Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Čo treba robiť na Slovensku?

86
reakcií
2286
prečítaní
Tému 26. decembra 2013, 23:38 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 12. 2013, 23:38 avatar
Ak by ste boli premiér, povedzte niekoľko opatrení, ktoré by ste urobili?
Marián Vitkovič, ekonóm

„ Tu treba nové voľby, nové politické strany, hnutia. To, čo tu je, je úplne zbytočné. Títo zlodeji už proste dožijú, je
jedno ako. Krajina je vypľundrovaná. Núdzový stav zaviesť do rozpočtu,
- využiť všetky možnosti ochrany vnútorného trhu, v rámci dohôd s EÚ a podobne
- podporiť reálne existujúce, reálne vyvážajúce podniky, aj tých čo pôsobia na domácom trhu
- maximálne chrániť domáci trh pred nekvalitnými výrobkami, využiť všetky reálne možnosti, ktoré poskytuje
Schengenský systém
- centralizovať štát
- školy pod štát- všetky základné, stredné, cirkevné. Stredné školy, keď chcú firmy nech ich robia, zaviesť
duálne vzdelávanie
- všetkým vysokým školám odobrať akreditácie, nedať im ani cent, do polroka nech sa polepšia, inak skrachujú
proste kompletná národná a sociálna revolúcia, ušetrí sa polovica toho, čo dnes vyhadzujete lopatami von, nemusíte
mať 20% DPH, stačí 10% na potraviny a spústu iných vecí, ale to sa tu nedá uskutočniť.
- samozrejme, že jedna zdravotná poisťovňa
- zrušiť druhý pilier
- zaviesť normálne dane, normálnu štruktúru daní, rozdelenie príjmov a majetku, to znamená fyzické dane,
normálne dane z nehnuteľnosti podľa atraktivity, ceny, totálne kontrolovateľný daňový systém, aj kvôli tomu, aby
podnikatelia mali určité istoty, že sú v systéme normálne evidovaní, že nemajú prečo podvádzať, keď zarábajú, keď
nezarábajú skrachujú."


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 12. 2013, 20:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 12. 2013, 20:29 avatar
vsetkych by som vyhnal na panske :-)


79.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 13:18 avatar
hrdlacili by od svitu do mrku a ani by ich nenapadlo vypisovat blbosti po diskusnych forach :-)


80.
označiť príspevok

Romanov muž
   28. 12. 2013, 18:44 avatar
RE:1
Odporúčam pánovi Vitkovičovi, aby si prečítal právomoci slovenského prezidenta - sú v ústave.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 12. 2013, 23:52 avatar
Pri tak vysokej miere ciernej ekonomiky je nonsens cokolvek radikalne zmenit. Nejde len o politikov, ide aj o ludi, tkorí uz realne posobia na trhu a ktoríých si politici zaviazali a ktorí si azs opacne zaviazali politikov. Tuto skupinu nezaujima chod statu. Robia len vyslovene nevyhnutne kroky. Nic navyse. Takze zmena je nemozna.


3.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   27. 12. 2013, 00:08 avatar
toto je len daľši platok frustrovaného občana, ktory vidi tu zažratu mnohoročnu realitu, no a? nič sa nezmeni, pretože viac ako 90% občanov slovenska su švabkari bez vlastného presvedčenia, citu, umu, zodpovednosti, schopnosti. jedine čo je ich motívom je, ked najdu príležitosť sa vsunúť niekomu do zadku, aby ho mohli bez hanby vylizať a je uplne jedno komu, dôležite je, aby riť bola pozlatena. skorumpovana policia, sudy, lekari, mestske zastupiteľstva, odbory, organizacie, podniky, firmy až po samotných občanov, ktori to už beru normalne, pretože si na to už zvykli. podnikatelia neplatia dane a ten chybajuci deficit si ukroji od chudakov čo na nich robia do 300€/mesiac. sovenskoooooo ešte trpi stigmou z čias uhorska z ktorého sa nespamätalo. nemaš šancu


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 12. 2013, 00:12 avatar
Ani nejde o obcanov a ani nepojde. Politici by to vedeli spravit, aby veci sli dopredu. Lenze nehccu, lebo je to cosi co je proti nim samym. Nie preto, zeby ich opat nezvolili. Ale kvoli superpodnikatelom, ktorých oni sami prinutia vzdy platit ich spinave strany a podnikatelia po nich chcu satisfakciu a tak sa robi politika a zakony, ktore su ustretove najbohatsej skupine ludi, lebo spolu s politikmi- teda mocnymi krkaju v spolocnom rybniku. Podla mna sa vyslovene pytaju tzv. mecenasov, ci povolia nejaku tu zmenu...a ti samozrejme nie.
Súhlasí Kasafran


5.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   27. 12. 2013, 00:28 avatar
žijem tu a pozorujem. takže ti nemôže usjť tu taka zauživana kultura typu: "ja mam, ty nemaš", kedy dôležita osoba, ktora vie riť Paľovu povyšuje nad tebou, pretože nieje podobnou zakysankou, ktoru vidi v tv, už nieaky čas je moda romov, kedy si všímaš tie hlašky: "romovia nepracuju a my na nich robime" neviem čo ešte, hoci nevidi tu pravu pričinu, ako tych 500 000 romov ide za chleba voliť, na to si ich chovaju. takato kognitivna osôbka ide v pokoji voliť dalej neviem KDH? čo je asi najväčši hnoj ako oklamať veriacich, to sa snad nedeje nikde inde, tych daľšich pričin je tu tona. takže, na kom to cele stoji, na superpodnikateľoch? SK je najzadlženejšou, najmenej prosperujúcou, najchudobnejšou krajinou sveta!!! nič tu nieje, nefunguje, ani ten základ, žiadne mravy, slušnosť, absolutne nič!!! to snad tiež spravili ti biznismani? iste, boli v tom navlečeni (klientelizmus, tendre, privatizacia), ale do akej možnej miery to dokazali zaviselo snad len na samotnych občanoch slovenska. ak si ten bordel niekto nevšimne za par rokov, tak zrejme by mal byť zbaveny svojpravnosti, ale to sa neda


7.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 13:03 avatar
si hlupak


11.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   27. 12. 2013, 13:20 avatar
Bež si rýchlo vypláchnuť hubu svätenou vodou. 
Súhlasí tarava dežka


6.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 12. 2013, 00:39 avatar
Tieto a podobné ficoviny nás dostali tam, kde sme:
1. Získať pracovné miesta tým, že sa zastaví dovoz brakov z číny a miesto dovozu toho sa budú vyrábať u nás.
2. Zakázať dovoz aj výrobkom, ktoré sa vyrábajú pod logom europských a amerických firiem, sú to tiež braky a každá firma, ktorá sa dopustila tohoto svinstva je automaticky tiež braková
3. Súdnictvo rozohnať osratou metlou a zaviesť voľbu sudcov, Každý sudca by išiel do volieb s tým, koho a ako odsúdil. Mohlo by sa začať na úrovní dedín a mestských obvodov. A iba takto volení sudcovia by si spomedzi seba volili svoju hierarchiu nad sebou. Pozbaviť sudcov imunity za nesprávne rozhodnutia. Sudca si musí vždy obháíjiť svoje rozhodnutie. Odvolávania by sa prejednávali pred porotou z volených sudcov. Sudcovia by s hodnotili a tiež by išli aj do volieb s počtom rozhodnutí, ktoré na odvolacom súde prehrali.
4.Znovi zaviesť viaceré zdravotné poisťovne, jednapoisťovňa by znamenala možnosť kradnúť pre vládnych úradníkov. Je to presne ako so zoštátňovaním, viď Bratisklavské letisko,., kde mohlo byť a kde je.
5. Znova obnoviť aj druhý pilier a zaistiť ústavným zákonom, aby to nemenil každý idiot, čo sa dostane do vády. Dôchodok musí byť betonová istota pre každého mladého človek, ktorý pôjde dodôchodku až za 40 rokov.
6. Zaviesť regulačné dane pre všetko:
a) podľa zamestnanosti v regionoch. Daň musí bYť vcelku maximálne 19%, avšak rozpočítať pre bohatšie regiony vyššiu a pre chudobnejšie nižšiu.
B) Maximálne podporiť mladé rodiny a reguláciu daní pre viacdetné a menejdetné rodiny podmienené uzavretím manželstva.To by sa samozrejme týkalo iba mzdy, teda zamestnaných rodičov.
7. Využiť všetky spôsoby na zvýšenie pôrodnosti.Za obmedzenie týchto vádavkov len preto, že bolo podzrenie zo zneužitia romami sa draho zaplatilo zatváraním škôl. Na každej škole si musí zriadiť pracovisko dohľad nad starostlivosťou o deti.
Každá žena, prípadne muž, ktorý vychováva deti, by mal mať na dôchodku za príslušné roky aspom index za každé dieťa 0,3, teda žene, ktorá by vychovala 4 deti, by sa počas obdobia, keď boli v jej opatere 4 deti počítal do dôchodku index 1,2 a tridsať dní v mesiaci, čo si myslím je spravodlivé pre všetkých. žena , ktorá strávi celý život výchovou detí, musí byť za to odmenena aj na dôchodku, ak teda momentálne na to štát nemá.
8. Zrušiť vyplácanie podpôr a neprispôsobivým občanom a tí by museli žiť bez ppodpory v zariadeniach, kde by mali všetko zaobstarané, stravu, odev, eneergie odvoz smetí,...
9. Zaviesť krátkodobé tresty väzením na jeden dva týždne prípadne mesice pre tých, čo sa dopustia previnení a nemajú na zaplatenie pookuty. Samozrejme so zákazom alkoholu, fajčenia a kalorickou, ale nejehodnotnou stravou.
10. Maximálne spoplatniť zločin, vyšetrovateklia by si viedli denníky nákladov a čím dlhšie by trvalo vyšetrovanie, tým by náklady rástli. Maximálne zapojiť do bezpečnosti aj verejnosť, vytvárať rady pomocníkov na sledovanie s certifikovanými kamerami, prípadne inými dúkazovými prostriekami a zaviesť príslušnú dobrú odmenui, ktorú vždy zaplatí previnený.
11. Prinútiť poisťovne, aby si vytvorili zväz poisťovateľov a aby pokuty z cestných kontrol, išli dopoisťovní a podľa príjmu pokút, by sa zmenšilo zákonné poistné. Poisťovne by mohli napríklad vebarať pokuty aj pomocou automatických snímcích zaruiadení. Zveriť poisťovniam celkový poriadok na cestách. Odoberať voduičšké preukazy aj za nezodpovednú jazdu, Nehodové úseky pod neustálym dohľadom a pri nehode sa v prvom rade spoliehať na svoje kamery. Na základe týchto záberov, by skupina psychológov mohla navrhnúť odoberanie vodičškých preukazov, prípadne varovné pohovory a podrobiť opätovným psychologickým vyšetreniem. Zaviesť ako v amerike zákaz ponáhľania.Presne stanoviť typické prvky jazdy, kedy vodič dokazuje, že sa ponáhľa. Merať a tvrdo postihovať dodržovanie vzdialeností od prtedchádzuajúceho vozidla podľa rýchlosti a prípadne počasia počas hmly.
12. Upraviť zákon o destilátoch, aby sa mohlo páliť nielen z ovocia, ale aj zo zbožia, prípadne s prídavkom cukru.Ale naďalej trvať na pálenie iba v certifikovaných páleniciach. prispôsobiť zákon susedom a Europe.
13. .........


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 12. 2013, 13:13 avatar
Kdeže! Treba vymeniť občanov Slovenskej republiky. Inak sa tu nič nezmení.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

Al_ice
   27. 12. 2013, 13:17 avatar
8. ano, vsetkych okrem teba 
a cez volby vsetkych dochodcov pozatvarat do pivnice a vypustit ich az ked budu zratane hlasy  


10.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   27. 12. 2013, 13:19 avatar
Stačilo by presunúť vyplácanie sociálnych dávok na deň volieb. 


12.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 12. 2013, 15:19 avatar
Lemmy,
nenapadlo Ti, že s tou výmenou občanov našej republiky kvôli spoločensko-ekonomickej zmene to nie je celkom realizovateľné...?
Veď kapitalizmus sa už prežil na celom svete, začo/čím/kým potom vymeníš celú ľudskú civilizáciu? Určite vieš, že všetko podlieha zmenám a nič netrvá večne, ani láska k jednej slečne...!


13.
označiť príspevok

trinity666
   27. 12. 2013, 18:29 avatar


15.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 12. 2013, 20:27 avatar
Trinity,
naši ďalší dvaja občania v žoldnierskej misii NATO priniesli najvyššiu obeť v prospech šírenia idey "Nekonečnej slobody" made in USA... Ich smrť potvrdila hovorkyňa MO SR Martina Balleková, vojaci vo veku 34 a 39 rokov boli príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia ASR v Žiline.
Čo myslíš, naše peniaze - daňových poplatníkov SR - môžu pozostalým nahradiť ich stratu...?


17.
označiť príspevok

trinity666
   27. 12. 2013, 21:53 avatar
mily Kasafran,

precitaj si v diskusii k clanku v môjmu linku 13. príspevok s najviac nesúhlasnými hlasmi.. to svedci o vsetkom - ludksa blbost je nekonecna..

a pamatam si, ako niektora minula ficova vlada stiahla nasich vojakov z tych misii (alebo to aspon prezentovala, neviem, ci naozaj doslo ku stiahnutiu realne), ale curindova vlada ich tam vratila nazad a zrejme su zmluvy napisane tak, ze ich musíme plnit..

ja neviem, co sa da dodat k tomu stavu reality (nielen) na Slovensku.. snad len to, ze moja naj kamoska z vysky zije v Nemecku a moja najkamoska z gympla sa natrvalo vystahovala do Norska .. vcera odletela.. ja uz iba zvazuje, ci sila mojej lasky k vlasti bude vytvarat neprekonatelny houmsiking, alebo co teda s tym urobit..

posledny nech zhasne svetlo?


18.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   28. 12. 2013, 10:44 avatar
Ako vzor navrhujem cirkevnú hierarchiu. Tam majú "voliči" priam božské právo.  


22.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 10:50 avatar
ved sami vidite ako to dopadne ked to maju v rukach sukromnicki parchanti :-)


29.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 10:55 avatar
potrebujete krala :-)


26.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 10:50 avatar
dalsi anarchista


36.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   28. 12. 2013, 10:57 avatar
Veru, decentralizovať treba až na úroveň lazov a štálov. Veď nás je na Slovensku ako maku. Učiteľa na každý laz, univerzitu do každej dediny!  
Súhlasí J.Savo


38.
označiť príspevok

J.Savo
   28. 12. 2013, 11:00 avatar
A kostoly rovno dva, nech sa nám veriaci nepobijú. Zvýšime tak počet obyvateľstva v niktorých dedinách z 12 na 16 obyvateľov. Dvaja farári + dve kuchárky.


45.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 11:07 avatar
Vy aj do politiky zapletiete cirkev.


47.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   28. 12. 2013, 11:13 avatar
Ale choď.  Tam sa Cirkev pletie sama a pritom tam nemá čo hľadať.* 10


51.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 11:23 avatar


49.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   28. 12. 2013, 11:18 avatar
Dvaja farári + dve kuchárky. Sodoma, Gomora.  


40.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 10:47 avatar
tak a teraz co ked jeden chcu to a druhy opak?

vypiseme volby..


24.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 10:53 avatar
no ale vidis, ze jeden chce decentralizaciu a ini centralizaciu

aj ked verim tomu, ze vo volbach by ludia odsuhlasili volbu individualit

ved vidis, aj Kotlebu si zvolili ale media prskaju, ze volit maju tych, ktorych urcia oni


35.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 10:47 avatar
co mate proti statu? :-) chodte byvat na opusteny ostrov :-)


27.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 10:51 avatar
stat sme my vsetci :-)


33.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 10:57 avatar
to nefunguje... pozri kolko mas politickych stran v parlamente a to je len 150 ludi. a ty chces aby sa 5 milionov dohodlo? bud realista...


39.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 11:05 avatar
vsak decentralizaciu mas... mas miestne urady, okresne, krajske, vladu a vladu eu...


43.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 11:06 avatar
Ardzun, ale aj pri takejto decentralizácii sa menšina musí podriadiť väčšine, lebo nie všetci by mali rovnaký názor.


46.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 11:23 avatar
Ja som také niečo povedal, že som za to, aby menšina rozhodovala za väčšinu? Teraz je zastupiteľská demokracia, kde každý zo 150 poslancov predstavuje určitú vzorku voličov, ktorí majú podobný názor, ako poslanec, ktorého volili. A aj v priamej demokracii existuje riziko, že menšina rozhodne za väčšinu, pokiaľ to väčšine je jedno. Naposledy to bolo vidieť v župných voľbách, kde 20% občanov rozhodlo za zvyšných 80%.


53.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 12. 2013, 11:39 avatar
A ako si to ty predstavuješ? Akým spôsobom zistíš, že aký názor má 2 alebo 3 milióny ľudí?


58.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 11:53 avatar
Vporiadku, ale najprv treba dokázať, že systém, ktorý navrhuješ je lepší, ako tento, aby sa nestalo, že to bude ešte horšie. Presvedč ľudí a budeš kráľ.


63.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 12:05 avatar
vies, co je cp.sk?


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 11:59 avatar
za socializmu bola taka sutaz kde ludia mali zasvietit svetlo a oni na zaklade zmeny odberu dokazali urcit pocet hlasujucich :-) dnes staci vsetkym jednoducha aplikacia na smartfon a elektronicky podpis :-) vsak v tom problem nevidim... skor v tom ze by za mna rozhodoval niekto kto na to nema kvality :-)


57.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 11:40 avatar
Ardzun, s tým súhlasím, že zastupiteľská demokracia má túto nevýhodu, ale ešte si nenapísal, ako by ju odstránila priama demokracia. Vidď problém, ktorý som popísal v 50.


59.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 11:58 avatar
Ako, že nemôžu odvolať, pri ďalších voľbách. Viď také strany ako HZDS, ANO, a iné. Kde teraz sú? Ľudia prejavili svoju nespokojnosť s ich politikou tým, že ich nevolili.


65.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 12:06 avatar
Okrem toho máš petičné právo, ak sa ti podarí presvedčiť dostatočné množstvo ľudí. Zrejme to väčšine takto vyhovuje, keď nevyužívajú možnosti na zmenu.


67.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 12:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 12:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 12:18 avatar
Predstav si, že ty by si s ním nebol spokojný, ale väčšina ano. Aj tak sa ti ho nepodarí odvolať, a budeš mať ten istý problém, ako máš teraz.


69.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 12:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 12. 2013, 12:27 avatar
A skade?
Musel by sa vytvorit medialny tlak na vedomie ludi v tom zmysle, zeby sa pravidelne informovalo o zalezitostiach, ktore su o priamej demokracii a nie len enustale co sa udialo v USA.
Normalne neustale chrlia nase media, ako hasili nejaky dom v USA, ako ten ci onen, zachranil sliepku z prdele americkej a takto dookola. Bezvyznamne tretotriedne spravy z krajiny za morom!!
To nie je normalne...koho zaujima co sa deje v USA niekde na ranci, ci v nejakej dedine?
Preco nedaju spravy zo svajciarska, ze toto a toto urobili volici?
ALebo z Islandu- z krajin, kde existuje priama demokracia.
Lebo tie media vlastnia americke firmy- vsetky kolko ich je aj na slovakistane.
Súhlasí Helenka


70.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   28. 12. 2013, 12:25 avatar
tych zvyšných 80% pracovalo mimo svoj okres, štat a pre svoju negramotnosť s internetom môže ich insolventnosť ktoru si nemôžu dovoliť zaplatiť, aby mohli klabosiť po internete howna o demokracii a slušnosti. hlavna vec je že každy z nich aj tak je spokojny s tym že to kotleba ziskal, pokial mysliš na to  


72.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 12:29 avatar
Nemyslel som len na Kotlebu, tento nepomer 20:80 bol vo všetkých krajoch.


87.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   31. 12. 2013, 04:22 avatar
nieje to vlastne uplne jedno kto to ziskal? ved on môže byť v rukach zasa nieakeho súdruha ako každy župan tu, za učelom vytunelovania, ziskania sporov o ktore ide? si z mala z tych, ktori ešte veria na nieake čisla 20:80   zvlášť ked ide o veľmi skorumpovany štat v každom okamihu a hlbokého primitivizmu


31.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 10:54 avatar
no a vo feudalizme to snad nebolo par mocnych?

v kralovstve?


37.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 10:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 11:05 avatar
myslis, ze ti mocni nad sebou nemaju niekoho


44.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 11:16 avatar
vsak je to skoro idealne

co tu chces anarchiu, sa nudis?


52.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 11:35 avatar
vsetci si vedia predstavit decentralizovany system, kde nebudu predavacky

len je to nerealne


55.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 12. 2013, 12:33 avatar
ardzun, to je karma naroda.


74.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 12:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 12. 2013, 12:50 avatar
Dam markantnejsi priklad.
V afrike ked si urobili staty, tak podnes nevedia fungovat normalne, kedze im chyba cas vyvoja. Stratili ho. To iste moslimske krajiny. Chyba im vyvoj, ktorý ma europa za sebou. A nam jednoducho chyba vyvoj demokracie, lebo sme tu mali socializmus. Takze staty, dke bezi uz dlhsi cas demokracia maju vs ebe obcanov, ktorí su uz pouceni a teda aj inak volia a sleduju ine zaujmy, nez my slovaci, ci cesi- poliaci atd.
Musime si to este odsrat a poucit sa negativnymi rozhodnutiami valnej vacsiny ludi a vyzrat si to.


78.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 12:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2013, 12:40 avatar
Ardzun, však komunisti hovorili za socializmu, že vládne ľud, resp. pracujúca trieda, a pri tom vládla KSČ. Nedopadlo by to rovnako?


76.
označiť príspevok

ardzun muž
   28. 12. 2013, 12:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Romanov muž
   28. 12. 2013, 18:47 avatar
RE:75
A čo všetko sa nahovorilo v Novembri 89. A ako to dopadlo.


82.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 12. 2013, 22:06 avatar
Romanov,
dopadlo to tak, že namiesto totality socializmu nastúpila totalita kapitálu. Každá z našich poprevratových lokajských vlád slúži nie svojim občanom, ale len a len rôznym domácim a najmä zahraničným kapitálotrovným skupinám...
Všetci nám berú peniaze, prácu, istoty, majetky, slobody, spravodlivosť, dôchodky a možnosť žiť spokojný život. Diktát, lži, hrozby a šikanovanie tohto kapitálotrovného matrixu sú výsledkom globálneho konzumu, monetárneho kreténizmu, nenažranosti a chamtivosti.

5.Díky, židobolševikům je celá naše planeta v prdeli. Vládní ZLO, fýzlokracie a totalita graduje!!! Berou nám peníze, jistoty, majetky, svobody, spravedlnost, práci, důchody a možnost žít spokojený životy. Diktát, lži a šikana tohohle totalitního židobolševickýho metrixu, je výsledkem globálního konzumu monetárního kreténismu, nenažranosti a chamtivosti. Doba chudoby, poroby, tyranie a zvrácenosti vyvrcholí občanskou revoltou a krvavou řeží !!! Epocha konce naší vlasti, už začala.
Banda pokřivenejch teploušskejch sionistickejch psychopatů a mocichtivejch světovejch židobolševiků roky plánuje globální válku, křesťanů proti křesťanům ……

pak česko i slovensko zanikne…….
Satanistický zlo, znásilněná planeta, znásilněný pokřivený dějiny, války, rozkrádání, vyvražďování, genocidy,
nelidský krutosti a svinstva, lži, podvody, spiknutí, tajný plány a zrady má na svědomí,
židozednářská banda sionacistů-illuminátů….Bilderberg

Super článek!!! : Věčný Žid aneb vraždění, vykořisťování a drancování národů podle 3000letých židovských plánů


83.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 12. 2013, 10:46 avatar
Stará dobrá demokrcia zhorela na priemyselnej a premyslenej reklame. Moja dcéra pracovala ako študentka na brigáde v Tescu pri pokladni a vždy tvrdila, že ako bolo poznať hneď ráno pri pokladni, ktoré reklamy išli večer v televízii. Všetky neplatené televízie sú vlastne biznis s reklamou. Okamžite po vysielaní sa sleduje reklama pri pokladniach supermarketov a ihneď sa koriguje podľa odozvy a tak si pozriete napríklad reklamu na pivo a aj keď si pivo radi dáte, reklama vzbudí vo vás hnus, že pre koho takáto rteklama je a koho osloví. A pokladne supemarketov jasne ukázali, že je to pre najširšiu vrstcu obyvateľstva a tá ma presné takúto inteligenčnú úroveň. To si nikto nevymyslel, to je zistené tým najkrutejšími zisteniami pri pokladniach supemarketov a aj kadejaký znalci psychiki národa si musia korigovať svoje názory podľa tejto kruto zistenej skutočnosti.
No a samozrejme, že lepavým suverénom nebráni nič v tom, aby toto svinstvo využili v politike práve vplyvom na tieto najširšie vrstvy, pretože oni o všetkom rozhodujú, čím sa defakto potvrdzuje vláda idiotov doslova a do písmena.
Teda ak sa do demokracie uzavlečie priemyselná a premyslená reklama je z toho humus nazvaný ::Vláda idiotov"
A čo robiť ????? Śto déélať ???
Starú demokraciu aj s politickými stranami zrušiť a nastoliť taký systém, ybn bola väčšia pravbdepodobnosť, že sa na rozhodujúce funkcie dostanú aspoň o 20% väčší inteligenti, ako dodnes.
Demokracia zdola.
Demokracia musí vychádzať nie zo záujmových skupín kadejakých špekulntov cezu politické strany, ale musí vychádzať z rodiny.Každá rodina by si zvolila svojho zástupcu a poslala do vyšej úrovne, tí by sa zišli a podelili podľa napríklad, ulíc, dedín, alebo aj podľanpočtu napríklad po desiati a v každej skupine by si zvoliloi zase nedzi sebou dvoh, z ktorých bol jeden šef bunky a druhý by bol poslný vyššie, do ďaľšejvolby z desať či 15 ľudí. Tu by prebehlo všetko znova ale už ny ďalšej vyššej úrovni a tak postupne až hore.
A potopm to, čo by bolo vytvorené hore, by muselo prejasť najprv dolea po odsúhlasení a zohľadnení pripomienok, by sa vrátilo hore. Každý poslanec by vedel presne, na akej úrovni je a mohol by vedeť aj presne koľko a akých ľudí zastupuje. Voľby by sa robili pravidelne vo všetkých bunkách a buď by sa potvrdili starí vo funkciách, alebo by spadli dole, bol by zaručený kolobeh dobrých a zlých a tí by mali vypadať a byť nahradzovamní novými.
Tak by sa stanovila aj základná politika štátu, teda ústava a ústavný zákon a všetko právo a tak by sa stanovila ja zdravotnícka starostlivosť a vlastne celková socialna situácia v štáte a presne by sa stanovilo, koľko treba na dane a socialne poisťovne a iné vydavky.
Predpokladám, že politický idioti dnešného typu by mali maximálne na druhú, či tretiu úroveň. A na štátnych úradných a inýczh funkciách by došlo k tomu, že by tam boli ľudia viac ako desať rokov a tým by ich prax a prehľad podstatne pomohli veci.
V žiadnom prípade by sa nejednalo o politickú moc jednej strany, lebo toto by vôbec nebola politická moc. Je pravda, že to trochu pripomína socializmus,ale nemali by sme zavrhnúť dobré veci len pre to, že to komunisti zneužili na svoje cile.
Súhlasí Helenka, Kasafran


84.
označiť príspevok

ardzun muž
   29. 12. 2013, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 12. 2013, 21:53 avatar
(83) Elemír,
skutočne vítam obsah tohto Tvojho príspevku, ktorý orientuješ na svetské hľadanie východiska z dlhotrvajúceho všestranného a totálneho úpadku všetkých najprirodzenejších ľudských životných potrieb...
Totálny úpadok a cieľavedome pokračujúci rozklad prirodzených fyziologických i duševných ľudských potrieb, najmä cestou/pomocou všadeprítomných a všestranne pôsobiacich masových médií, sa deje celosvetovo veľmi koordinovane a podľa jednotného scenára. Ich manipulatívny a rozkladný účinok je - žiaľ - každodenne negatívne viditeľný, počuteľný a všakovak citeľný v rodine, v škole, na pracovisku, v spoločenskom, politickom, kultúrnom i športovom živote...
Dokedy sme vlastne schopní a ochotní takýto stav trpieť?
Tvoj návrh nového spôsobu ponímania a realizovania skutočnej demokracie sa mi síce páči, ale spôsob spätnej väzby kontroly pomocou nej prijímaných záväzných zákonov/opatrení/rozhodnutí je potrebné domyslieť...


86.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 12. 2013, 02:31 avatar
Samozrejme, že toje iba motto všetkého, na to tu ani nie je priestor a ak by sa na to aj nejaký národ dal, trvalo by to dosť dlho, ale aké následky by to mohlo mať, ak by sa takýmto spôsobom zvýšila celková úroveň svetovej politiky.
A podľa toho sa dá predpokladať aj obrovský odpor napríklad súčastných politických strán, rôznych finančných záujmových skupín, zločinu ako takého.
Ja som sa to mnoho krát pokúšal ajpodrobnejšie rozpracované zverejniť rôznymi cestami, ale zatiaľ som z toho vyšiel ako idiot. Pravdepodobne sú tu predsa len tie široké a menej inteligentné vrstvy takýmto spôsobom zmagorené a tým nebude nikdy problém prevalcovať ajkúkolvek vyššiu inteligenciu, pretože tej je v každom národe, či štáte mizivá menšina, ktorá automaticky prevalcuje všetko.
Sú menej intelihentní a na ich ovládanie stačia aj menej inteligentné ťahy. Stačí im trochu falošne zdvihnúť ich ego a stávajú sa prefektným nástrojom moci.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:36,  Tak ako keď sme informovaní, že žijeme v posledných dňoch podledných dní na samom konci...
dnes, 01:25,  Kráľ Šalamún je predobrazom dnešného Vedúceho Zboru SJ...!
dnes, 00:36,  Čo všetko ešte o vesmíre nevieme. Inak, tie časti vesmíru sa zdajú byť nádherné, ale...
dnes, 00:29,  Keď Pavol Janík tára. Pletie si veci. http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2020070015
dnes, 00:12,  Aj toto je krása. .. https://apod.nasa.gov/apod/ap200703.html
dnes, 00:10,  Lívia triafa do čierneho. https://www.youtube.com/watch?v=B2Z4OzckRsg&pp=wgIECgIIAQ%3D%3D
dnes, 00:09,  Uvarila som zemiaky, zajtra idem tie lokše z nich urobiť, ak mi vyjdú, tak Ti napíšem, a ak...
včera, 23:54,  Wauky https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html
včera, 23:11,  mufíku tvoj pán satan má z teba radosť :)
včera, 23:07,  presne presne...mufík je zahoracka špina....*21*21*21
včera, 22:43,  mufik plný zloby a nenávisti :)
včera, 22:42,  mufík "znovuzrodený" banderovec :)
včera, 22:06,  mufik je špina čelovek.... zahoracka šviňa*21*21*21
včera, 21:56,  mufík bandera......*21*21*21*21
včera, 21:54,  Jaj, sorač, ja som to nepochopila, J Tull, asi vieš o Šalamúnovi málo =)) a o tom čo sa...
včera, 21:52,  Hitler palil knihy, novodobi fasisti buraju sochy a monumenty.
včera, 21:50,  V jeho pripade skor biela kazajka. :-))))))))))
včera, 21:43,  Nerozumiem ?
včera, 21:36,  Black power ?
včera, 20:59,  Máš len jedno šťastie, že idem na 2 mesiace do nemocnice, takže budeš mať odo mňa pokoj...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(202 621 bytes in 0,428 seconds)