Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Cyril a Metod učitelia ,alebo ničitelia našej staroslovenskej kultúry .

10
reakcií
1330
prečítaní
Tému 14. mája 2015, 12:42 založil Peťo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Peťo muž
   14. 5. 2015, 12:42 avatar
Na nete pri hľadaní nejakých informácií o našich predkoch starých Slovanoch som narazil na zaujímavý text na tejto stránke .Nie je dôležité aká je to stránka ,ale o čom sa píše v texte .

www.ved.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Vyzerá to tak ,že naši predkovia obývali/žili na tejto zemi ako PRVÝ .
Boli tu pred ostatnými národmi .
NEBOLI Cyril s Metodom potom naši učitelia ,ale ľudia ktorí zničili NÁŠ JAZYK a KULTÚRU ?
Súhlasí Karola


5.
označiť príspevok

Karola žena
   15. 5. 2015, 00:11 avatar
no si predstav, že archeologovia v egypte našli hromadné hroby, stovky tiel pochovaných v piesku..prečo.,. o tom inokedy ).-. ale zaujímavosťou je , že títo nájdení staroegypťania boli blonďáci a ryšaví.,..čiže je pravdepodobné, že slovania patrili medzi prvých.

Cyril a Metod teda boli podvodníci,..tuším skončili vo vyhnanstve).. je smutné že pravda o nic vychádza na povrch dosť neskoro,
keď domrvili celé slovanské dejiny a slovanskú kultúru, ..pomenili slovanské základy, aj tým, že prerobili na "svoj" obraz
Starosloviensku bukvicu.
Za"učiteľov" boli považovaní za bývalého režimu ) .. lenže ich pôsobenie tak ovplyvnilo chod dejín, že nevysvetlíš ,že tomu mohlo
byť aj inak..
Prichádzam na to, že ľudstvo celkovo žije v jednom obrovskom klamstve..)
Súhlasí Peťo


6.
označiť príspevok

Peťo muž
   15. 5. 2015, 08:10 avatar
A ešte jeden krátky text :

„Každá dedina, v ktorej sa konajú obety alebo prísahy pohanské, nech je odovzdaná božiemu chrámu so všetkým majetkom ktorý patrí pánom v tejto dedine“.*2 V preklade do občianskeho jazyka to znamená, že zákon priniesol pohromu takmer všetkým dedinám, kde Sloveni uskutočňovali pôvodné duchovné obrady, ako výročné sviatky, osobné obrady i príležitostné, často uskutočňované na božištiach (svätohájoch i vŕškoch), pri posvätných stromoch a studničkám (ľudská obeť na našom území nikdy nebola dokázaná, ak neberieme do úvahy neskoršie inkvizície). Tak týmto obciam (občinám), teda takmer všetkým dedinám v krajine, mohla podľa tohto zákona zhabať majetok cirkev podľa svojej úplnej ľubovôle.

1. - Veď oni robili hrozné veci , kradli celé majetky obyčajným ľuďom .


8.
označiť príspevok

Karola žena
   15. 5. 2015, 12:55 avatar
tak ono sa všeličo už o nich popíše ,..aj to že neexistovali, či dokonca len "vhupli" do už pokresťanskej éry...hlavne že sú považovaní až za svätcov.. a sú zobrazení so svätožiarov nad hlavou.../ to mohla vtedy vyprodukovať len kat.cirkev...)


9.
označiť príspevok

Krištof
   15. 5. 2015, 14:17 avatar
Tak od 19. storočia mohli byť aj naši národní buditelia (napr. Štúr) a umelci pohanmi, ale boli kresťanmi. Podobne v 20. storočí a teraz kto chce môže byť slovanským pohanom. Avšak filozofia a veda pokročili a ľudia už moc neveria na rôznych bohov vôd, lesov, slnka atď., ako to bolo pred tisíc rokmi. Slovania, Germáni, Gréci a iné národy etnicky zostali, i keď čiastočne premiešaní, no stali sa z nich napr. kresťania, budhisti, ateisti atď., jednoducho už tie pohanské mytologicko polyteistické viery prekonala filozofia. Z umeleckého pohľadu grécke mýty sú zaujímavé, podobne severské (čiastočne ovplyvnili aj Tolkiena v jeho dielach) i slovanské. Inak nie všetko, čo sa píše na stránke ved .sk musí byť zrovna pravda


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 5. 2015, 17:42 avatar
Mam taky pocit, ze som niekde cital, ze krestanstvo tu bolo uz pred Cyrilom a Metodom, odnekadial od Germanov ci skadial..
Súhlasí Peťo, Krištof


2.
označiť príspevok

Peťo muž
   14. 5. 2015, 12:51 avatar
Krátky výňatok z textu :

Cyril a Metod sa okrem prekladov biblických textov do staroslovančiny predviedli totalitným „Súdnym zákonníkom pre ľud“, (prípadne „Ustanovením svätých otcov vladárom“...), v ktorom zakázali pôvodnú duchovnú kultúru. Tento predovšetkým Metodov totalitný zákon stanovoval tresty za pôvodné duchovno, ako predanie celej občiny v prospech cirkvi – teda zhabanie majetkov dediny v prospech cirkvi a predanie občanov , ktorí uskutočňovali obrady pôvodného vyznania, do otroctva. Ďalej stanovoval za pôvodné duchovno rôzne tresty od šikanovania, hladovania až po mučenie a zmrzačenie. Skutočnosť, že agenti Byzancie nahradili v tomto byzantskom zákonníku upálenie zmrzačením, ešte nie je dôvodom na bezbrehé svätenie ich osôb a činov, ktoré dali na našom území právny základ pre neskoršiu inkvizíciu.

Môj názor : Veď to neboli naši záchrancovia ,ale TYRANI a BEŠTIE .
Ich sviatok by sa mal ZAKÁZAŤ !


3.
označiť príspevok

Peťo muž
   14. 5. 2015, 13:13 avatar
Ďalší krátky výňatok z textu o NÁSILNOM KRSTENÍ "svätého ?" METODA .

www.ved.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

DRUHÁ STRANA „SVÄTEJ“ MINCE
Príznačný list napríklad napísal už ako biskup sám Metod vislanskému kniežaťu. Vislania sídlili v samosprávnom kniežatstve severne od Slovenska a v tej dobe odmietali vládu cirkvi, na čo kruto doplatili. Metod „pohanskému kniežaťu“ píše: Bolo by dobré, synu, keby si sa dal pokrstiť z vlastnej vôle, aby si potom nemusel byť pokrstený násilím v zajatí a inej krajine (!). Veď si na mňa ešte spomenieš“, píše Metod.

1. - To ich akože za takéto činy oslavujeme ?
Čo vy na to veriaci ?
Ale nemyslím to zle .
Súhlasí Scarlet666


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 5. 2015, 17:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Peťo muž
   15. 5. 2015, 08:13 avatar
Pohan znamená po latinsky dedinčan. A toto slovo sa s hanlivým významom používa dodnes a to nesprávne.
- Môže toto niekto potvrdiť ?

A ešte jeden článok :

ODREZAŤ NOS, VYHNAŤ ŽENU...

Že medzi kresťanstvom a cirkevníctvom vidíme určitý rozdiel, znalci dejín iste chápu. Po ranných kresťanoch, arianoch, íro-škótskych rádoch, franských katolíkoch predstavovala byzantská misia Cyrila a Metoda už aspoň piatu vlnu šírenia kresťanstva k Slovanom a mnohí misionári predchádzajúcich vĺn doložene tiež hovorili slovanským jazykom, nič iné im neostávalo. Napriek nesporným zásluhám Konštantína a Metoda v oblasti jazykovedy sa ale vráťme k ich totalitnému zákonníku.

Podľa tohto zákonníka ďalej má byť predaná aj otrokyňa, ktorá „zhrešila“ a peniaze z jej predaja majú dostať „kresťania“. Ďalší doklad o obohatení sa cirkevníkov na obchode s otrokmi.

Pohlavné zvyklosti a mravy Slovenov sa líšili od zákonov byzantskej cirkvi. Napríklad podľa staroslovanského zvyku sa (na Slovensku až do až do 20. storočia) vyžadovalo predmanželské milovanie, čo bolo v rozpore s cirkevnými predstavami, často spojenými s kupčením rodičov s deťmi nielen v oblasti majetku, ale aj vierovyznania. Aby boli rozdiely jasné a viditeľné, zákonníci Konštantín a Metod s Rastislavom nariaďujú previnilcom odrezať nosy. Čo sa iste aj neraz dialo. Hladovanie, vylúčenie z bohoslužieb a vylúčenie „pohanov“ mimo stola „aby jedli so psami“ oproti tomu nie je až taký ťažký trest. V 9. Storočí sa v bojoch zabíjali hlavne muži, nie ako dnes. Takže bolo viac žien. Ak žene padol muž, podľa slovanského zvyku sa patrilo, aby brat mŕtveho ponúkol vdove manželstvo, pokiaľ si ona nezvolí iného. Takýto muž sa potom musel starať, často i v núdzi (predstavme si život v polozemnici v dvadsaťstupňovom mraze) o dve ženy a o svoje aj bratove deti, ktoré mal podľa rodových zákonov vychovávať ako svoje. To bol jeden z dôvodov „mnohoženstva“. „Solúnski bratia“ aj toto samozrejme zrušili. „Kto má dve manželky, nech vyženie tú, ktorú si vzal neskôr, aj s deťmi. Potom nech ho zbičujú a kajá sa sedem rokov“... *4. Paradentóza a podvýživa z násilného pôstu teda nebola ani zďaleka takým krutým trestom, ako vyobcovanie ženy s deťmi, čo bol v podstate takmer trest smrti. Aj keď kostol sa plnil vďaka zhabanému a teda nakradnutému bohatstvu, vziať z neho niečo bolo isteže trestané – taký nech je „palicovaný, ostrihaný a vyhnaný z krajiny ..."
Súhlasí Karola


11.
označiť príspevok

Karola žena
   16. 5. 2015, 09:37 avatar
z historie a z Velesovej knihy:
.."Naša Viera však hovorí, že každý človek má slobodu výberu viery, a preto u Slovanov nikto nebol prenasledovaný za svoj svetonázor. Tolerancia iných presvedčení je jednak založená medzi Deviatimi základmi Ingliizmu, jednak máme prikázania našich Bohov:

NEVNUCUJTE SVÄTÚ VIERU NASILU ĽUĎOM A PAMÄTAJTE, ŽE VÝBER VIERY JE OSOBNOU ZÁLEŽITOSŤOU KAŽDÉHO SLOBODNÉHO (VOĽNÉHO) ČLOVEKA.
Prikázanie Boha Svaroga

NESPÔSOBUJTE NEŠŤASTIE ĽUĎOM DRUHÝCH VIER, LEBO BOH-TVORCA JEDINÝ JE NAD VŠETKÝMI ZEMAMI... A NAD VŠETKÝMI SVETMI.
Prikázanie Boha Perúna

Ak by sme nepoznali podstatu našej prastarej Viery, tak by prítomnosť kresťanov na našom území v tých časoch mohla budiť dojem, že kresťanstvo postupne nadobúdalo prevahu – ale bohužiaľ to bola iba piata kolóna. Takáto tolerancia našich Predkov nám neskôr prišla draho. A navyše ukázalo sa, že kresťania majú toleranciu nulovú.
* *
Nikomu netreba predstavovať Cyrila a Metoda. Oficiálna veda ich považuje za tých, čo priniesli nám – divým Slovanom – poznanie a zostavili nám aj písmo. Hovoria, že bez nich by sme boli divé zvery alebo niečo podobné. Ale prišiel čas sa pozrieť na ich «nezištné» činy bližšie.
V prvom rade, prečo sú považovaní za apoštolov všetkých Slovanov, ak prišli iba na Veľkú Moravu? Podľa informácií, ktoré o nich máme jeden z nich zomrel a je pochovaný v Ríme a druhý je pochovaný na Slovensku – kdesi na hore Zobor. Na územie Kyjevskej Rusi – ako dnes nazývame Veľké kniežatstvo Kyjevské – podľa všetkých historických záznamov nikdy nevstúpili. Nuž prečo ich tak vehementne všetci tiežslovania oslavujú? Pozrime sa na ich «dielo» bližšie.

Ich činnosť časovo súvisí s nástupom najťažšej fázy Poslednej Noci Svaroga, čo sa nedá pri dostatku informácií prehliadnuť. Táto fáza najťažšej Noci Svaroga, ktorá zahalila do temnoty celú Midgard-Zem na Sedem Kruhov Života – 1008 rokov – siahala až po Leto 7504 od UMHCH, t.j. 1995 až 1996 n.l. Temné Sily dokázali zablokovať pozitívne pôsobenie Zdroja Sily uloženého Svetlými Bohmi do sibírskej zeme. Bolo to veľmi kritické obdobie, pretože ak by úplne zachvátili našu Zem na počiatku najťažšej fázy Noci Svaroga – ako sa im to neraz podarilo na iných Zemiach – tak ich okupácia našej Zeme by definitívne ukončila existenciu všetkých Slovanov. Ale knieža Sviatoslav im v tom zabránil.

Cyril a Metod absolvovali r. 860 «služobnú» cestu ku Chazarom. Hoci sa nám podsúva, že účelom ich cesty bola akási teologická dišputa, je to sotva pravda. Chazari boli Izraelom tých časov. R. 740 prijali za štátne náboženstvo judaizmus a ich oficiálny štátny symbol bola Dávidova hviezda. Dlhodobo sa «zaoberali» nájazdmi na slovanské územia, vypaľovali slovanské dediny, zabíjali obyvateľstvo a deti a mladé ženy odvádzali násilím do otroctva. Predávali ich v Konštantínopole – Carihrade, ako sa v tom čase volal dnešný Istanbul.

NEVNUCUJTE SVÄTÚ VIERU NASILU ĽUĎOM A PAMÄTAJTE, ŽE VÝBER VIERY JE OSOBNOU ZÁLEŽITOSŤOU KAŽDÉHO SLOBODNÉHO (VOĽNÉHO) ČLOVEKA.
Prikázanie Boha Svaroga

NESPÔSOBUJTE NEŠŤASTIE ĽUĎOM DRUHÝCH VIER, LEBO BOH-TVORCA JEDINÝ JE NAD VŠETKÝMI ZEMAMI... A NAD VŠETKÝMI SVETMI.
Prikázanie Boha Perúna

Ak by sme nepoznali podstatu našej prastarej Viery, tak by prítomnosť kresťanov na našom území v tých časoch mohla budiť dojem, že kresťanstvo postupne nadobúdalo prevahu – ale bohužiaľ to bola iba piata kolóna. Takáto tolerancia našich Predkov nám neskôr prišla draho. A navyše ukázalo sa, že kresťania majú toleranciu nulovú.

Takže „barbarským“ Slovanom priniesli «vzdelaní» vierozvestcovia dobrú zvesť... A akí „vzdelaní“ boli títo šíritelia dobrej zvesti? Na získanie obrazu nám poslúži citát byzantského misionára, mnícha Belisaria, ktorý v 9. storočí n. l. navštívil Kyjevskú Rus a aj našu vlasť:

«PRAVOSLÁVNI SLOVIENI A RUSI SÚ DIVOKÍ ĽUDIA A ICH ŽIVOT JE DIVÝ A BEZBOŽNÝ. MUŽI A ŽENY SA SPOLU A NAHÍ ZATVÁRAJÚ DO HORÚCO VYHRIATEJ CHALUPY A OBNAŽUJÚ SVOJE TELÁ.., NEHANEBNE SA ŠIBÚ DREVENÝMI PRÚTMI AŽ DO ZNEMOŽNENIA A HÁDŽU SA DO PRERÚBANEJ DIERY V ĽADE ..ALEBO SA OBLIEVAJÚ STUDENOU VODOU A KEĎ SA OCHLADIA TAK SA ZNOVU VRACAJÚ DO VYHRIATEJ CHALUPY UKAZUJÚC SVOJE TELÁ.»

Nuž, ak by si kresťanská cirkev a jej členovia stáli za svojim, tak návšteva v dnešnom ponímaní sauny (tradične slovienskej a dnes už iba ruskej «bane») by malo byť považované za znak divých mravov...

Mlčia o tom, že za 12 rokov nanúteného pokresťančovania – ktoré zasiahlo aj Slovensko – bolo fyzicky zničených 70% obyvateľstva, presnejšie z niečo medzi 12 a 13 miliónov Rusov a Slovienov v Kyjevskej Rusi ostalo nažive asi 4 milióny viac-menej detí. Nuž a Vladimír začal s nasťahovaním iných národov do vyľudnených priestorov Kyjevskej Rusi. Dnešných neslovanských obyvateľov kaukazského regiónu ruská „Pravoslávna“ kresťanská cirkev nazýva „pôvodné obyvateľstvo“ – nuž áno, inak by musela priznať, čo so skutočným pôvodným obyvateľstvom urobila. A u nás «náhodou» už boli Maďari – alebo ide o rovnaký „rukopis“ autorov „Veľkej hry“? Nuž tak, pred 1 000 rokmi prišla k nám dobrá zvesť... otázkou ostáva iba – pre koho?

zaujímavé čítanie
www.tartaria.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:29,  75, .... nuž, mne je Božie slovo po chuti. Ak tebe nie je, tak to je tvoj problém. Ja viem,...
dnes, 16:28,  Hmno... ale nezabudni nakremovať tie prsty *39*54*55
dnes, 16:28,  https://youtu.be/aSKqKzojfzg
dnes, 16:27,  To púšťanie žilou možno smelo prirovnať Matelkovej atómovej zbrani. *13 Aj musel...
dnes, 16:27,  1, ...... A nikdy nie traja v jednom! Takéto počty, takýto záver , bývalý prezident...
dnes, 16:27,  Nie kazdemu je po chuti ja viem ,
dnes, 16:26,  A vlastne teraz covid u nás stagnuje, či čo robí? .. =)
dnes, 16:25,  46, .... a ja že , čo to stále cítim. Tak už viem, ..... ale predávajú aj také veľké...
dnes, 16:24,  72, ...... "Povedal som si aj to, že pravý Boh ľudí vyskúša a ukáže im, že sa...
dnes, 16:23,  Braček, ved to je uplne vedlajšie, na čo budu mladi spominať, ale isto v priebehu rokov to...
dnes, 16:22,  8, .... v každom prípade som rád , že si so mnou súhlasil.*13*18 Ja som vedel, že...
dnes, 16:20,  11, .... ale to sú "svätí" len podľa vás. Prebrali ste si kompetencie Boha a...
dnes, 16:20,  Radujme sa, veseľme sa. Bude tóčo... :-) Tralalala ....lalala.......
dnes, 16:18,  8, .... lenže Biblia píše, že Boh svojmu ľudu zjavuje svoje tajomstvá. To len vy im...
dnes, 16:14,  To máš jedno, vždy sa nájdu ľudia, čo budú nespokojní.
dnes, 16:13,  Neberiem ti tvoj názor :)
dnes, 16:13,  Boh je,,, Duch,,, a ti co ho vzyvaju ho vzyvaju v Duchu a v pravde,,,,,, to je len raz,,,,
dnes, 16:09,  55, ...... „Ak niečie dielo, ktoré na ňom postavil, zostane, získa odmenu; ak niečie dielo...
dnes, 16:08,  Nikde v Pisme necitam ze clovek je/su 3 bytosti ktore tvoria jednu celu bytost. To tam najde len...
dnes, 16:01,  Stalo sa mi to prvý krát v živote, že som niekoho predbehol.*05 Ešte seba a budem lepší...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 246 bytes in 0,200 seconds)