Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

DESATORO-Prikázanie štvrté.

22
reakcií
1024
prečítaní
Tému 25. októbra 2013, 12:49 založil Abdrushin.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 10. 2013
154
27. 10. 2013
33
28. 10. 2013
49
 
 


1.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 12:49 avatar
Prikázanie štvrté:
„MÁŠ CTIŤ OTCA I MATKU!“
Toto prikázanie vyvoláva u ľudí rôzne duševné boje. Ako môže dieťa, dospelý ctiť otca opilca, či matku, ktorá odvrhne, či nestará sa o dieťa ako má? Môže dieťa ctiť rodičov, ked počuje ich hádky, je svedkom ich klamstiev, nevier a podvodov? Veď napokon by to bolo len pokrytectvo, keby dieťa chcelo tvrdiť, že ctí matku aj vtedy, ked vidí ako klesá v morálnom úpadku? Slovo „matka“, či „otec“ by vždy malo prebudiť horúci vrúcny čistý cit, z ktorého pred dušu vystúpi dôstojne obraz v plnej čistote.. Boh v žiadnom prípade nepožaduje ctiť niečo, čo si to bezpodmienečne nezasluhuje..
Toto prikázanie naopak zahŕňa namiesto osobnosti POJEM otcovstva a materstva. Neobracia sa teda najskôr ku deťom, ale ku samotným rodičom. Od týchto požaduje, aby si ctili otcovstvo a materstvo!
Prikázanie ukladá rodičom, aby si boli vždy vedomí svojej veľkej úlohy a zodpovednosti.. Ľudia, ktorí sa spájajú tu na zemi by mali mať jasno kam smerujú, potom bude ich manželstvo skutočne manželstvom zakotveným v duchovnom. A všetci otcovia a matky budú hodní úcty podľa Božích zákonov ..
Pre deti tak bude toto prikázanie prostredníctvom ich rodičov sväté a živé. Nebudú môcť inak ako ctiť svojich rodičov, budú ku tomu donútené už správaním samotných rodičov ..a napokon sa aj oni stanú rodičmi zodpovednými a neupadnú do morálneho bahna ..
Úplne ináč by bolo na tomto svete, ak by ľudia pochopili a plnili toto ďalekosiahle prikázanie. Pozrite sa len na vraždenie, na zhýralé tance, orgie, ktorým sa dnes chce všetko oddávať..Podobné korunovania triumfu dusivých prúdov temna . A pozrite sa na nechápavú ľahostajnosť, s ktorou sa prijíma a dokonca podporuje úpadok ako niečo správne ..
Kde je človek, ktorý sa usiluje správne poznať Božiu vôľu, ktorý sa usiluje vo svojom vzlete pochopiť nekonečnú veľkosť, namiesto toho, aby vždy znova túto veľkú vôľu tvrdohlavo vtláčal do biednej obmedzenosti pozemského mozgu, z ktorého si spravil chrám rozumu.. Sám si tým klopí pohľad k zemi ako otrok namiesto toho, aby ho dvíhal nahor, kde by sa stretol s lúčom poznania ...
Vari nevidíte ako úboho sa javíte v každom chápaní všetkého, čo k vám prichádza zo Svetla? Či sú to už prikázania, sľuby, posolstvá Krista! Nič nechcete poznať, dokonca sa ani nesnažíte niečomu skutočne porozumieť..Neberiete to tak ako to je, ale priam kŕčovito sa snažíte vždy znova a znova všetko preformovať do nízkych názorov, ktorým sa takto bezcielne oddávate ...
Osloboďte sa od toho.
Len čo sa pokúsite úprimne hľadať, oddelíte všetko staré, lenvtedy môžete predstúpiť pred niečo nové..len tak sa otvorí brána, ktorá je z vašej vlastnej vôle zatvorená ...
Súhlasí lahoda


2.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 15:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 18:42 avatar
Som prekvapený, že si na to prišla až teraz, môj nick jasne dáva najavo koho myšlienky ma natoľko zaujali, že ich prezentujem, nikde nepíšem, že je to moje, zdroje som neudal, ved zdrojom je už samotný nick...Známa osobnosť, ktorú hádam pozná každý, či aspon o nej počul ..Parafrázujem knihy, ktoré so prečítal od dotyčného autora, nie zdroje z internetu, a kedže ich nepíšem doslovne, dať zdroj by bolo pokrytecké, kedže to nie je presná kópia. Občas niečo pozmením, doplním tak ako to cítim ja.

Ale verím, že bystrejší čitatelia to pochopili už od prvej témy ;-)

Škoda, že nedokážete niektorí s nadhľadom vnímať obsah, ale upínate sa na pozemské malichernosti . Ide tu predsa o viac ..


5.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 20:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 20:46 avatar
Ja nesedím stále pri PC, scarletshadow, mám aj ľudí, ktorým sa venujem v reále. Také niečo vari nepoznáš?
Kniha sa volá Desatoro božích prikázaní s podtitulkom Otčenáš. Autor je v mojom nicku. Moment, nájde ju aj na nete:
obchod.svetgralu.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 21:18 avatar
Kľudne, pomstychtivá scarletshadow :-) Ja neklamem.

Nakladateľstvo Stiftung Gralsbotschaft Stuttgart, 4. vydanie, 2008. Strán 68. Ak nenaájdeš, odfotím a dám si ju ako avatar, no problem.


9.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 21:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 21:27 avatar
Mám knihu. Teraz odfotenú. To akože budeš teraz chcieť odfotiť všetky kapitoly? .-DD ta ja som ťa musel teda naštvať. Asi som kdesi trafil rovno do čierneho :-)


12.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 21:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 21:37 avatar
Ok a čo z toho budem mať ja? Źe budem ako šašo na špagáte fotiť niečo, čo je ti už jasné, že mám? :-)


17.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 21:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Abdrushin
   25. 10. 2013, 21:46 avatar
Spokojná? A stačilo, už žiadne fotky.
Teraz by bolo vhodné tvoje ospravedlnenie -)


19.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   25. 10. 2013, 21:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Bojislav muž
   25. 10. 2013, 17:26 avatar
ako moze dieta ctit rodica ktory ma rad boha viacej ako to dieta? taky clovek je schopny spravit vsetko pre boha no nie vsetko pre dieta, mnoho rodicov sa dostalo do moralnej dilemy, boh alebo dieta? co by si si vybral? napriklad keby sa ti dieta priznalo ze je homosexualne? alebo by muselo ist na potrat nie pre pohodlnost, ale pre to ze je lekarsky potrebny? alebo keby si tvoje dieta naslo ine nabozenstvo ako to tvoje? co by si spravil ty chytrak?


20.
označiť príspevok

Abdrushin
   26. 10. 2013, 15:16 avatar
Ako tu už bolo viackrát povedané, rodičia, ktorí úprimne žijú Božím zákonom nedopustia, aby ich dieťa bolo nešťastné akýmkoľvek spôsobom. Božia láska nadovšetko neznamená nič iné ako okrem milovania svojho Pána milovať nielen svoje deti, ale snaha o milovanie všetkých ľudí.
Ak je v živote človeka Boh, duchovno nadovšetko, žije život pre druhých, pretože tak káže Boží zákon. Rodič dávajúc Boha na prvé miesto a úprimne žijúci v jeho Svetle neprináša svojim deťom temnotu, to Svetlo osvetľuje a hreje všetkých okolo..


21.
označiť príspevok

Abdrushin
   26. 10. 2013, 15:20 avatar
A idem konkrétne: rodičia by prijali homosexuálne dieťa, tak ich učí viera, všetci sme si rovní ..Rodičia by predovšetkým chceli ochrániť život dieťaťa a podstúpili by akékoľvek lekárske zákroky, ktoré by mu život zachránili, viera učí chrániť život nadovšetko, a život vlastného dieťaťa obzvlášť. Ak by dieťa našlo iné náboženstvo, smer, rešpektovali by to, pretože uznávajú slobodnú vôľu a neubíjali by v dieťati túžby a volania iným smerom, akým idú oni.
(Hoci ak by skutočne rodičia žili úprimne Božím zákonom, je veľmi nepravdepodobné, že by sa dieťa vydalo iným smerom, ved v rodičoch by videlo Svetlo, ktoré by už samo nikdy nechcelo opustiť.. )


14.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 10. 2013, 21:33 avatar
Toto prikazanie nevyvolava v ludoch ziadne dusevne boje.
Tie boje su max tak v tebe. Nehovor za ludi, vyzeras ako demagog.


22.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 10. 2013, 17:30 avatar
„MÁŠ CTIŤ OTCA I MATKU!“
Zvieratá, ako aj ľudia, sa opierajú o tradíciu, o získavanie, hromadenie a odovzdávanie skúseností. Rodičia vychovávajú deti, starší vedia viac ako mladší a môžu poradiť. Pravda, pokiaľ mladší o to stoja. Ale u konzervatívnych zvierat to stále platí. V skupinách opíc rozhodujú zväčša najsilnejšie samce, no v situáciách, keď je sila vedľajšia, sa „jednoducho posadia a tým akosi skladajú svoj úrad“ /Wickler/. Vtedy nastupujú staré samce so svojimi skúsenosťami a zachraňujú skupinu ... u mnohých zvierat je na čele stáda silný samec, vnútrodruhová agresivita síce zaradila slabších na nižšie miesta, sú však platnými členmi skupiny a silnejší ich ochraňujú. Ich zabíjanie alebo vyraďovanie sa nedeje ...
 


23.
označiť príspevok

Krištof
   27. 10. 2013, 20:26 avatar
U zvierat sú tie vzťahy, ktoré majú hlavne bezprostredné, biologickej povahy, dané prírodou. Ťažko tam hovoriť o tradícii a odovzdávaní skúseností v ľudskom zmysle, hoci čiastočne v rámci zvieracej ríše sa to tak dá brať. Zvieratám to stačí. Ľudia žijú skôr v rodinách než v tlupách a pod. Keby skutočne existoval Tarzan, pravdepodobne by medzi opicami len ťažko prežil a keby aj, nerozvinuli by sa mu jeho ľudské vlastnosti, bol by ako chorý. Ľudský rodičia by mali dať deťom aj ľudskú výchovu, rozvoj ich potenciálov, mali by ich naučiť hovoriť, viesť ku kultúre atď. Na jednej strane je to biologická stránka, o ktorú sa majú rodičia starať, jedlo, bývanie a pod., na druhej strane ľudská stránka, láska, výchova etc. Úcta k rodičom je zrejme i za to. Alebo už i za to, že nás priviedli na svet, dali nám život? :-)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:16,  *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 A kde by sme my, "osvietení" präkäkäti nabrali...
dnes, 14:15,  Práve nechápe a preto ani nieje slkutočný liberál, iba hovno, čo sa tvári ako klobása.
dnes, 14:15,  Ano keď sa tisíce euro stratili nevedno kam z účtu voccu ktoré mu ľudia na bager poslali...
dnes, 14:13,  A vieš poslať link na bližšie info? No, neviem o tom ,ze by policia utocila..
dnes, 14:13,  bravčový guľáš nedochutili
dnes, 14:13,  To chápe len liberal prečo je potrebne hajlovať a kričať na stráž
dnes, 14:10,  žena povie mužovi potrebujeme nákup, muž donesie kúpenú vodku, pivo a soľ, a žena hovorí...
dnes, 14:10,  Veď bolo napísané, že sa raz vrátim ;) Prišiel SOM súdiť tento svet ;)
dnes, 14:08,  Polícia zisťuje, či sa nestal podvod. Potom daj vedieť. *04
dnes, 14:08,  Ono takéhoto zetora za euríčo by som si aj ja kúpil ba i za 5000 € a dalších 5000€ by...
dnes, 14:06,  Veľmi správna pripomienka . Preto polícia koná priebežne najskôr sa preveruje predaj...
dnes, 14:06,  Tak iste, kultúra je spatá aj s výškou intelektu a vzdelania. Ale my asi nerozumieme...
dnes, 14:05,  31- čo ti mám na ten grc napísať? Nikomu sa neklaniam, dokonca ani mojej cirkevnej...
dnes, 14:04,  A opať liberálny prejav - ničenie súkromného majetku. *13*13
dnes, 14:03,  Žeby mentálna podobnosť ? :)
dnes, 14:03,  Čo už, to je niečo, čo totalitne zmýšľajúci človek proste nemôze pochopiť... *13*13
dnes, 14:03,  nerozumiete tomu, vysvetlíme, nejaký národovec povedal, tento národ bude piť 200 rokov...
dnes, 14:00,  Podobnosť bude iste čisto náhodná *21
dnes, 14:00,  Celá pravda o Slovensku na jednom plagátiku...
dnes, 13:59,  Hrdinské a múdre...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(87 859 bytes in 0,902 seconds)