hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Čo znamená meno Ježiš? A prečo len toto meno na 100% funguje?

príspevkov
6
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 11.5.2017 23:15
posledná zmena 13.5.2017 00:20
1
11.05.2017, 23:15
Čo značí meno Ježiš




430 Ježiš v hebrejčine znamená: „Boh spasí“.(210) Anjel Gabriel pri zvestovaní hovorí, že jeho vlastné meno bude Ježiš. Toto meno vyjadruje aj jeho totožnosť, aj jeho poslanie. Keďže „okrem Boha“ nemôže nik „odpúšťať hriechy“ (Mk 2,7), iba on v Ježišovi, svojom večnom Synovi, ktorý sa stal človekom, „vyslobodí svoj ľud z hriechov“(402) (Mt 1,21). Takto Boh v Ježišovi zjednocuje ako v hlave celé dejiny spásy v prospech ľudí.


452 Meno Ježiš znamená „Boh spasí“. Dieťa narodené z Panny Márie dostáva meno „Ježiš“, „lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov“ (Mt 1,21): „Lebo niet pod nebom iného mena, daného ľuďom, v ktorom by sme mali byť spasení“ (Sk 4,12).



1507 Zmŕtvychvstalý Pán obnovuje toto poslanie (Mk 16,17-18) a potvrdzuje ho znameniami, ktoré Cirkev koná, vzývajúc jeho meno. Tieto znamenia ukazujú osobitným spôsobom,(430) že Ježiš je skutočne „Boh, ktorý spasí“.


2666 Ale meno, ktoré obsahuje všetko, je meno, ktoré Boží Syn dostal pri svojom vtelení: JEŽIŠ.(432) Božie meno je pre ľudské pery nevysloviteľné, ale Božie Slovo, tým, že prijalo našu ľudskú prirodzenosť, nám ho odovzdáva a my ho môžeme vzývať: „Ježiš“, t. j. „YHWH [Jahve] spasí“. Ježišovo meno obsahuje všetko:(435) Boha aj človeka a celú ekonómiu stvorenia a spásy. Modliť sa k „Ježišovi“ znamená vzývať ho, volať k nemu v nás. Jedine jeho meno obsahuje „prítomnosť“, ktorú označuje. Ježiš je Zmŕtvychvstalý, a ktokoľvek vzýva jeho meno, prijíma Božieho Syna, ktorý ho miloval a seba samého vydal za neho.


odkaz
none
2
11.05.2017, 23:18
Modliť sa k „Ježišovi“ znamená vzývať ho, volať k nemu v nás. Jedine jeho meno obsahuje „prítomnosť“, ktorú označuje. Ježiš je Zmŕtvychvstalý, a ktokoľvek vzýva jeho meno, prijíma Božieho Syna, ktorý ho miloval a seba samého vydal za neho.
none
4

2. 11.05.2017, 23:18

Modliť sa k „Ježišovi“ znamená vzývať ho, volať k nemu v nás. Jedine jeho meno obsahuje „prítomnosť“, ktorú označuje. Ježiš je Zmŕtvychvstalý, a ktokoľvek vzýva jeho meno, prijíma Božieho Syna, ktorý ho miloval a seba samého vydal za neho.

11.05.2017, 23:29
Inak toto je parádny hit a videoklip Najsvätejšia Tvár Ježišova (alebo sa možno stretnete s názvom Turínske plátno). Stále mi ide po rozume tento text piesne a obraz na preglejke ten mám pred očami, opretý o počítač, zboku - pohľadom na neho zaspávam aj vstávam.

odkaz

odkaz
none
3
11.05.2017, 23:25
2,...Ježiš všetko robil v mene svojho Otca, a na jeho slávu. A on prišiel "zjaviť jeho meno",nie svoje!
Vo vzorovej modlitbe nás učil:"Otče ,posväť sa tvoje meno",....nie ."Otče posväť sa moje meno!
A meno Ježiš/Ješua,Jehošua/ znamená: "Jehova je záchrana"!
none
5

3. Shagara 11.05.2017, 23:25

2,...Ježiš všetko robil v mene svojho Otca, a na jeho slávu. A on prišiel "zjaviť jeho meno",nie svoje!
Vo vzorovej modlitbe nás učil:"Otče ,posväť sa tvoje meno",....nie ."Otče posväť sa moje meno!
A meno Ježiš/Ješua,Jehošua/ znamená: "Jehova je záchrana"!

12.05.2017, 21:13
Jn 8,54 Ježiš odpovedal: "Ak sa oslavujem ja sám, moja sláva nestojí za nič. Ale oslavuje ma môj Otec, o ktorom vy hovoríte: “On je náš Boh,”
Mt 11,27 Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nepozná Syna, iba Otec, ani Otca nepozná nik, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.
Jn 3,35 Otec miluje Syna a dal mu do rúk všetko.
Sk 7,59 Štefana kameňovali a on sa modlil: "Pane Ježišu, prijmi môjho ducha."
Flp 2,10 aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí
Jn 14,13 A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol Otec oslávený v Synovi.
Jn 14,14 Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím.

Na záver by som doplnil Shagara verše
1Jn 2,23 Kto popiera Syna, nemá ani Otca. Kto vyznáva Syna, má aj Otca.
Jn 3,36 Kto verí v Syna, má večný život, ale kto Synovi neverí, neuzrie život a spočinie na ňom Boží hnev.
Jn 12,44 Ježiš zvolal: "Kto verí vo mňa, nie vo mňa verí, ale v toho, ktorý ma poslal.
Jn 14,1 Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa.
Jn 10,30 Ja a Otec sme jedno."
none
6
13.05.2017, 00:20
6,...OK-to beriem,....lebo to potvrdzuje to,čo som napísal. Ježiš je naozaj len "odleskom slávy svojho Otca". Pretože jeho "hlavou" je "jeho Otec a jeho Boh ako i náš"- Jehova.
A preto sa nakoniec........„Potom sa aj sám Syn podrobí Tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Boh každému všetkým.“ — 1. Korinťanom 15:28.
Tu niet čo riešiť! V Jánovi 17:21, 22 sa Ježiš za svojich nasledovníkov modlil: .....„Aby boli všetci jedno,“ a potom dodal: „aby boli jedno, ako sme my jedno“.
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred hodinou
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 92 866 B vygenerované za : 0.072 s unikátne zobrazenia tém : 36 224 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.