Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Dejiny kresťanstva I.časť..

259
reakcií
2794
prečítaní
Tému 25. júla 2010, 11:14 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2010, 11:14 avatar
Treba zrekapitulovať stručne ÚLOHU, ktorú zohralo náboženstvo v dejinách Európy a aké obete prinieslo ľudstvo, aby aspoň čiastočne striaslo hrôzovládu vyvierajúcu z „kresťanskej civilizácie“

Kresťanský monoteizmus, ktorý vystriedal „pohanské náboženstvá“ bol importovaný zo stredného východu, teda z Izraela. Európskej civilizácii bol cudzí. Cisár Konštantín Veľký však poznal v ňom nástroj na ovládnutie poddaných a preto si z kresťanstva urobil SPOJENCA .Koncentrácia moci v rukách neobmedzeného vládnuceho jedinca bola iba odrazom JEDINÉHO BOHA vládnuceho celému vesmíru . Tento boh bol MUŽSKÉHO pohlavia a prenášanie tohto princípu na ľudskú spoločnosť znamenalo poslušnosť vladárovi spätú s neobmedzenou poslušnosťou podriadených, rovnako ako podriadenosť celého ženského pokolenia mužom.

Tento princíp, ktorý si osvojilo judaisticko- kresťanské náboženstvo a tiež jeho pokračovateľ mohamedánske náboženstvo , vyradilo asi polovicu ľudstva ženského pohlavia od rovnakých možnosti TVORIVEJ PRÁCE akú mali muži po jeden a pol tisícročie. Príkladom nepriateľstva voči ženám môže poslúžiť história veľkej ženskej osobnosti -učenca HYPATIE , riaditeľky knižnice v Alexandrii- ktorú kresťanskí mnísi v 4. storočí zabili tým, že ju rozrezali za živa - iba preto, že táto nespratná ženská si zaumienila učiť mužov v rozpore s božskými prikázaniami . Trvalo to takmer do dnešných čias, než sa žena postupne vymanila a začala ženská emancipácia, ktorá však neplatí všade na svete dodnes.

Aj po etablovaní jediného VLÁDNUCEHO biskupa v Ríme (pápeža) išlo o neľútostný boj o moc.a niekedy vznikali veľmi konfliktné až krvavé situácie medzi priaznivcami hlavy cirkvi.. Príkladom môže byť voľba biskupa Damasa , ktorému konkuroval Ursinus .Výsledok bol , že príslušníkov Ursina pozabíjali v kostole a Ursina vyhnali z Ríma..

Zásadný obrat vo vzájomnom pomere svetskej a náboženskej moci nastáva až v11.- 13. storočí procesom, ktorý odštartoval pápež Gregor VII.(1073-1085 ). Tento po nástupe na pápežskú stolicu vypracoval diktát (Dictatus papae), v ktorom vyjadril bezprecedentné nároky moci nie len náboženskej , ale aj svetskej vrátane práva pomazávať cisárov, povinnosti princov bozkávať mu nohy, právo pápeža na cisárske insígnie, nemožnosť pápeža mýliť sa a svätosť každého právoplatného pápeža. Svoje nároky dosahoval medzi iným aj tým, že na jeho dvore sa fabrikovali sfalšované listiny vo veľkom a tieto mali ospravedlňovať jeho nároky. ( robilo sa to pod vedením Anselma, synovca predchádzajúceho pápeža a kardinála Gregora z Pávie)

Ďalším medzníkom vo vývoji pápežstva boli križiacke výpravy vyhlásené pápežom Urbanom II. (1095) proti. „pohanom- Seljukom“ , ktorí v r.1071. obsadili Jeruzalem. Politicky sledovali však križiacke výpravy nádej pápeža zjednotiť opäť západ s východom. No účastníci boli zlákaní aj prísľubmi nevídaného bohatstva, nehovoriac o lákavých sľuboch udeľovaných samotným pápežom. Križiacke výpravy trvali približne 200 rokov a vyvražďovali sa pri nich celé etniká, nehovoriac o tom, že aj deti ovládnuté fanatizmom sa ich zúčastnili a zahynuli, alebo boli predané do otroctva.

Innocent organizoval štvrtú križiacku výpravu. Katolícki križiacki rytieri v r.1203. vydrancovali Konštantinopol (Carihrad). Znesvätili hrobky cisárov v chráme Sofie, ženy vrátane mníšky boli znásilnené a povraždené. Mesto bolo prakticky rozborené

Avšak najväčšou škvrnou jeho panovania bola križiacka výprava proti Albigencom na juhu Francúzska, ktorá sa dá opísať ako nemilosrdné vyvražďovanie kresťanov ktorí si prisvojili svoju vlastnú životnú filozofiu. Prekvitajúca krajina na juhu Francie bola prakticky úplne spustošená a jej obyvatelia z väčšej časti vyvraždení

. Šimon de Monfort. ktorého poveril pápežský legát vedením výpravy dobyl v meste Bramu hrad.. Vojnovým zajatcom dal urezať nosy a vypichnúť oči, okrem jedného, ktorý mal viesť celý zástup zmrzačených. Títo boli potom zahnaní smerom do Caberetu ako výstraha .Grófa Rogera zamurovali za živa. Upaľovali sa stovky zajatcov bez akéhokoľvek vyšetrovania.
Súhlasí Jojet


47.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:02 avatar
o križiackych výpravách je to známe a ich sadistickej surovosti je to známe..Cirkev vykonávala aj hromadné popravy najmä upálením , tie sa konali verejne za prítomnosti detí, ale surovým a dômyselným mučením znetvoreným ľudským troskám bolo zakázané prejaviť ľútosť a súcit. Kresťanstvo využilo ženy na rozšírenie viery, neskôr im však určilo pasívnu úlohu - žena bola vykázaná z cirkevných služieb a kléru a určilo sa jej miesto poslušnej menejcennej poddanej bez možnosti zasahovať do chodu cirkvi i spoločnosti.
Súhlasí Jojet


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 11:17 avatar
Teraz to skusas zas na ženy? 


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 11:22 avatar
Ozaj Ateista nikdy nepochopí, že viera človeka v Boha je dana prítomnostou Boha v jeho srdci a o uzkom spojení cloveka a Boha v urovniach, ktoré evidentne ateisti stratili..


4.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2010, 11:29 avatar
ateisti ich nepotrebujú,to sú fakty,na ktoré sa nesmie zabúdať,boh neexistuje,to sú zločiny cirkvi...


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 11:35 avatar
Na toto ti dam jednoduchy príklad... V časoch ked europe nebola znama Amerika, takí ako ty tvrdili, že neexistuje iný svet a jeho vladca v ňom. To, že takí ako ty, nemali možnost nazriet v paralelný vesmir, ci iný rozmer skutiocnosti, krestanmi trebars zvaný nebom, neznamená, že tento svet neexistuje, len tvoje pole skuseností je ochudobnene o tuto uroven existencie , kde priepustkou je aspon tá viera v Boha-vladcu nebies.


10.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 12:06 avatar
v case ked ludia nepoznali ameriku, kristuskari tvrdili ze zem je plocha doska a na konci svetaje plot a za nim je vodopad, kde voda pada cez okraj. A ked sa Columbus doplavil do noveho sveta, tak si myslel, ze doplaval do Indie.
Súhlasí Vlado


20.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 7. 2010, 12:43 avatar
A preto sa muselo toľko vraždiť??? Čim Kresťania chcú ospravedlniť 2000 rokov vrážd, prenasledovania a mučenia???
Súhlasí Jojet


22.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 12:47 avatar
Možno Božou vôľou. Kto vie čím je inšpirovaná hlavne katolícka cirkev, keďže to sa vzťahuje asi hlavne na ňu.


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:50 avatar
Inspirovana bola mamonom od sameho pociatku.
Súhlasí Ónya


24.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 7. 2010, 12:55 avatar
Tak to je strašne chabá výhovorka. A mimochodom čo je to Božia vôľa??? A ako vedeli čo je Božia vôľa?? Nech sa priznajú, že všetko bolo pre peniaze, majetok a moc.
Súhlasí Jojet


25.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 12:57 avatar
máš pravdu chabá výhovorka. To sa opýtaj cirkevných predstaviteľov.


28.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 7. 2010, 13:08 avatar
Myslím, že uspokojivú odpoveď by som aj tak nedostala...


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:59 avatar
Suhrne povedane pre zisk.. A pozrime si ako volame na vianoce jezisa-Jeziskom, však. je ziskom, takze vsetko robia pre zisk...zvlastna je ta slovencina...


211.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 7. 2010, 16:30 avatar
Však jasné, že pre zisk. Veď cirkev sa z ničoho vypracovala na najmocnejšiu inštitúciu na svete, ktorá diktovala politické, ekonomické a sociálne pomery. V dnešnej dobe, chvalabohu, jej moc upadla. A o hodne.


177.
označiť príspevok

Jojet
   25. 7. 2010, 16:03 avatar
Ja bez boha vydržím. Bez ľudí nie. To by som sa musel rozprávať s loptou ako Tom Hanks vo filme Stroskotanec. Aj Vám veriacim, je prítomnosť rozhovoru s ľudmi bližšia ako s bohom, keďže jeho odpovede sú bez feedback. Ľudia a "lovenie" ich duší (memetické ovplyvňovanie) sú pre vás (nás) vzácnejšie ako debata s akýmkoľvek duchom. Aspoň pre déef to platí. 


6.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2010, 11:47 avatar
paralelný svet hmyzu ,je zaujímavejší a poučnejší,ako ten tvoj o bohu...
Súhlasí Jojet


7.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 11:50 avatar
v mene Boha sa narobilo tolko spinavosti, svinstiev a neludskosti, ze keby existoval Boh a viudel to, tak vsetci kristuskarsky hodnostari by museli horiet v plamenoch pekelnych.


218.
označiť príspevok

tatko muž
   25. 7. 2010, 16:32 avatar
..tie najuchylnejsie svinstva sa zasadne robia v mene tych najuslachtilejsich myslienok...nevalajte vsetku spinu na boha!..
Súhlasí rains


228.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:38 avatar
tatko..nevalam vsetku vinu na boha, ale na tych ktori sa k nemu modlia.
Súhlasí scirocco


233.
označiť príspevok

tatko muž
   25. 7. 2010, 16:43 avatar
..si v tejto teme uz riadne zabehnuty,ja som zmakol len tretinu,tak reagujem len na jednotlive prispevky..ale teraz opat generalizujes a dost nestastne..v ramci temy to sedi,ale nie vsetky svinstva maju na svedomi ti,ktori veria v boha,alebo...?


237.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:47 avatar
tatko reagujem na to, co si mi napisal: nevalajte vsetku spinu na boha!..

preto som napisal, ze nehadzem vinu na neho, ale na tych, ktori zabijaju v jeho mene....ale som to nestastne napisal..snad to teraz je lepsie.
Súhlasí tatko


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 11:54 avatar
Nikde nie je napisane, že to co nazyvaju Boha je v skutocnosti diabol...uz davno som si vsimol zaujímavu vec..deva je sanskrtsky Boh, ale je kmenovym slovom z ktoreho odvodili diabol..takze.. diabolos znamena rozdelovac, či čosi take, ten čo rozdeluje, symbolus tusím zas co spaja..
Súhlasí Nadja


9.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 12:05 avatar
no to je prdel...clovek sa dozvie ze kristuskari vlastne roky vyznavaju diabla          


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:16 avatar
Ja mam na to svoj nazor, trebars povedal, že je žiariva ranna hviezda..Lucifer je Venuša.


12.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 12:19 avatar
Je tiež písané - Iný je jas slnka, iný jas mesiaca a iný jas hviezd; veď hviezda sa od hviezdy líši jasom.


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:21 avatar
No dobre , tak ešte prichadza v uvahu Sothis- Sírius, ale spytaj sa ich ci to tiez nie je diabol?
Divím sa Bohu krestanov, ked schizoidne na neho nadavaju ako na diabla a pritom pod inym menom sa mu klanaju...tak ako to je?


188.
označiť príspevok

Jojet
   25. 7. 2010, 16:09 avatar
O tom sa predsa uz vie
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


15.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 12:24 avatar
ved lucifer znamena svetlonos.


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:35 avatar
Ano Zornicka-a je to venuša, ranna hviezda.


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 12:21 avatar
Keď som hľadala etymologiu slova Boh, tak som sa tomuto musela smiať... ale radšej som to sem neskopírovala, z úcty k veriacim
Súhlasí ranexil


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:31 avatar
A este postreh k tomu slovicku diabolos- ten kto rozdeluje..
Poznate Nielsa Bohra? BOHr, rozdelil, že? Ale to len taky vtip, avsak neverím v nahody ani vyznamy slov, ci anrodenie ludí s nahodnymi menami..slova a mena same kricia pravdu o tom, co zac je ktorý..


19.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 7. 2010, 12:36 avatar
To si nemal. Prezradil si spovedné tajomstvo. To je smrteľný hriech. Vieš o tom?

RE: Poznate Nielsa Bohra? BOHr, rozdelil.


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:46 avatar
Bol jednym z tych co rozdelili /rozstiepili/ jadro atomu, spolu s Oppenheimeromn.


27.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 7. 2010, 13:02 avatar
A vieš o tom, že aj meno Oppenheimer je vlastne anagram Open Hammer ("Otvor kladivom", čo je symbol pre: Rozbi atóm.


38.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 13:53 avatar
Prave preto viem, že mnohí su iba otroci svojho mena a maju to napísane co zac budu..
ale niet nad slovencinu..


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 13:59 avatar
čoho otrokom je RAN EX ILL ?  


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 14:00 avatar
Nadja, keby som ti objasnil , ako som vytvoruil totto umele slovo, tak by si si myslela, že nemas docinenia s clovekom..


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 12:33 avatar
Dalsí z Diablov- Bohm a jeho holograficky model vesmiru...cize iluzorny iluzia-je dielo diabla v pravom zmysle , Prečoby sa to tak nahodne vyskytovalo? ze nositelia takychto mien robia len "diabloviny?"
LUdia by uz mali spoznat, že vsetko je naruby a diabol je Boh a Boh je diabol.


29.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 13:33 avatar
Heh zarytý antikresťan píše objektívne o dejinách kresťanstva?! Neberte mu jeho modly, kde sú Nero, Caligula, otroci a koloseum... Kde je Nietzsche, Hitler, Stalin a Pol Pot... vzory ateizmu a antikresťanstva... kde je osvietené 20. storočie s dvoma svetovými vojnami a najneľudskejšími vecami...


30.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2010, 13:36 avatar
to ešte nieje koniec,Hitler a Stalin sú iba amatéri proti cirkvi....


31.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2010, 13:38 avatar
zločiny cirkvi sa zle čítaju,nechcel by som ich zažiť,pravda oči kole,čo Krištof....


32.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 13:42 avatar
a kde mas ty svojich kristuskarskych hodnostarov? ked je rec o Hitlerovi, a ze kto mu gratuloval k narodeninam?? pozri si spodnu polovicu ako biskupi maju vystretu pravicu..kto bol na Goeringovej svadbe? a ze kto ho oddaval? ze by nejaky ateista?
www.nobeliefs.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.valka.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

koniec koncov, aj vas najvyssi predstaveny Paparatzi bol v Hittlerjugende. zaslepence!


36.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 13:51 avatar
Rains, uvedom si rozdiel v ideológii a učení kresťanstva, Ježiša Krista a pod. (základ Nová zmluva) a v ideológii nacizmu - rasizmus, darvinizmus, antikresťan Nietzsche a pod. Hitler chcel zničiť kresťanstvo, on sa vracal skôr do starorímskych predkreťanských čias. Kresťanské učenie by mu nedovolilo tie nacistické veci atď. Teda si uvedom rozdiel medzi učeniami a nepleť si to. To že aj "kresťania" sa pošpinili jeho nacizmom je druhá vec.


41.
označiť príspevok

jana lane žena
   25. 7. 2010, 13:58 avatar
...krestanske ucenie???...lol


42.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 13:59 avatar
moj mily krostofko...a krestanstvo nie je ideologia? ty si tak krasne alibisticky..zatvarat oci pred realitou, pred 2000 rokmi historie krestanstva pisanej krvou obetami...Nebol to nahodou Pius XIII, ktory zehnal nemeckym zbraniam pred utokom na ZSSR? nebol to on, kto zatvaral oci pred koncentrakmi? Neni to RKC a Vatikanska banka co prala nacisticke zlato a peniaze? nebol to vatikan a Organizacia Odessa, ktora pomahala nacistickym pohlavarom prchad do Argentiny, Paraguaya, Uruguaya a Brazile a Chile?
Krestanske ucenie by mu nepovolilo take vci..jasne a mierumilovni misionari na cele s Cortezom prinasali domorodym indianom v Juznej a strednej amerike lasku a mier...Take splet picovin ze konecna. Tazko sa pozera na krvavu minulsot svojho nabozenstva co?
Co vyvrazdenie tisicov Albigencov..tiez krestanov Rimom? Ti mali ake ucenie? Obaja mali krestanske ci nie? Len narozdiel, albigenci vyznavali prave ucenie krista a Rim zase honobenie majetku pre vlastne potreby a upevnenie moci.


46.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:01 avatar
albigenci vyznavali prave ucenie krista? Prečo si myslíš, že bolo pravé?


48.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:02 avatar
a koho je to pravé?


53.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:07 avatar
pretoze albigenci nehonobili majetky, starali sa o chudobych, chorych a tych, ktori potrebovali ich pomoc. Nevyberali vyplane ako to robil Rim.


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 14:04 avatar
Kristof, teraz vážne, nepovedal J. , že po ovocí poznate strom? Ovocie krestanstva ti je snad zname. Nikdy nezalezi natom, ako vyzera maly stromcek, ba semiacko z ktoreho strom vzide.(vies kto je semiacko???-ked nie Ježiš, tak, kto?


40.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 13:56 avatar
no taký Hitler a Stalin, to sú ozaj vzory ateizmu, heh v hlave seno?
a btw. čo máš proti Nietzschemu?


54.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:08 avatar
ai to ze Nietze spochybnil Jeziska          
okamzite je na blaskliste. tak ako chudak Galileo, KOpernik a pod.


33.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 13:47 avatar
Gott mit uns..bolo vysite na nasivkach Wehrmachtu...ty kristuskar.
co vyvrazdovanie Albigencov v stredoveku, co zabijanie indianov v mene Kristovom? co vypalovanie Konstantinopolu, Aconu, Acry, Jeruzalema a pod v mene Krista????
sa pozri do valstnych radov a do 2000 rocnej historie krestanstva kolko zla, vrazd a nenavisti ma RKC na krvavych paprciach!!!!!!!!!!
co svata inkvizicia a upalovanie zien obvinenych z bosoractva!!!! A nezabudajme, vasu najoblubenejsiu knihu: kladivo na carodejnice.
Najprv si ocistite vlastne rady od pedofilov, nasilnikov, smilnikov a potom kydajte do ateistov..vy ******** pokrytecke, kristuskarkse *********!
Súhlasí jana lane, marska


34.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 13:48 avatar
dnes si v ráži rains 


35.
označiť príspevok

jana lane žena
   25. 7. 2010, 13:49 avatar
presne tak!!!...
Súhlasí marska


37.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 13:53 avatar
Niekedy sa kritizuje, koľko ľudí bolo zabitých v mene náboženstva. Koľko bolo teda zabitých ľudí v mene náboženstva - "kresťanstva" v minulosti? Azda desaťtisíce za celé stáročia... Nie je to dobré, ale koľko ich bolo zabitých v 20. storočí v ateistických systémoch, napr. v mene komunizmu alebo nacizmu? Desiatky miliónov...

James Wasserman:
"Niektorí znalci asi budú aj naďalej oplakávať "množstvo ľudí, ktorých zabili v mene náboženstva". Skutočnosťou však je, že v 20. storočí zomrelo veľmi málo ľudí z náboženských dôvodov. Od roku 1900 do roku 1987 však najmenej 168 miliónov ľudí zabili ich vlastné vlády v čase "mieru". Za rovnakú dobu zahynulo v dôsledku vojen 40 miliónov ľudí. (R. J. Rummel: Death by Government: Profesor Rummel striedmo odhaduje, že v komunistickom Rusku zabil režim asi 62 miiónov ľudí, v červenej Číne 36 miliónov a v Nemecku za nacizmu 21 miliónov.) Inými slovami v 20. storočí existovala v priemere štyrikrát väčšia pravdepodobnosť, že jedinca zabije vlastná vláda v mieri, ako nepriateľ za vojny. Táto otrasná štatistika znamená, že prinajmenšom v modernej dobe sú totalitné režimy oveľa nebezpečnejšie ako náboženstvá. Najúčinnejším prostriedkom na povzbudenie morálnej zodpovednosti je prijatie vyššieho štandardu posudzovania činov a motívov jednotlivca."


39.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 13:55 avatar
desať tisíce, si robíš prdel a pokiaľ viem, tak nacisti sa tvárili aj ako katolíci ni?


51.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:06 avatar
a kolko z tych 62 milionov rusov pozabijali krestanski bratia z Nemecka? 40 milionov?


44.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 13:59 avatar
Dajte sa ku Krisnovi, tam sa nezabíja, ale zas budete na smiech vrahunom..


50.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:05 avatar
destatisice za cele starocia...ach ta neznalost minulosti::
citaj a uc sa, koho vyznavas...RKC ma na svojom konte ovela viac obeti ako taky kominizmus.
dolezite.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

uz len toto je viac ako mal nacizmus a komunizmus dokopy:
Fyzické telo sa stalo podľa kresťanského učenia predmetom odporu, prekážajúce rozvíjať nábožného ducha, kúpať sa, umývať sa pravidelne mydlom sa vyhlasovalo za niečo v rozpore s „náboženskou skromnosťou“ [E 102] Prior na Sorbone menom Jozef Lambert dokonca vyhlasoval, že : “Každé dotýkanie sa tela je už vážny hriech“ [E 102]. Nečudo, že ľudia v dôsledku tohto učenia pokladali za veľkú cnosť zavrhovať akúkoľvek hygienu, spali v prachu na zemi, a preto ich telo sa hemžilo všami, blchami, svrabom a to aj u ľudí, ktorí boli bohatí, ba aj šľachtici, kniežatá a králi boli zavšivení, plní bĺch a svrabu. Ako náhle teda vznikol rezervoár morovej nákazy u krýs, Blchy ich už okamžite preniesli na „pobožných kresťanov“, ktorí sa z pobožnosti neumývali a nekúpali. Toto vysvetľuje prečo v starom Grécku nepoznali mor, zatiaľ čo kresťanský stredovek bol ním strašne decimovaný. Jedna takáto epidémia počas 6. storočia vyhubila 100 miliónov ľudí (nie len v Európe, ale aj priľahlých častiach Stredného východu a Ázie). V 14. storočí ČIERNA SMRŤ vyhubila štvrtinu až polovicu populácie Európy, čiže asi 75 miliónov ľudí. Čo bolo na tom najabsurdnejšie však je, že kresťania toto všetko pripisovali nie chybám, ktoré oni sami hlásali, ale Božiemu hnevu. Keď epidémie vyhasli stavali ďakovné morové stĺpy rôznym svätým, ktorým pripisovali zásluhu za oslobodenie od moru.


60.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:15 avatar
áno, proste oveľa menej ľudí bolo nejako zlikvidovaných katolíkmi ako za ateistických ideológií... A v 20. storočí boli tiež pandémie a zabili milióny ľudí, španielska chrípka a pod. A koľko zabíja a ešte zabije napr. tvoj moderný AIDS?
Tá stránka je zaujatá, ale tiež hovorí iba o relatívne menšom počte... Samozrejme boli aj problémy, ale ľudia sa normálne sobášili a rodili sa deti...
Ale toto slúži aj na to, aby sa kritizovalo kresťanstvo, aby sa zakryli jeho pozitíva v dejinách apod.


65.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:21 avatar
"tvoj moderný AIDS"
sa mi zdá, že cirkev je proti kondómom, to naozaj dosť zamedzuje šíreniu AIDS-u


72.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:26 avatar
aky moj moderny AIDS ty pako? chapes pisanemu textu ty fanatik?
este raz pre tych co maju problem s pisanym textom:
Fyzické telo sa stalo podľa KRESŤANSÉHO učenia predmetom odporu, prekážajúce rozvíjať nábožného ducha, kúpať sa, umývať sa pravidelne mydlom sa vyhlasovalo za niečo v rozpore s „náboženskou skromnosťou“ [E 102] Prior na Sorbone menom Jozef Lambert dokonca vyhlasoval, že : “KAŹDÉ DOTÝKANIE SA TELA JE UŽ VÁŽNY HRIECH“. Nečudo, že ľudia v dôsledku tohto učenia pokladali za veľkú cnosť zavrhovať akúkoľvek hygienu, spali v prachu na zemi, a preto ich telo sa hemžilo všami, blchami, svrabom.

to krestanske ucenie je zodpovedne za miliony mrtvych vplyvom moru.. za ich smrt nesie priamo zodpovednost krestanstvo..
A za miliony mrtvych AIDS mozete tiez vy kristuskari a vas paparazti...kto zakazal pouzivanie kondomov v Afrike, aby sa nakaza nesirila?
toto vyhlasil tvoj najvyssi kokotko po nastupe na papezsky stolec:
"Hlava vyše jednej miliardy rímskokatolíkov po celom svete, Benedikt XVI. v utorok odletel z Vatikánu na prvú návštevu afrického kontinentu od svojho nástupu na pápežský stolec. Ešte na palube lietadla smerujúceho do afrického Kamerunu vyhlásil, že prezervatívy nie sú riešením v boji proti AIDS a "problémy dokonca zhoršujú". Riešením je podľa neho "duchovné a ľudské prebudenie" a "priateľstvo s tými, čo trpia". Najvyšší pontifex počas týždeň trvajúcej cesty po Afrike navštívi okrem Kamerunu aj Angolu."
ked je ta stranaka zaujata, tak potom neviem...hole fakty su zaujate...hlavne ze kristuskarske stranky su objektivne...
vies co? zbytocna diskusia s tebou...zaslepenec vierou zostane zaslepeny a nikdy neprijme fakt o tom, ze viera, ktoru vyznava je tak krvava a spinava....ja som byval taky isty, ale otvorili sa mi oci nastastie.


52.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:06 avatar
Marska, Stalin bol ateista ako hrom, to nevieš? A v hitlerovskom Nemecku sa podľa istého dokumentárneho filmu "všeobecne v Boha neverilo, aj keď Hitler bol niekedy považovaný za dar prozreteľnosti"... No možno dar od diabla, aj také sa množia názory.
Nietzsche bol vzorom nacistov. 2. kapitola z jeho Antikrista:
„Čo je dobré? - Všetko, čo v človeku zvyšuje cit moci, vôľu k moci, moc samu.
Čo je zlé? - Všetko, čo pochádza zo slabosti.
Čo je šťastie? Cítiť, že moc vzrastá, že prekonávame prekážku.
Nie spokojnosť, ale viac moci; nie mier vôbec, ale vojnu; nie cnosť, ale zdatnosť.
Slabí a nepodarení majú zahynúť: prvá veta našej lásky k človeku. A má sa im pritom ešte pomáhať.
Čo je škodlivejšie než ktorákoľvek neresť? Účinná sústrasť so všetkými nepodarenými a slabými – kresťanstvo...“


56.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:10 avatar
Nietzsche nebol žiaden vzor nacistov, jeho filozofia bola zneužitá nacizmom, dosť rozdiel
ja nehovorím, že Stalin nebol ateista, ale že je vzor ateizmu? si snáď deláš prdel
a Nietzscheho mi nemusíš rozpisovať, poznám veľmi dobre 
Súhlasí J.Tull


68.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:22 avatar
Prdel si z teba možno delá tvoj frajer... mňa z toho vynechaj  
ale hlavne že to všetko presne a objektívne vieš


70.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:23 avatar
hmm, tak si čítni toho Nietzscheho trošinku viac 
hej i am not gay 


75.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:27 avatar
poznám názory Nietzschceho, bol žiaľ negatívne ovplyvnený darvinizmom, tak ako nacisti a ich vedci...
aha - ja že marska je žena (ženský rod)


77.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:30 avatar
opäť Nietzsche nemal nič spoločné s nacizmom a negatívne oplyvnený darvinizmom, no neviem 
tak jedna z balíka je marska no 


55.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 7. 2010, 14:09 avatar
fajer; ... Tvoja téma je všeličo možné, len nie dejiny kresťanstva ... 
Súhlasí Krištof


57.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:10 avatar
rains cirkev zabila v amerike 60 000 000 domorodcov?


61.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:18 avatar
co? nepaci sa to cislo? chces ho spochybnovat? Tazko ta tomu veri, ze klika, ktoru uznavas a vyznavas ma tolko krvy nevinnych na rukach co?
V čase príchodu Španielov (1519) každopádne už v aglomerácii Tenochtitlánu žilo asi 400 tisíc obyvateľov.

ale ved o nic neslo nie? boli to len bezbozne opice.


66.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:22 avatar
ako ich cirkev zabila? Mnísi a kňazi vyvražďovali celé kmene? Snáď taký Cortéz bol kňazom, mníchom? Nevraždili náhodou svetskí ľudia?


76.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:29 avatar
a nie? a nasilne pokrestancovanie bolo co podla teba??? A nemodlil sa snad kazdy den Cortez? nebol kristuskar? nekrical v Za boha a krala? taky krestan a jedno z bozich prikazani porusil? a co znasilnenia? to nie su hriechy?


82.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:35 avatar
rains máš krvavé oči. Vatikán prikázal cortézovi vyvraždiť indiánov, znásilňovať?
Súhlasí Svetana


92.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:44 avatar
janyjany..pre teba krvave...ale objektivne..lepsie ako tvoje slepe. A nie? ked sa nepodrobia, zabite ich. Neprijmu ucenie krista, tak su pohania, pozabijat.


86.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:39 avatar
janko..je mi ľúto ,vidíš cirkev ako čistú a nepoškvrnenú ale v tej dobe kresťanstvo - cirkev riadili a vládli jej prospechári a nazvala by som možno aj zločinci "ktorí sa za Boha schovávali. Napr. aká čistota ? vieš o tom, že do sexuálnych orgií najvyššieho kléru sa zapájali aj pápeži a výnimkou nebolo ani krvismilstvo ? O čom je cirkev ?


93.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:45 avatar
Ónya ja ju nevidím ako čistú. Len ak niekto prisudzuje nespravodlivo zločiny svetskej moci cirkvi tak len uvádzam veci na pravú mieru. Veď je všeobecne známe, že cirkev dala napr. upáliť pre iný názor Jána Husa či Giordana Bruna. Tieto zločiny treba spájať s cirkvou.


98.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:48 avatar
janko,..tých cirkevných zločinov je oveľa oveľa viac... a najviac vojen vždy vyvolávala cirkev )


106.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:53 avatar
Ónya samozrejme, že tých zločinov bolo oveľa viac. Ale vyvražďovanie desiatok miliónov indiánov s cirkvou je zavádzaním.
Čo sa týka vojen v stredoveku, - v novoveku už o vojnách vyvolaných cirkvou sa dá ťažko hovoriť - cirkev vyvolala nejaké vojny ale tiež ich hromadne vyvolávali i svetskí vládcovia.


124.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:06 avatar
ale ze ti zrovna ti indiani v hlave utkveli...    


130.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:14 avatar
rains u indiánov nie je zodpovednosť cirkvi za vraždenie, u križiackych výprav ano.


135.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:23 avatar
janyjany            ...bav ma dalej.
Spanielska inkvizicia nebola v Latinskej amerike...to indiani hufne a dobrovolne prijimali krestanstov a jeziska ako svoje nove nabozenstvo ze?        


141.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:29 avatar
rains tu tu bavíš už dlho svojou zaslepenosťou


151.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:39 avatar
mojou zalepenostou? haha..ty svojou hlupostou. Zaslepeny si ty, lebo sa bojis pravde pozriet do oci.


160.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:49 avatar
rains zaujíma ťa vôbec realita? Akej pravde? Že cirkev páchala i zločiny? Veď v tom s tebou súhlasím. Ty si zaslepený v tom, že prisudzuješ cirkvi zodpovednosť i za zločiny za ktoré ona nemôže.


178.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:04 avatar
noze mily janko udaj zlociny za ktore cirkev nemoze a ktore som ja uviedol


186.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:08 avatar
rains veď som už ti o tom viac krát písal. Za vyvraždenie 60 000 000 indiánov.


194.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:15 avatar
jany 186...za to cirkev nemoze..to chudaci indiani sa vyvrazdili sami a hodili to na cirkev nie?            


204.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:22 avatar
rains Rím prikázal vyvraždiť indiánov? Cortéz bol taktiež radovým katolíkom. Ak páchal zločiny ty nemáš problém z toho obviniť niekoho kto s tým nič nemá.


208.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:27 avatar
jany...a nie? rim neprikazal pokrestancovat tych pohanov v dzungli? nekazal priviezt ich na tu spravnu cestu k spaseniu? nie? tak potom kde sa nabralo tolko katolikov v latinskej amerike?


217.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:32 avatar
rains pokresťančovanie je vraždenie?


231.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:40 avatar
jany...ked neprijmes jezisa krista a boha tak ta zabijeme je co? humanitarny cin roka?
kolko bolo mierumilovnych pokrestancovani?
nie je pokrestancovanie nasilne?

keby ta moslim obracal na islam by si ho s kludom anglicana prijal?


221.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 16:33 avatar
186/ janko...cirkev mala od pradávna vždy svoje prvenstvo, svoje významné miesto v spoločnosti a zohrávala dôležitú úlohu. Ľudovo povedané, do všetkého sa montovala a o všetkom rozhodovala, cirkev si určovala svoje výsostné práva a presadzovala svoje nedotknuteľné "pravidla "v mene Boha ..tak to bolo aj v prípade indiánov..)
.............
trochu odbočím...amorálnosť či morálnosť cirkvi ?.. napr. tie krížiacke výpravy ? ..veď cirkvi šlo len o navŕšenie cirkevného bohatstva a o vytvorenie kresťanskej ríše. Boli aj duchovní odporcovia , ktorí boli popravení a hnutia potlačené.
Neskôr "výsmechom Kristovho učenia bolo predávanie odpustkov, čo bol pre pápežskú kúriu jeden z najväčších zdrojov finančných príjmov. "..atď..môhla by som pokračovať ako si cirkev "zbierala a zbiera "majetky . Cirkev je vydieračská firma..manipulovala vždy s ľuďmi pod rúškom strachu..v mene Boha.


230.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:39 avatar
Ónya mala.

Predávanie odpustkov bola špinavosť. A rada vyvoláva strach. Spása je podľa mnohých katolíkov možná len v KC.


234.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 16:43 avatar
230/ janko .aká spása v KC   ..veď práve KC je pôvodcom všetkého zla...,, a v súčasnosti KC spasí ľudí ?


239.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:48 avatar
Ónya aj tým budia strach, že by ju nemali ľudia opustiť pretože len ona je podľa nich cestou k tzv. spáse.


241.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 16:52 avatar
239/ janko..nie je to tak..máš skutočne z idealizovanú predstavu ale realita je iná ..a nerozumiem k akej spáse ? ...


247.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:57 avatar
Ónya to my hovorili katolíci. Ich sa treba opýtať na bližšie info


250.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 17:04 avatar
247/ janko ..škoda že ani ty nevieš o čom tá "spása " je...a hlavne dôvod, prečo a na čo "spása ? a prečo je možná len v KC...?
toto je presne to janko, že niečo sa medzi veriacimi šíri a všetci aj ked nevedia "prečo " poslušne to robia. A aj o tomto "vypovedá tá manipulácia cirkvou.


252.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 17:07 avatar
Ónya z toho čo som písal som myslel že pochopíš, že nie som katolík.
Preto som ti napísal že ak by si chcela vedieť viac tak by si sa musela obrátiť na nich.


256.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 17:15 avatar
252/ janko ty nie si katolík ?? mno to som netušila..niečo sa mi marí..ty sa vlastne len zaujímaš o cirkevné dejiny ..ano ? ..alebo si pasívny veriaci ?


257.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 17:19 avatar
Ónya nehlásim sa k žiadnej cirkvi.
Súhlasí Ónya


258.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 7. 2010, 18:12 avatar
Prekvapil si ma. Nevedel som, že si kacír.


149.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 15:36 avatar
janko...mno neviem či je to zavádzanie čo sa týka vyvražďovania indiánov:
Zatajené vraždenie Indiánov

Kanada
Zločiny cirkvi sú obrovské, hoci veľa ľudí o tom ani nevie. Nemusíme ani spomínať stredovek - stačí, ak sa pozrieme na tzv. kanadský holokaust. Informácie tu uvedené sú dôveryhodné a čerpané z tejto stránky a ešte z tejto, kde sú aj videá svedkov.

Uvedené sú iba niektoré časti

www.freebsd.nfo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
canadiangenocide.nativeweb.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
.............................
všeobecne: cirkev hlásala, že vraj Indiáni a černosi nemajú dušu. Doklad ? Boli zajatí katolíckymi Španielmi do otroctva. Áno, mnohí španielski konkvistadori tvrdili, že domorodci v Amerike a Afrike nie sú ľuďmi, ale práve misionári tomu odporovali, preto im kázali Krista a krstil ich.


79.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:32 avatar
ja len spochybňujem tvoju zaujatú interpetáciu týchto vecí.
Mimochodom rains páčilo by sa ti žiť medzi tými indiánmi niekde v džungi a obetovávať zvieratá a ľudí ich bohom?


84.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:37 avatar
spochybnujes fakty kristofko? chybu robis...
a vies ze aj ano? lespie ako v spine, medzi krysami a v strachu ze pride nejaky chuj s kapucou a krizom v ruke vymahat desiatok odomna pre cirkev a pripadne ma upali, ked nebudem mat. moju zenu znasilni a potom upali na hranici ako carodejnicu.


88.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:40 avatar
rains tie tvoje tzv. fakty hovoria o vyvražďovaní indiánov nie o tom, že ich vyvražďovala cirkev.
Súhlasí Krištof


91.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:43 avatar
nieee..cirkve nie..ta je uplne svata          .
ale v mene boha a jeziska kristuska sa vyvrazdovalo...v krestanskym krizom na cele. NIe cirkev, ale ti co ju vyznavaju vyvrazdovali..a v jej mene..v mene cirkvi.


100.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:49 avatar
rains a za to môže cirkev? Ak by cirkev ich poslala vraždiť OK. Bola by za tieto zločiny spoluzodpovedná.


104.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:53 avatar
janyjany a kto za to iny moze? nie cirkev???
ale jasne..to komunisti..uz v 16. storoci          .
nie cirkev nie je spoluzodpovedna..cirkev je zodpovedna a vinna


110.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:56 avatar
rains ak by na základe príkazu cirkvi prebiehalo vraždenie bola by vinná.


118.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:02 avatar
janyjany..a toto je co?
"Pápež Urban II. vystúpil s odvážnou rečou, ktorá fakticky odštartovala krížové výpravy: "Bezbožný ľud Saracénov už dlhý čas kruto utláča sväté miesta, po ktorých kráčali nohy Pánove a drží veriacich v otroctve a porobe. Ľud, ktorý si ctí pravého Boha, je ponížený… Ozbrojte sa Božou horlivosťou, milovaní bratia, opášte si meče, vyzbrojte sa, buďte synmi Mocného!… My však skrze milosrdenstvo Božie a podporou svätých apoštolov Petra a Pavla odpustíme tresty všetkým veriacim, ktorí sa chopia zbrane proti pohanom a podrobia sa ťarche pútnického ťaženia… A ten, kto tam v pravom pokání padne, môže pevne veriť, že sa mu odpustia jeho hriechy a bude mať účasť na ovocí večného života."
"Boh si to želá!"

odpustíme tresty všetkým veriacim, ktorí sa chopia zbrane proti pohanom.
BOh si to zela!

- este nejaky komentar? Myslim ze toto ako dokaz o vine krestanstva z vyvrazdovania obyvatelov Jeruzalema staci. Nepozabijali len Saracenov, ale aj zidov, krestanov a inych.


125.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:07 avatar
rains píšeš len to, čo sa ti hodí. Hovorili sme o domnelom vyvraždovaní indiánov cirkvou, čo je zavádzaním.
Otázka križiackych výprav je zasa niečím iným. Tie cirkev iniciovala a preto je spoluzodpovedná za zločiny ktoré sa počas nich stali.
Súhlasí Svetana


132.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:20 avatar
janyjany...jaaaaaaaaaj..tak len o indianov ide...moslimovia su vedlajsi co? ti nie su podstani..to len chudence indiani..
Predstavuje typ štátnej inkvizície a zároveň bola aj piatym štátnym ministerstvom. Vznikla 1.novembra 1478 na žiadosť španielskej kráľovskej rodiny Ferdinanda Aragonského a Izabely Kastilskej. Tribunály tejto inštitúcie zakročovala proti konvertitom zo židovstva (marranos), Arabom (moriscos), protestantom, molinistom, strigám, zlodejom, prostitútkam, atď. Takáto inkvizícia bola zriadená aj v Portugalsku v roku 1536 a vo všetkých španielskych kolóniách v Strednej a v Južnej Amerike. Španielska inkvizícia bola zrušená 15.júla 1834.


140.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:28 avatar
rains zasa utekáš. Nepriznáš si, že indiánov cirkev nevyvraždila.
Za inkvizíciu a jej zločiny je samozrejme cirkev zodpovedná, keďže ona sama jej vznik iniciovala i ju riadila.


143.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:32 avatar
ja a utekat? nie..neutekam..ale unavujes ma. Netrpim ziadnou formou masochyzmu, aby som si toto robil. dal som ti hsitorike fakty ale ty stale nevidis pravdu.
este raz ti to nakrslim aby si to pochopil aj ty s tvojim krstanskym mozockom...inkviziciu zriadila cirkev, inkvizicia zabijala indianov, teda cirkev je zodpovedna za vyrazdovanie indianov...kapisto teraz compadre?
inak v 140-ke si to aj sam napises...najprv nevyvrazdovala, potom inkviziciu iniciovala a je zodpovedna za jej ciny..
takze mam pravdu a ty si to nechces pripustit.  


153.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:40 avatar
rains indiánov zabíjali radoví katolíci, nie zástupcovia cirkvi. Možno sa medzi cikevníkmi niekto taký aj našiel, ale určite nepovraždili cirkevníci 60 000 000 indiánov. Inkvizícia vyzabíjala 60 000 000 indiánov? Neobhajujem cirkev, ale ak niekto nespravodlivo niekoho obviňuje tak sa ho zastanem. Zločiny ktoré cirkev spáchala treba s ňou spájať a určite neobhajovať.


162.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:52 avatar
janko..kot ina k inkvizicia y bola zodpovedna za tolko mrtvych? ty asi toho vela o stedovekej cirkvy vela nevies vsak? mal by si zacat studovat historiu toho, co obhajujes..krstanstvo. Albigenci boli co? krstania a tych inkvizicia dala upalit lebo sa vzopreli Rimu a tak dopadol kazdy kto sa vzoprel Rimu a papezovi.
prec teda obhajujes cirkev, ked s tymi locinmi ma docinenie? a veriaci nie su cirkev? veriaci podporuju cirkev nie? su jej zastancami a tym ze ty obhajujes cirkev si spoluvinnik tych zlocinov.
a keby len jedneho z tych indianov zavrazdili su vinny, lebo biblia kaze: NEZABIJES!!!!!!


166.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 15:55 avatar
Aj fasisti ked napadli polsko prezliekli do uniforiem polskej armady. Tak podobne aj Satan, ked zautocil na Ameriku a Indianov, kde zacal vrazdit sa odel ruchom krestanstva, podobne aj pri inkvizicii, ci pohlavaroch cirkví...takže nehovor ze cirkev, ci krestan, ale diabol..a iste s tým sledoval poskvrnu cirkvi a písma, lebo sa mu podarilo vzdy posadnut niekho, kto zastaval nejaku ulohu v ramci krestanskeho spolocenstva..


169.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:58 avatar
rains ano je to hlúposť. A dokonca len v amerike by mala zavraždiť 60 000 000 ľudí?
Zasa miešaš jablká s hruškami.
Albigencov, katarov cirkev zničila a je za to zodpovedná.

rains ja ju neobhajujem. Len ak niekto obviňuje niekoho nespravodlivo tak sa ho zastanem. Rozumieš?

Ak veriaci spácha zločin sám z vlastnej vôle tak predsa za to neobviním cirkev. Tá mu to predsa neprikázala.

Ano súhlasím - cirkev je vinná za zločiny ktoré spáchala.


187.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:09 avatar
janko..tak kolko by bolo objektivne cislo mrtvych indianov..40 mega? 20 mega? jeden?

"rains ja ju neobhajujem. Len ak niekto obviňuje niekoho nespravodlivo tak sa ho zastanem. Rozumieš?" a obvinujem ja nepravok RKC zo zverstiev proti ludskosti? z vrazd a zabijania?

hahaha...to chcem vidiet, ze by bol nejaky veriaci natolko iniciativny a vrazdil z vlastnej iniciativy...vzdy za tym boli vyssi cirkevny hodnostari

"Ano súhlasím - cirkev je vinná za zločiny ktoré spáchala." - tak co tolko oponujes? raz sa cirkvy zatanes a nesuhlasis s vyvrazdovanim a v tej sitej reakcii priznas vinu cirkvi na vrazdach...neodporujes si tak nahodou?


190.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:11 avatar
rains vieš o tom, že cirkev môže aj za súčasnú krízu?


195.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:17 avatar
rains stále nechápeš jednoduchú vec, že je rozdiel ak vraždí cirkevný funkcionár alebo niekto na príkaz z Ríma alebo radový katolík vraždí z iných pohnútok.

rains veď už som ti to vysvetlil. Ak niekto dajme tomu zabil 1 človeka tak ak ho niekto obviňuje zo zabitia 10 ľudí tak snáď mám povedať, že no ak zabil jedného tak mu treba prisúdiť aj ďalšie vraždy ktoré nespáchal? Ale ty s tým nemáš žiadny problém. A preto by si bol nebezpečný ak by si mal moc nad životmi ľudí.


206.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:25 avatar
jany...za aku sucasnu krizu moze cirkev?
takze ked na prikaz vatikanu prikazu pokrestancovat indianov, tak za to nemoze cirkev?
ty si myslis, ze to robili knazi z vlastnej vole?


215.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:31 avatar
rains to bola irónia. Ty by si možno nemal problém to taktiež spojiť s cirkvou. Pokresťančovanie je vraždenie?


158.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 15:44 avatar
keď tu tak veľmi radi kritizujete kresťanstvo,ktorý z vás si prečítal BIBLIU? Viete čo nás učí.
Neučí nás nenávidieť,ale naopak aby sme sa mali RADI.Neučí nás,aby sme boli lahostajní jeden voči druhému,ale aby sme si našli čas jeden pre druhého.ABy sme neodmietli pomoc, ktorý to potrebuje.Učí nás MILOVAŤ aj svojho NEPRIATELIA a odpúšťať mu.
Áno, nájdu sa aj medzi kresťanmi ľudia, ktorí sa takto nesprávajú,ale vy ste ti všetci takí 100-percentní?
To, že sú aj misie,ktoré pomáhajú chudobným krajinám to vy nikdy nepríjmete.A nerobia to za peniaze,ale preto, lebo v týh ľuďoch je ozajstná LÁSKA voči druhéme a nie nenávisť. Vy dáte bezdomovcovi pomocnú ruku,aby sa postavil na vlastné nohy?
Nie radšej sa otočíte chrbtom a ste slepí a toto nás cirkev neučí.Učí nás, že sme všetci BRATIA a SESTRY,no vy sa ani na df-ku k sebe nesprávate ako rodina,ale posmievate sa jeden druhému.
Súhlasí janyjany


161.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 15:50 avatar
heh niekoľkokrát ruža a misie? tú pomoc kvitujem, ale prečo pritom musia do tých ľudí ešte hustiť ježiškoviny?


171.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 15:59 avatar
nikto im nič neprikazuje,ale ich učia ako majú žiť,aby nebola medzi ľuďmi nevraživosť,aby si pomáhali a nemysleli len na seba,tak ako je to u nás.Dá Ti kto u nás aspoň strechu nad hlavu, keď prídeš o ňu?Nie ,lebo si preň cudzí človcek,neverí Ti a bojí sa, že mu zoberieš čo i len "OMRVINKU"!
Ale viera tá učí,aby si prichýlila aj pocestného a podelila sa s ním.Čo Ťa viac poteší,keď Tebe niekto pomôže, alebo Ťa "nepozná".
A nehustím do Tvojej hlavy nič,máš slobodnú vôľu.Len vy tu stále poukazujete na zlo a dobro nechcete VIDIEŤ
Každý robíme chyby,nikto nie je bez nich.


180.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 16:04 avatar
ale veď ja vidím aj dobré stránky, poznám kopec ateistov, ktorí by ťa prichýlili, nie viera robí z človeka dobrého, to jeho vnútro
áno každý robíme chyby, ale nemali by sme ich obhajovať


193.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 16:15 avatar
ja ale ani neodsudzujem toho druhého pre jeho chyby.Pokiaľ viem cirkev sa už neraz ospravedlnila za svoje chyby a ak si správny človek, máš ich prijať a nie sa k tomu vraciať.Veď ani Tebe by nebolo príjemné, keby Ťa len stálle za tú istú chybu(chyby) obviňovali,hoci by si sa im ospravedlnil.Neviem,či by si zotrval stále pri takých ľuďoch,alebo či by si radšej nešiel tam, kde Ťa nikto nepozná a nezačínal od znova


199.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 16:19 avatar
hmm, chyby organizácií by mali byť pripomínané aby sa neopakovali
porovnávať to s osobou nie je múdre


219.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 16:33 avatar
ale veď tie chyby robili ľudia a preto som to aj tak prirovnala.
A pokiaľ viem, terajšie a ani to predtým,kresťanstvo nikde nepodporuje násilie.
Tí čo sa hlásili k viere,neboli ozajstní kresťania-priznávam.Ale pravý kresťan to nikdy neurobil, radšej dal svoj život za druhého
Neviem, či ty by si mal tú odvahu položiť život za vieru-hociakú-marska,alebo niekoho iného


174.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:01 avatar
ruza 158...jasne..najviac nenavisti medzi ludi vnasali prave ti, ktori tu bibliu citali od rana do vecera a citovali z nej ako basnici.  


181.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:05 avatar
rains zasa táraš. Ty si asi ešte nikdy nečítal životopisy napr. Františka z Assisi, Kláry z Assisi či slovenky sestry Zdenky. Ty žiješ vo svojich nenávistných fantáziách a oni taktiež vnášali najviac nenávisti medzi ľudí.


192.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:14 avatar
janko a co take uzane vykonali Fero a Klasa z Asi si sisi? Kto je sestra Zdenka?
ze ja zijem vo svojich nenavistnych fantaziach...taka hlupsot...to len ty nepoznas historiu toho v co veris a uznavas. Alebo mas kratku pamat? popripade nechces vidiet?
ja viem co to je....chcem vidiet to co chcem a co nechcem nevidim...vidim len to pekne troch zboznych a to je cele. To ste celi vi kristuskari. Nehnevaj sa, ale ty nevidis objektivne cirkev.


185.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 16:08 avatar
a to súdiš podľa seba????
Aj medzi kresťanmi sa nájde človek, ktorý spraví nejednu chybu-netvrdím, že NIE.Ano veľa ľudí sa "hlási" ku kresťanstvu ,ale nežije ako kresťan.Preto je rodiel KRESŤAN A KRESŤAN,tak ako je rozdiel ČLOVEK a ČLOVEK
Nie je hanba urobiť v živote chybu,hoci akú veľkú,ale hanba je NEPRIZNAŤ si ju NIKDY a nesnažiť sa o nápravu


196.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:17 avatar
ruza...ja necitujem bibliu...
otazka: na co sa niekto hlasi ku krestanstvu ked nevyznava jeho hodnoty? nie je potrytectvo a farizejstvo?


205.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 16:23 avatar
rains-tak keď si bezchyby,ukáž im tú správnu cestu.
Kto ako príjme slová BIBLIE my nevoplývnime tým, že budeme osočovať ich, ale že im sámi pôjdeme príkladom.
A ty im ideš? Ja sa aspoň snažím, aj keď viem ,že sa neraz potknem,ale nehanbím sa vstať a pokračovať v ceste pravdy ďalej


213.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:31 avatar
ruza 205/ preco by som im mal ukazat tu spravnu cestu? len slabi duchom potrebuju vodcu co ich vedie a ukaze im cestu.
Je nemienim ist nikomu prikladom..nemam rad nochsledov...a aj tak kopec ludi ma kopiruje a lezie mi to na nervy..odobera to mojej individualite...ved uz teraz kopec ludi nosi traky na nohaviciach spustenych..preco ma kopiruju?? nech si najdu vlastny styl.


244.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 16:54 avatar
rains/213-keď nechceš byť príkladom ako má človek bez chyby žiť,alebo sa aspoň snažiť,tak potom aspoň nekritizuj druhých,ale v prvom rade seba.A to by mali všetci začať od seba a potom by svet bol lepší-menej nenávisti,zloby....

Tak ja musím ísť mimo df-ka.
ďalej tu kritizujte druhých-len svoje chyby si zakrývajte tmavými okuliarmi


248.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:58 avatar
ruza 244 preco by som mal byt ja ich prikladom? Nech zije kazdy pola nejlepsieho vedomia a svedomia..na to ma rozum a zdravy usudok, aby rozoznal co je spravne a co nie. Alebo su ludia hlupe ovce co potrebuju vodcu?

ja si svoje chyby vidim, ale nebudem ich nikomu tlacit do hlavy ako to robia kristuskari


198.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 16:18 avatar
to platí pre rainsa-174


127.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:11 avatar
Rains, si proste zaujatý... doprial by som ti život v tej džungli pri tých modlách
Súhlasí Svetana


128.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 15:13 avatar
zato ty si absolútne nezaujatý


138.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:25 avatar
kristofko...dakujem..budem na to pamatat, ked budem lezat v sietke uviazanej medzi palmami a prsnata domorodka mi donesie studene mojito.
a neodpvoedal si mi na: 72-ku....nie su argumenty?
inak si smiesny..ja som zaujaty tym, ze ti hladam fakty...len tak dalej..ty budes asi komik.


144.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:32 avatar
no rains aby ťa tá domorodkiňa nenakazila nejakou pohlavnou chorobou, napr. HIV, aby ťa neobetovala svojim bohom, aby ťa nepostihla malária...

AIDS je moderná choroba, šíri sa najmä sexuálnou promiskuitou... pápež povedal, že nepomôžu len kondómy, ale zodpovednejší život. keď máš ženu, buď len s ňou, tak sa dá predísť šíreniu tých ochorení...


150.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:38 avatar
kristofko...domorodkyna ma obetuje svojim bohom. hahahaha...tak ty si dobry..vtip dna. Akoze si uvedomujes ze nie je 18. ale 21. storocie? skor by som sa obval krestanskych fanatikov a krstanskych siekt, ze by ma obetovali svojmu bohu...krestanskemu bohu.

poviem ti novinu, asi sa to k tebe do klastora vysoko v horach este nedostalo ale AIDS mozes dostat aj z tranzfuzie krvy a mozes byt panicom vies? a nakazit ta moze aj "slusna" krstanka, co chodi kazdu nedelu do kostola, ale jebava s kdekym. A ma plnu chrapu krestanskej lasky a jeziska.  
Súhlasí Ónya


159.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:46 avatar
však aj výnimky môžu existovať, ale proste je lepší zodpovedný život podľa možnosti, teda človek by nemal byť promiskuitný, lebo potom už ani zapálená kritika kresťanov nemusí pomocť... ak máš ženu, drž sa jej... Mimochodm tých domorodcov ovplyvnili kresťania aby už neobetovávali modlám...


172.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:59 avatar
mne sa ohromne na tej vasej krestanskej viere a uceni paci to, ze hlasate vernost jednej zene, ze sa ciernokabatnici uchyluju k celibatu, ale pritom trkaju a plodia nemanzelske deti..ved na co ine by bola tajna ulicka vo Vatikane? aby sa mali kedy nepozorovena konkubiny ako dostat k biskupom. Ako pani ciernokabatnici musia trtkat malych chlapcov do kakacikov. Ako ma Vatikan uzakonene ze pohlavny sex s 12 rocnym nie je zlocin. Nic ine len pokrytectvo a farizejstvo.
jasne...chudaci domorodci, nez prisli krestania boli len tupe stado co sa motalo svetom, bez poriadku. take dristy. Ti pohania boli daleko vpredu pred krestanskymi zadubencami. Za to krestania niekoho neobetovali bohu ze? ani pocas kriziackych vojen.


200.
označiť príspevok

Jojet
   25. 7. 2010, 16:20 avatar
ti život v tej džungli pri tých modlách
ja som sa naucil, ze mem svojho hostitela moze aj znicit! mem fasizmu a tp.
Mem ich tam dotiahol a drzi ich tam.


64.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:19 avatar
Janyjany, domorodci (Aborigeni) tam žijú dodnes, ale keď bola objavená Austrália, z Európy sa tam posielali rôzni nežiadúci ľudia, väzni a pod. a tí aj vraždili domorodcov... nie cirkev priamo. Ale vysvetli to zaujatému antikresťanovi...


67.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:22 avatar
vysvetlenie zaujatého antiateistu


71.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:25 avatar
Krištof tí, čo nenávidia kresťanstvo, tak aj zločiny iných prisudzujú nemu.
Súhlasí Krištof


73.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:26 avatar
dobre jany, buďme dôslední a zlí sú len priamo tí ľudia, ktorí život vzali a bum ideológie a organizácie sú bez viny  in nomine dei sa najľahšie zabíja 


80.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:32 avatar
marska vatikán prikázal cortézovi aby vyvraždil indiánov?


89.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:40 avatar
Vatikán nie, ale katolícka španielská vláda (nazvime to tak )


95.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:46 avatar
ak radový katolík vybehne na ulicu a začne strieľať, pozabíja desiatky ľudí tak ty asi za to obviníš cirkev.


105.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:53 avatar
jany, samozrejme, že nie, obviním daného človeka, ale je niečo iné ak sa to organizuje ako krížové vojny alebo kolonizácie 


112.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:59 avatar
marska ak by vraždenie indiánov prikázala cirkev tak by som musel ju označiť za vinnú za toto vraždenie. Ak to robili radoví katolíci zo svojich dôvodov sú za to vinní oni.


163.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2010, 15:52 avatar
Zaujímavé je, že ked si arab prdne, tak nikto nepovie, že to urobil arab(prave z krestanov, ci obyvatelov krestanskych uzemíä, ale že to urobil moslim...nezda sa vam, ze je to podobne aj tu? Vseobecne sa vsetko zvaluje na vieru, ci uz krestanov, alebo moslimov, ale zdá sa že zlo robia prave tí ktorí nie su nic z toho...ved hovorí sa nezabijes , vari krestan zabíja? Nie , zabija ten, co sa v tej chvili vzudal boha, ako to urobil, tak netvrdte, ze krestania nieco robia..,alebo cirkev, vzdy to urobí, ktosi, kto prestupi príkaz Boha a vzda sa viery v boha a tym aj naboženstva..


99.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:49 avatar
Janyjany neber tu cigaretu (marsku) príliš vážne... nech si ide radšej zapáliť  
Súhlasí Svetana


102.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:52 avatar
hmm, Krištof, hezky hezky miluj blížneho svojho 


111.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:58 avatar
Marska dokonca ani hnev - najmä oprávnený a láska sa nevylučujú. Hnev nie je nenávisť.
A ty vieš odkiaľ o láske k blížnemu? Z darvinizmu alebo z Nietzscheho?  


117.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 15:01 avatar
od nikiaľ, to len zdravý rozum, ale som počul, že iní sa to musia učiť z dákej knihy, že Biblia alebo nejak podobne trápne sa to volá 
oprávnený hnev? lol, skôr vidím neoprávnené napadnutie váhy mojich slov, ale pohodka 


134.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:23 avatar
odnikiaľ? alebo z rozumu? rozum je nič? my veriaci máme možnosť mať normánu morálku ako ľudia. ale vy antiteisti vychádzate z čoho? "odnikiaľ"? z opíc, z džungle?
Váha slov? To aj v džungli poznáte váhu slov?


145.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 15:32 avatar
myslím to tak, že zo žiadného zdroja len zo zdravého rozumu...
je smutné, že keď človek oháňajúci sa kresťanskou úžasnou morálkou sa nezmôže na nič iné ako urážky...ozaj smutné


78.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:30 avatar
do neba volajuca kokotina z pera kristuskara.


81.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:34 avatar
rains vo svojej nenávisti si zaslepený. Keď sa jej raz zbavíš potom snáď uvidíš rozdiel medzi cirkevnou a svetskou mocou a to, čo napáchala svetská moc nebudeš hádzať na plecia cirkvi.
Súhlasí Krištof, Svetana


83.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:35 avatar
rains, správaj sa troška slušne, keď už kritizuješ "neslušnosť" niekoho. aby si nebol ako pokrytec
Súhlasí Svetana


87.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:40 avatar
kristofko..mne uz je prisudzovanych vela ludskych neslusnosti...na pokrytectvo uz nezide. Praveze ja nie som pokrytec..to si ty a tebe podobni.

a janko janko...lepsie byt nezavistou zaslepeny ako hlupostou oziareny.
ty si taky krasny alibista..treba vsetko delit..nabozetvo a svtsku moc a pod kydy...
tak naco su knazi, cirkev, Rim? Nehlasaju nahodou ciernokabatnici bozie slovo medzi ludmi?
nnie su zbytocni?


156.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:42 avatar
rains nenávisť ti znemožňuje vidieť veci také aké sú. Cirkev môže za to ak svetská moc niečo spáchala? Ty si nebezpečný. Ak by si mal moc potrestal by si aj nevinných za niečo čo nespáchali,.
Súhlasí Krištof


165.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:54 avatar
jano...kokot barani. ja vidim veci take ake su..ale ty si slepy a nechces vidiet veci ake su. Akoze cirkev nemoze za to, co spachala svatska moc? tak to potom za to moze? Boh?
ja som nebezpecny? to ty a tebe podobny su nebezpecny..fanaticki krstanski magori su nebezpecni...


173.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 16:00 avatar
rains ovládaj sa... je tento tvoj primitivizmus vysvetlením, prečo si taký zaujatý voči kresťanon? je kritériom antikresťanstva tento primitivizmus, vulgárnosť? môže byť antikresťan vôbec aj relatívne slušný človek?


176.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:03 avatar
kristofko...ja som slusny..ale co neznesiem je hlupost ktoru prezentujes ty a janko...a tu slepotu a slepu naivitu..


182.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 16:06 avatar
navyhováraj sa rains, aj ja môžem povedať že si zaslepený a nebudem pritom vulgárny a primitívny


189.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:10 avatar
hold kristofko..mam prchku juzansku povahu...co teraz? zabijem sa za to?


183.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:07 avatar
rains súhlasím s tým, že cirkev páchala zločiny. Ale tvoja zaslepenosť spája cirkev aj so zločinmi za ktoré nemôže.


226.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 7. 2010, 16:36 avatar
janyjany,
Uveď mi jeden príklad zločinu spáchaného v mene náboženstva, za ktorý cirkev nemôže??? Ona koordinovala dobrovoľné konverzácie pohanov na kresťanov ako aj systematické vyvražďovanie kacírov a ich majetky habala jedan radosť. A najväčší vrchol je že vodu káže a víno pije. Sama cirkev je bohatá inštitúcia, a káže žiť v chudobe. Takýchto protikladov by sme našli veľa.
Ako chceš dokázať, že s týmto cirkev nemá nič spoločné???


232.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:41 avatar
farmakum samozrejme že za vraždenie tzv. kacírov cirkev môže.


235.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 7. 2010, 16:45 avatar
janyjany,
Ale ja som sa pýtala na zločiny páchané v mene náboženstva, za ktoré cirkev nemôže. Keby niekto chcel poprieť, že cirkev s inkvizíciou nemala nič spoločné, tak to by bol úplný historický analfabet.


240.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:50 avatar
farmakum ak radový katolík v mene Boha vraždil tak z toho snáď nechceš viniť cirkev?


245.
označiť príspevok

farmakum žena
   25. 7. 2010, 16:55 avatar
janyjany,
Tak jasné, že za svoje činy je každý zodpovedný sám. Ak muž zabije svojho soka kvôli žiarlivosti, nemôžno z toho obviňovať cirkev, ale ak kresťanský rytier na výprave vo Svätej zemi vraždil z pápežovho príkazu, tak koho je to vina??
O tomto tu predsa debatujeme.


175.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:01 avatar
rains prečo by mala cirkev zodpovedať za to čo spáchal niekto iný za to čo urobila svetská moc. Ty zodpovedáš za to čo spácham ja? Tvoja zaslepenosť je nebezpečná.


202.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:21 avatar
jano..nie som zaslepeny...nuz, ked svetska moc nezodpoveda za to, co robia krestanske ovca, tak preco napriklad je predseda vlady zodpovedna za chod statu? alebo riaditel za chod firmy?
ci oni mozu byt za to zodpovedny, ale za riadenie a smerovanie cirkvy papez nemoze? on nie je hlavou cirkvy? on nezodpoveda za je smerovanie a riadenie? tak potom na co je? preco ho tolko veriacich uznava a nasleduje ho? preco sa vzdy caka v krestanskom svete na vyjadrenie papeza? Ked papez zakaze kondomy, tak preco sa ovce toho drzia? ked papez zakaze potraty, tak preco krestanky nejdu na potraty?


210.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:28 avatar
rains pápež je nanajvýš zodpovedný za cirkev, ale nie za svetskú moc.


220.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:33 avatar
jany..a kto je zodpovedny za svetsku moc?


224.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:36 avatar
Světská moc papežů je politická a vládní aktivita papežů římsko-katolické církve, jak rozlišil od jejich duchovní a pastorační aktivity, který je také nazýván věčnou sílou.
- tak na keru mariju sa papez vyjadruje do politiky sveta?
dnes.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.caritas.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.euractiv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


225.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:36 avatar
rains kto je zodpovedný za činy dnešného katolíka? On sám. Kto je zodpovedný za svetskú moc? Svetskí panovníci.


227.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:37 avatar
jany a kto je svetsky panovnik?


238.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:47 avatar
rains kráľovia, cisárovia. Radoví členovia cirkvi. Bez cirkevnej funkcie.


242.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:53 avatar
jany...hahaha...jasne a krala neovladal papez a biskup...tomu snad neveris..co taky Richelieu? Jediny panovnik, ktory sa postavil Papezovi bol Henrych VIII a dal tak zaklady anglikanskej cirkvy..ale to len preto, ze mu papaz nedovolil rozvod s jeho zenou. Ale ziadne europsky panovnik sa nepostavil papezovi..
Postavil sa mu Jan hus..pocul si o nom? a upalili ho...tak sa vysporiadavala cirkev s oponentami.
a aky je to radovy clen cirkvi bez cirkevnej funkcie?


249.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 17:04 avatar
rains napr. v r. 553 zvolal cisár Justinián I. z čisto politických dôvodov, aby urovnal spory v krajine koncil. A na jeho nátlak boli schválené ústupky, aby boli spory urovnané pretože narúšali stabilitu ríše. Bolo to z Justiniánovej vôle a biskupi sa mu podriadili.

Ak by si čítal pozorne tak som upálenie Jána Husa dnes spomínal.

Ten kto nie je kňazom ani nemá žiadnu inú funkciu v cirkevnej hierarchii.


253.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 17:08 avatar
jany...to bolo v roku 553..ale cirkev ma ovela viac...vtedy bola este len v plienkach...do stredoveku sa pozri..
prepac, ale nestiham sledovat vsetko...

!Ten kto nie je kňazom ani nemá žiadnu inú funkciu v cirkevnej hierarchii.! - tak co potom to v 238?


58.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:12 avatar
A teraz ? ..nie je náhodou konečným cieľom blízkej budúcnosti katolícky štát, kde sa pod kuratelou Vatikánu ortodoxný katolicizmus stane jedinou ideológiou. Už dnes sa do škôl hrubým spôsobom vnucuje naboženská výchova. Klérus arogantným spôsobom ovplyvňuje výsledky volieb v neprospech „neznabohov“, a to i za pomoci ich pohanských peňazí.,..skúšajú čo si môžu dovoliť.. Hlúpi a chudobní sa ovládajú ľahšie.


59.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:14 avatar
Ónya ak sa aj niektorí kňazi snažia ovplyvňovať voľby v prospech kresťanskej strany, ktorá je vlastne len KDH veľké výsledky to neprinieslo


63.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:19 avatar
keby nevymyvali ciernoknaznici mozgy, tak by ani KDH vo vlade nebolo...taka strana tam nema co robit!


69.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:23 avatar
a kto tam má čo robiť?


74.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:27 avatar
nabozenstvo do politiky nepatri...kapisto?
Súhlasí marska


85.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:37 avatar
podľa mňa v politike by nemali byť národné strany.


90.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:41 avatar
najlepsie by bolo podla teba keby v parlamente bola iba KDH a vsetci zili podla krestanskej dogmy :D


97.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 14:48 avatar
rains samozrejme, že nie


101.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:52 avatar
preco nie? vsetci by sme sa povinne podrobovali dvakrat tyzdenne vymyvaniu makovic v kostoloch, zasrani by mali povinne nabozenstvo 4 hodiny denne, fyziku, matematiku, prirodoved, dejepis, zemepis, vsetko zrusit...ved zem svoril Boh, vsetko riadi Boh a vo vsetkom ma prsty Boh. nie je treba sa vzdelavat..len modlit     .
dokonaly stat nie?


62.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:18 avatar
janko. ..zdá sa, že nie je to až také citeľné..napriek tomu sú cirkevné tlaky a snaha presadiť sa.


94.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:45 avatar
Dňa 12. marca 2000 pápež Ján Pavol II. sa v mene rímskokatolíckej cirkvi ospravedlnil za
VŠETKY SÚČASNÉ I MINULÉ HRIECHY , "ktorých sa dopustili synovia cirkvi"

Ide najmä o tieto hriechy:

Za násilie a nepriateľstvo, ktoré prechovávali k následníkom iných náboženstiev
hriechy prvých misionárov
hriechy krížových výprav
"prehrešky" proti dôstojnosti žien
hriechy počas dobývania Ameriky
hriechy na základe odlišnosti ras

Prečo by sa pápež ospravedlňoval ak to všetko nebola pravda? Je to všetko čo povedal pápež TIEŽ vyhlásením kresťanstva za najhanebnejšie náboženstvo a cirkvi za najhanebnejšiu inštitúci?


96.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:48 avatar
este by mali vratit nakradnuty majetok, zidovske zlato a vsetky cennosti co za 2000 rokov existencie spinavo nadobudla RKC!
Súhlasí Ónya


103.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 14:52 avatar
Pápež sa ospravedlnil za zlé veci, ktoré urobila cirkev... ale tie konkrétne "hriechy" ste už doplnili vy a nie on. Okrem toho sa to preháňa s počtami atď.
Títo ateisti sú čistí ako ľalia, to sa mi na nich páči. V nebi ich musia milovať


108.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 14:56 avatar
hups sorry a rejstrík je čistý  aké ľahké


119.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:04 avatar
marska, aké sorry? vy ateisti ani žiadne sorry nepotrebujete. ste čistí ako ľalia, ste božskí a bezhriešni. v nebi pred vami padnú na kolená až naveky


123.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 15:06 avatar
fúú tak nepoznám komplet všetkých ateistov, ale tak ja bezhriešný nie som, ale to nevadí, ja sa i tak do pekla chystám


152.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:39 avatar
marska, teraz si úprimný... niektorí sa chystajú do pekla kde bude zúfalstvo, nenávisť, pýcha, tma... ale človek sa tam dostane asi iba vtedy, ak tam chce ísť


155.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 15:40 avatar
ale ja sa chystám peklu vládnuť 


167.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:55 avatar
keď sa budeš variť v kotli asi si tú vládu moc neužiješ  


168.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 15:57 avatar
nevidím dôvod prečo by som sa ako vládca pekla mal variť v kotli 


179.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 16:04 avatar
nebudeš vládca pekla, snívaj ďalej, budeš sa variť v kotli. okrem toho tam nebude žiadny vládca, všetci prítomní sa tam budú rovnako žrať a túžiť po moci ale nikto ju nebude mať


184.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 16:08 avatar
ale ja idem na post Satana, už som sa s ním o tom bavil a aj Boh potvrdil, že je to ok 
a poznámka pod čiaru, peklo a nebo neexistujú a ak áno, tak je pri božom milosrdenstve peklo prázdne alebo nie? ak nie, tak ten tam hore je pekný otecko
Súhlasí rains


191.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 16:14 avatar
démonov je veľa ale satan ti miesto určite neuvoľní... to by nebol satan... to by rovno mohol činiť pokánie...
ty si povedal že sa chystáš do pekla... a jasné že existujú... peklo je existencia v odlúčení od Božej lásky... a kde sú démoni, nebi? a kde sú satanisti, čo už odišli na onen svet? ak činili tam hore pokánie, ak oľutovali svoje zlo a skúšajú sa napraviť, to je čosi iné... ale tí, čo nenávidia, pyšní, bohorúhači... ako môžu byť v spoločenstve Božej lásky? Nebo predsa nie je zem - "pole, na ktorom je pšenica i plevel"


197.
označiť príspevok

marska
   25. 7. 2010, 16:18 avatar
že vraaj je už unavený 
a kde sú démoni, to viem presne, v ľudskej fantázií
ako môže byť v odlúčení od božej lásky, šak pánbožko je všadeprítomný, takže aj v pekle, len tam si zabudol zobrať tú jeho poestnú lásku?
boh ale miluje všetky svoje deťúrence a to bez rozdielu...


251.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 17:05 avatar
nie je uvanený - to je len tvoja fantázia.
démoni vo fantázii? aj satan je démon, zlý duch. tak sa už rozhodni, ako to myslíš.
Jasné že Božia láska nemôže byť tam, kde ňou pohŕdajú bytosti zo svojho slobodného rozhodnutia. Božia láska je len tam, kde slobodné bytosti ju prijímajú. A satan a napr. antiteisti odporujú Bohu, sú duchovne mimo, a v pekle sú mimo aj toho spoločenstva Božej lásky (neba). Nehovoriac o tom, že Boh nie je len láska, ale aj moc, je to Najvyššia bytosť. Keď chce, môže on ako Tvorca nepodarené dielo zavrhnúť - tvora, ktorý ho odmieta a nenávidí. Okrem toho ide predsa o to, aby sme sa naučili milovať, aby v nás rástla láska. Ale v démonoch nerastie láska atď. Preber sa


109.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 14:56 avatar
omluvu si moze JP and his boys strcit do riti. tie miliony mrtvych to uz nevrati.
jasne, prehana sa to...a s obetami holokaustu a komunizmu sa to podcenuje co?
co sa vam nehodoi do kramu to neprijemte a zahladzujete pod koberec co? roky praxe v zahladzovani stop..to vam ide kristuskari...od vas sa ucili komunisti aj nacisti.
Hej., boh nas ateistov miluje...nemodlime sa k nemu s kazdou kravinou a svoje sracky si riesime sami.
Súhlasí marska, Jojet


107.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:54 avatar
Janko..len aby si bol v obraze :
2 000 rokov klamstiev a vrážd - Čierna kniha zločinov cirkví /1. časť/

www.birdz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


114.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2010, 14:59 avatar
janko...existuje kniha "Zločiny páchané v mene Boha" ..kde sa hovorí, koľko nevinných ľudí bolo povraždených. Kto sa usiluje o totalitnú moc ? Prenasledovanie v mene viery. Obmedzovanie ľudskej slobody. Zvrhlosť a nemravnosť pápežov. Podvody a zločiny duchovenstva... atď.


121.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:04 avatar
Ónya že páchala cirkev aj zločiny s tým súhlasím. To, že ak niekto je zaujatý voči niečomu, tak je pochopiteľné, že zmiešava veci tak ako mu hodia len aby to, čo neznáša postavil do čo najnegatívnejšieho svetla. A to funguje nielen vo vzťahu k cirkvi.


115.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:00 avatar
Jasné zaujaté texty, že jo


120.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:04 avatar
pre teba zbytocne, lebo ty pravdu neakceptujes skrz svoju osobnu zaslepenost v mene Bozom
Súhlasí marska


129.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:13 avatar
Aha, my veriaci sme zaslepení a vy antikresťania ste v objektívni... nedaj sa vysmiať...
Súhlasí Svetana


133.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:21 avatar
nuz, ked nie si schopny akceptovat fakty historikov a historickych faktov, zapisanych aj cirkevnymi hodnostarmi, tak potom potom si zaslepeny.


137.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:25 avatar
ty akceptuješ len to, čo ti ide dokopy s tvojou antikresťanskou zaujatosťou.


139.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:27 avatar
v com sa zase tak nelysim od teba, lebo ty zase akceptujes len to, co ti povoluje tvoja krestanska zaujatost...
rozdiel medzi nami je ten, ze ja kristuskarov nechavam na pokoji..kdezto vy kristuskari ma musite neustale zastavovat na ulici a tlacit mi do hlavy sracky o tom, vasom krestanstve a tej vasej krestanskej laske.
Súhlasí marska


142.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:32 avatar
rains táraš. Zaujímavé, že mňa nikto stále nezastavuje a netlačí mi niečo do hlavy o kresťanskej láske.
Súhlasí Krištof


146.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:34 avatar
ja ze taram???? ako to ty mozes vediet, ked si tam nebol? albo ti to posepkal teraz do uska boh?
sracky kamarade...tychto fanatickych kristuskarov je v lete cele stare mesto. a o incim inom netocia len o jeziskovej laske a potrebe sa k nemu prilonit.
teba asi nepotrebuju oslovovat, ked z daleka z teba srsi ta jeho presladla laska. alebo mozno specialne vonias a vedia ze si ich.


147.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 15:35 avatar
rozdiel je aj v tom že v súčasnej dobe sa šíri skôr naturalizmus, materializmus, primitivizmus, antikresťanstvo... ja viem, ty s tým nič nemáš
Súhlasí rains


154.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 15:40 avatar
ja s tym vazne nic nemam..ja kokotopicizmus, primitivizmus a ani kapitalizmus medzi ludi nezasievam...to robite vy sami.
Súhlasí marska


113.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 14:59 avatar
Jany, je cirkev zástupcom duchovných sfér a sprostredkovateľom komunikácie mezdi ním a ľuďmi?


116.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:01 avatar
Nadja myslím si, že je zástupcom určitých duchovných sfér. Ale sú aj iné duchovné sféry, ktoré tu majú zasa iných zástupcov.


122.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 15:06 avatar
Ktorých duchovných sfér je a ktorých nie je zástupcom? Akých iných zástupcov tuná má duchovný svet? Ako prebieha výber?


126.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:09 avatar
Nadja a čo ja vnímam duchovné svety?

Kto má iných zástupcov? Napr. hinduizmus, antroposofia, islam


131.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 15:17 avatar
Jany, hore píšeš, že si myslíš atď... Akých, myslíš, má duchovný svet zástupcov? Je viac duchovných svetov - hinduistický, kresťanský, buddhistický?
Ak sa cirkev dopustila ako zástupca čo len jedného zločinu, nemyslíš, že duchovné sféry nesprávne vybrali svojich zástupcov?


136.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:25 avatar
Nadja vraj medzi skutočným duchovným svetom a naším svetom sú nižšie svety taktiež nevnímateľné fyzickými zmyslami a v nich sú rôzne záujmové skupiny i záhrobné mafie a majú rôzne ciele.

Pokiaľ je človek nedokonalý tak zákonite bude robiť chyby. To by si nemohli vybrať nikoho.


148.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 15:36 avatar
Nevyplýva z historiických udalostí, že cirkev ako institúcia háji záujmy mocných tu na zemi oveľa viac, ako záujmy duchovných sfér? Institúcie majú tiež svoju duchovnú zložku, odraz v duchovnom svete tak, ako ľudia?


157.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:44 avatar
Nadja asi ano. Každá inštitúcia, ktorej vznik bol podnietený z duchovného sveta ju má podľa mňa


164.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 15:53 avatar
Jany, takže zastupovanie duchvovných sfér rôznymi institúciami bolo nimi iba iniciované, ale nijak viac do neho nezasahujú?


170.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 15:59 avatar
myslím, že zasahujú.


201.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 16:21 avatar
Ale tak, aby zabránili spáchaniu najhoršieho zla institúciami, ktoré sú ich reprezentantmi v hmotmom svete, zasiahnúť nemôžu?
Ako, v akých záležitostiach teda zasahujú?


207.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:25 avatar
Nadja to si predstavuješ snáď tak, že vedú ruky a nohy ľudí? Podľa mňa len inšpiratívnymi myšlienkami ostatné je ponechané na ľuďoch.


212.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 16:30 avatar
Rozumiem... Takže ale nevedia zabrániť, aby sa ľudia inšpirovali zlom, a primäť ich k tomu, aby sa inšpirovali tým, čo je správne?


222.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2010, 16:34 avatar
ak nám je daná slobodná vôľa tak zasahovaním do nej by nám ju brali


203.
označiť príspevok

Jojet
   25. 7. 2010, 16:22 avatar
"Toto robte na moju pamiatku". Co vy nato? mam pocit ze je to tiez mem


209.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2010, 16:28 avatar
Mem, ktorý zapríčiňuje našu túžbu, aby na nás ľudia nezabudli?  
Či túžbu po večnom živote?


214.
označiť príspevok

Jojet
   25. 7. 2010, 16:31 avatar
Nadja a ty na mna nezabudnes vsakze? uz ma mas ulozeneho vo svojom labyrinte synaps. Juchuchú    
Súhlasí Nadja


216.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 16:32 avatar
ani nie je dokázané že mémy existujú. memetika je len jedna z mnohých "ideológií", ale nie je "nadradená" iným, proste jhe súčasťou mnohých rôznych teórií, učení a pod. je to, čo tu píšem mém? nie, je to proste len dáka info či názor a pod.
Súhlasí Nadja


223.
označiť príspevok

Jojet
   25. 7. 2010, 16:34 avatar
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Je to zatial teoria, ale aspon nieco. Malinke svetielko majacik. 


229.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 16:38 avatar
Jojet, odporúčam ti túto knihu www.pemic.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


236.
označiť príspevok

Jojet
   25. 7. 2010, 16:45 avatar
Zase práce  
Ale díky. Snad mi zvysi cas. zatial mam len receziu
www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


243.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 16:53 avatar
čítaj veru aj niečo iné, než čo ti predložia zaujatí antikresťania, "humanisti" a pod.


246.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 16:55 avatar
to hovori ten pravy        


254.
označiť príspevok

Krištof
   25. 7. 2010, 17:08 avatar
ja tie názory "humanistov" poznám, tak odporúčam aj iné pohľady, zdroje. neodporúčam akúkoľvek jednostrannosť.


255.
označiť príspevok

rains
   25. 7. 2010, 17:11 avatar
kristofko...teraz si si strelil vlastenca..254...tak cele to co som sem pisal o krvevej historii RKC si odmietal, vraj to nie je pravda..a teraz napises ze odmietas jednostrannost.


259.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 7. 2010, 20:00 avatar
... len tak narýchlo som preletel príspevky, možno som prehliadol, ale ani jeden som nenašiel, ktorý by niečo hovoril o dejinách kresťanstva ...
Píše sa hlavne, a o tom je i úvod, koľko zla sa v jeho mene napáchalo. Pritom, nie som si istý, že tí čo o ňom takto negatívne hovoria, vôbec čítali, alebo aspoň čo len trocha prejavili záujem, snahu vedieť o čom to je ...
Podobne je to aj s „opačným názorom“. Poukazujú na zločiny napr. komunizmu, ale pritom len dokazujú, že nevedia o čom komunizmus je, dokonca darwinizmus chápu ako ideológiu ...
Doteraz každé poznanie bolo hlavne zneužité. Morálny, alebo nemorálny môže byť spôsob ako poznanie dosahujeme a hlavne to ako s ním narábame, ale nie je takým poznanie samotné.
... ešte ku kresťanstvu, aby som sa podpísal /viem už to tu bolo/
http://www.youtube.com/watch?v=B0rQG3emAd8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

 


260.
označiť príspevok

ruža
   25. 7. 2010, 20:07 avatar
Vláda robí toto uznesenie: Vláda, zabývajúca sa žiadosťou obhajcov dr. Tisa o udelenie milosti, spojenú s návrhom na prijatie odkladného účinku, ktorú Kancelária prezidenta republiky postúpila vláde listom zo dňa 16. apríla 1947, č.j. T 770/47 k prejednaniu podľa čl. 1, písm. b) protokolu zo dňa 11. apríla 1946 a prihliadnuc k listom predsedu Slovenskej národnej rady a predsedu zboru povereníkov v tejto veci zo dňa 16. apríla 1947 sa uznáša takto:

Vzhľadom k tomu, že – 1. Národný súd v Bratislave sa po vyhlásení rozsudku, vyslovujúcim trest smrti, uzniesol, že v zmysle príslušných zákonných ustanovení NEDOPORUČUJE UDELENIE MILOSTI.
Vzhľadom k tomu, že – 2. Ani predsedníctvo Slovenskej národnej rady, predkladajúc vláde osobný návrh povereníka spravodlivosti, aby trest smrti dr. Tisovi bol zmenený na trest doživotného väzenia, sa nevyslovilo pre to, aby sa milosť udelila. Vláda predkladajúc žiadosť o milosť podľa príslušných zákonných ustanovení prezidentovi republiky, NEDOPORUČUJE UDELENIE MILOSTI. Zabezpečí Kl. Gottwald. Predseda vlády Kl. Gottwald potom ukončuje schôdzu o 20.50 hodine.

to je len 1 ukážka-či len cirkev zabíjala ľudí a "súdruhovia" boli takí čistí,ako si o nich niekto z vás myslí.
Prečo vlastného človeka dokázali zabiť-neudelili milosť,aj keď boli také návrhy.Čoho sa báli dobrí "súdruhovia" a niekoľko rokov si tu hoveli ako biely anieli.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:33,  Už si to aj predstavujem ako tá ježibaba SKAJA praská od jedu ;)
dnes, 15:32,  Ninka JA, ťa prosto milujem, tak už príď, nech sa SKAJA rozleje na kolimáž ;)
dnes, 15:31,  prestan odtialto odpudzovat diskutérky, ty tragédia *39
dnes, 15:30,  https://www.youtube.com/watch?v=2Dq33kK9nDU ;)
dnes, 15:30,  JA SOM spokojný, no woman, no cry ;)
dnes, 15:29,  160. škoda ze ziadna o teba neoprie ani hrdzavy bicykel *19
dnes, 15:26,  Nemôžeš odolať, čo? ;) JA viem, SOM neodolateľný ;)
dnes, 15:25,  158. práve si ju opät vynucuješ , aj ked sa s tebou uz nikto nebavil *19
dnes, 15:25,  Jojo, nič nie je lepšie ako pozornosť psychopatky ;)
dnes, 15:24,  156. na mna si chcel len spravit dojem aby som si ta všimla *39
dnes, 15:23,  Okrem teba, lebo na kurwy neskáčem ;)
dnes, 15:23,  154. komu? winry? tej si tu vyznával lásku *39ved ty skáčeš na všetko čo dycha *21
dnes, 15:20,  https://www.youtube.com/watch?v=O0w4fQq45vk ;)
dnes, 15:19,  Chýbaš mi tak kde si ;)
dnes, 15:17,  ... ospravedlňujem sa za preklepe, nejako mi blbne PC... od istého času sa mi nedarí hlavne...
dnes, 15:16,  Jojo, keď príde, tak jej vyznám lásku aby si od žiarlivosti pukla ;)
dnes, 15:15,  Ten, kto sa pýta ;)
dnes, 15:15,  19. v tom kontexte , ako sa vyjadrili , ze budú oslovovat všetky odtiene pleti" . gramofón
dnes, 15:13,  150. a koho to zaujíma?!? *39
dnes, 15:13,  IOrwelovčina !! Newspek !!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(509 118 bytes in 0,202 seconds)