Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo to znamená, že Boh je láska?

9
reakcií
1398
prečítaní
Tému 8. februára 2012, 14:45 založil brotherrr.

podobné témy:1.
označiť príspevok

brotherrr
   8. 2. 2012, 14:45 avatar
Čo to znamená, že Boh je láska? Najprv sa pozrieme, ako Božie slovo, Biblia opisuje „lásku“, a potom sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako sa to vzťahuje na Boha. „Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, láska sa nevystatuje a nenadúva; láska je zhovievavá, nenadúva sa, nechová sa neslušne, nerozhorčuje sa, nemyslí na zlé, neraduje sa z neprávosti, ale sa spolu raduje pravde; všetko znáša, všetko verí, všetko nesie trpezlivo. Láska nikdy neprestáva“.

Toto je Božia definícia lásky. Takýto je on, a Kresťania si toto majú postaviť za cieľ, (aj keď je to vždy proces). Najväčšie vyjadrenie Božej lásky je zapísané v Biblii: „Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna (Ježiša Krista) dal, aby nezahynul, ale večný život mal každý, kto verí v Neho“. „Boh tak dokazuje svoju lásku k nám že zomrel za nás“. Z týchto veršov môžeme vidieť, že Božie najväčšie prianie je, aby sme sa k nemu pripojili v Jeho večnom dome, v nebi. On nám to umožnil tak, že zaplatil cenu za naše hriechy. On nás miluje, lebo sa tak rozhodol svojou vlastnou vôľou. Láska odpúšťa. „Keď vyznávame svoje hriechy, verný je a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od každej neprávosti“. A tak sa stávame jeho deťmi.

Láska (Boh) sa nikomu nenanucuje. Tí, ktorí k Nemu prichádzajú, činia tak, ako odpoveď na Jeho lásku. Láska (Boh) ukazuje svoju dobrotu ku všetkým. Láska (Ježiš) činil dobré všetkým bez rozdielu. Láska (Ježiš) nezávidel iným to, čo mali, žil skromne bez sťažností. Ježiš sa nechválil tým, kto je On v tele aj keď mohol premôcť každého s kým sa stretol. Láska (Boh) nevyžaduje poslušnosť. Boh nevyžadoval poslušnosť od svojho Syna, ale Ježiš ochotne poslúchal svojho Otca. Ježiš hovorí: „Ale aby svet poznal, že milujem Otca, a že ako mi prikázal Otec, tak činím“. Ježiš sa vždy činil v záujme iných.

Tento krátky opis lásky odhaľuje nesebecký život, ktorý je v protiklade so sebeckým životom prirodzeného človeka. Je udivujúce, že Boh dal schopnosť tým, ktorí príjmu Jeho Syna ako svojho Spasiteľa, tým, čo veria v Jeho meno, dal moc stať sa deťmi Božími. A keďže sme jeho deti, tak sme aj jeho dediči, sme dedičmi Božími a spoludedičmi Kristovými, sme teda dedičmi všetkého čo on vlastní - máme večný život.
Súhlasí DonaDiskusna, veriaci


5.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 2. 2012, 20:39 avatar
Znamená to, že Biblia je znôžka príbehov, ktoré si navzájom odporujú a nemôžu byť tak všetky pravdivé.


8.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 2. 2012, 00:27 avatar
Brother,
zrejme sa Ti podarilo čaro nechceného - dokázal si, že láska je prílrym protikladom Tvojho boha...


2.
označiť príspevok

majomajo muž
   8. 2. 2012, 14:48 avatar
Znamená to, že cirkev operuje s ukradnutým pojmom, len pre popularitu. Nikto nevie čo je to láska a kto je Boh ale zaujímavé že spolu im to vraj dáva nejaký zmysel....... 


3.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   8. 2. 2012, 15:20 avatar
Mne Boh mení život, mení mňa.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 2. 2012, 00:30 avatar
DonaDiskusna,
buď taká láskavá - prezraď mi, ktorý z bohov to na Tebe dokázal?


4.
označiť príspevok

sta2rky muž
   8. 2. 2012, 18:30 avatar
Ako si to zbadal,že je v tom namočený hypotetický boh?


6.
označiť príspevok

winry žena
   8. 2. 2012, 20:42 avatar


7.
označiť príspevok

winry žena
   8. 2. 2012, 20:46 avatar


10.
označiť príspevok

pomocnik muž
   13. 2. 2012, 12:05 avatar
Problémom je, že my nepoznáme, čo značí pojem skutočnej, čistej Lásky. Lásku pokladáme za zmäkčilú, čo všetko odpúšťa a robí len samé príjemné, avšak nevidíme jej prísnosť a nepodplatiteľnú spravodlivosť. Pravá láska nerobí to, čo je príjemné, ale to, čo dlhodobo prospieva. Matka nevychová tvrdohlavé dieťa, ak k nemu nebude prísna, nezľakne sa, že môže stratiť priazeň takého dieťaťa, ktorý jej prísnosť považuje za nespravodlivosť.

Ľudia si všetko zľahčujú, snažia sa všetko svoje konanie ospravedlniť. Nechápu ani skutočný zmysel pôsobenia Ježiša, Jeho veľkú obeť, ktorú im priniesol - už len tým, že opustil nádheru svojho domova a prišiel medzi nás, do veľkej temnoty, špiny, v snahe pomôcť ukázať cestu, naučiť ľudí ako majú žiť aby si tu upratali, napravili škody čo spôsobili a mohli v radosti stúpať nahor, do svojho skutočného domova, čo by zároveň bolo s v súlade s požiadavkami na akúkoľvek spravodlivosť.

Skutočná obeta bola, že Zem sa vinou ľudí stala prostredím, kde Ježiša za jeho snahu nielenže odmietali, ale nenávideli a prenasledovali. Je bolestné toto zažívať a vidieť, ako tým mnohí tvrdohlavo kráčajú do záhuby bez toho, že by bolo možné im pomôcť.

Tak sa mohlo stať, že ľudia Ježiša dohnali až na smrť na kríži, v snahe docieliť, aby svoje učenie odvolal. Tým sa voči nemu, a teda aj Bohu previnili - vraždou.

Je žalostné, ak dnes túto vraždu prezentujú ako nutnosť "vykúpenia", ktorá ľudstvo so Stvoriteľom údajne zvýšila. Naopak, roztvorila ešte väčšiu priepasť. Ľudstvo tým samo dokázalo, že svojho Spasiteľa odmietlo, že si ho nazaslúžilo. V skutočnosti tým Ježiš odtiaľto odišiel predčasne a nemohol naplno dokončiť to, po čo sem prišiel. Povolaný národ ho neprijal do svojho stredu, nestal sa národom učiteľov ale naopak, stratil svoju povolanosť a ako národ bol rozprášený do celého sveta.

Aj to prispieva k tomu, že väčšina ľudí, ktorí sa pokladajú za veriacich, nemôžu naplno pochopiť odkaz Ježiša natoľko, aby podľa neho začali žiť, aby ho v sebe týmto spôsobom oživili a mohli byť zachránení pred duchovnou smrťou. Prispieva to k tomu, že výklady evanjelií sú nesprávne, hlavná pozornosť je zameraná na smrť na kríži, čo odvádza od skutočných pokladov, ktoré nám tu Ježiš zanechal. Prispieva to však aj k tomu, že mnohí ľudia odmietajú takéto výklady cirkví, ktoré nenesú v sebe známky spravodlivosti, čím sa stávajú "neveriacimi". Sami veriaci cítia - alebo aspoň začiatku cítili, že niečo v im predkladaných výkladoch nesedí, a tak to umlčali tvrdení, avšak nechali si tento hlas v sebe umlčať dogmami, strachom z toho, že takýmto zmýšľaním stratia spásu, že sa im to zdá nespravodlivé len preto, že Spravodlivosť nemôžu pochopiť (i keď je tak zjavné, že ak je trestaný nevinný, aby zmyl vinu toho, kto si trest skutočne zaslúži -nespravodlivé to je).

Každopádne, to všetko prispieva k dnešnému vnímaniu Božej Lásky, ktorá by mala byť všetko automaticky a bez vynaloženia námahy odpúšťajúca - teda taká, akú by si to ľudia želali. Je to však na škodu, pretože kdo podceňuje vážnosť situácie, ochabne vo svojich snahách, čím hrozí, že nedôjde tam, kam by mal aby bol zachránený, a musí zahynúť.

Ľudia vnímajú drsnosť a prísnosť zákonov v prírode, cítia, že je to prejav Božej vôle, čo však nesedí s Láskou aká je často prezentovaná, čím musí v nich vznikať vnútorný rozpor. Ten sa však snažia rôznym spôsobom umlčať, čo je na škodu veci, lebo sa tým oberajú o živosť, obrazne povedané, nedolievajú olej do svojich lámp, čo môže byť osudným.

Má teda zmysel hľadať, venovať sa vnútorným rozporom. Jedine tak môže človek nájsť. Bdelosť znamená neprija´t to, s čím človek vo vnútri nesúznie. Tak napokon bude môcť dospieť k plnému súzneniu. Aj Ježišovu obeť a dielo bude vidieť v novom, ešte nádhernejšom svetle ako doteraz. A čo je najdôležitejšie, jeho viera už nebude slepou, ale stane sa živým presvedčením.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:12,  Mesiáš vyšiel pred 2000 rokmi
dnes, 17:11,  kntsz je obdivovateľ USA tak sa mu nediv že uctieva zlaté teľa.
dnes, 17:10,  kntsz čo dilinovina to "perla". :) Stále trepe a sníva sa mu stále o zlom Rusku....
dnes, 17:08,  Si verný služobník satana !
dnes, 17:07,  Keď napíše pravdu ?
dnes, 17:06,  To je fakt chýbajú, je tu málo trolov :)
dnes, 17:05,  Už ťa nezožerú červíky ? :)
dnes, 17:04,  WAW :)
dnes, 17:04,  Bezcharakter :)
dnes, 16:57,  edo SS to sú americkánci :)
dnes, 16:56,  LS NS má svoj web v USA, americkí agenti :)
dnes, 16:51,  Hakovy SS i teba oklamal ??? *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 A ty si nackovi tak veril...
dnes, 16:51,  Kotleba na súde zaprel stránku naseslovensko.net z ktorej čerpali prokurátori. Z klamstva ho...
dnes, 16:48,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/120112827_1278279102506771_6109902277221978179_n....
dnes, 16:46,  S prvým jesenným dňom by bolo dobré poohliadnuť sa za tohtoročným letom a...
dnes, 16:46,  Vyzerá to byť tak absurdné, že by to mohla byť aj pravda......
dnes, 16:46,  Trol Edo tu zasa prasí dili témami :) Čo má Kotleba z naseslovensko,net ? :)
dnes, 16:43,  Uz ta vidim, ako surfujes po wiki.org. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Mal si davat...
dnes, 16:42,  Za procesne nepoužiteľný dôkaz označil žalovaný aj internetovú stránku...
dnes, 16:38,  Prezradim ti tajomstvo, vidlak. :-)) Na Slovensku mame aj parlamentnu demokraciu, aj...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 806 bytes in 0,304 seconds)