Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo zastaví úpadok?

116
reakcií
1261
prečítaní
Tému 23. novembra 2015, 18:46 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
28. 10. 2012
6
20. 08. 2020
24
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   23. 11. 2015, 18:46 avatar
Mnohé z toho, čo dnes ľudia robia smeruje k úpadku. Mnohé z toho, čo robíme a ako pri tom postupujeme bude mať za následok nešťastie. Toto tvrdenie nájde určite mnoho oponentov, argumentujúcich, že predsa v mnohých veciach kráčame jednoznačne dopredu. A to najmä vo vede a technike, ba dokonca i pri uplatňovaní určitých etických a morálnych noriem v spoločenských vzťahoch medzi ľuďmi. Tak aká to katastrofa?

A predsa je tu čosi zásadného, v čom spočíva nešťastie. Vysvetlenie nájdeme v Kristových slovách, ktorých nesmierne ďalekosiahly význam si dal námahu domyslieť iba málokto. Tieto slová znejú: „Kto hľadá svoj život, stratí ho! Kto však stratí svoj život pre mňa, nájde ho!“

Keďže ale ľudia sú žiaľ väčšinou povrchní a zároveň i duchovne leniví, vysvetlili si spomínané slová sebe vlastným, pohodlným spôsobom tak, aby sa ich to osobne príliš netýkalo. Čiže tak, že boli určené hlavne prvým kresťanom, ktorí mali byť pripravení obetovať vlastný život za Krista a jeho učenie.

Avšak takéto vysvetlenie je veľkým a povrchným omylom, pretože spomínané Ježišove slová sú omnoho ďalekosiahlejšie a majú dokonca i v našej najaktuálnejšej súčasnosti priamy dosah na každého z nás. A nie len na nás, ale aj na najširšie, veľké svetové dianie.

„Kto hľadá svoj život stratí ho! Kto však stratí svoj život pre mňa, nájde ho!“

Tieto slová hovoria o nevyhnutných podmienkach pokroku a vzostupu každého jednotlivca, ako i všetkých národov sveta a ľudstva ako celku. Tieto slová v ich prostej jednoduchosti hovoria o tom, že každý a všetko, čo neusiluje k Bohu musí nakoniec nevyhnutne utrpieť stratu. A to v konečnom dôsledku stratu seba samého a svojho vlastného bytia. Hovoria zároveň, že jedine ten, kto usiluje k Bohu môže nájsť sám seba, pravú hodnotu vlastného života a tým skutočné a trvalé šťastie.

Áno, ničotné a skrývajúce v sebe znamenie úpadku a skazy je všetko to, čo neusiluje k Bohu. Všetko to, čo nehľadá Boha.

Aké len márne a zbytočné sú námahy a snaženia ľudí, ak nevedú k Stvoriteľovi a ak nie sú konané jemu ku cti. Lebo všetko, čo robíme má v konečnom dôsledku viesť k Najvyššiemu a má byť konané na jeho počesť. Všetky naše činy, vykonávané v tomto zmysle sa stávajú živou modlitbou. Modlitbou činu, určenou ku cti Najvyššiemu. Jedine takýmto spôsobom môžeme dať a sme schopní dať skutočnú hodnotu všetkému, čo vychádza z ľudských rúk. Jedine v tomto spočíva skutočná veľkosť všetkých ľudských diel. Jedine v tomto spočíva ich večnosť a trvanlivosť. Ich dobro a všeobecný prospech.

Ak ale tohto niet, ak nášmu úsiliu chýba zásadný ťah smerom nahor k Stvoriteľovi, ak všetko čo robíme nerobíme jemu ku cti, skrýva sa v našom jednaní nezdar, nešťastie, bieda, kolísanie, strata a nakoniec zrútenie. Lebo to, čo nesmeruje k Svetlu je už dopredu stratené. Lebo každé ľudské úsilie odtrhnuté od Stvoriteľa je poznamenané neúspechom a nešťastím. Lebo sebazbožňovanie človeka a vyzdvihovanie vlastných ľudských potrieb na to najvyššie, čo vôbec jestvuje a o čo jediné sa má človek i celá civilizácia snažiť je tragickým omylom. Lebo každý, kto hľadá iba naplnenie svojho vlastného života a uspokojenie svojich vlastných potrieb nakoniec všetko stratí. A stratí to preto, lebo sa to neopieralo o jedinú, trvalú a večnú hodnotu. O Boha!

Bez Boha musíme raz teda zákonite stratiť všetko, o čo sme sa tak veľmi snažili, pretože tomu chýbala tá najzásadnejšia a najrozhodujúcejšia opora. Stratíme to preto, lebo sme sebecky hľadali iba to, čo bolo dobré len z čisto ľudského hľadiska pre nás samotných. Nič iného nás nezaujímalo a o nič iného sme sa nestarali. Nectili sme si Stvoriteľa, ako darcu života, ktorý nám dal možnosť existencie. Len sme brali a mysleli vždy iba na samých seba a svoj vlastný prospech. Stvoriteľ nám bol ukradnutý a všetko tu na zemi i v celom vesmíre malo slúžiť iba našim vlastným potrebám.

My a zase iba my! My a naše nikdy nekončiace túžby, nároky a potreby. Nikdy sme si nenašli čas, aby sme aspoň tu a tam vzhliadli nahor s vďaku k Tomu, ktorý nám to všetko umožnil. Na to sme nikdy nepomysleli. A práve pre túto našu rúhavú nevďačnosť budeme musieť všetko stratiť. Stratíme to a spolu s tým i celý svoj život. Celé svoje bytie. Lebo každé bytie bez Boha je ničím a kto sa rozhodol holdovať takémuto ničotnému bytiu sám sa nakoniec prepadne do ničoty.

Kto teda hľadá iba svoj vlastný život, iba svoj vlastný život bez potreby Boha a úcty k nemu, stratí ho! Iba ten, kto vzhliada k Stvoriteľovi, iba ten, kto sa snaží robiť všetko, čo činí ku cti Jemu, kto zabudne sám na seba, svoju vlastnú vôľu a zameria sa na Stvoriteľa a jeho Vôľu, iba ten svoj život nestratí, ale naopak, nájde ho. Iba diela takéhoto človeka nadobúdajú skutočnú hodnotu a stávajú sa prospešnými všetkým, pretože prospech mnohého toho, čo je dnes konané s pohľadom odvráteným od Stvoriteľa je mnohokrát diskutabilný. Ba neraz prináša v konečnom dôsledku viac škody, ako úžitku.

„Kto hľadá svoj život stratí ho! Kto však stratí svoj život pre mňa, nájde ho!“

Uvedomme si hlbokú ďalekosiahlosť týchto slov, v ktorých sa pre každého z nás skrýva buď strata bytia, alebo naopak, nájdenie jeho pravej hodnoty a zmyslu, čo v konečnom dôsledku spôsobí, že naše bytie bude môcť pretrvať.

Ľudia, všetko vaše úsilie bez pohľadu obráteného nahor k Stvoriteľovi je ničím! Je ničotné a prázdne, aj keď sa akokoľvek namáhate. Ak vaše diela nie sú predchnuté úctou k Stvoriteľovi sú ničím, i keď snáď vy osobne im pripisujete veľmi vysokú cenu. A preto bez úcty k Stvoriteľovi ako ničotné musia skôr, alebo neskôr prepadnúť do ničoty a spolu s nimi i tí, ktorí im obetovali všetky svoje životné sily a všetko svoje životné úsilie.

Ľudia, pretože ste hľadali svoj život a jeho zmyslel v niečom inom ako v Bohu, stratíte ho. Stratíte ho a prídete oň, lebo ste sa po 2000 rokov nesnažili pochopiť Kristove slová, ktorými sa vás pred tým snažil varovať a v ktorých vám ukazoval, že len ten, kto sa vzdal vlastného seba zbožšťovania a na najvyššie miesto vo svojom vnútri postavil Hospodina, iba ten môže všetko získať a iba tomu môže byť všetko darované. Ostatní musia naopak všetko stratiť.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí Mierotvorca, bystrik


2.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 11. 2015, 18:58 avatar
savras, Čo zastaví úpadok? ...možno napríklad zmysluplná komunikácia, o ktorej Ty však nemáš ani páru... prtetože si len lepičom reklamných plagátov ... 
Súhlasí Wolfe, panoramix, fajer


9.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 11. 2015, 19:39 avatar
Však Sarvas je M.Š.


12.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 11. 2015, 19:45 avatar
Mierotvorca, však je to úplne jedno... lepí reklamné plagáty, ktoré vytvoril... je lepičom i tvorcom plagátov zároveň... lepí s nádejou (a nie je celkom bez šance... ), že sa niekto nalepí... je to jedno v tom zmysle, že nedokáže zmysluplne reagovať... bojí sa diskusie, lebo by v nej neobstál...   
Súhlasí Wolfe


13.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2015, 19:46 avatar
Už by mu mal niekto vylepiť !!!!!!!!!!!!!!


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:19 avatar
Milan, ale pozor, aby ťa neobvinili z terorizmu. I keď súhlasím s tebou, ale to bude hneď krik, že ľaľa, humanista, a súhlasí s násilím. Výchovná facka podľa mňa má zmysel.


14.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 11. 2015, 19:48 avatar
Je to jeho názor, jeho rozhodnutie...Stačí mu napísať, možno na ten jeho blog, možno sa ozve, tu asi to nepovažuje za potrebné...


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 11. 2015, 19:54 avatar
Nie, on to sem capne a viac nepozera...
Nestojime mu za to.. do svoje mudrovanie a teraz "chvalte moju hlbku a retoriku"  
Súhlasí Scarlet666


17.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 11. 2015, 20:04 avatar
Podľa mňa pozerá a sleduje, len nepíše nič...Ale mal by...


19.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 11. 2015, 20:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:22 avatar
Mýliš sa, V4. Niekedy sa k pravde dopracujeme len horko ťažko, s veľkou námahou, s veľkým vypätím mysle.


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 11. 2015, 20:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:29 avatar
Ja by som bol naopak radšej, keby ty si zabudol na svoj blud o pravde.


23.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 11. 2015, 20:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:38 avatar
Hej, hej, tento blud je známy. Ale pravda je výrok, ktorý je v zhode so skutočnosťou, a tých skutočností je mnoho. Aj o cestách (napr. o slovenských diaľniciach, a ich financovaní), alebo o živote (napr. evolúcia).


25.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 11. 2015, 20:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:43 avatar
Ty si odbočil. Vieš hovno o pravdách, naučili ťa nejakú hlúpu mantru, a tú verklíkuješ do nekonečna.


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 11. 2015, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:42 avatar
V4, skús občas aj rozmýšľať.

Je pravda, že trojuholník nemôže mať 2 pravé uhly? Áno, je to pravda. (Euklidovská geometria.)


117.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 12. 2015, 17:31 avatar
Kedze trojuholnik zviera (sucet vsetkych uhlov) 180stupnov a 90+90 =180 tak logicky nemoze, bo by nevydalo na treti uhol  


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 11. 2015, 20:43 avatar
no, sebavedomie mu nechýbalo
Ale to, že to povedal, nedokazuje, že mal pravdu...
Veď, čo to znamená "ja som pravda", napr. ja som Nadja, a mám pravdu, ale ja som pravda? Podivné...
Súhlasí Lemmy


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:44 avatar
Nadja, pokiaľ si v zhode so skutočnosťou, tak si pravda, ak ťa niekto vysloví ako výrok.


30.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 11. 2015, 20:45 avatar
Lemmy, nerozumiem, teda, skús ma vysloviť ako výrok...  
Súhlasí Lemmy


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 20:46 avatar
Nie, nedá sa to, alebo aspoň ja to neviem, len som povedal, že v akom prípade by si bola pravdou.


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 11. 2015, 20:48 avatar
Napríklad, Som, ktorá som... to by som bola pravda?


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 21:53 avatar
Nie. Aspoň neviem, čo v tej vete je opis skutočnosti. Že si? Som akože žijem? Ak žiješ, potom si, takže pravda je, že si. Ale prečo takáto komplikovaná veta, že som, ktorá som. To skôr naznačuje, že možno nevieš celkom dobrá, ktorá si. Skôr ako otázka by to znelo lepšie: Ktorá som? V zmysle asi: Čia som? Komu patrím?


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2015, 22:18 avatar
Vetu "Som, ktorý som" hovoria zvyčajne najukrutnejší zločinci, ktorí nechcú prezradiť svoju identitu, alebo blázni, ktorí nie sú schopní zapamätať si svoje meno.


34.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 11. 2015, 20:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 11. 2015, 21:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 11. 2015, 21:39 avatar
No, mňa stvorila evolúcia, ale preto si nebudem navrávať, že je bohom... bola tu možnosť, a tak sa to stalo.


15.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 11. 2015, 19:50 avatar
Ja odpoviem zaňho teda, žitie podľa zákonov Boha, nič iné, len toto. Ale to je až pre blízku dobu, pre zlatý vek, ktorý bude trvať tisíc rokov po Veľkej očiste Zeme!
Súhlasí bystrik


42.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 06:44 avatar
Presne, odpoveďou je Boh a jeho zákony!


45.
označiť príspevok

fajer
   24. 11. 2015, 07:19 avatar
ľudia žili aj bez kresťanského boha tisíce rokov a napredovali, práve kresťanský boh ich vo vývoji zastavil a na niektorých aj dnes brzdí vo vývoji, práve zbavenie sa tejto dogmy , ľudstvo sa znova naštartuje, náboženstvá sú len na oštaru, nič pozitívne už nepredstavujú...svet treba očistiť od primitívnych náboženstiev a nastane znovuzrodenie ľudstva....


46.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2015, 07:26 avatar
45....počuli sme Božie slovo! Amen
Fajer,čo za silu by zvrátila dnešný úpadok? Z pozície ľudí nič! Práve naopak........ľudstvo je už "naštartované" a rúti sa do kolapsu! Už si chytil vírus od Veriaceho,......už aj ty hovoríš o znovuzrodení! 
A som za,....svet treba očistiť od primitívnych náboženstiev. Teda aj od toho evolučného.......


47.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 07:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 08:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 10:53 avatar
Niekto tu dookola popiera zákony Boha, lebo ich ešte nespoznal, nechcel...to už je len na ňom...

Ale ja sa takto opýtam, že prečo Ježiš neprišiel rovno v tom pozemskom tele zhora, ale musel si prejsť všetkým, ako každý iný človek, čo sa sem narodil?


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 11. 2015, 13:37 avatar
Aby sa k nam priblizil, aby bol ako my..

Inak by to bolo pokrytecke, ako ked papez kaze zo "zlateho zabradlia" o chudobe..
Súhlasí veriaci-4, Shagara


101.
označiť príspevok

bystrik muž
   25. 11. 2015, 13:34 avatar
To prečo sa od vás už nedočkám...


114.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2015, 00:07 avatar
101: "Preto" je v 75.


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 18:47 avatar
49.....tak Ježiš šiel aj s fyzickým telom do neba,.....a pretože Boh je jeden Boh,tak aj Otec/ktorého nemôžu obsiahnuť celé nebesia/ si obliekol porušiteľné,hmotné telo/aj ked je Večný duch/? A ak veríš,že Boh je Všadeprítomný,.....prečo nevidíme oékolo seba jeho hmotné údy? 
Veriaci....opakuješ/papagájuješ/ katolícky nezmysel ,a nevnímaš pravdu Biblie ,že "telo a krv"...."nemôžu byť v nebi"!
Povedz ,načo je Bohu konečník,penis,pažerák a podobne? Alebo ako vyzerá "oslávený konečník/preduchovnelý/",....to by ma zaujímalo?!
Používate niekedy aj zdravý úsudok?
Ježiš sa proste po vzkriesení zhmotnil,....a nepoužil "falošné rany",....pretože on skutočne ich mal právom aj v tomto zhmotnenom tele. Alebo ich má stále aj v nebi? Alebo sa mu už zacelili?
Wolfe......nesúhlas s každou hlúposťou!


58.
označiť príspevok

fajer
   24. 11. 2015, 13:00 avatar
evolúcia je fakt nie náboženstvo v evolúciu sa neverí, tá prebieha neustále...evolúcia nepotrebné zahodí, tak aj ľudstvo zahodí náboženstvo...


80.
označiť príspevok

Aranjes žena
   24. 11. 2015, 14:11 avatar
58. Evolúcia nemôže byť "božím zámerom" ?


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 08:00 avatar
80.....nie Aranjes. Neexistuje žiaden biblický a vedecký dôkaz pre toto tvrdenie. Ak vieš-uved jeden!


100.
označiť príspevok

fajer
   25. 11. 2015, 13:29 avatar
vieš hovno čo je božím zámerom, zámerom náboženstva je s ľudí robiť debilov u teba sa im to podarilo...


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 18:39 avatar
100....s tým sa dá súhlasiť ,Fajer. Falošné náboženstvá,....rituálne,formálne skutočne vyrábajú niečo,čo nie je v poriadku! Ale to hovorí aj Písmo,....preto je táto časť ľudí "natrestuhodnejšou časťou tohto sveta". Ako som už písal,....tí ,sú na tom horšie ako neveriaci.


107.
označiť príspevok

Vespertine žena
   25. 11. 2015, 18:52 avatar
104. Fuu, tak to som si vydýchla  


108.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2015, 00:47 avatar
OK...107....ale konečný údel je rovnaký-nebytie! 
Aj ked to až také smiešne nie je....sorry! 


113.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2015, 00:06 avatar
Ako tak pozeram, nabozenstvo na to fakt netreba...


106.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 18:48 avatar
Fajer....uved jeden rukolaplný dôkaz evolúcie. Len jeden,prosím!
Súhlasí Wolfe


3.
označiť príspevok

huranato muž
   23. 11. 2015, 18:58 avatar
Nemoderné, ale pravdivé .


10.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 11. 2015, 19:41 avatar
Ale s tým sa dá len súhlasiť: že len ten, kto sa vzdal vlastného seba zbožňovania a na najvyššie miesto vo svojom vnútri postavil Hospodina, iba ten môže všetko získať a iba tomu môže byť všetko darované. Ostatní musia naopak všetko stratiť.
Súhlasí bystrik


11.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 11. 2015, 19:44 avatar
Všetko, teda aj seba...druhá smrť, rozklad vlastného ja, to najhoršie, čo sa môže ľudskému duchu stať po jeho púti životmi...

"Videl som mŕtvych, veľkých i malých: stáli pred trónom a knihy sa otvorili. Aj iná kniha, kniha života, sa otvorila, a mŕtvi boli súdení podľa zápisov v knihách, podľa svojich skutkov. 13Aj more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i podsvetie vydali mŕtvych, ktorí boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov. 14Smrť a podsvetie boli zvrhnuté do ohnivého jazera. To je druhá smrť, ohnivé jazero. 15A ak niekto nebol zapísaný v knihe života, zvrhli ho do ohnivého jazera. " Zjavenie Jána - 20. kapitola.
Súhlasí bystrik


4.
označiť príspevok

Vespertine žena
   23. 11. 2015, 19:00 avatar
Amen.


5.
označiť príspevok

Bombolo
   23. 11. 2015, 19:01 avatar
dno...:-)
Súhlasí Vespertine


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2015, 19:18 avatar
Asteroid.
Súhlasí Vespertine


7.
označiť príspevok

Vespertine žena
   23. 11. 2015, 19:24 avatar
Ideme hádať ? Možno nejaký komiksový superhrdina


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 11. 2015, 19:30 avatar
Zďaleka nie všetko je v úpadku, taký terorizmus je v rozkvete...
Súhlasí Karola


39.
označiť príspevok

Karola žena
   23. 11. 2015, 22:46 avatar
keď prestane honba za mamonom, čo plodí zlo a ničí ľudské hodnoty, bo pracuje na prinícpe "kto z koho",... možno nastúpi láska, spolupatričnosť , ..len kresťanská morálka je potlačená, ..ani ju akosi nešíri, len poučuje, vytýka, vyhráža sa Bohom a trestom, ..astrašuje = "vydiera cez Boha..,

ono tie hodnoty sa získavajú učením, vzorom morálky , to čo doba podsúva sa dostáva pod kožu každého..média ľudí živia ahgresiou, hnusom..zlom., takže čo chýba ? MORALNY VZOR !!!..ak by bol soločnosť nevädne ale rastie..kvitne..


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2015, 07:18 avatar
Karola.....normu morálky máme,.....je ňou Biblia. A Ježiš je ten najlepší morálny vzor! Len nikto Bibliu nečíta, a nikto sa neriadi príkladom Krista. Formalizmus "dobil" srdcia "kresťanov".


40.
označiť príspevok

dodo...best muž
   23. 11. 2015, 22:48 avatar
..ked ,mam0n je taky sexy..)))
Súhlasí huranato


41.
označiť príspevok

Karola žena
   23. 11. 2015, 22:57 avatar
dodo..doba je strašne zvrátená ..raz príde niečo čo toto všetko zastaví..napr. mor.


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 08:14 avatar
"Čo z toho,že získaš celý svet,ked stratíš život?" A to už nebude "sexy"!


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2015, 07:15 avatar
41...nie mor,....ale Božie kráľovsvo! To je jediné riešenie problémov tohto sveta!


52.
označiť príspevok

omega
   24. 11. 2015, 10:36 avatar
Tomu veri skoro kazdy. Akurat maju roznu predstavu
Súhlasí Wolfe


48.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   24. 11. 2015, 08:03 avatar
DDT na všetky sekty a cirkvi


50.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 11. 2015, 09:50 avatar
veriaci-4 , prečo si o "starých" (starých v historickom zmysle... ) Židoch, predovšetkým o apoštoloch, že to boli debili...?   


51.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 11. 2015, 10:01 avatar
... oprava: 
veriaci-4 , prečo si o "starých" (starých v historickom zmysle... ) Židoch, predovšetkým o apoštoloch, myslíš, že to boli debili...?    


54.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 11:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 11. 2015, 12:19 avatar
veriaci-4, nie som sekera, aby som sa zasekával ... ... pre mňa za mňa, nebav sa so mnou o Bohu, ak nechceš... neodpovedal si však na jednoduchú otázku, zopakujem:
"prečo si o "starých" (starých v historickom zmysle... ) Židoch, predovšetkým o apoštoloch, myslíš, že to boli debili...? 


56.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 12:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 11. 2015, 12:47 avatar
veriaci-4, ak "Pravda je v podstate genialne jednoducha.." potom Židia, nehovoriac o apoštoloch, museli byť debili, keď ju nechápali, hoci ju mali priamo zo zdroja... ak je taká geniálne jednoduchá, prečo potom musí zostúpiť Duch svätý, aby jej človek porozumel... ?


59.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:03 avatar
Tull, zostúpil, chodil tu medzi nami ako jeden z nás a opäť ho málokto spoznal, tak ako Ježiša, tak aj Ducha Svätého...

Tull, a som si istý, že ak by prišiel sem opäť Ježiš, čo nepríde, tak taký v4 by bol jeden z nich, ktorý by išiel proti nemu...A prečo? Lebo by sa to nezhodovalo s tým, čo on tu tvrdí!!!
Súhlasí Mierotvorca


61.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:05 avatar
a ľudia ešte stále majú tu drzosť ísť proti Bohu, hoci im On sám už neraz podal pomocnú ruku, skrze prorokov a svojich dvoch Synoch...Veľká vina je na ľudstve, preto Veľká očista bude ešte tvrdšia, plevy od zrna už sú takmer oddelené!
Súhlasí Mierotvorca


63.
označiť príspevok

milicano
   24. 11. 2015, 13:14 avatar
a čo sa ti nepáči? veď podľa vás im dal rozum a slobodnú vôľu tak robia čo chcú....to aj ty svojim deťom budeš rozkazovať ako majú žiť,čo a kedy majú robiť a dirigovať ich až do smrti?


66.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:22 avatar
Nič, len to hromženie, ten plač, ten krik, je už len jedná veľká tragédia od vád, tragédia vás samých...
Súhlasí Mierotvorca


60.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 13:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:08 avatar
Preto sa opäť pýtam v4, že prečo Ježiš neprišiel rovno v tom pozemskom tele zhora, už rovno dospelý, keď dokonca sa vrátil v tomto pozemskom tele k Otcovi, čo je blud na entú, zákony Boha také nikdy by nič nepripustili, aj keď ide o Syna Boha, ale musel si prejsť všetkým, ako každý iný človek, čo sa sem narodil?
Súhlasí Mierotvorca


64.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 13:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

milicano
   24. 11. 2015, 13:21 avatar
ty nedokážeš žiť bez hriechu? a čo je vlastne hriech? definuj mi to


82.
označiť príspevok

Aranjes žena
   24. 11. 2015, 16:36 avatar
65. hriech môže byť spáchanie niečoho zlého ,alebo nespáchanie niečoho dobrého ...ako sa spieva v jednej pesničke ...byl by hřích ,po světě s pláčem jít ...


67.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:23 avatar
Taký blud sa ani nedá pochopiť, len slepo prijať a myslieť si, že tak to naozaj bolo.... 


68.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:24 avatar
Ale dokáže, to len vám sektárom nesedí do toho vášho výkladu plného bludov a lží!


72.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 13:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:30 avatar
áno, aj preto, ak som pochybil v tom minulom, minulých...ale nie len preto...


83.
označiť príspevok

bázeň
   24. 11. 2015, 18:41 avatar
62.
Pán Ježiš Kristus prišiel na svet ako dieťa v prvom rade pre to, aby sa naplnilo proroctvo zo starého zákona: "Hľa panna počne a porodí Syna.." Izaiáš..
Boh tak miloval tento svet že nám dal Božieho Syna, ktorí svojou krvou zmyl hriechy tohto sveta, na to prišiel Ježiš aby sme boli ospravedlnení od hriechu..
Súhlasí veriaci-4, Wolfe, Fotooon


84.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 11. 2015, 18:44 avatar
Skutočnej odpovedí sa nedočkáme, len dookola tie dogmy a bludy, sťa ich pravda, hoci blud!


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 08:11 avatar
62.......Bystrík....zhmotnený anjel a človek narodený zo ženy sú dve rozdieľne veci. Tu musíme chápať ,prečo bol Ježiš nazvaný -"druhý Adam"/posledný Adam/,...pretože to má súvis s tým,prečo sa musel narodiť ako človek.
Aj ked Adam bol stvorený,bol tiež len človek. A Ježiš prišiel ako náprotivok/zodpovedajúce výkupné/ Adama, a preto sa musel narodiť a zomrieť. Aj Adam,aj Ježiš boli dokonalí ľudia.
A samozrejme,....to že Ježiš išiel aj s fyzickým telom do neba /po vzkriesení/ nie je pravda. Kto tak tvrdí......tak tam nič nepomôže. Tabula rása.


69.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 13:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:27 avatar
Ak áno, tak ja si to musím sám dať do poriadku, inak spravodlivosť by nebola ničím, len ďalším bludom!
Súhlasí Mierotvorca


77.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 13:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 11. 2015, 13:43 avatar
áno, skrze Slovo, ktoré priniesol!
Súhlasí Mierotvorca


79.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 13:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

bystrik muž
   25. 11. 2015, 10:34 avatar
Izaiáš nechápal sám, že čo píše...  Dobré, hlavná vec, že v4 chápe všetko...

Áno, nebál sa ani smrti na kríži, ale len pre Pravdu, ktorú hlásal, pre Slovo, ktoré zvestoval!


98.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 11. 2015, 10:59 avatar
Kto povedal, ze sa nebal smrti na krizi?

"Abba, Otče, Tebe je všetko možné, odvráť odo mňa tento kalich, avšak nie čo ja chcem, ale čo Ty"
Súhlasí bázeň


99.
označiť príspevok

bystrik muž
   25. 11. 2015, 11:06 avatar
Ale to neznamená, že sa bál...On už dopredu si prežil to utrpenie, ktoré mu zlé ľudstvo pripravovalo...A nakoniec, kto počul tento rozhovor Ježiša s Otcom,pekne od začiatku až dokonca, teda slovo za slovom, ktorý sa odohral v záhrade, na Olivovej hore, keď sa spomína a píše, že neraz ich zobudil, pokiaľ on viedol tento rozhovor s Otcom?


103.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 18:36 avatar
98....je zaujímavé,....že už aj z tohto rozhovoru je viac ako zrejme,kto je Boh /Nadriadený/ a kto poslušný syn/podriadený/!
Ak by bol Ježiš Boh,tak slová ...."avšak nie čo ja chcem, ale čo Ty",.....by boli nelogické. A je aj zrejme,že Ježiš sa nemodlil sám ku sebe a sám seba prosil!


111.
označiť príspevok

bázeň
   26. 11. 2015, 19:34 avatar
98.
" Preto sa Židia ešte väčšmi usilovali zabiť Ho, že nielen porušil sobotu, ale že aj Boha nazval svojím Otcom, a tým sa rovnal Bohu"

"Ja a Otec sme jedno"

"Kto mňa videl, videl Otca"

čo znamená že Ježiš je BOH!!!
Súhlasí veriaci-4


115.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2015, 00:10 avatar
To este nie je take rukolapne
Skor je zaujimave, ked Tomas povedal, moj Pan, moj Boh, a Jezis neprotestoval...
Stefan to dobre napisal


109.
označiť príspevok

bázeň
   26. 11. 2015, 19:22 avatar
í94.
Pán Ježiš sa bál, veď bol v tele a cítil tak isto ako my..
" Otče môj, ak je možné, nech ma minie tento kalich. Avšak nie ako ja chcem, ale ako ty" Matúš..
Pred tým riekol že jeho duša je smutná až na smrť, a modliac sa padal na tvár!..Túto modlitbu sa Pán Ježíš modlil 3 krát!!!
vedel však že je vydaný na smrť aby naplnil dokonalú vôľu svojho Otca, ponížil sa, pokoril, vytrpel mučenie za odpustenie našich hriechov..a bolo dokonané!
ponížil sa pred svetom aby ho mohol Náš Otec nebeský povýšiť..a teraz mu sedí po pravici v nebesiach a prihovára sa za nás!
Súhlasí veriaci-4, Wolfe


110.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 11. 2015, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

bázeň
   26. 11. 2015, 19:43 avatar
110,
Ďakujem veriaci- 4 za privítanie..

toto forum potvrduje Slovo proroka Jeremiáša:"Počuj toto, národ hlúpy a nerozumný! Majú oči, ale nevidia, majú uši, ale nepočujú..."

Ale pokiaľ je možné držím sa aj tu na fore prikázania: Miluj blížneho svojho ..
Súhlasí veriaci-4


85.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 11. 2015, 19:46 avatar
Priniesol slovo aby nas ucil, ale obet, aby nas zbavil hriechu..
Súhlasí Shagara, veriaci-4


95.
označiť príspevok

bystrik muž
   25. 11. 2015, 10:35 avatar
Dal nám Slovo, aby sme sa skrze to Slovo aj očistili! Nie skrze zločin, ktorý bol na ňom vykonaný a spáchaný...


96.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 11. 2015, 10:55 avatar
Ako by sme sa dokazali ocistit skrze slovo?

Jezis bol sam Slovo (Boha)..
A moze nas vykupit jedine cez svoju krv, cez svoju obet..
Súhlasí veriaci-4


97.
označiť príspevok

bystrik muž
   25. 11. 2015, 10:58 avatar
Jednoducho, že žijeme podľa neho, tým sa aj očistujeme, lebo začíname si postupne uvedomovať aj to nesprávne, čo je potrebne napraviť.


71.
označiť príspevok

milicano
   24. 11. 2015, 13:27 avatar
na to aby si neklamal,nekradol,žil čestne aby si nemal výčitky svedomia potrebuješ Boha? ja nie


74.
označiť príspevok

veriaci-4
   24. 11. 2015, 13:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

havran
   25. 11. 2015, 08:21 avatar
veriaci-4 - nad tvojími výplodmi tvojho ducha ma vždy zachváti ľútosť, lebo viem, že tebe sa nedá pomôcť a presvedčí ťa už len smrť, ktorú však už nespoznáš.


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 08:03 avatar
71....potrebuješ,ako každý. Skôr-či neskôr na to prídeš sám. V dnešnom svete sa už dnes vôbec nenosí pravdovravnosť,čestnosť,poctivosť! To ale neznamená,že niekto taký nemôže byť taký aj bez Boha. Ale takých je ako šafránu.
Samozrejme,...dnes každý tvrdí ,že je čestný,poctivý a že hovorí vždy pravdu,....ale je to daleko od pravdy.


90.
označiť príspevok

milicano
   25. 11. 2015, 08:14 avatar
nepotrebujem a ani nebudem potrebovať niekoho kto neexistuje


92.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 08:40 avatar
90....to tvrdili väčší borci,....a predsa volali na Boha tak hlasno/ked sa dostali do problémov/,že ,im to trhalo bubienky na ušiach! 


93.
označiť príspevok

milicano
   25. 11. 2015, 08:58 avatar
92 staraj sa o seba a neser sa do druhých....ste ako rakovina..prijebaní sektári


102.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2015, 18:32 avatar
94....a ty píš to,čo je pravda. Stačí malý problém,....možno tá rakovina, a uvidíš ako sa zmení tvoja rétorika. Teraz,ked si zdravý,sedíš v teplej obyvačke a máš plno bruško,....ho možno nepotrebuješ,.....ale príde čas,ked si nevystačíš so siláckymi slovami.
--------------------------------------
Príslovie 1 kap.,.............:"aj ja sa budem smiať vašej pohrome, budem sa posmievať, keď príde to, čoho sa desíte, 27 keď to, čoho sa desíte, príde ako búrka, a vaša pohroma príde sem tak, ako búrlivý vietor, keď na vás príde tieseň a ťažké časy. 28 Vtedy ma budú stále volať, ale ja neodpoviem; budú ma stále hľadať, ale ma nenájdu, 29 pretože nenávideli poznanie a nevyvolili si bázeň pred Bohom. 30 Nesúhlasili s mojou radou, znevážili všetko moje karhanie. 31 Tak budú jesť z plodov svojej cesty a presýtia sa vlastnými radami".


76.
označiť príspevok

fajer
   24. 11. 2015, 13:38 avatar
debata hlúpeho ešte s hlúpejším, treba sa držať rozprávky ako ju napísali, neviem čo tu riešite, ste na smiech, jeden sprostejší príspevok ako druhý, viete hovno ako to bolo a či to vôbec bolo, neexistuje jediný dôkaz, že to bolo...


81.
označiť príspevok

velasquez
   24. 11. 2015, 14:47 avatar
davaj temy, zakomplexovany


116.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2015, 00:13 avatar
"debata hlúpeho ešte s hlúpejším" >> zeby si mal schizu?  

"ste na smiech, jeden sprostejší príspevok ako druhý, viete hovno ako to bolo a či to vôbec bolo, neexistuje jediný dôkaz, že to bolo..." >> ako keby si svoje prispevky opisoval...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:40,  Katolícky preklad/Botekov/ 8 kapitola knihy ZJAVENIE :...
dnes, 00:36,  2 časť: ------------- Správa v 2Tes 2,3 hovorí .: ...... " Nech vás nikto nezvedie...
dnes, 00:35,  V Čechách desiatky mŕtvych každý deň? Naď tvrdil. =(
dnes, 00:33,  Warning.....Warning......Warning.....Warning........Warning.......Warning........Warning........W...
včera, 23:46,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122060849_10222969843585026_8307097680507534397_o...
včera, 23:45,  UNAVENÁ, ALE HRDÁ Tisícky dobrovoľníkov, zdravotníkov, členov ozbrojených síl,...
včera, 23:43,  23.10.1956 začalo maďarské povstanie proti neslobode a útlaku z Kremľa nainštalovaného...
včera, 23:40,  Dobrú noc. *03
včera, 23:39,  Aj mne sa rozbil obľúbený hrnček na čajík... Dobjú nôcku, gabriel pb. . . . . . . . ....
včera, 23:36,  Dobré zdravé sny, Zuzanka. . ....
včera, 23:31,  Avóóój a krásne sníčky. *04
včera, 23:30,  Idem troška pospinkať. Milaníčko, paj sluníčko........ Očká malinké oriešky uš,...
včera, 23:25,  Odhalili sme tajný homosexuálny pozdrav. Znie: "Na Stráž!". Občas sa na vábenie...
včera, 23:23,  Alternatívne dejiny, ktoré vás v škole neučia - namiesto dejín cirkvi sa treba učiť...
včera, 23:23,  Viem čo myslíš. =)) Boh je múdry, Tvorca toho. .. =)) for me.
včera, 23:23,  Keď sú Arabi vlastne tiež Slovania, tak vlastne aj tí utečenci patria k nám, a teda sú u...
včera, 23:22,  Niekto tvrdí že Slovenský štát Dr.Jozefa Tisu bojoval proti Rusku? To je lož západnej...
včera, 23:22,  Ďalšia skvelá nová alternatívna teória. Neprichádzajú migranti, ale o inváziu vojakov! A...
včera, 23:21,  Starí Slováci nepotrebovali potravu - stačil im vzduch, a alkohol, a takto posilnení...
včera, 23:20,  Boris Kollár je narozumnejší preto zdiela tolko hoaxov a kradne diplomovky *13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(269 817 bytes in 0,233 seconds)