Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Dalšie sprosté rozhodnutia v Bruseli

16
reakcií
1822
prečítaní
Tému 6. februára 2012, 19:00 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 2. 2012, 19:00 avatar
Ďalšie sprosté rozhodnutia v Bruseli
1. februára 2012
(Príspevok do Stálej konferencie Panslovanskej únie)
www.pansu.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Mnoho ekonómov nedokáže pochopiť, aké rozhodnutia sa schvaľujú v centre EÚ. Sú jasným dôkazom, že tí čo rozhodujú, nevedia o čom rozhodujú. Ako príklad môžem spomenúť slávne Maastrichtské kritériá. O tom som už neraz písal, a dokonca skonštruoval dva dynamické modely podielu dlhu na HDP. Zistil som, že ten podiel rovný 60 % je mýtus. Dnes pokročili a sú za fiskálnu úniu a vyrovnaný rozpočet. Len zabúdajú na vedecké poznatky, ktroré sú evidentným a usporiadaným poznaním vecí, teda v tomto prípade poznatkov o ekonomike, jej fungovaní. Pozrime sa na to výpovednejšie, a to iba pomocou údajov o HDP. Využime údaje za USA. Údaje o HDP za rok 2006 za USA uvádza táto tabuľka:
C, výdavky obyvateľstva 9 079
I, výdavky na investície 2 215 C, výdavky obyvateľstva 9 079
G, výdavky vlády 2 479 S, úspory 1 799
X-M, netto export - 765 T, príjmy z daní 2 130
HDP 13 008 HDP 13 008
Tieto údaje uvádza M. Parkin vo svoje knihe Macroeconomics. Dajú sa overiť v správe prezidenta USA. Ktokoľvek, kto sa pozrie na údaje, je spokojný, aj čelní predstavitelia EÚ. Pozrime sa na údaje poznatkami ekonomickej vedy. Totiž v tabuľke vidíme, že C + I + G + (X – M) = C + S + T, teda dva spôsoby výpočtu HDP poskytujú rovnakú jeho hodnotu a to 13 008 amerických biliónov dolárov. Ak využijeme úplne bázické matematické pravidlá zistíme, že z uvedenej rovnice rovnováhy ekonomiky získame úplne nový a informatívnejší pohľad na ekonomiku USA a to (S – I) + (T – G) = (X – M). Rovnováhu ekonomiy kvantifikujú tri bilancie: bilancia úspor a investícií, bilancia štátneho rozpočtu a bilancia zahraničného obchodu. Ak teraz do tejto rovnice dosadíme uvedené hodnoty zistíme, že (S - I) = – 416, (T – G) = - 349 a (X – M) = -765. Súčet ľavej strany rovnice sa rovná pravej strane. Všetky tri bilancie sú, ako sa zvykne hovoriť v červených číslach. To naozaj nevedeli v USA ani v EÚ? Urobil som za USA takéto výpočty, a sú aj publikované, za tri roky po roku 2000. Všetky tri roky vykazuú rovnakú štruktúru; tri dlhy v rovnováhe! A teda požadovať vyrovnaný štátny rozpočet nie je adekvátne ekonomické riešenie. V rovnici rovnováhy je on iba jedným z troch čísel, ktoré sú v komplikovaných väzbách. Ktokoľvek sa môže pokúsiť vypočítať (S – I) a (X – M), ak si zvolí nulu za člen rovnice (T – G), teda zbožňovaný vyrovnaný rozpočet. Z toho, čo som povedal nie je dôležitá fiskálna únia, ale zabezpečiť rovnováhu ekonomiky, ktorú vyjadruje uvedená rovnica. Ale je zle, ak by tá rovnica mala všetky tri hodnoty negatívne. O tom ma však môže informovať systém národných účtov, čo je ešte hlbší pohľad do ekonomiky a hlavne permanentý počas celého roka. Neviem, či to vedia v Bruseli. Už len to, čo som uviedol je dôkladnejšie preniknutie do ekonomickej skutočnosti, do fungovania ekonomického systému. Konečne treba začať čistiť politiku od omylov a nezdravých nánosov. Musíme vedieť, ako sa dostať k správnemu nazeraniu na ekonomický svet, k hodnoteniu vecí. V EÚ je veľký počet ekonómov v každej členskej krajine, a tak by centrum v Bruseli malo vedieť, že sa jednoducho nedá klamať ľudí. Hlavne, aby sa už nerobili ďaľšie sprosté rozhodnutia v Bruseli

Prof. J. Husár


2.
označiť príspevok

feex8 muž
   6. 2. 2012, 19:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Evina žena
   6. 2. 2012, 20:15 avatar
Sú len na to, aby sa mohlo ukazovať prstom na tých, ktorým sa ich nedarí dodržiavať vôbec a sú teda vinný, povinný, vinný.........aby nebolo vidno tých, ktorí ich stvorili, stanovili a nedodržiavajú ich tiež. Niekto za tento stav predsa musí niesť zodpovednosť.


4.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 2. 2012, 23:35 avatar
Evina,
áno, mal by, ale nenesie. Europska únia je totiž byrokratickým spolkom nevolených samozvancov, ktorý si osobuje právo direktívne a vydieračsky rozhodovať o bytí, či nebytí členských štátov EÚ a ich národov. Európsky parlament, ktorého uznesenia majú pre nich len odporúčajúci charakter, je len úbohou stafážou zakrývajúcou diktatúru európskych a svetových globalistov... Za tunelovanie štátov Európy a ostatného sveta vraj nenesie zodpovednosť žiadna osoba - veď za tým sú len "právnicke" osoby - najmä banky a vojensko-priemyselný komplex...
Súhlasí Evina


7.
označiť príspevok

dubák muž
   7. 2. 2012, 07:59 avatar
kto vlastní tie banky a vojensko-priemyselný komplex?


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 2. 2012, 08:51 avatar
No kto? Predsa ANONYMOUS
Súhlasí Rachel


9.
označiť príspevok

dubák muž
   7. 2. 2012, 08:54 avatar
teraz presne neviem, či myslíš módu pre deti 2012 - CyberEmoHackeri, alebo židákov, ktorí sa maskovaním infiltrovali medzi pracujúci ľud
Súhlasí Ranexill


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 2. 2012, 09:01 avatar
Ty pravdep. dobre vieš, že ak nejaka skupiny anonymnych ludi dokaze odstavit vladne servery kdesi v USA tak musi kolaborovat najmenej s CIA, alebo este s vyssou instituciou a robia nejaku skrytu operaciu , ktorá je iba prejavom pnutí vramci moci v tej ktorej krajine. Síce je rpavda, že dost vela sikovnych ludí skoncilo na dlazbe pre zrusenie upload serverov atak by sa mozno medzi nimi nasl takí, tkroí by dokazali prelomit niektoré ochrany, ale silne pochybujem.


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   7. 2. 2012, 09:11 avatar
R: tak musi kolaborovat najmenej s CIA

Hlúposť. Internet bol vyvinutý tak nedokonale, že také nezmysly by ti nemali prísť ani na rozum.

Anonymous nám predsa ukazuje slabinu počítačových programov.

A to je len jedna taká nedokonalosť pri tvorbe. Mne napríklad vadí, že niekto môže mne poslať mail, kde odosielateľ som ja sám uvedený. Čiže do pošty mi príde list akoby som si ho ja sám poslal. Toto sú elementárne chyby internetu.

Útoky sú možné preto, lebo serveri nemajú dostatočné mechanizmy, aby... ak zistia, že sa koná čosi nekalé, aby vedeli dať STOP.

Veď ak v jednej chvíli príde jedna a tá istá požiadavka z tisícok počítačov, tak sever by to mal vedieť správne vyhodnotiť, a všetko posielať okamžite do koša.

Niečo v tom zmysle, ako keď ja si v pošte nastavím v spamfiltri, aby všetko odoslané z adresy qwerty@gmail.com skončilo v koši. Tak ja neviem vôbec o tom, že mi niekto z takej adresy posiela spam.

Rovnako je chybou, že sa nám doposiaľ nepodarilo vytvoriť také programy, ktoré by okamžite eliminovali také útoky. Nemáme programy, ktoré by to vedeli hneď rozpoznať.

Celý HTML jazyk je tak jednoducho poskladaný. Vyvíjal sa na dôvere. Nepočítalo sa s krádežami, dosť naivné pri tvorbe, ale pochopiteľné, lebo tvorcom išlo o to, aby sa ten internet rozšíril... zrejme počítali s tým, že chybičky sa neskôr doladia. Dodnes sa nedoladili, a dôkazom je práve schopnosť odstaviť serveri. Nehľadaj za tým CIA, lebo budeš trápny.


13.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 2. 2012, 09:15 avatar
Za všetkym vidím len učel. A tak aj tu som odsledoval to, že vladne institucie dostanu a vyzmykaju ovela viacej penazi na "ochranu" ..a najtajnejsou je CIA . Takze ak chcu peniaze na novy softver, tak si ho sami napadnu. A aby to enbolo podozrive tak napadnu aj enjaku prkotinu.
Trapny si asi ty, lebo nevidís suvislosti. Nejake ACTA je tiez len znoska zakonov v prospech tajnych sluzieb.
A nevies ako sa robí vlada a blbne lud.


5.
označiť príspevok

Evina žena
   7. 2. 2012, 07:46 avatar
Neboj ja tomu rozumiem, mám ekonom.vzdel. Svet riadi úzka prepojená skupina s jedným direktorom. A netýka sa to len EÚ, je to globálne a si predstav, že tzv. rozvojové a III. svet je pre nich najzaujímavejší. Nech ktokoľvek čokoľvek napíše, ukáže o EÚ, politike, Bruseli a jeho rozhodnutiach je to polievanie vodou postavených hradov z piesku aby sa len ešte nerozpadli. Každý nepomer síl viedol k zrúteniu sa systému...vojne. Neviem na čo sa tu hráme. Nech o tom píšu slovenskí alebo svetoví ekonómovia, analyzujú....ide len o to uspať ešte ľudí na chvíľu, kým sa to zrúti. Takže slováci postavme na anglických trávnikoch zase chlevy a zasaďme mrkvu. Len tak prežijeme. A snáď to pochopí aj sused a vymení mi sliepku za zajaca na nedeľný obed.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

dubák muž
   7. 2. 2012, 07:48 avatar
kto sú tí "úzka prepojená skupinka", ktorí riadia svet, s jedným direktorom?
je to vlastne tvoj osobný názor, či plagiát z Nového Času Denikena? ..


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   7. 2. 2012, 09:12 avatar
úzka prepojená skupinka sú Jožko, Ferko a Zuzka
Súhlasí blueevil


14.
označiť príspevok

starec muž
   7. 2. 2012, 15:37 avatar
Kasafran,nie je tam chyba v tej rovnici? Veď na obidvoch stranách je C. 


15.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 2. 2012, 17:46 avatar
Starec,
veru nie,pretože obidva spôsoby výpočtu HDP musia dospieť k rovnakej hodnote. Keby si dal výdavky obyvateľstva (C) len na ľavú stranu rovnice, potom podľa prvého spôsobu výpočtu by HDP mal hodnotu 13 008 a na druhej len 3 929.
Mohlo by sa v tom prípade hovoriť o rovnici?


16.
označiť príspevok

starec muž
   8. 2. 2012, 16:19 avatar
Nie som matematický génius,ale tá rovnica je podľa mňa chybná.To C je v nej úplne zbytočné.


17.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 2. 2012, 22:03 avatar
Starec,
súhlasím s Tebou, tým nie som ani ja... Svetoví kapitalistickí ekonómi/ovia sa však, aj proti mojej vôli, "rozhodli", že do tvorby hodnôt treba započíravať aj "C", čiže spotrebu obyvateľstva. No, čo už zmôžeme my, obyčajní "spotrebitelia"?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:40,  Katolícky preklad/Botekov/ 8 kapitola knihy ZJAVENIE :...
dnes, 00:36,  2 časť: ------------- Správa v 2Tes 2,3 hovorí .: ...... " Nech vás nikto nezvedie...
dnes, 00:35,  V Čechách desiatky mŕtvych každý deň? Naď tvrdil. =(
dnes, 00:33,  Warning.....Warning......Warning.....Warning........Warning.......Warning........Warning........W...
včera, 23:46,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122060849_10222969843585026_8307097680507534397_o...
včera, 23:45,  UNAVENÁ, ALE HRDÁ Tisícky dobrovoľníkov, zdravotníkov, členov ozbrojených síl,...
včera, 23:43,  23.10.1956 začalo maďarské povstanie proti neslobode a útlaku z Kremľa nainštalovaného...
včera, 23:40,  Dobrú noc. *03
včera, 23:39,  Aj mne sa rozbil obľúbený hrnček na čajík... Dobjú nôcku, gabriel pb. . . . . . . . ....
včera, 23:36,  Dobré zdravé sny, Zuzanka. . ....
včera, 23:31,  Avóóój a krásne sníčky. *04
včera, 23:30,  Idem troška pospinkať. Milaníčko, paj sluníčko........ Očká malinké oriešky uš,...
včera, 23:25,  Odhalili sme tajný homosexuálny pozdrav. Znie: "Na Stráž!". Občas sa na vábenie...
včera, 23:23,  Alternatívne dejiny, ktoré vás v škole neučia - namiesto dejín cirkvi sa treba učiť...
včera, 23:23,  Viem čo myslíš. =)) Boh je múdry, Tvorca toho. .. =)) for me.
včera, 23:23,  Keď sú Arabi vlastne tiež Slovania, tak vlastne aj tí utečenci patria k nám, a teda sú u...
včera, 23:22,  Niekto tvrdí že Slovenský štát Dr.Jozefa Tisu bojoval proti Rusku? To je lož západnej...
včera, 23:22,  Ďalšia skvelá nová alternatívna teória. Neprichádzajú migranti, ale o inváziu vojakov! A...
včera, 23:21,  Starí Slováci nepotrebovali potravu - stačil im vzduch, a alkohol, a takto posilnení...
včera, 23:20,  Boris Kollár je narozumnejší preto zdiela tolko hoaxov a kradne diplomovky *13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 824 bytes in 0,284 seconds)