Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

DEMMOKRACIA NIE JE PRE VäČŠINU ĽUdí, ALE PRE VäČŠinu KAPITÁLU-

40
reakcií
627
prečítaní
Tému 4. júna 2019, 08:09 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 08:09 avatar
Myslíte , že je to inakšie? Tak skúsme nájsť pre a proti tomu fakty.


6.
označiť príspevok

kesha1
   4. 6. 2019, 12:04 avatar
Za komunizmu bol kapitál v rukách robotníckej triedy.
No a podľa toho , ako to komunizmus dobačoval , ukázalo sa, že to bolo na hovno.


2.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 08:13 avatar
V čom spočíva moc kapitálu a v čom je moc ľudí? Teda hovorme o demokracii. Skúsme si pohovoriť o tom, kto má navrch.


9.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 17:49 avatar
Kapitál sú len papieriky
Súhlasí havran


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2019, 22:49 avatar
9,....a veľká, nafúknutá bublina. Pred chvíľou šiel dokument na TV o krachu na burze , /Wall street,1929/
Veľmi zaujímavé, hlavne tie citácie na adresu kapitalistov, bankárov. Citujem: "Nehovorte mojej mame, že som bankárom, ona si myslí ,že som pianista v bordeli". Vtedy sa to vtipne ,sarkasticky o nich rozprávalo , a tiež rôzne iné vtipy, narážky,....hlavne na ich chamtivosť.


3.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 08:15 avatar
Na úvod by som povedal, že sú dve formy demokracie a to kapitálu a spoločnosti , ale zároveň stoja proti sebe.


4.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 08:22 avatar
Chaos pojmov a prečo?
Komentár Eda Chmelára: O slniečkároch, temnôtkároch a politickej negramotnosti
Eduard Chmelár04/06/2019
Neviem, čo sa to v posledných rokoch stalo s našou schopnosťou správne pomenovať ideologické smery a politické hodnoty. Verejný priestor sa zaplnil pojmami, s ktorými sa nedá zmysluplne polemizovať, lebo nemajú nijakú hodnotu. Slovo „slniečkár“ vzniklo ako nadávka pre naivných idealistov odtrhnutých od reality. Potiaľto by to bol neškodný politický folklór, akým bol napríklad výraz „pravdoláskar“ používaný skôr v českom prostredí, keby tento pojem neprešiel do slovníka politikov a dokonca aj politických analytikov. V tejto sfére sa totiž začal používať na všetkých, ktorým záleží na ochrane ľudských práv a prírody, ktorí vystupujú voči prejavom neznášanlivosti, rasizmu a fašizmu, ktorí stoja na strane slabších a utláčaných. Ak sa však pokrytci hádžu do jedného vreca s idealistami, čo je mravným imperatívom tých druhých? Ak je ľudskosť predmetom výsmechu, čo je jej alternatívou? Postačí, keď odporcov slniečkárov nazveme temnôtkári? Svet je zložitejší, než aby sa dal vysvetľovať a analyzovať nadávkami. A realite nikdy neporozumieme cez nadávky, odsudky a nálepky.

Ešte nebezpečnejší je posun vo význame politických ideológií, ktoré sa začali používať absolútne nekompetentným spôsobom. Chápem, keď Richard Sulík účelovo nazýva predstaviteľov Progresívneho Slovenska ľavičiarmi, lebo s nimi bojuje o toho istého liberálneho voliča a chce mu dať signál, že progresívci sú niekde inde. Ale čo si mám myslieť o tom, keď politický analytik Ján Beránek nazve Bratislavu „ľavicovým čudom“, keď docent politológie a dekan (!!!) Radoslav Štefančík považuje PS za ľavicovú stranu a nedokáže rozlišovať medzi Kotlebom, Harabinom a Chmelárom? Čo je ľavicové na učebnicovom ekonomickom neoliberálovi Michalovi Trubanovi alebo na Zuzane Čaputovej, ktorá volila najprv OKS a neskôr Most? Čo sú toto za nezmysly?

Už veľakrát som upozorňoval, že v našom prostredí sa dlhodobo šialené nápady označujú za pravicové, pravicové za liberálne, liberálne za ľavicové a ľavicové za šialené. Tento posun bol spôsobený hegemóniou neoliberálnej ideológie, ktorá sa skončila po globálnej finančnej kríze roku 2008, takže sa môže zdať, že pravica sa dnes správa tak ako pred dvadsiatimi rokmi ľavica, hoci došlo len k návratu do normálu z pôvodného hodnotového vychýlenia. Dnes je moderné hovoriť, že na pravici a ľavici nezáleží, hoci je to v tom lepšom prípade nedorozumenie, v tom horšom podvod. Ideologické pohľady sú nepopulárne, preto sú v komunikácii nahrádzané akýmsi falošným pragmatizmom. V skutočnosti sa rozdiely medzi pravicou a ľavicou ešte viac prehĺbili, no na druhej strane sa rozšíril počet identít, s ktorými sa vo svojom živote stotožňujeme, o environmentálne, kultúrne a iné rozlišovacie kritériá, ktoré sa dajú kombinovať pomerne divokým spôsobom. Avšak to, že sa odmietate identifikovať ako pravičiar či ľavičiar, neznamená, že vás nemožno ideologicky charakterizovať. V skutočnosti sú všetky vaše každodenné rozhodnutia ideologické, vaše postoje, preferencie, názory, to všetko vás hodnotovo formuje, to všetko utvára váš pohľad na svet a podľa toho aj konáte. Popierať tieto rozdiely je pre demokraciu veľmi nebezpečné, lebo to znamená vzdať sa vlastných skupinových záujmov, prestať hrať vlastnú hru a prijať pravidlá niekoho iného. Ideológie by vás, samozrejme, nemali pohltiť, inak sa z vás stanú fanatici, ale vždy by mali byť hodnotovým východiskom vášho správania a vašich činov.

Súčasná slovenská spoločnosť je však politicky negramotná. Len zhruba desať percent obyvateľov chápe význam jednotlivých ideológií a rozdiel medzi konzervatívcami, liberálmi, socialistami či zelenými. Zvyšok je možné doslova a dopísmena opiť rožkom. Demokracia bez politického vzdelávania nie je možná. Mali by sme začať niekde tu, pri kurzoch „sociálnej sebaobrany“, ak chceme vyviesť spoločnosť z jej hodnotového chaosu.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2019, 08:33 avatar
Splietaš 2 veci, hrušky a jablká. Ovocie sú ľudia, a ľudia sa raz [hrušky] zúčastňujú slobodných a tajných volieb, a druhý raz [jablká] môžu byť voliči ovplyvnení výraznou politickou kampaňou. Ty pre to používaš slovo kapitál. Lenže kapitál sa na politickú súťaž nepoužíva, ale nadbytok zo zisku. A neplatí to pre všetky strany. Firmy zarobia pri podnikaní, a zo zisku [to je ten kapitál] ak si môžu dovoliť uvoľniť nejakú časť peňazí, tak ju investujú do politickej kampane. Skús byť aspoň raz konkrétny, a ukázať, ako je financovaná kapitálom Komunistická strana Slovenska alebo strana VZDOR – strana práce. Opýtaj sa ich, odkiaľ majú peniaze na to, aby mohli kandidovať, aby sa mohli uchádzať o voličské hlasy.

A teraz späť k tej demokracii. Keby na Slovensku 80 % voličov volilo KSS alebo VZDOR, tak potom by komunisti prišli k poriadnemu balíku zo štátneho rozpočtu, čiže z peňazí daňových poplatníkov. Tým ti dokazujem, že na politiku v demokracii nepotrebuješ kapitál, ale voličov. Mňa nezaujímajú výhovorky, že prečo tých komunistov občania nevolia. Je trápne neustále sa vyhovárať na veľké reklamné kampane politikov, ktorí už napríklad zarobili vlastnou hlavou peniaze ako Robert Fico. Odkiaľ vtedy nabral toľko veľa peňazí? Vlastnou hlavou. Čiže nie ako podnikateľ, nie ako kapitalista, nie ako nadnárodná firma, ale vlastnou hlavou. Mnohé súvislosti ti unikajú. Nie si účastník v politike. Si len pozorovateľ, a preto máš málo osobných skúseností. V demokracii platí zásada väčšiny. Keby väčšina volila inak, nie tak, ako doteraz volila, tak by sme mali inú politickú scénu. Mne je jasné, že kapitalistom ide o zisk, o ten kapitál, a medzi sebou konkurujú. Preto sú rôzne politické prúdy. Liberálne, konzervatívne, extrémistické, národné, sociálne, s témou zelených, fašistické alebo komunistické. A tieto súťažia o priazeň voličov. A voliči v demokratických voľbách rozhodujú. Keby dali viac hlasov Šefčovičovi, bol by teraz on prezidentom, ale voliči rozhodli počtom hlasov inak, dali viac hlasov Čaputovej, o tom je demokracia. Nie o kapitále. Netreba si to pliesť.


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 6. 2019, 12:04 avatar
si to vytapetoval šušnožrut bludom


10.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 18:00 avatar
Osvietený- no čo môj? Čo si chcel vybľabotať . Bludár si predsa ty a za brata ťa nechcem. Nemal by som pokojný spánok. Z teba nič múdre sa nigdy nevyvalí, len samý hnoj. Je zábavné ako sa nadúvaš ako moriak na slepačiom dvore. Privri tú papuľu plnú zlá a nenávisti.


8.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 13:30 avatar
Samozrejme Kesha1, Lemy a Osvietený- kopa zaplatených drístov. Takže treba ľudí zbedačovať aj ďalej. Netvrdím, že myšlienky o komunizme , ktoré sa nikdy nedostali do praxe bola jediná správna cesta. No asi sa rysujú nové možnosti ako budovať spravodlivejšiu spoločnosť. Pozri sa na severánov. Začni už myslieť a nie len štekať a frkať jedovatú slinu. Hovorím, ti už dávno, že v čase socializmu sa hlásili ľudia ku komunizmu zo samozrejmých dôvodov. Aj mňa vtedy hnevalo rozhodovanie od stola KSČ. Možno ľudia musia prejsť svoju krížovú cestu, no toto čo vy tu predvádzate je hnus najvyššieho rádu. Asi máte dôvod mať nos zapichnutý do riti kapitálu. Skúste však rozmýšľať o tom, či to čo tu predvádza meinstrím s kapitalistickoiu oligarchiou je to "najlepšie!?" Rád by som od vás počul niečo konštruktívne a normálne , nie tie vaše hlúpe jedovaté sliny.


11.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 21:21 avatar
Osvietený Ty nechápeš v čom je rozdiel medzi demmokraciou spoločnosti a demokraciou kapitálu? Že sa pýtam však?
Kesha1 hovorí, že to socializmus viedol Nahovno. Súhlas , lebo málo drbal takých škodcov , ako si ty. A je jedno či sedeli niekde v podzemí kostolov, alebo na straníckych schôdzach komunistov. Rozumieš tomu čo ti hovorím? Socializmus položili práve takíto farizejskí škodcovia a tu sa ukazala slabosť socializmu. Len si pozri ako demokratický sa kapitál všade vo svete poráta so svojími odporcami. Za 70 rokov v mene ochrany svätého práva kapitálu , tento viedol takmer 160 vojen. Len si spomeň na krvavé počiny pre ochranu kapitálu. Vietnam, Grécko, Chile, Afrika takmer celá, arabské krajiny dodnes, južná Amerika. Vlastne vždy to boli Amíci,Francúzi, Briti. Tak už ma neser s tými tvojíémi mokrými kecami, debilko.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2019, 21:24 avatar
Havran, už tu prestaň zo seba robiť idiota v táraní o akomsi demokratickom kapitalizme.  

Máš v tej dutine nad krkom poriadny prievan. 

Pýtaš sa z hlúposti. Demokracia je jedna vec, a kapitalizmus druhá. Nemiešaj to dohromady, lebo z teba vychádzajú potom len bludy.


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2019, 21:26 avatar
Demokracia je spôsob politiky, keď sa do úvahy berú názory väčšiny. Napríklad vo voľbách väčšiny zúčastnených voličov.

A kapitalizmus je spôsob podnikania. ide o trh. A kapitalisti sa môžu svojimi nástrojmi snažiť ovplyvniť voličov tak, aby volili v ich prospech. Ale to tvoj mizerný poškodený mozoček nepochopí.


14.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 6. 2019, 21:28 avatar
A kokotizmus je potom čo ?     


15.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 21:35 avatar
To je miňo sviňove vyjadrovanie
Súhlasí Scarletta


16.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 6. 2019, 21:36 avatar
Je to bežné vyjadrovanie dospelého vyrovnaného človeka bez stresov a zábran.  


17.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 21:37 avatar
Z kokota len kokotizmy vychádzajú
Súhlasí Scarletta


18.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   4. 6. 2019, 21:38 avatar
A z Jehovu len píčoviný bohove.  


20.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 21:43 avatar
Zo mňa len perly ducha


19.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 6. 2019, 21:40 avatar
17. dnes máš vynimočne pravdu .


21.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 21:44 avatar
Jéééj, skajka ma pochválila

Nebudeš chorá?


22.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 6. 2019, 21:52 avatar
21. to z lasky k tebe som nemocná, záčinajunmi zlyhávat orgâny


23.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 21:54 avatar
To nie z lásky

To karma ťa dostihla za to že si harpia


24.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 6. 2019, 21:56 avatar
23. z lasky k tebe


25.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 22:02 avatar
Ešte že sa máš na koho vyhovoriť


26.
označiť príspevok

0svietený muž
   4. 6. 2019, 22:03 avatar


27.
označiť príspevok

Jehova
   4. 6. 2019, 22:05 avatar
Nechcem nič vravieť ale prorokoval som, že zdochne


40.
označiť príspevok

Scarletta žena
   5. 6. 2019, 02:16 avatar
27. vypneme ti Df a zdechneš


28.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 6. 2019, 22:21 avatar
26. sluchadla mekaju ze power of  


29.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 6. 2019, 22:22 avatar
* off , uz neviem ani anglicky , kurnik


36.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 6. 2019, 22:51 avatar
26. brejchova len otvára chlebáren hahah


30.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 22:37 avatar
Lemmy- somárik, to vážne ideš vysvetľovať čo je demokracia? " A kapitalisti sa môžu svojimi nástrojmi snažiť ovplyvniť voličov tak, aby volili v ich prospech. " To sa ti podarilo, len si vynechal akosi tie nástroje debilko. To máš príklady po celom svete. Ak niekde nešľape demokracia podľa amerického kapitálu tak sa tam dejú zvláštne veci. Tam demokraticky vstúpi kapitál. Diskúsiu o mozočku s tebou taktne vynechám, lebo je už dávno jasné, že pre teba je to veľmi nejasná kategória.


41.
označiť príspevok

havran
   5. 6. 2019, 20:07 avatar
Lemmy- asi nechápeš to čo čítaš. Kapitalizmus sa domáha demokracie rovnako , ako ty debilček. Lenže kapital má na to prachy a nástroje, ktorými rozvracia spoločnosť pomocou takých hajzlov ako si ty. Kapitalistu chápem , no nechápem tých zapredancov, ktorí predajú za dolár i vlastnú mater, sestru, či brata.


31.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 22:40 avatar
A kapitalisti sa môžu svojimi nástrojmi snažiť ovplyvniť voličov tak, aby volili v ich prospech. Prepáč, ale to sa ti tak nádherne podarilo, ale vlastne si sa tomu bránil po celý čas. Skús mi to vyvetliť, začínam sa dobre baviť.


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2019, 22:45 avatar
Komunizmus-kapitalizmus-akýkoľvek ľudský režim=zneužívanie moci, a z toho plynúce problémy!
Vsjo rovno. Neporovnával by som teda ,žiadnu ľudskú vládu, režim, ideológiu! V Božích očiach sú "nedostatočné a odsúdené na zánik"!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


35.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 22:50 avatar
Shagara - A kapitalisti sa môžu svojimi nástrojmi snažiť ovplyvniť voličov tak, aby volili v ich prospech. " a toto prosím ťa dovysvetľuj , lebo asi ja mám malý mozog namiesto veškého a veťký nemám, skrátka toto neviem pochopiť, ibaže, sa pomýlil a nevdojak vyšiel s farbou von 


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2019, 22:55 avatar
35,....si na zlej adrese. Mne zbytočne dávaš takúto otázku, pretože "voľby" a iné huncútstva sú pre mňa irelevantné.
A s tým "mozgom" zrejme niektorí budú aj súhlasiť. Prečo zrazu tá sebareflexia? 
Mám ťa rád, žartujem,....ja verím ,že máš veľkú hlavu a veličazný mozog. 


33.
označiť príspevok

havran
   4. 6. 2019, 22:47 avatar
Lemi dám ti to ešte raz , alebo pár dní , istotne sa na tom všetci pobavia, čo nemajú nasraté namiesto mozgu .   
Urobím ti radosť , aby si sa mohol kochať z tej chujoviny čo si tu dal:
A kapitalisti sa môžu svojimi nástrojmi snažiť ovplyvniť voličov tak, aby volili v ich prospech. "   
Toto je historická ko..nina ale iste ťa za to pochvália tvoji mušketieri, neboj sa, nenechajú ťa v tom a nájdu správnu formulu. 


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2019, 23:04 avatar
Žalm 2:1, 2?
-------------------

Žalmista v úvode tohto žalmu poukazuje na konanie národov a ich vládcov, keď spieva: „Prečo je rozruch medzi národmi a národnostné skupiny stále mrmlú naprázdno?"
Teda, všetky politické plány, diskusie , zámery , ciele sú len "MRMLANÍM NAPRÁZDNO !!!         
Znamená to, že ich zámer je prázdny, čiže márny, nezmyselný a odsúdený na neúspech. Národy nedokážu zabezpečiť na zemi mier a harmóniu,....nedokážu vyriešiť problémy ľudí. Napriek tomu postupujú vo svojich zámeroch tak ďaleko, že sa stavajú proti Božej vláde.

Druhý žalm pokračuje:...... „Ten — ten, ktorý sedí na nebesiach, sa bude smiať; samotnému Jehovovi budú na posmech.“ ?(Žalm 2:4) Boh tak či tak, ďalej pracuje na uskutočnení svojho predsavzatia, akoby títo vládcovia neboli ničím. Ich opovážlivý postoj je mu teda smiešny. Nech sa len vystatujú tým, čo zamýšľajú dosiahnuť! Jehovovi sú na posmech oni aj ich nezmyselný odpor.
Ježiš ako Kráľ bude už čoskoro konať podľa Božieho vyhlásenia:...... „Rozbiješ ich [národy] železným žezlom. Rozbiješ ich na kusy ako hrnčiarsku nádobu.“ — Žalm 2:9.
Má teda význam riešiť politiku? Dokázali rôzne režimy za dobu svojho vládnutia vyriešiť ľudské problémy? Alebo naopak, dané problémy sa stále zväčšujú?


39.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   5. 6. 2019, 00:20 avatar
Nema vyznam bojovat proti tomu co nechceme ma vsak obrovsky vyznam byt za to co chceme a to co nechceme same odpadne
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:56,  Človek https://www.mojabiblia.sk/svatepismo/40/evanjelium-podla-matusa-kapitola-24/
dnes, 11:54,  Jezis tiez hovoril co ja som aj vy ste zazraky ktore konam aj vy budete konat a este vacsie ....
dnes, 11:53,  vyjadruj sa tak aby bolo zjavne, že Ježiš prisiel na tento svet sa obetovať.....to je zaklad.
dnes, 11:51,  Citaj s porozumenim.*21
dnes, 11:46,  Kde to hovoril?
dnes, 11:45,  to chceš povedať že nemal byť zabitý?.....
dnes, 11:45,  Však áno. Boh ho ochraňoval. Až v Gedsemanskej záhrade dal ochranné ruky preč. Ale ako si...
dnes, 11:32,  Bola tu Linda *19 Ahoj Linda, dúfam, že sa máš fajn. Prajem ti všetko dobré *03...
dnes, 11:28,  Jezis hovoril ked pridem nabudúce nebudete ma moct ukrizovat pridem so silou 1.000.000 muzov...
dnes, 11:25,  Celkom pravdepodobne je tu čas konca jednej éry, ale iste nie čas konca sveta. Svet sa dá...
dnes, 11:24,  Ludia v Taliansku hromadne palia vlajky EU a ulicami velkomiest znie Ruska hymna...
dnes, 11:17,  Alebo ked dvihli kamene a cast okrat ho chceli zabit tak ho neukamenovali lebo Boh to nedopustil...
dnes, 11:16,  Myslim ze pri tomto sa mylis. Pises ze Jezis sa vyhybal situaciam aby ho nezabili. Ked ale nie...
dnes, 10:42,  Deviaty rozpor. Ježiš mal na zemi úlohu, ktorú mal splniť. Vedel, že musí byť zabitý a...
dnes, 10:28,  Ôsmy rozpor. Ak je Boh láskavý, milostný a dobrý, to si neodporuje s prejavmi hnevu, trestu...
dnes, 10:21,  9. Príspevok patrí k rozporu č.7
dnes, 10:16,  Neviem, ktorý verš máš na mysli, keď píšeš 1:28. Ktorú knihu myslíš. Ale vo...
dnes, 10:04,  Šiesty rozpor. Boh koná vždy správne a dobre. Je zosobnením dobra. Teda zdanlivo aj keď...
dnes, 10:04,  Posledný 'záblesk' zjavenia 'poslednej pravdy': teraz sme v posledných z posledných z...
dnes, 09:55,  Piaty rozpor. Rim.9:11,13 Boh postupuje nestranné, ako je maximálne možné. V Rímskom však...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(128 133 bytes in 1,228 seconds)