Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo sa deje s človekom po smrti?

77
reakcií
9736
prečítaní
Tému 8. augusta 2008, 23:03 založil janyjany.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 11. 2017
114
03. 02. 2009
65
 
 


1.
označiť príspevok

janyjany
   8. 8. 2008, 23:03 avatar
Po odpútaní sa éterického tela od fyzického nastáva smrť fyzického tela.
Éterické telo pár dní ešte existuje a potom sa rozpadá v éterickej sfére Zeme.
Potom sa odpútava astrálne telo, ktoré môže existovať v astrálnej sfére i dlhší čas. Potom taktiež zaniká.
Potom zostáva ja - nižšie ja. Z človeka, ktorý žije celým svojím vedomím vo svojej nižšej osobnosti, nezostane po smrti nič, rozplynie sa v mentálnej sfére. Ale to najlepšie z neho, zlaté zrnká, zostávajú v kauzálnom vedomí anjelov, ktorí s prihliadnutím na to v ďalšej inkarnácii poskladajú novú osobnosť. Takýto človek bez vlastného vyššieho ja zostáva medzi inkarnáciami v pamäti svojho anjela. Ak by tento anjel niekam zmizol, tak by tohto človeka viac nebolo.
Až ten, kto premenil astrálne telo, stáva sa nesmrteľným. Koľko z astrálneho tela človek premenil, to ostáva pre večnosť.
Čiže nesmrteľnosť duše nie je niečím samozrejmým. Duša sa len môže stať nesmrteľnou tým, že do seba prijíma ducha.


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 11:45 avatar
Janyjany,trochu to je dopletene.Duch je strukturujucim prvkom pre obživnutie do formy.Je vsade a nieje.Resp.je rozdiel medzi duchom a duchovnym telom,takže je nutne aby si mi vysvetlil co pokladas za ducha a co za duchovne telo.Dalej potrebujem aby si mi povedal co pokladas za dusu.


19.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 16:57 avatar
Ranexil - na tieto otázky som podľa mňa už odpovedal a v tejto chvíli sa mi to nechce znovu opakovať.


77.
označiť príspevok

milenia žena
   29. 8. 2008, 18:40 avatar
To mas z vlastnej skusenosti? Ak hej, aj tomu uverim. Ale to su len domienky....domienky...domienky.....


2.
označiť príspevok

Mojka žena
   8. 8. 2008, 23:12 avatar
..janyjany, dočítala som sa po .. anjelov, prepáč, ale to mi stačilo  


3.
označiť príspevok

fajer
   9. 8. 2008, 05:06 avatar
nesmrteľným sa človek stáva iba v tedy,ak niečo prinesie pre ľudstvo,máš smolu ty určite nebudeš nesmrteľní.Nevečeraj,nebudú sa ti snívať také hlúposti,alebo vyhľadaj odbornú pomoc,tie tvoje príspevky sú choré.


7.
označiť príspevok

senzana
   9. 8. 2008, 08:48 avatar
každý živý tvor je smrteľný  


20.
označiť príspevok

senzana
   9. 8. 2008, 17:03 avatar
iba duša je nesmrteľná  


4.
označiť príspevok

slon v lese
   9. 8. 2008, 07:03 avatar
hnije.


5.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 8. 2008, 07:26 avatar
slon v lese.. 


6.
označiť príspevok

senzana
   9. 8. 2008, 08:46 avatar
po smrti to už nie sme my, len naša telesná schránka, ktorá nám bola prepožičaná - tá zhnije, ale naše ja - duša bude putovať ďalej a čakať na možnosť ďalšieho počatia  


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 11:39 avatar
Senzanka-aspon ty si ako tak v obraze.


13.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 11:48 avatar
Senzana vyššie píše - každý živý tvor je smrteľný. A nižšie - duša bude putovať ďalej a čakať na možnosť ďalšieho počatia. Zdá sa, že to má naozaj Ranexil ujasnené. Horšie je, že ani Ty nemáš ujasnené, čo vlastne z človeka je smrteľné a čo nesmrteľné. Uspokojíš sa s povrchnými tvrdeniami - telo je smrteľné a duša jestvuje ďalej. Názor, ktorý hlásajú i katolíci.


8.
označiť príspevok

Monotypic
   9. 8. 2008, 10:04 avatar
nikto netusi co sa s nim stane po smrti...mozno ma niekto nieco este dokazat a niekto ako uviedol slon v lese len hnit... 


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 10:28 avatar
Asi myslel smrt tela.Energeticky system odkazany na hmotne drahy sa zruti tlakom okoliteho priestoru a energií,podobne ako ked zanikne slnko na ciernu dieru.Toto zrutenie vytvara dojem tunelu.V tomto procese padu vlastneho ja v tunel sa deju veci bežne platne z fyziky-čiže čas a priestor už nie su tým kým ste boli ked ste boli telom.Vdaka tomuto padu sa vlastne ja v podbe informacnych kvant zrazenych na mizivu velkost presuva v i nu oblast priestoru a casu a to kde vas to vyvrhne je len otazkou rychlosti a smeru kde tunel usti.Jedna sa o iny cas a samozrejme aj priestor.Su alebo udajne existuju i oblasti ktore su stabilne duchovne a predstavuju akesi svety typu nebies ci pekiel.Ale možete sa vyskytnut i na takych miestach kde nie je nic len tma a bezcasovost a tam nie je možne sa orientovat ani nic podobne a to su miesta vecneho zatratenia-pokial vas tam niekto neobjaví...Neexistuje ziadne trestanie su to len nezmysli služiace moci nad tymto svetom kde žijeme.Viem že existuju sposoby ako je možne navracat sa spat-teda opat sa narodit ale vacsmi je to v "rukach"bytostí,či života ktoreho poznanie a uroven sa vymyka chapaniu bežneho cloveka.V case smrti je dost doležite to kam smerujete svoju mysel,na to miesto sa pravdepodobne aj dostanete,ak nepríde kzasahu z vonka a ste presunutý niekam -trebars vecne "otroctvo"podobne ako na zemi.


11.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 11:40 avatar
Nejestvuje večné zatratenie. Pekelné sféry sa nachádzajú v astrálnej sfére a tá nie je večná. Keď tieto sféry splnia svoju úlohu, ich existencia stratí zmysel a zaniknú. Astrálna sféra je časová.


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 11:53 avatar
Janyjany chvílu som pobudol tam kde nie je nic a nebyt zasahu z vonka tak som navždy stratený.Tieto veci je možne dokonca robit aj žijucim osobam a oklamat ich dusu že zomrela a pritom telo žije dalej.Ver s cim som sa ja postretal na to nestaci predstavivost.Duchovne mocnosti ktore vzajomne spolu bojuju vedu tak otrasne vojny na poliach dusi a tiel,že je tažke to i len pochopit.Písem ti to len preto,lebo narazís za život buduci na neriesitelne dusevne potiaže u ludí a nebude to zapadat do tebou osvojenych schem.Vyssie Ja cloveka je velmi interaktívne a prisposobive a schematizmus ktory ty rad podstrkujes je len jeden zo systemov aku podobe može duch.ja príjimat v cloveku.Tieto veci su už davno vyssími bytostami prekonane a brodís sa v minulosti duchovnej-ludí co tu boli pred tisicrociami.


15.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 12:01 avatar
Ranexil - ak ideš správnou duchovnou cestou, tak nebudeš prežívať žiadne duševné potiaže. I kresťanskí mystici išli čiastočne nesprávnou cestou a prežívali veľmi nepríjemné zážitky. Ranexil - neuvedomuješ si, že Ty žiješ v minulosti. Nechápeš o čo ide v dejinách Zeme.


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 12:16 avatar
Mna od zaciatku uci Ten koho meno sa bojíte povedat a ukazuje mi to vsetko comu sa snažíte vyhnut aby som poznal co možno najviac.A to znamena aj zle duchovne prežitky nielen tie dobre.To ty sa spravas zle.Vyhybate sa zlemu ,ale o zlom rozpravate a pritom ho nepoznate.Co chces vlastne potom riesit?Ako chces najst riesenia pre tých co padli ked si stale voblakoch?Takí už tu boli-semjase a spol a neznalostou zla narobili este viacej zla,lebo oni isli pomahat niecomu co nepoznali.Poznam aj tých,co mi chces teda vysvetlovat.Za casy sa už aj ich poznanie sveta zmenil a dnes na nich kricite ze su zlo,ked už zlo poznaju a vedia napravat -naozaj len had co si hryzie chvost z vas je.


17.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 16:54 avatar
Ranexil - Ty si neuvedomuješ, že hovoríš o púhom zostupe do svojho podvedomia. A keďže ho máš nečisté, tak prežívaš temné zážitky. Aby si sa mohol raz postaviť ozajstnému zlu, musíš najskôr očistiť a ovládnuť astrálne sily. Hovoríš o nejakom semjase. Tak som trocha googlil a zistil som, že asi myslíš vesmírnych ľudí. Takéto kruhy sú spojené s luciferskými bytosťami, ktoré ich inšpirujú.


18.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 16:55 avatar
Ranexil, kto Ťa učí?


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 17:13 avatar
Zle si googlil semjasa alebo samjasa bol vodca padlych anjelov pri sodome a gomore.A semjase vesmirnych ludí je falzifikat jeho mena.A keby som ti to povedal je to zbytocne,nechapal by si to aj tak .Akemu ozajstnemu zlu?"Ja mu poviem a odíde co sa mu mam cim stavat myslís ze len boj existuje aby sa dosiahlo požadovane?Su duchovia ktorí nie pre vzburu su proti mne ale pre loajalitu k svojmu panovi,ktory sa rozhodol pre davny spor stat na strane toho co sa javí mojej ceste nie velmi vyhovujuce.Ale keby slo o ozajstný konflikt tak by si to odniesli len tí ktorych mame najradsej-a to je zem a ludia,lebo ci zleho alebo dobreho spolocnym dielom to je oboch."tak takyto ma ucí.ty potrebujes mena ,ale meno pozna len jeho otec.Jaj a co satýka o vedomí a podvedomí nepochopil by si to keby som ti to povedal alebo napísal-teda kam cestujem ci nie.


22.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 18:04 avatar
Ranexil - Ak povieš luciferovi odiď a on odíde, tak si zasvätenec. Či dokážeš vedome opustiť telo môžeš zistiť tak, že sa dohodneš s niekým, aby Ti nečakane niekedy zavolal a povedal, aby si opustil telo a odišiel k nemu do bytu a pozrel sa napr. koľko je tam ľudí. Ak to vyskúšate viac krát a vždy odpovieš správne, tak asi naozaj dokážeš vedome opúšťať telo.


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 19:04 avatar
Janyjany je to len o tom,že ja nemožem temer nic hovorit ani písat len veci co už boli napísane,ale tie nove nie, o ktorých sa nedocitas a tak ti tu vypisujem koniny lebo je otras ake nauky sa beru za nauky...su veci ktore nepatria na svet,aj tak ma clovek svoju ulohu a nema co vediet viacej než už bolo dane zradcami.


24.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 19:21 avatar
Ranexil - Mnohé poznatky, ktoré boli utajované v mysterijných chrámoch pod hrozbou smrti je možné dnes zverejniť. Samozrejme, že ani dnes nie je možné zverejniť všetko. Poznanie o človeku nepatrí na svet? I poznanie o tom, čo sa deje s človekom po smrti? To, čo je možné zjaviť tým, ktorí nie sú zasvätencami, vyplýva z priemernej úrovne vedomia ľudstva. A v dobe duše vedomej je dovolené odhaľovať pravdy o človeku i posmrtnom živote. O akých zradcoch hovoríš? A koho mali zradiť?


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 19:45 avatar
Existuju velmi mocní a su takí co nazreli,a aj takí z nich co prezradili i ked mali mlcat.Nejde o to co je clovek ci nie je,ide o to kto su oni a kto my,ale aj o to co je clovek.Dobre vies ze su miesta v ludskej dusi ktore zranit znamena skoro iste aj zabit telesne.Tak co možu ludia vediet.A ako je tazke udrzat taketo veci v tajnosti viem aj sam,i ked zrovna nejde o smrt,pretože na zemi je prílis vela takych co maju nepriatelov a hned to ked vedia ako ho odstranit tak to urobia.Pri takychto ludoch si aj diabol odpluvne pretože kdesi sa docita taki ritual na toto neskor tamtoto,preklaje suseda -bez rozmyslu-soka v laske-a to su vsetko veci co mali zostat tajomstvami.A ked odhalis mechanizmy ochrany proti nim je viac než iste ze za chvilu pridu s niecim kde ti to nepomože.Dnes nemožes verit rodine v duchovnych veciach a nie este inym...


26.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 20:22 avatar
Ranexil - hovoríš o magicko-čarodejníckych praktikách. Myslel som, že naša diskusia je nad takýmito praktikami nevedomých, ktorí žijú v ilúzii, že nimi môžu získať niečo cenné. Možno povedať, že jestvuje nižšia a vyššia mágia. Hovoríš o nižšej - treba skôr tu hovoriť o čarodejníctve. Predstaviteľom vyššej mágie, ktorej nejde o zbytočnosti, ktoré spomínaš, je napr. František Bardon. Samozrejme, že o preklínaní a podobných primitivizmoch nehovorí. Pretože vyššia magická cesta má iné ciele. Len si treba uvedomiť, že je nebezpečná. Cesta kresťanskej ezoteriky sa zbytočne nezdržuje takýmto vyhľadávaniam nebezpečenstiev. Pre Teba sú duchovné veci spojené s takýmito praktikami? To nemá s duchovnom nič spoločné. Títo čarodejníci pracujú s astrálnymi silami. A napr. pri uhranutí s éterickými silami. Samozrejme, že o takýchto praktikách je lepšie nehovoriť verejne, lebo nízky jedinci môžu ľahko podľahnúť pokušeniu ich použiť.


27.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 8. 2008, 20:39 avatar
Mozno robim chybu ze sa hlbsie nezaoberam otazkami,co bude so mnou po smrti,ale ja fakt neviem cim budem a co bude..Skor si davam otazky ako si udrzat ciste svedomie ..tu..


29.
označiť príspevok

Mojka žena
   9. 8. 2008, 20:45 avatar
..salbea, žiadna chyba. Načo sa zaoberať otázkami, na ktoré nie sú dokazatelné odpovede. To čo spomínaš o svojom svedomí to je podstatné. Možno práve to ti pomôže, čo bude s tebou po smrti, ale iba možno...  


30.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 20:48 avatar
Čistota duše je cennejšia ako poznanie.


31.
označiť príspevok

Mojka žena
   9. 8. 2008, 20:51 avatar
..janyjany, ked ty svedmie nazývaš dušou, tak sme sa aspoň na tom zhodli  


37.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 22:09 avatar
Mojka - svedomie je čisté. Duša kým sa neočistí, čistá nie je.


40.
označiť príspevok

slon v lese
   9. 8. 2008, 22:16 avatar
janyjany, vieš, že upaľovanie malo očistiť dušu? worth a try.


28.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 20:42 avatar
Janyjany-Tiež na zaciatkoch som skusal Bardonove veci,ten mi lepsie vyhovoval,ale ja som chcel vediet uplne viac-ani tak mi neslo o magicke praktiky nato treba mat povahu,a okrem toho som asi rodeny talent,co možno suvisí s minulymi existenciami,ale o tom niekedy inokedy.Dnesny zivot som chcel žit len ako clovek co nic z tohto nevie a žije len tak ako nevedomec-taka dovolenka.Lenže ma to neobislo ani v tomto živote.Ja si totiž pamatam s cim som sa siel narodit na zem .Kazdy clovek ktory uprimne verí vdobro a ma este cas aby studoval by bol blazon keby to nerobil-(a pritom to nerobia)Ja som musel vstupit do stretu s takymi silami,tak to bolo dane.Naozaj som zažil aj energeticku šupu kliatby na mne samom a ine spinavosti.A casto ide o duchovne entity ktore menia tela-ale nenasiel by si ich vo vonkajsom priestore.Takže stretat taketo veci znamena mat trochu iny život nez kdesi v pokojnych vodach.


32.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 8. 2008, 20:54 avatar
Hmm,budem pracovat na tom ,aby som po ..bola cista dusa a potom si povieme co a ako..


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 20:56 avatar
Tehotne ženy su ciste jak lalie,takže to poznate... 


38.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 22:11 avatar
Ranexil - to si povedal dúfam ironicky?


34.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 8. 2008, 21:08 avatar
To neva ranexil,ty aspon vieš ze nemozes byt kvetinka   a vonat


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 8. 2008, 21:13 avatar
salbea to nebola ziadna ironicka poznamka,je to tak ,ako aura malych detí su ciste, iked chmary nase už ich obchadzaju...


36.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 8. 2008, 21:18 avatar
no co som si tu od teba precitala,tak tvoje deti budu vyvolene,kvoli tebe nebudu mat chmaru ani jednu,ty ich zlikvidujes co?


39.
označiť príspevok

janyjany
   9. 8. 2008, 22:12 avatar
Salbea - veríš, že Ranexil je čistý?


41.
označiť príspevok

fajer
   10. 8. 2008, 06:28 avatar
janyjany zase chceš prekonať rekord v trepani hlúposti,pochop už konečne ,že dušu nemožeš dokázať niekomu čo v ňu neverí,lebo ak niečo nie je tak sa to ani nedá,tvoje fantasmagorie a konštrukcie hraničia s duševnou chorobou,konečne pochop,že si iba súčasťou živej prírody,kde platia nezvratné zákony života a smrti,smrť je súčasťou života a iba zbabelci si to nechcú priznať a ak niečo zbabrali živote,tak si myslia že to napravia v tom druhom,ale druhá šanca už nebude,ta treba žiť ten náš jediný život naplno a užitočne,aby sme sa stali nesmrteľnými aspoň v ich sponienkach.


42.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 07:27 avatar
ty si ako môj manžel - neveriaci Tomáš  


43.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 09:45 avatar
Fajer -si slepý.


44.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 09:48 avatar
Janyjany nehnevaj sa ,ale uvažujes zvratene ako rub.


45.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 10:03 avatar
Ranexil - o čom teraz hovoríš? V čom uvažujem zvrátene?


46.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 10:09 avatar
Fajer - nechcem nikomu nič dokazovať. Toto je diskusné fórum, kde by mohli ľudia predkladať rôzne uhly pohľadu na veci. Píšeš - ak niečo zbabrali živote,tak si myslia že to napravia v tom druhom,. Niečo si si vymyslel a prisudzuješ to mne. Ak človek veľmi zaostane vo vývoji, nemusí to už dobehnúť.


47.
označiť príspevok

fajer
   10. 8. 2008, 16:06 avatar
o duchoch si môžeš vymyslieť čo chceš,aspoň tam máš istotu,že ti nikdy nedokážu,že si si to všetko iba vymyslel a nemusíš predkladať dôkazy o svojich tvrdeniach.


48.
označiť príspevok

Mojka1
   10. 8. 2008, 16:21 avatar
..ked rozum spí, rodia sa príšery  


50.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 17:23 avatar
Mojka a najhorší sú klauni.


52.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 17:28 avatar
klauni sú vážni ľudia  


53.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 17:35 avatar
SEN...Ja ich volam šašovia,to je sorta klaunov,ktorym make-up nevidno,ale spravaju sa akoby ho mali a nik ich preto nepozná.


54.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 17:40 avatar
ja takých nepoznám  


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 17:47 avatar
No anjel ked spadne z neba,chvílu mu trva kým sa zorientuje kde sa nachadza.Ked mu to trva prílis dlho pochopit kym je,tak je neskoro a stane sa zajatcom.Takže trochu sa poobzeraj senzana ,aby ta snad nejaky šašo nepripravil o iluzie,ktore si z neba nosíš.


56.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 17:50 avatar
z akého neba a aké ilúzie ?  


57.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 17:52 avatar
Nie každý je srdcom clovek,ale žijuc medzi ludmi si myslí že je ako ludia a preto aj clovek.


58.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 17:54 avatar
skôr by som to definovala, že málokto je srdcom človek  


59.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 17:55 avatar
ja už nemám žiadne ilúzie a nikomu neverím  


51.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 17:24 avatar
ako si na to prišla ?  


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 17:13 avatar
Janyjany jedna vec mi udrela do očí,často sa u teba opakuje,a to je snaha byt čistým.Už som približne zistil čo pokladas za cistotu,ale neviem či to je čistotou.Ak stretnes zosobnene božstvo tak si čistý bez ohladu na hriech.Dalej ak ho stretnes si čistý,ale vieš to?A dalej mnohí tvrdili,že stretli boha astretli zvodcu-johanka z arku,a mnohí dalsí.Kto ho stretne ten už poslanie žiadne nema,pretože pochopí svoju marnivu cinnost a vie že vsetko ma v rukach.Snad je možne poprosit ho za niekoho neviem a ani to nerobím,lebo žiadne slovo ktore smeruje k nemu už nie je tvoje ale božie k bohu.Takže smerom k osobnosti božstva nic nerobís sam,preto je boh neposkvrnení ludmi,ale to nechapes,smerom k iluzornej energii vlastne myslienky davas a podla toho to spoznas-cestu som ukazal každemu a aj tak to nik neurobí.


60.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 18:17 avatar
Ranexil - to je ako keby niekto povedal, že Krišna má telo čisté po vyválaní sa v blate len preto, lebo je božstvo. Zjednodušene čistý jedinec je bez žiadostí. Všetko, čo ho spája myslením, cítením a chcením s pozemským, astrálnym i duchovným svetom musí z vlastnej vôle vyhladiť. Musí sám seba vymazať. To je duchovné znovuzrodenie. Sobáš duše a ducha. Jana z Arku stretla zvodcu? Inšpiroval ju archanjel Michael. V tej dobe hrozil zánik francúzskeho národa. Duchovný svet zasiahol skrz 17-ročné sedliacke, nevzdelané dievča a preto sa jej pôsobenie javí ako malý zázrak. Ona vlastnila viac - Čistotu. Preto si ju duchovný svet vybral. Bez nej by asi dnes už Francúzsko neexistovalo. Píšeš - Kto ho stretne ten už poslanie žiadne nema. Ten, kto nasleduje Kristov princíp má na Zemi poslanie dovtedy, kým nedospeje k spáse posledný človek. Píšeš - preto je boh neposkvrnení ludmi,. Už dávnejšie som Ti napísal, že naše pravé ja, ktoré je naším Bohom existuje v duchovnom svete a je nedotknuté veškerým dianím na Zemi.


61.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 19:45 avatar
Ranexil - niektoré Tvoje názory mi naozaj silne pripomínajú Nietzscheho pesimistickú filosofiu. Z príspevku, ktorý si vymazal, bola cítiť beznádej, v ktorej žiješ. Ak si snáď niektorí ľudia chcú nechať od Teba v duchovných veciach radiť - ako myslím písala, tuším Salbea - tak nevedia, čo činia.


63.
označiť príspevok

fajer
   10. 8. 2008, 20:07 avatar
na rozdiel od vašich, Nietzscheho myšlienky ostanú nesmrteľnými.


65.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 21:44 avatar
Janyjany-Nepoznam jeho dielo.


66.
označiť príspevok

fajer
   10. 8. 2008, 21:56 avatar
je poučnejšie ako biblia


67.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 22:35 avatar
Ranexil - to nie je dôležité. Je pravdepodobné, že ste inšpirovaní z jedného zdroja. Preto som ho spojil s Tebou.


62.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 8. 2008, 20:03 avatar
ranexil je satanista 


64.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 21:43 avatar
Salbea nežartuj este ma nejaký fanatik pride odpalit. 


68.
označiť príspevok

Mortiis
   10. 8. 2008, 23:31 avatar
Viem, ze si to myslela ako vtip a zaroven to bolo odvazne, ale co to znamena byt satanista? Verit v Satana? Ked clovek veri v Satana, veri aj v Boha, veri v nieco transcendentalne, mysticke a magicke. Alebo je to obmedzeny clovek, ktory sa vyziva v destrukcii a nevazi si zivot? Z Ranexilovych slov sa da vycitat vela, ale clovek si ich moze lahko zamenit k tomu, co ani dotycny nechce alebo nechcel povedat. Nepoznam ho osobne a ani pravdepodobne nespoznam, takze by som ho takto nesudil.
Kazdopadne ludia a ine tvory ziju hru mocností, resp. chaosu, ktory sa snazi znicit siet, ktora je stale tkana poriadkom. Netreba sa k tomu dalej vyjadrovat hlbsie, ludia na to nie su pripraveni z minuty na minutu, a asi sa nebudem mylit, ked sa to oznaci za elitarstvo, aj ked tomu tak nie je.


69.
označiť príspevok

janyjany
   11. 8. 2008, 13:33 avatar
Mortiis - človek môže slúžiť satanským bytostiam, aj keď o ich existencii nevie. Tým, že nevedomky realizuje ich zámery.
Pre Ranexila je Kristus chvíľu luciferom, potom sa zasa zmení v niečo iné. Žije vo východnom stave vedomia minulosti, keď ešte človek nebol individualizovaný. A tak mu všetko splýva do nerozlíšiteľnej hmly.


70.
označiť príspevok

senzana
   11. 8. 2008, 14:35 avatar
človek má disponovať rozumom a nenechať sa ovládať satanom  


71.
označiť príspevok

senzana
   11. 8. 2008, 14:46 avatar
po smrti človek upadá do zabudnutia  


72.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2008, 23:04 avatar
Prach si a v prach sa obrátiš! Ale koľko to medzi tým stojí "prachov"! (Arnošt Konstantin Růžička)
Sme iba prach a tieň. (Horatius)
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest."
(Jan Amos Komenský)


73.
označiť príspevok

senzana
   12. 8. 2008, 13:50 avatar
prachy sú prachy - to nie je žiaden prach  


74.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 8. 2008, 16:35 avatar
Co nás čaká po smrti?
Biblia a veľa ďalších náboženských textov pred ňou dokladujú veľmi dlhý a neuzavretý vývoj názorov na posmrtnú "existenciu" človeka. Názory na existenciu človeka po jeho smrti vovývoji ľudskej civilizácie sa skôr množili a rôznili, ako by sa zjednocovali.
Biblia prevzala koncepciu starovekého podsvetia v podobe miesta nazvaného Šeol. Podsvetie bolo v ľudských predstavách pôvodne obývané bohmi a ľudskými tieňami s čulou komunikáciou so svetom živých. Každý človek po svojejsmrti odchádzal do podsvetia - či už bol akokoľvek dobrý alebo zlý.
Neskôr sa na podsvetných bohov zabudlo a komunikácia s podsvetím bola zakázaná. Ľudia začali veriť tomu, že boh môže vziať zomretého z podsvetia k sebe na nebesia.
Optimizmus priniesla grécka viera v nesmrtešnosť ľudskej duše, ktorá je smrťou človeka oslobodená zo zajatia hmotného tela a má otvorenú cestu do "vyšších" sfér.
To všetko môžeme nájsť v biblii - aká je však pravda? Pravda je, podľa mňa, celkom inde.


75.
označiť príspevok

senzana
   16. 8. 2008, 16:46 avatar
niečo pravdy na tom bude  


76.
označiť príspevok

janyjany
   16. 8. 2008, 18:16 avatar
Kasafran - Táto téma nie je o judaistickej alebo kresťanskej eschatológii. Môžeš napísať, čo sa podľa Teba deje s človekom po smrti.


78.
označiť príspevok

kostička žena
   15. 9. 2008, 13:45 avatar
Podla mňa sa nič už nedeje, jednoducho telo sa rozloží a duša alebo ako to mám nazvať zmizne, odíde s telesnou schránkou. veď duša sa nezrodilaa zo dňa na deň ona sa vyvíja celý náš život formuje sa a to vďaka prostrediu v ktorom žijeme, ľuďom okolo nás a vďaka tomu čo sme v živote dokázali. tak načo nám je potom keď sa už ďalej nemôže rozvíjať?
jedine keby sme si zobrali kresťanskú teóriu o tom, že sa na zem vrátime.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:00,  12 , samozrejme vratane mna :-)
dnes, 20:59,  Neviem . Nejaka Inteligentna Sila ? Ani neviem , ako ho nazvat , lebo ludia nemaju dost...
dnes, 20:56,  Kto je podľa teba ten Pravý Boh?
dnes, 20:54,  Presne a Biblicky Boh to isto neni .Lebo jeho ,, dielo ,, umoznuje polemiku medzi veriacimi .
dnes, 20:53,  Biblia je kniha kde sa dozvedáš o Bohu... A aj o Jeho zámere z ľuďmi- teda clovekom
dnes, 20:52,  Nie su 2ja bohovia Je len JEDEN
dnes, 20:50,  Napriklad o tom , ze potrebujes spat , jest , pit atd . , nediskutujeme , pretoze Tvorca Vesmiru...
dnes, 20:48,  Grofik bujakom je to normalne ...
dnes, 20:45,  No ja len okrajovo medzi teba a tulla Lebo mi to pasuje : ak sú veci dané tak ich nemožno...
dnes, 20:41,  1/ Kesho u nas na druzstve maju tepleho byka trtkaju ho vsetci bujaci!!!Je to u teba normalne???:)))
dnes, 20:41,  To by znamenalo že nemožno ovplyvniť výsledok....
dnes, 20:38,  Čiže to mám chápať ako?
dnes, 20:31,  1/ Edko az Putin odpali 7000 jadrovych hlavic ani tanky ani lode ani stihacky ani ponorky a ine...
dnes, 20:30,  To , ze veriacich taketo otazky okolo Stvoritelovho Diela rozdeluju , iba dokazuje nepravost (...
dnes, 20:30,  215- Tull, rozumiem čo mi chceš povedať. Ja to nemám z vlastnej hlavy. Neviem teraz na...
dnes, 20:21,  1 ..Kesha a čo tvoj názor?
dnes, 19:35,  Nádhera
dnes, 19:29,  Pani fararka a dalsi , krasne biju do farizejov :-) Vynikajuca diskusia , skutocne sa oplati...
dnes, 18:53,  Andělský vodopád Americký letec Jimmy Angel letěl v roce 1935 nad džunglí ve...
dnes, 18:25,  Dvoch žoldnierov z USA odsúdili na 20 rokov za neúspešný pokus o únos venezuelského...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(182 159 bytes in 0,417 seconds)