Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Deň narodenia Ježiša Krista / Kde je pravda ?

16
reakcií
2562
prečítaní
Tému 26. februára 2013, 12:11 založil Ónya.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 2. 2013, 12:11 avatar
Ako je možné, že deň narodenia sa „syna božieho“ – Ježiša Krista, t.j. 25. december je každému jasný, ale rok je zahalený nejasnosťami? Je to nejaký vtip kresťanského kléru, alebo je za tým skryté niečo oveľa závažnejšie?

KDE JE SVEDECTVO O NARODENÍ?
Len pred niekoľkými rokmi, začiatkom nového tisícročia, sme začali dôkladne študovať Bibliu a zaoberať sa prípravou na našu knihu BIBLICKÉ OBRÁZKY, ALEBO ČO TO JE „BOŽIE POŽEHNANIE“?. Vtedy sme sústredili pozornosť na akúsi skúposť informácii okolo „sviatkov narodenia“ – 25. decembra... Tento dátum sa objavil akosi odnikade. Nepodarilo sa nám nájsť nijaké svedectvá, ktoré by potvrdzovali „všeobecne prijímanú“ informáciu o tom,.. že Ježiš Kristus sa narodil presne v tento deň.
A ešte sme nijako nemohli pochopiť ďalšiu vec: prečo je známy iba deň narodenia sa Božieho Syna, ale vôbec nie je známy rok jeho narodenia? ..A prečo napr. rímski katolíci za tento deň považujú 25. december, ale ortodoxní kresťania (pravoslávna kresťanská cirkev) neochvejne oslavujú tú istú udalosť 7. januára? Ako sa toto všetko zmiešava v jednom a tom istom náboženstve?... Kde je teda pravda?

To, že v Biblii nie je uvedený ani jeden normálny dátum, nás dosť dlho prekvapovalo. Ale potom sme sa s tým zmierili, pretože s tým sa naozaj nedá nič robiť... Ale to, že táto, ako keby svätá kniha, tak skromne opisuje narodenie sa „Syna Božieho“ – ako ho nazývajú kňazi – je veľmi prekvapujúce a zvláštne.
Ako to môže byť? ..Prečo takéto pohŕdanie? ..Prečo nie je zapísaný, prečo nie je zaznamenaný či vyrytý do kameňa každý detail takejto udalosti?..

ODKIAĽ SA VZAL DÁTUM 25. DECEMBRA?
Nájsť presný dátum narodenia sa Ježiša Krista sa nám nepodarilo. Zato však sa nám podarilo niečo dozvedieť o samotnom dátume 25. december... V americkom filme DUCH ČASU (ZEITGAIST) sme po prvý raz počuli informáciu, ktorá nás nielenže prekvapila, ale doslovne udivila. Ukázalo sa, že Ježiš Kristus mal niekoľko „osudových blížencov“, ktorí sa rovnako ako on narodili 25. decembra. Ale to ešte nie je všetko! Ukázalo sa, že niektorí z týchto „blížencov“ boli tiež ukrižovaní a všetci – rovnako ako on – vstali z mŕtvych! Niektorí dokonca presne o 3 dni! Tu je niekoľko príkladov:

* Hórus, Egypt, 3000 rokov pred n.l. Narodil sa 25. decembra panne Izide. Keď sa narodil, na východe sa rozhorela hviezda, pri pomoci ktorej 3 králi našli miesto narodenia sa Spasiteľa. Vo veku 12 rokov učil deti boháča. Vo veku 30 rokov prijal ducha posvätenia od človeka menom Anu. Mal 12 učeníkov, s ktorými konal zázraky – liečil a chodil po vode. Nazývali ho Pravda, Svetlo, Syn Boží, Pastier, Anjel, Pán a pod. Po zradení Tifónom bol Hórus ukrižovaný na kríži, pochovaný a po 3 dňoch vstal z mŕtvych.

* Attis, Frígia, 1200 rokov pred n.l. Narodený panne Nane 25. decembra. Ukrižovaný, vzkriesený 25. decembra.

* Mitra, Perzia, 1200 rokov pred n.l. Narodený panne 25. decembra. Mal 12 učeníkov. Konal zázraky. Po smrti pochovaný a vzkriesený po 3 dňoch. Volali ho Pravdou, Svetlom... Deň klaňania sa Mitrovi bola nedeľa.

* Krišna, India, 900 rokov pred n.l. Narodil sa panne Devaki. Príchod označovala hviezda na východe. Konal zázraky so svojimi učeníkmi. Po smrti vzkriesený.

* Dionýz, Grécko, 500 rokov pred n.l. Narodený panne 25. decembra. Cestoval a konal zázraky, napríklad menil vodu na víno. Volali ho Kráľom kráľov, Alfa a Omega a pod. Po smrti vzkriesený.

Nuž takého božské „pikošky“ možno nájsť. Koniec koncov, existuje aspoň aká-taká pravdepodobnosť, že všetci títo chlapíci sa narodili 25. decembra, že všetci boli bohmi, všetci boli zradení svojimi najbližšími, všetci boli zversky mučení ..neľútostnými nepriateľmi ukrižovaním a všetci po smrti vstali z mŕtvych. No, už len pravdepodobnosť šiestich takýchto náhod (vrátane biblického Ježiša) je taká malá,.. že pri serióznej analýze ju nemôžeme brať vážne.

Tu sa však odohrávali úplne iné udalosti. Na to, aby sme pochopili aké to boli udalosti, musíme pohľadať ešte doplnkové informácie, ktoré by nám umožnili nájsť a správne poskladať všetky kúsky mozaiky. Našťastie sú dnes už dostupné zdroje informácií, ktoré odkrývajú pravdu o minulosti našej civilizácie. Tieto zdroje nám umožnili poznať veľa z toho, o čom sme predtým nemali ani poňatia, a teda nemali nijaké podozrenia.

Židia mali svojho Krista! Naozaj u Júdejcov žil prorok menom Džošua (do slovenčiny prekladáme ako Ježiš). Skutočne bol Júdejcom a žil pred dvetisíc rokmi. Jeho žena naozaj bola júdejka Mária, ktorá mala sestru Martu a brata Lazara. Všetko je presne tak ako v Biblii, ktorá bola napísaná v stredoveku. Ale život tohto Ježiša poslúžil ako nástroj, pomocou ktorého sa viac ako 900 rokov skrývalo meno, osud a skutky vykonané človekom, veľkého Učiteľa a Svetlého Boha. Hovoríme o Radomírovi – synovi Bieleho Volchva (Bieleho Zasvätenca vysokej úrovne) a veduni Márii, ktorý sa narodil v 11. storočí n.l., ktorý však nemal nijaký vzťah k Židom.
Poslali ho spasiť Júdejcov od Temných Síl, ktoré ich zotročujú – od kniežat Pekelného Sveta. To jeho zversky potrestali v Konštantínopole na sviatok svojej paschy v r. 1086 n.l. To jeho život a boj kňazi ukryli a zamaskovali tak, že mu priradili život málo známeho judského proroka, ktorý sa čímsi sprotivil Levitom pred dvetisíc rokmi. O tomto všetkom po prvý raz veľmi zaujímavo a pravdivo napísala Svetlana Levašova vo svojej vynikajúcej knihe ZJAVENIE...

Nuž, takéto neočakávané a šokujúce poznatky môžete nájsť ak hľadáte nástojčivo, hľadáte neupravované informácie a čítate knihy čestných a smelých autorov, ktorí sa neboja poznávať a napísať pravdu, kvôli ktorej už padlo mnoho životov, najlepších životov!

Vráťme sa k nášmu výskumu pôvodu sviatku Narodenia Pána 25. decembra. Vidíme, že tu ani zďaleka nie je všetko jednoduché a jasné ako by sa zdalo obyčajnému človeku, proste človeku, ktorý „žerie“ judskú stravu a nesnaží sa vniknúť do sféry presnosti a podrobností. Všetko má servírované špeciálne upravené a zauzlené už oddávna, ale dôkladne a majstrovsky! Je teda dôvod sa na to pokúsiť pozrieť podrobnejšie...

Hľadanie pravdy
www.vedy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Krištof
   26. 2. 2013, 13:58 avatar
Pôsobí to ako "kritizovanie konkurencie". Vychádza to hádam z prúdov astrologických, New age, Zeit gaist, pohanstva... Ak odhliadneme od potreby výpočtov astrológie či horoskopov, tak nie je podstatné poznanie presného dňa Kristovho narodenia. Možno to bolo 25. 12., možno 7. 1. Je to aj vec dohody, kedy sa to oslavuje. Ani vo vyznaní viery nie je niečo ako: "Kristus, ktorý sa narodil dňa..."
Možno sú medzi tými "blížencami" nejaké podobnosti, ale hlavne podstatné rozdiely. Je to však hlavne mytológia, nie reálna história. Biblia hovorí aj o historických udalostiach a postavách, nie o "zosobnených prírodných silách a vlastnostiach". Ježiš je aj podľa historických a mimobiblických zmienok historickou postavou.

Ježiš a Horus
nerra.host.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ježiš a Attis
nerra.host.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ježiš a Mithra
nerra.host.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ježiš a Dionýzos
nerra.host.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V tejto knihe www.porta.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk sa námietkou, že vraj "tvrdenia kresťanstva o Ježišovi boli odkopírované z pohanských náboženstiev", zaoberá historik a znalec mediteránnych kultúr (okolo Stredozemného mora) Edwin Yamauchi, PhD. Ukazuje, že pri odbornom prístupe sú tam podstatné rozdiely.

Egypťania, Gréci, Germáni, Slovania a iné národy mali svoje mýty a polyteizmus. Ako uvádza aj "slovanista" Zdenek Váňa: "Jako pro většinu Indoevropanů je pro Slovany příznačný kult boha-hromovládce. Staroindický Indra, řecký Zeus, římský Jupiter, germánský Thor, keltský Taranis či baltský Perkunas - všichni odpovídají slovanskému Perunovi." Kresťanský monoteizmus však nie je primárne židovský v telesnom zmysle, ale duchovný, prináša Ducha na spojenie všetkých ľudí bez rozdielu rasy či národnosti, hoci pri možnosti zachovania si danej národnosti ako sekundárneho normálneho "znaku". Naši národní buditelia ako Ľ. Štúr boli tiež kresťania, nevyznávali slovanské božstvá. Boh Otec nestvoril len Židov, lež ľudí ako takých. Židia pochádzajú až od Abraháma, otca viery. Ale kresťanstvo prináša Ducha synovstva a bratstva. Písmo napr. hovorí: "Neluhajte si vzájomne, keď ste už vyzliekli starého človeka s jeho skutkami, a obliekli nového, ktorý sa obnovuje ku pravému poznaniu podľa obrazu svojho Stvoriteľa. Tu už nie je ani Grék, ani Žid, ani obrezaný, ani neobrezaný, ani barbar, ani Skýt, ani otrok, ani slobodný, ale všetko a vo všetkých je Kristus." Alebo inde: "Lebo vierou ste všetci synovia Boží v Kristovi Ježišovi. Veď ktorí ste boli pokrstení v Krista, Krista ste si obliekli. Nie je ani Žid ani Grék, nie je ani otrok ani slobodný, nie je ani muž, ani žena, lebo všetci jedno ste v Kristovi Ježišovi." A inde: "Veď Pán je Duch, a kde Duch Pánov, tam sloboda. My všet­ci akoby v zrkad­le vidíme s od­krytou tvárou slávu Pánovu, keď Duch Pánov pre­mieňa nás v ten is­tý obraz zo slávy do slávy."
Súhlasí Ónya


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   26. 2. 2013, 13:27 avatar
Celé náboženské učenie je nehorázny podvod, ktoré "žerie" okolo 85% občanov Slovenska. Pýtam sa, prečo to robia, prečo im záleží na tej nepravdivej podnodníckej cirkvi? Zrejme "zožrali" informáciu o spasení a večnom živote.


5.
označiť príspevok

veriaci muž
   26. 2. 2013, 14:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Hemera žena
   26. 2. 2013, 14:09 avatar
..hmm..a Ty patríš do ktorej?...


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 2. 2013, 16:14 avatar
ľudia to majú po generácie hlboko v sebe zakorenené..aj tak rozmýšľam, že ide vlastne o podvedomý strach z Božieho trestu, ktorí im je stále pripominaný. Čo sa stane ak nepôjde v nedeľu do kostola ? nič.,.ale vraj si takto veriaci plnia voju povinnosť  


3.
označiť príspevok

Hemera žena
   26. 2. 2013, 13:53 avatar
preštuduj si, ktoré náboženstvá oslavujú práve tento deň....a prečo iné oslavujú obdobie a nie iba deň........tam začni....alebo takto- čo preklad Biblie, to iné vysvetlenie k narodeniu....ja mám pocit, že každý druh náboženstva si pre svoju manipuláciu s ľudom vytvoril ten najpravejší a najúžasnejší preklad Písma a čo tam bolo napísané naozaj sa nik nedozvie...
pri dátume 25.december rozhodne vychádzaš iba z niektorých cirkví, ktoré toto tvrdia


8.
označiť príspevok

zarra muž
   26. 2. 2013, 21:57 avatar
Onya Mojka sem nedavno davala jeden rozhovor
spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ma zaujimalo co nato hovoris


9.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 2. 2013, 22:00 avatar
Hľadanie dátumu je zbytočné a trápne ako vratka na prdeli. Hľadátem kedy s narodil a ušlo vám, prečo sa narodil. S vvianocami už aj tak nepohnete, lebo to je žatva biznisu. To si nenechajú zobrať ani tí najväčší satanisti. Už sú v tom Japonci a je otázka času, kedy biznis prinúti aj čínu a arabov. Obchodníci vždy nájdu spôsob, ako obmäkčiť aj tie najtvrdšie cirkevné palice, lebo pred cirkvou sa dá ujsť, ale pred nimi nie.
Vôbec nie je dôležité, že kedy a ako, ale dôležité je len prečo a načo.


10.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   26. 2. 2013, 22:02 avatar
...najsamprijatelny datum nar0denia je 1.april...pripadne 31 februar...   


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 2. 2013, 22:15 avatar
narodenie je dnom pocatia.


12.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 2. 2013, 10:05 avatar
Ranexil, aký je potom podľa teba rozdiel medzi narodením a počatím, ak teda vôbec je nejaký rozdiel, lebo ty tvrdíš, že to je jedno ???


14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 10:28 avatar
Slniecko zacina stupat na nasej polovici po troch dnoch. Je to Ako Vyjdenie zo seolu.


13.
označiť príspevok

Juraj86 muž
   3. 3. 2013, 10:22 avatar
25 je číslo božie a 24 zase ešte číslo diablovo ) v 4 sa nachádza obrátený kríž :-) čo si málokto všimne...
Naviac ak teda slávime vianoce 24.12. ale robíme to až popoludní, keď už vplyv 24 začína slabnúť a silnie vplyv 25.12. tak mi to jasné ludkovia aspoň niečo nového ste sa dozvedeli :-)...
Ale samozrejme nemusí to byť práve deň 25.12. narodenia Ježiša Krista, ale tento dátum je celkom vhodný kde po 25tke sa tam nachádza číslo "12" takže je to tak v celku správne zaužívaný deň tohoto sviatku a asi to tak sám chce keď to ešte zatial ludstvo nezmenilo ...


16.
označiť príspevok

Mojka žena
   3. 3. 2013, 10:38 avatar
keď sme už pri číslach, tak mi Juraj prezraď..aké číslo majú títo dvaja muži?
tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 10:54 avatar
Jury..niečo sa mi marí, že ten dátum 24.12. bol určený podľa Filokalového kalendára rok 354, ... neskôr podľa Juliánskeho ?kalendára..preto sa tie dátumy "narodenia JK odlišujú.jak v RK ..tak v grécko katolíc. a Pravosláv.cirkev , "oslavajú " sviatok narodenia JK od 20 - 31.12.


15.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 3. 2013, 10:34 avatar
Deň narodenia Ježiša Krista nepoznáme, neuvádza ho ani Biblia. Zrejme tento deň nebol z Božieho hladiska dôležitý, keď ho nedal do Biblie zaznamenať. Zato deň smrti Ježiša je tam zaznamenaný presne. Bolo to 14.nisana, teda deň , keď židia oslavovali pesach. Táto skutočnosť zrejme poukazuje na to, pre čo bol Ježiš poslaný medzi ľudí. Aby svojou smrťou umožnil vykúpenie z hriechu pre tých, ktorí uveria.
Podľa určitých biblických indícií sa Ježiš narodil zrejme koncom októbra, alebo začiatkom novembra. Nie je ale dôležitý deň jeho narodenia, ako skôr spôsob jeho života a to, čo urobil pre ľudstvo a pre každého človeka osobitne a to je možnosť získať večný život v Božom kráľovstve.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:44,  Neverím
dnes, 13:26,  Ondrej podľa všetkého nemá nič spoločné so spoločenstvom Milosť. Je to troll a hulvát.
dnes, 13:20,  Kresťanské spoločenstvo sa dištancuje od správania a článkov Ondreja.
dnes, 13:08,  No veru, JA SOM ;)
dnes, 13:06,  Tak ty si "iný čávo" :)
dnes, 12:28,  Ale dnes SOM mal prevratný sen, konečne sa mi podarilo naintegrovať svet, ktorý mi dlho...
dnes, 12:27,  Neplní, JA "pracujem" ešte aj keď spím ;)
dnes, 12:26,  Veď keď spíš hlbokým spánkom, tak sa ti to plní :)
dnes, 12:25,  JA chcem byť kameňom a nevedieť o SEBE ;)
dnes, 12:24,  Dobre hovoríš, ale teraz jej musia pripraviť iný druh tela, aby sa nemotala furt v rovnakých...
dnes, 12:22,  No veďka práve, tvrdil si že do tela ideme aby sme zažili pocit slobody tak vieš, už je...
dnes, 12:18,  To iba telo umrelo, nechápeš? :)
dnes, 12:13,  Uverila a aj napriek tomu umrela ;) Veď nemáme vedomosti, že by tu niekto žil už 2000...
dnes, 12:09,  Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie. 26 A nik, kto žije a verí vo mňa, neumrie...
dnes, 11:52,  No tam samozrejme má človek už predom pracovať na tom, aby bol rodičom dobrým.
dnes, 11:51,  To nie je k téme, môžeš to dať ako hlavnú tému, ale tých negatívnych tém o rasizme je...
dnes, 11:49,  Možno myslíš niečo konkrétne, ľudia sa boja napr., že nebudú dobrí rodičia, abo,...
dnes, 11:45,  https://www.youtube.com/watch?v=4PDpVNKZgKg
dnes, 11:44,  od 1.4.2006 nenavidim bielu rasu, pred mojimi ocami v televiznom prenose ala anjeli a demoni...
dnes, 10:33,  Kydať, útočiť, urážať je znak ľudí, ktorý si myslia, že boh je idiot a oni sú...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 998 bytes in 0,403 seconds)