Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Demokracia

68
reakcií
2414
prečítaní
Tému 28. marca 2009, 09:54 založil janyjany.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 07. 2007
1
15. 12. 2019
13
20. 07. 2019
1
04. 11. 2014
64
09. 10. 2012
7
 
 


1.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 09:54 avatar
Demokraciu možno realizovať len v takých krajinách, kde sa väčšina ľudí prežíva ako samostatná, individuálna, slobodná bytosť s vlastnou dôstojnosťou. Takí ľudia nemôžu byť len nesvojprávnym, bezduchým, poslušným nástrojom v mocenskej a náboženskej hierarchii a vzťahy medzi ľuďmi majú tendenciu usporiadať sa do foriem blízkych demokracii. Preto napr. to, čomu sa hovorilo socializmus vo východnom bloku, by nebolo možné realizovať v Anglicku, pretože britom je to vnútorne cudzie. Slobodné spoločenské zriadenie, ktoré má rešpektovať vôľu jednotlivca a umožniť spoluúčasť širších vrstiev na vláde predpokladá a vyžaduje si, aby morálny korektív bol vo vnútri. Vyžaduje si, aby každý jednotlivec bol schopný rozlíšiť pravdu od nepravdy, dobro od zla, samostatne myslieť. Inak sa demokracia obracia na chaos a anarchiu.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 3. 2009, 10:07 avatar
Janyjany ,vlastne mas pravdu spatne spolocenske zriadenia nutia ludí nachadzat pravdu v sebe .Dobre tie ju nachadzaju vonku a posobia na jednotlivca tak,že sa ich pôsobeniu môže vystavit. V demonkracii sa usiluje o to aby si sa vystavil vplyvu zriadenia a to ta nasmeruje.Je ti jasne kde skoncís na ulici obratý uplne o vsetko-ani cest ti nezostane .Preto je to zriadenie,ktore je plne seliem.Akonahle sa mu otvorís hned ta olupia a okradnu.Lenze toto nie je zname kazdemu a hlavne ludia po pade komunizmu dostali vaznu lekciu ,pretože museli velmi rýchlo príst nato ze je nutne zmenit orientaciu svojho vlastneho Ja. Ved dodnes tu plachtia spolocnosti typu rychlych poziciek,ktoré su schopne ta v priebehu dvoch rokov za nimi smiesnu sumu obrat aj o dom. A toto stat toleruje. Takže si nenahovaraj veci o tom ze je tento system dobry ,Je totalne spatný ,vadný ,a je treba ho znicit a nahradit inym.Kedze iny znamy nie je ,tak jediné co sa da robit je budovat vlastny pancier egoizmu a vo svojom vnutri sa hrat na slobodnu bytost.
Súhlasí Boris


3.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 10:12 avatar
Ranexil dnes ešte je veľmi silný egoizmus. Preto je pochopiteľné, že sa v slobodnej spoločnosti prejavuje v negatívnych formách.


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 3. 2009, 10:17 avatar
Vies ,jany ak mi dokažes objasnit ,prečo pán duchov Siva bol Krisnom nazvany ako jeho ego tak to cele chapes . Ty si mozno obratene myslís na ego ze je nie ego .


5.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 10:21 avatar
Ranexil zjednodušene egoista je ten, kto sa nerozpakuje získať niečo na úkor niekoho iného.


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 3. 2009, 10:34 avatar
Zle .Duchovne je toto iba demonickost. (vlastne aj ludsky)Aj demonska osoba ma svoje ego,ale i expanziu -nato treba pamatat.Takže si musíme priznat ,že nespravne nazyvame mnohe skutocnosti.SIva trebars je priaznivý, ale ničí -co vsak prinasa priazen,sprevadzaju ho duchovia ,ktorým vladne(aj rozni pekelný) Ale jednou vecou zostava to,že ked on ako osobnost vidí ´, že si dostatocne ponízený,alebo nachadza v tebe to zlato,ktoré je prirodzenostou teba sameho tak ti kludne pozehna na t vojej ceste dalej. Je mnoho odtienov a mozností ,ako sa orientovat v týchto roznych vplyvoch,ale pausalne ani ego nie je tým istym egom u teba u mna , u boha ,diabla atd. Ide o vlastnu podstatu nas samych a ta naozaj može mat velmi rozdielne ego.Takze pre niekoho je prospesne objavit svoje ego a pre niekoho je to len objavenie pekla v sebe samom .A na zaklade toho by mala rozumna ludska bytost jednat -teda kazdopadne sa snazit íst cestou dobra, aj ked by bola jeho uloha nicit ,pretože je spravne obcas niečo zburat, aby vyrastlo cosi nove. 


9.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 10:58 avatar
Ranexil hovorím o egoizme v bežnom živote, ktorý tu žijeme.


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 3. 2009, 11:13 avatar
Janyjany mozno si ma nespravne pochopil.Ludska bytost je fakt niečo ine -ide o duchovne bytie a princípy.Lud. bytost je panom vsetkeho tvorstva -aj demonov.Toto telo,že ma podobu ludsku ,nevypoveda o tom ,ci je jeho ego demonicke. Napísane je na obraz Boží ho stvoril a nie cloveka. HO.SMe miestom o ktore sa usiluju vsetky sily a tie nesu svoje egá ktore im vladne .Ak ta ovladne nejaka prísera,kedze sme v svojej prirodzenosti duchovnou entitou .ktora ma JA ,Tak sa deje to ze Ja berie ego votrelca za JA bez ohladu nato ci to je ego zvierata,alebo cloveka. Takze o tomto su prorctva aj Nostradamove-svet je plny ludskych tiel ovladanych zvermi, demonmi atp. Ked uvidís auru spoznas to velmi rýchlo.Taky film trebars ,ako Constantine to nacrtol,(ak si ho teda videl) ako sa v telach ukrýva kde co .Ja to obcas uzriem ,ale od isteho casu si davam pozor,pretože to zaregistruju ze ich vidno.


67.
označiť príspevok

verca61 muž
   29. 3. 2009, 14:26 avatar
egoista je tiez len clovek ale na rozdiel od ostatnych vie zahrat na vase slabe struny.


7.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 10:42 avatar
V tom prípade je demokracia nerealizovateľná. Väčšina ľudí - "samostatná, individuálna, slobodná bytosť s vlastnou dôstojnosťou". To je asi tak reálne, ako komunizmus...


8.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 10:57 avatar
Neprežívajú sa ľudia na západe ako samostatné, nezávislé individuality, ktoré majú svoje práva?


10.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 11:11 avatar
Nevie, či Ti rozumiem v tom "prežívať sa", znamená to zastarať. Máš asi na mysli žiť...
A to ostatné je relatívne. Rozhodujúca je vnútorná sloboda. Samostané, nezávislé individuality... Isto sú takí ľudia. Je ich však málo a nikdy ich nebola nikde väčšina. Ani v časoch, keď bola u nás totalita, nie vždy bolo tých vnútorne slobodných na západe viac. A teraz... Vždy sa našli výnimočné individuality aj na Západe, aj u nás, ale vždy je väčšina ľudí vnútorne neslobodná.


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 3. 2009, 11:14 avatar
Nrbatas -si z nitry ? Ale dalej,suhlasím s tebou, nie vzdy clovek vo svojom vnutri objaví cistu dusu ,ale skor bestiu ,ktorú vyhnat je problem ,natolko ma pod palcom mnohe veci.


14.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 11:32 avatar
Áno, som z Nitry a Nitru milujem, je to moje mesto. Nie veľmi verím na čistú dušu. Nemyslím si, že treba zo seba niečo vyháňať. Podľa mňa treba do seba krásne veci prijímať, a potom tá "beštia" zdúchne sama, alebo sa prispôsobí, ale nech ná čokoľvek "pod palcom", veľa už nezmôže.


13.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 11:26 avatar
Čo znamená prežívať sa? To, že človek vníma sám seba ako samostatnú, slobodnú bytosť, ktorá má svoje práva. Západ pozná ľudské práva na rozdiel napr. od arabských krajín dnes. Pred časom som čítal, že v Anglicku všetky záchody vo väzeniach kvôli moslimom budú obracať tuším na východ. Tak veľmi si cenia individualitu človeka, že toto učinia pre väzňov dokonca cudzincov. U nás by to podľa mňa možné nebolo.


15.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 11:51 avatar
Máš pravdu. Západ pozná a už dávno sa snaží dodržiavať ľudské práva. Je tam možných mnoho takých vecí, ako u nás nie. Ak je však niečo lepšie, ako druhé, neznamená to ešte, že je to úplne dobré. Najmä keď je to len menšie zlo. Oslobodzovanie sa človeka je proces, ktorý v hidtórií prebieha naprieč politickým režimom a módnym trendom. Proces je to nekonečný a nevedie len jedným smerom.
To, že sú si ľudia vedomí toho, čo môžu a že sú schopní urobiť čokoľvek, nemusí znamenať slobodu. Môže to byť aj zúfalstvo. Sloboda znamená aj vodomie si zodpovednosti. Sloboda je poznanie nevyhnutnosti (myslím, že to napísal Fichte).
Rozhodujúca je však vnútorná sloboda. A pozitívna. Zdá sa mi, že príliš zdôrazňuješ tú negatívnu slobodu - tzv. slobodu od (niečoho). Tou pozitívnou slobodou je však sloboda k (niečomu). Písal o tom Erich Fromm.
Tak či tak, myslím si, že sloboda je len vo vnútri človeka. Sám si písal v téme "Socializmus" o tom, ako k nemu napr. Angličania nie sú náchylní. Som presvedčený, že si mal na mysli vnútornú slobodu. Vnútorne neslobodný človek nedokáže tú vonkajšiu využiť. A vnútorne slobodný aj v neslobode nejako prežije (napr. Dominik Tatarka).


18.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 12:20 avatar
Nehovorím, že na západe je všetko dobré. Skutočná sloboda je samozrejme vnútorná. Individuality sú si aj vedomé svojej zodpovednosti. U nás politici ak aj urobia chybu, dobrovoľne neopustia stoličku. Na západe je bežné, že odstúpia sami. Aj to hovorí o tom, že na Slovensku táto duševná zložka samostatného ja nie je tak rozvinutá ako v západných krajinách.


19.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 12:42 avatar
Nie som si istý, či ide o rozvinutosť "duševnej zložky samostatného ja", alebo len rozvinutosť systému - bontón, regulácia tlaku verejnej mienky... A okrem toho nie som si istý, či to stačí...


23.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 13:05 avatar
nrbatas ak by to bolo ako tvrdíš, že najskôr je systém a až potom na základe neho sa formuje duša človeka, tak by stačilo importovať demokraciu do arabských krajín a ona by ich zmenila. Prečo to ale nefunguje? Nie preto lebo najskôr musí väčšina obyvateľov krajiny prijať určité hodnoty a až potom je možné na týchto vnútorných hodnotách budovať vonkajšiu spoločnosť?


20.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 3. 2009, 12:43 avatar
,,jany nemusíme chodiť ďaleko, stačí do susedného Česka   Snemovňa vyslovila nedôveru k Topolankovej vláde, podľa ich zákona predsada vlády - Topolánek podal demisiu celej českej vlády. Do predčastných volieb bude uradnícka vláda.  

,, nrbatas tomu ja hovorím - vyspelešia demokracia, ako na Slovensku. Pýtam sa, prečo ? Však nie tak dávno boli sme spoločná rupublika  


22.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 12:59 avatar
Ani v spoločnej republike sme neboli rovnakí. V Čechách sa za prevej republiky zakonvenovali nejaké demokratické hodnoty. Vojna - iné v Čechách, iné na Slovensku. Po vojne - výsledky volieb v r. 1946 - všetko malo svoj dôvod. Na Slovenku sa zakonvenoval socializmus, v Čechách až tak nie. Nikdy sme neboli rovnakí. A výsledky volieb v r. 1992 znamenali úplne odlišný vývoj tam a tu...
Áno Mojka, v tom, o čom hovoríš, máš pravdu - vyspelejšia demokracia. Ale nie je to všetko. Demokracia znamená omnoho viac...


24.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 13:11 avatar
Nedostali sa v Čechách po revolúcii komunisti do parlamentu? U nás zatiaľ ešte v žiadnych voľbách nedostali komunisti toľko hlasov, aby sa dostali do parlamentu. Ale je fakt, že česi sú slobodomyselnejší.


27.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 13:25 avatar
Neviem, či KSS nepovažuješ za komunistov, ale v roku 2002 sa do parlamentu dostali. Všade je dosť komunistov. Či sa dostanú do parlamentu, nezávisí od slobodomyseľnosti národa, ale od súdržnosti komunistov a ich schopnosti nájsť si vhodných lídrov.
Súhlasí janyjany


28.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 13:34 avatar
Máš pravdu aj u nás sa v r. 2002 dostala KS do parlamentu. Komunisti môžu byť súdržní ako chcú. V Anglicku by KS nemala šancu, pretože sú duševne iní ako slováci. Majú rozvinutú duševnú zložku, ktorú mnohí slováci rozvinú až v budúcnosti.


32.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 13:48 avatar
V niečom áno, v niečom nie. V niečom sú zdegenerovanejší ako Slováci, ktorí ich budú nasledovať. Nie je všetko len politický systém. A zakonvenovanosť politického systému a schopnosť v ňom existovať ešte nemusí znamenať prijatie a vyznávanie jeho hodnôt. Daj jednoročné slovenské dieťa do anglickej rodiny... Prijme hodnoty?
Väčšina politický systém, v ktorom žije, považuje za samozrejmosť. V novembri 1989 sa všetci chceli mať lepšie, ale každému išlo o iné. Len niektorí mysleli na hodnoty.
Skús žiť aspoň dva mesiace v Anglicku a zistíš, že tam tak žijú, lebo sa tam narodili a inak si to ani nevedia predstaviť. A skús s nimi hovoriť o hodnotách...
S hodnotami je to dnes kríza. Ešte väčšia, ako tá finančná (tie krízy spolu asi súvisia). Tá kríza je všade. Ale na Západe sa začala prejavovať skôr.


35.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 13:52 avatar
Politický systém považujem za zrkadlo vedomia väčšiny obyvateľov danej krajiny. Budem sa opakovať. Ak je najskôr systém a až potom na základe neho sa formuje duša človeka, tak by stačilo importovať demokraciu do arabských krajín a ona by ich zmenila. Prečo to ale nefunguje?


38.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 14:06 avatar
Asi preto, lebo niektorí z nich vyznávajú iné hodnoty. A u ďalších sa doterajší systém zakonvenoval. A demokracia je niečo úplne iné, je to protiklad toho ich systému. Export demokracie by bol úspešnejší, ak by boli nespokojní s dovtedajším systémom a povstali by proti nemu. Ale tiež by to nestačilo na nastolenie demokracie západného typu.
Okrem toho, netvrdím, že najskôr je systém a až potom na základe neho sa formuje duša človeka. Je to samozreme aj naopak a funguje to zároveň. Pôsobí tam však omnoho viac faktorov a veľmi zložito (história, kultúra, médiá, legislatíva, štruktúra obyvateľstva podľa etník, národností, vzdelania, náboženského vyznania, štruktúra priemyslu... a mnoho iných vecí. Potom proces demokratizácie - spôsob, doba, poradie opatrení (zmien), spôsob komunikácie...). Preto to všade prebieha inak a j výsledok je všade iný.


40.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 14:17 avatar
Ak veľa obyvateľov určitej krajiny odmieta demokratické hodnoty, tak nie je možné v tejto krajine ju uskutočniť. V tom sa zhodneme. Ak by boli nespokojní, tak by to znamenalo, že sa vnútorne zmenili a prijali iné hodnoty. Kultúra atď. je tiež len zrkadlom vedomia väčšiny.


41.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 14:31 avatar
Len stále nepoužívaj slovo "hodnoty". Veď je to rúhanie. Nespokojnosť neznamená prijatie iných hodnôt a spokojnosť neznamená hodnotnosť. Je kríza hodnôt, už niekoľko desaťročí. Komunisti hovorili o zahnívajúcom kapitalizme. Ten ich totalitarizmus zhnil rýchlejšie, to však neznamená, že s tým zahnívajúcim kapitalizmom nemali pravdu.
Kríza sa stále viac prehlbuje a hodnoty sa strácajú. Živé hodnoty môžu byť len v ľuďoch. A ľudia...
Takže demokracia sa ľahko môže zmeniť na niečo iné. Ale sleduj všetky stránky života a spoločnosti...


46.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 14:50 avatar
V téme o význame zjednotenej Európy hovorím o zjednocovaní Európy ako procese civilizačnom so zásadným vplyvom na celý chod dejín sveta. 1, Európa musí byť vládkyňou svojho osudu. 2, Európa, kolíska demokracie, sa musí stať aj jej
strážkyňou. 3, Európa sa musí znovu stať vodkyňou humanizmu. 4, Zjednotená Európa je predzvesťou všeobecnej solidarity v budúcnosti. Tieto 4 tézy sformuloval francúzsky minister Robert Schuman, ktorého môžeme nazvať otcom Európy a sú základom podstaty a zmyslu existencie a fungovania EÚ. V dnešnej dobe je zvlášť dôležité zachovať správne európske hodnoty, ktoré sú dnes veľmi silno ohrozované zo strany materializmu USA a extázy, úteku do ilúzie východu viac ako inokedy. Ani egoistická Amerika a ani v materiálnej chudobe, fanatizme a ilúziách sa utápajúci kolektivistický východ, nemôže ponúknuť svetu perspektívu ďalšieho vývoja. Úlohou Európy je pôsobiť ako stabilizujúci prvok vo svete.


49.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 15:02 avatar
Mojka vies co znamena slovo Europa???Ak sa nemilim bola to akasi anticka bohyna...Takze na jej zakladoch mozeme postavit vsetko ci skor na jej hlavu postavit vsetko???


50.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 15:09 avatar
Podľa povesti Zeus v podobe Býka uniesol fénickú princeznú Európu z Ázie do Európy, vplával s ňou do mora a vyplával na ostrove Kréta, kde Diovi porodila syna Mínoa, zakladateľa mínojskej civilizácie. Prečo z Ázie do Európy? Pretože v minulosti sa všetok predvoj kultúry odohrával v Ázii - Indii, Perzii, Mezopotámii a Egypte. Kultúrne impulzy sa do Európy presunuli až neskôr.


52.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 17:04 avatar
Mojka prepac mi pretoze to o tej Europe napisal Janyjany.Janyjany dobre si mi dal ,napis este volaco !


53.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 17:41 avatar
Janyjany napis mi co pre teba znamena slovo Europan ...Ide tu o nejaky narod ,skupinu ludi alebo je to druh nejakeho dobytka???


30.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 3. 2009, 13:45 avatar
,,nerovnosť s Čechmi vytvorili sme sami. V Čechách zvíťazili socani a komunisti na Slovensko kreťanstvo. Kreťanstvo je hlboko zakorenené medzi Slovákmi. Zober si len nrbatas, Zákom o Výhrade svedomia. Nás Vatikán tlači cez KDH o jeho prijatia v Čechách sa tomu smejú  


34.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 13:52 avatar
No veď áno. Mne je na Čechoch sympatický ten euroskepticizmus, ale ten tiež nie je zárukou...


37.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 3. 2009, 14:05 avatar
,,nrbatas záruku máš iba v smrti, zbytok je všetko v ľudoch. Nie som závistlivá, ale ver mi, že niekedy Čechom závidím. Uplatňujú všetký páky demokracie " postkomunistických krajin " ako sú štrajky, demoštrácie a petície. V tomto sme ešte ďaleko od Čechov. Pozri sa, neboja sa pádu vlády, aj keď budú predsedať EU. U nás po každých voľbách iné nasmerovanie. Kto si to odrtpí ? Nemusím ti povedať, že my ľud, ale tak nám treba, keď nedokážeme zosadiť vládu, ktorá ľudu nesluži  


39.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 14:15 avatar
Mojka, ver mi, nikde to nie je ideálne. Človek si musí urobiť všetko sám v sebe. A vláda. Slúžiť má komu: Tebe?, Mne?, Kaiesovi?, Janyjanymu? Kto si myslí, že mu slúži, tomu slúži. Aká vláda je ideálna? Vedela by si zostaviť lepšiu? Možno, ale načo by to bolo, keby sa hneď rozpadla? Hociaká vláda je lepšia, ako nijaká vláda. Tak je to nastavené.
Neber si to tak a venuj sa sama sebe a všetko bude OK. Ver mi. Mám to vyskúšané.


16.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 12:02 avatar
Nrbatas povedz mi nieco pekne o slobode ducha ak vies...Mne sa zda ze by som ju nestratil ani keby ma zabetonovali do zakladu domu.


17.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 12:09 avatar
Prečo ja? Ja bojujem o tú svoju, a tiež netvrdím, že ju mám, ani že som vnútorne slobodný. Len sa snažím. Každý deň. Prečítaj si niečo a budeš mať viac...


21.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 12:56 avatar
Preco ty?!Lebo mi pripadas ako niekto co ma aspom za hrst zdraveho rozumu!A co si mam precitat a to mi pomoze vytvorit slobodu ducha? Podla mna bud ju mas ,citis alebo nie...A neviem vobec k comu by mal byt moj duch priputany...


25.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 13:15 avatar
Nie je, že buď ju mám, alebo nie. Asi nikto nie je úplne neslobodný ani úplne slobodný. A nie každý potrebuje (unesie) rovnaké "množstvo" slobody.
A prečítaj si:
Ian McDonald - Revolúcia v hlave
Erich Fromm - Mať alebo byť, Útek zo slobody
Hermann Hesse - Demian, Stepný vlk, Siddhárta - indická báseň, Knulp, Gertrúda...
George Orwell - 1984, Zvieracia farma
Anatolij Vinogradov - Odsúdenie Paganiniho
alebo čokoľvek značkové (Hemingway, Dostojevskij, Tolstoj, Tatarka, Remarque...) A vypočuj si nejakú klasiku (Bach, Musorgskij...) alebo sixties (The Beatles, Elmer Gantry's Velvet Opera, Bob Dylan, July...)... a čo ja viem čo. Vo všeličom nájdeš nejaké odrazy slobody, v tom, čo som vymenoval, je to však koncentrovanejšie.


26.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 13:24 avatar
No super ...ak by som si mal vybrat tak toho Bacha si prosim.Takze este raz ...k comu je moj duch priviazany???K mojmu ubohemu telicku a ako, nejakym lanom???


29.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 13:36 avatar
Veľa nevyberaj, ber všetko. Ak je duch k niečomu pripútaný, tak k svojim zvykom. S tými bojuj. Preto nevyberaj. Ale ak uspokojiť chuť, tak si Bacha stiahni (zenekucko.ucoz.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a potom bojuj so zvykmi a zmenia (rozšíria) sa aj chute.


31.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 13:47 avatar
Diky za tipa ci skor za tu adresu ale dnes sa na bacha necitim zase by som mislel na moju milu ktora mi zakazala za nou chodit..Momentalne pocuvam 13.stoleti a zavrsim to nejakou Sepulturou.


33.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 13:50 avatar
Ako myslíš. Sepultura je fajn.


36.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 14:00 avatar
Pri tej Sepulture si vytlcem mozek s hlavy ven .ak nejaky mam ale to si zistim hned.Len aby ma nezacala srat aj ta prazdnota v mojej hlave.Inak ti poviem ze ja nebojujem zo svojimi zvykmi ale s celym svetom...


42.
označiť príspevok

nrbatas muž
   28. 3. 2009, 14:32 avatar
Kto asi zvíťazí?


43.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 14:44 avatar
Je to vo hviezdach...


44.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 3. 2009, 14:45 avatar
Ale v ľuďoch. 


47.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 14:51 avatar
hviezdy sú zrkadlom toho, čo je v ľuďoch


51.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 3. 2009, 16:54 avatar
Jany jany ,toto je jedina pravda.


45.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 14:49 avatar
Chcel si napisat alebo v ludoch...inak sme sa nepochopili


48.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 14:57 avatar
Mier medzi nami...a pokoj ludom dobrej vole.To ma tak napadlo ,mate nieco proti


54.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 3. 2009, 18:06 avatar
Janyjany ako mozes hovorit o demokracii v systeme, ktory je pod kontrolou mensiny ?
Clovek, ktory si uvedomi svoju slobodu, by si musel zaroven uvedomit aj zodpovednost, ktora je so slobodou a dostojnostou uzko spata. Ked si uvedomi svoju zdpovednost, tak zisti, ze nieje az taky slobodny ! a musi svoje spravanie podriadovat spolocnej prosperite ak chce byt skutocne zodpovedny a dostojny.
System uplnej slobody je iluzia, ktorou laka kapital ovecky do svojej priehrady...
Koniec koncov... nemyslim si, ze prave sloboda je to co by cloveka malo urobit konecne spokojnym. Ved vsade okolo nas je bezne vidiet ze ludia sa dobrovolne vzdavaju svojej slobody pre ine vyhody  


55.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 20:35 avatar
Boris v demokracii sú nastavené možnosti slobodnej, samostatnej aktivity. V socíku všetko riadil štát. I kultúru, umenie. Nič nebolo slobodné.


56.
označiť príspevok

harrybka žena
   28. 3. 2009, 20:37 avatar
Aj mne to tak trocha bolo podávane.


68.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 3. 2009, 22:08 avatar
janyjany ano su, ale su obmedzene a tiez dost zvratene. ESte raz si precitaj co som napisal. Chces slobodu pre ludi ? absolutnu slobodu ? slobodu s obmedzeniami ? ale potom to uz nieje sloboda. A ak absolutnu slobodu, tak si pis, ze by z toho po kratkom case bolo peklo na zemi.


69.
označiť príspevok

janyjany
   30. 3. 2009, 19:19 avatar
Boris je podľa mňa správne, aby sa mohli ľudia sami rozhodovať čo áno a čo nie. Čo si predstavuješ pod absolútnou slobodou? I to, že ktokoľvek môže kohokoľvek zabiť a spoločnosť to má tolerovať?


57.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 20:45 avatar
Ak sa mozem vyjadrit...Vsetko riadil stat !Dufam ze si sa mohol aspom pohodlne a slobodne vysrat.A ak ty kulturoumelci boli plateny statom tak stat mohol od nich pozadovat istu tvorbu.


58.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 20:50 avatar
Štát mal pod kontrolou všetky veci verejné. I umenie. Slobodná tvorba neexistovala.
Súhlasí Natalia


60.
označiť príspevok

harrybka žena
   28. 3. 2009, 20:52 avatar
A čo existovalo?


64.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 20:58 avatar
harrybka existovala socialistická tvorba


59.
označiť príspevok

Natalia žena
   28. 3. 2009, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

harrybka žena
   28. 3. 2009, 20:52 avatar
Ale nie všetkých.Aspoň dúfam.


63.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 20:57 avatar
Natalia všetky médiá neovláda jedna strana ako to bolo za socíku.


65.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 21:01 avatar
Media ovladaju sami koko...


66.
označiť príspevok

janyjany
   28. 3. 2009, 21:02 avatar
máš nejaké problémy?


62.
označiť príspevok

PEt-erre
   28. 3. 2009, 20:55 avatar
Umelec uz len tym ze dycha vytvara umenie...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:41,  Treba sa otvoriť. Veľmi nie. Budík mám v mobile.
dnes, 10:40,  A už aj hladná som, idem raňajkovať. Pred jedenástou, a veďkaa, čo by som nemohla! ;P
dnes, 10:38,  To potom nie je legitimna prezidentka ani Zuzanka zo smetiska.
dnes, 10:37,  A niekoho neprebudí ani temný príbeh, či budík v mobile, joj, ja som nikdy nemala taký ten...
dnes, 10:37,  To kto povedal ze Lukasenko nie je legitimnym prezidentom snad nie ozraty Juncler co chodi na...
dnes, 10:36,  V terajšom systéme, ktorí si elity nastavili
dnes, 10:35,  Tak to štandardne funguje. Pri ďalších voľbách ľudia vyhodnotia tie 4 roky.
dnes, 10:34,  P/o voľbách vlády neveľmi zaujíma čo chcú ľudia, 4 roky majú možnosť bačovať :)
dnes, 10:33,  ninka za rozprávkovými dejmi sú skryté duchovné zážitky, preto majú moc prebúdzať.
dnes, 10:28,  Ňo, hokejis, ja plyniem v rozprávke, to zrejme preto. A ono sa hovorí, že rozprávky nemajú...
dnes, 10:28,  To nie je od teba pekné, takto útočiť na druhého, vieš? *06
dnes, 10:27,  Ale omyl tam možno vznikol nesprávnym prekladom nejakého textu z bieloruštiny . Po...
dnes, 10:26,  To nie je zvykom. Také otázky sa kladú až pred ďalšími voľbami, v rámci predvolebného...
dnes, 10:26,  Rytmus - AKM (OFFICIAL CLIP)
dnes, 10:26,  ninke sa žije krásne, preto rada píše básne :)
dnes, 10:25,  a že dnes môj hotový spánkový rekord dneska! živôtik je nádherný, priatelia...
dnes, 10:25,  Pýtali sa ľudí, či chcú na úkor zvýšenia minimálnej mzdy radšej podporiť bieloruskú...
dnes, 10:23,  To záleží od toho, čo si prajú ľudia, ktorí volili strany, z ktorých vzišla :)
dnes, 10:23,  Sme ľudia omylní :)
dnes, 10:23,  máriju belavú, jaká hrubica, ale tvárte sa, prosím, že ju nevidíme! ;D
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(165 914 bytes in 0,374 seconds)