hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Complete Liberty podcasts -> Episode 42, transcript [16:25 - 20:30]

príspevkov
11
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 12.8.2011 13:10
posledná zmena 13.8.2011 09:41
1
12.08.2011, 13:10
Len si to tu dočasne odložím, kým to preložím a upravím ... src: odkaz

W:
[16:25] And it goes back to the family once again. It's like if little kids didn't have their wills dominated by adults, by parents, since they're really little. And they developed self esteem, right. And they developed self respect and self confidence and took responsibility for their own lives, they wouldn't tolerate this kind of authoritarian sociopathy. It would be unthinkable. It would be like: "What is going on here? This is absolutely ridiculous." But if you look across American, and you look at way people are behaving in courtrooms, it's as if everyone is just an obedient slave to the authority figures. And the reason why those authority figures are authority figures is because people perceive them that way. Just like they perceive their parents as having unlimited power over them.

[17:05] So, it just scales up perfectly from a really sick and twisted parental sort-of-situation to the statist situation we have today.

?:
[17:15] Well, I think a lot of things they have been saying is true. I thing a lot of aspect or maybe on more survace level what these types of people who you scared with this idea of removing the guns from a room is that they're waiting for their team to get in power so they think that they'll be able to use that guns against the people that they don't like. So, they like the idea that there's this monopoly on force because their fantasy - and that's all it is - is that some day they'll get to use that force against their neighbours. Now, whether it's because of what you said or whether it's because they're really close to authoritarian sociopaths or whether they've been abused or victimized in some way and this is their way of exacting this revenge. Whatever the case is, whatever their psychology is, I think that lot of them think that basically "it's gonna be my turn".

So much of this barrack-obama-thing is about that. It's about "now it's our turn to punish our enemies and reward our friends".

W:
[18:10] [slastné] Yeah, yeah. [sladká pomsta, krutá spravodlivosť??]

?:
And they think their friends are, you know, all these sort of green companies and a peace movement and all these wonderful things that they think is so great in your life or at least politically, because that has to be the opposite of what George Bush is and Dick Cheney is, right? And all those things. If those guys are evil then the opposite of them has to be good. So, you can't talk to them about, you know, anarcho-capitalism, because they've been waiting for eight years to use those guns ...

W:
[18:37] Yeah.

?:
... against their neighbours. And pull out the guns and be violent against people that have been violent against them. And this is just a sick, twisted, insane ritual that passes for high politics in America at this point.

W:
[18:50] Yeah, and it may not for many people be even conscious sort of process. It may just be subconscious. And they just naturally gravitate to, you know, accepting institutions of coersion as matter of fact. That "of course, we need violence to solve problems", "of course, we need violence to fund these projects", "You need fire protection, don't you?", "you need police protection", "How could these things possibly have ever been funded without violence?".

?:
[19:10] Well, how is a grocery store funded without violence?

W:
Yeah, but your life doesn't depend on food, does it? Ou, wait! Yeah, I think it does.

?:
How are clothing companies funded without violence.

W:
It's just complete status-quo thinking. It's like whatever exist presently in terms of authoritarian socipathy, must be accepted as the given.

?:
[19:28] Well, you come along and say: "What about just put the guns down and have no guns. And you can just vote with your wallet." You are causing great anxiety in them. You are causing panic, because they've waited: "No, it's my time. I've got to pull the trigger now. I've got to point the guns at my neighbours that I don't like, at those Jesus worshipping christians or the white people or the black people or whoever happens to be on the other side of the barrel this time." You know, whole collectivism insanity. And you can't tell them that the guns are bad because they believe in the guns, they've been waiting, they've been waiting so long. ... They can't wait to get the control of the guns so they can get their way. Those people are pretty disturbing.

W:
[20:10] They're violent people.

?:
Yeah, you get a group of them together and you're sitting there and you're trying to discuss these ideas with them - it doesn't take long for the guns to come out and be pointed at you. Because you are the bringer of bad news with this concept, that "no, the guns are not needed". And the people that hold the guns? They're not needed either. Actually, they're making your life much worse. And if you stopped and used your rational faculties, you would realize it. [20:30]
none
2
12.08.2011, 21:47
si zlatý chlapec luke..ani nevieš ako...was ist das ?
none
3

2. 12.08.2011, 21:47

si zlatý chlapec luke..ani nevieš ako...was ist das ?

13.08.2011, 04:10
Prečo som zlatý chlapec? 🙂. Je to presne to, čo je v popise.. vieš anglicky? 😉
none
4

3. 13.08.2011, 04:10

Prečo som zlatý chlapec? 🙂. Je to presne to, čo je v popise.. vieš anglicky? 😉

13.08.2011, 07:36
nie som tu jediná čo nevie anglicky,..a do prekladača taký dlhý text sa mi ozaj nechce dávať,.. myslím si, že autor témy by sa mohol "premôcť" a preložiť....
none
7

4. 13.08.2011, 07:36

nie som tu jediná čo nevie anglicky,..a do prekladača taký dlhý text sa mi ozaj nechce dávať,.. myslím si, že autor témy by sa mohol "premôcť" a preložiť....

13.08.2011, 09:30
Oukej. Spravím to.. je to na dlhšie. Ja som si to tu fakt len odhodil, lebo som si to nemal ako poslať z práce domov.. a doma sa mi už nechelo, ale idem to preložiť a postnem to aj sem.
none
8

7. 13.08.2011, 09:30

Oukej. Spravím to.. je to na dlhšie. Ja som si to tu fakt len odhodil, lebo som si to nemal ako poslať z práce domov.. a doma sa mi už nechelo, ale idem to preložiť a postnem to aj sem.

13.08.2011, 09:33
vidím že Ónya v 6. preložila alebo zle vidím ?
none
9

7. 13.08.2011, 09:30

Oukej. Spravím to.. je to na dlhšie. Ja som si to tu fakt len odhodil, lebo som si to nemal ako poslať z práce domov.. a doma sa mi už nechelo, ale idem to preložiť a postnem to aj sem.

13.08.2011, 09:39
Ale asi až podvečer, lebo sa mi teraz vážne nechce..
none
10

9. 13.08.2011, 09:39

Ale asi až podvečer, lebo sa mi teraz vážne nechce..

13.08.2011, 09:40
luke , si zrejme vyčerpaný po nočnej, hovorím že vidím čo vidím, tuším Ónya má preklad v č. 6.
none
11

10. 13.08.2011, 09:40

luke , si zrejme vyčerpaný po nočnej, hovorím že vidím čo vidím, tuším Ónya má preklad v č. 6.

13.08.2011, 09:41
To je z translátora a stojí to za milú jarmilu.
none
5
13.08.2011, 07:58
ale...už sa text "preložil " akosi samo -prekladačom.., kukám že zároveń sa mi zmenila reakcia že neviem česky ..čo zase viem ..mno dobréé..."že das ist bol ?
none
6
13.08.2011, 08:00
W:
skúsim do sem dať preložené..lebo sa to samo prekladá..


[16:25] a ide späť do rodiny znova. Je to ako keď malé deti, nemali vôľu dominuje dospelí, rodičia, pretože sú naozaj malé. A oni vyvinuli sebavedomie, že jo. A oni vyvinuli sebaúctu a sebavedomie a prevzal zodpovednosť za svoj ??vlastný život, by nemali tolerovať tento druh autoritárske sociopathy. To by bolo nemysliteľné. Bolo by to ako: "Čo sa tu deje to je úplne smiešne?". Ale keď sa pozriete po amerických, a sa pozriete na spôsob, akým ľudia sa správajú v súdnych sieňach, je to, ako by všetci len poslušný otrok na čísla autority. A dôvod, prečo tí ľudia s autoritou sú autority preto, že ľudia vnímajú je to tak. Rovnako ako oni vnímajú svojich rodičov, ako majú neobmedzenú moc nad nimi. [17:05] Tak to proste perfektne váhy z naozaj chorý a skrútený rodičovskej druh of situácii štatistov situáciu sme dnes. : [17: 15] No, myslím, že veľa vecí, ktoré hovorili, je pravda. Myslím si veľa aspektov a možno aj na viac survace úrovni to, čo tieto typy ľudí, ktorí sa bojíš s myšlienkou odstránenia zbraní z miestnosti, je to, že čakáte na svoj ??tím, aby sa pri moci, tak si myslia, že budú mohli použiť zbrane proti ľuďom, že sa im nepáči. Takže sa im páči myšlienka, že je to monopol na silu, pretože ich fantázie - a to je všetko, čo je - je to, že jedného dňa sa dostaneme k použitiu sily, ktoré proti svojim susedom. Teraz, nech už je to kvôli tomu, čo ste povedali, alebo či je to preto, že sú veľmi blízko k autoritárskym sociopatov, alebo či oni boli obeťami zneužitia alebo nejakým spôsobom a toto je ich spôsob vymáhania tejto pomsty. Či tak alebo onak, je bez ohľadu na ich psychológie je, myslím, že veľa z nich si myslí, že v podstate "to bude rad na mne." toľko tejto kasární Obama, to je o tom. Ide o to, "teraz je rad na nás potrestať naše nepriateľov a odmeniť našich priateľov." W: [18:10] [slastné] Jo, jo. [Sladká Pomsta, Morka Spravodlivosť?] : A oni myslia, že ich priatelia, viete, všetky tieto akési zelené firiem a mierové hnutia a všetky tie úžasné veci, ktoré si myslia, že je tak veľký, vo svojom živote, alebo prinajmenšom politicky, pretože to musí byť opak toho, čo George Bush a Dick Cheney je, že jo? A všetky tie veci. Ak sa ti chalani sú zlí, potom naopak z nich má byť dobrý. Takže môžete hovoriť s nimi o tom, viete, anarcho-kapitalizmus, pretože ste čakali osem rokov používať tieto zbrane ... W: [18:37] Jo. :? ... proti svojim susedom. A vytiahnite zbrane a násilie je proti ľuďom, ktorí boli násilia proti nim. A to je práve zle, skrútené, šialený rituál, ktorý prechádza na vysokej politiky v USA v tomto bode. W: [18:50] Jo, a nemusí byť pre veľa ľudí i vedomej druh procesu. To môže byť len podvedomia. A práve prirodzene tiahnu k, viete, prijatie inštitúciami coersion ako v skutočnosti. , Že "samozrejme, musíme násilie pri riešení problémov", "samozrejme, je potrebné násilie na financovanie týchto projektov", "Musíte požiarnej ochrany, však?", "Budete potrebovať policajnú ochranu", "Ako mohli títo to možno niekedy boli financované bez násilia "?. : [19:10] No, ako je obchod s potravinami financované bez násilia? W: Áno, ale váš život nezávisí na jedlo, že? Ou, počkajte! Jo, myslím, že áno. : Ako sú financované odevných firiem bez násilia. W: Je to kompletný status quo myslenia. Je to ako, čo existuje v súčasnej dobe, pokiaľ ide o autoritárske socipathy, musí byť prijímaný ako daný. : [19:28] No, prísť a povedať:. "Čo len dať zbrane dole a nemajú zbrane a stačí hlasujú vašu peňaženku. " Tie spôsobujú veľké obavy v nich. Tie spôsobujú paniku, pretože som čakal: "Nie, to je môj čas musím stlačiť spúšť teraz som sa dostal do bodu zbrane na svojich susedov, že nemám rád, na tých Ježiš uctievať .. Kresťania a bieli ľudia a čierni ľudia alebo ten, kto sa stane byť na druhej strane hlavne tentoraz. " Viete, celý kolektivizmu šialenstvo. A vy nemôžete povedať, že zbrane sú zlé, pretože verí v zbrane, ktoré sme čakali, že som čakal tak dlho. ... Nemôžu sa dočkať, až si kontrolu zbraní, aby mohli presadiť svoju. Tí ľudia sú veľmi znepokojujúce. W: [20:10] Sú to násilné osoby. : Áno, máte skupinu dohromady a ste tam sedí a vy sa snažíte diskutovať o tieto myšlienky s nimi - to nič "t trvať dlho, zbrane, aby vyšiel, a uviesť na vás. Vzhľadom k tomu, že ste nositeľom zlých správ s týmto konceptom, že "Nie, nie je potrebné zbrane". A ľudia, ktorí držia zbrane? Nie sú to ani potrebné. V skutočnosti sú to robiť svoj ??život oveľa horšie. A ak ste sa zastavil a používa svoje racionálne schopnosti, mali by ste si to uvedomiť. [20:30]
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 114 269 B vygenerované za : 0.084 s unikátne zobrazenia tém : 47 529 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.