Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Degenerácia ľudstva a televízia

5
reakcií
559
prečítaní
Tému 26. októbra 2017, 13:50 založil attis.

podobné témy:1.
označiť príspevok

attis
   26. 10. 2017, 13:50 avatar
Treba podotknúť,že je to závažný problém.Televízne stanice propagujú násilie,drogy a teror...Aby sa začal nejaký posun v kultúre a civilizácii,potom je potrebné zmeniť a propagovať hodnoty človeka a života samotného, aby nastal istý posun v kultúre,je potrebné zmeniť charakter vysielania,problém je v tom,že ľudia sú pohodlní,vlastne na tom je založený celý biznis,človek je pohodlný a preto degeneruje...


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   27. 10. 2017, 12:43 avatar
každý kto chce začať, nech začne od seba a druhá príčina je fakt, v tichosti prichádza večnosť tzn. ak budeme tiché a uvedomelé bytosti vtedy sme zmenili svet,,


2.
označiť príspevok

nogame
   26. 10. 2017, 14:15 avatar
bol som na východe aj vstede sr... a všimol som si že na východe po dedinách je viac ľudí..neviem či to hovorím správne ... s psychopatickými rysmi (čo je tvoje to je moje a do môjho ťa nič) a v strede sú ľudia otvorení komunikácii.. aspoň sa mi to tak zdá....


3.
označiť príspevok

RighteousFred
   26. 10. 2017, 15:02 avatar
Pohodlnosť človeka degeneruje. To je závažný fakt, s ktorým sa už chvalabohu aj veda zaoberá. Zisťuje pri tom zaujímavé skutočnosti o tom, ako nové technológie vplývajú na náš organizmus. Napríklad používanie kalkulačiek spôsobuje, že človek má problém aj s malou násobilkou. Používanie GPS reálne zmenšuje naše orientačné centrum v mozgu. Vyvážanie sa v autách spôsobuje problémy s kľbami, chrbticou, pričiňuje sa k obezite.... Prebiehajú výzkumy, ako na náš mozog vplývajú vlny bezdrátových informačných technológii a zisťuje sa, že spôsobujú problémy od belostí hlavy, po vážne psychózy. Akustický, ako aj vizuálny smog spôsobuje od bolestí hlavy, po epilepsiu... Posledné nemecké štúdie ukázali, že každý šiesty chorý človek, je chorý z dôvodu škodlivého vplyvu priemyslu, ale aj také veci, že ubúda radikálnym spôsobom hmyz, čo má tiež s najvačšou pravdepodobnosť na svedomí priemyselná chémia v prostredí.
Zisťujeme, že nás naše pohodlie v podobe mnohého technologického pokroku ohlupuje, telesne degeneruje, až zabíja a s veľkou pravdepodobnosťou úplne vyhubí. Mediálne, informačné prostriedky sú klúčové k priblíženiu reality k človeku.

Ten najvačší problém je vzdelanosť, informovanosť. Ak by sa tieto informácie pretláČali do popredia v sledovaných mediálnych prostriedkoch, človek by sa začal meniť. O tom som presvedčený, pretože by ho k tomu nútila vôľa žiť, prežiť, zanechať svojmu potomstvu tiež možnosť dôstojne existovať. Lenže tieto informácie sú len okrajové a to má svoj vážny dôvod. Chráni sa tak ekonomika, ktorá tento nezmysel akceleruje. Ak by si totiž človek začal uvedomovať, čo sa deje s jeho životom a životným prostredím v rámci neúmerného využívania technológii, tak by klesol o tieto technológie záujem, čím by bola oslabená táto ekonomika, ktorá celá stojí na spotrebe týchto technológii, takže je to bludný khuh. Neriešiteľný problém elít tohoto sveta. Riešenie by totiž predstavovalo to, že by elitami prestali byť tým pádom, že by sa musel celý koncept súčasného spoločenskoekonomického systému prerobiť.
Kým budú mediálne prostriedky primárne v rukách málo jednotlivcov stojacich pri elitnom vrchole, nič sa na tomto koncepte meniť nebude. Ľudia budú informovaní a zabávaní účelovo, aby napĺňali úlohu bezduchého konzumenta napriek devastovaniu seba samého.

Riešením môže byť koncept financovania média priamo občanmi, ako funguje dnes u nás slobodný vysielač, infovojna, zem a vek... Takto financované médium nemá dôvod skreslovať, pretože jeho existencia nestojí na zisku z iných aktivít, predaja produktov ect./reklama. K tomu je ešte korigovateľné priamo občanmi, pretože oni sú zdrojom existencie toho média. Ak máte sťažnosť na súkromné médium, je vám odporúčané ho teda nesledovať, ak sa vám jeho obsah nepáči. Ale do média, ktoré si sám platíte, máte možnosť jeho vysielanie ovplyvniť. Ostatne prípomienky poslucháčov uvádzaných rádii tvoria minimálne štvrtinu všetkého vysielania. A má možnosť sa vyjadriť každý, ako s negatívnymi, tak pozitívnymi prípomienkami. Tak sa dané médium formuje neustále do podoby, akú vačšina jeho abonetov požaduje a zároveň v ňom má kedykoľvek slovo, možnosť vyjadriť aj svoj názor na danú vec. Je to niečo revolučné dá sa povedať. Samofungujúci, samoevolvujúci informačnokomunikačný prostriedok. BEZ REKLÁM! Bez ďalšieho záujmového činiteľa.

Lenže pri takomto spôsobe mediálneho priestoru opat narážame na to, že problém je súkromné vlastníctvo a riešenie je spoločné vlastníctvo. Od súkromného vlastníctva sa odohráva všetko.. Môže napríklad zdravotníctvo v kapitalistickom prostredí chcieť produkovať zdravých ľudí? No nemôže, lebo na chorých stojí jeho existencia. Zdravotníctvo v kapitalistickom prostredí nebude liečiť ľudí, bude ich udžiavať trvale chorých, aby na tom mohlo ťažiť zisk, ktorý je potrebný pre jeho samotnú existenciu... hneď, keby kdekoľvek vynašli liek na všetko, toto zdravotníctvo by daných ľudí nechalo zlikvidovať, pretože na farmaceutickom priemysle a zdravotníctve stojí príliš veľká časť fungovania ekonomiky našej spoločnosti. Tam vidím základný problém. V spôsobe spravovania výrobných a informačných prostriedkov. Ale to je opať vec ľudí, či a prečo chcú sukromné a nie spoločné vlastníctvo. Nútiť sa nikoho nedá, nie dlhodobo. A kým sa nezmení tento spôsob uvažovania, nezmení sa ani obsah TV a rádii.
Súhlasí panoramix, attis


4.
označiť príspevok

panoramix muž
   26. 10. 2017, 16:44 avatar
TV v prvom rade propaguje strach....90% obsahu tvorí to, koho prepadli, zabili, okradli, tragické nehody, atd....
Človek žijúci v strachu je ľahko programovateľní.


5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   26. 10. 2017, 16:45 avatar
Ja sa nebojím !!!!!!!!!!  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:47,  To som zvedavý, či dosiahnu aspoň 3 percentá.
dnes, 01:47,  Môžeš ďakovať predsedovi NR SR Dankovi.*13
dnes, 01:32,  Toto nebudu volby ale Slovenska narodna revolucia kde si prebudeny slovensky mierumilovny narod...
dnes, 01:26,  Vysledok volieb je zakomponovany uz v datume volieb 29.2.2020 2 + 9 + 2 + 2 + 0 + 2 + 0 = 17...
dnes, 01:14,  A takto maju vyzerat nove tvare v politike Monika Sofiya Sorocinova kandidatka za stranu Vlast...
dnes, 00:08,  Zdravý rozum káže: Neber vážne takéto hanopisy. Sú to ako toaletný papier.
dnes, 00:08,  K: abyste pochopili, že Američané na Slovensku hrají o všechno. Komouši už prechlastali...
dnes, 00:06,  Hlupák plače: protože Zuzana Čaputová pochází z neziskovky Via Iuris. Akože inak? Keby...
dnes, 00:04,  Nebudú voľby fraškou!!! Budú také ako predtým. Niektorí sa dostanú cez 5 %, a budú v...
včera, 23:46,  Budú voľby fraškou? Dátum: Tue, 18 Feb 2020 Sú naši spoluobčania už takí...
včera, 23:08,  Kasafran, škodíš komunistickému hnutiu, ako škodí Blaha sociálnej demokracii.
včera, 23:06,  Komunista Kasafran, prečo škodíš KSS (Komunistickej strane Slovenska), a všetkým komunistom...
včera, 23:02,  Požiare v Austrálii zakladajú vtáky - vedci prišli na to, čo Aboridžinci vedia desiatky...
včera, 22:47,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
včera, 22:47,  Karty sa ale nakoniec obrátili, Hitler pakt porušil, čím sa z Nemecka a Svietskeho zväzu...
včera, 22:46,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
včera, 22:37,  Kasafran ja len pravdu . Tie tri špinavosti sú len minimum z toho čo Rusko dokazalo voči...
včera, 22:35,  Návod: -Stlač Fullscreen -šípky vľavo vpravo, beh. -šípky vľavo vpravo + šípka hore,...
včera, 22:33,  Pavol Janík potrebuje lieky aspon take ako berie Kasafran
včera, 22:32,  Presne tak 5 naberačiek a hotovo ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa budeš cítiť najhoršie, tak si spomeň, že aj tá najhoršia hodina má iba 60 minút.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(67 342 bytes in 0,511 seconds)