hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Co rusi Jezis? 10-toro alebo Micvot 613 prikazov a zakazov.

príspevkov
10
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 29.2.2016 11:20 gabor
posledná zmena 3.3.2016 23:39
1
29.02.2016, 11:20
Podla mnohych krestanov nesme pod zakonom alebo nikto nemoze obstat prednim a snazia sa visvetlit versom Rim 10:4.--JE TO TAK?---Nerusi Micvot., 10-Toro zuzuje na 2.Cize zhrnuje do dvoch.PRECO SA MILIA KRESTANIA ZAKONOM 10-TORO--ZAKONOM MICVOT.
none
2
29.02.2016, 11:37
Ospravedlnujem sa vyslo to iste 2X.
none
3
29.02.2016, 12:35
Ak chceš opdoveď, napíš to po slovensky alebo anglicky, lebo tvoj jazyk v 1 nepoznám.
none
4
29.02.2016, 13:18
A milky 945 cize som napisal Madarsky? ty nevies coje MIKVOT 613 prikazov a zakazov.Madarsky neviem aj ked moje prizvisko je.CO JE NA TOM NEZROZUMITELNE. POD AKYM ZAKON KRESTANIA NEMOZU OBSTAT? CI JE TO 10-TORO ALEBO MICVOT-613 PRIKAZOV A ZAKAZOV.
none
5
29.02.2016, 13:56
Nie som si celkom isty, ci v 3 milky narazal na slovicko micvot, alebo na tvoju slovensku gramatiku...

Mitzvot nie je 613 prikazov a zakazov, maximalne tak "zakony".
Taryag (613) mitzvot (zakonov) je!
Tak ako mas bar mitzvah (chlapec/syn zakona/prikazani) / bat mitzvah (dievca/dcera zakona/prikaza) (nieco na styl birmovky/konfirmacie - osobne si myslim, ze je to to iste, v podstate ide o to ze sa chlapec ci dievca stavaju dospelymi a mozu citat z tory... u nas sa hovori tiez, ze je krestansky dospely)

mitzvot je plural od mitzvah


Teraz nieco k teme.. Ak chce niekto vyznavat judaizmus a nie je Zid, teda pre Zidov je gentile , tak mu staci dodrziavat 7 (Noeho) prikazov...
Zidia ako taki musia dodrziavat vsetky..

Nie je 10 viac ako 7?
none
6

5. 29.02.2016, 13:56

Nie som si celkom isty, ci v 3 milky narazal na slovicko micvot, alebo na tvoju slovensku gramatiku...

Mitzvot nie je 613 prikazov a zakazov, maximalne tak "zakony".
Taryag (613) mitzvot (zakonov) je!
Tak ako mas bar mitzvah (chlapec/syn zakona/prikazani) / bat mitzvah (dievca/dcera zakona/prikaza) (nieco na styl birmovky/konfirmacie - osobne si myslim, ze je to to iste, v podstate ide o to ze sa chlapec ci dievca stavaju dospelymi a mozu citat z tory... u nas sa hovori tiez...

29.02.2016, 14:38
Wolfe k 5 Micvot 613 prikazov --je 248 pozitivnich prikazov a 365 prikazov podla Talmudu----Pocet zakazov odvedeneho od poctu dni solarneho roku a pocet pozitivnich zase od kosti v tele. .Nejde oto Wolfe ide oto ze krestania si milia ze to nikdo nemoze dodrzavat lebo inac by bol ukamenovani za sabaty atd. DESATORO NEKAMENUJE nikoho ale MICVOT. CIZE Jezis prisiel z novym ucenim uz nekamenuje ale odpusta dava milost. RUSI sa nektore prikazi zakazi smrt a dava Milost. CIZE RUSI MICVOT kde bolo za nedodrzavanie Sabatu Smrt.Prostitutku nekamenuju odpusta.,atd. Naopak 10-toro nerusi len zhrna do Dvoch.Zdvoraznujem ze Jezis poucal zakonikov a farizejov ako sa ma dodrzavat Sabat (dovolene pomoct bliznemu ak je to nutne) No nerusi a v tom je rozdel.
none
7

6. gabor 29.02.2016, 14:38

Wolfe k 5 Micvot 613 prikazov --je 248 pozitivnich prikazov a 365 prikazov podla Talmudu----Pocet zakazov odvedeneho od poctu dni solarneho roku a pocet pozitivnich zase od kosti v tele. .Nejde oto Wolfe ide oto ze krestania si milia ze to nikdo nemoze dodrzavat lebo inac by bol ukamenovani za sabaty atd. DESATORO NEKAMENUJE nikoho ale MICVOT. CIZE Jezis prisiel z novym ucenim uz nekamenuje ale odpusta dava milost. RUSI sa nektore prikazi zakazi smrt a dava Milost. CIZE RUSI MICVOT kde bolo za ...

29.02.2016, 17:15
29 Ježiš odpovedal: "Prvé je toto: "Počuj, Izrael, Pán, náš Boh, je jediný Pán.
30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!"
= Desatoro 1 - 3

31 Druhé je toto: "Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto niet."
= Desatoro 4 - 10
none
8
02.03.2016, 16:30
Spravne Wolf a ako chces milovat Boha? Dobre si vistihol;tak ti polozim len jednu otazku? PLATI ZAKON O MODLARSTVE?
none
10

8. gabor 02.03.2016, 16:30

Spravne Wolf a ako chces milovat Boha? Dobre si vistihol;tak ti polozim len jednu otazku? PLATI ZAKON O MODLARSTVE?

03.03.2016, 23:39
8,......Gabor,...kto chápe podstatu tohto konania/modlárstva/ ,tak nepotrebuje nejaké usmernenie, Aj Ján v NZ napísal:"Dieťatka chránte sa modiel"! Preto je tvoja otázka pre mňa nepochopiteľná! A na druhej strane "modlárstvo" má dnes viac podôb.
Nie je to len o "sochách" ,...atd. Modlárstvo je preto dnes na vrchole!
none
9
02.03.2016, 23:00
Nebudes ma inych bohov okrem mna, neurobis si vyrezavanu atd.... ved to vsetci pozname..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 105 361 B vygenerované za : 0.162 s unikátne zobrazenia tém : 50 294 unikátne zobrazenia blogov : 889 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Ak niekto verí nikomu, raz niekomu veril až príliš.