Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čo sa deje vo Venezuele ?

45
reakcií
996
prečítaní
Tému 24. januára 2019, 16:46 založil kesha1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

kesha1
   24. 1. 2019, 16:46 avatar
Chcel by som požiadať o stručný komentár ku kontrarevolučnému dianiu vo Venezuele. A to hlavne Grófika, lebo ten je ekonóm. Ako je možné, že je tam milión % inflácia, keď vládne socializmus hahah))))))))) ??? dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

kesha1
   24. 1. 2019, 16:51 avatar
Čo myslíte ? Jedná sa o Majdan, alebo to robí Sóróš ?
Súhlasí Osvietený


46.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 1. 2019, 12:05 avatar
žijeme v dobe kedy nesieme veri bezkrvnému politikovi a bezkrvnej sestre


3.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 16:51 avatar
Deje sa to, že obchodná vojna kapitalistov je v niektorých krajinách úspešná.
Súhlasí kesha1, sta2rky


4.
označiť príspevok

kesha1
   24. 1. 2019, 16:53 avatar
Vidíš a ja som vždy myslel, že cieľ kapitalizmu sú plné obchody a nie prázdne. Vďaka za vysvetlenie .
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

kesha1
   24. 1. 2019, 16:53 avatar
To asi, keď je tam socik, či ?
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 17:04 avatar
Tak to potom nevieš, že v nedostatku sa dá zarábať najlepšie kesha. Ak niesu napríklad dostať vajícka, tak ten, kto ich má ich môže predávať aj za 20 násobné ceny.


7.
označiť príspevok

kesha1
   24. 1. 2019, 17:07 avatar
No veď dobre, ale, ako vznikol ten nedostatok ? Veď tam môže doviesť tovar a predávať hocikto . Venezuela má ropu ..... takže nerozumiem. Jedine, že by nemali peniaze na zaplatenie tovaru .
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 17:13 avatar
Ak ťa to naozaj zaujíma a nepotrebuješ si nič domýšlať. Tak tu je zhruba vysvetlenie.
Venezuela sa príliś spoliehala na svoje nerastné zásoby, hlavne ropy. Svoj trh prispôsobila hlavne ťažbe a predaju ropy, na ostatné odvetvia, ako napr. poľnohospodárstvo zanevrela, spoliehali sa na zisky zo surovín a potraviny nakúpia zo zahraničia. Ropa sa však medzičasom stala surovinou, s ktorou sa vedú obchodné vojny, prudké poklesy cien spôsobili, že sa Venezuela začala prepadať do nesdostatku, aj keď sa ceny časom vracali k svojmu pôvodnému stavu, Krátkodobé prepady spôsobovali veľké stráty.
www.bencont.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí sta2rky, nrbatas


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 18:38 avatar
Čo by sa dialo . Venezuela ako každý socík dorazila svoje dno . Nepomohol ani var čo bolí ani 1000 000 % inflacia . Zavládla bieda a hladomor z ktorého utekajú do okolitých krajín miliony ľudí .
Proste zlatý socík    
A Maduro reční , že je všetko v poriadku    
Že za to môže USA                    


10.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 1. 2019, 18:50 avatar
To je normálne. Vždy, keď sú niekde problémy, môže za to niekto zvonka
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 18:55 avatar
Ale môže, lebo USA manipulujú s cenou ropy. Ich dolár je priamo naviazaný na ropu a ani dobre vedia, čo robia.
Takže áno, Maduro má pravdu a aj preto má stále podporu vačšiny. Tých normálnych a mysliacich chvála pánu bohu.
Súhlasí sta2rky, nrbatas


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:01 avatar
Jednoduchá vec američanom nič nepredať ani nič nekupovať a blahobyt je na svete .

Ale trocha reality    

rok 2013

USA po rokoch ťažia viac ropy, než spotrebujú

Ropa z bridlíc posúva USA na dohľad trónu najväčšieho producenta ropy na svete. Po rokoch dokážu vyťažiť viac ropy, než jej spotrebujú.

Spojené štáty vyťažili v októbri vďaka silnému rastu produkcie z bridlicových ložísk viac ropy, než koľko jej doviezli.

Stalo sa to prvýkrát za takmer dve desaťročia, informoval Úrad pre energetické informácie (EIA) pri ministerstve energetiky USA. Ťažba zemného plynu v USA pokračuje v raste, trhá ďalšie rekordy a podľa predpovede EIA sa mierne zvýši aj v budúcom roku.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:05 avatar
Edko, ty si stále nepochopil, že USA, ako vačsinový vlastník ropných zdrovoj stanovuje cenu ropy?
A ak chce niekomu inému, kto má tiež ropu urobiť zle, tak jednoducho znížia na nejakýčas cenu ropy a tých slabších to ekonomicky pokladá na lopatky.
Súhlasí nrbatas


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:16 avatar
Na spútnikoch s babou vangou

Hugo Rafael Chávez Frías bol venezuelský politik a prezident Venezuely. Chávez propagoval víziu socializmu, latinskoamerickej integrácie a boj proti imperializmu. Bol kritikom neoliberálnej globalizácie a súčasnej zahraničnej politiky USA.

V roku 1992 viedol neúspešný pokus o vojenský prevrat, keď sa pokúšal zvrhnúť prezidenta Péreza, po ktorom bol zatknutý. Z väzenia bol prepustený v roku 1994 na základe amnestie prezidenta Calderu. Po prepustení odišiel z armády a angažoval sa v Bolívarskom hnutí

. Bol označovaný za idealistu schopného zmien v skostnatenom politickom systéme krajiny. V nasledujúcom období sa prejavil ako ľavicový populista, postupne koncentrujúci vo svojich rukách veľkú moc. Do vysokých štátnych funkcií menoval bývalých armádnych dôstojníkov. Zníženie inflácie na 12,3% dosiahol vďaka zisku z predaja ropy. Počas svojej vlády sa zasadil o znárodnenie ťažobných zariadení v krajine, zmenil podmienky zmlúv s firmou Exxon-Mobil. Financie získané z predaja ropy využíval na boj s chudobou. Bol odporcom liberalizácie svetového obchodu

V apríli 2002 sa v hlavnom meste Caracas rozhoreli protesty proti Bolívaristickej vláde. Pri zrážkach s políciou zomrelo asi 20 ľudí 110 bolo ranených. Proti Chávezovi sa postavila časť armády, ktorá ho prinútila odstúpiť a odísť do La Orchila. Za dočasného prezidenta sa vyhlásil podnikateľ Pedro Carmona. Protesty na podporu Cháveza spolu s nedostatočnou podporou pre režim Carmonu, ktorý niektorí považovali za smerujúci k totalite, rýchlo viedol k jeho rezignácii. Chávez sa vrátil k moci 14. apríla 2002.

V roku 2011 bola Chávezovi diagnostikovaná rakovina. Zomrel 5. marca 2013 v dôsledku infekcie dýchacích ciest. Podlomenú imunitu mala za následok liečba rakoviny.Na post prezidenta následne nastúpil Nicolás Maduro

Pôvodne pracoval ako vodič autobusu, potom sa stal odborovým predákom. V politike je od roku 1999, najskôr bol poslanec, potom predseda parlamentu, minister zahraničných vecí a nakoniec viceprezident.

Socialisti chceli využiť odkaz masovo obľúbeného Cháveza, ktorý Madura v poslednom verejnom vystúpení označil za svojho nástupcu.Na jeho stranu sa navyše po Chávezovej smrti postavila armáda, ktorej ústava zakazuje hrať akúkoľvek úlohu v politike

Od marca 2017 čelí Maduro masovým demonštráciám, stále má však podporu armády. Protesty si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a desiatky zranených. Podnetom pre túto vlnu demonštrácií bol okrem hyperinflácie, nedostatku potravín a vysokej zločinnosti pokus najvyššieho súdu (nakloneného Madurovi) prevziať právomoci parlamentu. Opozícia potom Madura označila za diktátora


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:18 avatar
znárodnenie ropných plošín vo Venezuele

Venezuela znárodňuje ropné plošiny

CARACAS 24. júna 2010 (WEBNOVINY) – Venezuela znárodní ropné plošiny patriace americkej firme Helmerich and Payne. V stredu to oznámil venezuelský minister ropného priemyslu Rafael Ramírez. Jedenásť ropných plošín oklahomskej firmy niekoľko mesiacov nečinne stálo, keďže firma viedla spor o platby meškajúce zo strany venezuelskej štátnej ropnej firmy PDVSA. Ramírez uviedol, že plošiny znárodňujú preto, aby ich opäť uviedli do prevádzky. Zoštátnenie plošín podniku Helmerich and Payne nie je prekvapením vzhľadom na sklon venezuelského prezidenta Huga Cháveza k znárodňovaniu a vzhľadom na to, že podnik odmietal ťažiť, kým mu PDVSA neuhradí 49 mil. USD.

Helmerich and Payne je v rámci ropného ťažobného priemyslu malým hráčom, ale vo Venezuele podnikajú aj veľkí globálni hráči, napríklad Halliburton, Schlumberger a Baker Hughes. Halliburton a Schlumberger sa do verejných sporov s venezuelskou vládou nedostali. V roku 2007 Chávez znárodnil niekoľkomiliardové projekty v ropnom regióne Orinoco a firmy, ako napríklad BP Plc presvedčil, aby súhlasili s menšinovými podielmi v zariadeniach, ktoré vybudovali. Vlani prikázal prevzatie niekoľkých menších firiem podnikajúcich v oblasti služieb v ropnom priemysle, keďže PDVSA v dôsledku poklesu cien ropy nebola schopná platiť svojim subdodávateľom. Počas konjunktúry ropného odvetvia, ktorá sa skončila v roku 2008,


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:23 avatar
Venezuela znárodnila továrnu General Motors včetně automobilů. Vše proběhlo bez vysvětlování

Americká automobilka považuje kroky venezuelských úřadů za nelegální a hodlá se proti nim bránit. Venezuelské ministerstvo informací se zatím k záležitosti nevyjádřilo. K zabavení majetku největšího amerického výrobce automobilů dochází v době prohlubující se politické a ekonomické krize ve Venezuele.

Caracas - Venezuelské úřady převzaly kontrolu nad továrnou americké automobilky General Motors a zabavily její další majetek v zemi. Firma ve středu večer oznámila, že považuje tyto kroky za nelegální a hodlá se proti nim bránit. K zabavení majetku největšího amerického výrobce automobilů dochází v době prohlubující se politické a ekonomické krize ve Venezuele.

zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

           Take zlate socíkovské         


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:24 avatar
ZNÁRODNENIE OCELIARSKEJ SPOLOČNOSTI SIDOR NASLEDUJE PO ZOŠTÁTNENÍ CEMENTÁRSKEHO PRIEMYSLU ZAČIATKOM TÝŽDŇA
Venezuela znárodní najväčšiu hutnícku firmu

Venezuela znárodní najväčšieho výrobcu ocele v krajine - spoločnosť Ternium Sidor, ktorú vlastní argentínska spoločnosť Techint. V posledných dňoch ide už o druhé znárodnenie majetku zahraničných investorov.

9. apr 2008 o 17:19 SITA

                   

KARAKAS 9. apríla (SITA, Reuters) - Začiatkom tohto týždňa už vláda ľavicového prezidenta Huga Cháveza oznámila svoj zámer zoštátniť najväčšie podniky cementárskeho priemyslu v krajine ako mexický CEMEX, francúzsky Lafarge alebo švajčiarsky Holcim.

Počas víkendu Chávez uviedol, že sa vláda zúčastní rokovaní so spoločnosťou Sidor týkajúcich sa sporu o platy zamestnancov, ktorý spôsobil krátke štrajky v poslednom období. Venezuelský prezident adresoval v minulom roku spoločnosti Sidor množstvo vyhrážok o možnom prevzatí štátom. Chávez sa v obidvoch prípadoch znárodnenia sťažoval na to, že spoločnosti neprikladali dostatočný význam zásobovaniu domáceho trhu.

Čítajte viac: ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:28 avatar
Kedysi bola najbohatšou krajinou Latinskej Ameriky. Dnes tam ľudia nemajú čo jesť

Kedysi najbohatšia krajina Latinskej Ameriky sa mení na diktatúru, v ktorej ľudia nemajú čo jesť a chýbajú základné lieky. Venezuela je na kolenách.

Začiatkom milénia bola Venezuela snom aj pre slovenských ľavičiarov na čele s poslancom za Smer Ľubošom Blahom. Vtedy na jej čele stál prezident Hugo Chávez a realizoval svoju víziu „socializmu 21. storočia“. V praxi to znamenalo štedré sociálne programy a dotácie na potraviny, ktoré aj najchudobnejším ľuďom zabezpečili vzdelanie, zdravotnícku starostlivosť a slušné bývanie. To všetko za cenu znárodnenia ťažobných spoločností a vďaka vysokým výkupným cenám ropy. Lenže všetko sa zvrtlo v roku 2013, keď si Chávez pár mesiacov pred svojou smrťou vybral za svojho nástupcu bývalého šoféra autobusu a odborového predáka Nicolása Madura. Pod jeho vedením sa Venezuela prepadá do hladu, násilia a mizérie.

Diktátorské chúťky

„Stalin je ako ja, máme rovnaké fúzy… Súdruh Stalin, ktorý porazil Hitlera…“ rozciťoval sa prezident Maduro pred novinármi v roku 2015 počas knižného veľtrhu v Caracase. Dnes už toto šialené prirovnanie nikoho neprekvapí, keďže na porazenie parlamentu ovládaného opozíciou si Maduro jednoducho vymyslel vlastné Ústavodarné zhromaždenie a počas protestov proti jeho politike už zahynulo 120 ľudí.

Podľa májového prieskumu verejnej mienky si takmer 80 percent Venezuelčanov myslí, že žijú v diktátorskom režime, a rovnaké percento opýtaných si želá, aby Maduro opustil prezidentský úrad. Dôvodom je katastrofálna ekonomická a sociálna situácia v krajine a fakt, že Maduro sa zjavne chystá zabetónovať pri moci navždy. Až 75 percent Venezuelčanov podľa prieskumu sa domnieva, že ich prezident robí všetko pre to, aby vytvoril režim ako na Kube.

Bez liekov a jedla

José Luis Vasquez unikol len o vlások smrti, keď ho vo venezuelskej Valencii postrelili zlodeji. Ukradli mu bicykel, vďaka ktorému sa živil roznášaním rôzneho tovaru. Jeho príbeh priniesla stanica CNN a je to typická ilustrácia zúfalstva miestnych ľudí a vysokej kriminality, ktorá ich kvári. José sa dostal do štátnej nemocnice a doktori mu oznámili aspoň jednu dobrú správu - žiadne životné orgány neboli zasiahnuté a potrebuje len menšiu operáciu. Lenže on už niekoľko dní leží v zavlhnutej nemocničnej izbe a tekutina z pľúc mu kvapká do provizórnej prázdnej bandasky. Všetok zdravotnícky materiál od gázy cez medikamenty až po ihly si musel kúpiť sám a stálo ho to nemálo peňazí - približne tretinu minimálnej mzdy v krajine. Stále čaká na operáciu a v strachu pred ďalšou krádežou si skrýva zvyšné peniaze v trenírkach pod paplónom.

Podľa Venezuelskej farmaceutickej federácie chýba v krajine až 80 percent základných liekov. Podobné je to s potravinami. Regály v obchodoch sú prázdne a keď príde tovar, ľudia stoja v radoch aj dvanásť hodín, aby si kúpili mlieko či chlieb. Vláda dokonca zriadila prídelový systém, ale stále to nestačí a Venezuelčanov trápi hlad ako za vojny.

Kde sa stala chyba

Je to mimoriadne smutný príbeh, keďže Venezuela je krajina s najväčšími známymi náleziskami ropy na svete a má teda potenciál byť skutočne bohatá. Lenže jej ekonomika bola vždy príliš jednostranne založená na príjmoch z ťažby ropy, ktorá predstavuje až 95 percent jej exportu. V časoch, keď sa barel ropy predával za 100 dolárov, sa dobre robila štedrá sociálna politika a dotácia potravín pod výrobné ceny. Lenže cena čierneho zlata sa prepadla na polovicu a dnes sa barel ropy predáva zhruba za 50 dolárov. To je pre Venezuelu tvrdý úder. Vláde chýbajú peniaze a tak začala situáciu zachraňovať masívnym tlačením nových bankoviek.

Výsledkom je šialená hyperinflácia, ktorá by na budúci rok mala predstavovať závratných 1 642 percent. Ak si niekto v čase, keď sa Maduro stal prezidentom, vymenil tisíc dolárov za miestnu menu, dnes by za rovnakú sumu kúpil už len jeden dolár a tridsaťštyri centov. Aj preto vyznievajú smiešne populistické opatrenia, ktorými napríklad vláda zvýšila minimálnu mzdu v krajine o 30 percent. Pri takejto inflácii je to ako kvapka vody na žeravej platni.

Prezident Maduro však má aj naozaj prominentného podporovateľa - futbalovú legendu Diega Maradonu. „Sme chavistas (prívrženci Cháveza) až do smrti. Ak Maduro vydá rozkaz, prídem oblečený ako vojak bojovať za slobodnú Venezuelu proti imperializmu,“ napísal legendárny futbalista na sociálnu sieť. Opozičný líder Henrique Capriles však povedal, že veľmi rád osobne vyzdvihne Maradonu na letisku a vezme ho medzi bežných Venezuelčanov, ktorí trpia nedostatkom jedla, špirálovitou infláciou a závratnou násilnou kriminalitou. Do situácie sa už vložil aj americký prezident Donald Trump, ktorý pohrozil Venezuele vojenskou intervenciou, čo by bol bezpochyby ten najhorší scenár.

plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:30 avatar
Aj USA boli v 60 tych rokoch v úplne inej pozícii, ako dnes. Jeden člen rodiny dokázal živiť celú domácnosť a ešte si vedl aj odložiť. To je dnes pre drvivú vačšinu nerálne a situácia je stále horšia. Hold časy menia Edko.


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:36 avatar
Vidím že okrem venezuele si odboríkom i na USA biedu    

Treba skúšať zatial sa ukazuje že 100 rokov socíkov vedie len a len k obrovským bankrotom ,

Ano keď sa znárodňuje / kradne / to všetci tlieskajú ale prebudenie vždy príde    

100 rokov a nič sa nezmenilo stale zlate socíky .

To komunisticke prasa Madura zavrieť a krajina sa rýchlo preberie k životu .


21.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:39 avatar
Zatiaľ hej, určite s tebou v tomto súhlasím Edko. Socializmy sa zatiaľ nedaria udržať. Kde tu sa im však podarilo posunúť spoločnosť zo stredoveku do súčasnosti, ale aj naopak! A to je dané jednoducho tým, že za každým tým socializmom stojí aj tak buď schopná, alebo neschopná skupina ľudí.
Súhlasí sta2rky, -era-


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:41 avatar
Nanešťastie na tých socíkoch vždy len chuji stoja . Aká to náhoda preto ty patríš vždy k tým neschopným


23.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:45 avatar
Edko, nerád sa opakujem, ale keď ty tak rád ignoruješ.
Socializmus za 40 rokov vyriešil v Rusku 70 percentnú negramotnosť a dokázal vyhrať v sútaži o prvého človeka v kozme.
Socializmus na Slovensku napríklad dokázal doviesť krajinu zemlianok do veku jadrovej energie...
Rozhodne je tvoj názor na socializmus mylný. Správny ho však pokladám v otázkach ohľadom komunistov.
Súhlasí sta2rky


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:47 avatar
Čiže keď sa Fínsko ubránilo okupacii ZSSR zostalo negramotné a zaostalé lebo nezažilo socializmus sovietského typu    

To je myslenie na 7 ročného chlapca .


28.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:51 avatar
Fínsko je špecifická krajina a dalo by sa povedať, že je tiež viac socialistická ako kapitalistická. O tom pokoj. Ja som však písal, že socializmus významne napomohol nie jednému národu. Nebolo to tak, že ľudom len bral, ale aj dával.


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:53 avatar
Zdá sa že aj Lotyšsko , Estonsko a Litva vykázali špecifickosť odkedy opustili ZSSR    


37.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 20:07 avatar
Edko, máš neuveriteľne krátky zrak, čo sa ludskej spoločnosti, civilizácii týka.
Más dojem, že dnes vládne Egypt? Alebo Rím?
Zažívame iba krátku etapu dejín. To, že je dnes nejaké Estónsko na tom podpriemerne neznamená, že tak bude aj o sto dvesto rokov... A čo za ďalsích 1000 rokov.
Chces vyhodnocovat otázky bytia na základe mikroperiódy ludských dejín? To čo je?   
Popieraš úspechy socialistických krajín a je ti to na nič. Nevidíš to? Tak prečo, opať sa pýtam, čo si od toho slubujes? Nevidís, kam sa média za pár rôckov takýmto spôsobom dostali. Na len vdaka tkýmto drístom nenávistným, ako tu vedieš ty vzniklli alternatívne médiá. Ak by ste nedrístali, ludia by neboli znechutení a neboli by ochotní platiť zo svojho alternatívnym médiám, aby nemuseli pocúvať a čítať takéto nechutná manipulačné drísty Edko. Skús sa nad tým konečne zamysliet a pochop, čo si aj ty spáchal. Bojuješ proti tomu, čo si vytvoril a neustále vytváraš,. nevidís to?!)


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 20:10 avatar
Bobor vlastne 100 rokov budovania socíkov a ich 100 % krach znamená že za 1000 rokov to bude naopak .

Uváha ako z protiprdov    


42.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 20:14 avatar
Tenk krach je len v tvoje hlave Edko. V skutočnosti tu ostali elektrárne, výroby, infraštruktúra, na ktorej mohol kapitalizmus pokračovať. To nieje krach, to je úspech.


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:50 avatar
ZSSR keby nezažilo od vyvraždenia cárskej rodiny komunizmus v jeho pravej tvari a po dohnití ZSSR oligarchický nezmysel súdruhov malo byť rusko svetovou velmocou s najväčšou životnou urovňou na svete .
Len ono niekto nechce vidieť realitu bude písať o Gagarinovi ten je pre rusko najpodstatnejší    


29.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:52 avatar
To sú už úplne od veci drísty Edko  


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:56 avatar
ZSSR bola najväčšia a surovinovo najbohatšia krajina na svete !!!

Kde je dnes a kde je nastupnícke Rusko dnes vieme . Vieme čo vyrábajú i kam idú peniaze za plyn a ropu .

V norskej konštitučnej monarchii ktorá sa samozrejme s ruskom nedá kvantitatívne porovnať hospodari inak a vedie uplne inú politiku ako Rusi . Preto je rezervný fond ruska na nule ale fond pre blaho dalších generácií je v norsku nabuchaný .

Nuž rus nie je nor ani fin    


34.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 20:00 avatar
Vieme Edko a vieme aj, kto bol agent Šmíd a aká bola jeho úloha. Od toho sa dá celkom dobre odvodiť, čo sa mohlo udiať ZSSR.  


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 20:13 avatar
S tým eštebako Šmídom ti to viac vrta v tej dutej hlave ako pri tej plochej zemi či dozhodení už i tak zhodených dvojičiek  

Šmíd bol infiltrovaný eštebak .

Bez šmida by sme tu mali dodnes zlatý socík ako vo venezuele píšu ruske dezinfostranky že to baba vanga videla  


43.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 20:16 avatar
Nie Edko, to je fakt, s ktorým paradoxne nemá problém už ani hlavnoprúd.  


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 20:41 avatar
Ja tie tvoje protiprdy neštudujem . Kľudne na tej plochej zemi môžeš veriť že bez nejakeho eštebaka ktorý sledoval študentov by sme tu dodnes mali socíky zlaté     Tvoja mentálna výbava je na to ako stvorená    


44.
označiť príspevok

ardzun muž
   24. 1. 2019, 20:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:45 avatar
Proste stručná uvaha zlodeja .

Všetko čo nám tu američania vybudovali im ukradneme / znárodníme /a bude dobre a to už bolo    

To bolo juchuchuuuu   


25.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:47 avatar
Čo nechali američania??? Nechali v Rusku Gagarina? O čom točís Edko?!  


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 19:52 avatar
Téma je Venezuela kde americké podniky súdruhovia proste ukradli

Čo zanechali američania ZSSR ???

Všetko čo im nestačili ukradnúť sovieti .

Po napadnutí ZSSR sa krajina v lete a na jeseň 1941 dostala do ťažkej vojenskej situácie, ktorú sťažoval fakt, že nacisti okupovali najbohatšie a priemyselne aj poľnohospodársky najvyspelejšie časti krajiny. Situácia sa zhoršila v priebehu roku 1942, kedy bol napadnutý Stalingrad, prerušené vodné spojenie po Volge, pričom bola vyradená ďalšia veľká obilnica a ropné polia v Predkaukazsku. V tomto období sa Sovietsky zväz nachádzal vo veľmi ťažkej situácii. Napriek tomu, že mnohí autori tvrdia, že pomoc západných Spojencov stále vo veľkom množstve neprichádzala, takže krajina zápasila s nacistami vlastnými prostriedkami,[3] bol prínos Lend-Lease nezanedbateľný. Je nesporným faktom, že Sovietsky zväz bol dlhú dobu jedinou krajinou, ktorá viedla proti Nemcom pozemnú vojnu na európskom kontinente. Napriek tomu, že veľká časť pomoci, ktorú západní Spojenci poskytovali nemala priamy vojenský charakter, resp. nebola zbrojného charakteru, no mala pre ZSSR nesmiernu cenu, čo bolo neskôr zo sovietskej strany bagatelizované.

Je nutné poznamenať, že obchodná spolupráca najmä amerických odborníkov na industrializáicii ZSSR prebiehala počas celých 30. rokov.[4] Obdobie druhej svetovej vojny, presnejšie obdobie po napadnutí krajiny nacistickým Nemeckom bolo napokon jej koncentrovaným záverom. Napr. Sovietmi vyrábané osobné a nákladné automobily pred rokom 1941 GAZ-A, GAZ-AA boli licenčne vyrábané vozidlá Ford Model A, Model AA; nákladný automobil ZiS-5 bol licenciou amerického Autocar Dispatch Model SA a pod.

Dodávky zo Spojených štátov a ďalších Spojencov Sovietskemu zväzu uľahčili zásobovaciu situáciu a odľahčili ťažko skúšanej vojnovej ekonomike. Jednalo sa o napr. o dodávky potravín. Do ZSSR boli dodávané hlavne vysokokalorické potraviny (za kritické roky 1941 - 1942 to bolo napr. 50% spotreby cukru, zeleniny, 40% spotreby tukov, 100% spotreby sušených a koncentrovaných potravín, čokolády a pod.)[5]

Do krajiny bolo dodaných 34 miliónov vojenských uniforiem, 15 miliónov párov topánok, 350 000 ton výbušnín, 3 milióny ton nafty, 4,5 miliónov ton potravín (asi 25% potravinových zásob potrebných počas vojny), 12 000 železničných vagónov, 1860 lokomotív, 375 000 nákladných automobilov a 50 000 džípov.[1] Nesmierne dôležité boli dodávky 18 000 stíhacích a bombardovacích lietadiel a 15 000 leteckých motorov.[6] Významné boli dodávky kovov, najmä ocele, ktoré umožnili opäť rozbehnúť produkciu tankov a delostreleckých zbraní, ale hlavne hliníka, ktorého produkcia nebola v napadnutej krajine pre vojenské potreby dostatočná.

Veľký význam Spojeneckej pomoci krajine hodnotili kladne Stalin, Žukov[7] aj Mikojan, ktorý bol počas vojny zodpovedný za zásobovanie Červenej armády. V neskoršom povojnovom období sa však sovietska histografia stavala k tejto pomoci viac kriticky. Sovietsky zväz nakoniec zaplatil len okolo 722 miliónov dolárov a väčšia avšak nie celá časť dlhu bola krajine podobne ako ostatným odpustená.


33.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 19:58 avatar
Ešte raz Edko.. o čom točíš?
že spojenci rusom v druhej sv. vojne pomáhali je jasné, bolo to aj v ich osobnom záujme.
Ale neviem teda o tom, že by im tam poslali jadrové elektrárne, či vesmírne stanice..
Rusko je vyspelá krajina, majúca inteligenciu, svoj vývoj a svoje nespochybniteľné svetové úspechy. Ale aj neúspechy.. či sa ti to páči, alebo nie. Nedokážeš zmrzačiť len tak krajinu a národ, ako je rusko len pre tvoj nenávistný ideologický boj. To ti garantujem a čím viac budeš rusov osierať, o to neúspešnejší v tom budeš a o to viac sympatizantov si rusi nájdu. To som si nevymyslej ja Edko, to sú základy psychológie, ktorých pravdivosť môžeš badať práve na tej realite okolo vývoja volieb, ako aj stále klesajúcej popularite médii.  


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 20:01 avatar
Samozrejme Rusko je vyspelá krajina . Mne su milenci ruska u riti . Nech ich je koľko chce . Sú to idioti ktorých ovládli ruské dezinfostranky s mentalnou výbavou jehovistov


39.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 20:10 avatar
Ak niekto povie, že je Rusko vyspelá krajina, tak to neznamená, že je jeho milenec Edko. Znamená to iba to, že opísal skutočnosť.


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2019, 20:06 avatar
Naše historické okienko

Kancelárovi Adolfovi Hitlerovi
Prijmite moju vďaku za gratulácie a ďakujem za vaše pozdravy národom Sovietskeho zväzu.

Jozef Stalin

Pánovi zahraničnému ministrovi Ribentropovi
Ďakujem, pán minister za vaše gratulácie. Priateľstvo národov Nemecka a Sovietskeho zväzu, spečatené krvou, bude dlhé a trvácne.

Jozef Stalin

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 1. 2019, 20:13 avatar
Za spojenectvo Ruska s Nemeckom môžu západné krajiny, ktoré ešte predtým odmietli spojenectvo s Ruskom.
Už sme tu o tom tiež X krát písali Edko. Nezmeníš to opakovaním poloprávd.
Že sa stalin po odmietnutí Francúzkom a Britániou obrátil na Nemecko je len logické a strategické jednanie.
Napokon však nemcov aj tak prevažne porazilo Rusko.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:44,  Internet ma mesačne stojí 16,60 €. To bude ďalšie ušetrenie.
dnes, 02:41,  Viem, o takých veciach sa ťažko hovorí, ale napriek tomu sa chcem poďakovať darcom, ktorí...
včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
včera, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
včera, 21:50,  To už je 2000 rokov.
včera, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
včera, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
včera, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
včera, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
včera, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 928 bytes in 0,223 seconds)