hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Deň obetí cirkevného násilia a deň nepoškvrneného srdca Našej Pani.8.december

príspevkov
7
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.12.2014 14:59 elemír
posledná zmena 11.12.2014 03:20
1
08.12.2014, 14:59
Nepoškvrnené počatie Panny Márie je posledná dogma, ktorú cirkev prijala už v čase po r.1917 po Fatimskom zjavení.
nebudem tu teraz rozoberať, kde, kto vzal akú istotu, že jej počatie pred dvetisíc rokmi sa stalo tak, alebo tak.
Hlavný problém je, čo dogmy spôsobili.
Na jednej strane sa snažím na tomto DF ordážať útoky a zločiny cirkvi a ny druhej strane si člove musí priznať, že na tom všetkom niečo je. Ja osobne som presvedčený, že výška obetí cirkevného násilia nemôže nikdy presiahnúť napríklad obete prvej,s druhej svetovej vojny, napriek tomu, všetci ateisti a neprietelia cirkvi, zhadzujú vinu za všetko zlo na cirkev.
Robia tak reklamu, kvôli ktorej je odradená od spaenia veľká väčšina dobrých, ale neveriacích ľudí.
Ježiš nám hovorí: Po ovocí ich poznáte !
Čo je teda ovocie dogiem -- cirkevné násilie. Ja však tvrdím, že žiadne násilie nie je cirkevné, pretože ježiš má so sebou v ruke čisté evanjelium, ktoré sa našťastie zachovalo, teda žiadne násilie nie je cirkevné, kresťanské a nie je ani božie. Ale ak spáchajú takýto zločin vrchní predstavitelia cirkvi, tu sa nedá nič robiť, určite nepatria Kristovi, lebo on je čistý od zla v evanjeliu jemu nikto nemôže dokázať podiel na zle, ale predsa tiekla a tečie a každou minútou bude tiecť na svete zbytočne krv, pokiaľ sa neurobí poriadok s dogmami.
A prečo Rusko a dogmy??
Následkom nesúhlasu s vyhláseniami dogiem sa odlučovali od cirkvi veriaci a zakladali nové. Najväčšou odlukou od cirkvi na protest proti dogmám bola ruská cirkev. Niekoľko desiatok milionov v jednom okmihu sa odklonilo od Vatikánu.
Preto si myslím, že zasvätenia, ktoré boli podľa fatimy cirkvou urobené, označila sestra Lucia po kontakte s Našou pani za nedotatočné. Preto ja si myslím, ak dávam do súvisu, Rusko a štiepenie cirkvi, a rusko sa odštiepilo na základe dogiem, že toto je naďalej požiadavka, aby sa odstránili najprv dogmy a potom vytvoriť na úrovni pápežského stolca úctu k nepoškvrnenému srdcu a nie počatiu a potom až zasvätiť Rusko tomuto nepoškvrnenému srdcu.
Za toto je prisľúbený z neba mier na celom svet a pokiaľ sa to nesplní, bude sa z ruska šíriť do sveta zlo a bludy.
Lenže, samotné dogmy nemohli dovoliť a blokovali a budú blokovať cirkev, aby sa nedostalo na svet presné znenie dialogov s deťmi, kde tieto dogmy Naša Pani požaduje odstrániť. Je tam jedna jediná veta, ktorá je tak skomolená, že nemôže mať žiaden význam. Veta obsahuje poprehadzované slová:
„Dogma viery v Portugalsku bude navždy zachránená.“
A práve táto veta ma zaujala najviac na hľadanie príčiny, prečo doterajšie zasvätenie neboli uznané.
V čase zjavení bola viera v Portugalsku veľmi prenasledovaná vtedajšími predstaviteľmi vlády a aj samotným deťom bránili a dokonca ich väznili, aby sa nezúčastňovali zjavení. Napriek tomu táto veta nemá zmysel, ale ten, čo, prekladal, vždy musel použiť všetky slová z celej vety, ale nemohol vetu napísať tak, aby bola proti dogmám.
Ja by som si tu vetu predstavoval napríklad tak, že:
„V Portugalsku budú zrušené dogmy a viera bude zachránená.!“
Spojenie „Dogma viery v Portugalsku“ nemá žiaden význam, lebo dogmy sa týkajú celej cirkvi a cirkev v Portugalsku po páde vlády znova ožila, ale dogmy s tým nemali nič spoločné. Sila dogiem sa v Portugalsku týmto vôbec nezmenila, naopak prejavila sa tým, že dialógy Našej Pani s deťmi boli skomolené a opravené, aby naopak vyhovovali dogmám. A nielen vtedy, ale ešte aj dnes je sila dogiem taká, že nikto nepripustí, aby veta znela: V Portugalsku budú zrušené dogmy a viera bude zachránená. Alebo by som to napísal ešte inak: Aby bola viera zachránená, musia sa zrušiť v Portugalsku dogmy.
A teda pokiaľ sa to neurobí, zbytočne tečie nevinná krv na bojiskách sveta a samozrejme aj v Rusku a túto krv si každý kto je proti zrušeniu dogiem asi bude musieť zodpovedať.
Každá hodina a každá minúta, čo cirkev a pápež ešte budú váhať so zrušením dogiem, stojí zbytočne preliatu krv, násilie a materiálne škody, ekonomika sveta a ............................................... cirkev ?????????

Ako ľahko sa nám vysmieva satan, ako ľahko nás má vo svojej moci naše šťastie a nešťastie. jeho sila je nielen v tom, že môže rúcať obrovské projekty, jeho sila je v našej chvíľkovej slabosti, ktorá sa dá jednoducho prekonať tým, že nás na chvíľočku zaujme niečo iné, ale on to má všetko dobre premyslené. Aj je veriacich cca 15% tak satan je tu v presile takmer šesť násobnej ako Ježiš.
Bolo nariadené jasne, čo sa má urobiť a ak sa neurobí príde II. svetová vojna. Nič sa neurobilo, vojna je za nami 65 rokov, zahynulo sto milonov ľudí a nás ako keby sa to netýkalo? Mykneme plecom a ideme ďalej.
A čo cirkev, jediná cesta, ako sa dostať z tohoto satanovho marazmu ???? Aj tú dostane, vlastne čia je teraz cirkev, ktorá nepočúva nebo a je prepchatá dogmami a učeniami, napriek tomu, že jasne Ježiš hovorí,nech je váš otec len jeden a učiteľ len jeden !!!!!
Na jednej strane strašne ľahúčke, vymeniť za zrušenie dogiem blaho tohoto sveta, a na druhej strane satanova sila,ktorý nás ovláda banálnymi maličkosťami. Ale jeho sila je šesť násobne silnejšia, ako Ježišova.
Ako ho prekonať ? Môžu to urobiť ľudia ak bude veriacich viac ako 50% a môže to urobiť pápež, ako je to uvedené v samotných dialogoch.

Aké jednoduché je zachrániť svet a cirkev a aké nepochopiteľné, že také ľahké a predsa sa nedá.
none
2
08.12.2014, 15:01
téma je totožná s vedľajšou, mal som problémy s umietnením na portál.
none
3

2. elemír 08.12.2014, 15:01

téma je totožná s vedľajšou, mal som problémy s umietnením na portál.

08.12.2014, 15:58
viem, slovo zachrániť-ratovať je kontraproduktívne, pozri sa na Portugalsko a jeho susedný štát(kráľovstvo) Španielsko, tu treba hľadať odpovede
none
4
08.12.2014, 18:43
Hovoril niekedy Ježiš, že sa majú modliť k jeho pozemskej matke?

Povedal niekedy, že jeho pozemská matka je Božia matka?

Temno pracovalo a pracuje, aby táto dogma a modla ešte niekoľko dní prežila?

A Fatima a jej posolstvá? Ak si všimnete, tak deti nikdy nehovorili, že sa im zjavila vo Fatime Mária, ale krásna pani, ktorá sa nikdy nenazvala Máriou, pozemskou matkou Ježiša...

A posolstvá? Aj tam temno vopchalo svoje špinavé paprče, dokonca to Tretie, najdôležitejšie, nechce zverejniť, tak ako ho spísala Lucia, ako posledné, pri poslednom šiestom stretnutí - 13.10.1917....
👍: milky945
none
7

4. 08.12.2014, 18:43

Hovoril niekedy Ježiš, že sa majú modliť k jeho pozemskej matke?

Povedal niekedy, že jeho pozemská matka je Božia matka?

Temno pracovalo a pracuje, aby táto dogma a modla ešte niekoľko dní prežila?

A Fatima a jej posolstvá? Ak si všimnete, tak deti nikdy nehovorili, že sa im zjavila vo Fatime Mária, ale krásna pani, ktorá sa nikdy nenazvala Máriou, pozemskou matkou Ježiša...

A posolstvá? Aj tam temno vopchalo svoje špinavé paprče, dokonca to Tretie, najdôležit...

11.12.2014, 03:20
Hovoril niekedy Ježiš, že sa nemajú modliť k jeho pozemskej matke?

Povedal niekedy, že jeho pozemská matka nie je Božia matka?

(Inak: Nikto nevie, čo hovoril a čo nehovoril Ježiš...)
none
5
09.12.2014, 06:36
Viera v boha a teda cirkev je založená na tom, že človek cíti akúsi odozvu a teda spojenie so živým bohom, teda praktizovaním cirkvi modlitbami a omšami a vysväcovaním sviatistí a proste veľa iných vecí, veriací človek čerpá energiu duchovna a podstatn si vylepšuje život už tu na zemi. Ale tieto veci o ktorých tu píšem, sú pre neveriacích neznáme a ťažko sa dá veriacemu vysvetľovať neveriacemu, aká to je sila, ktorú možno takto čerpať v rámci praktizovania cirkvi.
Teda ak sa modlím, tak cítim odozvu a proste ak praktizujem vieru, viem to prečítať vo svojom živote. A samozrejme, ak ľudia poznali túto silu, nebolo problém vyskúšať, kde a ako to všade funguje, kto všetko z druhej strany nám môže pomôcť. A tak jednoduchí ľudia prišli na to, že nezostávajú nepovšimnuté modlitby nielen k samému bohu a ježišovi, ale aj matke božej a dokonca sa ľudia modlia aj k svätým a cítia že sú vyslyšaní.
Takže tu vôbec nebolo potrebné, aby nám Ježiš vysvetľoval, komu sa modliť a čo, okrem Otčenáša jeho otcovi, lebo praktizovať vieru znamená poznať silu z neba a tá jasne ukáže, kto reaguje a pomáha, alebo nie.
Takže jednoduché ako facka, ale iba pre tých, čo im bolo dané uveriť.
V cirkvi v prvých storočiach podľa čítanie evanjelia a listov sa mi zdá, že tieto sily boli niekoľkonásobne silnejšie a ľudia, ktorí dostali Ducha svätého , hovorili, inými jazykmi. Ale je napísané inými jazykmi, ale keď hovoril Peter, tak mu všetci rozumeli. Čo znamená, že nemohol prekladať každú vetu do všetkých jazykov pre prítomných, ale on si hovoril plynule a oni ho rozumeli. Všetci. To práve muselo byť jedine priamou prítomnosťou bu´d ducha svätého, alebo niečoho a niekoho z neba.
Napríklad poviem slovo: spím v každom jazyku sa to povie inak, ale vyjadruje sa postata toho istého,teda dalo by sa povedať, že existuje niekde vo sfére duchovna tiež nejaký univerzsálny výraz, alebo jazyk, a z tohoto výrazu, čo jazyku si prekladajú do svojich rodných rečí. Teda nejaká univerzálna reč, ktorá možno siaha až tam keď boh nariadil Adamovi, aby všetko pomenoval , ale pred tým boh má svoj teda tento univerzálny jazyk. Takže ak sa v záhrobí stretnú duchovia zomrelých, budú si automaticky rozumieť týmto božím univerzálnym jazykom.
A teda ak peter hovoril vo svojej reči a všetci ho rozumeli, musel tam byť nech teda nejaký duch či medium, ktorý to v tej dobe prekladal do božieho universálneho jazyka a v ľuďoch ich hlavách otvoril časť mozgu, ktorý tam musíme mať už teraz všetci, aby sme mohli po smrti komunikovať na druhej strane.

Povedal niekedy, že jeho pozemská matka je Božia matka?

Viac krát,ale nie vždy až tak priamo ako keď sa pýtal učeníkov, za koho ma považuje svet a potom sa opýtal učenníkov, za koho ma považujete vy. A vtedy mu Peter povedal: Ty si syn boží, mesiáš. A na to mu Ježiš hovorí, nepovedal by si toto zo svojho srdca, keby ti to nepovedal môj otec.Ale to nebolo jediný krát, čo takto povedal Boh o svojom synovi, napríklad : Toto je môj milovaný syn, jeho počúvajte.
A teda žena, ktorá počne a porodí božieho syna, by mala byť automaticky Matka božia. teda aspoň u mňa. Ak sa koza okotí a má kozľa, je koza, ak sa krava otelí a má teľa, je krava, ak žena porodí dieťa a otec je Hufnágel, tak potom aj žena by mala byť Hufnágelová, a teda ak porodí žena bohu syna, tak by mala byť božia, teda nie matka boha, ale matka syna boha, teda božieho syna.
Čo sa týka Fatimy, to je správny postreh, lebo na otázku Lucie, ktorá sa pýtala, kto si ? Odpovedá: Som z neba. Všetko vbšak tomu nasvedčuje, že je to Matka Božia, ale na konci zjavení ukazuje Lucii zvláštnym spôsobom nebo, Jozefa a Máriu s ježišom ako dieťatkom na rukách, teda priama odpoveď, že je matka božia tu nebola, to je pravda, ale ktokoľvek by vedel v tej dobe predpovedať, že jedna vojna čoskoro končí a príde druhá a hrozná a toto s naplní, tak potom je to najmenej na úrovni veštice, alebo nejakého posla nejakej obrovskej mocnosti z neba,lebo takáto predpoveď a takéto naplnenie , to zase je naozaj na úrovni neba a nie nejakej veštice z Bujakova.
Teda, či sa jedná o veriaceho, alebo neveriaceho človeka, bolo predpovedané čo sa musí stať, nestalo sa , predopovedané sa naplnilo.To je dôkaz, že ak by to boli aj mimozemšťani, je treba ich brať vážne a nie ignorovať. Ale ona povedala jasne: som z neba. A teda moc, ktorá nariadila, čo sa má urobiť a neurobilo sa , potom sa naplnila prepopveď do bodky, je reálna , skutočná, bez ohľadu na o v jakej forme sa prejavila a aký štýl komunikácie použila, a tu je zase tá teoria o jazykoch, čo som písal vyššie. Vlastne II. svetovou vojnou je dokázané, že mocnosť vo fatime bola z neba a jej moc je reálna, tak kruto reálna, že za to zaplatilo životom skoro stomilónov ľudí.
No a vzhľadom na pozíciu satana a boha je jasné, že satan má podiel na každom božom čine, aby zmiatol a uviedol do chaosu veľa ľudí, ktorí by mohli uveriť. Začalo sa to napríklad rajom na zemi, čo bohu z toho satan urobil a pokračuje to celými dejinami cirkvi a nevylučujúc ani Fatimské posolstvá.Teda satan zaviedol do cirkvi dogmy prostredníctvom svojich nasadených v cirkvi a týmito dogmami aj znemožnil, aby sa na svet dostalo všetko tak správne a bez chyby, teda čisté posolstvo, ktoré celkom nemáme, ale stačí tam logicky upraviť jednu vetu a je jasné, že v ohrození nie je len svet, ale ohrozená aj cirkev. Teda zánik cirkvi, lebo ak už nebo takýmto spôsobom prenesie na cirkev určité nariadenia am požiadavky a cirkev nič, no tak načo mu potom bude taká cirkev, ktorá neposlúcha jeho, ale svojich otcov a vlastných učiteľov a svoj aktechizmus aiba seba samú ?????? Do takej cirkvi sa nemohli dostať ani originál texty z dialogov s Našou Pani.
Možno by na prvý pohľad aj bolo všetko v poriadku, ale nastáva nám tu jeden problém, môžu veriacích spasiť jeho svätí otcovi s ich učením, ktoré je mimo evanjelia ? Takmer určite nie ? Takže čo teraz ?? prikloniť sa k bohu, alebo k svätým otcom cirkvi ????
Ale zároveň prichádzame aj k tomu, prečo cirkev zatlka tajomstvá ? Jednoducho preto, že sú tiež proti dogmám !!!!
A tak výsledok fatimy a katolíckej cirkvi je, že dogmy ako výplod naších svätých otcov a učiteľov, prevalcovali a držia v nepovšimnutí naozajstné posolstvo neba.
A aké sú nádeje na zmenu stavu veci ???
To nech si zodpovie každý sám, lebo čo by sa stalo, ak by si napríklad František sadol za stôl a za štvrť hodinu by zrušil dogmy ? to je jasné, zavládol by na celom svete mier, to zase takej mocnosti, ktorá predpovedala II.sv. vojnu, jednoducho musíme veriť, či sme veriaci, alebo nie.
A čo sa stane ak to neurobí ???? Neplnia sa všetky predpovede o katasrofách, ktoré už má na stole?

No a teraz si tipnite, či to uriobí, alebo nie, alebo čo by ste robili vy? Je tu vôbec niečo na výber? Ano, dve možnosti, zrušiť dogmy, alebo nie.

A nakoniec, čo by cirkev stratila, ak by zrušila dogmy, ak by podržaním dogiem neriskovala miliardové straty na ľudstve.
Ja myslím nie že nestratila, získala by čistotu a slobodu od satana.
A teda čo v tom cirkvi bráni ? Zostáva už len jediné: satan. A teda nezostáva konštatovať, že alebo je v cirkvi satan a všetko ma pod kontrolou a my idem poslušne do záhuby, čo je asi 85% pravdepodobnosti, alebo je 15% mnádeje, že cirkev tie dogmy zruší a nás čaká miesto záhuby mier na zemi a pohoda.
none
6

5. elemír 09.12.2014, 06:36

Viera v boha a teda cirkev je založená na tom, že človek cíti akúsi odozvu a teda spojenie so živým bohom, teda praktizovaním cirkvi modlitbami a omšami a vysväcovaním sviatistí a proste veľa iných vecí, veriací človek čerpá energiu duchovna a podstatn si vylepšuje život už tu na zemi. Ale tieto veci o ktorých tu píšem, sú pre neveriacích neznáme a ťažko sa dá veriacemu vysvetľovať neveriacemu, aká to je sila, ktorú možno takto čerpať v rámci praktizovania cirkvi.
Teda ak sa modlím, tak cíti...

09.12.2014, 18:39
Ach vy cirkevníci...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 120 325 B vygenerované za : 0.094 s unikátne zobrazenia tém : 48 059 unikátne zobrazenia blogov : 821 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.