Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

DESATORO-Prikázanie tretie.

29
reakcií
1325
prečítaní
Tému 25. októbra 2013, 01:17 založil Abdrushin.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 10. 2013
154
27. 10. 2013
33
28. 10. 2013
49
 
 


1.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 01:17 avatar
Prikázanie tretie:
„DEŇ SVIATOČNÝ MÁŠ SVATIŤ!“
Kto si dá tú námahu, aby prikázanie precítil.
Prikázania sa chápu povrchne, človek je rád, ked do seba pojal znenie textu a vie o ňom podať aké také vysvetlenie. Neskôr zabudne aj na ten text, čo je dôkaz toho, že ho to v skutočnosti nezaujímalo, čo jeho Pán a Boh vyžaduje. Ale on tým ani nič nevyžaduje, ale s láskou dáva všetkým ľudom to, čo skutočne naliehavo potrebujú! Boh ako vychovávateľ, rodič ukazuje cestu poblúdeným deťom, zatiaľ čo jej nenasledovanie vedie k nešťastiu a skaze ..Tak ako je to aj teraz. Pozrite okolo seba ....
Práve preto nie je úplne správne, ak sa hovorí o prikázaniach, sú to skôr dobre mienené rady ..Človek sa však príliš doslova zavrtal do svojich vlastných myšlienkových pochodov a nechce nič viac vidieť, ani počuť okrem toho, čo si sám vybudoval v podobe názorov, ktoré mu umožnili pozliepať jeho malé pozemské vedomosti ...neuvedomuje si, že jeho hmotný svet ho unáša ďalej a preč ..Aby tu človek dostal pomoc a napriek zblúdeniu mohol ešte v pravý čas dospieť k poznaniu, dal Boh ľudom tretie prikázanie, tretiu radu, aby svätili deň sviatočný ..
„Deň sviatočný máš svätiť“ Ty! Slová vyjadrujú celkom zreteľne, že TY máš dať posvätenie dňu sviatočnému, musíš ho pre seba urobiť posvätným.
Sviatočná chvíľa ťa má priviesť k tomu, aby si sa v pokoji zastavil vo svojom myslení, cítení , prehliadol svoj doterajší pozemský život a vyvodil z toho užitočné uplatnenie pre svoju budúcnosť... To je hlavným posolstvom tohto prikázania.
Dočkáš sa toho, že sa tvoje cítenie pomaly začne vznášať a ty sa staneš hľadajúcim Pravdy. Až ked sa však staneš skutočne úprimne hľadajúcim, otvorí sa ti aj cesta ..A tak ako tu na zemi putuješ novou neznámou cestou len opatrne, skúmavo, tak by si aj na nových duchovných cestaách, ktoré sa ti otvoria,mal starostlivo klásť krok za krokom, aby si si vždy udržal pevnú pôdu pod nohami ..
Chodením do kostola nikto nesvätí sviatočnú chvíľu, ak potom súčasne nechce v čase odpočinku porozmýšľať o tom, čo tam počul, aby to správne do seba pojal a tým aj žil. Kňaz ti tvoj deň nemôže posvätiť, ak to nespravíš ty sám od seba ..
Zváž vždy znovu, či vlastný zmysel slova Božieho je vždy v súlade s tvojim konaním. Takýmto spôsobom skutočne posvätíš sviatočný deň, lebo získaš pokojným zastavením ten obsah, pre účel ktorého bol stanovený ..


2.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   25. 10. 2013, 08:37 avatar
súhlasím, človek by si mohol raz za týždeň nájsť čas pre seba, pre rozjímanie, pre stíšenie sa, pre vhľad...
nesúhlasím s tým, aby mi niekto prikazoval, ktorý deň to má byť....pretože potom je to akoby mi niekto prikazoval, že meditovať musím o 5h ráno


3.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 09:27 avatar
Najlepšie je, ak človek cíti sám od seba túto potrebu každý deň.
Napríklad večer pri modlitbe zvážiť celý deň, uvedomiť si všetky pochybenia a na ten ďalší deň sa snažiť ich napraviť.
Lebo chybíme neustále, či si to chceme uvedomovať, či nie ...


4.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   25. 10. 2013, 09:33 avatar
povedzme, že neľutujem večer to, čo som urobila počas dňa...lebo som konala vo svojom presvedčení, že som všetko urobila tak, ako som najlepšie v tej chvíli vedela. Samozrejme, že ak sa človek spätne pozrie s odstupom času (kľudne pár hodín),tak zistí, že niečo mohol urobiť ináč , ale nehovorím, že lepšie, nakoľko ak nie som jasnovidec, tak neviem čo bude TO lepšie. Takže prečo by som mala niečo naprávať? Na chybách sa predsa učíme a posúvajú nás vpred, alebo nie?


5.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 09:35 avatar
Trochu mi nedáva logiku čo si napísala. Ako sa môžeš poučiť na chybe, ak ju nenapravíš? Poučíš sa len "akože" ? :-)
Ak nenájdeš nič zlé a chybné, čo si za deň urobila, nehľadala si poriadne. Nejde totiž len o činy, ale aj o myšlienky ..


10.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   25. 10. 2013, 09:48 avatar
5. poučiť sa na chybe znamená aj to, že sa človek bude snažiť neurobiť ju opäť
Súhlasí Abdrushin


12.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   25. 10. 2013, 10:20 avatar
5..prečo nedával logiku? Ja si už večer môžem uvedomiť, že som tú chybu urobila, lebo mi v priebehu dňa prišlo niečo "do cesty", že som si uvedomila, že je to následok nesprávneho rozhodnutia. Povedzme si otvorene..môžeš všetky chyby vrátiť späť? Nemôžeš. Čo sa stalo, sa už neodstane. Môžeme si ich len uvedomiť, prijať s pokorou a ideme ďalej


14.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 10:28 avatar
Áno, čo sa stalo sa nedostane, ale je len na tebe, či dopustíš, aby sa to zlé, čo si si s pokorou uvedomila, opakovalo.
Nestačí uvedomiť si a oľutovať, ak nepríde skutočná zmena. Nechápeš?
Ideme ďalej, ale snažíme sa o zmenu. Ak sa nedarí, snažíme sa znovu a znovu. Nepoľavujeme v odhodlaní ..


17.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   25. 10. 2013, 11:41 avatar
14..ale ale?? ...oľutovanie svojich hriechov je potom čo? ...aj v kostole oľutuješ svoje hriechy, na znak prijmeš Telo Kristovo a za predpokladu, že si to urobil s pokorou žiješ ďalej. Alebo chceš povedať, že tú lienku, čo si cestou do kostola zašľapol, tak ju potom ideš vzkriesiť??
Odpustenie hlavne sebe samému sa človek musí naučiť..a bez toho aby som mal ráno výčitky, že som zlyhal. Ináč by človek žil stále v strachu. To ja nepotrebujem.
použil si otázku "Nechápeš?" ...ale ja som písala predsa o pochopení, že som niečo urobila, ale už sa to nedá vrátiť späť.
Keby sme to aplikovali na vzťahy, napr. medzi muža a ženu, tak ak muž niečo vyriekne v hneve, tak to slovo vrátiť späť nemôže, ale môže sa s pokorou v srdci ospravedlniť. Asi tak. Ani rozbitý pohár už nezlepíš tak, aby to nebolo viditeľné.


19.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 12:55 avatar
Zase sa musím opakovať. Ľudia, vy skutočne nerozmýšľate?
NESTAČÍ pokorne oľutovať, to je pramálo, musíš sa snažiť o zmenu. Oľutovanie bez tejto snahy je pokrytectvo.

Idem na príklade. Ak muž raz škaredo vynadal žene, nemôže to vrátiť späť, ale môže to oľutovať a nabudúce urobiť všetko preto, aby ovládol prejavy skazonosného hnevu.. Ak sa mu to podarí a nabudúce v hneve nijako, ani slovne neublíži, ale svoj hnev potlačí, vtedy, až vtedy to oľutovanie má zmysel. Inak nie.


6.
označiť príspevok

Dano53 muž
   25. 10. 2013, 09:38 avatar
Myslím že každý slušný človek vie ako sa má správať a nepotrebuje k tomu žiadnu cirkev a ani žiadne "božie" prikázania...
Súhlasí Scarletshadow


8.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 09:43 avatar
Nie, každý to nevie. Len si to namýšľa.
Ale súhlasím do istej miery, ak nie je jadro človeka dobré, nepomôže ani 100 prikázaní, nieže 10..


7.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 09:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 09:48 avatar
Nerozumieš tomu.
A nevieš, čo práve robím, toto tu je len časť môjho pôsobenia. Dočasná. Fórum čítajú aj ľudia, ktorí sem nepíšu, moje témy budú určené skôr pre tých, ktorí čítajú a skôr v tichu premýšľajú nad prečítanými slovami ..A nad sebou ..
Viem, že je takých hodne..

Debaty tu veľký zmysel nemajú, debatovať chcú asi najskôr len tí, ktorí nechcú pochopiť, ale skôr spochybniť, dehonestovať, vysmiať niečo, čomu ani nerozumejú ..Zase ľudská potreba dokazovania si niečoho ..


11.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 10:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 10:26 avatar
Každý má na zemi to svoje poslanie..
Nikto ťa nenúti reagovať na to, čo píšem, ani na moju osobu, je to tvoja voľba, tak ako je voľbou iných, čo a kde budú čitať a ako s tým naložia.. Prehliadaj.. Jednoduché.


22.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 14:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 14:32 avatar
Zámerne otáčaš tému na mňa, aby si zastretla vlastné výčitky, či iné negatívne pocity, ktoré moje témy vyvolávajú? Zjavne ti to ľahostajné nie je, inak by si ignorovala, prečo máš potrebu súdiť človeka, o ktorom nič nevieš a snažíš sa ho dostať do pozície, aby sa musel obhajovať? Len neovládateľná potreba provokovať? Z čoho pramení? Zamyslela si sa už nad sebou v tomto uhle?

Čo tým chceš sama v sebe umlčať poukazovaním na druhých? Skús si úprimne odpovedať :-)
Súhlasí Oleandra


24.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 14:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 15:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   25. 10. 2013, 11:44 avatar
9. "Debaty tu veľký zmysel nemajú atd..." ..chceš povedať, že lepšia je slepá viera? Máš snáď záujem aby ˇťa ľudia čítali a slepo verili LEN tvojmu názoru? ..tak sorry, ale to si potom slabý kresťan. To si na nejakej stránke môžeš rovno otvoriť svoj blog bez diskusie
Súhlasí Scarletshadow


20.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 12:58 avatar
Ponúkam tu určitý pohľad, nemusíš súhlasiť, je to len na tebe. Môžeš si niečo z toho vziať alebo to zahodiť. Alebo to môžeš úplne prehliadať.

Debata má skutočný zmysel vtedy, ak sa obe strany rešpektujú a nesnažia sa zúfalo zhodiť názor toho druhého, ale pochopiť. Tu, zdá sa, pochopenie neprichádza. A mne chýba Božská nekonečná trpezlivosť, som len ničomný malý človek.


15.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 10. 2013, 10:45 avatar
Inak absurdista to nemôže chápať ani inak ako absurdne. Aj keď miestami to má celkom slušnú úroveň, je to kamufláž, až sa hory zelenajú.


16.
označiť príspevok

John Green muž
   25. 10. 2013, 11:11 avatar
Stačí ak by ľudia dodržiavali jedno, miluj blížneho svojho ako seba samého. Som presvedčený, že by sa ľuďom žilo o devätdesiat deväť percent lepšie ako je súčasný stav.


21.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 13:01 avatar
Hlavné prikázanie je predpokladom, základom toho,aby ľudia boli skutočne schopní plniť desatoro.
Človek vo svojej obmedzenosti nikdy nedokáže všetkých milovať, ide o snahu, aby sa o to snažil celý svoj krátky pozemský život. Ocenené nebudú výsledky, ale snaha ..


29.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 10. 2013, 01:34 avatar
Hlavné prikázanie je: milosrdenstvo chcem a nie obetu a v tom zhrnuté všetkých desať.


30.
označiť príspevok

Abdrushin
   27. 10. 2013, 08:28 avatar


26.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 10. 2013, 20:09 avatar
privolavat prichod to druhy by som na vasom mieste necinila,bo Jesua sa prinavrati v satach Satana
ver mi,ze moje slova su z najvyssej to Pravdy od najvyssieho autora Slova


27.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 10. 2013, 20:10 avatar
svatite prichod Satana,vasho nepriatela
bo to tak Slovo chce


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 10. 2013, 22:06 avatar
26+27 Nejak som nepochopil, rozved to prosim
Odkial to mas atd...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
včera, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
včera, 21:50,  To už je 2000 rokov.
včera, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
včera, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
včera, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
včera, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
včera, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
včera, 20:19,  Tvoji bohovia chcú, aby ťa zožrali červíky ? :)
včera, 20:15,  Môžete :) K vlastnej škode :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(107 475 bytes in 0,198 seconds)