Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Desatoro za socializmu a v totalite kapitálu

80
reakcií
8094
prečítaní
Tému 30. decembra 2008, 09:12 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 12. 2008, 09:12 avatar
Aká je pravda o dodržiavaní Desatora u nás za „socialistickej totality“ a dnes?
--------------------------------------------------------------------------------------------

Desatoro patrí k samým koreňom a základom nášho chápania dobra a zla, našej úcty k životu, dieťaťu, manželstvu a rodine. Desatoro hovorí: Nekradni, neznič dobré meno druhého človeka, ucti si a rešpektuj manželstvo a rodinu druhých. Toto všetko mnohí aj vplyvní ľudia dnes odhadzujú. Iní to znášajú, trpia alebo rovno prijímajú. Nemyslia na Boha a odhadzujú Desatoro.
Kardinál Ján Chryzostom Korec 1. 1. 2005

Podľa Biblie kresťan má dodržiavať desať Božích prikázaní. Ako sa dodržiavali tieto prikázania počas "totality" a ako sa dodržiavajú dnes? Čo hovoria prikázania a aká je prax?

l. Ja som Pán, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z egyptskej krajiny, z domu otroctva: Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou. Nebudeš sa im klaňať ani ich uctievať.
Prvé prikázanie sa dodržiavalo lepšie za socializmu, pretože za socializmu na Slovensku malo vplyv len kresťanské náboženstvo, v súčasnosti na Slovensku pôsobí viac náboženstiev a tým aj viac bohov, dokonca aj satanisti. A, pravdaže, tým najväčším, najvyšším božstvom sú peniaze!

2. Nevezmeš meno Pána, tvojho Boha, nadarmo. Lebo Pán nenechá bez trestu toho, kto bude brať jeho meno nadarmo.
Ukazuje sa, že aj druhé prikázanie sa dodržiavalo lepšie za socializmu, pretože teraz sa viac berie meno Božie nadarmo. Kde kto sa dnes dovoláva Boha, len ich skutky nie sú kresťanské!

3. Spomni na sobotňajší deň, aby si ho zasvätil. Šesť dní budeš pracovať a tvoriť všetky svoje diela. Siedmy deň je však sobota Pána, tvojho Boha.
V súčasnosti sa siedmy deň už nesvätí tak ako za socializmu, ľudia bežne v nedeľu pracujú, a keď nepracujú, často chodia nakupovať.

4. Cti otca svojho a svoju matku.
Zvýšenie počtu trestných a násilných trestných činov po prevrate v roku 1989 jednoznačne dokumentuje, že štvrté prikázanie sa dodržiavalo za socializmu dôslednejšie ako v súčasnosti.

5. Nezabiješ.
Zvýšenie počtu vrážd po prevrate v roku 1989 jednoznačne dokumentuje, že piate prikázanie sa dodržiavalo za socializmu dôslednejšie ako v súčasnosti.

6. Nescudzoložíš.
Rozvoj sex-priemyslu na Slovensku a zdvojnásobnenie počtu rozvodov po roku 1989 jednoznačne dokumentuje, že šieste prikázanie sa dodržiavalo za socializmu dôslednejšie ako v súčasnosti.

7. Nepokradneš.
Prudké zvýšenie počtu krádeží po prevrate v roku 1989 jednoznačne dokumentuje, že siedme prikázanie sa dodržiavalo za socializmu dôslednejšie ako v súčasnosti.

8. Nevyslovíš krivé svedectvo proti svojmu blížnemu.
Všeobecný nárast kriminality, množstvo kriminálnych káuz poukazuje na zvýšený počet krivých svedectiev po prevrate v roku 1989. Jednoznačne z toho vyplýva, že dodržiavanie ôsmeho prikázania za socializmu bolo lepšie ako v súčasnosti.

9. Nepožiadaš manželky svojho blížneho.
Podobne ako pri šiestom prikázaní, rozvoj sex-priemyslu a zdvojnásobnenie počtu rozvodov po roku 1989 jednoznačne dokumentuje, že deviate prikázanie sa dodržiavalo za socializmu na Slovensku dôslednejšie ako v súčasnosti.

10. Nepožiadaš dom svojho blížneho, ani jeho sluhu, ani jeho slúžku, vola, osla ani nič, čo je tvojho blížneho.
Prudké zvýšenie počtu súdnych sporov o domy a majetky po roku 1989, krach bánk a nebankových subjektov jednoznačne dokumentujú, že desiate prikázanie sa dodržiavalo za socializmu dôslednejšie ako v súčasnosti.

Porovnaním dodržiavania desiatich Božích prikázaní za socializmu a súčasného kapitalizmu prichádzame k paradoxnému záveru, že komunisti za socializmu dokázali zabezpečiť lepšie dodržiavanie Božích prikázaní ako v súčasnosti cirkev s podporou médií a financií od štátu. Dokonca komunistická strana na Slovensku dokázala lepšie zabezpečiť dodržiavanie Božích prikázaní ako skoro všetky kresťanské vlády v kresťanských kapitalistických krajinách sveta!

Prečo sa výsledky takýchto analýz nezverejňujú?
Sila profesionálnej totality to nedovolí.

Pripomínam, že Biblia nič nehovorí o tom, že cirkev by mala vlastniť majetky - polia, lesy a iné nehnuteľnosti. Práve naopak, Biblia hovorí, že základom kresťanstva je dodržiavanie desiatich Božích prikázaní a k bohatstvu sa vyjadruje jednoznačne, citujem:

- "Keď to Ježiš počul, povedal mu: Ešte jedno ti chýba. Predaj všetko, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebesiach; potom príď a nasleduj ma."
Evanjelium podľa Lukáša: 18, veta 22

- "Vidiac ho Ježiš povedal: Ako ťažko uchádzajú do kráľovstva Božieho tí, čo majú majetky."
Evanjelium podľa Lukáša: 18, veta 24

- "Zaiste ľahšie je ťave prejsť uchom ihly, ako bohatému vojsť do kráľovstva Božieho."
Evanjelium podľa Lukáša: 18, veta 25

- "A všetci veriaci, ktorí boli pospolu, všetko mali spoločné, aj statky a majetky predávali a rozdeľovali všetkým, ako kto potreboval."
Skutky apoštolov 2: vety 44 a 45

Vysokú úroveň kresťanstva na Slovensku a v bývalých socialistických krajinách potvrdzujú aj návštevy pápeža Jána Pavla II, ktoré tu boli pravidelnejšie ako v krajinách západnej Európy, pretože u nás mal viac obdivovateľov. Vysoká úroveň kultúry, morálky, vzdelania a dodržiavanie Božích prikázaní za socializmu konzervovali kresťanstvo u nás lepšie ako liberálny kapitalizmus v západnej Európe. Preto predstavitelia kresťanstva na Slovensku nie sú nadšení našou užšou integráciou do Európskej únie.
Porovnaním dodržiavania desiatich Božích prikázaní za socializmu a súčasného kapitalizmu prichádzame ešte k ďalšiemu paradoxnému záveru.

- Prečo súčasná cirkev nepodporuje KSS a tým dodržiavanie Desatora?
- Prečo súčasná cirkev najviac útočí na komunistickú stranu, ktorá dokázala v praktickom živote, že občania lepšie dodržiavali desať Božích prikázaní, ako keď je pri moci súčasná cirkev?
- Prečo súčasná cirkev nepresviedča veriacich, aby vo voľbách volili KSS a tým zabezpečili dodržiavanie desiatich Božích prikázaní?
- Prečo sa neriadi prikázaniami Biblie aspoň tak, ako to dokázali komunisti?

Nie že by som tento paradox vedel vysvetliť, rozumiem mu, ale sa to bojím napísať. Slovensko na to ešte nedozrelo.

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc.


2.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2008, 09:23 avatar
také jednoduché a ty to nevieš,lebo KSč im zobrala majetky,ktoré im aj tak nepatria,že aj bez boha môže fungovať spoločnosť,tam kde prevláda sekulárna spoločnosť,je najmenšia kriminalita.....


4.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 09:30 avatar
fajer - Máš pravdu vo väzení je menšia kriminalita.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 12. 2008, 09:43 avatar
Fajer,
ospravedlňujem sa za nepresné znenie poslednej vety príspevku Karola Ondriaša, ktoré Ťa "vyprovokovalo" k výstižnej reakcii. Jej správny text má byť takýto:
"Nie že by som tento paradox NEvedel vysvetliť, rozumiem mu, ale sa to bojím napísať. Slovensko na to ešte nedozrelo."
Preto na Tvoj príspevok môžem reagovať tak, že autor KO si to uvedomuje a uvedomujem si to, samozrejme, aj ja.
Ďakujem Ti aj za všetky iné predchádzajúce príspevky k rôznym iným témam. Teším sa na ďalšie.
Pre rok 2009 Ti prajem veľa zdravia, zdravého životného optimizmu a vytrvalosti pri šírení skutočných myšlienok ľudského pokroku, solidarity a mieru.


11.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 09:49 avatar
Kasafran - Si naozaj srandista. To, čo si napísal o fajerovi je dúfam irónia.
pri šírení skutočných myšlienok ľudského pokroku, solidarity a mieru. Typické komunistické heslá, bez súvislosti s realitou.


3.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 09:27 avatar
Kasafran - píšeš - Vysokú úroveň kresťanstva na Slovensku a v bývalých socialistických krajinách potvrdzujú aj návštevy pápeža Jána Pavla II, ktoré tu boli pravidelnejšie ako v krajinách západnej Európy
V ktorom roku bol pápež za socializmu na Slovensku?
Píšeš - Vysoká úroveň kultúry, morálky za socializmu - no comment
Píšeš - - Prečo súčasná cirkev nepresviedča veriacich, aby vo voľbách volili KSS a tým zabezpečili dodržiavanie desiatich Božích prikázaní?
- Prečo sa neriadi prikázaniami Biblie aspoň tak, ako to dokázali komunisti?
Cirkev má presviedčať veriacich, aby volili KSS, ktorá väznila jej kňazov, tým, čo chodili do kostola komplikovali život. Čo k takýmto Ondriášovým bludom dodať?


5.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 12. 2008, 09:31 avatar
Janyjany,
ako obyčajne - aj teraz si pridal bludy svoje...


10.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 09:45 avatar
Kasafran - pýtal som sa Ťa, kedy bol pápež za socializmu na Slovensku? Neodpovedal si. Kasafran - Tvoja viera v komunizmus je obrovská. Mnohí veriaci by potrebovali takú mocnú vieru.


12.
označiť príspevok

Mojka žena
   30. 12. 2008, 09:52 avatar
..jany keď bol Schuster prezidentom. Vtedy bol pápaž aj Košicich. Kde si bol v tom čase jany, ty ?  


15.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 10:00 avatar
Mojka - to bolo za socializmu?


16.
označiť príspevok

Mojka žena
   30. 12. 2008, 10:03 avatar
..jany prepáč, máš pravdu. Nebolo to za socializmu   Nachytal si ma na hruškách  


6.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2008, 09:37 avatar
najviac kriminálnikov sú veriaci ľudia,sú na to aj štatistiky.....


7.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 09:40 avatar
fajer - sem s nimi


8.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2008, 09:42 avatar
budeš ich mať,vydrž....


19.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 10:38 avatar
Tak fajer - viac krát si niečo napísal, potom som si pýtal zdroj na základe ktorého to tvrdíš a tuším ani raz si na takúto požiadavku neodpovedal. Ak ho neuvedieš, tak si klamal, že takáto štatistika existuje. A to by si nemal, pretože podľa Kasafrana si širiteľ ľudského pokroku, solidarity a mieru.


37.
označiť príspevok

fajer
   31. 12. 2008, 05:50 avatar
stačí si na googli naťukať,zločinnosť a náboženstvo a máš to....


47.
označiť príspevok

mathus muž
   31. 12. 2008, 12:14 avatar
teda sorry to bolo tomu janyjanymu nie tebe...


46.
označiť príspevok

mathus muž
   31. 12. 2008, 12:11 avatar
pocuvaj aky mas problem so socializmom?? ci ti na tom tak vadi?? cirkev spachala 100 krat vacsie krivdy na ludoch ako komunisti minimalne 100 krat tak tu netrep ze komunisti su nejaky odpad si id vyznavat svojho boha ak v neho tak veris dilino...


13.
označiť príspevok

Mojka žena
   30. 12. 2008, 09:54 avatar
..fajer, uveď zdroj tej štatistiky  


17.
označiť príspevok

brumo muž
   30. 12. 2008, 10:07 avatar
aj veriací ľudia sú len ľudia aj oni zlyhávajú, ale som presvedčený, že ťažšie zločiny nemôže spáchať úprimne a skutočne vierou presvedčený človek. Zločinec môže byť aj pokrstený, aj chodiací do kostola, aj farár alebo biskup, ale nehovorme potom o nich ako veriacích, ktorí veria v boha, veria v evanjelia a žijú a správajú sa podľa toho....aj Ježiš varoval, beda vám farizeji a zákonníci.....


18.
označiť príspevok

janyjany
   30. 12. 2008, 10:17 avatar
brumo - tak, tak. Nie je veriacim ten, kto sa za neho označuje, ale ten, kto sa snaží podľa viery aj žiť. Tak ako nie je vodičom autobusu ten, kto sa za neho označí, pričom v skutočnosti len jazdí v autobuse ako cestujúci.


38.
označiť príspevok

miro50
   31. 12. 2008, 09:18 avatar
Kasafran, v r. 63 p.n.l. si Cicero v senate nahlas povzdychol: O tempora, o mores!
/Ake to casy, aka to moralka!/ Od toho citatu uplynulo takmer 2100 rokov a ludska spolocnost sa stale nezjednotila v univerzalne dobro. Nehovoriac o Mojzisovom desatore, ktore je este starsie a bolo navodom, modelom spravodlivej spolocnosti.
Plati a platilo, ze ludska spolocnost sa z povodneho chaosu vz dy usporiada na vrstvu hlupakov/ti, ktori sa nechaju manipulovat/, chytrakov /ti, ktori manipuluju/ a mudrych /ktori to vidia a su z toho smutni/.
Dokonca by sa hadam dal formulovat zakon o usporiadanosti socialneho systemu. Po akomkolvek spolocenskom chaose /vojna, prirodne katastrofy, epidemie/ sa system vzdy usporiada na subsystem hlupakov, chytrakov a mudrych.
Moznoze dnes je prihodny cas, aby mudri vytvorili a zrealizovali spravodlivu spolocnost.
Mame k dispozicii informacnu siet takych rozmerov, rychlosti a pravdivosti informacie, ake v dejinach ludstva neboli.
Vsak podme sa bavit o tom, ako vytvorit z tohto chaosu spravodlivu spolocnost.
A nielen rozmerov, ale rychlosti,


40.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 11:16 avatar
..miro viem, že si bol donedávna pedagódom na Vysokej škole, možno aj teraz tam pôsobiš, preto mala by som k tebe otázku. Vidím, že kategorizuješ ludí na chytrákov, hlupákov a múdrych. Rada by som v mala jasno, že kto je kto ? Najlepšie bude hádam na príklade. U.S.Steel s.r.o. je skupiny podnikateľov, ktorí pre košičanov poskytli tisíce pracovných miest.Podľa mojich informácii slušne ich zato platia, ktorí poctivo pracujú a neflakajú sa v robote. Kam by si tých podnikateľov zaradil ? Zamestnaci tej spoločnosti, ktorí, ako som už spomínala, poctivo a tvrdo pracuje, nielen pre obživu svojej rodiny, ale aj podielajú sa aj na zisku svojich zamestnávateľov. Tých by si do ktorej kategórie zaradil ? Ostávajú mi ešte tvoji študenti a dôchodcovia, kam patria oni podľa teba ? Hovoríš, aby sme sa bavili o tom, ako vytvoriť v tom chause spravodlivu spoločnom. Ja keď sa na to dívam z ktoréhokoľvek uhlu, tak mi to vychádza, že jeden na druhého sme odkazaní, len študontov a dôchodcov do žiadnej kategiorie zaradiť neviem. Možno som tým príkladom, strelila veľku blbosť, práve preto budem rada, ked ma poučíš. Myslím to celkom vážne, bez žiadnej ironie a vopred ti dakujem. Ver mi, že počné tu bude možno aj pre iných...


41.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 11:22 avatar
Szia Mojka  

..ale už tu vlastne nie som, idem si dačo urobiť papať. Ale nie to čo Ťa napadlo... 


44.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 11:35 avatar
..Szia clear, rada ťa vidím. Budeš sa diviť chýbal si mi, aj Nadja sem len tak nakukla, ako teraz vidím. Dobrú chuť k tomu mäsku, ktoré dúfam, že konečne si dáš, miesto toho maslagu  


48.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 12. 2008, 13:53 avatar
Mojka, ja vás neopúšťam, už som raz písala, že vás len neotravujem svojimi blbinami...
Ale keď som sa už ozvala, tak mi nedá nereagovať na Mira50 a jeho "Moznoze dnes je prihodny cas, aby mudri vytvorili a zrealizovali spravodlivu spolocnost."
V tom práve vidím ten problém... každý chce, aby niekto niečo vymyslel, nejakú zmenu spoločnosti, lenže pravda je taká, že zmeniť musíme seba. A viem, aká je to tvrdá robota, pretože Ježišove slová "kto do teba kameňom, ty doňho chlebom" je ľahšie hlásať, ako napĺňať, lebo nik si to ani len neváži, keď sa nie že nevieš, ale nechceš brániť, alebo vracať zlé.


49.
označiť príspevok

miro50
   31. 12. 2008, 14:23 avatar
Nadja, isteze poznaj sam seba, od toho sa to vsetko odvija. Ibaze ludia, ktori sa nechaju manipulovat a patria do skupiny hlupakov, tak prave ti nechcu zacat od seba. Su to oni, ktori hladaju kohosi, kto im povie, co si maju kupit, v co maju verit, komu maju tlieskat, koho treba upalit....chytraci im na vsetko zodpovedaju, daju im idoly, daju im politicke strany, ukazu, ktora viera je ta prava, kam maju dat svoje uspory, jednoducho chytraci z toho profituju. Mudri su z toho smutni. Vychodisko nie je revolucne, teda okamzite. Treba evolucny plan.


51.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 15:15 avatar
Ahoj Nadja škoda, že sme sa opäť mimuli. Prečo by si nás otravovala, však ty si výborna diskuterka, na rozdiel odomňa. Pravdaže, každý musí začať od seba, tak som to povedala, aj včera Borisovi, ale sfúkol ma a otočil tému na našu planétu a pod. Pozri sa ani miro50 so mnou nekomunikuje, len mi akosi odkazuje po tebe, že kto je kto ?   Možno sa na mňa hnevá ešte z čias, kedy sme spolu so Slečnou privitali Romualda. Považoval nás vtedy za kokety, ale bola aspoň sranda z toho. Horšie by bolo, keby som mu pre mojú blbosť, ani za písmenko nestála. No čo už, tak, či onak, nie je v mojej moci zmeniť to.
Nadja, aby som z jednej vody do čista, tak poviem ti, že podľa mňa si aj selbee podobne poradila, ako ja. Aby neodchádzala od nás, ale práve naopak, častejšie chodila a so všetkým, čo ju ťaží zdôverila sa nám. Viac hláv, viac rozumu a čas všetko vyrieši. Aj naše spoločenské zriadenie, ked na sebe zapracujeme, tak aj ten pocit zodpovednosti, ktorú teraz selbea velmi pociťuje a to ju po rozvode kmáca a zneiťuje.
Nadja želám ti šťastný Nový rok a teším sa na naše spoločné diskutovanie v budúcom roku 2009  


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 12. 2008, 17:27 avatar
Mojka, Miro sa isto nehnevá, len máš záludné otázky  
Stretneme, celkom isto... prajem ti lepší rok, ako bol minulý, nech bol akýkoľvek


81.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2009, 11:48 avatar
..čau Nadja, večer sa stretneme ?  


50.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:12 avatar
  Mojka budeš sa diviť, ale ja sa Ti vôbec nedivím... 

A ako si vedela, že si idem dať mäsko, to mi je záhada... 


52.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 15:22 avatar
..clear vôbec sa nedivím, že ty sa nedivíš   Vieš to máš tak, že podľa seba súdim teba. Ja mám rada mäsko   prečo by si ho aj ty nejedol, ked je také fajnučke  
Pre mňa je záhada, že prečo teraz nespíš, keď večer fáraš do roboty   clear, neviem, či sa dnes ešte stretneme, tak zavinšujme si spoločne šťastnejší Nový rok než bol ten starý, vlastne ešte terajší  


54.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:26 avatar
Ano Mojka: Tak Ti vinšujem, aby si sa v novom roku mala tak ako chceš, aby si mala to čo chceš, a aby sa Ti podarilo/vydarilo všetko čo chceš.  


60.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 15:38 avatar
..jesumpepi nie je toho trošku veľa clear na jeden rok ?  


63.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:41 avatar
...ani nie. Záleží to od toho čo všetko chceš... 


53.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 15:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 15:26 avatar
..Naty ty si vegetarianka ? Tak potom sa nedivím, že fukáš   nad dobrým mäskom  


58.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 15:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 15:36 avatar
..to vieš Naty, že to mäsko zjem a nie vyhodím  


61.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 15:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:40 avatar
Príliš to prežívaš Natali. Čo nevieš, že podľa pápeža (už neviem ktorého, ale tuším to bol druhý v poradí) zvieratá a ženy nemajú dušu ? Tak kde je problém ?  


66.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 15:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:55 avatar
...cssS !! Dobre no, dostala si ma. Ale napriek tomu, že Ty mne nič neželáš, ja Ti želám všetko najlepšie v novom roku. Nespolieham sa na to, že máš na to iných... 


68.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 16:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 16:05 avatar
Chlast nepijem. Dnes v noci idem normálne do práce ako v hocijaký iný deň... Prišiel som sem zarobiť, nie oslavovať  


72.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 16:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:27 avatar
Ahoj Natali. Neuveríš, ale bol som 15 a pol roka vegetarián. Zmenil som to len asi pred rokom...


57.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:29 avatar
Inak Natali, ak si to Ty, tak si vážne KOČKA !!!

...a opováž sa mi ešte raz vyčítať, že som Ťa nepochválil !  


64.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 15:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 15:45 avatar
Hm, že pozdravujem dvojča a že s tou fotkou mala prísť skôr. Čo už teraz, keď som okrúžkovaný... 


70.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 16:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 16:08 avatar
Ach sorry, samozrejme že pozdravujem aj Teba, obe ste nádherné. To si chcela počuť ?  

Ale idem už spať. Tim končím Tvá Máňa


73.
označiť príspevok

Natalia žena
   31. 12. 2008, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

miro50
   31. 12. 2008, 16:47 avatar
Mojka, ten kto kupi hrnce za 25 000 a nie su mu k nicomu, ale sa nechal zmanipulovat, ake je to fantasticke, mat taketo hrnce-je hlupak. A ten, kto manipuloval, aby tie hrnce kupoval je chytrak. Ten ma totiz proviziu z tych hrncov.
Vek nie je dolezity. Ten, ktory sa necha manipulovat´/=hlupak/, moze byt student, dochodca, docent, veterinar, fyzik, upratovacka....Manipulatort /chytrak/ je ten, ktory s tucmou pviziou predal hrnce.....


75.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 12. 2008, 17:24 avatar
Miro, Mojka myslela niečo v tom zmysle, že nič nie je iba čierne alebo biele,,,
Čo s tým, kto ťa zmanipuloval, aby si si kúpil práve jeho hrnce, ktoré ale veľmi potrebuješ? Hihi... kam ho zaradíme? Ale to potom znamená, že to, kým je z tvojich troch možností, ovplyvňujeme aj my ostatní...

hm, evolučný plán
Ja nie som múdra, iba smutná... zlo je zrejme naozaj silnejšie, ako dobro, je oveľa nákazlivejšie. a bojovať proti nemu sa nedá, môžeš iba podporovať dobro. A tento postoj si musí každý vybojovať sám, je to veľa drobných i väčších rozhodnutí, je to únavné, a tak ľahké a príjemné je sa na to vykašľať a podľahnúť tomu, čo ti ukáže niekto iný ako jedinú správnu cestu... a zabudneš, že akonáhle je tá cesta ľahká, nie je to tá správna...
Dobrou správou je to, že v každom človeku toto dobro je ukryté, a zlé životné skúsenosti ho zadupú do hlbín, z ktorých ho dostať na povrch je ťažké. A ešte ťažšie je ho tam udržať, lebo komu sa už len chce odriekať si výhody, ktoré mu ponúka dnešný svet - pustíš si telku a zabudneš vzdychajúc pri romantických príbehoch na menej šťastných ľudí zavlečených mocnými tohto sveta využívajúcimi ich slabosti do hrôz vojen  


80.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 1. 2009, 11:46 avatar
..miro50 teba som dnes veľmi hladala. Som rada, že som ťa našla. Nemám stále záludne otázky, ako si to Nadja mysli   Aj teraz sa pýtam, kto je v tom tvojom príklade múdry,ktorý je z toho smutny, ako si to uviedol pre Kasafrana. Vychádza mi neuveriteľné, že ja som múdra, lebo som z toho smutná. Ten príklad žiaľ je zo skutočnosti  


14.
označiť príspevok

Mojka žena
   30. 12. 2008, 09:59 avatar
..vtipné, ale nie vo všetkom pravdivé.Za socializmu sa všetko tajilo. Kto má teraz vlastne pravdu ? Odpoveď: každý má teraz svoju pravdu  


20.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 12. 2008, 19:52 avatar
Tak, ci onak. V kazdom pripade tu bol vacsi poriadok. Ludia sa k sebe nechovali ako psi, mali respekt ako pred zakonom, tak pred susedom..... Jednoznacne budem volit KSS ... ina lepsia mozna alternativa zatial jednoducho neexistuje.. kapitalizmus je jedno velke hnojisko, kde hnoj su ludia a na nich seru pani riadne z vysoka.


21.
označiť príspevok

Mojka žena
   30. 12. 2008, 19:59 avatar
..ahoj Boris nehovorím, že nemáš niečo pravdy. Nemysli si ovšem, že keď budeš voliť KSS, tak staré časy sa vrátia. Nie je to o tom, koho kto bude voliť, ale akí sme my všetci. V sebe by sme mali urobiť každý veľké upratovanie  


22.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 12. 2008, 20:03 avatar
ahoj Mojka.. ja som uz presvedceny, ze na ludi treba BIC !
Zlumprovali vsetko, aj buducnost nasich deti.. Slobodu ludom ? nic, ziadnu slobodu ! rezim im treba hajzlikom nenasitnym.. Ale aj tak je uz neskoro.


23.
označiť príspevok

Mojka žena
   30. 12. 2008, 20:10 avatar
..Boris vieš ako sa hovorí ? Ryba smrdí od hlavy ! Žial my ľudia sme len tým stádočkom, ktorí ideme za svojim pastierom. Nikdy nie je neskoro, raz sa to určite zmeni, nepýtaj sa, že kedy ?   Verím, že sa to zmeni !


24.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 12. 2008, 20:23 avatar
Mojka, ty ale nemas asi posledne informacie o stave nasej planety.
Co prezivame dnes, to tu uz za par rokov nebude. Vsetko sa hruti do jednej velkej biedy. Sucha zem ustupuje na zaklade topiacich sa ladovcov (dnes je roztopenych uz bez mala 20% ladovca), ludia sa budu stale viac tlacit na obyvatelnych miestach, pitna voda bude mat hodnotu zlata, potravin bude stale menej z dosledku zmeny klimy aj preludnenia a co este napachaju chemikalie po desatrocia vypustane volne do prirody sa este len ukaze v podobach roznych zmutovanych virov o dopade na potraviny nehovoriac. Prognoza eko expertov hovori, ze to vsetko dovrsi v najblizsich 50-60 rokoch, ale nezabudaju na to, ze to vsetko sa deje rychlostou narastajucou exponencionalne, takze aj skor.. NIKTO nerobi nic proti tomu ba naopak ... tazba a besnenie kazdorocne stale len rastie....


26.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 12. 2008, 20:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 12. 2008, 21:04 avatar
Ahoj Natalia,
Ci sa im chce, alebo nie... uz coskoro to zacnu pocitovat na vlastnej kozi. Naozaj by som nechcel byt v kozi dalsich generacii... budu nas preklinat a nenavidiet.
No jo, ale aj ja som iba hnusny clovek a budem egoista    takze budem dufat, ze sa toho uz nedozijem  


29.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 12. 2008, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Mortiis
   30. 12. 2008, 21:17 avatar
Boris, z jedného uhľa pohľadu na ľudstvo treba bič, ale nie ľudský bič. Môžem to napísať aj dosť hlúpo ako sci-fi príbeh, ale na ľudí treba bič od vyššej a silnejšej rasy. Tento bič by prevychoval ľudí tak, aby neničili matku Zem, a ak by sa nedokázali zmeniť, treba ľudstvo anihilovať pre dobro Zeme (pretože Zem je zatiaľ jediná planéta poskytujúca podmienky pre život).
Z druhého uhľa pohľadu má každý človek v sebe určitý kategorický imperatív, ktorý ale nevie rozvinúť do takej miery, aby uprednostil ostatné pred blahom seba samého. Ľudia, čo v sebe tento princíp rozvinuli, boli buď nepochopení a zneužívaní, alebo vyhlásení za svätých.
Veriť v zmenu je ako veriť v náhodu... existujú náhody?


30.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 12. 2008, 21:38 avatar
Mortiis, ci existuju nahody je dobra otazka.. ked tak sledujem ludsky svet, tak sa mi zda, ze ani nie. mozno ani clovek sam nieje nahoda.


31.
označiť príspevok

Mortiis
   30. 12. 2008, 21:43 avatar
Ja som dospel k názoru, že náhody neexistujú, ale radšej sa ani nepýtaj ako...


32.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 12. 2008, 21:45 avatar
Mortiis, ale mna to zaujima  


33.
označiť príspevok

Mortiis
   30. 12. 2008, 22:07 avatar
Nebudeme tu všemožne definovať náhodu, najlepšie je to poukázať na príklade. Napr. za náhodu môžme v praktickej rovine považovať byť trikrát prichytení revízorom za jeden deň.
Moja hlúposť pokúšať dané veci je náhoda? Mohlo sa to vyskytnúť, alebo nemuselo? Všetko vo svete má svoj poriadok, totižto ak si ľudia stanovili umelo zákony, mali by ich dodržiavať. Ak ich nedodržiavajú, vznikajú skutočnosti, ktoré porušujú príčinu udalostí. Dodržiavaním skutočností, ktoré sme si stanovili, by nemali vznikať alternatívy, ktoré sme si definovali ako náhody.
Je toho viac, ale v skratke som načrtol tento spôsob určenia náhody.


34.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 12. 2008, 22:11 avatar
Mortiis, super vdaka   presne takto som si to vysvetloval aj ja. Ak chceme, tak sa vieme nahodam vyvarovat. Nie vsetkym, nie vzdy, ale stale castejsie.


42.
označiť príspevok

clear1 muž
   31. 12. 2008, 11:25 avatar
Mojka, toto si napísala dokonale. Vážne. (ale už tu fakt nie som  )


45.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 11:42 avatar
..clear veľa som toho popísala, tak neviem, ktoré je podľa teba dokonalé. Až sa po tom mäsku a dobrom spánku po poctivo vykonanej nočnej práce zobudíš, nechaj mi tu prosím ťa odkaz, prečítam si to - vážne. Nezabudni mi napísať, aké máte počasie v Dánsku a kedy pricestuješ na Slovensko. Predpokladám, že práve tu sa stretneš kočne so svojou milovanou. Páčko a dobrú " noc " ti prajem  


35.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 00:54 avatar
..prepáč Borisko, ale kapitalizmus nemôže byť pre teba jedno veľké hnojisko. Päť hodín z nočnej zmeny prekecať, nedalo sa ani za sociku. Keď si teraz doma, tak nič som nepovedala, beriem všetko späť a nenahnevaj sa na mňa  


36.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 12. 2008, 01:04 avatar
bry vecer Mojka   je to pre mna hnojisko. prepac viem, ze sa v tomto nezhodneme, ale moj nazor je raz taky... je tam toho prilis mnoho, co pokladam za absolutne nezmyselne a zasadne zleho charakteru.. Daj na moje slova, ze ak to clovek prezije, tak sa vrati k spolocenskemu systemu typu komunizmus (s okresanou brutalnostou, ale principialne o tom istom)a na tento destruktivny system kapitalu sa bude len v zlom spomynat ako sa teraz na socik nadava. Sme este mlada krajina a este si riadne neuvedomujeme co vsetko zle tento system prinasa... len otazka casu kym si to ludia plne uvedomia.


43.
označiť príspevok

Mojka žena
   31. 12. 2008, 11:30 avatar
..Boris poprosím ťa, ked sa vrátime do spoločenského zriadenia komunizmu, alebo socíku, daj mi vedieť. Rada by som vedela, že sa jedno hnojisko premenovalo na iné hnojisko.Jedno ovšem viem už teraz, že na každom hnojisku treba pracovať. Vieš Boris človek sa od zvierať líši tým, že svojou poctivou prácou sa živí a nie ako opica, ktorá sedí na bananovníku a napcháva sa tým, čo mu prírody poskytla...


77.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 12. 2008, 19:44 avatar
Mojka svojim prikladom s opicou si to vystihla. Len dodam, ze ludia mali blizsie k praci prave za sociku. Dnes sa kazdy snazi praci vyhybat a spekuluje ako osierat ostatnych.................


25.
označiť príspevok

Redwing
   30. 12. 2008, 20:33 avatar
ano,,,,"""" huráááá...........hurááááááááá..............hurááááááááááááááááááááááááá


39.
označiť príspevok

ranexil muž
   31. 12. 2008, 10:30 avatar
Haha Kasafran ,najjednoduchsie a najstupídnejsie vysvetlenie ti dam ,demo-kracia ,prináša vladu demo-nov ,tak niet sa comu divit. 


78.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 1. 2009, 23:43 avatar
Ranexil,
ja, na rozdiel od Teba, Ti bez smiechu dávam toto vysvetlenie:
Buržoázny parlamentizmus je jednojednoznačne rovný DÉMONKRACII...!!! Súhlasíš???


79.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 1. 2009, 23:58 avatar
Bohuzial; kedysi som bral tieto slovne hracky a podoby vyznamov ,ktore davaju iba v nasom jazyku zmysel ,ako srandicky a tak som to zacal vsetko sledovat ako to mame v tej slovencine a vyslo mi to pomaly ,akoby oni tým co robia napodobovali zmysel významu nasich slov a nie svojich i ked zneju rovnako ci podobne. Ved kricia aj Gád ,a keby to naozaj bolo jak ma byt ak by kricali had ,aby to už vtej demonkracii mali kompletné. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:39,  Ja som na sučky. *02*02*11*13
dnes, 16:39,  Dokonca dva ušká a nich 55% hruška sa šušká. *02*02*02*03*12
dnes, 16:39,  Na budúce sem tam fikneš aj bieleho psíka???*06*06*06
dnes, 16:37,  Kacír , vidím, že si to správne ucho pil. *13*13*13
dnes, 16:36,  Haf haf, nabudúce sem fiknem aj bieleho spíka. *03*03
dnes, 16:32,  No ide asi o to, aby sme sa žiadostivo nepozerali na tie ženy resp. aby sme sa zámerne...
dnes, 16:31,  Keď inteligencia skončí, tak telo ešte prispieva aj na df.sk.*03*03*03 Uveď jeden príklad....
dnes, 16:31,  Pri dopravnej nehode som bol na ARE a 2x som zomrel od bolesti. keby ste sa pohrabali v mojej...
dnes, 16:29,  https://www.youtube.com/watch?v=hCapFutxlN4
dnes, 16:27,  Už som sa nádejal, že tu dáš fotku takého bieleho psíka. *28*28*28*28 Zase si so mnou...
dnes, 16:24,  Predčasné voľby nebudú. Keby si títo amatéri povalia aj druhú vládu, bol by to ich...
dnes, 16:14,  Budem voliť Fica. *19
dnes, 16:13,  Ako v pohode.*21
dnes, 15:35,  Gabriel ph - myslíš, že na to stačí povedať že hm?
dnes, 15:18,  vyzlečieme ťa do naha P!nk - Try (Official Music Video)
dnes, 15:14,  lekár dostane od svojho šéfa rozkaz, tento rok usmrtíš 50 ľudí a lekár usmrtí 50 ľudí...
dnes, 15:06,  Sloboda nielen v hudbe celkovo v umení kedy je aj lejno považované za umelecké dielo
dnes, 14:55,  dajme tomu - to je len nácvik, ostré im dajú neskôr. Čo povieš potom?
dnes, 14:55,  Vidíš si slávny, po tebe nazvali územie v TANAPe to si váž chlape. *04
dnes, 14:51,  Kacír , vidím, že si to správne uchopil.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(199 216 bytes in 0,228 seconds)