Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Diagnóza kotlebizmus

214
reakcií
3501
prečítaní
Tému 12. marca 2012, 07:35 založil Boris_I..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 04. 2013
40
03. 11. 2019
38
08. 12. 2010
41
25. 11. 2011
13
24. 08. 2018
4
29. 10. 2010
133
 
 


1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 07:35 avatar
V posledných rokoch sa šíri Slovenskom nový fenomén. Fenomén pre mnohých, najmä mladých ľudí, veľmi príťažlivý. Ponúka totiž niečo, čo dnes mladým ľuďom chýba v ich životoch. Prirodzenou vlastnosťou mladosti je rebelantstvo, odpor voči autoritám, snaha o zmenu skostnateného systému a poriadku. Preto vítajú každý závan prinášajúci vôňu zmien. Tento fenomén ale prináša pach starej neumývanej ľahkej ženy, ktorá sa ho snaží prekryť množstvom lacnej voňavky. Výsledok je – podľa očakávania – otrasný. Názov tohto fenoménu je kotlebizmus.

Na prvý pohľad pôsobí kotlebizmus ako niečo nové, dravé, snažiace sa o dobrú vec. Povzbudiť národnú hrdosť a vlastenectvo. Dosiahnuť zmenu v súčasnom neuveriteľne skorumpovanom systéme. Systéme, kde ľudia sú iba bábkami v rukách mocných, kde sa nehľadí na prospech väčšiny ale iba prospech niekoľkých vyvolených. Je ale naozaj kotlebizmus niečo nové? Veď predsa nie nadarmo sa hovorí o “kolesách dejín” a “história sa opakuje”. Je možné, že by práve tu na Slovensku prišiel niekto s niečím novým, radikálnym? Alebo je to všetko iba “obšľahnuté” od niekoho, kto už bol so svojím “kotlebizmom” úspešný?

Pozrime sa na fenomén kotlebizmu trocha bližšie. Skúsme si vymenovať a rozobrať jeho hlavné znaky:

1. Kult osobnosti
Celý kotlebizmus stojí a padá na jednom človeku – Mariánovi Kotlebovi. Pokiaľ by sa rozhodol skončiť so svojím verejným aj neverejným vystupovaním a aktivitami, celé ĽSNS by sa zosypalo ako domček z karát. Momentálne neexistuje človek, ktorý by Mariána Kotlebu dokázal v štruktúrach ĽSNS plnohodnotne zastúpiť. Slovenská Pospolitosť by zrejme ďalej prežila, odstúpenie Kotlebu z jeho pozície by bol pre ňu len prospešný. Prečo je to tak a prečo nie je schopná strana bez Mariána Kotlebu pokračovať ďalej, to súvisí s ďalšími bodmi.

2. Megalomanstvo, velikášstvo, túžba po moci
Marián Kotleba drží pod palcom všetko a všetkých. Nenechá rozhodovať iných o vážnejších veciach, všetko musí kontrolovať. Aj keď mnoho ľudí bude tvrdiť, že predsa nemá až také výsadné postavenie, opak je pravdou. Bez jeho súhlasu a požehnania sa nepohne lístok či už v ĽSNS, tak ani v Slovenskej Pospolitosti. Je pevne presvedčený o tom, že všetko čo robí, robí správne. Je presvedčený, že on je tou správnou osobou, tou jedinou osobou, mesiášom, ktorý niečo dokáže a bez neho pôjde všetko do pekiel. Z tohto dôvodu tiež nepripúšťa veľkú konkurenciu v ĽSNS (a predtým ani v SP) – považuje to za zbytočné. Buď ste s ním s absolútnym podvolením sa jeho vôli, alebo proti nemu. Inej voľby niet. Akákoľvek samostatná aktivita sa netrpí. Kompromisy neexistujú. Existujú ale aj výnimky, ktoré za ohrozenie nepovažuje z rôznych dôvodov, napríklad pre vek, resp. nedostatok ambícií. Pritom táto koncentrácia moci a rozhodovania nie je podložená cieľavedomým, dlhodobým plánovaním. Kotleba túži po moci, ale žiadne dlhodobé plánovanie s viacerými alternatívami obvykle nemá. Rúti sa ako živel, vytrvalo sledujúc svoj cieľ. Keď narazí na prekážku, buď ju prevalcuje alebo obíde, podľa okolností. Obvykle si ale nepripraví plán pre oba prípady. Niečo intuitívne na náhly popud vykoná a potom sa zariadi podľa následkov. Žiadne veľké plány, žiadne veľké starosti. Samostatnou kapitolou je komunikácia s ďalšími národnými združeniami, stranami a organizáciami. Nekomunikovanie so SNS by som ešte chápal. Niekoľko pokusov o vzájomnú spoluprácu medzi národnými organizáciami bolo. Vždy to ale skončilo porušením dohôd, silnými rečami (“my vás nepotrebujeme”), kopaním okolo seba a prekrúcaním (“to vy ste porušili na čom sme sa dohodli”). Vždy vďaka kotlebizmu, ktorý uznáva jediný správny pohľad na vec. A to dokonca aj so združeniami, ktoré boli SP a ĽSNS priaznivo naklonené. Preto aj ĽSNS už dnes nedokáže nájsť žiadneho partnera, ktorý by s ňou trvalo spolupracoval. Ak by chcel nejaký neprajník systémovo rozbíjať slovenský národ, lepšiu cestu ako kotlebizmus by hľadal ťažko.

3. Paranoja, syndróm mučedníctva
Vďaka tomu, že ĽSNS sa považuje za stranu, ktorá ide proti systému, preniká ňou pocit prenasledovania a sústavnej kontroly systémom. Toto sa šíri od vedenia a dokáže nakaziť aj posledného sympatizanta. Táto paranoja nadobúda hrozivé rozmery a niekedy ústila, hlavne zo začiatku, až do komických situácií. Napríklad sa tajilo do poslednej chvíle miesto konania najbližšieho verejného vystúpenia. Keďže ale aj vedenie pochopilo, že bez občanov nemá zmysel robiť verejné protesty, tak sa v mieste konania vylepia letáky s dátumom a časom. Keď potom v daný deň boli zadržaní a predvedení rečníci, resp. na mieste čakali policajné úderné oddiely, zostali všetci prekvapení, že skade to mohla polícia vedieť… Samozrejme, ihneď nasleduje hon na čarodejnice so všetkými dôsledkami. Keď je niekto pred alebo počas akcie zadržaný, hneď je to prezentované ako útok systému na spravodlivých a zadržaní sú prezentovaní div nie ako mučedníci. A to bez ohľadu na to, čo bolo dôvodom zadržania. Treba ale povedať, že mnoho policajných zákrokov na akciách ĽSNS bolo minimálne na hrane zákona ak nebol dokonca zákon mnohokrát prekročený. Človek by neveril, čo všetko je možné robiť na Slovensku pod záštitou zákona a práva.

Ako čerešnička na torte už potom vyznieva, že Marián Kotleba pri voľbách v roku 2010 zvykol nosievať nepriestrelnú vestu na verejné akcie. Údajne sa naňho chystal atentát ako na človeka, ktorý bol nepohodlný systému. Už dokonca boli vybratí ľudia (cigáni), ktorým mal byť prepáčený iný trest, ak pobodajú alebo inak zlikvidujú Mariána Kotlebu pred voľbami… A toto všetko bolo mienené vážne. Posúdenie nakoľko boli pravdivé tieto tvrdenia prenechávam láskavému čitateľovi.

4. Pomstychtivosť
Každý, kto si dovolí kritizovať pomery v strane sa stáva okamžite “persona non grata”. Zavádzajú sa postihy vo forme ohovárania, diskreditácie, a následne vylúčenia zo strany. Žiadne dôvody a tobôž dôkazy sa zásadne neuvádzajú. Dokonca aj na podnety vedúce k zlepšeniu pomerov a lepších volebných výsledkov sa nahliada s podozrením, obzvlášť ak návrh nevyšiel z najužšieho kruhu vedenia strany. Napríklad na návrh, že by bolo vhodné viac využívať internet, keďže ostatné médiá sú cenzurované padla odpoveď: “My nie sme internetoví bojovníci”. Na maily sa takmer zásadne neodpovedá. Z tohto dôvodu sa ani nedá očakávať v najbližšej dobe žiadne zlepšenie v komunikácii s voličmi.

5. Zodpovednosť
Zodpovednosť je pri kotlebizme pojem neznámy. Veď načo byť zodpovedný, keď jestvuje toľko výhovoriek. Opäť konkrétny príklad z posledných volieb. Internetom prebehla správa, že strana Nory Mojsejovej bola vytvorená a zaplatená len na to, aby zobrala hlasy ĽSNS… Toto by kľudne mohlo spadať aj pod bod 3, ale dávam šancu tomu, že je to iba výhovorka, prečo ĽSNS získala taký mizerný výsledok ako získala. Sympatizanti strany sa skladali na kauciu, pomáhali ako finančne, tak svojou prácou a časom. Klobúk dole pred nimi. Za to si museli za reklamné materiály ešte platiť (veď to ide na dobrú vec, nie?). A Marián Kotleba… Mlčí. Na internete nenájdeme žiaden jeho príhovor (tu by si mal brať príklad z Nory Mojsejovej, ktorá si dokázala za 20 Eur, čo je mesačný poplatok za internet, urobiť reklamu ako sa patrí), žiadne oficiálne stanovisko. Všetko čo sa po internete hýbe sú výtvory fanúšikov strany, na samotných stránkach (či už lsns.sk alebo naseslovensko.org) nájdete iba videá staršie, resp. zostrihy z televíznych relácií. Aká je to zodpovednosť ku svojim voličom? Keď sa myšlienky strany prezentujú najmä spôsobom JPP (jedna pani povedala) a pár článkami, ktorých spoločnou vlastnosťou je iba používanie bombastických fráz a nerealizovateľných myšlienok? Keď sa “vodca” nezúčastňuje televíznych diskusií “pretože nechceli splniť jeho podmienky”? To si snáď myslí, že súkromná televízia, navyše ovládaná strane neprajúcimi osobami, bude skákať ako bude Kotleba pískať? A keď tam už nechcel prísť sám, nemohol na diskusiu ísť napríklad Vladimír Pavlík? Myslím si, že strana by bola osobou pána Pavlíka reprezentovaná dostatočne dôstojne. Zrejme to má ale spojitosť s bodmi 1 a 2.

Napriek všetkému si myslím, že ĽSNS má potenciál. Jej vedenie ale musí upustiť od diktátorských spôsobov, musí sa začať správať zodpovedne, musí nechať “kotlebizmus” upadnúť do zabudnutia. Potom snáď dokáže nájsť partnerov, ktorí ju budú podporovať a tým sa zvýši šanca na úspech v ďalších voľbách. Ktoré ale môžu nastať opäť skôr, ako si myslíme. Preto treba začať so zodpovednou prácou už dnes, neupadnúť do zimného spánku ako po voľbách v roku 2010. A potom sa už dúfam nestane, že v parlamente nebude mať národná strana zastúpenie.

autor: Erich Vinclav
zdroj: svornosť.sk
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y, luke85


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 07:53 avatar
Smola mily Erich,
Kotlebizmus bude zit a bude rast, kym sa budu hyeny na nas past..
Takze, ak sa chcu ludia vyhnut scenarom ako Hitler a tretia risa, tak by sa mali co najskor naucit solidarite a nezabudat ani na tych najposlednejsich, odpustit si svoju nenazranost a drzost..
Dovtedy mily pan Vinclav.. Sieg Heil!
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


3.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 08:04 avatar
zaujalo ma, kolko investovala do predvolebnej kampane 99 percent.. a kolko c.10

a dosiahli takmer tototozny vysledok

lenze pre c.10 to bude rast, pricom umela 99percent neprezije..

ludia potrebuju korene, hodnoty a .. atd
Súhlasí Boris_I.


4.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 08:05 avatar
Boris, co vyjadruje Tvoj avatar?


7.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 09:02 avatar
vyjadruje nevedomost trinity.
Je to maysky kral/boh Pakal z Paleneque. Nikto nevie riadne vysvetlit, co ten obraz z jeho nahrobneho kamena znazornuje. Odvaznejsi vravia, ze ide o nejaky stroj v ktorom sedi a ovlada ho... najpravdepodobnejsie lietajuci stroj.
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


39.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 12:50 avatar
7. Boris

skusim ho niekedy rozlustit
Súhlasí Boris_I.


42.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 12:54 avatar
tak to som nesmierne zvedavy  


43.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 12:56 avatar
42. Boris

mam vela diagnoz..

diagnoza Kotlebizmus..

diagnoza Danikenizmus..

aj ine, ale .. prosili ma a ja im vyhoviem


44.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 12:58 avatar
kto ta prosil a o co trinity?


45.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:05 avatar
44. Boris

ma prosil niekto, nech nepisem sprostosti furt na jeho adresu noo


46.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 13:07 avatar
jaaj uz viem ktory izmus mas na mysli     ale ten bol dobry    priam bohovsky  
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


48.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:09 avatar
46. Boris

aka je tu dnes pohoda.. sa na tebe s dubakom a soley a onyou a lindou a majovi rehocem .. na com ficite?

     


51.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 13:18 avatar
ja zatial len na jahodovom jogurte s makovym rozkom  
ale inak mam dnes dost mampicisticku naladu.. mam este nejaku pracu.. musim sa nakopat do zadku a dorobit to konecne a ty ako?  
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


53.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:21 avatar
51. Boris

da sa.. musim napisat nejakych 50 stran prace, ale stale sa len rehocem, tak neviem ci to stihnem

a inak aplikujem mamvpicizmus a embargo na lasku


56.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 13:25 avatar
preco embargo na lasku? Ked nemusis, tak nedopadni ako ja... je to hlupost.
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


58.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 13:27 avatar
..takze je to jasne, Boris...makovy rozok, ciste opiaty  


47.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 13:09 avatar
..Trinity, ty si zalubena do Borisa?
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


49.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:09 avatar
47. soley

som, strasne


54.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 13:23 avatar
a ja vas lubim vsetkych.
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


55.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 13:24 avatar
Trin...ja viem, ze ma do toho nic nie je, ale...ty nie si vydata? asi tu v tom mam trochu chaos..


57.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:26 avatar
55. soley

nie som vydata a som bezdetna.. prave dnes som skoncila svoj vztah, tak som absolutne v pohode

nirvana


60.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 13:31 avatar
..aha...to ze si bezdetna som nejak postrehla, ale sa mi zdalo, ze tu viackrat niekto spominal, ze si vydata...


62.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:43 avatar
60. soley

nikdy som sa s nikym z netu nestretla.. asi preto o mne isli a stale idu rozne fabulacie.. najskor som sa im snazila celit, ale potom som sa na tom zacala bavit a robit si z nich srandu.. a bavila som sa na roznych informacnych kanaloch a ich pokrutenych cestach, akoze kto komu co a navrat ako echo..

ale spat k Borisovi.. nepripadalo mi fairove ostavat s partnerom, ked som pri orgazmoch s nim myslela na Borisa.. ale nebojte sa, z mojej strany mu nic nehrozi.. som daleko a mozno to este rozchodim :DDD


63.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 13:47 avatar
..trin
pokial len pri orgazmoch...ja si tiez predstavujem kadeco
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


64.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:49 avatar
63. soley

vsak preto Ta mam rada.. si priama a na nic sa nepotrebujes hrat


66.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 13:50 avatar
...dakujem...aj ked je to zvlastne citat od ludi na nete..neodhaduje sa tu tazko, kto sa na co hra a nehra?


67.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 13:51 avatar
66. soley

je to len internet, su to Tvoje slova

 
Súhlasí Sóley


123.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 16:17 avatar
inak povedane, kazdy si tu robi z ludi picu, takze o nic nejde a nic tu nema nijaky hlbsi vyznam.


5.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 08:06 avatar
som zabudla:

Na Stráž!


6.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 08:06 avatar
a este som zabudla:

Verní sebe svorne napred!


8.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 10:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 12:52 avatar
Na pláž!


9.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 10:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 10:51 avatar
lol jasne, kotleba zaruka demokracie  

chodte prec
Súhlasí Sóley


12.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 10:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 10:59 avatar
tak vidis aky si debil, len zida stale pchas do temy.   len zid zid zid a zase zid.... rano vstavas a myslis na zida, ides do prace a myslis na zida, tu myslis na zida a ked zaspavas zase myslis na zida, to na nich myslis viac nez oni sami LOL
Súhlasí viluette, Linda


18.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 11:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 11:33 avatar
inak aj majitel tothoto fora je zid.... mozno....ale vies ako sa..nikdy nevies   


27.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Linda žena
   12. 3. 2012, 11:44 avatar
nemá chybu..k tomu niet čo dodať! 
Súhlasí dorota, Sóley


34.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 12:05 avatar
ale linduska, zidovske ruze mas v profile etctctctc  
Súhlasí Linda


11.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 10:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

dubák muž
   12. 3. 2012, 11:00 avatar
Ľudský prístup p.Mariána Koltebu k masám Slovenského ľudu, pre jeho znovu oslobodenie sa, pre zdravý smiech a kvalitný život , spolu s hospodárskym rastom našej Slovenskej sebestačnej krajiny, je neatraktívny pre nebezpečné židovské banky a ich "demokratické" plány na globálne legalizovanie lichvy, na ich parazitovanie v hostiteľských krajinách.. ktoré berie zdravý smiech a kvalitný život, ktoré uväzňuje ľudí do otroctva kolonizácie na farmenie pre ich dobyvačné vraždenie


20.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 11:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2012, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

dubák muž
   12. 3. 2012, 11:23 avatar
je pochopiteľné, že samice, najmä, podliehajú rétore skúsených samčích manipulantov, predsalen, ste diery túžiace po nádhere a imidž je pre vás všetkým (kvôli strachu zo starnutia a vráskavenia pokožky, odvisnutých pŕs, neatraktivity aj po klimaktériu), pre to by ma vôbec neprekvapilo, keby si bola voliť Smer - akože sociálna demokracia (pretože skutočným poslaním sociálnej demokracie je zničenie štátu a organizovanie zbedačenej robotníckej rodiny)
Súhlasí Boris_I., t.r.i.n.i.t.y


17.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2012, 11:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 11:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2012, 11:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 12:52 avatar
22. rado

nadherne napisane
Súhlasí dubák


25.
označiť príspevok

dubák muž
   12. 3. 2012, 11:35 avatar
mojím poslaním je vyviesť teba, slabú, z údolia Temnôt, pretože Ja som skutočným Pastierom tvoje zblúdilej duše


28.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2012, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 11:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2012, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 11:35 avatar
jo tie mal aj hitler


30.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 11:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 12:05 avatar
loooooooooooooooooooooooooooooooooool si zabil      
Súhlasí viluette


32.
označiť príspevok

dubák muž
   12. 3. 2012, 11:43 avatar
pán Adolf Hitler (nemecký politik), mal naozaj veľmi veľa vznešených myšlienok, pred ktorými sa triasli židovskí paraziti, a až priam odpadávali pri predstave, že im niekto zakáže parazitovať lichvou, oblieval ich mŕtvolný pot, že stratia prístup na špekulačné finančné trhy, že prídu o zlato, starožitnosti, striebro, diamanty, nehnuteľnosti, že prídu o strieborné svietniky, o médiá, o obchody, že prídu "moc" ovládať a vyciciavať slušných ľudí, ktorí sa tiež narodili na tejto planéte a chcú slušný život - pri nich nemožný.. a je smutné, že títo paraziti aj dnes v modernom šate prirovnávajú snahu pána Mariána Kotlebu o dobro pre Slovenskú spoločnosť ako "model zla - hitlerizmu", ktorým nakazili aj tvoje vedomie, žiaľ. mohol byť z teba dobrý človek.. užitočný najmä, pre Slovenskú spoločnosť. štrajkokazov je plná riť..
Súhlasí Boris_I., t.r.i.n.i.t.y


19.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 11:28 avatar
Ocel je najlepsie spracovatelna vtedy, ked sa zohreje do zierava.


23.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 11:33 avatar
LOL


31.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 11:42 avatar
OLO


36.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 12:09 avatar
jj, to je sponzor temy OLO  


38.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 12:23 avatar
Pozdravujem tvojho frajera doroty.


61.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 13:32 avatar
neodovzdam  

pieskoviskovy boris


68.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 14:22 avatar
Tvoja vec zasusena dorota  


37.
označiť príspevok

dubák muž
   12. 3. 2012, 12:12 avatar
Súhlasí Boris_I., t.r.i.n.i.t.y


50.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 13:18 avatar
mily Boris..,zrejme tu budem najstarsim zo vsetkych vas,mam52 rokov..,ale mozem sa len ciastocne stotoznit s tvojim nazorom.Mam za sebou vojny v Kosove,Iraku,Cecensku aj v Afghanistane,kde som posobil ako zachranar-humanitarny pracovnik..a respektujem kazdy nazor,hoc je opacneho vyznamu.Zrejme si este mlady clovek,ktory vyznam slov dostatocne nechape sluziac si hitlerovskym pozdravom.Kotlebu poznam osobne,poznam aj jeho nazory,s niektorymi sa stotoznujem,s niektorymi nesuhlasim,ale to neznamena,ze sme nepriatelia...
Súhlasí Boris_I.


52.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 13:21 avatar
dakujem, aj takyto nazor potesi rudolfo. Ak si videl nasledky vojen na vlastne oci, tak mas asi aj najlepsiu predstavu o tom, co sposobuju mocenske hry.


59.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 13:28 avatar
Boris..,viem..lebo desiatky a stovky mi ich umieralo na rukach.Sledujem vasu cinnost,co sa tyka Slovenskej Pospolitosti..vacsie vyhrady nemam,ale..a to slovo Ale zopakujem.Vo volbach ste prilis neuspeli..Preco?Ak by ste zmenili niektore vase pocinania,zmenili isty system jednania,ludia by vam ochotne dali hlas,uz len kvoli neumernej ciganskej otazke,ktora skor ci neskor vystupi do popredia,nakolko situacia uz je v tejto chvili neunosna...


69.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 14:27 avatar
Skor preto, ze media odvadzaju skvelu pracu. Vseobecne sa berie clovek podporujuci Kotlebu a jeho myslienky ako fasista.


73.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 15:02 avatar
jasne ze je fasista, co cakas? ultrapravicova strana - mentalita otrokara.


75.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:17 avatar
ale blbost..
Ked je Kotleba, ktory len rozprava fasista, tak co je Dzurinda, ktory schvalil bombardovanie civilistov v Kosove?
Súhlasí rado3105, t.r.i.n.i.t.y


77.
označiť príspevok

dubák muž
   12. 3. 2012, 15:25 avatar
Milkuláš D. - vojnový zločinec, ktorý by mal byť súdený tzv.Najvyšším súdom, v Haagu za zločiny proti ľudskosti, za podporu genocídy a za spolupáchateľstvo vraždy. žiaľ, tento súd dali postaviť židovskí obchodníci, aby ich nástroj moci - ideológia zastupiteľskej demokracie posilnila pred občanmi (tzv.voličmi) ilúziu spravodlivého systému, procesmi s tzv. nacistami, pôsobiacich počas druhej svetovej vojny, financovanej hlavne židovskými kupliarmi
Súhlasí Boris_I., t.r.i.n.i.t.y


90.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 15:47 avatar
ano aj ked len rozprava je fasista, spozname ho po reci


92.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:49 avatar
neopovedala si na otazku.. co je potom Dzurinda??
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


151.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 16:40 avatar
detinska snaha o komplexnu otazku, LOL , ... tema je o ultrapravicovych stranach a ich mentalite otrokarov...bielych podotykam LOL


180.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 18:06 avatar
a tak si sa nam zase strapnila   
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


65.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 13:49 avatar
..inac plnym menom sa volam Stevuska Rudolf..,za svoje meno sa nehanbim a ak si ho hodis na google..,bolo o mne napisanych asi 200 clankov a natocene 4 dokum.filmy..,ber to ako chvalu z mojej strany,rad naviazem aj blizsi kontakt..stevuska@seznam.cz..,momentalne viac zijem v Nemecku...
Súhlasí Boris_I.


70.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 14:31 avatar
V kratkosti som vygooglil, ze si zachranar rudolfo, sedi to? Moja poklona, takych ludi si vazim. Nenachadzaju sa tie doku aj niekde na nete?


71.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 14:38 avatar
no pravdu hovoriac..,nemam ani ponatia..co sa tyka mojich osudov,nezberam a ani nearchivujem materialy o svojej osobe...


72.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 15:02 avatar
Založený: 23 august 2009
Príspevky: 5088
Nabehané: 266 hod 37 min

Zaslal: Ne 20.09.2009 10:59 Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

img3.imageshack.us Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


74.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 15:04 avatar
Súhlasí Boris_I.


76.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:21 avatar
Rad ta spoznavam rudolfo.
Mas asi dost skusenosti, tak by nebolo mozno zle, keby si nejake zaujimavosti napisal aj na forum, ako priklady, co povies?


78.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 15:25 avatar
..dakujem..,ale neviem,ci mam pisat o ludskej tragedii a nestasti..,o ludskej pokore..,ponizeniu ci ludskej hluposti,pretoze vsetko sa vzajomne prelina...


79.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:28 avatar
Z kazdeho rozku trosku
Nic ludi neoslovuje tak, ako autenticita.


81.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 15:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2012, 15:34 avatar
Skús hlavne o ľudskej hlúposti, to Borisa určite osloví.......
Súhlasí dorota


86.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:41 avatar
ale ved ty ma oslovujes dost casto majo.
Mna by skor nieco mudre potesilo
Súhlasí rado3105


83.
označiť príspevok

starec muž
   12. 3. 2012, 15:37 avatar
Čím to je,že SNS a LSNS mali menej hlasov,ako MOST a SMK? Je to divné,keď ich je 10 x menej.  Preto neverím výsledkom volieb.Národnostné štáty nie sú vhodné pre medzinárodný kapitál,pretože v nich by si nemohli tak ľahko vládnuť,lebo kto robí proti národu,tak je dobre viditeľný a taký režim by ho netrpel.
Súhlasí dubák, Boris_I.


95.
označiť príspevok

Linda žena
   12. 3. 2012, 15:51 avatar
starec, asi je to tým..Bugárovcov volili aj slovenskí voliči..keď neveríš, spýtaj sa primátora mesta Martina, prečo nevstúpil do strany Janka Slotovie.


99.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 15:55 avatar
95.

asi si necitala ich bonmot, s ktorym isli do volieb: "my sme tu doma"

chapes, madarska strana si dovoli takuto provokaciu na uzemi zvrchovaneho statu, zvlast, ked je zname ich tvrdenie, ze uznavaju az hranicu uhorska s polskom.. a teda "my sme tu doma" znamena my madari, obyvatelia uhorska

no ale ak si vezmem, ze druhy tvoj nick je Mojka, a bola si cela happy, ze "dzurinda je v parlamente", tak asi nie je o com..
Súhlasí rado3105


109.
označiť príspevok

Linda žena
   12. 3. 2012, 15:59 avatar
načo a prečo k prázdnej volebnej obálke niečo čítať?  


84.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 3. 2012, 15:39 avatar
Si pozri Slotu, je to vysmech nas slovakov. Naco ho volit? Hrubeho tupeho idota? Nech pase ovce a nie vedie stranu.
Súhlasí rado3105, Linda, Sinaja


103.
označiť príspevok

starec muž
   12. 3. 2012, 15:56 avatar
Je jasné,že líder má na výsledku veľký podiel.Bugár si navonok nenápadne a slušne presadzuje svoje,zatiaľ čo Slota robí krik a nedosiahne nič.Že by to robil úmyselne? 


85.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 15:41 avatar
nuz,tych pribehov je vela a zvacsa vsetky skor smutne,tragicke...Isty cas som pracoval v medzinarodnej skupine pri odkryvani masovych hrobov v Srebrenici..,bol to pre nas sok.Ale povazoval som to za svoju povinnost a mal som na to dovod..Boli sme totiz pri tom,ked cetnici a polovojenske jednotky zabijali po nociach tychto ludi narychlo pozberanych od 14 roku zivota,zatvaranych v halach...Boli sme blizko,zbierali informacie,davali sme otazky priamo tym,ktori nasledne vrazdili...To nie je nas problem..,nestarajte sa..itd...Vedeli sme,co sa s nimi bude diat..V poblizu stancionovala holandsko-belgicka jednotka priameho zasahu.Obratili sme sa priamo na nich,aby zasiahla je to v ich kompetencii,je to ich povinnost.Sami vedeli,co sa stane...Nezasiahli..Vraj ich to nezaujima..,maju dbat len o bezpecnost...Doteraz sa mi v usiach ozyva strelba,ktora trvala celu noc,az do rana...,grcal som cely den,nie z toho,co som nasledne videl,ale z pocitu bezmocnosti,z pocitu zlosti..Naratali sme 736 mrtvych muzov...


87.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:45 avatar
a kto koho vlastne vrazdil?


89.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2012, 15:46 avatar
Iste to bola tragédia, ale nebola to náhodou odveta za niečo predtým ? Je komplikované sa v tom vyznať.......


94.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 15:45 avatar
..V Cecensku nas posobilo osem..,vratili sme sa 4..,ostatnych uniesli..Nasli sme len tela,bez hlav..a tam sme ich aj pochovali...


91.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:48 avatar
hlavy pokial som spravne pocul odtinali albanci?


96.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 15:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2012, 15:50 avatar
To sú všetko príklady extrémizmu čiastočne náboženského, čiastočne nacionalistického, prečo myslíš že sa to dialo ?


97.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 15:51 avatar
aj Albanci..,mstili sa krutym sposobom..,boli horsi od Hitlera..Tehotne zeny za ziva pribijali na drevenne vrata,rozparali brucho a plod hadzali do ohna...


98.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:54 avatar
No podla oficialnych zdrojov boli albanci chraneni medzinarodnymi silami. Nebolo nutne chranit aj srbov? Alebo srbi boli hlavni agresori?


104.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 15:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 15:58 avatar
taky je aj moj nazor rado.


100.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 15:56 avatar
97.rudolfio

a to si naozaj nemal zbran? a gule ist do toho?

fuj


101.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 15:56 avatar
..priciny..?Ked som posobil v Iraku a Afghanistane..,na kazdom kroku som citil nenavist domorodcov voci nam,voci civilizovanemu cloveku..To,co sa tam deje je otrasne..Snazime sa vnucovat,nielen politiku..,kulturu..,nabozenstvo..,snazime sa menit ich tisicrocnu mentalitu..,co je same ako fakt proti bohu,hoci ja sam som bezboznik..Sme policajtmi v ich rodnej zemi,a ako policajti sa chovame...Bohuzial...
Súhlasí rado3105, Boris_I., Terézia


105.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 15:58 avatar
101. rudolfio

si ukradnuta identita, pravdepodobne dalsi klon dubaka


108.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

Terézia žena
   12. 3. 2012, 16:40 avatar
Isty Afganec odmietol pustit svoju mladu zenu do ruskej skoly. Odohravalo sa to v case ruskej okupacie, kedy sa Rusi snazili zvysovat vzdelanost a uvedomelost tohto naroda. Kedze bol nuteny kratko po svadbe ist bojovat, boli prave 80te roky, jeho zena aj napriek manzelovmu zakazu do skoly chodila, lebo v nej pochopila mnohym veciam. Ked sa mlady Afganec vratil na par dni domov, tak ju doslova prosil, aby sa skoly nikdy nevzdala.Povedal..sme hlupy narod, lebo si nechavame diktovat vlastne zivoty..moze za to dlha historia utlacania ludskych prav. Tazko sa napravaju krivdy, ked brat zabija brata uz len zo zvyku.
Súhlasí rado3105


106.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2012, 15:58 avatar
A prečo vlastne si tam chodil ty ? Niekto ťa nútil ?
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y, rado3105


110.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 16:01 avatar
Co sa tyka Balkanu,situacia je tam zlozita aj dnes..,staci mala iskra,ta nenavist medzi Srbmi a inymi narodmi je tak obrovska,ze aj vojska KFOR su velmi opatrni...


111.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:02 avatar
110.

pekne pises, lubezne.. prisiel si spravit povstanie voci Kotlebovi? marne


113.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 16:04 avatar
..nenutil ma nikto..,pracujem ako medik a letecky zachranar cez svetove organizacie..UNICEF...,Lekari bez hranic..a Clovek v Tisni... a pre mnohe dalsie...


115.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:08 avatar
114.

je tu fotogaleria, daj nam svoje VLASTNE zabery - fotografie.. urcite mas.. a urcite mas aj take, ktorych zverejnenie je kóšer  


117.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.116.
označiť príspevok

Romans1 muž
   12. 3. 2012, 16:09 avatar
Parada....aspon konkretna pomoc... Ale aj rado je odbornik...keby si len vedel, kolko ma toho precitaneho...... A tebe drzim palce v dalsich misiach.


119.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:12 avatar
116.

aha! pan roman

a sme dosli..            


130.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   12. 3. 2012, 16:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 16:26 avatar
aby ich nevybil tebe...
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


135.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 16:31 avatar
ale hej.. vsimli si to vsetci okrem nich ))
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


133.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:26 avatar
130.

aha, kurva z rajchu!

si strasne cooooool )) a toto ma dostava do kolien:

23.

Scarlett X včera, 02:31 klamstvo je evel, dnes som mala cest s jednou mojou ex znamostou, krasny chlap akurat ze som unho skoncila lol, videl co vidiet nemal, nuz zivot je paradox aj umenie zaklamat

zatvoriť
http://www.youtube.com/watch?v=gpqmoBYkQfc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


ze, rikej mi píčo zni to tak italsky

Viac na: Existuje niekto#ixzz1mu2GqSVb
Súhlasí Boris_I.


139.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   12. 3. 2012, 16:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:33 avatar
139. kurva z rajchu

normalne mas zachvat z toho Borisa..

uz si aj predstavujes, ako mu doskriabem chrbat?


140.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   12. 3. 2012, 16:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.141.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   12. 3. 2012, 16:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

Romans1 muž
   12. 3. 2012, 16:35 avatar
trikravy..dnes mas dobru kartu...ide ti... Jo zabudol som ti zablahozelat.. Pocul som ze si akurat dnes ukoncila vztah.. Ze ty si si dala akurat dnes, ten zavoj zo ksichtu dole?


150.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:38 avatar
147.

ale o teba fakt nemam zaujem..


163.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   12. 3. 2012, 16:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.165.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:48 avatar
163.

„Zvláštnu pozornosť venujte tvrdolavým a nepokorným, ktorí sa nechcú skloniť pred našou vrchnosťou. Rozširujte o nich kompromitujúce ohovárania. Vyprovokujte ich do konfliktov. Nakoniec sa začnú báť aj tí, ktorí majú o nich dobrú mienku a podporujú ich. Hlavné je obviňovať, nech sa ospravedlňujú. Ten, kto sa ospravedlňuje, je už do polovičky vinný.“
:: Katechizmus pre židov, vydané v Tel Avive, 1986

Viac na: Zidia - medialni manipulatori (Butora, Meseznikov)#ixzz1ouuXyfUG

Viac na: Diagnóza kotlebizmus#ixzz1ouz0mllz
Súhlasí Boris_I.


118.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 16:11 avatar
preco som na tomto fore?Dlho uz rozmyslam,ci vstupim do Slovenskej Pospolitosti..,Kotlebu poznam dobre-osobne...Poznam aj mnohych inych znamych ludi,ktorych tu nebudem menovat..Aj ked nie som rasista a moje povoôanie mi nedovoluje sa vyjadrovat..,v istom zmysle zijem v tomto kraji a posledne udalosti ma tu velmi sklamali...V zivote som nevolil nijaku stranu a ani nijakych politikov,pretoze je to pre mna obycajna banda..Takze asi preto..Ale co je najpodstatnejsie..Slovakom onedlho prerastie cez hlavu cigansky syndrom,ktoremu tato vlada a vlastne nijaka vlda nevenovala ziadnu pozornost..Obserie to len obycajny clovek..


122.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:16 avatar
118.

ach .. strasne ta odpoved smrdi.. niekto, komu v 50. vadi pozdrav Na Straz! chce zrazu vstupit ..

no nic, nie je o com

50.
označiť príspevok
rudolfo muž súhlasím reagovať dnes, 13:18 avatar
mily Boris..,zrejme tu budem najstarsim zo vsetkych vas,mam52 rokov..,ale mozem sa len ciastocne stotoznit s tvojim nazorom.Mam za sebou vojny v Kosove,Iraku,Cecensku aj v Afghanistane,kde som posobil ako zachranar-humanitarny pracovnik..a respektujem kazdy nazor,hoc je opacneho vyznamu.Zrejme si este mlady clovek,ktory vyznam slov dostatocne nechape sluziac si hitlerovskym pozdravom.Kotlebu poznam osobne,poznam aj jeho nazory,s niektorymi sa stotoznujem,s niektorymi nesuhlasim,ale to neznamena,ze sme nepriatelia...


126.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:14 avatar
118.

118. absolutne nekoresponduje s tym co si napisal hore v 59. heh

59.
označiť príspevok
rudolfo muž súhlasím reagovať dnes, 13:28 avatar
Boris..,viem..lebo desiatky a stovky mi ich umieralo na rukach.Sledujem vasu cinnost,co sa tyka Slovenskej Pospolitosti..vacsie vyhrady nemam,ale..a to slovo Ale zopakujem.Vo volbach ste prilis neuspeli..Preco?Ak by ste zmenili niektore vase pocinania,zmenili isty system jednania,ludia by vam ochotne dali hlas,uz len kvoli neumernej ciganskej otazke,ktora skor ci neskor vystupi do popredia,nakolko situacia uz je v tejto chvili neunosna...


121.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2012, 16:16 avatar
Za všetky prúsery môže extrémizmus, ku ktorému sa tu poniektorí s kľudným svedomím hlásite, je to hnus......
Súhlasí Romans1


124.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:17 avatar
121. majo

ak extremizmus je aj volba "mensieho zla", tak dostavas suhlas


125.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 16:19 avatar
tak naco sa k nemu hlasis??


127.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 16:19 avatar
Romans1..dakujem...


128.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 16:22 avatar
chlapci..,nehlasim sa k extremizmu..,ale k hodnotam..Nie vsetko musi byt spojene s extremizmom...


129.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.134.
označiť príspevok

Romans1 muž
   12. 3. 2012, 16:28 avatar
No vidis.....napriklad taky Rado. On je clovek jednoduchy a on si myli extremizmus s exkrementom. Potom tu len od neho same sracky citame.


137.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.138.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 16:30 avatar
Napisal oligofrenicky roman..
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


142.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:31 avatar
134,

„Zvláštnu pozornosť venujte tvrdolavým a nepokorným, ktorí sa nechcú skloniť pred našou vrchnosťou. Rozširujte o nich kompromitujúce ohovárania. Vyprovokujte ich do konfliktov. Nakoniec sa začnú báť aj tí, ktorí majú o nich dobrú mienku a podporujú ich. Hlavné je obviňovať, nech sa ospravedlňujú. Ten, kto sa ospravedlňuje, je už do polovičky vinný.“
:: Katechizmus pre židov, vydané v Tel Avive, 1986

Viac na: Zidia - medialni manipulatori (Butora, Meseznikov)#ixzz1ouuXyfUG


136.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 16:29 avatar
trinitri..,nechytaj cloveka za slova..si mlady a s vekom ti mozno porastie aj..rozum...


145.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

Romans1 muž
   12. 3. 2012, 16:38 avatar
no jooooo...este ze ty mas na vsetko odpovede. Kalap dole


143.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 3. 2012, 16:31 avatar
Všetky tkz jednoduché riešenia sú extrémne, spoločnosť a jej problémy sú oveľa komplikovanejšie.....
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


148.
označiť príspevok

somik muž
   12. 3. 2012, 16:35 avatar
Boris , ja len nerozumiem ,prečo TY velikán progresívnych myšlienok , riešiš Mariána Kotlebu ??? Normálny človek vie ,o ňom svoje , ale TY sa na tom ukájaš    


153.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 16:41 avatar
boris vypije aj piesok len nech pije z "case slobody"
Súhlasí somik


159.
označiť príspevok

somik muž
   12. 3. 2012, 16:46 avatar
Dorinea , aká si velmi milá  


166.
označiť príspevok

dorota
   12. 3. 2012, 16:49 avatar
tema o neznasanlivosti a hluposti somik   co narobim.
Súhlasí viluette


181.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 18:10 avatar
nie, nie dorka.. tema nieje o tebe  
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


154.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 16:41 avatar
..no ja mam takeho tusaka, ze rudolfo je nastrceny, zamaskovany a zakamuflovany zid, ktory tu o vas zbiera informacie... 


155.
označiť príspevok

Romans1 muž
   12. 3. 2012, 16:42 avatar
jasne...a vies to od rada  


160.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 16:46 avatar
..ale kdezeee....ved Radoslav vcera zhodnotil, ze som tiez zidovka a my si predsa svojich pozname...a inac, ty si tiez zid, aby si vedel...to si urcite nevedel, co?  


164.
označiť príspevok

Romans1 muž
   12. 3. 2012, 16:48 avatar
hmm tak dik ze si ma bonzla...fakt super  


167.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 16:54 avatar
...aj tak si uz bol podozrivy, lebo si nedaval suhlas na radove prispevky....nesuhlasit mozu jedine zidia ))
Súhlasí dorota


157.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:43 avatar
154. soley

ty potvora, ale sme Ta odhalili, co?

kurna ked to iq nepusti..


158.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 16:45 avatar
..trin...jak odhalili? nemrozumiem..


162.
označiť príspevok

Romans1 muž
   12. 3. 2012, 16:47 avatar
Ju nie...len teba uz davno opustilo   


156.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 16:43 avatar
Rado..,myslis otazku ortodoxnych zidov?Vy naozaj vidite riesenie vsetkych otazok a problemov v analyze zidovskeho problemu?A preco..?Ze to bolo dane Bibliou a plati az az podnes?Blbost..Pokial budu nadnarodne spolocnosti vyciciaat krv z inych narodov,pokial ich zbrane a peniaze su hlavnym meradlom k blahobytu spolocnosti a ludstva,na to nie su potrebny zidia...Stara zidovska generacia vymrela a vymiera a mlada ma ine problemy,nez obracat tento svet naruby..


161.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 16:46 avatar
156.

"Antisemitismus není nic jiného nez neprátelský postoj vyvolaný zidovskou
skupinou v nezidech. Zidovská skupina prospívá pri útlaku a v neprátelství,
jimz vzdy po celém svete celila." Albert Einstein, Collier's Magazine,
26.listopadu 1938

Viac na: Zidia - medialni manipulatori (Butora, Meseznikov)#ixzz1ouyDhkyo


168.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 16:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.169.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.171.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 3. 2012, 17:02 avatar
Neviem kto je Kotleba. A naozaj ma to nezaujíma.( ak je taky debil, tak mu len robís reklamu)
Súhlasí Ónya


173.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 17:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.175.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 3. 2012, 17:06 avatar
To bolo Borisovi, nie tebe.
A naozaj mna politici nezaujímaju a ani nikdy nebudú.


172.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 17:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.174.
označiť príspevok

rains
   12. 3. 2012, 17:06 avatar
ekonomicka kriza zenie ludi len do extremov.
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y, Boris_I.


176.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 17:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.183.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 18:12 avatar
THATS THE POINT rains. congratulations.. uprimne.


177.
označiť príspevok

rudolfo muž
   12. 3. 2012, 17:58 avatar
nuz..,ako mam reagovat?Som praktik,cestujem po celom svte..,vidim..,pocujem..,skatulkujem.V Polsku videli v kazdom premierovy zida..,ci to bol Olaksy..,Mazowiecky..,Bielecky..Vsetci museli z akehosi dovodu odstupit..Dedukujem,ze ste studenti,sediaci za PC a filozofujete o sferach zivota bez praktickych vedomosti hltajuci filozofiu,socialne vedy a ine ptakoviny ktore si vbijate do hlavy a ktore vam v praktickom zivote akorat tak..prd pomozu....pretoze autormi su tiez Zidia...


178.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 18:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.179.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.184.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 18:17 avatar
177.

vies, viem nieco o tom, ako to chodi v zahranicnych misiach..

ale o tom som nechcela:

www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


182.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.185.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 18:32 avatar
OSN prijalo rezoluci zakazující revizionismus
Dr Robert Faurisson

5.3.2006
Bez hlasování a jednohlasne (to není protimluv, vysvetlím dále) prijalo 1.
listopadu 191 národu OSN rezoluci navrzenou státem Izrael, podle které bude
27. leden Mezinárodním dnem památky obetí holocaustu.

Rezoluce navíc odmítá jakékoliv (plné i cástecné) popírání holocaustu jako
historické události.

Historický revizionismus tedy zdá se má potvrzenou svou existenci celým
svetem; na druhé strane toto rozhodnutí znamená, ze revisionisté se dostali
do pasti a hrozí jim veznení a vecné zatracení vsemi zememi sveta.

Co se státu Vatikán, který není clenem OSN, týce, ten uz v roce 1992
prohlásil, ze "zádný historický revizionismus nesmí zpochybnit nehumánní
peklo holocaustu" (« Non c'? revisionismo storico che possa rimettere in
discussione l'abisso disumano dell'Olocausto ») ( L'Osservatore Romano, 7
November1992).

Historie lidské spolecnosti a nábozenství je bohatá na zákazy, umlcování a
exkomunikace, ale donedávna alespon principiálne platilo, ze obeti mohly
doufat v azyl za hranicemi své zeme nebo své spolecnosti. Smutným faktem
nyní je to, ze poprvé v historii sveta má zákaz univerzální charakter. Je to
tedy dukazem, ze historický revizionismus je fenomén mimorádného významu a
také ze Zidé byli znovu schopni získat mimorádná privilegia.

Lest z rukou Zidu
Rezoluci se podarilo prijat díky lstí z rukou Zidu. Probehlo to formou
pripojení k úplne jiné rezoluci. Ve Francii pod tlakem kampane proti
pedofilum vznikl zákon zakazující na internetu jakýkoliv rozhovor týkající
se pedofilie a . revizionismu. Na zacátku polozili otázku: "Není pedofilie
horor sám o sobe?" Odpoved byla ANO. Následovala druhá otázka: "Nemela by
tedy být pedofilie na internetu zakázána specifickým zákonem?" A opet byla
odpoved ANO. Ve tretím kroku asociace prohlásila: "Pojdme tedy bojovat
príslusnými zákazy proti pedofilii a . revizionismu (který oni nazývají
,negativismem')." Predseda Valného shromázdení OSN Svéd Jan Ellasion byl
nucen z opatrnosti polozit ústní otázku, zda nekdo neco namítá proti
rezoluci zamerené na pamet holocaustu. "Zádná ruka se nezvedla," prohlásil
následovne, aniz by predtím oznámil, ze se bude hlasovat. Rezoluce byla tedy
prijata. V jednom svém odstavci obsahuje provizi odsuzující jakoukoliv formu
zpochybnování holocaustu. Návrh byl schválen Spojenými státy v prímém
rozporu se zárukou svobodného mínení garantovaného prvním dodatkem Ústavy. A
nejnápadnejsí je to, ze tento izraelský text byl prijat arabsko-muslimskými
zememi vcetne Íránu. Vsechny prítomné státy souhlasily a nepokusily se ani
vlozit zmírnení do rezoluce podané Zidy, která zachází tak daleko, ze
zakazuje volné bádání jednoho historického subjektu.

Rezoluce OSN mají pouze politický charakter a nejsou jako legislativa
závazné. Nicméne vzhledem k tomu, ze tajemník Valného shromázdení OSN bude
nucen v urcitém casovém horizontu podat zprávu o plnení a prijatých
opatreních pozadovaných rezolucí, revizionisté budou mít duvod obávat se
následku ve forme legálních a administrativních opatrení. Mám na mysli
hranicní prechody, letistní policii, povolení vstupu a pobytu v urcitém
státe, obdrzení visa, apod. Rezoluce bude morálne podporovat, zduvodnovat a
zjednodusovat kazdé zvlástní opatrení proti revizionistum.

Predchozí nedávné zkusenosti to dosvedcují

1.. Evropský zatykac
2.. Revizionista René-Louis Berclaz a jeho deportace ze Srbska do
Svýcarska
3.. Revizionista Ernest Zündel, zpusob, jakým s ním zacházeli ve Spojených
státech a Kanade a jeho deportace z Kanady do Nemecka
4.. Deportace revizionisty Siegfrieda Verbeke z Holandska do Nemecka
5.. Deportace revizionisty Germara Rudolfa ze Spojených státu do Nemecka
6.. Zatcení dopravní policii britského obcana a polovicního revizionisty
Davida Irvinga 11. listopadu v Rakousku a jeho uveznení ve Vídni
Pro kteréhokoliv známého revizionistu je dnes nebezpecné opustit hranice
území, kde zije. Udelá-li to, vystavuje se nebezpecí, ze tranzitní zeme, do
které vstoupil, jej zadrzí a predá bud do Izraele nebo do Nemecka. V
soucasné dobe projednává izraelský Knesset zákon, který autorizuje Izrael
pozadovat deportaci kteréhokoliv revizionisty, at je kdekoliv, do Izraele,
postavit jej pred izraelský soud a obvinit jej na základe zidovského
protirevizionistického zákona z roku 1986.

Zidovská ofenziva
Korespondent deníku Le Monde u OSN Philippe Bolopion sepsal ne nezajímavý
clánek o úspesích, které v OSN zaznamenal Izrael od cervna roku 2004. ("L'offensive
de charme d'Israël ? l'ONU rencontre un certain succ?s", Le Monde, 4
November 2005, p. 3).

Vyjmenovává sest nedávných úspechu Izraele:

1.. V cervnu 2004 pozadoval Kofi Annan po OSN uznání skutecnosti, ze
Spojené národy nedokázaly v mnoha prípadech dostatecne bojovat proti
antisemitismu
2.. V ríjnu téhoz roku byla prijata rezoluce odsuzující antisemitismus
3.. V lednu 2005 se konalo zvlástní zasedání Valného shromázdení na pocest
60. výrocí osvobození "táboru smrti"
4.. V cervnu byl poprvé v triapadesátileté historii státu Izrael zvolen
izraelský vyslanec zástupcem predsedy Valného shromázdení OSN
5.. V zárí si Ariel Sharon potrásl rukou s pákistánským prezidentem
Pervezem Musharrafem u prílezitosti setkání hlav státu v OSN
6.. V ríjnu rychle zareagovala Rada bezpecnosti OSN a odsoudila íránskou
výzvu, aby byl Izrael vymazán z mapy.
Nedostizná drzost zidovského státu
Tyhle úspechy Izraele jsou o to více sokující, ze zádný jiný stát na svete
tolikrát nezpochybnil a nezesmesnil predchozí rezoluce OSN vuci sobe, jako
práve Izrael, ...který vdecí za svou existenci práve této organizaci.
Zidovský stát s neuveritelnou drzostí (v jazyce Zidu chutzpah) znovu a znovu
házel rovnou do kose na odpadky rekordní pocet rezolucí OSN.

V rozporu s mezinárodním právem tento stát praktikuje kolonialismus,
rasismus, apartheid, vojenské okupace a mucení. Muzeme doplnit, ze vlastní
arzenál atomových zbraní a napríklad v nedávné minulosti byl obdarován
Nemeckem ve jménu holocaustu tremi ultramoderními ponorkami schopnými nést
jaderné zbrane. Zdarma.

Tajná smlouva a konspirace mezi armádami a diplomaty izraelského státu a
Nemecka zachází tak daleko, ze nemecké ministerstvo post vydalo známku
zobrazující vlevo vlajku Izraele, vpravo Nemecka a obe vlajky symbolicky
propojeny ostnatým drátem. Symbolem vecného holocaustu. Nemecko se stává
zidovským Guantanamo.

Izraelský vyslanec u OSN Dan Gillerman varoval 5. ríjna 2003 cleny
Bezpecnostní rady OSN, ze (cituji) "...izraelský Buh je sleduje". A 16.
cervence 2004 rozezlen chováním nekterých arabských státu vyplivl pred
Valným shromázdením poznámku, ze veci dosly tak daleko, ze "nájemníci
provozuji azylový dum". Na druhé strane 31. ríjna 2005 rekl, ze "byl dojat",
kdyz prezentoval izraelskou rezoluci o Mezinárodním svátku holocaustu -
první úspesnou rezoluci podanou státem Izrael. Rekl: "Cítím se dojat a
zavázán, kdyz je mi dnes umozneno podat tuto historickou rezoluci. Pocituji
to jako Izraelec, Zid, lidská bytost a díte rodiny obetí holocaustu." To se
dá pochopit. Následujícího dne "prijetí" této rezoluce korunovalo triumf
holocaustové ostudy. Dalo se by ríci, ze co se drzostí, nepoctivých postupu,
ducha dominance a nedostatku tolerance týce, prekonal zidovský stát sám
sebe.

Ta mimorádná rezoluce OSN rovnez poskytuje dukaz, ze historický
revizionismus je realitou, kterou uz nelze preskocit, poprít nebo
bagatelizovat. Jeho obecná známost je globální. Presto ale musíme vést v
patrnosti, ze dnes funguje uz jen hrstka aktivních revizionistických
historiku a jejich budoucnost je kazdým rokem méne optimistická.

Clánek The UN Decides a Universal Ban on Revisionism vysel 17. listopadu
minulého roku na serveru www.adelaideinstitute.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris_I.


186.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 19:11 avatar
a este toto

Proslov na Valném shromázdení OSN, New York, 20. zárí 2006
10.10.2006
Predstavitelé vlád sveta, dobré jitro vám vsem. Predevsím mi dovolte, ve vsí
úcte, abych vyzval ty, kdoz tuto knihu necetli, k jejímu prectení.

Noam Chomsky je jedním z nejprednejsích amerických a svetových intelektuálu
a toto je jedna z jeho posledních knih: "Hegemonie nebo prezití:
Imperialistická strategie Spojených státu" (zvedá knihu a mává jí pred
shromázdením). Je to výborná kniha, která nám pomuze pochopit, co se delo ve
20. století ve svete a co se deje nyní, jakoz i nejvetsí hrozbu, která
vyvstala nad nasí planetou.

--------------------------------------------------------------------------------

Hegemonické nároky americké ríse predstavují veliké riziko pro prezití
lidského druhu. Znovu vás varujeme pred tímto nebezpecím a vyzýváme lid
Spojených státu a sveta, aby zastavil tuto hrozbu, která predstavuje mec
visící nad nasimi hlavami. Uvazoval jsem o predcítání z této knihy, ale
kvuli casu (ukáze mnozství stránek), vám to chci aspon doporucit.

Cte se lehce, je to velmi dobrá kniha, jsem si jist, ze se vám bude líbit.
Vychází v anglictine, rustine, arabstine, nemcine. Myslím, ze jako první by
si meli tuto knihu precíst nasi bratri a sestry ve Spojených státech,
protoze hrozba je práve v jejich vlastním dome.

Práve v jejich dome je dábel. Dábel, dábel sám je v jejich dome.

A dábel prisel vcera sem. Vcera prisel dábel sem. Práve sem (pokrizuje se).
A jeste dnes tu páchne síra.

Vcera, dámy a pánové, vcera z této tribuny prezident Spojených státu, muz, o
kterém mluvím jako o dáblovi, hovoril, jako by mu patril svet. Opravdu. Jako
by byl pánem sveta.

Myslím, ze bychom mohli pozádat psychiatra, aby vcerejsí prohlásení
prezidenta Spojených státu analyzoval. Jako mluvcí imperialismu prisel na
toto pódium, aby se snazil obhajovat soucasný model ovládání, vykoristování
a rabování národu sveta.

Dalo by se to pouzít jako scénár pro Hitchcockuv film. Navrhl bych mu název:
"Dábluv recept".

Jak tu Chomsky píse, jasne a dukladne, americká ríse delá vsechno, co muze,
aby svuj systém nadvlády upevnila. My jí nesmíme dovolit, aby to delala.
Nesmíme dovolit upevnení svetové diktatury.

Jejich prohlásení jsou cynická, falesná, plná imperiálního pokrytectví z
potreby mít kontrolu nad vsím.

Ríkají, ze chtejí zavést demokratický model. Ale je to jejich model
demokracie. Je to falesná demokracie elit a, rekl bych, velmi zvlástní
demokracie, vnucená zbranemi a bombami.

Zvlástní demokracie, Aristoteles by ji nepoznal.

Co je to za demokracii, kterou vnucujete námorní pechotou a bombami?

Prezident Spojených státu nám vcera rekl, práve tady, v této místnosti,
cituji: "Kamkoli se podíváte, slysíte extremisty, kterí praví, ze pred
chudobou muzete uniknout a získat znovu svou dustojnost násilím, terorem a
mucednictvím."

Kamkoli se podívá, vidí extremisty. I vy, muj bratre - vidí vasi barvu kuze
a rekne: Ó, to je extremista. Evo Morales, vázený prezident Bolívie, mu
pripadá jako extremista.

Imperialisté vidí extremisty vsude. Ne proto, ze jsme extremisté. Proto, ze
svet se probouzí. Vsichni se probouzejí. A lidé povstávají.

Mám pocit, drahý svetový diktátore, ze prozijete zbytek svých dní jako ve
zlém snu, protoze povstává i zbytek nás, vsichni povstáváme proti americkému
imperialismu, voláme po rovnosti, úcte, suverenite národu.

Ano, muzete nás nazývat extremisty, ale my povstáváme proti Rísi, proti
modelu nadvlády.

Prezident pak - a to rekl on sám - prohlásil: "Pricházím, abych promluvil
prímo k obyvatelum Blízkého východu, abych jim rekl, ze nase zeme chce mír."

To je pravda. Budeme-li procházet ulicemi Bronxu, budeme-li chodit po New
Yorku, Washingtonu, San Diegu a dalsích mestech, San Antoniu, San Francisku,
a budeme-li se ptát jednotlivcu, obcanu Spojených státu, co chce jejich
zeme? Preje si mír? Reknou ano.

Ale vláda nechce mír. Vláda Spojených státu nechce mír. Chce vyuzívat svuj
systém vykoristování, drancování, hegemonie prosazené válkou.

Prý chce mír. Ale co se deje v Iráku? Co se stalo v Libanonu? V Palestine?
Co se deje tam? Co se stalo pred více nez sto lety v Latinské Americe a ve
svete? A nyní hrozí Venezuele - nové hrozby vuci Venezuele, vuci Íránu?

Mluvil k lidu Libanonu. Mnozí z vás, rekl, videli, jak jejich domy a obce
zasáhla krízová palba. Jaký cynismus. Jaká hanebná lez. Bomby v Bejrútu s
milimetrovou presností? To je krízová palba? Uvazuje, jak by to byl western,
kde lidé mohou strílet od boku a nekoho muze zasáhnout krízová palba.

Tohle je imperialistické, fasistické, vrazedné, genocidní, Ríse a Izrael
strílejí na lid Palestiny a Libanonu. Tak je to. A ted slysíme: "Trápí nás,
ze vidíme znicené domy."

Prezident Spojených státu prisel promluvit k národum - k národum sveta.
Prinesl jsem s sebou nejaké dokumenty, protoze dnes ráno jsem cetl nekolik
prohlásení, a vidím, ze mluvil k lidu Afghánistánu, k lidu Libanonu, k lidu
Íránu. A oslovil prímo vsechny lidi.

Muzete hádat, co by mu tyto oslovené národy odpovedely, kdyby dostaly slovo?
Co by mu mely ríci?

Já myslím, ze tusím, co si národy Jihu, utlacené národy, myslí. Rekly by mu:
"Yankeejstí imperialisté, jdete domu." Myslím, ze presne to by tyto národy
rekly, kdyby dostaly mikrofon a mohly mluvit s americkými imperialisty.

A proto jsme, paní predsedající, kolegové, prátelé, prisli pred rokem do
této síne tak, jak jsme to cinili posledních osm let, a mluvili jsme o tom,
co se nyní potvrdilo - plne, plne potvrdilo.

Nemyslím, ze by nekdo v této místnosti mohl obhajovat systém. Priznejme to -
budme uprímní. Systém OSN, vytvorený po druhé svetové válce, zkolaboval. To
je zlé.

Ó ano, je dobré sejít se jednou rocne, videt se navzájem, ucinit prohlásení
a pripravit vsechny mozné dlouhé dokumenty, vyslechnout dobré projevy, jako
byl vcera Abeluv (je mínen pravdepodobne kostarický prezident Abel Pacheco,
pozn. prekl) nebo prezidenta mully (íránský prezident Mahmúd Ahmadínedzád,
mullá je titul síitského duchovního, pozn. prekl.). Ano, to je samo o sobe
dobré.

Byla spousta projevu, slyseli jsme toho mnoho od prezidenta Srí Lanky
napríklad, a od prezidentky Chile.

Ale my, shromázdení, jsme se zmenili v pouhý poradní orgán. Nemáme moc,
zádnou moc jakkoli zasáhnout do hrozivé situace ve svete. A práve proto
Venezuela znovu navrhuje, zde, dnes 20. zárí, abychom Spojené národy znovu
zalozili.

Pred rokem jsme predlozili ctyri skromné návrhy, které jsme povazovali za
zásadne dulezité. Musíme prevzít odpovednost hlav státu, vyslancu, zástupcu
a musíme o tom diskutovat.

První je rozsírení, a mulla tu o tom tady mluvil práve vcera. Do Rady
bezpecnosti musí získat prístup rozvojové zeme, a to jak mezi stálé, tak
mezi nestálé cleny. To je první krok.

Za druhé, nutné jsou úcinné metody, jak celit svetovým konfliktum a resit
je, jasná rozhodnutí.

Bod tri, okamzité potlacení - a to je neco, po cem vsichni volají -
protidemokratických mechanismu známých jako veto, veto rozhodnutí Rady
bezpecnosti.

Dovolte mi uvést nedávný príklad. Nemorální veto Spojených státu dovolilo
Izraelcum beztrestne nicit Libanon. Práve pred námi vsemi, jak jsme tam
stáli a cekali, byla rezoluce rady zamítnuta.

Za ctvrté, musíme posílit, jak uz jsme rekli, roli a moc generálního
tajemníka Spojených národu.

Vcera se s námi generální tajemník ve svém projevu prakticky rozloucil. A
priznal, ze za posledních deset let se veci jen dále zkomplikovaly; hlad,
chudoba, násilí, porusování lidských práv se jen zhorsily. To je obrovský
následek kolapsu systému Spojených národu a amerických hegemonistických
nároku.

Venezuela se pred nekolika lety rozhodla svést uvnitr Spojených národu tento
boj za uznání Spojených národu, jejichz clenem jsme, a propujcit k nemu svuj
hlas a své myslenky.

Nás hlas je nezávislým hlasem, zastupujícím dustojnost a úsilí o mír a
premenu mezinárodního systému, odsouzení útlaku a agrese hegemonistických
sil planety.

Proto se Venezuela predstavila. Bolívarova vlast se ucházela o kreslo
nestálého clena Rady bezpecnosti.

Pohledme. Ano, byl tu otevrený útok americké vlády, amorální útok s cílem
zabránit, aby byla Venezuela svobodne zvolena za clena Rady bezpecnosti.

Ríse se bojí pravdy, bojí se nezávislých hlasu. Nazývá nás extremisty, ale
to oni jsou extremisté.

Rád bych podekoval vsem zemím, které laskave projevily Venezuele svou
podporu, a to presto, ze volba je tajná a nikdo nemusel nic prohlasovat. Ale
otevrený útok impéria upevnil smýslení mnoha zemí. A jejich podpora nás
posílila.

Podporu nám vyjádril celý Mercosur (zóna volného obchodu), nasi bratri v
Mercosuru. Venezuela je s Brazílií, Argentinou, Paraguayí a Uruguayí clenem
Mercosuru. A mnohé dalsí latinskoamerické zeme, CARICOM, Bolívie, vyjádrily
Venezuele svou podporu. Liga arabských státu celá hlasovala v nás prospech.
Já jsem neskonale vdecný arabskému svetu, nasim arabským bratrím, nasim
karibským bratrím, Africké unii. Venezuele vyjádrila svou podporu vetsina
Afriky, i takové zeme jako Rusko nebo Cína a mnohé jiné

Dekuji vrele vám vsem jménem Venezuely, jménem naseho lidu, jménem pravdy,
protoze Venezuela jako clen Rady bezpecnosti nebude zastupovat jen zájmy
Venezuely, ale bude také hlasem vsech lidí sveta a bude bránit dustojnost a
pravdu.

Krome toho, myslím, ze jsou duvody být optimistou. Básník by to nazval
"bezmocným optimismem", protoze navzdory válkám a bombám, útocným a
preventivním válkám a nicení celých národu jsem schopen videt, ze svítá nová
éra.

Jak ríká Sylvia Rodriguezová, doba plodí srdce. Jsou ruzné zpusoby myslení.
Uz existují mladí lidé, kterí smýslejí jinak. Stalo se to behem jediné
dekády. Ukázalo se, ze konec dejin byl úplne mylný predpoklad, a totéz se
ukázalo, pokud jde o Pax americana a vytvorení kapitalistického
neoliberálního sveta. Ukázalo se, ze tento systém plodí jen chudobu. Kdo mu
jeste dnes verí?

Ted je nasím úkolem stanovit, jak bude vypadat budoucnost sveta. Na celém
svete svítá. Muzete to pozorovat v Africe i v Evrope, Latinské Americe i v
Oceánii. Chci zduraznit tuto optimistickou vizi.

Musíme posílit sami sebe, svou vuli k boji, své povedomí. Musíme vybudovat
nový a lepsí svet.

Venezuela se k tomuto boji pripojí a práve proto jsme ohrozeni. Spojené
státy uz plánovaly, financovaly a zahájily ve Venezuele puc, a v podpore
dalsích pokusu o puc pokracují.

Prezidentka (Chile, pozn. prekl.) Michelle Bacheletová nám práve pripomnela
okamzik pred hanebnou vrazdou bývalého premiéra Orlanda Leteliera.

K tomu bych rád dodal jednu vec: Ti, kdo spáchali tento zlocin, jsou
svobodní. A ze za dalsí událostí, pri níz zemreli americtí obcané, byli
Americané sami. Byli to zabijáci CIA, teroristé.

Musíme si tady pripomenout, ze práve za nekolik dní bude dalsí výrocí.
Tricet let uplyne od jiného ohavného teroristického útoku na kubánské
letadlo, v nemz zemrelo 73 nevinných lidí.

Kde je nejvetsí terorista tohoto kontinentu, který nese odpovednost za
výbuch tohoto letadla? Pachatel strávil nekolik let ve vezení ve Venezuele.
Díky CIA a vládním cinitelum mu byl umoznen útek a nyní zije v této zemi,
ochranován její vládou.

A pritom byl odsouzen. Priznal se ke svému zlocinu. Ale americká vláda má
dvojí merítko. Podporuje terorismus tam, kde se jí to hodí.

Je treba ríci, ze Venezuela se zavazuje bojovat s terorismem a násilím.
Patríme mezi národy, které bojují za mír.

Luis Posada Carilles je jméno toho teroristy, který se tesí ochrane americké
vlády. Dalsí nesmírne zkorumpovaní lidé, kterí utekli z Venezuely, rovnez
zijí pod její ochranou: skupina, která kladla bomby u ruzných vyslanectví,
která behem puce vrazdila. Unesli mne a chystali se mne zabít, ale Buh
zasáhl a nasi lidé i armáda vysli do ulic, a tak jsem dnes tady.

Ale ti, kdo ten puc vedli, jsou dnes zde v této zemi chráneni americkou
vládou. Obvinuji americkou vládu z ochrany teroristu a ze zcela cynického
jednání.

Zminovali jsme Kubu. Práve pred nekolika dny jsme tam byli. Práve jsme
odtamtud stastne prijeli.

Tam muzete videt zrod nové éry. Summit 15, summit nezúcastnených, prijetí
historické rezoluce. To je rádný dokument. Nebojte se, nechystám se ho císt.

Ale tady máte celou horu rezolucí, které byly prijaty po otevrené debate ke
zcela jasné veci. Havana byla po nekolik týdnu hlavním mestem jihu a ted
jsme znovu s novou energií zalozili skupinu nezúcastnených státu.

Pokud vás mohu, moji druhové, mí bratri a sestry, o neco pozádat, pak prosím
projevte svou dobrou vuli a pomozte hnutí nezúcastnených státu pri zrodu
nové éry, pomozte zabránit hegemonii a dalsímu postupu imperialismu.

Jak víte, Fidel Castro bude prístí tri roky predsedou hnutí nezúcastnených a
muzeme si být jisti, ze je povede velmi zdatne.

Oni si bohuzel myslí: "Ó, Fidel, ten umírá." Ale budou zklamáni, protoze
nezemre. A nejen ze bude ziv, odlozil svou zelenou uniformu a ted predsedá
nezúcastneným.

Takze, moji drazí kolegové, zrodilo se nové, silné hnutí, hnutí Jihu. Jsme
muzi a zeny Jihu.

Tímto dokumentem, temito ideami, tímto kriticismem ted uzavírám svou zprávu.
Knihu beru s sebou. Ano, abych nezapomnel, doporucuji ji velmi vrele a velmi
skromne vám vsem.

Chceme chránit ideje nasí planety, chránit planetu pred imperialistickou
hrozbou. A doufejme, ze zanedlouho, v tomto století, spatríme tuto novou
éru, a ze nase deti i nase pravnuky ceká mírový svet zalozený na základních
principech Spojených národu, ale obnovených Spojených národu.

Mozná ze zmeníme místo. Mozná preneseme Spojené národy nekam jinam.
Navrhujeme Venezuelu.

Víte, ze muj osobní lékar zustal v letadle. Séf bezpecnosti musel zustat v
letadle. Zádnému z techto pánu nebylo dovoleno prijít a naslouchat
shromázdení. To je dalsí ponízení zpusobené stranou Zla. Páchne to tu sírou,
ale Buh je s námi a já vás vsechny objímám.

Necht nám vsem zehná Buh. Preji vám dobrý den.

Text je prepisem zvukového záznamu uverejneného v clánku Rise Up Against the
Empire na serveru incormationclearinghouse.info 19.9.2006. Preklad: Eva
Cironisová - dekuji.


187.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 19:16 avatar
btw., Noam Chomsky je zid

a teraz budte mudri


188.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:18 avatar
ja som sprosty, tak necham druhych  


189.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 19:19 avatar
188. Boris

mlcim, lebo naposledy si ma zotrel za odpoved, ze si uzasny


190.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:20 avatar
ved si nevymyslaj a budes v pohode  


198.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 19:37 avatar
190. Boris

som priama a uprimna, tak ma zabi!


202.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:40 avatar
A nezabijes radsej ty mna? Ja som este k tomu aj jebnuty a zakomplexovany. Fakt sa s tym na picu zije..


191.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 19:20 avatar
..trinity, mas telku? ak hej, tak by vas vztah mohol mat perspektivu )


192.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:23 avatar
a ty si preco vymyslas?


194.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 19:28 avatar
...pche...mohol si zdielat jeden televizor so zenou, ktora ta lubi...to je urcite lepsie ako zdielat ho s nejakou, ktora ta ma na haku...ved by ti stale prepinala


196.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 19:36 avatar
194. soley

typicky prejav zeny materialistky..

poviem to takto: ja byt Borisom, tak veru zdielat televizor so zenou ktora ho lubi by som nechcela )) staci podlaha.. alebo trava..

tzz tzzzzzzzz


197.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:36 avatar
Soley, ja telku nechcem, ak by som ju chcel, tak ju mam.. a trinity si robi srandu, ak ti este nedoslo.. vlastne ty si tu asi este nebola, ked sa rozhodla nasrat ScarletX....


199.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 19:38 avatar
..ale Boris, preboha...ved ma neber tak vazne....to si skutocne myslis, ze mam dojem, ze sa da vztah vystavat na vlastnictve telky?....keby aspon auto :D


200.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:39 avatar
ano, myslim.


204.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 19:50 avatar
..Boris...a fakt...asi mas pravdu....ked tak nad tym rozmyslam, tak som mala v zivote dva vazne vztahy...pritom jeden telku mal a druhy nie...a s tym s telkou mi to vydrzalo dlhsie....aj ked zase....ten bez telky mal vlastny byt, co ten s telkou nemal....takze telka bude vo vztahu urcite dolezitejsia ako vlastne byvanie....takto som sa nad tym nikdy nezamyslela...dakujem, ze si mi otvoril okale...


205.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 20:07 avatar
soley, to si rekapitulujes sama pre seba?
Sóley dnes, 19:20
..trinity, mas telku? ak hej, tak by vas vztah mohol mat perspektivu )

Viac na: Diagnóza kotlebizmus#ixzz1ovnE6Cpm


207.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 20:24 avatar
..Boris....v detstve ti bol amputovany zmysel pre humor?...
v podstate to bola reakcia na Petranin prispevok...netvrdim, ze som nejak extremne vtipna, ale myslim, ze rozdiel medzi tym, co myslim vazne a pokusom o vtip je u mna este stale zretelny...pokial si to nepochopil, je mi luto...nabuduce to napisem s dovetkom, nech je moje vyjadrovanie zrozumitelne aj pre teba...


208.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 20:29 avatar
nechapem, naco sa vlastne bavis s debilom.. Alebo sluzim len pre pobavenie tvojho uzasneho zmyslu pre humor?


209.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 20:39 avatar
...ty si zrejme nepochopil, ze ja s tebou problem nemam...to, ze si debil, pises o sebe sam, ja som to nikde nespomenula..prepac, ale vazne nemozem za to, ze vsetko beries osobne a v kazdom mojom prispevku sa snazis najst nejaku urazku alebo posmesok...naozaj nerozumiem, preco sa tu nedaju vymienat prispevky s nadhladom, ale nakoniec musi vzdy skoncit pri urazkach....aj ked ide len o sprosty televizor...


210.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 20:54 avatar
nie veru.. tak to som zrejme vobec nepochopil pretoze podla soley som:
trapko, kazda zema ma doposial posial poslala do faku, srandovny kokotko zaseknuty v obdobi vzdoru, plny hnevu a nenavisti,
maly bezvyznamny picujuci dilinko a tak dalej a tak dalej... mas zvlastny zmysel pre humor a mne.. prepac mi prosim rozhodne nesmakuje..


211.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 21:13 avatar
..Boris...a ja som mala pocit, ze tato kauza je uzavreta...dokonca si sa mi ospravedlnil, takze skutocne nechapem, co teraz riesis


212.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 21:37 avatar
Soley ved pisem, ze ja som debil, nie ty
Preto som sa aj ospravedlnil.


213.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 23:11 avatar
Boris...ja ti nerozumiem (co je asi v poriadku, lebo nemusim chapat vsetko)....ale bol to vtip...neber, prosim, vsetko, co napisem vazne...ak ta budem chciet urazit, tak to spoznas...
Súhlasí Boris_I.


214.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 23:23 avatar
Ako sa poznam soley, tak si skor oblizem laket, ako to spravne rozoznam   ale dik.


215.
označiť príspevok

Sóley žena
   12. 3. 2012, 23:37 avatar
..ok...ked ti zacnem nadavat, tak je v mojom zaujme, aby som ta urazila...dovtedy nie....ked som nasrata, tak to neviem maskovat za nieco sofistikovane...takze tak


201.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   12. 3. 2012, 19:39 avatar
197. Boris

takto. ked Ti to napisem, uz sem nebudem moct prispievat. ale napisem to.

bez toho, aby som si pomyslela na Teba som nedosiahla orgazmus.

no a teraz co? nic. normalka. vsak Ta chcu vsetky baby z df, tak preco by som mala byt ja vynimka? ale tym, ze to vies, sa aj tak nic nemeni..


203.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:44 avatar
To mas dobre.. ja nedosahujem orgazmus vobec, kedze mi nestoji.
A teraz co? mam prestat preto chodit na forum? salam :o))))))


206.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 3. 2012, 20:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.193.
označiť príspevok

rado3105 muž
   12. 3. 2012, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.195.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   12. 3. 2012, 19:28 avatar
a rozhodne nie malu   v Boratovi som plakal od smiechu, ked na zaciatku ukazovali tradicnu hru "zabi svojho zida"    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:04,  Tie sankcie uz zacal Trump rusit Krym je proste Rusky
dnes, 07:45,  neviem, neviem.....kedze si psychicky naruseny, financne i ludsky na dne....zijes v...
dnes, 07:33,  Je dobré, keď má človek nejakú radosť v živote.
dnes, 07:16,  Sme aj dobrí a sme aj zlí. Elán si vybral iba jednu stránku veci, ale existuje aj druhá....
dnes, 06:41,  Nie me zlí, načo záplava horkých slín,..... poznáš, elan. A predstav si , že túto...
dnes, 06:16,  Robia mi takú radosť.
dnes, 06:12,  Ak chceš nájsť ten pravý protiobraz, naprv buď tým pravým kresťanom...:-)
dnes, 05:43,  Komu sa nechce, hľadá skutočný dôvod. Komu sa nechce, hľadá hocijaký spôsob...:-)
dnes, 04:21,  "Bratov posadili pred Jozefa, od najstaršieho, ktorý mal právo prvorodeného, až po...
dnes, 02:59,  Dnes si bezdomovci pochutnajú na kuracom vývare s rezancami. Hlavné jedlo bude mäsové gule v...
dnes, 02:56,  Ondrej, dôveryhodnosť zbierky každým dňom rastie. Do zbierky pre bezdomovcov prispel aj...
dnes, 01:48,  100, .... problém RKC je v tom, že vychováva takých ľudí ako si aj ty. Ty "hľadáš...
dnes, 01:42,  Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti, 90 % mi ukázalo chrbát. O...
dnes, 01:31,  25, .... presne ako keby som počul náboženských vodcov z 1 storočia, ktorý to tvrdili aj o...
dnes, 01:30,  101, .... RKC je vo všetkom mimo, lebo ako v uctievaní Boha , tak aj pri exorcizme sa viac...
dnes, 01:26,  103. najnevyhnutejšie sú osobné doklady . čo je pre vela bezdákov velky problém , ak mu...
dnes, 01:18,  51, .... najlacnejšie volania má JURO. 2 centy/minuta....Tesco tuším 4 centy/minuta?!
dnes, 01:16,  20, ... ale to tvrdí váš časopis. Je to o sektách a rôznych náboženských...
dnes, 01:05,  23, ..... máš pravdu. Pretože keby tu ešte tento satanov systém bol pár desaťročí, tak...
dnes, 00:57,  95, .... neexistuje situácia, z ktorej by neexistovalo východisko. Ale horkosť a zatrpknutosť...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(454 076 bytes in 0,262 seconds)