Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čomu všetkému sú ľudia schopní veriť?

91
reakcií
2090
prečítaní
Tému 30. septembra 2011, 19:28 založil havran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 04. 2009
11
31. 10. 2009
45
 
 


1.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 19:28 avatar
Ak sa prejdete svojím , životom iste ste stáli pred otázkou "mám tomu veriť?". Na niečo máte odpoveď, ničo okamžite zamitnete , ale ničo vam "navrta dieru do nosa" Ešte zauímavejšie je porovnanie s časovým odstupom , keď vám pribudli skúsenosti a vedomosti. Ak sa takto rozvíjate , ste v "norme" , samozrejme relatívne rozdiely môžu byť priepastné. Najsmutnejší je stav , keď dieťa od malička vie ako má SPíNAť RUKY , KORIť SVOJU DUšU - TAK NEJAKO SA DOPRACUJE Až K "UMELEJ INTELIGENCII" , ktorej chýba kreativita a vyznačuje sa bezduchým a automatickým plnením toho , čo od neho žiada Boh.Ako sa dozvie čo od neho žiada - to mu predsa najprv povedia rodičia , potom katechéta a nakoniec nesamostatne , ale poslušne vykonáva to čo po ňom údajne žiada Boh , ako sa to dozvie od velebníčka. Tá 5-percentná špička boháčov čo držia svet pod krmom potrebuje práve takých , vychovaných v pokore , ktorí budú túžobne očakávať na posledné trhnutie nohou /odchod do Raja nebeského/ , kde im za všetky príkoria ktoré prežili napichajú metále , že ich nebude ani vidno.  
Mám nesmierny pocit žiaľu , keď si uvedomím , v mene čoho sa v každej generácii zmaria milióny životov.
Súhlasí blueevil


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 9. 2011, 19:38 avatar
...nepreháňaj!


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   30. 9. 2011, 19:46 avatar
Petrana, skade berieš tie masky do avatara? 


8.
označiť príspevok

Princess žena
   30. 9. 2011, 19:49 avatar
vraj masky  
Súhlasí Vlado


41.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 9. 2011, 20:47 avatar
...z gúgla predsa! 


2.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 19:35 avatar
Neviem , či je to téma vhodná na noc , keď sa čerti zobúdzajú , ale Lucifer - svetlonosca , bol predsa prvý námestník Boha ,kým ho ten nevyhodil z nebeskej záhrady , lebo bol príliš samostatný. To bol vlastne prvý , čo doplatil na samostatné myslenie - dobrodinca to nemá rád.


4.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 9. 2011, 19:38 avatar
...nepreháňaj!


9.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 19:49 avatar
... však prihoď polienko... 


11.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 19:50 avatar
... a trochu to pribrzď 


77.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 09:07 avatar
Už som tu dlho nebol, ale vidím, že prekrúcanie faktov vás ešte neprešlo. Ale k veci. Lucifer, alebo satan nebol potrestaný za samostatné myslenie, ale za klamstvo. Myslím si, že ani ty nie si rád, keď o tebe niekto rozširuje niečo, čo nie je pravda. Alebo ano?


78.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 09:15 avatar
Slušný človek a kde je zmienka o potrestaní Lucifera v biblii?  
Krestanský vymysel, aby sa mohli blbnut ludia. A dalej kto nato prisiel, že Lucifer a Satan je ta ista entita?


79.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 09:43 avatar
Sl. človek, dosli ti asi slova...si obetou klamstiev)))) Tak ti treba.


81.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 09:45 avatar
Musel som si ten text v Biblii pozrieť, nie som génius, som len človek.


82.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 09:49 avatar
Preto nemusíš robiť také rýchle uzávery o človeku, ktorého ani nepoznáš. Vidím, že čo som tu nebol, nič sa nezmenilo. Rýchle uzávery bez rozmyslu, namiesto rozumnej diskusie osobné útoky. Asi som o nič neprišiel. Lepšie bude asi vyklidit prostor a venovať sa užitočnejším veciam.


80.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 09:43 avatar
Priamy dôkaz , že Lucifer je Satan v Biblii neexistuje. Existuje len vedľajší dôkaz. Ale myslím si , že diskusia, a hlavne Havranov príspevok č. 2 hovoril o Satanovi. Lucifer- svetlonos, tento názov zrejme pochádza z Ezechiela 28 : 13 - 19.


83.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 09:56 avatar
Sl. človek, mne sa nepači, že niekto sa snazil urobit z niekoho kym nie je. Teda z Lucifera Satana. A vobec ma nezaujíma, kde ku tomu rpisiel, ekd to v písme svatom nie je.
A si nejaký vztahovačný, ved to ber v pokoji, vari nepoznáš, že ak ta pre vieru prenasleduju hoc aj slovom tak to je k dobremu?
Veď sa posdtav ludskej hluposti tvarou v tvár, nemas sa zaco hanbit a toboz nie za svoju vieru..ak nie je naozaj vydaná napsopas hanbe, rpetože stojí na nepravych zakladoch...


84.
označiť príspevok

Krištof
   2. 10. 2011, 10:31 avatar
V biblii treba brať veci v kontextoch, pozrieť rôzne texty, niekedy sa používa obrazná reč a pod. Zmysel je asi v tom, že aj satan bol pôvodne boží archanjel, ako napr. Michael, nie protivník. Mal sa volať Lucifer. Ale potom spyšnel. Niektoré veci o Luciferovi ako archanjelovi, ktorý začal podliehať pýche a ktorý preto padol a stal sa satanom (protivíkom) môžu pochádzať aj z iných textov. Napokon na mene nemusí vždy záležať - aj keby sa niekto volal Čistá Ľalia a bol by zlý, tak mu je to meno nič platné. Aj napr. v Zjavení Jána sa píše o ňom ako o "starom drakovi", ktorý "chvostom zmietol tretinu nebeských hviezd [tj. anjelov] a vrhol ich na zem... A povstal boj na nebi. Michael a jeho anjeli bojovali proti drakovi; i drak a jeho anjeli bojovali, ale nevydržali, v nebi pre nich nebolo už miesta. Veľký drak, starý had, nazývaný diablom a satanom, zvodca celého sveta, zvrhnutý bol na zem a jeho anjeli s ním. (Zjv 12 kap.) Takže tu je to v náznakoch aj priamo. Alebo niečo nazačuje Lk 10,18, alebo možno Izaiáš 14, 11-21. Potrestanie je napr. v Zjv 20,10.


85.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 10:38 avatar
Krištof rposím ta netrap ma!
Ak si pozrieš, ako označil v zj. Jana sam seba Jezis- teda som ziariva ranna hviezda a co je nazov tej hviezdy-teda Lucifer, tak by ti malo byt jasne ze niekto si dal velku rpacu s tym, aby urobil z Lucifera zlo. Jezis prisiel na zem-spadol na zem tiez a iste to bolo z neba, ekd bol božím synom. Na inom mieste, dke je to rpelozene lepsie sa spomiona Lucifer, dke sa ho Hospodin pýta, ako mohol zviesť národy? Lucifer je prelozene zo slova haylel, ci Hydekel ja uz si nepsomínam..


86.
označiť príspevok

Krištof
   2. 10. 2011, 10:52 avatar
Ranexil, Ježiš povedal, že satan je napr. klamár, Písmo hovorí, že satan sa vie prezliecť aj za anjela svetla. Ježiš nie je Lucifer, ale Boží Syn, je pravý, nie je prezlečený podvodník. Atď. Keď budem mať viac času, napíšem
Súhlasí Slušný človek


87.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:20 avatar
Ale prečo sa teda spomína v knihe Jobovej, že pred Hospodina prišli synovia boží? Ked len Ježiš je pravy? Su aj ľaví?


88.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 10. 2011, 11:23 avatar
Myslí sa tým anjelov, či už verných, alebo neverných ako je Satan alebo démoni.


89.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 11:28 avatar
Slušny clovek, v písme nie je napísané, tko sa tým myslí. A preto ma nezaujíma tato tvoja poznamka, je len tvojím prianím ospravedlnit si vieru zalozenu natom, že Ježiš je jediny syn.


90.
označiť príspevok

Krištof
   2. 10. 2011, 13:07 avatar
Ranexil, slová mávajú obvykle rôzne význami, preto je niekedy potrebné poznať kontext, súvislosti, nedržať sa litery a pod. Ak berieš do úvahy jeden text Biblie, ber do úvahy aj iné jej texty. Aj ľudia sú v Biblii nazývaní Božie deti, ale je rozdiel medzi nimi a Ježišom. Aj anjeli sú niekedy nazývaní Boží synovia, ako v tom prípade pri Jobovi, ale Ježiš je niečo iné. Napríklad:
"Kým za dáv­na mnoho ráz a mnohým spôsobom hovorieval Boh ot­com v prorokoch, za tých­to po­sled­ných dní nám hovoril v Synovi, 2 ktorého ustanovil za dediča všet­kého, skr­ze ktorého učinil aj veky, 3 ktorý súc od­bles­kom jeho slávy a ob­razom jeho pod­staty a ne­súc všet­ko slovom svojej moci a učiniac si skr­ze samého seba očis­tenie od našich hriechov po­sadil sa po pravici Veličen­stva na výsos­tiach 4 stanúc sa o toľko výtečnejším od an­jelov, o koľko znamenitejšie meno zdedil než oni. 5 Lebo ktorému z an­jelov po­vedal kedy: Môj Syn si ty; ja som ťa dnes splodil? A za­se: Ja mu budem Ot­com, a on mi bude Synom? 6 A keď zase uvedie pr­vorodeného na svet, hovorí: A nech sa mu klaňajú všet­ci an­jelia Boží! 7 A o an­jeloch hovorí: Ktorý činí svojich an­jelov vet­rami a svojich svätos­lužob­níkov plameňom ohňa. 8 Ale o Synovi hovorí: Tvoj trón, ó, Bože, na vek veku, a ber­la tvoj­ho kráľov­stva ber­lou priamos­ti. 9 Miloval si spraved­livosť a nenávidel si ne­právos­ti. Pre­to ťa po­mazal, ó, Bože, tvoj Boh olejom plesania nad tvojich účast­níkov. 10 A ty si, Pane, v počiat­koch založil zem, a dielom tvojich rúk sú nebesia. 11 Ony za­hynú, ale ty vždy tr­váš, a všet­ky zo­stár­nu jako rúcho, 12 a svinieš ich ako plášť, ako rúcho, a budú zmenené. Ale ty si ten is­tý, a tvojim rokom nebude kon­ca. 13 A ktorému z an­jelov po­vedal kedy: Seď po mojej pravici, do­kiaľ ne­položím tvojich ne­priateľov za pod­nož tvojich nôh? 14 Či nie sú všet­ci svätos­lužob­nými duchami, po­sielanými do služby pre tých, ktorí majú zdediť spasenie? ...
Lebo nie an­jelom pod­riadil budúci svet, o ktorom hovoríme. ...
Lebo on je uznaný za hod­ného natoľko väčšej slávy nad Mojžiša, na­koľko väčšiu česť ako dom má ten, kto ho vy­stavil a zariadil. Lebo každý dom býva vy­stavený od nie­koho, a ten, kto všet­ko vy­stavil a zariadil, je Boh. A Mojžiš prav­da bol ver­ný v celom jeho dome, jako služob­ník, na svedoc­tvo toho, čo malo byť hovorené: ale Kris­tus ako Syn nad jeho domom..." (Hebr. 1.-3. kapitola)

A tu máš to, že "...veď aj sám satan sa pre­mieňa na an­jela svet­la." (2 kor. 11,14) Z toho vyplýva, že je to falošný podvodník.


91.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 13:11 avatar
No tak, keď sme pritom, tak hovoril o Jozefovi, ktorého bratia predali do otroctva. Tie slova co tam spominas sa hodia na neho a nie na Jezisa.


5.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 19:39 avatar
havran a aky je to napr...prakticky rozum ? to je asi ten,co vyvovdzuje spravne zavery ,ze ? a aka je potom prakticka viera..spravna vazba s cim, s inteligenciou ?


6.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 19:46 avatar
salbea - viera a rozum sú dve samostatné kategórie , ktoré sa nevylučujú. Tak obrazne viera sídli v "srdci" - citová záležitosť spojená obyčajne s tým o čom od malička nepochybujeme"napr autorita rodičov , kolektívu.." , rozum - inteligencia je vecou "hlavy" -skúma ,poznáva , hľadá .... Mimochodom máš na mysli "praktizujúcu" vieru?


10.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 19:50 avatar
na madarskej stanici Dunaj teraz sledujem dokument o tsunami,ludi viacerych zachranila viera v prezitie,radili sa citovym impulzom a nie rozumom,pretoze nikto sa neriadil striktnymi pravidlami pri tsunami..
tak comu verit..rozumu,alebo viere,ktora sa ako vidim v praktickom zivote spaja dost silno s intuiciou a s inteligenciou..ja len tak..


12.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 19:54 avatar
salbea - to sú reči , ktoré môžeš dať aj ty , len nech ťa pustia do telky. Ak by bola možnosť to exaktne overiť , potom by to bola téma na diskúsiu - napr. ak by tam boli všetci veriaci , ako by si to vyhodnotila?


13.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 19:58 avatar
hm vies havran,kto ti dal slobodu ? priroda a kto ti ju moze vziat ? opat priroda..je tu akasi retaz,ktora sa nepretrhne,aj keby si ako chcel a to iste plati podla mna aj pri viere a pri veriacich a o hodnoteni akejsi kauzality alias existencie ehm nasej..


15.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:02 avatar
salbea - asi si sa rýchlo zamyslela a celá kauzalita toho čo si povedala akosi nemá bnútornú súvislosť , prípadne to osvetlí , iste vieš čo si chcela povedať


19.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 20:09 avatar
pozri havran,kazde nase konania ci nase ciny,su v roznych momentoch ine,teraz napr.pri tom tsunami,nie vzdy sa riadime rozumom ,to znamena ,ze stracame slobodu a ziskavame vieru,aj ked len na sekundu ,ale je Tam ..a to sa tyka aj ateistov a hladam v tom suvsilost..ty nie ? ty co hladas v tejto teme ? schopnost verit ,alebo schopnost praktizovat vsade iba rozum..


30.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:26 avatar
salbea - vieš sú veci náhodilé a zákonité , z ktorých plynie za určitých i náhodilých okolností nevyhnutnosť - hovoríme tomu "osud" - Je škoda , žev naších školách sa dnes deťom miešajú pojmy a kategórie , tak že ani vlastne nevedia čo počuli. Mám blízkeho človeka ,ktorý učí na VŠ v Bratislave elektroniku. Je priam neuveriteľné , čo dokážu vypotiť takí skoro dospelí ľudia. Vieš elektronika je akoby druh filozófie.


32.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 20:29 avatar
havran rozdiel medzi elektornikozu a filozofiou ,je to iste ako rozdiel medzi schopnostou a mravmi..aj ked obidvaja maju zaklady v metafyzike..pa


34.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:32 avatar
salbea - to je odvážne tvrdenie - ak by to bola pravda , práve sa začala revolúcia akú Vesmír ešte nezažil. Ale baví ms to , však je večer a ZAčNIME TýM , žE Náš PRAVDU - AJ TAK SA Dá.


56.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 22:16 avatar
coze ? aka revolucia vo vesmire ? aha mas pravdu ..aj tak sa da..


58.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 22:27 avatar
ale salbejka - máš prednosť , povedal som , začneme tým že máš pravdu ty - len ma zaujal ten výrok o vzťahu metafyziky k tebou uvedenými schopnosťami a vlastnosťami - to aby som ti uľahčil 


59.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 22:31 avatar
hm predstav si havran,ze mas schopnost a aj vlastnost objavit dobre a zle pomocou metafyziky a veris aj tomu,zeby si dokazal rozumne vytvorit fakt o tom,ze viera a verit je obrovsky omyl praktickeho rozumu.. 


60.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 22:35 avatar
preco ma nejdes kritizovat ako Kristofa ,ved mam obmedzeny mozog ,bo som veriaca


31.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 20:27 avatar
bru noc,uz musim ist sledovat rozpravku na HBO..syn veri,ze za nim pridem.. 


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:07 avatar
Akú slobodu nám dala príroda? Sme od nej absolutne závislí (márne trháme reťazmi, ktorými nás púta), takže nijakú


21.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 20:10 avatar
Nadja ehm,ale ty sa tak nespravas..si zavisla iba od seba..


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:14 avatar
Nie, Salbi, nie som a ani nechcem byť... mne sa páči, že je prepojené všetko so všetkým, aspoň na našej Zemičke tomu tak je.


26.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 20:16 avatar
hm fakt sebazdovodnujuce
Súhlasí Nadja


28.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:18 avatar
Nemá význam sa priečiť ))


29.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2011, 20:20 avatar
hm si rozumna
Súhlasí Nadja


22.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:11 avatar
Nadja - kladieš otázky a rada by si asi počula na ne odpoveď , ale vlastne si odpovedáš sama. Ak ti odpoviem že v poznaní je sloboda... uspokojí ťa to? Nech je suma naších vedomostí akákoľvek , nikdy nebude konečná , len nás posúva ďalej ... dúfam že sa neopýtaš kde?


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:15 avatar
Právom sa obávaš... Kde?  
Lebo nie každý posun, ktorý nám uľahčuje (?) život, je posunom vpred...


14.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:01 avatar
Nedá sa neveriť ničomu, je ale dobré si uvedomovať relativitu svojho presvedčenia.
Nadja, 30. 9. 2011  
Súhlasí havran, clear1, Otilia


17.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:07 avatar
Nadja , ako vidíš , súhlasím s tebou , ale nie bez výhrad. Niekde som tu už povedal , že prvým impuzom pohybu človeka je viera v niečo /nemusí to byť práve božie kráľovstvo/ , čím viac však otváraš oči tým viac neznámeho vidíš a newostáva ti nič iné , len sa vybrať za prvý kopec....


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:12 avatar
jasné, a za prvým kopcom zbadať ďaľší a tak ďalej, takže nakoniec aj tak zistí, že nič nevie a musí len uveriť ... ))


33.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:29 avatar
Nadja - to ťa čaká , ak pôjdeš so zavretými očami , skús o tom pouvažovať , čím by ťa mohla taká cesta obohatiť a rozšíriť tvoje poznanie a načo by ti to bolo. Mám však dojem , že dnes si akási patetická - ale dúfam , že bolesť myslenia nie je tvoja slabá stránka.


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:37 avatar
No ako vravím, rozšíri moje poznanie toho, čo ešte nepoznám  
Podstata nám neustále uniká, a preto je tu dostatok priestoru pre akúkoľvek vieru.
Hmmm... bolesť myslenia... pekné. Nerozumiem, aká je to energia, vedcami nazývaná "farebnou", čo všetko drží pokope... nedarí sa mi to pochopiť, takže asi ma myslenie bolí - čo ja viem?
www-hep2.fzu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:44 avatar
Nadja - všetko sa dá vysvetliť tak , aby ten druhý pochopil podstatu - to len keď "machruje" jeden , alebo druhý , tak to je taká malá intelektuálna pomsta , či hra.  Dúfam , že ťa taká hra neruší , veď preto si tu?
Súhlasí Nadja


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 20:51 avatar
No, nie je to celkom tak, skús vysvetliť. prečo je toľko veriacich v Boha, keď sa každý môže presvedčiť, že reálny život sa zaobíde aj bez neho?


61.
označiť príspevok

blueevil
   30. 9. 2011, 22:40 avatar
42/ to je ten problem Nadja, že niekto rad rozprava o Bohu iba ako o večnemu priatelovi a to je chyba ! Boh je všetko, čiže aj zlo, ake sa ti ani nesnivalo zatial. je ale priatel tomu kto je tvorca, aj ked to tak nevypada, každy ho vnima na zaklade svojej urovne a nie nieakej viery, vdaka ktorej chceš byt iba vychytrale hore
Súhlasí Nadja, havran


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 22:44 avatar
Boh je čokoľvek, čo v ňom chceš vidieť. Tak. A dobrú nôcku, ty podes ))


64.
označiť príspevok

blueevil
   30. 9. 2011, 22:49 avatar
nema cenu to rozoberat s tebou Nadja. nespim v noci. podes ako pedos, čiže pedofil ? tebe stryha kvalitne, si najebana zasa čo ?  
Súhlasí Nadja


65.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 9. 2011, 22:52 avatar
Budem musieť asi prestať chlastať, bo potom ani vlastným očiam nemôžem veriť  


67.
označiť príspevok

blueevil
   30. 9. 2011, 23:02 avatar
nerob sa, viem všetko   mňa neojebeš  


18.
označiť príspevok

blueevil
   30. 9. 2011, 20:08 avatar
podla mňa havran je to o tom ako v skutočnosti komunikuje niečo ine za nás, popripade skutočne žije život, ako to vedomie. tiež sa tym zaoberam
Súhlasí havran


35.
označiť príspevok

blueevil
   30. 9. 2011, 20:33 avatar
niečo ako film "v koži johana malchoviča"


38.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:39 avatar
blueevil - máš pravdu , nakoniec sa to "čertovo kopýtko" nezaprie a človeka prezradí , alebo ho zanesie tam kde v skutočnosti úporne nechcel 


39.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:41 avatar
len sa chcem uistiť , že somťa pochopil správne - trochu to objasní


66.
označiť príspevok

blueevil
   30. 9. 2011, 22:59 avatar
39/ tak som to myslel: svet ktory vnimame ako realita je nepodstatna, neexistujuca, akasi iba živna pôda pre to čo sme v skutočnosti a prave čo sme v skutočnosti vôbec nevieme. to vysvetluje nieake metafyzicke a parapsychologicke javy a iné. to je tažko popisat aj na 20 stran A4


20.
označiť príspevok

Krištof
   30. 9. 2011, 20:09 avatar
Havran, keby si zas netáral. Ty si ver si v Marxa a v proletárov, ale načo to stále všade pchať? Spievaj pieseň pioniersku, pieseň práce a internacionálu, "buď vždy pripravený" a ruku maj priloženú na čele ako komunista. Si len člen socialistického stáda, žiadna individualita, ak tomu veríš, ako vás to učili komančovia. Choď do mauzolea uctievať múmiu Lenina, ak chceš, na 1. a 9. mája nes obrazy Engelsa a Stalina. Ale druhým dovol dýchať po svojom. Raz vám vadia "slabé ovce", potom silní križiaci, alebo KDH v politike. Mal by si plakať za tými generáciami, ktoré zlikvidovali tvoji súdruhovia.


27.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 20:18 avatar
Krištof - ko - ty si naozaj čiernobiely a tak aj vidíš svet. Mne vô§bec nevadí jeho pestrofarebnosť , bez nej by ani nefungoval , napr. aj bez teba by bol v nejakej mikrosfére úplne iný. Ak si prejdeš moje vstupy , potom pochopíš moju pozíciu k tomuto svetu. To ty sa cítiš priamo zasiahnutý vo svojej pozícii nech je to už čokoľvek , stačí , že sa to nezhoduje s tebou  - tak sa upokoj a rozmýšľaj , v kostole ti to nepovedia , tu to máš zadarmo - tak čo ty "pikonier"? rozbehol si sa ako na koride , ja predsa červenou šatkou nemávam , pozri doma , či tvoji rodičia nemajú takú v truhlici - pokoj s tebou.


36.
označiť príspevok

Krištof
   30. 9. 2011, 20:34 avatar
Havran, denne tu máš tie svoje narážky na veriacich, na kapitál a pod. Dobre, tak si možno len priemerný jedinec, relativista bla bla, ale ok, keby si tolko nekritizoval tie veci a ľudí, tak poviem, že snáď aj ty máš svoje miesto na svete


43.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 21:00 avatar
Krištof - ani nevieš , ako mi je ťa ľúto , len v čiernej a bielej ti to nevysvetlím . To chceš , aby sme tu všetci padli čelom pred počitačom , keď tu niečo vypotíš? Načo sem vlastne chodíš? Teraz by som mal chuť byť i sprostý , ale namiesto toho radšej svoje srdce zalejem ľútosťou na tebou , však si predsa len zástupca tvorstva najvyššieho. Prečo sa nevieš trochu zastaviť a porozmýšľať? čo chceš vlastne komu dokázať? Tvoja nevyrovnanosť je zjavná a krčovitosť s akou sa držíš svojej formulky ťa len dokresľuje. Vidím , že z času na čas sa tu takým indivíduam nevyhnem , no ale čo už , "Ži si" je to tvoj život - pokoj tvojej duši - vieš to tak v kľude prijať? Nemusíš mi odpovedať , len vzhliadni do seba a potom sa zamyslí či tam vidíš človeka , alebo "Jezuitu"


44.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 9. 2011, 21:03 avatar
hmm..ja so po dlhých rokoch prišla na to, že nemá cenu sa tak povediac "nasilu" vedomo snažiť o niečo..čo aj tak vyšlo dodatočne nazmar, niečo bola strata času a energie..a verím tomuže nejaká vesmírna sila je a finito ,..moja vec,..už v puberte som v kostole odpadávala , neskôr ma vyhadzovali zo spovedelnice, otvorili sa mi oči , .. dnes nedovolím, aby ma niekto prerábal, nútil ma do toho s čím nesúhlasím,. a riadil mi život..aby som sa prispôosbiobvala niekomu a niečomu čo mi nevyhovuje , ..pretože ak vedomia človeka a jeho životné rozhodnutia niekto obmedzuje, ovplyvňuje ..a kecá mu do života , zíde z cesty, stráca samého seba ..a nie je vo svojej koži.., potrvá kým zistí že pochybil , že sa neriadil svojimi pocitmi a že veci nenechal plynúť..
nezišla som z témy ?  
Súhlasí havran, Petrana, blueevil


45.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 21:09 avatar
Ónya - díky - dobre padne / predsa som len ľudská duša/ - po toľkom blene - idem venčiť psíka ak by ma vebčil dlho , tak dobrú noc.
Súhlasí Ónya, Petrana


47.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 9. 2011, 21:13 avatar
ahoj ))) 


46.
označiť príspevok

Krištof
   30. 9. 2011, 21:10 avatar
Havran, čo som ti povedal pravdu a tá ťa bolí? Pozri sa na seba, napr. často tu kritizuješ veriacich. To nevidíš? Niekedy mi pripomínaš bolševika a nie človeka :-P Skrátka možno si len priemerný jedinec, relativista, ktorý chce prežiť, ale opakujem, snáď máš aj ty svoje miesto na svete


53.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 21:41 avatar
Krištof - mám ti urobiť radosť? Ty ideš až do krvi. Chceš hladkať po riti ? A za čo prosím ťa? Križiacke výpravy? Upaľovanie bosoriek .... Chlapče máš asi po 30-ke , ale v hlave máš tiž len napalené CD. Tvoja pravda ma nebolí. Je mi len nesmierne ľúto tej nevyužitej sivej hmoty , čo ju vláčiš z miesta na miesto... , ale ty to asi nepochopíš , rád by som povedal to "verichovské ...komu není z húry dano... S tým , či som priemerný , alebo nie swa netráp , ani mňa to netrápi , robil som čo som robil , ale viac to nejde. Ty však zopni rúčky a iste si vymodlíš viac. Len ja viem , že to nepomáha /mám to životom overené/ to funguje u farára na kolede. Chcel si konflikt , tak ho máš . Ale máš ho so sebou . Mne ako človeku je ťa ľúto , len ma utešuje to , že ty to osobne tak necítiš , lebo prebudenie by pre teba bolo bolestné. Ak raz sa náhodou prebudíš ,tak mi prepáč a spomeň si , že ti io tom už niekto niečo povedal - ale nebuď z toho zlomený , aj tak sa dá ako my.   Nechcel som ti to až tak , dúfam , že ťa to ani len nehlo a pevne stojíš za svojím , len si uvedom , že nie si sám , a aj iní vedia stáť na vlastných. Tak sa zaraĎ a pokračuj.


55.
označiť príspevok

Krištof
   30. 9. 2011, 22:04 avatar
Havran, ty si asi teplý, keď sa pýtaš, či chcem hladkať po riti. Také veci neskúšaj, vieš akí vedia byť križiaci... Zase si tomu dal, asi som ťa urazil, ale to prežiješ.
Keď sme pri viere, čo asi môže znamenať viera v kresťanskom aj vo všeobecnejšom ponímaní: duchovné poznanie (Jn 6,47 plus Jn 17,3), vzťah k transendentnu, absolútnu; zameranie sa na duchovný, nie na fyzický svet; dôvera, nádej, optimizmus, opak skepsy, strachu, nedôverčivosti; otvorenosť mysle; spoliehanie sa na to, že boh je spravodlivý a milosrdný; morálne hodnoty; sebadôvera.

Dúfam, že sa necítiš ako sviňa, ktorej hodili perly :-P


57.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 22:21 avatar
Krištof - viem že tvoju dušu sa už nepodarí spasiť nikomu , už to máš v génoch a celkom iste vďaka Bohu. Tvoja duchaplnosť je nadprirodzená. Odomňa si to však sotva budeš ceniť. Ale keď to neprejavíš , predsa viem , že to pohne tvojou brvou , keď ti poviem , že si úžasný /ale nemyslí si že mi ide o tvoju riť" , darmo sa techveješ túžbou . Začína ma to baviť a som zvedavý , kedy si všetko reálne premietneš , či si schopný vo svojej zbožnej podstate uznať svoj prešlap. Očakávam tvoj ďaľší vycibrený krok - myslím , že je to božská prozreteľnosť čo ťa vedie - veď už sa zobuď človeče , hambil by som sa sám pred sebou. V svetom písme máš uvedených veľa dôvodov , aby si tak urobil . Kde máš to druhé líce? Prepáč , ešte som nevidel ani to prvé. Nechaj to tak , a ži si , nediskutuj o tom , na čo nemáš. POZORNE SI TO PREČÍTAJ EŠTE RAZ 


62.
označiť príspevok

Krištof
   30. 9. 2011, 22:43 avatar
Havran, dobre, no máš v tom neporiadok, kritik veriacich poučuje veriaceho, súdiš a hráš sa na boha. Pozri: "Ježiš im hovoril: ...kto nemá, nech predá šaty a kúpi si meč... Oni povedali: Pozri, Pane, dva meče sú tu. Riekol im: To stačí." (Lk 22, 35-38) Alebo Pavol hovorí, že aj hnevať sa niekedy treba... Azda si nemyslíš, že spravodlivý milosrdný boh odsúdi svojho milovaného človeka zato, že sa ten bránil? Iste, aj trpezlivosť treba atď. :-)


48.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 9. 2011, 21:14 avatar
...život je tanec energií, ktorý sa prejavuje v nesčetných javoch a formách. My sa v tomto svete snažíme realizovať, poznať ho, aj tak, že pátrame po jeho zmysle a príčine. Akosi podvedome odmietame to, čo nechceme vidieť a inklinujeme k tomu, čo nás vnútorne odráža...Viem, že naše zmysly nedokážu vnímať všetko, iba určitú časť energtického spektra, na ktorú sme naprogramovaní. Aj na úrovni jednotlivcov je to rôzne, aj v tabuľke ľudského vedomia máme rôzne prahy vnímania a určite existuje toho ešte veľa mimo našej schopnosti vnímať a rozumieť...ale ja osobne sa nechcem ochudobňovať o ten úžasný dar viery, ktorej je možno schopný len človek, a ktorý ma tak vnútorne obohacuje. 
Súhlasí havran


49.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 9. 2011, 21:20 avatar
poznám takýchto ľudí Petrana, čo majú tie pocity ako ty ..jedno čo na tebe a na tých čo poznám uznávam je, ..že nikoho svojou vierou a presvedčením neotravujú..nič druhým nenanucujú , je to ich vec..),..majú na to nakoniec svoje právo , ktoré im nikto vziať tiež nemá právo..tak ako je každého vecou či verí vo vyššie sily - energiu ,...alebo to nazýva Bohom ,..on človek potrebuje byť nejakým svetlom a láskou naplnený..takže je každého osobná vec, aké svetlo má na to aby bol spokojný.
Súhlasí Petrana, havran


51.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 9. 2011, 21:28 avatar
Súhlasí Ónya


50.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 21:26 avatar
Petrana - je to pekne poetický povedané - a viera je rozmer pre človeka - len aj viera je tanec energií v inej stupnici .. vieš s tým súhlasiť? Každý má vieru ,akú dostal od rodičov , alebo ju prijal za iných okolností . Myslím , že aj ateista má svoju vieru. Len Boh má pre každého iný rozmer a pasovať ma na iné rozmery sa nehodím , zvykol som si na ten svoj. 
Súhlasí Petrana


52.
označiť príspevok

Petrana žena
   30. 9. 2011, 21:31 avatar
...ale už si predsa dospelý, máš právo aj meniť názor - vyvíjať sa.  


54.
označiť príspevok

havran
   30. 9. 2011, 21:43 avatar
Petrana - aby si ma pochopila : ak som si zvykol na niečo , vôbec to neznamená , že neviem prečo. Teraz hovoríš ako malý pokušiteľ. A čo tak sa rozvíjať spolu? SAmo že nie osobne , ale dá sa to aj tu.


68.
označiť príspevok

starec muž
   1. 10. 2011, 07:33 avatar
Ktovie,ako by sa vyvíjal svet,keby neboli napísané knihy,ako biblia.Asi každý počul o stvorení človeka,potope podľa jej verzie a ovplyvňuje to aj doteraz množstvo ľudí.Keby iné náboženstvá natlačili skorej také množstvo kníh,možno by sa ujala nejaká iná "pravda" o zrode človeka,ktorá by ovplyvňovala milióny ľudí.Človek sa vzdeláva čoraz viac a lepšie pozná zákonitosti života.Postupne budú všetky klamstvá odhalené a zaniknú,ak sa nebudú presadzovať násilím a trestom smrti.


69.
označiť príspevok

blueevil
   1. 10. 2011, 09:00 avatar
vidiš to cele prehnane optimisticky, čo je sice fajn, ale pri "rozdavani" ti ti psychotici bežnych dni môžu velmi uškodit... musiš to aj vediet komu to maš povedat a ako. cely svet stoji na klamstvach a primitivoch, tak je to aj v bežnych dni, kde tie trubky stretavaš na ulici a maju napisane v zdravotnej karte: "spôsobily"    komu zaleži na pravde ? denne stretavaš pokrytcov, ktorym ked v uvodzovkach neprijebeš, nikdy nič nepochopia, len ta budu obsierat za chrbtom a rehotat sa z toho, aki su jebnuti, nie su schopni ani pochopit, že ty na ten ich kokotizmus z vysoka serieš, až tak su zabrzdeni   uznaj čo je to za človeka, ktory sa bude rehotat z toho, že niekoho poškodil ?   musiš byt nad vecou, hladat ! a vždy ich poslat do píči, len tak to ma vyznam na tomto svete, lebo ak im uveriš, podvedieš seba, tak si prehral... už davno je GAME OVER v buducom živote prave preto že si nositelom energie pravdy, už tie monštra nestretneš  
Súhlasí luke85


70.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 10. 2011, 09:19 avatar
kokso v noci som lietala v uplne inom svete..blueevil toto je trochu krute hned tak za rana  


71.
označiť príspevok

blueevil
   1. 10. 2011, 09:24 avatar
ved ja tiež, prave preto teraz si nemusiš dat kávu  
Súhlasí luke85


72.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 10. 2011, 10:19 avatar
Kurňa, chcel by som poznať v akých svetoch lietate vy . Ja tiež zažívam také svety, kua, že je to až neuveriteľné. A masová kultúra ich kopíruje odomňa ... ). Ale nie vždy.. Vždy sa mi podarí mať živý sen keď cez deň niečo neobvyklé urobím.


73.
označiť príspevok

starec muž
   1. 10. 2011, 15:57 avatar
Ľudia študujú rôzne náboženské knihy a stratia pri tom množstvo času.Keby vedeli,že ten čas bol vlastne vyhodený do vzduchu,lebo študovali klamstvo,tak by ich to nepotešilo.Mohli ten čas využiť na niečo oveľa rozumnejšie a boli by z nich možno dobrí vedci.Takto sú len náboženskí fanatici.
V biblii je písané,že vyvolený je len izraelský národ.Potom je zvláštne,prečo iné národnosti uznávajú bibliu,starý zákon,keďže ich má za menejcenných.Nový zákon to napráva a hovorí o účasti na spasení aj iných národov,tým sú vlastne zaradení do skupiny vyvolených a aj medzi podporovateľov biblie.


74.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 10. 2011, 16:20 avatar
Keby len náboženské. Povinná školská dochádzka je tiež vyhodený čas.


75.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 10. 2011, 16:22 avatar
A ešte s tým Izraelom: je každému snáď jasné, že je to padnutý národ. To neznamená, že ostatné ovce majú šancu mu konkurovať, ale moc neimplikuje pravdu. Takže vyvolený som iba ja, alebo potom nikto. Neexistuje tretia možnosť.


76.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 10. 2011, 08:30 avatar
Havran , ku téme..
ludia su schopní veriť roznym veciam
a vážnejsie..ja som veril v rozne veci, a skor fantastické než by to molo byť realne..., problem nastane až vtedy, keď sa tie fantastické veci, ktoré su pre vačšinu ľudi skor iba oblasťou rozpravok sci-fi, stanú skutočnosťou. Až potom zistíš, ako problematické je začleniť taketo veci v schému života , keďže oni udajne neexistuju.


92.
označiť príspevok

winry žena
   2. 10. 2011, 13:34 avatar
mne to nevadi, nech si ziju ako chcu, nech sa modlia ku komu len chcu, aj tak je to vsetko jedno...kym ich viera je cista, najdu sa.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:21,  Ale netrep sa tam kde ťa nechcú. Je také príslovie.*21
dnes, 16:18,  Dovtedy by si oplátku prijímať nemala. A môžu ťa do cirkvi vrátiť asi aj kňazi ale to...
dnes, 16:15,  Nuž keď si exkomunikovaná z cirkvi tak naspäť do cirkvi ťa asi môže dať jedine buď...
dnes, 16:15,  Raz darmo. Geny sa u haluzickych Zakov nezapru. Z chuja na chuja. :-)))))))
dnes, 15:59,  (1) EnaXnaY, ja do žiadnej, pretože viem, že minimálne na začiatku i na konci každého...
dnes, 15:56,  No veď to, tu sa píše, že exkomunikácia sa rozhrešuje ;)...
dnes, 15:52,  Tak dal mi rozhresenie. Zrejme inak by mi ho nedal a hned by ma upozornil, ze nemozem prijat...
dnes, 15:42,  Čiže vnímam to ako nejakú formalitu ;)
dnes, 15:41,  Ale čítam vo wiki, že rozhrešuje sa exkomunikácia takže to asi musel urobiť lebo si...
dnes, 15:39,  (12) EnaXnaY, on nevyzerá, on ním je už od prvého vstupu na toto DF...
dnes, 15:20,  Celý svet kopíruje rusko lebo ruský vývoj je nekonečný ale mame tu vedcov ktorí...
dnes, 15:15,  Pani Obamová je múdra žena o tom niet pochýb . Ako to znesú rasisti a bolšani na DF sa...
dnes, 15:09,  Ešte poznámka. Písal som, že uvedené deje, ktoré síce je možné vysvetliť prirodzenými...
dnes, 15:07,  -era-, nie vždy znamená zložitejšie "vlastne nevieme ako to je". Často sa stáva,...
dnes, 14:56,  JA by SOM sa neobával, že si prijala oblátku ale skorej toho, že už nie si členkou stáda ;)
dnes, 14:40,  Ak chcete rozpravku, tak si zalozte svoju temu. Ked neviete odpovedat na to, co sa pytam, tak na...
dnes, 14:32,  A teraz tú O Červenej Čiapočke :)
dnes, 14:28,  Zdravim. Bola som sa vyspovedat z tazkeho hriechu. Vzhladom k jeho zavaznosti mi knaz povedal ze...
dnes, 13:44,  Neverím
dnes, 13:26,  Ondrej podľa všetkého nemá nič spoločné so spoločenstvom Milosť. Je to troll a hulvát.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(219 720 bytes in 0,238 seconds)