Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo spôsobuje konflikt neveriaceho a veriaceho.

126
reakcií
2670
prečítaní
Tému 6. decembra 2014, 15:15 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 12. 2014, 15:15 avatar
a.) nevriaci – ľudia bez viery v niečo nadprirodzené a teda ani žiadneho Boha, Oddôvodňuju to tým, že z viery ide všetok zločin sveta, Boh v starom zákone je masový vrah, lebo zabíjal národy na kvantá, veriaci pôsobia na nich ako zákerní ľudia a príčina všetkého zla na svete.

b.) veriaci – ľudia v podstate tí istí, ibaže si uvedomili aj zlé skutky ktoré konajú a teda uverili hriech a chcú sa ho zbaviť, pretože veria, že život človeka nekončí telesnou smrťou, ale pokračuje ďalej po smrti v záhrobí, kde sú zatiaľ nejasné podmienky. Jediný, kto z tohto sveta k nám prišiel JE jEžIš KRISTUS, ktorý nám tu zanechal správu o tom, čo a ako sa treba na zemi na tento stav iného života pripraviť.
Tak ako sa vadia medzi sebou veriaCI A nveriaci, tak sa ešte viac vadia medzi sebou veriaci rozdelení do jednotlivých cirkví.

Hlavným zdrojom konfliktu si ja myslím že je neporozumenie nepoznanie situácie toho druhého. Ale častejšie, nechápu neveriací veriacích, lebo každý veriací, s výnimkou krstu ako nemluvňa musel byť najprv neveriaci. Veriací objavili zdroj dobra a lásky a používajú ho vo svojom živote a chceli automaticky, aby toto dobro využívali aj neveriací a tým ,že im toto podsunuli, vidia neveriací ako hrozbu ohrozenia ich slobodného myslenia, je to ako keby odmietli dar, bez toho, že by ho rozbalili.
Neveriacích rozčuluje na veriacích ich naivita uveriť kadejakej kravine, , veriť na posmrtný život a to že sa musia modliť, chodiť do kostola a nesmú hrešiť, čo vidia ako obrovskú a zbytočnú záťaž života človeka, teda obmedzenie svojej osobnej slobody. Tento konflikt u niektorých neveriacích stupňuje aj pochybnosť, že čo ak predsa by mali mať tí veriací pravdu. Zločin na svete pripisujú automaticky na menšinu veriacich a tým ich obviňujú zo zodpovednosti za tento svet, že je taký zlý. Nesprávnosť veriť obhajujú aj križiackými výpravami v stredoveku, iinkvizície, vraždy pri delení cirkvi, akď-

No a teraz môj názor a určite sa budem zastávať cirkvi.
Zločiny sveta aké kolvek štatistiky by boli a každý veriacim by urobil jeden zločin , kolkože by to bolo tisíc zabitých a umučených, 100 000, milion, určite nie viac ako 5 milionov cca hruibý odhad.
Ale čo zločiny neveriacich ??? prvá, druhá svetový vojna, potom vojny v Azii Afrike, južnej amerike, stalin Hitler, to sa musí počítať na stá miliony. Takže len velké oči.
Veriaci vo väčšine nechcú komunikovasť s neveriacím, lebo aj tak nikto neruverí.čo hovoria a neveriací to vidia, že s robia múdri a nadutí.
Neveriací však nechápu a nemôžu pochopiť o čom je viera, ak to nezažilia to je ďalší kameň úrazu a vojny, že neveriaci netušia, čo je to viera a o čom to je. Mnohí si neprečítali ani evanjelium, aby pochopili, že Bohu, ktorého veria ide len o dobro a bojuje proti zlu. Veriaci veria v boha, ktorý bude sudcom každého zléhon a neveriací sa tento fakt snažia pokoriť tým, že hľadajú zločiny, ktoré by sa dali pripísať cirkvi . Veriaci majú však v ruke evanjelium ako boží zákon a toho sa tiež neveriaci boja ako možnú odplatu za zlo, ktorú páchajú. Páchajú zlo aj veriací a neveriací ich obviňujú, že práve tým ,že veria, že im zlo bude odpustené, nemajú zábrany pred robením zla. A tak jedna strana nechápe druhú, lebo jedna strana nepozná druhú.
Tednto konflikt nie je možné vyriešiť, na základe poznania, lebo toto na jednej strane nefunguje a koniec, nádej na riešenie je vo vzájomnom inteligentnom rešpektovaní sa navzájom, bez ohľadu nato, ako sa mi nepáčia názory iných.
Neviem, či by nemalo byť súčasťou vyučovania aj evanjelium, nie preto, aby sa niekomu nanucovalo, ale poznaním, by sa mohol podstatne zredukovať počet nedorozumení a nenávisti.
V konflikte sa zabúda na jedného a to je satan, ktorý robí všetko možné, aby odradil ľudí od pochopeni podstaty vecí a aby ich odradil uveriť. Využíva na to všetko svoje majstrovstvo klamu a hádzania špíny na cirkev, ktorí potom vehementne vyhlásia, že z všetko zlo na svete je zodpovedná cirkev, napriek tomu že stoja opačne státisíce proti stámilionom umučených mrtvych. Cirkev pôjde vždy a vždy dole kôli týmto satanovým svinstvám má to poistené dogmami a učeniami, aby sa mu toho cirkev nedotkla. Nie je nikto na svete, kto by rozlíšil tieto veci od evanjelia a presne určil, toto je KRISTOVO A TOTO sATANOVO, a to je beznádej pre nepochopené evanjelium.
Napríklad vo fatimskom zjavení stačilo satanovi skomoliť jednu jedinú vetu, aby mu špička RKC všetko to svinstvo v cirkvi podržala. A to mu stačí a to je aj pre neveriacich signál, ktorý zveličujú. Cirkev sa zbytočne štiepi a je v očiach neveriacich zmätená zbytočná a beznádejná pre spasenie. Stále pribúda tých, čo považujú ochrániť od tohto cirkevného svinstva aj svoje deti a to už je argument veľmi vážny.

Teda nemajú to ľahké ani veriaci a ani neveriaci, záleži len na vzájomnej tolerantnosti a tá je závislá od inteligencie, aký je kto človek.
Veľa by v tomto mohla urobiť aj škola, ktorá by mala prispieť k vzájomnému poznávaniu vecí a problémov napríklad na vyučovaní etickej výchovy zaradiť aj evanjelium, ako predmet, nie cez evanjelium nanútiť vieru, aby deti mali poznanie, o čom to vôbec je.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 15:18 avatar
Elemír píše: a.) nevriaci

Takže:

Nevriaci – ľudia, ktorých telesná teplota sa pohybuje okolo 36,5 stupňov Celzia.

Vriaci – ľudia, ktorých telesná teplota sa pohybuje vyše 40 stupňov Celzia.


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 12. 2014, 15:37 avatar
Prifarbuješ, ja som nikde nečítala od nijakého neveriaceho, že z viery ide VŠETOK zločin sveta... daj pár príkladov.


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2014, 15:50 avatar
elemir mnohi veriaci, uz len preto, ze veria v dokonaleho a spravodliveho boha, si namyslaju, ze su sami spravodlivi...
Ako keby vierou nabrali na seba aj nejaku cast "svatosti..."
Tak isto i neveriaci mozu byt presvedceni o svojej spravodlivosti, ako sa hovori je to "prašť nebo uhoď"

zlo i dobro pochadza od cloveka..
Vojny pochadzaju od cloveka ci su to veriaci alebo neveriaci.
Pretoze veriaci i neveriaci maju jednu vec spolocnu - su to ludia s ludskymi vlastnostami.

Vies na jednu stranu hovoris ako neveriaci hovoria, o veriacich, ze su horsi kvoli viere, a zaroven ukazujes ze veriaci su lepsi kvoli viere, cim odvodzujes ze neveriaci su horsi kvoli neviere..
Nerobis nahodoi presne to na co sa prave odkazujes u neveriacich?
Súhlasí mamaleone


12.
označiť príspevok

Lucifero muž
   6. 12. 2014, 16:43 avatar
1. elemír. Akože žiadneho boha. Veď kresťania tvrdia, že je len jeden boh, a to Pán. Moslimovia tvrdia, že je len jeden boh, a to Alah. Podľa činov veriacich je Alah silnejší ako pán. Okrem toho je ešte v Biblii spomenutých najmenej tridsať ďalších bohov. Veď len sám Pán spomína egyptských bohov. Teda Pán kecá, alebo kecá cirkev svätá? No a o tom, že život sa nekončí smrťou sú presvedčení aj tí, ktorým ty nadávaš do nevriacich. Čaká ich reinkarnácia. Niektorí zomrelí kresťania sa dokázali načas vrátiť z takzvanej druhej strany a všetci svorne tvrdia, že to tam vôbec nie je také, ako hlása cirkev svätá. A čo je to vlastne hriech? Je hriechom keď otec súloží s dcérou? Podľa kresťanov áno. No podľa čiňanov v niektorých provinciách je bežné, že si otec berie do postele najstaršiu dcéru, keď už manželka zostarla a nie je sexuálne žiaduca. A vieš, čo sa stane, keď si otec nevezme v takom prípade najstaršiu dcéru. Tá sa na neho naštve a cíti sa urazená. Takže šústať vlastnú dcéru je hriech, alebo nie? Prečo by akurát kresťania mali mať v tomto pravdu. Židia majú hriech keď nesvätia sobotu. Kresťania spáchajú hriech keď nesvätia nedeľu. A to majú toho istého Boha. Myslíš, že Kristus mal právo stanoviť za tatka, ako to má byť? A čo to píšeš o Satanovi. Prečítaj si začiatok Jóba a zistíš, aký je Satan s Pánom kamarát. A zároveň zistíš, aký kretén je Pán preto, ako sa k vôli Satanovi zachoval k svojmu dobrému služobníkovi, Jóbovi. To bolo od Pána riadne svinstvo. No a ešte odporúčam preštudovať si aká je Pánova spravodlivosť. Koho chce toho odmení a koho chce toho zatvrdí. A prečítaj si Jóba, je veľmi poučný a pravdivo charakterizuje Pána: Kniha Jóbova je snáď najfascinujúcejšou kapitolou Písma svätého. Už som poukázal na čudný Pánov prístup k ľuďom. Všimol si ho aj Jób. V 21. kapitole sa sťažuje, že mnohí bezbožníci sa dožijú požehnaného veku v plnej sile. Všetko sa im darí. Majú pekné domy. Žijú si pokojne, bez problémov. Verejne sa dištancujú od boha a modlitieb. A nič sa im zato nestane. Boh im neudeľuje žiadne bolesti v hneve. Ako je to možné? No to nie je všetko. Najväčšou nespravodlivosťou je, že zlý človek býva ušetrený i ku dňu záhuby a aj keď čokoľvek spácha nie je potrestaný. A po smrti? Citujem z Jóba 21/32 – 34: „Keď do hrobu ho odprevadia napokon, bedliť mu budú nad náhrobkom ver‘. Sladké mu budú aj tie hrudy ručaja, všetci za ním prúdmi sa pohrnú a pred ním zasa zástup bez počtu. Nuž darmo veru vy mňa potešujete, a zo slov vašich klam len ostáva.“ Čo z toho vyplýva? Že Jób všetko príkorie, ktoré na neho Pán poslal statočne znášal len preto, aby si zachránil život. Dobre vedel, že keby nevydržal, Boh by ho zabil. Ohromná spravodlivosť od Pána – Hospodina. A keď chceš zdôvodniť toto Pánovo konanie tým, že jeho sadomasochistický syn Ježiško to všetko zmenil tým, že sa dal ukrižovať, tak sa nedaj vysmiať.


15.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 12. 2014, 19:02 avatar
čo spôsobuje konflikt ? úplne jednoduchá odpoveď : Nedostatok tolerancie na obidvoch stranách....
Súhlasí Sloven, Wolfe, mamaleone


16.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 19:10 avatar
Alebo inak: Ži a nechaj žiť....Ja viem, že v dnešných časoch už len sci-fi....


18.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 12. 2014, 19:17 avatar
vôbec to nemusí byť sci-fi, je to iba na ľuďoch a na ich rozhodnutí :-)


21.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 19:21 avatar
To sci-fi skôr, keď vidím, že ako každého rieši, len seba málokto....


22.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 19:22 avatar
každého každý....


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2014, 19:59 avatar
Aha nevsimol som si prispevok o jeden nizsie


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2014, 19:59 avatar
Uplne vseobecne kazdy riesi kazdeho a seba malokto alebo este lepsie nikto..
Súhlasí Fialka3, mamaleone


69.
označiť príspevok

Anthraxxx muž
   7. 12. 2014, 11:22 avatar
Prva aj druha svetova vojna bola sposobena neveriacimi??? To bojovali ateisti proti krestanom? A ty si kompletny? Obhajujes sice vieru urputne, ale taras nezmysly. Pred kazdou vojenskou akciou sa pokrizovali vsetci vojaci na oboch stranach. Bol to boj krestanov proti krestanom. Tak si k tym svojim cislam pripis este cca 20 milionov vojakov v prvej svetovej vojne a 72 milionov v druhej. Toto naozaj nebolo dielo ateistov.


71.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 11:26 avatar
to vojaci,ktori bojovali vojny vyvolali?


74.
označiť príspevok

Anthraxxx muž
   7. 12. 2014, 11:30 avatar
Vojaci iste nie. Ale kto bol teda ten hlavny ateisticky vyvolavac?


75.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 11:32 avatar
ten,kto vlastni banky.


77.
označiť príspevok

Anthraxxx muž
   7. 12. 2014, 11:37 avatar
Ateista??


72.
označiť príspevok

Anthraxxx muž
   7. 12. 2014, 11:28 avatar
A este si, ty spravny katolik, pripis k vasim zasluham aj likvidaciu celych narodov v juznej Amerike, rabovanie, vrazdy, zabijanie indianov v mene "viery", kradnutie zlata, palenie vzacnych"KACIRSKYCH" textov a ine zverstva. S pozehnanim Vatikanu. Je mi z teba zle....


76.
označiť príspevok

Anthraxxx muž
   7. 12. 2014, 11:36 avatar
Konflikt neveriaceho s veriacim sposobuje veriaci. Ateistovi je jedno, aku modlu vyznavas. To veriaci su za sirenie viery schopni zabijat. Teda to znamena, ze viac ateizmu prinjesie viac mieru. HOWGH


79.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 11:42 avatar
Presne naopak. Je to vidiet aj tu. Ty nevies uzniet zavist, ako vsetci tzv. ateisti, voci veriacim.

Veriacemu je jedno, ze neveris, mrzi ho to, ale vie, ze sam mas nanioc zivot. A este ta caka trest po smrti


80.
označiť príspevok

Anthraxxx muž
   7. 12. 2014, 12:01 avatar
Hej, veriacim bolo jedno, ze neveris. Akurat ta za to upalili, rozstvrtili, lamali na kolese a sposobovali ti este aj ine rozkose. A neboj, ja mam zivot krasny a uzivam si ho. A ak pride cas, odoberiem sa spat do zeme a prenecham miesto inym. Dufam, len, ze to nebudu taki blbci ako ty.


82.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 12:22 avatar
To aky mas krasny zivot je vidno, si zakomplexovany ako 15 r. chlapec.

Tzv. ateisti zavidia veriacim, je to logicke. Preto ich mucia a posielaju do guilagov (ak maju moc). To bolo pred par rokmi, nie tvoje vymyslene rozpravky o stredoveku.

Veriacemu je jedno, ze neveris, caka ta trest po smrti a zijes ako zver, preco by ta veriaci nasilu tahal do neba


106.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:13 avatar
Ja mam taky pocit, ze veriaci i neveriaci si nemaju co vycitat..
Súhlasí milky945


107.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 12. 2014, 19:15 avatar
U: ateisti zavidia veriacim

Hovoríš, ako keby zdraví ľudia závideli fajčiarom. Nie je čo závidieť.


126.
označiť príspevok

Lucifero muž
   13. 12. 2014, 19:44 avatar
1. elemír, čo je podľa teba viera. Veriaci ju prezentujú ako čisto náboženskú záležitosť. Ale definícia viery na internete je niečo celkom iné. Napríklad: Slovo viera používajú veriaci bez akéhokoľvek bližšieho upresnenia. Nielenže ich potom nerozumejú druhí, ale ani oni sami často nevedia o čom hovoria. Stáva sa potom to, čo by sa nikdy stávať nemalo – slovom viera označujú v rôznych súvislostiach rôzne pojmy. Príkladom nedorozumení, ktoré v takomto pojmovom chaose vznikajú, je často uvádzaná námietka, že aj vedci predsa niečomu musia veriť. Áno, záleží však práve na tom čomu a za akých podmienok. A.t. ď.


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 15:20 avatar
A čo moslimovia? Tých by si kde zaradil?


4.
označiť príspevok

Al_ice
   6. 12. 2014, 15:26 avatar
moslimovia su veriaci


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 15:58 avatar
Nechaj, nech odpovie Elemír. Lebo on spomína v definícii veriaceho Krista.


5.
označiť príspevok

Al_ice
   6. 12. 2014, 15:28 avatar
ako kde;
podla mojich skusenosti-v reali ani neexistuje
tu na df-ku-prilisna horlivost na oboch stranach,ktora neriesi nic
Súhlasí mamaleone


8.
označiť príspevok

Al_ice
   6. 12. 2014, 15:35 avatar
ps:clanok som necitala,iba nadpis;-)


6.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   6. 12. 2014, 15:31 avatar
neblázni elemír, ..aj ty už znásilňuješ cez vieru ???... takto vzniká to nedorozumenie, ..vy vy volávate večný nepokoj, presviedčaniím nenápadne ale isto vnucujte druhým donekonečna to svoje ,..naučte sa oddelovať vašu vieru a náboženstvo od reálneho života , ...všade tlačíte náboženstvo ..aj keď hlása duchovnú morálku, ..i tak poviem ti elemír čo sposobuje konflikt medzi veriacim a neveriaCIMi, .. že neveriaci neznásilňujú veriacich o nezmyselnosti ich viery, ..ako veriaci chronicky znásilňujú neveriacich a zmyselnosti ich viery.

veriacim , chýba zdravý , náboženstvom nezaťažený ,úsudok ..bolo by to všetko normálnejšie...cez vaše tlaky nepriamo deformujete spoločnosť.
Súhlasí mamaleone, Anthraxxx


7.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   6. 12. 2014, 15:33 avatar
absolutne pomýlený názor...vypichnem iba niečo:
-názor že za všetko zlo sú zodpovední veriaci je scastný...ak to tvrdia niektorí to neznamená že je to názor väčšiny
-vojny -dokáž že tí čo rozpútali vojny boli neveriaci...v mene boha sa viedlo veľa vojen..."boh ochraňuj ameriku"=ak je to pravda to znamená že boh schvaľuje vraždenie a všetky tie lokálne vojenské konflikty a prevraty,ktoré amerika iniciovala
- neveriaci nechodia po domoch a nepresviedčajú veriacich že boh neexistuje...nemajú potrebu meniť vaše zmýšľanie
Súhlasí Anthraxxx


13.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 12. 2014, 18:48 avatar
najprv:kto sú moslimovia ? Otázku može zodpovedne odpovedať iba samotný boh a myslím ,že na druhej strane budú prekvapení nielen oni, ale ešte viacej asi,my.
Modlia sa Otčenáš, evanjelium len tak lízli, majú korán ale vieru musia nanucovať. nakoniec ani tí, čo chcú do katolíckej cirkvi neberú schody po troch, majú akési pátričky a či sa modlia otčenáše, ??? V každom prípade určitá sila ak už len pre ten otčenáš z nich ide, to nemožno obísť, za to ich Jan Pavol nazval bratmi. nemajú však premenenie, lebo neviem teraz, či nenávidia iba kresťanov a krista berú, lebo ich naučil Otčenáš, alebo nenávidia všetko kresťanské, potom b to ale nemalo logiku.
A teda ak nemajú spoveď, premenenie, teda omše ich sila by sa dala porovnať s mnohými kresťanskými cirkvami, ktoré tiež majú len Otčenáš. Za to sa ho modlia 5 krát denne z povinnosti.
korán som nečítal, ale možno týmto vyprovokujeme aj nejakého moslima na slovensku, čo nám to lepšie vysvetlí,
Musí sa však priznať, že v poslednej dobe sa dosť zmenilo aj u nich, zmiernila sa nenávisť a násilie a dokonca vraj niekde v Iraku zabili vtedajšieho vodcu islamistov, napriek tomu atentáty zabáíjania nevinných ľudí pokračujú, avšak už vôbec nie s takou intenzitou. Niečo sa deje aj u nich, teda smerom dobrému. U nich mi vadí, že vieru nanútia a ja si myslím, že ak by verili toho istého boha, ak sa teda modlia ten istý Otčenáš, ako my, Tak potom toto do určitej miery robí aj katolícka cirkev, samozrejme, že nie mečom a násilím, ale rôzne prítlačné metody by sa dali definovať.
To už záleží len potom o čom je korán, ako vznikol a tď. Evanjelium nemôžu ani brať doslovne, lebo ježiš povedal jasne, prídu po mne mnohí a budú robiť väčšie zázraky ako ja , ale neverte im. To znamená, že snaha k nášmu Otčenášovému bohu by bola dosť diskutabiteľná. Majú Alaha, to tiež nepoznám, ťažko je tam hovoriť o nejakej duchovnej sile, ak je to viera nanútená tým najkrutejším a najprimitívnejším spôsobom. Tam je automaticky vylúčená láska a zrejme tento fakt sa prejavuje aj v rodine,a z nášho pohľadu je to viac hrôzy ako božskej lásky. Je síce pravda, že arab ma 4 ženy a nemá s nimi taký problém ako kresťan s jednou, ale časti je to za cenu primitivizmu pretože sa nedokáže vyhnúť brutalite. Brutalitaa násilie sú v europskom ponímaní inteligencie vždy primitivizmus, s tým nemnožno pohnúť. Ale zase,násilie a brutalita sa vyskytujú aj u nás v rodinách, aLE JE TO TRESTNé,a to je ten rozdiel v ponímaní toho stavu. Ako náhle sa to objaví, musí zákon zakročiť.
Inak ja osobne by som uvítal nejakého moslima, čo by mi ukázal veci v ktorých sa mýlim a ako to vlastne vidia oni a teda nielen z pozície moslima z arabského štátu, ale aj ako názor moslima, ktorý žil aj v arabii a teraz napríklad tu na slovensku.

Lucifero a Jób, máš tam jeden obrovský omyl v tom, že Boh Jóba nemučí, ale skúša a je si istý, že job jeho skúšky vydrží.
Nemal to ani Job až tak celkom zadarmo, lebo bohu sa príliš nepáčilo, že jeho deti sa až príliš často schádzali hodovali a ktovie, čo ešte sa pri tom robilo, to by tam tiež niekde malo byť,pokiaľ si pamätám. V Otčenáši sa modlíme::: a neuvoď nás do pokušenia .... a ešte jedna veta::: bol si dobrý a spolahlivý nad málom, urobím ťa pánom nad veľkým a na to je potrebné preskúšanie. Albo normálne previerky, ako dnes????

Teraz so sa zvlášť zameriaval na to, aby som predsa len nejako neurazil neveriacich, lebo niektore veci sa napísať musia, ale môžete si prečítať vyššie , aj od neveriacích sú rekcie stále rovnaké bez ohľadu na to, či im to človek naservíruje na podnose, alebo nakydá rovno do válova, to tiež si treba všimnúť !

Alebo napríklad chiara 6 veriacím chýba zdravý rozum a úsudok nezaťžažený vierou.
tak isto, veď práve zravý rozum a a úsudok sú satanovou pascou na to, že po prečítaní biblie, iba 15% uverí.Lebo kždý sa automaticky cíti nad tým všetkým povznesený, veci sú pre neho až triviálne jednoduché a on by to,riešil všetko inak, pri tom si neuvedomí, že to je práve tá satanova pasca.
V každom prípade zdravý rozum a úsudok nestačí, lebo veriací sa spliehejú na vbaššiu ožiu inteligenciu a práve zdravý ľudský rozum može byť barierou, ab sa do duchovna človeka nedostal duch boží. Veď dokonca ani vysokointeligentní ateisti a neveriací neuznávajú ľudský rozum ako top inteligencie tohoto sveta. Aj oni hľadajú niečo vyššie.
V inteligencii pltí pravidlo, že anjviac sa z o zdravým rozumom a úsudkom oháňajú tí, čo moc s tou inteliegnciou neovplývajú.
V tomto sú ale veriací a neveriací inteligenčne rovnako, ale veriací vidía utomaticky vyššiu inteligenciu v Bohu a so svjim zdravým rozumom a úsudkom sa mu v tomto podriaďujú. Aj v samotnom evanjeliu sú vety, ktoré by nevymyslel človek ak by mal iba zdravý rozum.
V mene boha sa viedlo veľa vojen,už tu boli na starom DF dokonca vypracované zoznamy všetkého svinstva, čo malo za následok viera alebo veriací ľudia. Ale mne stačilo jeden pohľad na to, aby som pochopil, že to všetko a to vôbec nebolo všetko svinsvo na cirkvui, stále nie je ani destaine celkového zločinu na svete, to sú len márne pokusy o hľadanie predsa len niečoho, čo aj tak neexistuje. Dokazuje to však negativizmus týchto ľudí, že si opreli soj osud o negatívne veci. Nehľdjú a nezujíma ich na cirkvi niečo dobré, ale dychtia a pachtia sa zlom a toho bolo vždy a bude hojne a dostatok. Inteligentnejšie je hľadať kladné veci a o tie si oprieť svoj osud.
Pretože robiť dobro je oveľa ťažšie a náročnnejšie aj na inteligenciu, ako robiť zlo. maličký príklad, dobro znamená zarobiť si na svoj chlieb v potu tváre a zlo , zabiť toho, čo zarobil peniaze v potu tváre a máme sa dobre.


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 18:56 avatar
Elemír, nakoľko sa pýtaš "najprv:kto sú moslimovia ?", tak to znamená, že tvoja definícia je nanič. Máš bordel v definícii. Ty si si účelovo zúžil výraz veriaci len na takých, aby tebe vyhovovali do definície.
Súhlasí mamaleone


62.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 10:37 avatar
13. elemír. Zase táraš ako baba na trhu. Na jednej strane je tvoj Boh vševediaci a vzápätí niekoho skúša. Načo ho skúša, keď vie ako skúška dopadne. Skúša nás iba preto, že ho baví pozerať sa ako trpíme? Táto božia vlastnosť je jednoducho rozumne nevysvetliteľná. A prekrúcanie veriacich v tomto smere je smiešne.


63.
označiť príspevok

Bombolo
   7. 12. 2014, 10:53 avatar
je vševediaci....veď používa wikipediu a google


17.
označiť príspevok

IndigoGeronimo muž
   6. 12. 2014, 19:14 avatar
Podľa mňa hlavný konflikt je výsledkom hovadín, ktoré si radi veriaci vymýšlajú o neveriacich. Okrem toho, že som neuveril v ježiška ešte neznamená, že úplne tak v nič neverím. Je to práve dogmatizmus zo strany veriacich, ktorý je zákerný a podlí a vo všetkých možných a nemožných formách.
Súhlasí Lemmy, mamaleone, Lucifero


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 19:17 avatar
Veríme v mnoho vecí. Pretože veriť znamená považovať za pravdivé (bez preverovania). A ja mnoho vecí nepreverujem, spolieham sa, že daná informácia je pravdivá, čiže verím. Zmením názor, ak sa ukáže, že je to inak.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 19:20 avatar
Problém je v tom, že niektorí kresťania si slovo veriaci zužujú len na seba. A tak, kto neverí v ich dogmy, toho považujú za neveriaceho. Elemír je toho dôkazom.


23.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 19:33 avatar
Ja verím, bez preverovania...Áno slepo veriť je pohodlné, zbabelé... a potom keď sa ukáže, že predsa je niečo inak, tak cúvnuť a tvrdiť, ja nič, ja muzikant...Nečudo, že prečo dnes je ľudstvo na pokraji záhuby, veď ak takto, nič iné ho rýchlo zato ani čakať nemôže....


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 19:36 avatar
S: Ja verím, bez preverovania

Veď taká je definícia viery. Veriť znamená považovať za pravdivé, aj keď nemáš dôkaz. Napríklad, keď ti dcéra povie, že nemá frajera. Veríš jej, alebo jej nebudeš veriť, čo hovorí, a budeš si to nejako preverovať, či hovorí pravdu.


25.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 19:37 avatar
A to kto také niečo hlúpe povedal?


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 19:38 avatar
Ako čo hlúpe?


32.
označiť príspevok

Al_ice
   6. 12. 2014, 20:03 avatar
17.prva pricina konfliktu je ta,ze sa vobec zakladaju podobne temy.
mam dojem,ze v nich ide iba o provokacie tych druhych.
ale uz aj ty si vo svojom kratkom prispevku stihol zaradit veriacich.
dalej su to prietrtky v zmysle-dokaz,definuj....a uz to ide.
ak si normalny clovek cita tieto debaty,tak krizovy vysluch na fizlarni je suviks.
a pritom si kazdy fanatik z oboch taborov mysli,ze ma navrch.pod ruskom anonymity samozrejme.
v reali taketo nieco neexistuje.
tolko k zakernosti a podlosti.
Súhlasí mamaleone


27.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 19:49 avatar
že je takto definovaná viera....


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:08 avatar
Tak uveď ty definíciu. Napíš, ako ty vnímaš slovo viera, veriť.


35.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 20:10 avatar
Ja čakám to od vás, vy ste s tým prišiel, necúvajte opäť z niečoho ako zbabelec...


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:11 avatar
Tak to si riadne trápny. To je všeobecný výklad. Teba rodičia ako naučili? Zle?


37.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 20:14 avatar
Pýtam sa koho výklad? Čo zahmlievate? Čo nemáte odpoveď na blud???


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:17 avatar
S tebou je strata reči. Nič nechápeš, alebo sa schválne robíš hlupákom. Čo riešiš? Toto je základ zo základnej školy, už deti v škôlke to pochopia. Ty si mal čo za rodičov, že ťa to nenaučili? Vari ťa vychovali tak, že ste slovo viera nepoužili? Ty si iný ako bežní ľudia?


42.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 20:21 avatar
Samozrejme, že strata, lebo ste bol pristihnutý, že ako zavádzate a píšete vymyslené bludy, lebo neviete povedať, že kým také niečo bolo povedané. Čo opäť si niečo prečítal na humanisti.sk a potom tým sa máva ako na 1. mája?


43.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 20:22 avatar
A o mojich rodičov si svoje ústa neotierajte, lebo mňa do ničoho nenútili, vždy má nechali si slobodné vybrať....


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 12. 2014, 20:24 avatar
viera, -y, vier ž.

1. (bez mn. č.) pevné presvedčenie o správnosti, pravdivosti, istote, jestvovaní ap. niečoho, verenie v niečo, dôverovanie, dôvera: silná, pevná, nezlomná, skalopevná, slepá v. v niekoho, v niečo;
strácať, stratiť v-u v niekoho, v niečo;
mať v-u v úspech, vo víťazstvo niečoho, v šťastnú budúcnosť;

2. náboženské presvedčenie, náboženstvo, vierovyznanie, konfesia: kresťanská, katolícka, evanjelická, židovská, mohamedánska v.;
v. v boha;


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:24 avatar
Tak môžeš ľutovať svojich rodičov, že ťa nenaučili, čo znamená slovo viera. Zrejme si im neveril. 


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:23 avatar
Sloven, teraz si sa ukázal ako hlupák, a nehnevaj sa, ale keď si bol zle vychovaný, a nepoznáš význam slova viera, alebo ho máš nejako pokrivený, tak sa sťažuj u rodičov. Je mi ťa ľúto, že neovládaš slovenské slová.


47.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 20:25 avatar
Povedali by ste mi to aj osobne?


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:26 avatar
Samozrejme, veď sa tu len predvádzaš. Z jednoduchého slova máš zmätok v hlave, tak čo s tebou?


50.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 20:29 avatar
Samozrejme...ani to vám neverím, vy Internetový hrdina, za sklom nejeden, v reáli Pampersky...Ste na smiech, tu vašu hlúposť už ani nezakrývate, tu viac ako pridlho!


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:31 avatar
S: ani to vám neverím

Ako môžeš neveriť? Keď nevieš, čo znamená slovo veriť. Ty zvykneš používať slova, ktorým nerozumieš?


49.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 12. 2014, 20:27 avatar
Vy humanisti ovládate všetko, aj slovo viera, vy ste skrátka tí naj, opäť ďalší truhlíci, bez skutočného poznania, len dristy a kopa bezvýznamných slov....


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:18 avatar
S: Čo nemáte odpoveď na blud???

Opíš ten blud.

Máš vety: Veriť znamená považovať za pravdivé, aj keď nemáš dôkaz. Napríklad, keď ti dcéra povie, že nemá frajera. Veríš jej, alebo jej nebudeš veriť, čo hovorí, a budeš si to nejako preverovať, či hovorí pravdu.


28.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   6. 12. 2014, 19:57 avatar
Predstavte si, že na Slovensku a v Maďarsku sú veriaci a neveriaci - dajme tomu kresťania a ateisti. V každom národe ich je 50:50. Zrazu príde nejaký debil Slovák, ktorý urazí Maďara - vznikne vojna národov. Všetci Slováci, kresťania aj ateisti, bok po boku bojujú za svoj národ proti Maďarom. Vojna sa skončí a pride mier. Zrazu nejaký hlupák kresťan urazí ateistov a vznikne nábožesnká vojna. Tak Kresťania, maďari aj slováci, bok po boku bojujú za svoje náboženské presvedčenie. Možno niektorí majú po boku človeka, proti ktorému v minulosti bojovali a naopak, proti sebe človeka, ktorému dali do rúk svoj život.

Pointa? každý máme nejakú duchovnú identitu - niečo, k čomu sa duchovne radíme. Som slovák, som kresťan, som rocker... keď niekto urazí túto našu identitu, chceme ju, prirodzene, brániť. Domnievam sa, že je to prirodzená reakcia. Pritom vznikajú také paradoxné situácie, ktoré som vyššie opísal. Tých príkladov by sa dalo uviesť oveľa viac
Súhlasí Wolfe, elemír


31.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   6. 12. 2014, 20:03 avatar
Nenávisť je dcéra strachu. (Tertulián)


40.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   6. 12. 2014, 20:18 avatar
28. v hokeji platí pravidlo..." najlepšia obrana je útok "...no toto pravidlo by v žiadnom prípade nemalo platiť v živote, ak ma niekto nejakým spôsobom urazí, budem sa brániť, no nemusím pri tom útočiť :-)


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 20:20 avatar
Keď niekto chápe obranu ako útok. 


33.
označiť príspevok

Bombolo
   6. 12. 2014, 20:06 avatar
viera
Súhlasí Blanka


52.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 12. 2014, 22:01 avatar
Diskutujeme tu o tom, prečo sú konflikty medzi veriacimi a neveriacimi a nakoniec debata príde až k tomu, , čo je to viera.
Ale to je vlastne aj správne, lebo ak sa nevieme v diskusii dohodnúť, musí sa téma vrátiť bližšie k základu, až sa dospeje k bodu, kde je zhoda, alebo ak nič iné tak základ musí byť zhoda.
takže čo je to viera.
Idem na autobusovú zastávku a verím, že pôjde autobus. Na čom je ale založená táto viera, na skúsenosti, prišiel som na zastávku 50 krát a spoj nevynechal ani raz. Teda v tomto prípade verím až na 90%% cca.
Ak ide po meste cica mica a vystrča všetky vnady na všetky strany a všetkým chlapom to krúti krky, v tom prípade ja verím, že ju nezbalím. A táto viera je založená na mojej životnej skúsenosti, že som v živote nezbalil žiadnu ženu a moja manželka zbalila mňa.
Ak teda niekto v niečo verí, verí na základe skúsenosti, možno aj informácii, a teda každá viera sa musí o niečo opierať inak to nie je viera, je to niečo iné. Predpoklad,tušenie, inštinkt. Dnes máme rozvinutejší jazyk a vyjadrovanie a preto viera v evanjliu môže znamenať aj niečo iné.
Napríklad: Ježiš povedal: Ak by ste povedali tomu stromu, aby sa vytrhol z koreňov a mali by ste vieru ako horčičné zrno, urobí to. A teraz,kto z vás uveril tejto vete ? Je to klasickej viere o ktorej sa bavime teraz? nie to je podľa dnešných pomenovaní biotronika, ale vtedy ten výraz nepoznali. ježiš dokonca dodáva, nesmieš zapochybovať, musíš tomu veriť.
Ak Ježiš niekoho uzdravil a povedal mu: Tvoja viera ťa uzdravila. Ja si to vysvetľujem, že dokázal prebudiť v mozgu toho loveka určité mozgové bunky, asim vedel ktoré a takto sa chorý uzdravil. Ničo ako hypnóza.
A teda my teraz hovoíme ako o viere v Boha, alebo viere v nebo, či posmrtný život a teda sa delíme na neveriacích a veriacich v Boha, lebo veriací sú všetci, jedni veria, že boh existuje a druhí veria že boh neexistuje. Ale obidve viery sú tiež na základe skúsenosti, ak sa niekto modlí a nič tak neverí, že boh existuje a ak sa niekto modlí, a vie to potom prečítať vo svojom živote, že sa oplatilo, tak verí, že to funguje a potom verí, že boh existuje. A toto je viera na základe faktov, lebo jeden ma fakt a dôkaz, že sa modlil a nič a druhý má dôkaz, že sa modlil a prišla odozva.
A teda všetko v poriadku, pokiaľ sa títo dva nestretnú a začnú hľadať dôkazy o tom, či Boh existuje, alebo nie, ale akoby nezávislé na nich dvoch, pretože dajme tomu, obaja chcú poznať pravdu. no a tu by sme sa snáď mohli dohodnúť na kompromise a tým sa vrátiť k faktom, že preveriacách Boh exisstuje a pre neveriacich nie.
Boli by ste schopní zobrať takýto argument ?
Ja myslím, že by to bolo praktické pre obidve strany, ono tak to aj vlastne je ! Že tu nejde o nič, len o vzájomnú toleranciu.


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2014, 22:09 avatar
E: Idem na autobusovú zastávku a verím, že pôjde autobus.

Veď tak je, rovnako to aj ja takto chápem slovo viera. Dúfajme, že to pochopí aj Sloven.


54.
označiť príspevok

mamaleone muž
   7. 12. 2014, 06:25 avatar
Môj názor na konflikt medzi veriacimi a neveriacimi je že sa nikdy nedohodnú na konsenzu, je to diametrálne odlišné myslenie obidvoch skupín.
Elemír píše o vojnách ktoré boli do teraz, je jedno či je veriaci alebo nie, vojna je zlo ale čo boli do teraz vo väčšine boli práve veriaci ktorí mali prsty vo vojnách , aj Hitler bol podla dostupných archívov veriaci alebo sa tak správal, pripisovať to iba neveriacim je klamstvo a zavádzanie v prospech veriacich

,,Neveriací však nechápu a nemôžu pochopiť o čom je viera" je to samozrejme že nechápu akoby aj mohli keď ich presvedčenie diametralne odlišné

Ale zo svojej skúsenosti ako maser sa stretávam aj z veriacimi aj z neveriacimi, urobím si svoj vlastný obraz ak robím detoxikačnú medovú masaž s 99% sú na tom horšie veriaci, tolko toxínov ako vyjde z veriaceho je pre mňa úmorné za prvé nadrem sa s ním ako mul, za druhé som na hodinu úplne odstavený (vyčerpaný) z tej zlej energie ktorú preberám z hodinovej masaže je aj hodinu 10 lebo nestíham dokončiť technologiu masaž,
naproti neveriacim tam tá masaž prebieha v pokoji ,nenadrem sa tolko a masaž je ,,iba" 50-55 minútová to je moje poznanie môžete namietať že to je tendenčné a ako viem že dotyčný je alebo nie je veriaci? pri masaži si ludia vedia ulaviť a vedia sa rozhovoriť a už ako dlhoročná prax s ludskou psychológiou viem zadeliť človeka kde patrí či je veriaci, podnikatel, uradník alebo hospodár ale jedno je isté konflikt medzi mnou neveriacim a veriacim nikdy nevznikne lebo ja ho rešpektujem a nedám mu príčinu na vzniknutie konfliktu.


55.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 07:11 avatar
tvoj zivot tvori len profesionalny zivot?

porozpravaj ake mas skusenosti s ludmi v beznom zivote..


56.
označiť príspevok

mamaleone muž
   7. 12. 2014, 07:37 avatar
Pre mna je profesionálny život taký isty ako bežný ale ak by som to mal porovnať bežný je horší, ludia okolo mna sú horší ako klienti a hlavne veriaci nehovorím že s nimi zle vychádzam to nie, su aj medzi veriacimi dobrí ludia ale percentualne 60 na 40%
ale chcel som povedať že ak človek vydáva pri masaži veľa toxínov alebo nedmerné množstvo nie je s ním niečo v poriadku buď zdravotne ale hlavne psychicky( pre mna je to barometer) a veriaci má veeelké psychické zaťaže, neviem ake ale ked sa nevie uvolniť pri masaži aj po viac krat napomenutí niečo nie je v poriadku a to je moje poznanie ktorému obyčajný človek neporozumeje


58.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 08:08 avatar
chcel som, aby si nehovoril len o profesionalnom zivote, lebo ak robis masaze v salone tak sa obycajne nestretavas s normalnymi ludmi
podobne akoby by hodnotila ludi prostitutka alebo nechtova dizajnerka alebo predajca mercedesov

ja zas poviem, ze ked sa clovek citi horsie, vtedy chape, ze ludia napr. v kostoloch su mierne lepsi ako ostatni vonku. ked sa citis silny je ti to fuk


104.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:05 avatar
"chcel som, aby si nehovoril len o profesionalnom zivote, lebo ak robis masaze v salone tak sa obycajne nestretavas s normalnymi ludmi
podobne akoby by hodnotila ludi prostitutka alebo nechtova dizajnerka alebo predajca mercedesov"

Suhlasim, to je prilis mala a uzkoprofilova vzorka ludi...


57.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 12. 2014, 08:03 avatar
mamaleone, ak chceš kydať na vieru, tak nakoniec aj Hitler bol veriací ? No a stalin, ten má nedokončený seminár, nviem či tam nebo až dva roky .
vy neveriaci si nedokážete priznať, že existuje na svete niečo, čo ste nezažili. Ste ohraničený vlastným zdravým rozumom a ruzumným úsudkom a čo ste nezažili na vlastnej koži a čomu týmto zdravým rozumom nerozumiete, to je blbnosť ????? To je primitívne, ak niekto neuznáva niekoho múdrejšieho, než je on sám, koľko máte ateisti, medzi sebou vysokointeligentných ľudí, vy neveríte ani im a svoj osud opriete len o ten svoj zdravý rozum.
To nie, ja som bol tiež neveriaci, ale stále som si myslel, že musí ešte existovať niečo vyššie, než je ľudský rozum.
Vy netušíte nemôžete tušiť, čo to je viera, ak ste to nezažili. Tak jako ja netuším čo je to ísť na južný pol, ak som tom nezažil. Vy ani netušíte, čoje vbysoká matematika a to je pre váš zdravý rozum tiež blbosť.
Všemožne chcete zakryť cirkev zločinom a prečo, pre svoje ospravedlnenie, že stokrát opakovaná lož je pravda, možno u ľudí, ale nie u Boha.

poďme teda takto diskutovať:
Predstavte,si, že zomriete. nastanú dve možnosti: zomriete a nič a za druhé, zomriete telesne, ale vedomie človeka žije ďalej.
A teraz, čo je za a čo proti ? čomu sa dá viacej veriť ??? mnoho ľudí bolo na druhej strane a vrátili sa , teda prestalo im biť srdce a niečo zažili, potom ich oživili a mali určité zážitky, ktoré nie sú príliš totožné, ale v mnohom sa veľmi podobajú.
Vyvrátime argument najprv endorfínami, potom prídeme z teoriou zhášania mozgu, ktoré trvá približne 5 minút.
Skúsim argument oproti. pri opráciach mozgu sa používajú najcitlivejšie prístroje na svete, ktoré zachytia činnosť mozgu aj v tom najhlbšom umelom spánku. Ale ak prestane biť srdce, prístroje nezaznamenajú nič, lenže pacient si pamätá nové zážitky, ktoré prístroje nezaznamenali ! Zlyhali prístroje ???
Dobre, ale na základe čoho by mal uveriť človek, na základe to, že existuje život po živote ???? alebo praktizuje vieru už tu na zemi a cíti z toho veliké výhody. Ja so ten druhý prípad. a bol som aj na druhej strane dvakrát pri autonehode , ale to neovplyvnilo vôbec moju vieru, lebo som bol veriací už pred tým a toto som cítil ako samozrejmosť.


59.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 08:14 avatar
Vojny a konflikty sú v súčastnosti iba medzi veriacimi,žiadnu vojnu ani konflikt nevedú ateisti vlastne ani nikdy neviedli...
Súhlasí mamaleone


105.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:07 avatar
To nie je pravda, boli rozne vojny o moc, neslo vzdy len o nabozensky konflikt..


60.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 08:31 avatar
Zločiny sveta aké kolvek štatistiky by boli a každý veriacim by urobil jeden zločin , kolkože by to bolo tisíc zabitých a umučených, 100 000, milion, určite nie viac ako 5 milionov cca hruibý odhad.
Ale čo zločiny neveriacich ??? prvá, druhá svetový vojna, potom vojny v Azii Afrike, južnej amerike, stalin Hitler, to sa musí počítať na stá miliony. Takže len velké oči.

Elemír si klamár,všetky vojny vznikli kvôli náboženstvu a do dnes sa aj vedú tvoje počty sú klamstvá,daj jeden príklad vojny kde ateisti vyvolali vojnu...jediným riešením je zákaz vyučovania náboženstva,je to zlo...kedy to pochopíš...
Súhlasí Lucifero, mamaleone


61.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 08:43 avatar
hod sem statistiky obeti od revolucie bolsevikov az dodnes.
a to ziadny konflikt,vojnu nevyvolali veriaci a ani nebol kvoli viere.
bud si zaslepeny a unikaju ti suvislosti,alebo to robis naschval.
kazdu jednu vojnu v tomto obdobi maju na svedomi ateisti!
bola I.,II., svetova kvoli nabozenstvu?invazie NATO pod vedenim USA,az po dnesnu Ukrajinu?To maju na svedomi veriaci?
s takou chobotinou moze po ranu prist len clovek,ktory nema vsetkych pohromade!


64.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 10:56 avatar
ale bolševici neviedli vojnu proti náboženstvu,ale kvôli neznesiteľnej chudobe a útlaku,za ktorú niesla zodpovednosť šľachta a cirkev...I.a II. svetová vojna nemala nič s ateizmom,boli to vojny politické a hospodárske...
Súhlasí mamaleone


66.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 11:09 avatar
aj kvoli nabozenstvu,mal by si to aspon vyhladat,ked nevies.
pises o chudobe a utlaku.aka bola situacia v inych monarchiach?lepsia?
dalej v krajinach,ktore boli kolonizovane a dodnes su!kym?
revolucie sa nerobia ani na kolene,ani na ulici,revolucie stoja peniaze a nemale,hlavne v takej krajine,ako bolo Rusko.
kto financoval bolevikov?veriaci?alebo boli nebodaj bolsevici veriaci.
precitaj si Solzenicyna.
ani dalsie vojny,prevraty az doteraz nerobili veriaci,prave naopak.
tak neklam,toto ti nezozerie ani jeden normalny ateista a prestan kydat klamstva.


67.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 12. 2014, 11:12 avatar
fajer; väčšina vojen, sú vojny politické a hospodárske (v ktorých sa často zneužíva cítenie, či už náboženské, vlastenecké, dokonca "všeľudské" ...
Súhlasí Al_ice, Wolfe


101.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 12. 2014, 17:39 avatar
dobre frajer, ale to biola najväčšia vojna v historii čo sa týka obetí 80 až 100 miliónov a ty hovoríš, že nemala nič spoločné s tým,o čom s tu hádame, tak by si mal zohnať nejaký zoznam,kde kvôli vierovyznaniu, alebo cirkev zapríčnila niečo o 100 milionoch ľudí ????
Stále kydáte len aby ste kydali, lebo nekydáte preto, aby ste hľadali riešenia, kydáte z nenávisti, o ktorej ani neviete od koho vo vás je . To sa snaž riešiť, kde sa v tebe nabralo to zlo, ta nenávisť ku dobru.
Nižšie som ti napísal, aby si si prečítal aspom raz evanjeliu a skús tam hľadať to zlo, čo je v tebe.


65.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 12. 2014, 11:07 avatar
Al_ice; "kazdu jednu vojnu v tomto obdobi maju na svedomi ateisti!"
Uvedené je rovnaká chlopotina, ako fajerove: "všetky vojny vznikli kvôli náboženstvu" 
...ak I. svetovú vyvolali ateisti, potom si prečo jedni i druhí dali krstiť zbrane?... Hitler bol ateista?... Bush, Obama... nie sú kresťania?   


68.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 11:21 avatar
dzetro,je pravda,ze si dali krstit zbrane,ale ani jednu vojnu nevyvolali veriaci.
Bush a Obama?ved ani z nich nebol priamym iniciatorom.a to neospravedlnujem,ze su veriaci.ale asi taki,ako podme srat.
ich viera je slava a moc.Bush a Obama nie su krestania,snad oficialne.Bush preto,lebo je uplne mimo a Obama?
ako moslim,potom vdaka svojmu druhemu otcovi navstevoval katolicke skoly. v Indonezii je velka komunita moslimov,
ale krestania katolici su velmi nabozni,viem to a dnes je protestant.pravdepodobne iba kvoli svojej kariere.
Súhlasí J.Tull


78.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 12. 2014, 11:42 avatar
Al_ice, netvrdil som, že uvedené vojny vyvolali veriaci, kresťania (lepšie povedané aj, keď "v tom boli" veriaci, kresťania, nie kresťanstvo, viera... ich k tomu viedla /práve naopak/... ). Tvrdím, že "kazdu jednu vojnu v tomto obdobi maju na svedomi ateisti!" je chlopotina (aby som použil "Tvoj" výraz). Nechceš mi tu snáď tvrdiť, že iniciátormi sú ateisti? ...alebo chceš povedať, že ten, kto sa správa "nekresťansky", aj keď sa za kresťana vyhlasuje, je ateista    


83.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 12:29 avatar
jasne,ze nechcem.to co som naschval napisala malo asi taku logiku,ako fajerove slova:o)
vsetky vojny boli zistne,kvoli uzemiam,majetkom,moci.
takze ani v mene Boha,ani v mene demokracie,lebo to nie je pravda.
Súhlasí Wolfe


70.
označiť príspevok

mamaleone muž
   7. 12. 2014, 11:25 avatar
Vidieť že sa nazaujímaš o historiu, či to bol Hitler,franco,mussolíni churchill ale aj stalin bol veriaci (možno iba na oko) ale Stalin mal fenomenálnu pamäť ktoru vyuzil v jednom cirkevnom seminare, kde sa zaroven prejavil aj jeho sklon k diktature, dogmam, a vyrazne dvojfarebnemu videniu sveta toto sú fakta o novodobej historie (dajú sa overiť) aj putin bol komunista a je v terajšej dobe veriaci, naozaj my neznabohovia to nemáme všetko pohromade!!


73.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 11:30 avatar
inac najvacsim obdivovatelom Stalina bol sir Winston:o)
mne je jedno,kto je veriaci,alebo kto sa nim napochytro stal,
ale od revolucie bolsevikov neboli iniciatormi konfliktov a vojen veriaci,ani tie vojny nefinancovali!


81.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 12:20 avatar
Dnes...DONECK - Ruská televízia priniesla exkluzívny rozhovor so Slovákom bojujúcim na strane rebelov v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. 23-ročný programátor z Bratislavy sa vybral na Ukrajinu pred dvomi mesiacmi. Je verný katolík a má dve sestry. Tvrdí, že zostane bojovať až dovtedy, kým vojna neskončí. Rodičia mu dali požehnanie a on odišiel bojovať za správnu vec.
Zabíjať ľudí nieje nikdy správna vec...


84.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 12:34 avatar
nuz isiel tlk,aj s pozehnanim,
ale akokolvek je sprosty,ci sfanatizovany,tak on ten konflikt nezapricinil.
snad tu nebudeme sudit nejakeho fanatika za situaciu na Ukrajine.a o to ide,kto tieto konfliky
vyvolava,financuje, organizuje.
Súhlasí Wolfe


85.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 12:35 avatar
pod 81.


86.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 12:44 avatar
každý kto obhajuje náboženstvo a cirkev je fanatik,lebo nevidí koľko zla napáchali a páchajú...


87.
označiť príspevok

Al_ice
   7. 12. 2014, 12:49 avatar
nevadi,ked nevies, tym ani nikomu neuskodis,ani nepomozes;


88.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 13:54 avatar
Za všetko zabíjanie na Zemi je zodpovedný Pán. A to preto, že nepotrestal Kaina za zabitie brata. Vyplýva to z Biblie: Pretože v skutočnosti Kainov nepotrestaný hriech smrteľne infikoval ľudské životy. V piatej generácii po Kainovi už zabíjal druh druha pre jeden jediný úder. V nasledujúcich generáciách sa hriech stále viac a viac rozmáhal po celej tvári zeme. „A Hospodin videl, že sa množí zlosť človeka na zemi, a že všetko, čokoľvek vytvoria myšlienky jeho srdca, je len zlé po všetky dni. A Hospodin ľutoval, že učinil človeka na zemi, a mal bolesť vo svojom srdci.“ (1Moj 6:5-6) „A zem bola porušená pred Bohom, a zem bola naplnená ukrutnosťou.“ (1Moj 6: 11) Moja poznámka: A ten všemohúci kretén neurobil nič, aby to svinstvo napravil. Ba ešte poslal svojho streleného syna, ktorý je zodpovedný za za vznik kresťanského náboženstva. No a kresťania boli veľmi efektívny zabijaci. To kresťanské vraždenie stále, ešte aj dnes, kresťania ospravedlňujú, že sa konalo v mena Boha
Súhlasí fajer


89.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 14:00 avatar
A to ateisticke vrazdenie v Sovietskom zvaze?

Mali by ste uz zaliezt a neotravovat ludstvo


90.
označiť príspevok

Bombolo
   7. 12. 2014, 14:05 avatar
a čo to vraždenie katolických štátov (FR,ESP,Belgie,NL,GB)v mene boha v kolóniach afriky,azie,ameriky?
Súhlasí fajer, Lucifero


91.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 14:14 avatar
Ak myslis otrokov, to ste vozili zas vy ateisti. Alebo ateisti vozili otrokov na modlenie, ci na pracu?

Staci sa pozriet par desatroci do ateistickej Ciny (cca 100 mil. vlastnych obeti) alebo ateistickeho Sovietskeho zvazu (20-100 mil.obeti), co pracovali v gulagoch.

V 20. storoci ateisti vyvrazduju stovky milionov


93.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 14:20 avatar
Inak vzdy sa hovori o tzv. ateistoch, ateisti neexistuju


109.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:20 avatar
Tak ako tzv. krestania, pretoze krestania neexistuju


97.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 17:12 avatar
ty si chorý fanatik...


110.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 19:26 avatar
89. Na Zemi bude dobre až sa naplní Zolove: Keď posledná tehla z posledného kostola zabije posledného farára. Potom už ľudstvo nebude môcť byť nikým otravované. Ps. Ak niekomu vadí, že som to už tu napísal, nech trhne nohou.
Súhlasí Lemmy


112.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 12. 2014, 19:29 avatar
To je strašné želanie :(
Súhlasí Wolfe


95.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 12. 2014, 14:37 avatar
Lucifero, čo ty vieš, čo boh pre to urobil, alebo nie, čo si mu prekutal kanceláriu ?
Boh je sudca a nie ten, čo to tu riadi, to si sa nechal oklamať niektorými cirkvami, čo takto deformovali evanjelium a bibliu, asi si myslia, že sa na toto vyhovoria pri poslednom súde za hriecha a zo svojich hriechov nakoniec obvinia jeho, lebo všetko vraj on riadil. On povedal mám spravenú zmluvu s každým živým tvorom a s každou bylinou a budem vyžadovať jej plnenie, toto si premyslí a potom si prečítaj evanjelium, kde sa tam prikazuje vraždenie. stále s hrabeš v starom zákone a nevšimol si si, že od vetdy s niečo zmenilo. Dobré ránko,lucifero, muž tu máme dvetisíc rokov evanjelium.
Ale v tvojom príspevku si podal perfektný príklad, že boh nie je to, čo z neho urobili cirkve, ale pravdu majú mnohí aj tom, že mnohí v cirkvi, čo si myslia, že už teraz majú v nebi výmer na byt, budú asi pekne sklamaní, čo s nimi tam začne robiť.
Keď prišli mnísi a kňazi do španielska a uvideli hrôzu, čo tam narobila španielska armáda, báli sa ľuďom ukázať na oči, že ich zabijú. A ty si myslíš, že tí vojaci nebudú za toto potrestaní ????? A že toto im nariadil boh, alebo to našli v evanjeliu, taj číj je to potom zločin,cirkvi, alebo armády ??? A tak dochádza k tomu, že ty vidíš zodpovednú za toto cirkev a boha a ja zase vidím satana a svetskú moc,lebo vojakov nezujímali ani zákazy a príkazy, ak im išlo len o zlato.
Za všetko môže človek aj za dobro a aj za zlo a pán bude vyžadovať plnenie svojej zmluvy !!


111.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:28 avatar
"Misionari" nasilu konvertovali ludi, mucili ich popripade ich aj zabijali..

Pisal o tom dokonca aj krestansky apologetik Dinesh D'Souza. Ktoreho predkov nasilu konvertovali portugalski "misionari".
Súhlasí Lucifero


115.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 19:36 avatar
95. Ale viem, čo neurobil a čo mal urobiť. A to je pravda a to je aj dôležité. A Kristus jakbysmet. Ten debil nám to aj v Novom zákone povedal: Nemyslite si, že som na Zem priniesol pokoj, nepriniesol som pokoj ale meč. Takže pre mňa to nie je žiadna kapacita, ale obyčajný vrah. Inak vrahom je doslova. Kosidovský v knihe Čo rozprávali evanjelisti to popisuje.


116.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:42 avatar
"Inak vrahom je doslova. Kosidovský v knihe Čo rozprávali evanjelisti to popisuje." >> Mozes dat nejaky link/zdroj?

"Nemyslite si, že som na Zem priniesol pokoj, nepriniesol som pokoj ale meč." > Rozpraval dost v podobenstvach, v podstate skoro stale. Okrem toho toto nie je jeho jediny vyrok.. Myslim, ze mal dost dobrych prikazov...

To ze sa ich ludia moc nesnazia dodrzovat je uz druha vec...


119.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 22:00 avatar
116. Vydavateľstvo Obzor Bratislava 1988. Zenon Kosidovski, Čo rozprávali evanjelisti, str. 113.


122.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 12. 2014, 01:06 avatar
Skoda ze skoro vsade je to vypredane. :|


92.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 12. 2014, 14:17 avatar
Základom viery je evanjelium a pozri si tam, kde sa tam prikazuje zlo, naopak samé hrozby pre tých, čo zlo budú robiť !!!
Tak si konečne prečítajte, čo je základ viery, ale vám to aj tak asi nepomôže, lebo máte zaslepené oči satanom, aby ste videli opak.
Naopak, záklaDOM VýCHOVY BY MALO BYť šíRENIE DOBRA, A TO JE EVENJELIUM, ale vy len jako idioti dookola a naopak !!!!!!!
Kde máš v evanjeliu napísané, že sa má robiť zlo a viesť vojny ??????
Radšej si to prečítaj, ako budú trestaní tí, čo to zlo robia a dobre sa zamyslí nad, či aj ty nepatríš medzi zlo tým ,že ho takto obhajuješ.
nenávidite boha, ale som zvedavý, čo si povieš tri sekundy po smrti, ak zistíš, že telo zomrelo, ale tvoje vedomie ide ďalej.

Vy ste príčina tohoto humusu, lebo chcete za každú cenu zadusiť dobro, ktoré ide s evanjelia.
Zlom ste sa obalili, v zle sa kúpete a jediné čo vás na cirkvi zaujíma, je zlo, prečo sa nesnažíš tam nájsť aj niečo dobré ? Prečo sa nesnažíte myslieť aspom trochu kladne, sama zloba a nenávisť a škrípanie zubov z vás ide, čo to máte prosím vás za život, veď to je hrozná predstava, aby som musel žiť s takýmto humusom, ako vy! A pri tom to vôbec nie je pravda, pretože evanjelium je kameň uholný a kto na ten kameň padne, ten sa doláme a na koho ten kameň padne toho doláme, ale pred tým uvídí každý pravdu evanjelia a v zúfalstve, čo to bol za idiota na zemi, že uveril kravinu o zle, pretrpí čas až do posledného súdu.

Každý máme svoje deti a vnukov, a každý sa o ne bojíme, aj vy a aj my, ale my vidíme záchranu tam, kde sa dobro prikazuje a kde sa zlo trestá, a prečo toto vy nenávidite, ukážte čo máte v rukách, o čo sa opierate, ak chcete chránič svoje potomstvo ???

Ak niekto robil zlo, je jedno či sa schovaval za satana alebo krista, alebo babskú sukňu, odmena za zlo ho neminie a ani nikoho z vás, čo nám naháňate strach o naše deti, akoby vy ste žiadne nemali, vás tiež táíto odmena neminie.
Ksde bola cirkev, keď Putin zdvihol armádu a išiel na ukrajinu a priniesol tam hlad a utrpenie, prečo tam nepriniesol vyššiu životnú úroveň, ak teda chce svetu dokázať , že robí dobre ??? Aký tam má podiel na tom cirkev v rusku?
Môže byť veriaci, ak je takýto diktátor, ktorý si neváži ani života a ani majetku ľudí a ničí a núti hladovať a bývať v ukrutných podmienkach ??????? Boli by tí ukajinci teraz takto hnusne tam žili, ak by sedel na riti dom a dal si povedať, že všetko sa dá vyriešiť normálne, hrá sa na vojaka ako malý jojo, lebo akom môže jeden dospúelý človek nevidieť škody a nie je mu ľúto každej preliatej kvapky krvi. Neexistuje žiaden štátny záujem podľa europskzch zákonov, aby toto robil. a preto sa nechcezaradiť medzi ekonomické a štátne štruktúry sveta, lebo toto už svet dávno nenávidí, je vojnový zločinec a za každý rozbitý dom a za každý život sa bude zodpovedať.

Toto mi nájdite v evanjeliu !!!!! Kde tam je napísané, že ľuďom treba robiť zle.


94.
označiť príspevok

universum
   7. 12. 2014, 14:25 avatar
elemir, inak ruski vojaci su vsade. spoznas ich podla toho, ze nemaju uniformu
Súhlasí elemír


98.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 17:15 avatar
náboženstvo samotné je zlo,tak o čom to tu točíš...vypisuješ tu nezmysli o evanjeliach ktoré nikto nikdy nedodržiaval ani nikdy nebude,lebo sú nepoužiteľné...


108.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:18 avatar
Elemir jedna vec je idea a druha jej naplnanie..
Ludia su schopni presvedcit inych a dokonca aj seba, ze cinia dobro v mene Boha..
Kolkoze to krestanov nadstavuje druhu tvar, miluje bliznych, nepriatelov a modli sa za nich?

Ale presne tak su schopni ludia presvedcit, ze cinia dobro v mene ludi, statu atd atd...


117.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 19:46 avatar
92. Keby ho ten tvoj Hospodin nestvoril nemohlo by sa používať. Zlo by jednoducho nejestvovalo. A nemusíš to opindávať pretože vieme že zlo Boh stvoril: ... ja, ktorý formujem svetlo a tvorím tmu, pôsobím pokoj a tvorím zlo, ja Hospodin činím to všetko! A v evanjeliu je tých svinstiev čo narobil Kristus dosť, prečítaj si ich ty a neklam. Z toho, čo si napísal jednoznačne vyplýva, že si Nový zákon nečítal.
Súhlasí Lemmy


96.
označiť príspevok

majko1 muž
   7. 12. 2014, 16:17 avatar
Konflikt veriaceho a ateistu spôsobuje vysvetlenie veriaceho na jasnú otázku : odpoveďou LEBO........... 


113.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:30 avatar
+ bonus, "uver a potom pochopis"

Az na to ze uverit a pochopit su dva rozlicne terminy..
A niektori nevedia vysvetlit aj ked uverili..


99.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   7. 12. 2014, 17:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 12. 2014, 17:26 avatar
frajer, snáď si nemyslíš, že ak nejaký cirkevný idiot niekde v minulosti, alebo aj teraz robil zločiny v mene cirkvi, že ja teraz prestanem veriť a vykašlem sa na nebo ???? To ma máš za takého idiota ? To preto, že niekto bol debil a zabil, ja si teraz nechám prepásť najdôležitejšiu a jedinú šancu života ????? Ak niekto zabíjal, tak si to zodpovedal a vždy zodpovie, lebo to je v tom evanjeliu, čo ty nenávidiš, ja neviem, čo sa stalo v tvojom živote a nemienim sa ti v tom ani hrabať, keď máš z toho evanjelia taký strach, ale chcem dobro a evanjelium je len dobro samozrejme, že z teba srší iba zlo, tak ti to nepasuje, ale ak sa chceš k niečomu vyjadrovať, tak si prečítaj aspom raz, nie preto, aby si uveril, ale aby si nevyzeral pre ľudmi, ktorí to čítali, ako ..... .


102.
označiť príspevok

fajer
   7. 12. 2014, 18:11 avatar
cirkev je zločinecká organizácia,ktorá sa nezodpovedá nikomu a to je chyba,o akej šanci to tu trepeš,si chorý ked týmto sprostostiam veríš....
Súhlasí Lucifero


103.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 12. 2014, 18:12 avatar
cirkev je supervyspela organizacia, ktora je trnim v pate kazdemu hovadu


114.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2014, 19:32 avatar
Dneska sme sa zobudili ako krestan?
Zajtra sa zobudime ako co? )


118.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 21:52 avatar
103. Vypadlo ti za slovom supervyspelá slovo zločinecká a namiesto hovadu si zabudol napísať rozumnému človeku. No ale čo sa od kresťana dá iné očakávať? Svätuškári sú predsa takí akých ich Hospodin stvoril. A že to stvorenie je riadne zbabrané sa tu už dosť popísalo.


120.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 12. 2014, 22:12 avatar
komunisti tiež urobili zločincov aj z mníšiek, čo iba pomáhali zadarmo chorým, nie ste náhodou jedna partia, veď to je na grcanie.


121.
označiť príspevok

Lucifero muž
   7. 12. 2014, 23:02 avatar
Viera. Čo je viera? Tu bola viera definovaná mnohými rôznymi definíciami. Rôzne je tiež zdôvodňovaná. Väčšinou tým, že je to niečo viditeľné, alebo vyhlasované nejakou silnou inštitúciou, či osobnosťou, alebo kolektívom, a pod. Ja napríklad verím, že jestvuje atóm, hoci som ho nevidel. Ale viem, že jeho existencia bola vedecky dokázaná a po vynáleze elektrónového mikroskopu sa stal pre niektorých jedincov aj viditeľným. Takýchto príkladov sa dá uviesť mnoho. No ako je to s Bohom, menom Pán? Jeho existenciu vedecky nikto nedokázal. Ale ani jeho neexistenciu nikto nedokázal. Teda pokiaľ sa vedecky nedokáže jedno alebo druhé budú vždy veriaci v Boha menom Pán a tak isto v neho neveriaci. Podobná situácia je aj u Krista. Sú aj takí čo jeho existenciu popierajú, iní zdôvodňujú. Keďže ide o syna božieho je jeho fyzická existencia tiež problematická, pretože napríklad u faraónov jestvujúcich mnoho storočí pred Kristom vieme takmer všetko. Ako vyzerali, koľko rokov vládli, čo urobili dobré a čo zlé, a pod. O Kristovi nevieme ani ako vyzeral. Syn boží. Nie je to čudné? Mne áno. No tak preto na tomto fóre jedni tvrdíme, že existujú a sú dobrí, iní že síce existujú, ale nie sú dobrí, ďalší, že nie sú. Prípadne, že Tatko je a syn nie, alebo inak. A myslím si, že to tak bude dovtedy, kým sa vedecky nedokáže jedno lebo druhé, alebo kým sa jeden alebo druhý neprejaví tak, aby bola jeho existencia nepopierateľná. A keď sa také čosi stane skončí sa existencia tohoto fóra? Alebo aj potom a nájdu fanatici...?


123.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 12. 2014, 19:55 avatar
Lucifero, ako môže veda dokazovať, či je alebo nie je Boh ak veda iba postupne odhaľuje to, čo boh stvoril dávno dávno pred nami., Veď to nema logiku ani v hlave ani v riti. Kde si myslíš, že veda momentálne je, teda koľko percent odhalila z božieho zákona. A čo ak dokazovanie Boha nechal samotný boh až na koniec poznania ?:?
Veda nemá nárok kecať do toho, čo stvoril boh, veď to nevedia ani vysvetliť a kdeže ešte stvoriť, aby sa priblížili na jeho úroveň.


124.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 12. 2014, 19:57 avatar
Asi tak do roku 2050 budeme mat dostatok vypoctoveho vykonu aby sme simulovali vesmir a stali sa stvoritelmi :-)


125.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 12. 2014, 20:28 avatar
Pochybujem, ze budeme niekedy vediet simulovat vesmir..
Vzdy je tam plno neznamych premennych...


127.
označiť príspevok

Lucifero muž
   13. 12. 2014, 19:56 avatar
1233. elemír, nájdi si tu tému: Existencia Boha sa dá dokázať.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:01,  Okrem nemravnosti telesnej, sexuálnej, existuje aj nemravnosť duchovná! Napríklad spolčovať...
dnes, 04:58,  Pravdy zjavené Bohom Jehovom nepotrebujú byť "nahradené novými pravdami"! Niečo...
dnes, 03:06,  Vystihol si to. Mne sa páči tá hnedo-ružová vesmírna hmota - neviem čo to je, či niečo...
dnes, 03:04,  Predám knihu The God Delusion. Autorom je Richard Dawkins....
dnes, 03:03,  Ďalší dôvod, prečo neveriť zaostalým náboženským rozprávkam.
dnes, 03:02,  Ten kráľ bol kurevník, mám si to vysvetliť tak, že vedúci sú dnes kurevníci?
dnes, 02:52,  Neviem teraz, či prenajímanie domčeka používaš iba v básni, alebo myslíš, že máš...
dnes, 02:16,  Máš rada vesmír? Ja som si práve otvorila okno dokorán. Zobudil ma dážď, počúvam, ako...
dnes, 01:36,  Tak ako keď sme informovaní, že žijeme v posledných dňoch podledných dní na samom konci...
dnes, 01:25,  Kráľ Šalamún je predobrazom dnešného Vedúceho Zboru SJ...!
dnes, 00:36,  Čo všetko ešte o vesmíre nevieme. Inak, tie časti vesmíru sa zdajú byť nádherné, ale...
dnes, 00:29,  Keď Pavol Janík tára. Pletie si veci. http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2020070015
dnes, 00:12,  Aj toto je krása. .. https://apod.nasa.gov/apod/ap200703.html
dnes, 00:10,  Lívia triafa do čierneho. https://www.youtube.com/watch?v=B2Z4OzckRsg&pp=wgIECgIIAQ%3D%3D
dnes, 00:09,  Uvarila som zemiaky, zajtra idem tie lokše z nich urobiť, ak mi vyjdú, tak Ti napíšem, a ak...
včera, 23:54,  Wauky https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html
včera, 23:11,  mufíku tvoj pán satan má z teba radosť :)
včera, 23:07,  presne presne...mufík je zahoracka špina....*21*21*21
včera, 22:43,  mufik plný zloby a nenávisti :)
včera, 22:42,  mufík "znovuzrodený" banderovec :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(296 645 bytes in 0,319 seconds)