratia v Kristu.
Všetky tieto strany, ktoré nastolili ponovembrovú totalitu majetku a peňazí, sú
už historickým odpadom. Sú v spoločnom koši špiny, korupcie, chudoby, vrážd, rozpadu
rodiny, morálky a vzdelania, ale i vojnových štváčov a podporovateľov atlantickej
agresie. Na týchto hodnotách boli tieto strany konštruované, budované i fungujúce.
Volič hlupáčik, hlupák i nehlupák, ich opustili hneď na to, keď zistili, že už
neuspokojujú ich potreby a sľuby. A klamstvá sa stali neudržateľné. A pozostalí
vodcovia už nedokážu ohlupovať tak, aby to nerozoznal ani ten najtalentovanejší
a najvyspelejší volič hlupáčik; od 0,07 do 4, 94. Božia ruka. A na túto hrdú neandrtalskú
etapu bolo treba neuveriteľných 27 rokov! Ukrajinský rekord, zdá sa, vďaka
Banderovcom, bude ešte vyššie. Už len zrušiť vízovú povinnosť. Alebo Lotyšský? V
Rige, teda na teritóriu Európskej únie, už teraz - marec 2016 – pochodujú, v úplnej
tichosti európskeho odpadu, a ich médií, vynovené elitné jednotky SS. Jeden tisíc top
demokratov EÚ. Proti jednému županovi.
x x x
Koľko rokov bude potrebných na samolikvidáciu odpadu s rodným číslom 2016 ?
Ich volič hlupáčik o tom ešte nevie, ale postihne ho úplne rovnaký osud. Lebo aj toto
dielo je postavené na falošných hodnotách, len sú aktuálne lepšie zabalené a tvária sa,
ako aj tí pred nimi – v čase vzniku - že budú jeho lepšou budúcnosťou. Lebo chyba nie
je v počte či názvoch politických strán, ani v nových papierových hlavách; chyba je
v systéme.
Kapitalizmus nemá ľudskú tvár, ani ju nikdy nemal. Má len túžbu po zisku, na
úkor druhého, a to za akúkoľvek cenu. Od prvotnej akumulácie kapitálu, až po
budovanie priemyselných parkov na našej úrodnej zemi. Humanisti, vrátane tých
najvzdelanejších a najstatočnejších, to dávno popísali. Ale hlupáci a hlupáčikovia už
nečítajú. Oni len konzumujú. Sedem dní v týždni. A modlia sa; ale nie prácou, ani
životom. V tých lepších rodinách sa nebudujú knižnice, ale vínoteky. Netreba nedeľnú
chvíľku poézie, každodenné krimi, či kŕminoviny sú hodnotnejšie. Ako použitý prezervatív!
Učiť sa, učiť sa, učiť sa; to je Leninova rada mládeži, ale to je predsa totalita. Jednotný systém výchovy a vzdelávania nám lumpeninteligencia nahradila jednotným systémom ohlupovania a chudoby. Hrdo a odborne, aspoň na plagátoch. A volič hlupáčik opäť neodolal pokušeniu. A volí ako predtým, a volí aj keď nevolí; 40%. Ako lacná borovička. Už je ako gambler, prázdna peňaženka i prázdna hlava. Viem, že nič neviem, už nie je Sokratov aforizmus, ale ponovembrová realita. Pýcha kapitálu. Spoločné dielo nedorobenej ľavice a božskej pravice. Smutné na veci je, že ľudia, ktorí v socializme získali vzdelanie, a aj vďaka triednemu pôvodu sa dostali do významných pozícií v systéme, sa po jeho odstránení tvária a konajú ako odpad. Ťahajú za sebou mládež a každého, kto nemá ďalekohľad, a ľahko im uverí. Pyramída týchto učených je široká, a flexibilná. Aktuálne ju vedie kováčovsko-banášovský myšlienkový modeling.
Metodika, a nie len u nich, je pritom jednoduchá, a zrozumiteľná ako facka na dedinskej zábave: fašizmus je totalita, nie dielo a atribút kapitalizmu. V znásilňovaní formálnej logiky sa pokračuje ďalej: aj socializmus resp. komunizmus je totalita, lebo tam tiež vládla jedna strana. Neporovnáva sa obsah, hodnotové zameranie, postavenie pracujúceho človeka, historické ciele týchto systémov, postavenie a vzťahy národov a štátov. A každý hlupák potom vie, že totalita na jednej strane sa rovná totalite na druhej. Súčet zlomkov, ktoré historicky mali a majú odlišné menovatele, sa nerovná jednoduchému súčtu ich čitateľov. To neplatí ani v matematike na základnej škole. U hlupákov, u lumpeninteligencie, áno. Ale manipulátorov toto netrápi, naopak; vynáša im tituly a pozície; nesmrteľný Zisk. Konkrétny historický prístup, ako imanentná súčasť teórie odrazu, teda poznania, sa vytratil. Lebo odpad tak stanovil, lebo sa to nosí, lebo je to dobré platené, lebo vďaka tomu sa obsadzujú spoločenský významné funkcie v novom systéme. Lebo to je intelektuálny orgazmus odpadu. Ale aj cesta do pekla. V ankete STV, na Námestí SNP v BB – 2014 - mladík na otázku k Povstaniu, lakonicky skonštatuje, že škoda, že to nevyhrali Nemci. Naozaj škoda, cesta do pekla mohla byť kratšia. Aj s jeho rodičmi. Ako budú takíto utečenci od vedy, a od morálky starnúť, s akým svedomím? Ako sa na seba budú dívať z druhého brehu? Budú mať v ruke zväzok bankoviek, alebo z hanby a výčitiek vyrobenú slučku? Pamäť národa je len úrad zakomplexovaných darebákov? Pravda, a nie len ako filozofická kategória, sa síce dá hlupákom a hlupáčikom zamlčať, i prekrútiť, ale takto upravená nezmení usporiadanie našej slnečnej sústavy. RK cirkev to skúšala celé stáročia, ale jej málo úspešný výsledok je všeobecne známy. A nepomohlo ani upaľovanie blížneho svojho. Spoločenský vývoj, tak ako všetko čo existuje, má svoje zákonitosti. Na rozdiel od prírody sa tieto presadzujú cez konanie ľudí. Tou hlavnou je tendencia k sociálne spravodlivej spoločnosti. A je rôzne vyjadrená aj vo všetkých veľkých náboženstvách. Len realizácia tejto tendencie zachováva systém v rovnováhe, národne i globálne. A je prirodzenou vlastnosťou každého systému, a kybernetika to exaktne popisuje, rovnováhu obnovovať a udržiavať. V prírode sa táto rovnováha dosahuje cez bežné prejavy, napr. ako je dážď, vietor, ochladenie; ale aj cez oveľa dramatickejšie, vrátane zemetrasení, výbuchov sopiek , a možno i pádu veľkých asteroidov. Sociálne revolúcie či spravodlivé vojny sú takým riešením v spoločnosti. November 89 bol len podvod, za revolúciu ho označili budúci zlodeji a vrahovia. Navodil sebadeštrukciu systému a nerovnováhu, z ktorej sa ani jeho autori nevedia spamätať a vykrútiť. Ešte, že majú voliča hlupáka a vždy dorastajúceho hlupáčika; tí im obnovujú ich bohatstvo a nesmrteľnosť. Len dokedy, a čo za to?
Ak existujú nebesá, verím, že táto časť neľudskej spoločnosti tam bude mať svoj vlastný, privátny sektor. Že sa tam budú schádzať, a aj so svojimi politológmi, pedofilnými kňazmi, mediálnou a umeleckou žumpou, a budú v nedeľu na obed, analyzovať svoje postavenie, dane, výnosy, fondy a vol-preferencie. A bohovsky sa baviť na svojich supervoličoch; hlupákoch a hlupáčikoch.
x x x
Teória odpadu len popisuje kam, a vďaka komu sme sa dostali. Vinovatí sú darební a chamtiví politici, architekti a vykonávatelia; ale aj ich voliči. Bez nich, bez ich naivity a hlúposti, by sa dielo nepodarilo. Sila papierových hláv je priamoúmerná množstvu minutého papiera: na bilbordy, na plagáty, a na korupciu. A každý papier, keď sa raz použije, okrem dobrých kníh, skončí v odpade.
Božské KDH, keď búralo vidiek, JRD a rodinu, pred prvými Havlovými voľbami, prišlo s heslom: Kde sme mohli byť, keby nebolo komunizmu? Odpoveď dali sami: Už v roku 1948 sme mohli byť tam, kde sme dnes.

Bez nároku na čítanie mám, pre voliča hlupáka a jeho potomka, takéto povzbudzujúce slová:
1. Každá ponovembrová strana, či hnutie, je budúci odpad. Líšia sa len polčasom rozpadu. Ten je determinovaný naplnením ich lúpežníckych cieľov a možností.
2. Každá ponovembrová strana, či hnutie, robí - už v čase svojho vzniku - a aj urobí, zo svojho voliča odpad; použije a zabudne.
3. Dostatok odpadu, hore i dole, je podmienkou fungovania kapitalizmu. Dať sa okrádať a vykorisťovať, ísť zomierať do vojen za cudzie záujmy, a ešte to vydávať za prejav slobody a demokracie, môže len hlupák. A jeho rodina.
4. Havlov odkaz je nesmrteľný – pre hlupákov. Nedá sa vylúčiť, že ho raz vykopú a resuscitujú. Aby ho mohli utopiť vo Vltave sĺz miliónov chudobných a zbedačených ľudí bývalého kvitnúceho Československa. Humanitárne bombardovanie mu, pravdepodobne už moslimskí bratia, pribalia na cestu.
x x x
A čo KSS? Dostala 0,62%; volilo ju 16.278 statočných. Uveriteľne málo. Voliči odpadu, starého i budúceho, sú zastrašení, dezorientovaní, nahnevaní – a hlúpučkí. Oni by aj chceli lepší život, lepší systém, ale bez komunistov; lebo tak im to zo všetkých strán nahovárajú. Neveria poznaniu, ani vlastným životným skúsenostiam. Mnohí z nich prežijú celý svoj život v tejto americkej pravde. Ich deti zdedia po nich to čo majú: chudobu a nedeľnú omšu, kde podaním ruky končí skutočná solidarita; zdedia aj všetko čo nechcú, duchovné prázdno, utieranie rakúskych zadkov, drogy, prostitúciu, nepokoje a nadnárodné násilie či vysťahovalectvo. A ak sa nič zlého nestane, Slovensko raz bude vyprataná a uprataná krajina pre tých, ktorí to celé vymysleli. Hlupáci doma len urobili nutnú prácu. Za odmenu dostali priamo do hlavy papierovú slobodu a demokraciu, z ktorej sa už nikdy nespamätali. Martin Kukučín napísal dielko Neprebudený. Nie je o voľbách, ani o politike, ale o Slovákoch. Zlomyseľnosť, hlúposť, klamstvo, vypočítavosť, ale aj cit i sebaobeta. Ako s tým naložiť, keď tento mix dobra a zla, zrady i oddanosti, máme už geneticky? Čo sa musí stať, aby sme prestali so sebapoškodzovaním? Vojna, hlad, ešte viac onkologických ochorení, ešte viac Čoho? Kohút už zakikiríkal trikrát a milión, a Peter spí; zdá sa, že je dobre a dobre Neprebudený.
Domnievam sa, že takáto poviedka mohla vzniknúť len na Slovensku, a možno aj v Rusku. Pod rovnakým názvom by v Česku bola o špekulácii a výhodách; v Poľsku o nedeľnom kostole a každodennom handlovaní; v Maďarsku o večnom a veľkom Uhorsku; v Rumunsku, v Bulharsku, v bývalej NDR o... A cez toto, a mnohé iné, nás aj dostali. Ale cez toto, a mnohé iné, ich Neprebudení nakoniec dostanú tiež. Aj keď žiadna zo strán prebiehajúceho triedneho boja o tom ešte nevie.

21. marca 2016
PhDr. Michal Dieneš, CSc.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 3. 2016, 17:46 avatar
1. Každá ponovembrová strana, či hnutie, je budúci odpad.

Čiže aj tvoja milovaná KSS. Otrasné, aké nezmysly dokážu plodiť niektorí fanatickí komunisti. 


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 3. 2016, 17:47 avatar
2. Každá ponovembrová strana, či hnutie, robí - už v čase svojho vzniku - a aj urobí, zo svojho voliča odpad; použije a zabudne.

Aj KSS. Na to voliči, nezabúdajte!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:09,  6 lemy pre teba je asi fantázia aj samotný boh.Ak si to neskúsil, nevieš o čom hovoríš.
dnes, 09:05,  Ešte by som dodal: delfíni v benátkach, včeara som videl morské dno v jadrane pokryté...
dnes, 09:00,  Bohužiaľ, stále je tu reč len o vyznaní viery a nie o poznávaní skutočnosti. A tak nám...
dnes, 08:59,  To je čistý blud :)
dnes, 08:56,  ucte sa od nich ako si vazit Mariu v realnom svete vy krestanske svine
dnes, 08:55,  ucte sa od moslimskych muzov ako sa mate spravat k zenam a necinit z nich padle na hlavu a spiny...
dnes, 08:52,  V starom zákone bola jedna chybička v desatoro a to: nepožiadaš manželku blízkeho svojho....
dnes, 08:45,  po koronaviruse v Europe zacne bitka o europske vierovyznanie co je uz aj v nazve virusu, koruna...
dnes, 07:49,  Gabriel, takto sa mi páčiš. Len tak ďalej.*19
dnes, 01:36,  Potom sa pohneme o kúsok dopredu. *03*03
dnes, 01:35,  Prvý základ úspechu u teba je napísať celú vetu a nielen polovicu. *04
dnes, 01:34,  Neechcem lekciu aj tak sa vybíja mobil. .. *29
dnes, 01:32,  Ale budem, ja mám trpezlivosť, chceš lekciu ešte dnes, alebo to necháme na dnes večer ?
dnes, 01:27,  Se mnú asi nebudes mať rozumnú reč.
dnes, 01:25,  Že aké sú ženy. .. Mne je jedno, aký sú muži.
dnes, 01:21,  Budem síce za kokota, ale opýtam sa, čo mi má byť jedno ? *10*10*10
dnes, 01:20,  Nie som buzerant, preto hovorím o ženách, keby som bol elgébétéí, ale niesomsa, a už som...
dnes, 01:18,  Aj tak neviem, prečo Ti to nie je jedno, ked máš toľko rokov.
dnes, 01:18,  No, ty máš co hovoriť o ženách, prosím Ťa. ..
dnes, 01:16,  3. tak si zadaj Theo Hutchcraft - hurts - ohne dich .ale nemyslím ze je to tvoj žáner *21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(64 376 bytes in 0,212 seconds)