Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Deň Víťazstva a Okno Overtona

7
reakcií
413
prečítaní
Tému 27. mája 2019, 21:03 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 21:03 avatar
Deň Víťazstva a Okno Overtona
Autor:? ?Nikolaj Starikov

Pravidelne každý rok okolo? ?9.mája nejaký? „?činiteľ?“ ?zase zaručene vysloví niečo negatívne na adresu nášho Víťazstva.? ?Aspoň slovíčkom? ?-? ?v období od prvého májového sviatku po druhý ktosi obleje špinou vrchného veliteľa J.? ?V.? ?Stalina,? ?či zavzdychá nad? „?nevinne zabitými?“ ?nemeckými vojakmi.? ?Tieto vlny,? ?to je pena na morských vlnách,? ?ktoré sa čas od času systémovo valia na Deň Víťazstva.
Tento systém sa nazýva Okno Overtona.? ?Je to technológia umožňujúca krok za krokom zmeniť vzťah ľudí k niečomu dôležitému,? ?fundamentálnemu.? ?Prinúti ich vzdať sa niečoho,? ?alebo naopak,? ?považovať za? ?prijateľné to,? ?čo ešte včera bolo mimo rámca etiky a morálky.? ?Pritom napadnutá spoločnosť nechápe čo sa deje,? ?nevidí technologickú účinnosť toho čoho je obeťou.
Nože si spomeňme ako pracuje systém známy ako Overtonovo okno a porovnajme ho s tými útokmi,? ?ktorým je vystavený náš Deň Víťazstva.? ?Opakujem? – ?nami skúmaná technológia dovoľuje celkom zmeniť postoj miliónov ľudí k základným otázkam bytia.? ?Ešte pred niekoľkými desaťročiami? ?bola homosexualita všade na Západe nielen že trestným činom,? ?ale aj spoločensky odmietaným javom.? ?Dnes sa stala normou západnej spoločnosti a tí,? ?ktorí s ňou nesúhlasia,? ?sú objektom všemožného nátlaku.? ?Takáto evolúcia spoločenského postoja sa uskutočnila práve vďaka použitiu technológie Okno Overtona.? ?Pripomeňme si štádiá a kroky ktorými preslávené okno účinkuje.

Krok? ?1? – ?Nemysliteľné
Národ zaplatil za víťazstvo nad agresorom desiatkami miliónov životov,? ?hrdosť na porážku hitlerovského Nemecka a jeho spojencov sa stala súčasťou národnej mentality.? ?Každý sa cíti potomkom víťazov.? ?Ako je v tejto situácii možné dosiahnuť dištancovanie sa od Dňa Víťazstva?? – ?To je nemysliteľné?!
No objavuje sa celý rad publikácií,? ?ktorých množstvo neustále narastá.? ?V nich sa rozpráva o trestuhodných chybách velenia,? ?o existencii údajných plánov útočnej vojny zo strany Sovietskeho zväzu,? ?o miliónoch vojakoch,? ?ktorí padli do zajatia.? ?O konkrétnych ľudských tragédiách.? ?Vytvára sa tak všeobecné pozadie,? ?vyvolané masou negatívnych emócií,? ?smrťou,? ?krvou,? ?deštrukciou a množstvom zničených ľudských osudov.? ?Akoby sa ani nebolo prečo radovať.? ?No o odmietnutí osláv zatiaľ ešte nikto nehovorí.? ?Proste sa len neustále opakuje refrén,? ?ktorý sa o niečo neskôr sformuluje do známeho liberálneho tvrdenia? – „?zavalili mŕtvolami?“?.? ?Vraj,? ?akéže je to víťazstvo,? ?ak je zaplatené takou vysokou cenou??
Túto etapu sme mali možnosť prežívať od začiatku perestrojky asi do polovice? ?90-tych rokov.?

Krok? ?2? – ?Radikálne.? ?Prečo nie??
V tejto etape sa dopredu pripravenej spoločenskej mienke začína podsúvať idea.? ?A prečo aj neodmietnuť oslavy? ?9.mája a plne sa neoddať smútku za mŕtvymi?? ?Samozrejme,? ?že je to radikálne,? ?no niečo na tom je.? ?Táto etapa spracovania spoločenského vedomia sa začala koncom? ?90-tych? ?a na začiatku? ?2000-ych rokov.? ?Stále častejšie a hlasnejšie zneli neustále sa zväčšujúce čísla obetí nášho národa a Červenej armády vo Veľkej vlasteneckej vojne.? ?Mimochodom,? ?navýšenie? „?oficiálnej?“ ?cifry z 20? ?na? ?27? ?miliónov strát na životoch je potrebné pripísať konkrétne tejto technológii Overtonovho okna.? ?Je nutné poznamenať,? ?že toto navýšenie počtu našich obetí o takmer? ?30%? ?nebolo spôsobené žiadnym hlbším výskumom a odohralo sa v čase perestrojky.? ?V tom čase sa stali populárnymi knihy rôznych? „?výskumníkov?“?,? ?ktorí sa v duchu Goebelsa vyvliekali z kože,? ?aby dokázali preventívny charakter hitlerovského útoku.? ?Vraj,? ?Hitler sa iba bránil.? ?Takýmito primitívnymi manipuláciami podsúvali potomkom víťazov debilnú tézu:? ?ZSSR je sám na vine,? ?že bol napadnutý,? ?že stratil toľko ľudí.? ?Prečo v takejto situácii nezmeniť samotný charakter sviatku,? ?resp.? ?ho celkom neodmietnuť??

Krok? ?3? – „?Prípustné?“?.? ?Tak to má byť
Táto etapa začína okamžite po predchádzajúcej.? ?Slobodný človek si má sám určovať čo bude oslavovať a čo nie.? ?Niet nijakého Veľkého víťazstva,? ?sú milióny obetí a ohromná deštrukcia.? ?Každý dospelý človek si môže sám vypracovať svoj postoj k tomu,? ?čo sa stalo.? ?V rámci tohto kroku Okna Overtona sa ľuďom snažia vnútiť dobrovoľnosť oslavy Dňa Víťazstva.? ?Veď tento deň je v prvom rade dňom spomienky,? ?ktorá je silne zmiešaná s pýchou.? ?Oddeliť jedno od druhého nie je možné.? ?Byť hrdý na skutky predkov,? ?áno,? ?byť proste hrdý na svojich predkov? – ?to je normálne jednanie každého človeka.? ?No a tých,? ?ktorí si nepamätajú svojich rodných,? ?v Rusku už tradične nazývali? „?Ivanami nepamätajúcimi na svoj rod?“?.? ?Propagandisti Okna Overtona namiesto toho všetkého nám ponúkli vzdať sa vlastnej pamäte,? ?hrdosti,? ?čo znamená odkazu svojich predkov.
Aby to bolo jasnejšie:? ?každý z nás navštevuje hroby svojich predkov? – ?je to dôležitá zložka každej osobnosti.? ?Ak však vysvetlite človeku,? ?že on vôbec nemusí chodiť na otcovské hroby,? ?potom burinou zarastú nie len tie.? ?V prvom rade duchovnou burinou zarastie duša každého človeka.? ?Existujú veci,? ?ktoré racionálne vysvetliť je dosť ťažko.? ?Je potrebné ich proste poznať,? ?cítiť a robiť.? ?Technológia Okno Overtona rozkladá tieto veci v súvislosti s Dňom Víťazstva a tým ich likviduje.

Krok? ?4? –„ ?Rozumné?“?.? ?V dobrom slova zmysle
V tejto etape spracovania verejnej mienky dochádza k zapojeniu osôb známych z mediálneho prostredia.? ?Populárny hudobník,? ?známy herec.? ?Humorista,? ?ktorý len tak nezáväzne? „?vtipkuje?“ ?na účet generála Karbiševa,? ?čo ešte nedávno bolo proste nemysliteľné.? ?A toto nie je jediným dôkazom toho,? ?že naša spoločnosť žije práve v tejto štvrtej etape technológie Okna Overtona.? ?Odmietnutie Víťazstva?? ?Dnes je to zábavné,? ?kreatívne a dokonca módne.? ?Je to? „?in?“!
„Je to Deň Víťazstva pre tých,? ?ktorí toto víťazstvo dosiahli.? ?Prežili,? ?pretrpeli,? ?prebojovali.? ?Deň Víťazstva pre tých,? ?ktorí strácali rodných a blízkych tu a teraz.? ?Už skoro vymreli.? ?Málo komu z nich sme dokázali zabezpečiť dôstojnú starobu.? ?Ale konkrétne my,? ?podľa mňa,? ?nemáme čo oslavovať?“ – ?povedal známy herec Maxim Vitorgan.?
Oni ešte prišli.? ?Všetci.? ?Teda? – ?skoro všetci.? ?Do víťazstva Okna Overtona stáva urobiť už len jeden krok.

Krok? ?5? – „?Štandardné?“?.? ?Norma
Ostáva zabetónovať túto novú? „?normu?“?.? ?Nový štandard správania,? ?ešte celkom nedávno nepredstaviteľný.? ?Žiadny moderný,? ?vzdelaný,? ?sčítaný človek predsa nemôže oslavovať vojnu,? ?všeobecné ničenie a umieranie ľudí.? ?V tento deň je vhodnejšie robiť niečo iné...
A ozvenu prvých krokov tejto poslednej etapy technológie Overtonovho okna je už počuť...
„?Ja,? ?napríklad,? ?nenávidím Veľkú vlasteneckú vojnu,? ?nemôžem byť na ňu hrdý.? ?Pre mňa je to bolesť,? ?krv a utrpenie nie len ruského národa,? ?ale aj nemeckého,? ?vojakov a civilného obyvateľstva mnohých štátov.? ?Ja v princípe nenávidím vojnu a nikdy nepodporím žiadnu z nich.? ?A ak sa niekedy predsa len začne,? ?bude mi ľúto všetky strany konfliktu?“?.? – ?povedala umelkyňa? ?Čulpan Chamatovová.

Svetu mier.? ?Preč s vojnou.? ?Nech sa všetci pomeria.? ?A už sa stratil zdravý rozum,? ?už zabudli,? ?kto koho napadol a kto zabil desiatky miliónov ľudí,? ?kto bojoval, aby sám nebol zabitý.? ?Alebo zomieral,? ?aby zachránil milióny iných.?

Ľudia,? ?bdejte?!

Zdroj:? ?nstarikov.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Preklad z ruského jazyka:? ?Tibor Korečko


2.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 21:05 avatar
P- S.
Ospravedlňujem sa za tie otázniky "??" - neviem, akým spôsobom sa tam "nanosia"...


3.
označiť príspevok

havran
   27. 5. 2019, 21:19 avatar
Kasafran- toto sa dá pozorovať na posune myslenia aj v našej spoločnosti. Obávam sa, že oslobodená a lepšie povedané i zbombardovaná Plzeň - najmä ČKD , ktoré nebolo oslobodenie , ale škoda národu sa pokladá západnou propagandou za porazenie fašizmu a oslobodenie Československa. Možno ešte jedna-dve generácie a budeme sláviť s USA armádou deň víťazstva na Václavaku.
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 21:43 avatar
(3) Havran,
autori a režiséri Nového svetového poriadku (NWO) to predsa majú už dávno zakomponované vo svojich detailne spracovaných súčasných i perspektívnych plánoch...
Našťastie sa im už postupne vymkýnajú z rúk všetky ovládacie páky a už aj v súčasnosti narážajú na rôzne úskalia, ako stroskotanci na lodi s nefunkčným kormidlom. A preto buďme optimisti - už o pár rokov na troskách sfašizovaného kapitálistického sveta vybudujeme konečne nový svet na základe skutočnej humanity...
Súhlasí havran


5.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 5. 2019, 08:31 avatar
prisp.4 Kasafran neverim
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 5. 2019, 08:33 avatar
na rusov aj na islamistov mam uz iny nazor, odmietam proti nim akekolvek slovne ataky
na cinu detto


7.
označiť príspevok

havran
   28. 5. 2019, 09:03 avatar
Keby zlo vždy malo na vrch už by na Zemi neexistoval ani bacil nie to človek. Asi ten život funguje predsa len inakšie ako si myslia kapitáloví vládcovia. Občas prichádza búrka , ktorá síce zahubí veľa životov, no nakoniec tu špinu spláchne. Predpovede Sibyly a Nostradáma asi majú nejaké skryté racio a mmožno ten nový tajfún predsa len príde z východu a dosť ďalekého.
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   28. 5. 2019, 11:27 avatar
Jake pak co pak. Kazdy jeden clovek ktory je zamestnany podpisuje hmotnu zodpovednost za majetok ktory spravuje. Ta sebranka 150 tich zlodejov mafianov vrahov vlastizradcov skorumpovanych s.i.s karov fetakov danovych colnych a pozemkovych podvodnikov uzernikov ktory nam maju sluzit a spravuju nas majetok nas 5.000.000 odmieta prijat hmotnu zodpovednost
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:45,  ženské a blažené a maskujúce a ohromujúce veľmi veľké médium
dnes, 12:44,  blažené a maskujúce a ohromujúce veľmi veľké médium
dnes, 12:44,  maskujúce a ohromujúce veľmi veľké médium
dnes, 12:43,  ohromujúce a veľmi veľké médium
dnes, 12:42,  veľmi veľké médium
dnes, 12:42,  veľké médium
dnes, 12:42,  médium
dnes, 12:40,  hakovýSS si hlupák ktorý píše o veciach o ktorých nemá ani šajnu. Raz píšeš o...
dnes, 12:37,  Nemal by si lepšie splácať hypoteku na garzonku ? To by ťa stálo nejakých 200€ mesačne...
dnes, 12:31,  SSEdo ked bol beloch rovnakým spôsobom zabitý to ti ty fašista nevadí
dnes, 12:29,  Nevieš v sebe hakovySS potlačiť tvoj patologický rasizmus lebo si nazi
dnes, 12:28,  Neplač americký trol :)
dnes, 12:28,  Propagandistická TV CNN priniesla túto chobotinu
dnes, 12:27,  V r. 2016, beloch Tony Timpa bol zabitý pri policajnom zásahu v Dallase. Mal spútané ruky a...
dnes, 12:21,  si rýchly ako ruska raketa.....*03*03*03*03 staci nieco napísať o rusku*03*03*03
dnes, 12:20,  Ten rozdiel od nezávislej špičkovej CNN je značný . Fox Entertainment Group, filiálkou...
dnes, 12:17,  Vidíme akí sú amíci :)
dnes, 12:16,  Ako vidíš ale veľa ludi zanevreli na Boha.....Ani mne sa nepači zrušenie jehovistov v Rusku,...
dnes, 12:15,  Tu je celé video. https://www.youtube.com/watch?v=OjABBuFnsgw
dnes, 12:12,  Presne CNN je hoax médium preto aj dáva priestor takým chobotinám.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(76 207 bytes in 0,293 seconds)