Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Dennik N je absolútna žumpa! Už som si mylel, že to ani nepríde! Kočner a Kotlebovci

30
reakcií
709
prečítaní
Tému 21. augusta 2019, 23:48 založil Thomas Anderson.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   21. 8. 2019, 23:48 avatar
Úprimne povedané už som myslel, že boj „mienkotvorných a demokratických“ médií na Slovensku vo svojom boji proti tomuto zlému systému zabudol v kauze Kočner na Mariana Kotlebu a jeho stranu. No dočkal som sa a stálo to za to. Toľko nezmyslov čo dokázali popísať sa vyrovná akýmkoľvek konšpiračným teóriám. Keďže politiku ĽS Naše Slovensko sledujem poctivo, po týchto správach už začínam úplne pochybovať, že prepisy z Kočnerovej komunikácie majú reálny základ.

Keďže je ťažké a dlhé vyvracať tie nezmysli stačí ak vám prepíšem vyjadrenia dvoch známych tvárí z Kotlebovej ĽS Naše Slovensko. Ako prvé som zachytil vyjadrenie poslanca Národnej Rady Slovenskej republiky Milana Mazureka ktoré zverejnil na svojom profile na facebooku:

„JE DENNÍK N ABSOLÚTNA ŽUMPA? ÁNO JE…

Iste ste dnes postrehli, že všetkými médiami letí správa o nejakej Kočnerovej konverzácii cez mobilnú aplikáciu, v ktorej sa mal chváliť tým, ako ovplyvní rozhodnutie Najvyššieho súdu výmenou za to, že podržíme padajúcu vládu.

Postrehnúť ste to museli, pretože denník N, ktorý neustále prezentuje uniknuté informácie zo spisu k prípadu vraždy, pričom ich znehodnocuje pre ďalšie účely trestného stíhania je médiom, ktorému predsa musíme veriť a všetky mainstreamové doslova kanály z neho radi preberajú neoverené nezmysly bez ďalšieho sa zamyslenia nad podstatou absurdnosti daných tvrdení.

Tak si to rozoberme:

1. Súd nás nerozpustil za to, že sme podporili vládu, pričom to vybavil Kočner?

Všetky tieto mainstreamové žumpy ale zabúdajú dodať fakt, že sme hlasovali PROTI dôvere vláde, teda ZA pád vlády a nič sme nepodporili! To im ale neprekáža, aby Kočnerové sci-fi predstavy v nejakých smskách s akousi ľahkou dievkou brali ako bernú mincu a realitu slovenskej politickej scény…

Chceli by ste, aby vám denník N priniesol objektívne správy a nezamlčal fakty, ktoré od základu vyvrátia nimi prezentované závery? Chceli by ste veľa, denník N je žumpa.

2. Naša strana ako jediná nehlasovala za zrušenie Mečiarových amnestií. Pamätáte si prečo? Lebo sme trvali na podmienke zrušenia Kováčových amnestií, vďaka ktorým Kočner stále behal po slobode!

Jediní sme si zachovali česť a dôstojnosť a povedali, že nemôžu existovať privilegovaní zločinci, ale že aj gauneri ako Kočner musia za svoje činy pykať, inak to bude len vybavovanie si politických účtov. Nakoniec sa samozrejme Kováčové amnestie nerušili. Prečo asi…. A celá táto pseudoopozícia tak hlasovala za, bez najmenšieho problému.

Tento postoj sme zastávali od nášho vstupu do parlamentu v roku 2016! To asi Kočnerovi do plánov nevoňalo… Že páni novinári z denníka N, teda nočníka N…

3. Cuper je hlavný poradca Mariana Kotlebu, Cupera riadi Lexa a Kočner bude takto cez Lexu riadiť Kotlebu… Síce drsný mokrý sen Mariana Kočnera, ale to je asi tak všetko.

Žiaden Cuper nie je poradcom Mariana Kotlebu a pokiaľ viem, nevideli sa už roky, pričom pre nás už roky nepracuje… Ale nevadí, nočník N si neoveruje fakty.

Takto by som mohol pokračovať aj ďalej, ale nie je to potrebné. Záver? Mainstreamové médiá sú žumpa, ktorá rada kydá na alternatívu, že si neoveruje zdroje, pričom sami robia to isté. Klamú, zavádzajú a zamlčiavajú najpodstatnejšie detaily a fakty, aby tak predostreli falošnú, nimi vysnívanú realitu. Denník N je obyčajná žumpa, nič viac.“

Druhé vyjadrenie je od Europoslanca Milana Uhríka, ktoré pre istotu spravil aj s videom: „MÉDIÁ OPÄŤ ZAVÁDZAJÚ – S KOČNEROM NEMÁME NIČ SPOLOČNÉ!

Dnes voči nám liberálne médiá spustili brutálne špinavú antikampaň. Zverejnili ÚDAJNÝ prepis ÚDAJNEJ Kočnerovej komunikácie (ktorú samozrejme nevidel nikto okrem novinárov píšucich proti nám), podľa ktorej si Kočner vraj písal s Alenou Zsuzsovou aj o našej strane. A hneď sa na titulkách tých vraj serióznych médií objavili tie najbizarnejšie konšpirácie a hoaxy, ktorými sa snažia navodiť pocit akéhosi prepojenia ĽS Naše Slovensko s týmto mafiánom. Ľudová strana Naše Slovensko nemá s Kočnerom nič spoločné, nikto sa s ním nestretol, nič sme od neho nechceli, nič nám nevybavil a vonkoncom mu nič nedlhujeme! Nevieme ovplyvniť to, či si niekto s niekým o nás píše a nenecháme sa na základe takýchto nezmyslov zatiahnuť do tej nechutnej spravodajsko politickej hry, ktorú tu liberáli a zapredaní novinári pred voľbami rozbiehajú.“

magazin1.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Milanôčko


2.
označiť príspevok

the X žena
   21. 8. 2019, 23:56 avatar
další ardzunov - hokejisov klon kolko multinickov si este zaregistruješ ?


4.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   21. 8. 2019, 23:59 avatar
Koľko chceš, puso.  


5.
označiť príspevok

the X žena
   22. 8. 2019, 00:02 avatar
4. ta vyplácaju v rubloch alebo si len uzitočny idiot ?
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 8. 2019, 00:19 avatar
V eurách.  


8.
označiť príspevok

the X žena
   22. 8. 2019, 00:30 avatar
7. tipujem to na idiota.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 8. 2019, 00:41 avatar
Choď už spať.  


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   22. 8. 2019, 00:07 avatar
Tu ide o podstatu textu autor je magazin1.sk no a kazdy normalne zmyslajuci obcan jasne vidi ze dennik N ja cista neoliberalna fasisticka skorumpovana vlastizradna protislovenska zvratena psychopaticka zumpa. Teda ak mam pomenovat to co vidim pravymi menami
Súhlasí Thomas Anderson


13.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2019, 08:49 avatar
Dobrý pokus o objektivitu. No márny , lebo naši muškatieri na DF to už majú všetko jasné, skôr než sa čokoľvek stane.
Svoju ohlupovaciu misiu si plnia s urputným zápalom. Pohybujú sa v trojuholníku "Boh otec, Boh syn a Duch svätý". Samozrelme Za všetkým je Duch Svätý a je neviditeľný. Môžeme vnímať iba jeho vôľu, ktorú nám tí dvaja tlmočia. Kto nevie pochopiť zámery toho ducha, stáva sa hračkou mocných a možno mnohým to tak aj vyhovuje, tak ako i v dobe "budovania" komunistickej spoločnosti, hlavne, že máme čo do huby. No dajte si odpoveď na otázku, kto je ten Duch svätý?


3.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   21. 8. 2019, 23:58 avatar
Tak už je to jasné, ak ste hľadali bič na mainstream, sú to kotlebovci. Veľmi pekná analýza slniečkárskej propagandy.  


10.
označiť príspevok

Starý chren muž
   22. 8. 2019, 06:32 avatar
Bič na mainstream? Prečo by sme ho hľadali?
Súhlasí the X


11.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 8. 2019, 08:17 avatar
Ak má niekto naozaj kritické myslenie, nemôže veriť ani mainstreamu. Ak si presvedčený, že mainstream nikdy neklame, tak si iba sliepka, ktorá zobe zrno. Kotlebovci vedia hovoriť na rovinu a pomenovať veci pravými menami. Klamstvo je proste klamstvo.  


12.
označiť príspevok

Starý chren muž
   22. 8. 2019, 08:46 avatar
Kotlebovci, tak ako všetci ostatní, dokážu pomenovať veci pravými menami, pokiaľ sa netýkajú ich vlastných prešľapov. Čítal si niekedy u nich kritiku do vlastných radov? Ja nie. Alebo oni sú dokonalí?


14.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 8. 2019, 09:34 avatar
Na kotlebovcov čítam kritiku stále a nepodceňujem ju. Ich program mi tiež nie je veľmi jasný, beriem ich hlavne ako dobrú opozíciu a hlas ľudu. Oni nie sú nejakí extrémisti, ktorí spadli z neba, oni sa objavili, pretože to bolo potrebné. Chýbal tu niekto, kto povie na rovinu, čo sa v našom štáte deje.


15.
označiť príspevok

the X žena
   22. 8. 2019, 13:30 avatar
14. stále tie isté gram. chyby


17.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 8. 2019, 06:01 avatar
The X. Kde má v 14 gramatickú chybu? Ja ju tam nevidím.


18.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   23. 8. 2019, 07:50 avatar
Ani ja. A to som iný odborník na gramatiku.  


19.
označiť príspevok

the X žena
   23. 8. 2019, 15:03 avatar
17. si mrkni dalšie reakcie


16.
označiť príspevok

the X žena
   22. 8. 2019, 13:47 avatar
12. Stary chren, kotlebofci spolu so smerom bojujú proti systému hehehehehehe


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:40 avatar
Presne tak tu Kotlebovci upozornili na vrtule

Kotlebovci vedia hovoriť na rovinu a pomenovať veci pravými menami. Klamstvo je proste klamstvo.

i2.wp.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:37 avatar
Možno si Miňo nepamätá historiu z tých stereoidov

Slovenská pospolitosť - Národná strana bola ultranacionalistická politická strana pôsobiaca na Slovensku v rokoch 2005 – 2006. Na Ministerstve vnútra bola zaregistrovaná 18. januára 2005. 1. marca 2006 Najvyšší súd Slovenskej republiky rozpustil túto stranu, pretože jej politická činnosť bola v rozpore s Ústavou SR. V súčasnosti pôsobí vo forme občianskeho združenia. Je to historicky prvý prípad, keď najvyšší súd rozpustil politickú stranu na Slovensku.

Strana bola médiami označovaná za extrémne radikálnu. Oslavuje vojnový Slovenský štát. Predsedu združenia, Ivana Sýkoru, ktorý vo funkcii vystriedal stredoškolského učiteľa informatiky Mariana Kotlebu, ostatní členovia SP-NS oslovujú titulom Vodca. V združení majú aj funkciu „Pobočník Vodcu“ a „Staršina“.

Hlavným cieľom SP-NS bolo podľa ich slov „budovať nový Slovenský stavovský štát na národnom, kresťanskom a sociálnom princípe, vystúpenie Slovenskej republiky zo Severoatlantickej aliancie (NATO) a vyhlásenie vojenskej neutrality, ... úzka spolupráca so slovanskými štátmi a vystúpenie Slovenskej republiky z Medzinárodného menového fondu a ostatných organizácií, ktoré ničia slovenský národ a štát.“

Strana sa zviditeľnila svojimi verejnými vystúpeniami v oblekoch pripomínajúcich uniformy Hlinkových gárd. Počas niekoľkých vystúpení odsúdili SNP ako „'protislovenský boľševický puč a medzinárodnú akciu zradcov“. Kritizujú parlamentnú demokraciu a pri kritike neobídu ani heslá o „cigánskych príživníkoch a parazitoch“, „maďarských šovinistoch“ či „sionistickej loby“.

Stúpenci počas prejavov často skandovali heslá ako „Slovensko si nedáme!“, „Sláva Tisovi!“ alebo „Nech žije vodca!“. Niektorí občianski aktivisti požadovali zákaz tejto strany, ktorý sa napokon uskutočnil. Počet aktívnych priaznivcov bol odhadovaný na maximálne 100.

Predseda
Bývalý predseda Marian Kotleba bol učiteľom informatiky na gymnáziu v Banskej Bystrici. Po politickom tlaku voči tomu, aby politický extrémista učil deti, sa s riaditeľom gymnázia dohodol na zmene zaradenia a stal sa správcom školskej počítačovej siete. 14. marca 2009 bol políciou zaistený a predvedený na výsluch kvôli propagácii fašizmu a hesiel používaných za prvého Slovenského štátu. Toto obvinenie bolo neskôr stiahnuté. Dnes je Marian Kotleba predsedom Ľudovej strany Naše Slovensko.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:43 avatar
Šírenie PGAUDY

ĽSNS šíri hoax o znásilnení vo vlaku. Usvedčili ho železnice aj polícia

Predseda strany Marian Kotleba informoval o incidentoch vo vlakoch, ktoré sa nestali. Chcel zdôrazniť, aké potrebné sú jeho hliadky.

Kauza znásilnenie

Na tlačovej besede Kotleba v stredu tvrdil, že o znásilnenie cestujúcej sa asociáli pokúsili v pondelok 13. februára v medzinárodnom rýchliku medzi Štúrovom a Novými Zámkami.

Železničná spoločnosť vysvetlila, že nešlo o sexuálny útok, ale o pokus o krádež.

"Na Slovensku i v Maďarsku existujú organizované skupiny, ktoré okrádajú spiacich cestujúcich. To bol aj prípad z 13. februára," konštatoval hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

Páchatelia podľa neho nastúpili do vlaku ešte v Maďarsku. Cestou do Štúrova sa pokúsili okradnúť spiacu cestujúcu, ktorá s pomocou ďalších cestujúcich privolala vlakvedúceho a ten incident oznámil polícii.

Učiteľ ako vzor

Z klamstva o údajnom znásilnení SME v utorok usvedčilo aj bývalého kandidáta Kotlebovej strany na ombudsmana Antona Čulena.

Bývalý učiteľ náboženstva Čulen klamal počas minulotýždňového vypočúvania kandidátov na ombudsmana v Národnej rade. Poslancom tvrdil, že raz za ním prišlo do kabinetu dievča a zdôverilo sa mu, že otec niekoľko rokov viackrát do týždňa znásilňuje jej matku.

„Nevolal som políciu, informoval som o tom vedenie školy. Čo viac som mohol urobiť?“ vyhlásil.

V školách, na ktorých Čulen pôsobil, však o tom nič nevedia. „To musí byť nejaký jeho výplod fantázie,“ reagoval riaditeľ Základnej školy na Tupolevovej ulici v Bratislave Miroslav Cisár.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:44 avatar
Kotlebovec Mário Vidák šíril hoax, že pápež nosí „dúhový kríž“ LGBT

Neúspešný kandidát za Kotlebovu stranu Mário Vidák priživuje hystériu z homosexuálov fotkou pápeža, ktorý si zavesil na krk kríž mladých kresťanov z Latinskej Ameriky.

Facebookom sa šíril ďalší hoax, ktorý priživoval paniku z homosexuálov. Postaral sa o to kotlebovec Mário Vidák, ktorý prevádzkuje anonymný dezinformačný web Magazin1.sk.

Vidák uverejnil staršiu fotku pápeža Františka, na ktorej má na krku zavesený farebný kríž. Vidák si to preložil tak, že pápež nosí kríž vo farbách dúhovej vlajky, ktorá je symbolom sexuálnych menšín.

„Pápež František je známy svojou podporou multikulturalizmu, migrácie a dnes dokonca aj podporou LGBTI skupín. Ako symbol pre ich podporu nosí kríž v dúhových farbách. Dúhové farby používajú LGBTI skupiny,“ napísal Magazin1.sk.

Autor si následne zakonšpiroval, že pápež tým podporil hnutie, ktoré sa údajne snaží rozvrátiť kresťanský svet: „Liberálne LGBTI hnutia sú známe svojimi vyjadreniami za podporu potratov či agresívnymi protestmi proti kresťanom. Je zaujímavé, že práve pápež podporuje takéto hnutia.“

V skutočnosti mal pápež na fotke Pastiersky kríž latinskoamerickej mládeže. Fotka pochádza z októbra 2018, keď pápež prijal zástupcov mladých kresťanov z Panamy.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:46 avatar
Ľahko vyvrátiteľné nezmysly a hoaxy používajú Kotlebovci aj Fico (Sme

Zistiť, koľko Slovensko skutočne dáva na sociálne dávky, trvá na internete asi desať sekúnd.
Ešte menej času zaberie overiť si, že je nezmysel, že by španielsky futbalový klub Real Madrid musel kvôli moslimom zo svojho znaku odstrániť kríž.

Napriek tomu sa do politických diskusií čoraz viac dostávajú cielené dezinformácie najmä o menšinách.
O Rómoch, utečencoch či moslimoch od začiatku roka šíria klamstvá nielen priaznivci ĽSNS či Boris Kollár, ale aj predstavitelia vlády či policajný prezident Tibor Gašpar.

Ak ľudia stratia vášeň pre pravdu, vstúpime do obdobia temnoty
Premiér Robert Fico, ktorý vyhlásil boj politickej korektnosti, hovorí, že Cigáni zaťažujú slovenský sociálny systém. Gašpar zase podporuje konšpirácie, že utečenecká kríza je riadená, a neskôr argumentuje zavádzajúcimi číslami o kriminalite.

Narazili ste na hoax?
Dajte nám o ňom vedieť na hoax@sme.sk.

Kollár zase v polovici januára spomenul známy mýtus, že nepracujúci Rómovia majú vyššie dôchodky ako pracujúci ľudia. ĽSNS napriek množstvu vedeckých štúdií dokazujúcich opak tvrdí, že očkovanie môže spôsobiť autizmus.
Keď politici šíria vymyslené informácie a konšpiračné teórie, ide o nebezpečný pokus získať si viac voličov, tvrdí aktivista a učiteľ Juraj Smatana, ktorý konšpiračné weby dlhodobo sleduje.
„Ak sa politická debata úplne odtrhne od reality, budeme namiesto riešenia reálnych problémov diskutovať o okrajových a neexistujúcich veciach. To nemôže dobre dopadnúť,“ hovorí Smatana.

Denník SME bude loviť hoaxy Fico a Rómovia

Koncom januára sa Fico vrátil k výrokom z roku 2000. „Máme tu kategóriu ľudí, a nehovorím len o Cigánoch, ktorá nechce pracovať, zneužíva sociálny systém a ešte aj otravujú ľudí, ktorí žijú vedľa nich," povedal v televízii TA3. "Zakročíme proti ľuďom, ktorí vyciciavajú tento štát."

Označenie Cigán sa začalo používať po príchode Rómov do Európy, pravdepodobne preto, že ich považovali za Egypťanov. V rôznych krajinách ich volali Gypthoi (Grécko), Egyptianos, dnes Gitanos (Španielsko), Egyptions, dnes Gypsies (anglicky). Vo svojej knihe to opisuje americký Róm a predstaviteľ Medzinárodnej rómskej únie William A. Duna.
V slovenčine nadobudlo slovo Cigán v tvare cigáň aj hanlivý význam klamár. Fico je v skutočnosti len vulgárny, tvrdí politológ Grigorij Mesežnikov.

Sociálne výdavky 2016
Celkové výdavky štátu: 15 646 269 325 eur
Výdavky na sociálne zabezpečenie: 3 932 482 678 eur
Choroba, invalidita, postihnutie: 228 835 520 eur
Staroba: 848 269 349 eur
Pozostalí: 3 969 829 eur
Rodina a deti: 807 765 792 eur
Nezamestnanosť: 24 116 658 eur
Hmotná núdza: 215 890 440 eur
Výskum a vývoj v sociálnej oblasti: 515 777 eur
Neklasifikované: 1 803 119 314 eur

„Označiť etnikum hanlivým výrazom nie je odmietnutie politickej korektnosti, je to neslušnosť,“ povedal Mesežnikov.
Rovnako nie je pravdivé tvrdenie, že štátny rozpočet trpí veľkým počtom poberateľov sociálnych dávok.
Na dávkach v minulom roku dostali takmer 216 miliónov eur, čo je asi percento a pol zo slovenských výdavkov.
Ak by sa vláde podarilo napríklad odstrániť len výpadky na daniach z nafty a benzínu, získala by asi 234 miliónov eur, čo by pohodlne stačilo na všetky sociálne dávky.

Ako je to s rodičovskými príspevkami, zisťovali analytici mimovládneho inštitútu INESS. Vypočítali, že Rómovia tvorili v roku 2012 asi 17 percent poberateľov a štát im vyplatil 57 miliónov eur.

Ďalej odhadujú, že príspevky na dieťa v roku 2012 dostávali rodičia asi na 160-tisíc rómskych detí, spolu išlo o 44 miliónov eur.

Keď Fico preháňa v téme sociálnych dávok, podľa Smatanu škodí sebe samému. „Predseda vlády ženie vodu na mlyn extrémistom, pretože sám potvrdzuje ich teóriu, že niekoľko tisíc najchudobnejších ľudí spôsobuje najväčšie problémy Slovenska."

Dobšinský: Nikto nie je takým pánom relácie ako Robert Fico

Kollárove statusy
Boris Kollár nedávno v diskusii tvrdil, že dostáva listy od ľudí, ktorí sa sťažujú, že človek, ktorý pracoval celý život, má menší dôchodok ako Róm, ktorý celý život len berie dávky.

Nikto pritom dôchodok nedostane, ak nepracoval najmenej pätnásť rokov. Výnimkou môže byť teoreticky len žena, ktorá celý život nepracovala, ale pätnásť rokov sa starala o deti do šesť rokov, vysvetľuje portál demagog.sk.

Inštitút finančných politík takisto zistil, že Rómovia nedostávajú ani neprimerane veľa invalidných dôchodkov. Kraje, kde ich žije najviac, v rebríčkoch nijako nevynikajú.
„Tak ako kotlebovci aj Kollár používa hoaxy namierené proti konkrétnej skupine, v tomto je rovnaký politik ako Trump,“ povedal Mesežnikov.

Kollár hovorí, že na facebooku trávi niekoľko hodín denne. Jeho stránka je známa tým, že šíri mnohé neoverené či priamo lživé správy.
(zdroj: INESS/SME)

V septembri 2015 napríklad šíril video s popiskom, že moslim nožom napadol svoju bývalú priateľku, aby uplatnil právo šaría. V skutočnosti išlo o psychicky chorého muža, ktorý nie je moslimom.

V lete 2016 zase sa podelil o obrázok alegorickej sochy, na ktorej nemecká kancelárka Angela Merkelová trčí z pozadia amerického strýčka Sama. Popisok k fotografii bol, že takto vítajú Česi Merkelovú počas jej oficiálnej návštevy.
Demonštrácia sa však nekonala v Prahe, ale v nemeckom Düsseldorfe a o trinásť rokov skôr. Nešlo o protest proti Merkelovej politike k migrantom, ale o jej podporu amerického ťaženia v Iraku.

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva Mýty policajného šéfa

Policajný prezident Tibor Gašpar sa v januári podpísal pod pamflet organizácie Neformálne ekonomické fórum -

Hospodársky klub, v ktorom sa napríklad píše, že „súčasná migrácia je precízne politicky a mediálne organizovaný stret s našou európskou civilizáciou“.
Gašpar sa niekoľko dní odmietal k podpisu vyjadriť. Nakoniec na tlačovej besede tvrdil, že len chcel upozorniť na vážnu tému.
„Keď sa pozrieme 70 kilometrov od Bratislavy do Viedne, tak sa konštatovalo, že migranti majú na svedomí vyše 22-tisíc trestných činov a že je tam veľmi zlá bezpečnostná situácia,“ argumentoval Gašpar. Údaj o počte trestných činov sa pritom v skutočnosti vzťahuje na celé Rakúsko.
Gašpar si svoje miesto udržal, pretože spoločnosť nie je na takéto výroky citlivá, tvrdí Smatana. „V normálnom štáte by po takýchto vyjadreniach musel odstúpiť pod tlakom verejnosti a politikov."

Mýtus, že migranti prinášajú kriminalitu, vyvracajú aj oficiálne štatistiky nemeckej polície. Z nemeckej populácie tvoria cudzinci vrátane migrantov desať percent.
V roku 2015 spáchali šesť percent zo všetkých trestných činov v krajine. Zo sexuálnych trestných činov to bolo päť percent.

Aké konšpirácie sú vo vyhlásení, pod ktoré sa podpísal policajný prezident Tibor Gašpar. (zdroj: SME - MM)

Text, ktorý Gašpar podporil, tiež naznačoval, že za prílevom utečencov sú Merkelovej rozhodnutia.
„Ona dosť aktívnym spôsobom privolala utečencov na začiatku minulého roka, aj sa s nimi fotila,“ hovoril ešte pred minuloročnými voľbami napríklad aj vtedajší šéf SMK József Berényi.
V skutočnosti krátko po tom, ako 24. augusta 2015 Nemecko vyhlásilo, že prijme všetkých sýrskych žiadateľov o azyl, a Merkelová povedala známe "my to zvládneme", ich počet v Európe začal klesať. V septembri ešte o azyl požiadalo rekordných 62-tisíc Sýrčanov, ale odvtedy ich už bolo čoraz menej.

Prečo je vyhlásenie podpísané Gašparom plné konšpirácií a dezinformácií Extrémista a islam
Poslanec ĽSNS Milan Mazurek v parlamente, keď ho vyzvali, aby sa ospravedlnil za svoje hanlivé vyjadrenia o islame, napríklad tvrdil, že islam má denne v Európe na svedomí desiatky obetí, čo by bolo najmenej 3540 mŕtvych ľudí ročne.
Islamisti, ktorých nie je možné spájať s bežnými moslimami, pritom v roku 2015 v Európskej únii zabili 151 ľudí. Vlna horúčav v roku 2003 podľa oxfordských vedcov zabila len v Paríži 315 ľudí.
Napriek viacerým teroristickým útokom v Európe z uplynulých mesiacov, posledných pätnásť rokov patrí z hľadiska počtu obetí terorizmu k najbezpečnejším od roku 1970.

Mazurek takisto šíril populárny mýtus, že španielsky futbalový klub Real Madrid musel kvôli moslimom zo svojho znaku odstrániť kresťanský kríž. V skutočnosti sa úprava loga týka len oblečenia, ktoré sa predáva v šiestich krajinách na Blízkom východe.
Real Madrid už raz kríž z loga stiahol, keď ho použil sponzor klubu Národná banka Abú Zabí.
Snaha ĽSNS, aby bolo očkovanie dobrovoľné, čo by ohrozilo kolektívnu imunitu, len ukazuje, aké veľké škody by strana spôsobila, ak by sa dostala k moci, tvrdí Mesežnikov.
„Je to toxická politická sila nepriateľská voči demokracii a voči zdravému rozumu,“


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:47 avatar
Polícia Slovenskej republiky

POLÍCIA PROTI HOAXOM: AKO SI POSLANCI KOTLEBA A UHRÍK VYMÝŠĽAJÚ A MIGRANTMI STRAŠIA SLOVÁKOV

Hoax: Ľudová strana Naše Slovensko zverejnila päť minútové video na tému presunu migrantov na územie Slovenskej republiky. Poslanci Marián Kotleba a Milan Uhrík v ňom tvrdia, že cez slovenské hranice sa môžu pohybovať voľne migranti bez platných cestovných dokladov a víz, prípadne závadové osoby s napojením na terorizmus. Ďalej uvádzajú, že aj keď sa polícii podarí takéto osoby zadržať, čaká na nich maximálne pokuta a žiadne ďalšie následky. Podľa nich tak dochádza k voľnému pohybu osôb, z ktorých mnohí sú bezpečnosntou hrozbou pre Európu.

Pravda: Kto nemá platný cestovný doklad, bude umiestnený do zariadenia na to určenom, kde zotrvá do svojho fyzického odchodu zo SR. Bezpečnostná situácia na našich hraniciach je v zahraničí vysoko hodnotená. Bezpečnostné zložky monitorujú nielen východnú hranicu s Ukrajinou. Dôkazom týchto tvrdení je 2706 zadržaných nelegálnych osôb v roku 2017. Najväčší nárast migrácie sa týka občanov z Ukrajiny a Srbska, ktorí k nám cestujú za prácou. Pre občanov moslimských krajín sme len tranzitnou krajinou. V súčasnosti sa u nás nachádza 30 osôb čakajúcich na azyl. V roku 2017 sme nezaznamenali žiadny vážny incident, za ktorý by boli zodpovední nelegálni migranti.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:48 avatar
ĽSNS šíri hoax pomocou bizarného videa: Polícia ho vyvrátila
Marian Kotleba a Milan Uhrík tvrdia, že cez slovenské hranice sa môžu voľne pohybovať migranti bez platných cestovných dokladov a víz.

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:49 avatar
Takto klame Kotleba: Šíri paniku, majú očipovať ľudí, pritom je to absolútna lož!

Predseda ĽS Naše Slovensko Marián Kotleba sa neštíti ničoho. Tentoraz však zbytočne šíri hoaxy a paniku medzi ľudí. Dôvodom je údajné začipovanie ľudí, ktoré má chystať Brusel. IDe však o absolútnu hlúposť a klamstvo. A povedal to priamo aj odborník...
Kotleba šíri hoaxy a paniku (Zdroj: SITA)
Fotogaléria
4 fotografie

Ku Kotlebovi sa pritom pridala aj strana Sme rodina a ďalšie konšpiračné weby. Dôvodom je nariadenie únie, ktorá chce posilniť zabezpečenie identifikačných dokladov a zjednotiť tak občiasnke preukazy naprieč úniou. Postupom času by mali mať všetky krajiny občianske preukazy bezkontaktné čipy rovnako, ako je to pri platobných kartách. "To, čo šíria poslanci, je hoax. Prekvapuje ma to. Na základe toho si robím obraz o úrovni členov toho výboru a pýtam sa, či aj v iných témach sú rovnako nekompetentní," povedal Ľubor Illek, IT odborník zo združenia Slovensko.digital.

Jeden z dezinformačných webov Hlavné správy priniesol napríklad opis preukazov s čipom, ktorý je však postavený na vyjadreniach poslancov z výboru pre obranu. Tí už stihli vytvoriť konšpiračné teórie, ako práve Kotleba. Ten začal špekulácie o tom, že čipovanie napríklad uľahčí kradnutie detí, ktoré by únoscovia unášali na odobratie orgánov. Pridal sa k nemu aj Milan Krajniak zo Sme rodina, ktorý si takto prihrial polievočku pred voľbami do Európskeho parlamentu. "V čipe občianky budeme mať čoraz viac citlivých údajov, napríklad zdravotný stav, a gauneri budú môcť na diaľku skenovať tieto informácie a obchodovať s nim," napísal na sociálnu sieť.
Prečítajte si tiež
Herec Stanke v problémoch: Ožratý za volantom, nafúkal a spôsobil autonehodu!

Európa chce pritom zabezpečiť preukazy proti falšovaniu, respektíve, aby neboli zneužiteľné kriminálnikmi. Novinkou by boli napríklad odtlačky prstov, ktoré už niekoľko rokov máme napríklad v pase. Hlavné správy to však vidia inak a priniesli bombastický článok s titulkom: "Poslanci ostali v úžase: Brusel nám vnucuje novú zákernú pascu. Onedlho máme byť všetci očipovaní." Ďalším klamstvom bolo to, že podľa webu aj Krajniaka, Slováci a Češi v europarlamente za toto nariadenie nehlasovali. Pravdou však je iba to, že sme s návrhom nariadenia nesúhlasili.

Dôvodom je príliš krátky čas na prípravu, ktorý prekáža ministerstvu vnútra a nie samotné nové občianske. "Slovensko požaduje dlhšie prechodné obdobie na zavedenie novej technológie, ktorá si navyše vyžiada značné finančné náklady," znie stanovisko rezortu vnútra. Napriek tomu sa už hoaxy a dezinformácie dostali k tisíckam ľudí, ktorí ich zdieľali a komentovali. Nabudúce by si páni poslanci mali lepšie prečítať nariadenie a nešíriť hneď klamstvá a paniku...

www.fakt24.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:51 avatar
Tragikomický trapas: Kotlebovci sa masovo pustili do rodinkárstva svojho vodcu, stačilo málo!

Jednoduchá grafika, pár vymyslených faktov, veľa výkričníkov a hoax je na svete. Množstvo fanúšikov ĽSNS a Mariana Kotlebu sa nechalo minulý týždeň nachytať na obrázok, ktorým autor chcel ukázať, aké jednoduché je šíriť nepravdivé informácie.

Za experimentom, ktorý v jednej z fanúšikovských stránok ĽSNS získal viac ako 100 zdieľaní, 200 komentárov a 300 lajkov, stojí autor jednej z parodických Facebookových stránok. Vytvoril obrázok, na ktorom poukazuje na údajné rodinkárstvo v obci Nižná Poruba. Tamojší rómsky starosta má zamestnávať svoju manželku a bratov, na ktorých úkor mali bývalí zamestnanci prísť o svoje miesta.

Neexistujúca obec

Obrázok sprevádzal aj text plný výkričníkov bez odkazu na to, odkiaľ autor čerpá informácie. „Ako nechať 2025 eur v rodine!! Starosta hneď po voľbách zamestnal celú rodinu a množstvo svojich kamarátov, teraz kandiduje znova! Zastavme rodinkárstvo v Nižnej Porube!!“ píše sa.

V skutočnosti išlo o narážku na Banskobystrický samosprávny kraj, kde takto funguje župan Marian Kotleba spoločne s manželkou Frederikou a bratmi Marekom a Martinom. Obec Nižná Poruba navyše neexistuje a ilustračné fotky sú prebraté z britského bulváru. To rozhorčeným komentujúcim ale neprekážalo.

        

glob.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:53 avatar
PRO POBAVENÍ: Česká televize to trochu popletla, SPD nejsou náckové a Kotlebovci sdíleli recesistický web

   

Kotleba – Ľudová Strana Naše Slovensko z Nitry sdílela tak duchaplný příspěvek recesistické stránky AZ247 o tom, že z Afriky na nás pomocí obrovský ventilátorů (větrných elektráren) foukají jejich horký vzduch, že si asi sama sobě dala hned potom BAN.

manipulatori.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je to výborná reklama pre slovensko nie ako keď prezidentka dostane cenu europska osobnosť roka    


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:56 avatar
Kotlebovci v predvolebnom spote klamú: Šíria, že Slováci majú odškodňovať černochov za otroctvo

Predvolebný spot kotlebovcov je špeciálnou ukážkou manipulácie – táto neofašistická strana si vyhliadla jeden bežný dokument EP o ľudských právach, povyťahovala z neho niektoré vety, prekrútila ich, pridala rozhorčené emotívne výrazy a vytvorila z neho video, ktorým šíri paniku o tom, ako Slováci prídu o milióny a práva na úkor Afričanov

www.omediach.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 8. 2019, 15:58 avatar
Kotleba klame a šíri dezinformácie, reaguje ministerstvo na tvrdenia o provokácii Ruska zo strany NATO

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Tvrdenia, že NATO chystá v roku 2030 provokáciu Ruska, sú absolútnym klamstvom. „Ide o nezodpovedné a ničím nepodložené tvrdenia a šírenie dezinformacií,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí pre agentúru SITA.

Ako ďalej ministerstvo informovalo, v tejto súvislosti sú pripravení poslancovi Kotlebovi vybaviť návštevu sídla NATO, kde sa môže o úlohách a cieľoch NATO informovať. „MZVaEZ SR zároveň očakáva, že sa k danej otázke vyjadrí aj predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť,“ dodáva sa v stanovisku. Tento výbor vedie Anton Hrnko.

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko je dlhodobo proti obrannej aliancii. Strana označuje organizáciu za teroristickú a zbiera podpisy za referendum o vystúpení.

www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je potrebné usilovať sa o to, aby každý videl a vedel viac, ako videl a vedel jeho otec a ded.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(130 587 bytes in 0,457 seconds)