Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Deičný hriech a ostané dogmy v katolícjek cirkvi

24
reakcií
1391
prečítaní
Tému 4. februára 2013, 12:28 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2013, 12:28 avatar
Je jediná pravda tohto sveta, ktorá bola stanovená ešte pred tým, keď tento svet existoval. Ta pravda je Ježiš Kristus, Ježiš je evanjelium a evanjelium sú Ježišove vyjadrenia, ktoré zapísali štyria evanjelisti. A každý, kto považuje túto pravdu za pravdu, nemôže považovať za pravdu niečo, čo nie je v tomto evanjeliu, alebo je dokonca proti evanjeliu. A tak každý, kto chce do toho zasahovať, opravovať a vylepšovať, dáva jasne najavo, že chce byť múdrejší, ako táto pravda a že chce byť múdrejší ako samotný Ježiš Kristus. Už samotný Pilát sa opýtal Ježiša, čo je to pravda a my sme pochopili, že pravda je Ježiš Kristus. On je pravda o ceste spásy cez Svätú trojicu, lebo je prvý článok tohto spásonosného zložitého procesu. A teda človek nemá právo meniť a ani dopĺňať to, čo bolo stanovené pred tým než tento svet existoval , aby tento proces spasenia nebol ani v najmenšom ohrozený. Aby nádeje dobrých a spravodlivých ľudí, ktorí úprimne milujú Boha, sa nepremenili na prach a aby ich spasenie nezostalo na pol ceste, lebo tu by sa nedalo vyhnúť božiemu hnevu. Nepoznáme časový rozmer a ani priestor, z ktorého k nám Ježiš prišiel, ale ak povedal, že ja som bol skôr, ako bol tento svet, tak každý, kto mu toto uverí, musí priznať, že nielen status jeho osoby, ale aj pravdu evanjelia o ktorej on samotný tvrdí, že je od jeho otca, musí zostať nedotknutá, kvôli nádejí na spasenie dobrých a spravodlivých ľudí, ktorí uverili jeho meno a teda jeho pravdu pred nami, teraz a aj v budúcich vekoch. Za toto všetko je zodpovednosť pred Bohom na každom, kto sa tejto pravdy dotýka.
Je tu však niekto, na koho nás Ježiš neustále upozorňuje, že on, satan, je už odsúdený, ale jeho hlavný úkol je, aby nás klamstvom odradil od tejto pravdy, alebo, čo je ešte nebezpečnejšie, snaží sa nám túto pravdu zmeniť tak, aby nás nedoviedla ku spaseniu a my aby sme uverili jeho klam, ako pravdu.
A tak každému, kto uveril, že je Ježiš, ale že je aj satan, veľmi záleží na tom, aby sa táto Ježišova pravda nezmenila, aby nedošlo k ohrozeniu procesu spasenia, lebo satanova inteligencia je nad ľudskú inteligenciu a tak satanov klam, človek ani nemôže posúdiť a jediné, čo človeku zostáva, je nestále sa držať iba tejto Ježišovej pravdy a nedovoliť na nej akúkoľvek zmenu a zachovať ju takú, akú nám ju zaznamenali evanjelisti ako očití svedkovia pôsobenia Ježiša na zemi.
Pred niekoľkými rokmi sa našli zvitky evanjelia, z doby krátko potom, ako žil Ježiš na zemi. Nenašli sa takmer žiadne rozdiely medi tým evanjeliom , čo sa našlo a medzi tým evanjeliom, čo tu máme dnes. Ja si myslím, že by sme to mali brať ako potvrdenie z neba, že to evanjelium, čo tu dnes máme, nie je žiaden náhodný výber spomedzi množstva evanjelií, ktoré v tej dobe boli zaznamenané. Ja by som to bral ako fakt potvrdený samotným Bohom a evanjelium, ktoré tu teda dnes a v takomto stave máme, je jediná pravda o tomto svete, na ktorú sa môžeme spoľahnúť a netreba už hľadať ďalej. Nesmieme na tom nič meniť. Inteligencia ľudstva sa za dvetisíc rokov určite zmenila na vyššiu, ale stále nemôže dosahovať inteligenciu Ježiša Krista a neba. A tak ani tí, ktorých sme mali a máme za najsvätejších a ani tí najsvätejší pápeži a ani tie najsvätejšie cirkevné zhromaždenia , nemôžu meniť na tejto Ježišovej pravde ani čiarku, pretože inteligencia všetkých vymenovaných, nemôže dosiahnuť inteligenciu Ježiša a jeho pravdy. A jeho pravda je jediná cesta spasenia a kto o nej zapochybuje, veľmi riskuje, že z tejto cesty spadne.
Našťastie, nie je dôležité, čo a kto a akým spôsobom uveril okrem toho, ak uveril Ježiša, lebo podstatné je, aká je čistota našej duše, ak sme uverili, že hriech je najistejšia zábrana spasenia a Ježišova pravda evanjelia nám ukázala a dala možnosť, ako sa hriechu zbaviť spoveďou podľa kolosálneho dňa pri Jordáne, kedy sa jediný krát v dejinách tohto ľudského pokolenia stretli pri Jordáne všetky tri nebeské mocnosti zvláštnym spôsobom prítomnosti, aby ukázali Jánom a potom potvrdili Ježišom, že hriech sa musí vysloviť a učiniť pokánie hriešnika, miesto obetovania krvi zabitých zvierat za odpustenie hriechov. Neviem, koľko cirkví má podobný systém odpustenia hriechov, ale ja okrem katolíckej cirkvi nepoznám inú a preto pre mňa niet úniku z katolíckej cirkvi.
Priznávam sa všetkým, že nesúhlasím so žiadnou dogmou, pretože nič z toho nie je v evanjeliu. A ak uznávam evanjelium ako jedinú pravdu, tak potom ani nič z toho nemôže byť pravda, lebo pravda evanjelia vznikla z inteligencie o ktorej človek nemá šajnu a nemôže si dovoliť nič na tejto pravde meniť, lebo inteligencia človeka, akokoľvek by sa cíti múdry a svätý, sa nemôže porovnávať s inteligenciou Boha. Prehodnoťme každú dogmu Ježišovým podobenstvom o stromoch, ktoré poznáme po ovocí a ak vám z toho naskočí hrôza zbytočne preliatej krvi a utrpenia všetkého druhu, to asi nebude to najhoršie, ja si myslím, že najväčšia vina týchto dogiem sú neveriaci, ktorých dogmy a následky dogiem odradili od cesty k Bohu a veriaci, ktorých dogmy priviedli na pokraj spadnutia z cesty spasenia.
Teraz mi je z toho do plaču, ale mám veľkú nádej, že cirkev nájde v sebe ideológiu čistej Ježišovej pravdy a pochopí, že to je jediná pravda tohto sveta a ak sa jej podarí zabaviť dogiem, spadne z cirkvi do podsvetia aj všetko stanové svinstvo, ktoré nakydal na cirkev, ktoré dodnes aj napriek tomu, že táto špina nemôže byť Ježišova, svet verí, že je špina cirkvi a teda Ježišova. Ježiš nepotrebuje, aby sme ho my ľudia očisťovali od špiny, lebo on je čistý jeho pravdou, to my musíme očistiť seba tak, že očistíme cirkev.
Ja verím, že Ježiš nechcel, aby sa v cirkvi preliala iná kvapka krvi, ako jeho. Že Ježiš nekázal nikoho, kto odpadol od viery umučiť, upáliť, zabiť, to všetko je satanove, ale pokiaľ bude dogma o neomylnosti pápeža v cirkvi platiť, bude to klinec, ktorý drží všetko toto satanove svinstvo pribité na stene cirkvi.
To je len jeden jediný príklad a koľko špiny by sa prepadlo k tomu, komu táto špina patrí. A čo ešte ďalších vyše 300 ????
Dogma o tom že Ježiš je boh, dogma o tom, že je dedičný hriech a ak nie je potom nemôže byť nepoškvrnené počatie, atď, atď, ....... Odkiaľ si človek osobuje rozdávať tituly boha, ak netuší, odkiaľ má titul, jeho otec a to nehovorím o tom, že status Ježiša bol daný a presne určený nebeskými mocnosťami ešte pred tým, než existoval tento svet ? Na čo sa tu hráme ??? Kde máme viacej hľadať satana , v tom, čo sa dožaduje čistej nepoškvrnenej pravdy, ale v tých, čo sa snažia túto pravdu opravovať a doplňovať, napriek tomu, že dejiny cirkvi jednoznačne ukázali zlé ovocie týchto dogiem ?
A viete, čo je podľa mňa najťažší hriech na zemi ? Pozrite si Matúšovo evanjelium o hriechu proti Duchu Svätému. 3,28. Ľudom sa odpustia všetky hriechy i rúhania, ktorými by sa rúhali. Kto sa však rúhal Duchu svätému, tomu sa neodpúšťa na veky, ale je vinný večným hriechom. Lebo hovorili, je posadnutý nečistým duchom.
Preto prosím zvlášť tých horlivejších, aby nikoho neobviňovali, že je posadnutý zlým duchom, satanom a ktovie čím zlým aby sa zbytočne nevystavovali tejto hrozbe. Buďte ako Matka Božia, ktorá si tieto veci najprv uchovávala v srdci a rozmýšľala o nich, lebo pre mnohých veriacich je toto šok. Aj pre mňa to bol šok, keď som sa s tým stretol prvý raz a nie len šok, ale aj veľká bolesť. A asi aj každý z tých, čo toto prečítajú, si musí pretrpieť tiež svoju bolesť. Ale pokúsme sa aspoň trochu, aby sa táto bolesť neobrátila na nenávisť, zlobu a upadnutie do večného hriechu proti Duchu svätému, ale skúste obetovať túto bolesť na podporu Ježišovej čistej pravdy.
Nikoho neodsudzujte, lebo nikto z nás nevie to, čo vie Boh. A on je pravda, cesta a život.


2.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   4. 2. 2013, 12:40 avatar
Elemír, prezraď, ku ktorému kresťanstvu sa hlásiš.


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   4. 2. 2013, 13:03 avatar
Sila, aj ultrakatolík TvojOponent pochopil, ako veľmi tára nezmysly Elemír. 
Súhlasí Inotaj


6.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2013, 15:37 avatar
vlado: Tvrdá je to reč, ktoby to počúval !


8.
označiť príspevok

anakin
   4. 2. 2013, 17:13 avatar
Pises... Nikoho neodsudzujte... Ale cely prispevok nie je nic len jedno velkevodsudenie vsetkeho mozneho co ta napadlo... Tak ako je to... Na teba to neplati?


11.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2013, 19:23 avatar
To mi musíš konkretne napísať, kde si našiel odsúdenie. Ja som myslel na moje vlastné odsúdenie niekým, že som si dovolil toto napísať. Ja v tom žiadne odsúdenie nevidím, ja to vidím ako hľadanie pravdy. Alebo to myslíš tak, že ak hľadáš pravdu medzi dvomam vecami a jednu z nich uznáš pravdivú, tak tú druhú považuješ za odsúdenú. Alebo keď ti končia argumenty považuješ sa za odsúdeného. Teda mnou odsúdeného. Já neuvádzam svoje argumenty, ja uvádzam evanjelium a ak sa cítiš odcudený tak potom nie mnou, ale tým samotným evanjeliom, ktoré som citoval ???? Vyjadrí sa konkrétnejšie.


12.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 2. 2013, 19:28 avatar
1, že sú len 4 evanjeliá? A čo toto? www.delgrast.estranky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Evanjelium podľa Judáša.


14.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2013, 20:48 avatar
Keby len podľa judáša, ale aj podľa marie magdalény a ešte najmenej sto iných a rozličných. Ale potom nechápem, že kedy to ten Judáš napísal ? Zrejme to niekto napísal o ňom ako o Kristovi, ale potom nemôže byť jeho, tam sa mal niekto podpísať ako anši evanjeisti.


19.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2013, 09:27 avatar
Prečítal som si aj to kvázi Judášové evanjelium, ale nič moc. Samé zátvorky, ako keď som kedysi čítal úryvok z koránu. A hlavne, nešla z toho na mňa žiadna sila, nič. Napriek tomu je pre mňa Judášova smrť záhadou. Ja mám stále dojem, že napriek všetkým, ktorí ho odsudzujú, vrátane Ježiša, a to je pre nás podstatné, z jeho smrti vyplýva, že Ježiša doslova do písmena miloval, ako každý iný učeník do poslednej minúty. Judáš urobil, čo musel podľa toho načo bol pred určený. Satan doňho vstúpil a dopustil sa zrady, dokonca ešte aj peniaze si zobral za zradu, ale v momente, ako sa,dozvedel, aké následky mala jeho zrada, peniaze zahadzuje a berie si život tým najstrašnejším spôsobom, ako sa mu len dalo. A tu je predsa problém. Veď ak by bol klasicky zrádca, z peňazí by sa bol potešil a bol by si ich užil, ak by teda iba pre penize zradil. Lenže on prejavuje nad svojím skutkom obrovskú ľútosť a sklamanie. Dali by sa predpokladať všeliaké scénare, ale jeden by mohol byť aj ten, že bol pokladník a možno tajne dúfal, že Ježiša síce zradí, dostane peniaze, ktoré dá do spoločnej pokladne a Ježiš sa im vyšmykne spomedzil rúk, ako to urobil viackrát pred tým a zostane vlk celý a koza sýta. Samozrejme, ťažko povedať, je dávno dobjované a bolo rozhodnuté a či sa mi dozvieme ako to nakoniec bolo, to je vo hviezdach. Najpravdepodobnejšie by mohlo byť, že ak aj Judáš bol už dávno pred tým určený na tento úkol, musel ho splniť, lebo vlastne úkol splnil satan, ktorý do neho vošiel a ktorý takýmto spôsobom môže oklamať každého z nás kedykoľvek. Ak ale bolo jasné, že Ježišov proces s umučením je rozbehnutý a už ho nemožno zvrátiť, aj satan sa vykašľal na Judáša a nie že by sa mu odmenil, ale naopak, nechal ho užialiť sa k smrti. Čo ak všetci, ktorí sa na satana spoliehajú, takto dopadnú ? Satan potrebuje človekaiba na to aby urobil svoj zámer a potom ho už človek nezaujíma. Funguje to aj v každom z nás, dovtedy nás tlačí do hriechu, až nás dostane a potom na nás kašle a my zostávame v žiali so svojím hriehom. My máme šancu hriechu sa zbaviť, a možno by ho mal aj judáš, ak by po vzkriesení poprosil Ježiša o odpustenie, ale aby sa to nestalo, to zase zariadil asi satan. Takže aj na Judášovi sa dá pomerne dobre študovať satanova politika lži a klamu.


20.
označiť príspevok

Inotaj muž
   5. 2. 2013, 10:55 avatar
Nesmieme na tom nič meniť. Inteligencia ľudstva sa za dvetisíc rokov určite zmenila na vyššiu, ale stále nemôže dosahovať inteligenciu Ježiša Krista a neba....

Pociťujem, že na poukázaný vzťah o nadradenosti božej inteligencií-(e) nad ľudskou je už od určitej doby nami ponížený, najmenej v tomto jednom prípade. Je síce pravda, že to trvalo dlho, ale stalo sa.
toto je "inteligentný" boží výrobok.
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tento pán, : Hansen ho svojím ľudským intelektom objavil a nastavil cestu na jeho porazenie.
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2013, 12:27 avatar
Neviem sa v tom vyznať, čo ma lepra spločné s ľudskou a božskou inteligenciou.
Skús to vicej rozviesť-


25.
označiť príspevok

Bojislav muž
   5. 2. 2013, 15:34 avatar
elemir, pokial by si cital stary zakon tak by si vedel ze vsemocna inteligencia ktoru tak uznavas liecila lepru obetami holubov, a izolovanim cloveka mimo spolocnosti na mnoho dni, pricom cloveka oznacil za necisteho kym mu neobetuje zviera


22.
označiť príspevok

havran
   5. 2. 2013, 13:33 avatar
Tu máte názorný príklad , ako sa varí guláš. To sa zoberú zaručené pravdy , údajne z Biblie..... 


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 2. 2013, 14:06 avatar
Havranko, a kde sú napísané zaručené pravdy?  


4.
označiť príspevok

Donna žena
   4. 2. 2013, 13:28 avatar
Kristus je čistý. To je krásne.

Inak, človek nemá silu očistiť cirkev( nemyslím katolícku ). Jedine Boh dokáže očistiť niekoho čiže aj svoju cirkev od hriechov.
„Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal“1 (Jn 15, 3)..... Ktoré im POVEDAL KRISTUS. On je, ktorý to robí.


5.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2013, 15:34 avatar
TvojOponent Ja sa nehlásim, ja vyznávam a vyznávam pre tú silu, ktorá z toho ide a čistotu na ktorú verím, že tiež raz pôjde.

Dona, ja práve by som strašne chcel, aby človek urobil tú očistu, lebo tým by prekonal toho, lebo tých, čo tu špinu produkujú. Inak špina je produkt každej činnosti, teda aj duchovnej - duchovná špína, ale až tolko jej zase nemuselo byť.


7.
označiť príspevok

Bojislav muž
   4. 2. 2013, 16:14 avatar
elemir, ty vyznavas svoje predstavy, ani bibliu si necital a obhajujes ju, je to ako keby clovek ktory pozna jeden fyzikalny vzorec sa vydaval za fyzika, aspon si tu knizku precitaj celu a uvedom si ze veris vo svoje vlastne nabozenstvo ktore si si vytvoril a potom pindaj


9.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2013, 17:19 avatar
Určite máš kus pravdy, ale nebola by to nádhera ?
A je to nádhera, stačí že na tvoj podnet napíše niekto také niečo ako donna !
Toto je môj svet, túžby po čistote v boji proti veterným mlynom, hľadať pravdu, ktorú každý vidí, ale bojí sa jej dotknúť. ktovie ako za to v budúcnosti zaplatím, ale výdobitky revolúcie si neužil ani jeden revolucionár a tí, čo si tie výdobytky revolúcie užívajú, častokrát ani poriadne nevedia, že vôbec nejaká nrevolúcia bola. Žiadna zmena nie je zadarmo, ale dá sa zadarmo využívať. Nevieš si predstaviť, aká by to bola nádhera, ak by si za niekoľkoľko rokov a možno aj desťročí maladí ľudia užívali cirkev tak čistú, ako som si to vysníval a nakoniec by nikomu ani neuverili, čo všetko pred tým v cirkvi bolo.
Satanovi by ale išlo o život, preto to má zatiaľ všetko dokonale pod kontrolu a nenechá si len tak ľahko vytrhnúť jeho šťastie z ruky. Ešte že aspom niektorí máme šancu za z tohoto jeho marazmu dostať. A možno práve naopak, pokiaľ nás je takto málo, možno by sme mohli byť pre nebo vzácnejší a naša nádej rastie aj týmto. 2 000 rokov sa nezmeniko takme nič a je malá nádej, že by sa v ďaľších 2 000 malo niečo zmeniť, ale čistota je čistota a ľudia za ňou vždy pôjdu, tak isto ako dobro, aj ten najšpinavší politik sa dostane k moci iba cez dobro. Je to mizerná vizitka tohoto sveta, respektíve tohoto satanovho kniežatstva, ale jediné svetlo v tmách. Prišiel k nám, ale tmy ho neprijali.


10.
označiť príspevok

Bojislav muž
   4. 2. 2013, 18:46 avatar
elemir, no ja sa bojim ze ty stracas kontrolu, vytvorit nadherny svet v hlave je skvela vec, pokial ho dokazes oddelit od reality, otazka znie, dokazes to? pokial nie ( a neber si to ako urazku ale ako dobre myslenu radu ), mal by si vyhladat odbornika
Súhlasí nabzlo


13.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2013, 20:15 avatar
Neviem akého myslíš odborníka, k psychiatrovi chodím a už som dosť dávno nebol, naposledy v jeseni,psychlogické testy som robil naposledy v jeseni tiež kôli dôchodku, neviem, čo by si mi ešte doporučil. Ale sú určite veci, a ktoré ako neveriaci by si len ťažko pochopil, to by si musel byť " IN " jak sa dneska hovorí. Ale inak doma všetci zdraví.


15.
označiť príspevok

Bojislav muž
   4. 2. 2013, 21:14 avatar
elemir, mozno si uz pridlho nebol, lebo sa mi zda ze kazdy den taras coraz vacsie nezmysli,

ale to ty ako clovek mimo reality ( nie, nie si ani veriaci ani neveriaci, vytvoril si si vlastny svet a nabozenstvo) nepochopis, to by si musel byt ako sa odjakziva hovori normalny
Súhlasí nabzlo


16.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2013, 01:29 avatar
Z toho tvojho príspevku vyznieva, že ty si o sebe myslíš, že si normálny. Tk mi to popíš, nech si to porovnám, že kde som už debil a kde ešte len idiot.
Ty nielen že netušíš, čo je viera, ale ani netušíš, načo sa chodí k psychlogovi a ppsychiatrovi. Potom ti zase ja toto opíšem.


17.
označiť príspevok

nabzlo muž
   5. 2. 2013, 08:17 avatar
elemír,kedy pochopíš,že ak chceš zabiť satana,musíš zničiť cirkev,lebo ona je satan o ktorom tak rád píšeš,evanjelisti sú klamári...


18.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2013, 08:50 avatar
Takú radu za riť kladu. Nemôžeš sa vyjadrovať k veciam, ak si nepochopil podstatu a základ problému. A to je dostať sa ztohto satanovho svinstva niekde do niečoho lepšieho a nič lepšieho ako nebo tu zatiaľ neexistuje. Takže ak ty sa tu v tomto satanovom bordeli máš dobre a nič ti nechýba, tak načo potom do toho kecáš ?


24.
označiť príspevok

dorota
   5. 2. 2013, 14:18 avatar
ach, hned prve vety o pravde a tom kolotoci co s aslusi a co nie mi odrovnali sede bunky. a to uz mam poobednajsiu kavu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:11,  mufík vy americkí trolovia a pravda je oxymoron
dnes, 18:10,  hokejis, non sensom je Tvoje čiernobiele videnie... nikdy a nikde nebudem ospravedlňovať...
dnes, 18:10,  mufík ked sa dejú nepokoje v USa tak vlastne sa nič nedeje len keby sa diali v Rusku to by...
dnes, 18:09,  Potrebujes Krista aj pri srani??? Ja viem ze to dokazes aj sam skus to!!!
dnes, 18:09,  J.Tull nie je nič rasistické povedať pravdu o kriminalite černochov
dnes, 18:06,  no a?.....asi mali dôvod
dnes, 18:05,  Ondrik tes sa zajtra dalsia porcia exkrementov!!!:)))
dnes, 18:04,  preco by nemali byť nepokoje aj v USA?......čo je tam snad božie kralovstvo?
dnes, 18:04,  Aj klacis ked sa modlis???:)))
dnes, 18:03,  A aká je pravda? Že černosi vystrájali, ničili a rabovali.
dnes, 18:03,  Oslepený, si len obyčajný fašistický troll.
dnes, 18:02,  vobec nie mufiku....plačete nad pravdou.....skuvinate ako proruskí psi......
dnes, 18:02,  Oslepený, akom žobravo sa snažíš odpútať pozornosť od nepokojov v USA.
dnes, 18:01,  Oslepený, klameš. Ako bežne klameš.
dnes, 18:00,  hokejis, realita je taká, že rovnako ako biely rasizmus, ktorému si naletel*, existuje i ten...
dnes, 17:59,  Elfí trol aj dnes dostal na frak ako aj ty dostávaš :)
dnes, 17:59,  J.Tull je non sens ako vy slniečkari sa snažíte ospravedlňovať kriminalitu černochov.
dnes, 17:58,  neplač, edo ti to prisolí*01*01*01
dnes, 17:57,  mufík ty uplakaný americký trol :)
dnes, 17:57,  hokejis, černochov je historicky malýmiliónkrát viac v spodnej vrstve spoločnosti /a to v...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 848 bytes in 0,433 seconds)