Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

ČO ROBIŤ (časť II.): Aký ľavicový model je ideálny pre Slovenskú republiku?

36
reakcií
212
prečítaní
Tému 5. septembra 2020, 22:32 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 9. 2020, 22:32 avatar
(čČO ROBIŤ (časť II.): Aký ľavicový model je ideálny pre Slovenskú republiku?
4. septembra 2020
Ľubomír Jánošík, Marián Moravčík, Tomáš Klimek

Pokračujeme v zverejňovaní ankety DAV DVA, Čo robiť, ktorá vyšla v Ročenke DAV DVA 2020. Prvú časť nájdete tu.

Aký ľavicový model (ekonomický a kultúrny) je ideálny pre Slovenskú republiku?

Tomáš Klimek: Ak nedokážeme postaviť hrádzu konzumu skrze ideu dobrovoľnej skromnosti a nerastu (opozitum kapitalistickej ideológie trvalo udržateľného rastu), tak možností čo robiť veľa nezostáva. Dnes vidíme, že hoci sa celkom darí idei „etického kapitalizmu“, ktorá je nositeľkou inej kultúry, než bola typická „McDollar“ civilizácia 90. rokov, veľký pokrok to nie je, keďže sa pod rúškou eco-friendly etiky iba vytvára priestor pre vznik nových druhov tovarov a služieb – drahších, než boli tie typicky masovo-konzumné – čo iba zodpovedá novému rozdeleniu statkov v spoločnosti v prospech bohatých, keďže novozbohatnuvšia vyššia stredná trieda sa chce odlíšiť od plebsu – nie len výzorom či statusom ale trebárs už aj stravovacími návykmi. Vznikla nám už i sieť potravín, kde bežný smrteľník jednoducho nenakúpi (ekonomicky bude totiž rovnako rentabilné, keď si len bohatá menšina dopraje drahé produkty, ako keby si masovo dopriavali všetci za lacno – hoci to bude mať sekundárne negatívne dopady na hospodárstvo – tie môže zasa vyriešiť nastupujúca robotizácia). Ak by toto správanie malo naozaj želaný ekologický prínos, možno by som to bohatým aj odpustil, ale vidíme, že práve táto kasta ľudí dnes zároveň najviac cestuje po svete, lebo už nemá reálne za čo peniaze minúť a podieľa a tak významne na uhlíkovej stope skrze negatívne dopady leteckej komerčnej dopravy. Možno mal starý liberál Say pravdu v tom, že ponuka si vytvára svoj dopyt…

Vytvorené bohatstvo sa jednoducho musí minúť, ak ho ne-miniem ja, minie ho iný. Nestačí byť skromný. Museli by sme začať menej vyrábať, znižovať produkciu i rozsah ponúkaných služieb. A na to nikto nepristúpi, pretože by sa to dalo vy-nútiť jedine totalitnou cestou. Keď si predstavím takú idealizovanú anarchistickú alebo demokraticky-socialistickú víziu spoločnosti „bez donútenia“, a „násilia“, kde skromní robotníci žijú pospolu svoj plnohodnotný život v súlade s prírodou, slobodne pracujú, dobrovoľne si odriekajú a uvedomelo sa starajú o osud planéty, vidím za tým v pozadí len akéhosi drába, totalitný centralizovaný systém, ktorý dohliada na dodržiavanie „slobodnej“ skromnosti.

Paradoxne systém „gulášového socializmu“ (ako sme ho poznali z Maďarska), obecne považovaný za prejav rezignácie na možnosť demokracie a upevnenia totalitnej moci nad masami, môže byť menej totalitný, pretože ľudí skrze materiálne statky korumpuje a oni tak (aspoň pocitovo) konajú v jeho záujme dobrovoľne. Môžu tak žiť spokojnej-ší a menej frustrujúci život.

…slobodný konzum“ namiesto „drakonickej askézy“…
Tomáš Klimek

Je tu samozrejme ešte hľadisko prírody, pričom zvoliť si „slobodný konzum“ namiesto „drakonickej askézy“ je možné iba za predpokladu prudkého rozvoja výrobných síl a technológií prinášajúcich ekologicky udržateľné riešenia. Ekonomicky by takýto systém potenciálne mohol byť hybridom medzi trhom a plánovaním. Hoci osobne by sa mi páčila spoločnosť založená čisto na plánovanej ekonomike, pretože trh je abstrakcia (podobne ako Boh – pri všetkej úcte a rešpekte k veriacim), na ktorú sme už dnes, z hľadiska vyspelosti vedy a výpočtových technológií, trochu priveľkí.

Človek je sebauvedomením prírody a je teda povinný prevziať na seba jej úlohu, nie sa pavedecky vyhovárať na prozreteľnosť a „trhové mechanizmy“, ktoré sú v skutočnosti len sústavou jednotlivých vzťahov medzi konkrétnymi ľuďmi. V minulosti tieto nebolo možné v ich komplexnosti technologicky zaznamenať a prognózovať. Veď neboli ani kalkulačky. Dnes?

Branislav Fábry: Pre SR nie je ideálny žiadny z uvedených modelov, každý má svoje nedostatky a aj škandinávsky model prešiel v posledných rokoch mnohými negatívnymi zmenami. Treba nájsť vlastný model, ktorý bude v mnohom inšpirovaný cudzími vzor-mi, ale bude súčasne v súlade s národnými tradíciami a reáliami na Slovensku. Národný, sociálny a kresťanský ako základné piliere pre ľavicu však vôbec nestačia, ja by som pred ne zaradil hodnotu spravodlivosti a najmä hod-notu mieru. Mier je práve dnes nanajvýš dôležitý. Musíme si uvedomiť, že v súčasnej Európe rastú výdavky na zbrojenie, ktoré akiste povedú k novým vojenským dobrodružstvám veľmocí. Avšak nové intervencie mimo Európy prinesú len ďalšie problémy, napr. opakovanie masovej migrácie. Takisto zbrojenie v oblasti jadrových zbraní, rušenie zmlúv o ich limitácii zo strany USA či šírenie nenávisti voči oblastiam sveta s inou kultúrou (najmä Rusko alebo Čína) kvôli predstave o nadradenosti nášho politického systému sú vážnou hrozbou aj pre nás samotných. Treba budovať kultúru mieru a úcty aj voči štátom, ktoré fungujú inak ako tie európske.

Marián Moravčík: Na Slovensku nie je ľavicová politická sila, ktorá by reálne mohla implementovať „svoju“ ucelenú predstavu o ekonomickom modeli pre hospodárstvo republiky. Okrem iného to komplikuje aj naša realita integrácie v EÚ, závislosť nášho hospodárstva od exportu a fakt, že podstatná časť hospodárstva je v rukách zahraničných vlastníkov alebo domácej oligarchie, kto-rá sama seba považuje za nadnárodnú. Podľa mojej mienky je nutné uvažovať oportunisticky a postupovať cestou najmenšieho odporu, ale vytrvalým tlakom – evolučne. Myslím, že schodnou cestou by bolo snažiť sa získať kontrolu nad štátnym sektorom a tento budovať ako kolektívnu alternatívu existujúcemu súkromnému sektoru. Vo svete existujú príklady, že to funguje a súkromný sektor to akceptoval. Treba sa pripraviť na veľmi dlhodobú a vytrvalú aktivitu týmto smerom, tá zaručene prinesie výsledky, ale len pomaly (overtonovo okno naopak).

Ľubomír Jánošík: Ak si myslíme, že vonku na nás čakajú správne riešenia tak sme ved-ľa. Obyčajní ľudia, ktorí sa politike nevenujú, nechcú premýšľať v rozmedzí hraníc ideológie a nechcú počúvať o modeloch, či – izmoch. Chudoba a beznádej na Slovensku, zabíja oveľa viac, ako alkohol alebo obezita, čo potvrdzuje známy odborný magazin The Lancent. Zvdrejnili štúdiu, podľa ktorej chudobní ľudia žijú v priemere o dva roky kratšie, ako materiál-ne dostatočne zabezpečení. Zákonodarcovia ignorujú tieto argumenty a reformy sú naviazané na liberalizáciu trhu. V protiklade s globalizáciou, by mohli byť na mieru prispôsobené regionálne riešenia, posilňujúce súdržnosť, odstraňujúce chudobu, zlepšujúce sociálnu infraštruktúru a ekologickú ohľaduplnosť.

Pokračovanie nabudúce…

Ročenka DAV DVA je stále k dispozícii v kníhkupectvách.


2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 9. 2020, 09:51 avatar
Čo je to ľavica?


3.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 9. 2020, 09:56 avatar
Toto sa o tom píše:
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 10:09 avatar
Len dve strany kanidovali do snr ktore boli ľavicove . Smer a progresívne slovensko. Len pre zaujimavosť kasafran netaji svoju nachylnosť k fašistom inak povedane k extremnej pravici.


5.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 9. 2020, 10:14 avatar
A preto je dnes rozdeľovanie na ľavicu a pravicu veľmi málo vypovedajúce, až zavádzajúce. Myslím, že by sa už voči súčasnosti ani nemalo viac používať.
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:17 avatar
To delenie je stále dôležité, pretože vypovedá čo-to o danej strane. Napríklad či kladie dôraz na súkromný kapitál alebo na pracujúcich, ktorí nevlastnia kapitálový majetok, ale sú len bežnými zamestnancami.


9.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 9. 2020, 10:20 avatar
Že by Progresívne Slovensko kládlo dôraz na pracujúcich a bežných zamestnancov?


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:24 avatar
Era, chybne reaguješ, lebo šípka z príspevku smeruje k môjmu príspevku. Oprav sa, pretože tento blud šíri Osvietený, ktorého obhajuješ.


11.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 9. 2020, 10:26 avatar
Ja obhajujem aj teba aj Wikipediu. Wikipedia tvrdí, že PS je ľavicová strana a ty tvrdíš, že ľavicové strany kladú dôraz na bežných pracovníkov.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:29 avatar
Lenže to tvrdí Osvietený v tejto diskusii, že PS je ľavicová strana. Ja to netvrdím, ja tvrdím, že i tieto strany a hnutia sú ľavicové: Socialisti.sk a Solidarita - hnutie pracujúcej chudoby, čím som upozornil Osvieteného, že tára o ľavici na SR, čo sa týka volieb do NR SR.


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:30 avatar
I tieto, znamená, že dnes sa strana SMER - SD hlási k ľavici.


15.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 9. 2020, 10:33 avatar
Osvietený si to iba prečítal na Wikipedii


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:35 avatar
A ja som ho len upozornil. Niekde sa to musel dozvedieť.


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:31 avatar
Hnutie Progresívne Slovensko je súčasťou Aliancie liberálov a demokratov za Európu. www.progresivne.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:15 avatar
Tak to máš pramálo znalostí o politike. Do NR SR kandidovali aj tieto ľavicové strany: Socialisti.sk a SOLIDARITA – Hnutie pracujúcej chudoby.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:20 avatar
Pre nevzdelaného Osvieteného: Hnutie Progresívne Slovensko je súčasťou Aliancie liberálov a demokratov za Európu. www.progresivne.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 14:03 avatar
Progresívne Slovensko (neoficiálna skratka PS) je sociálnoliberálne (ľavicovo liberálne)

Progresívne Slovensko sa profiluje ako centristické, liberálne a proeurópske hnutie spájajúce umiernenú ľavicu a pravicu. V ekonomickej oblasti hnutie presadzuje „racionálne a pragmatické riešenia“ z oboch táborov politického spektra a v kultúrno-etickej oblasti zastáva liberálne postoje. Základnými hodnotovými východiskami sú „liberálna demokracia, sloboda, ľudská dôstojnosť, rovnosť, spravodlivosť, udržateľný rozvoj, európska a medzinárodná spolupráca“, ktoré sú zároveň podľa PS nevyhnutnou podmienkou pre „vybudovanie moderného, otvoreného, solidárneho a európskeho“ Slovenska.

Hnutie je často prirovnávané k francúzskemu centristickému hnutiu En Marche!, ktoré založil v roku 2016 francúzsky prezident Emmanuel Macron.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 14:12 avatar
Veď ty si taký hlúpy ako Kasafran, máš to tam napísané, ale nečítaš to. Si bezmozog, vieš len tupo kopírovať. Máš tam jasne napísané: a“ z oboch táborov politického spektra a v kultúrno-etickej oblasti zastáva liberálne postoje.

Z oboch táborov. A teraz choď do oboch táborov, sprav si tam párok v rožku, a k tomu hot-dog.      

Pritom výdatne ignoruješ fakt, že hnutie Progresívne Slovensko je súčasťou Aliancie liberálov a demokratov za Európu. A na kandidátke bola so SPOLU. To ti tak veľa treba napísať, aby si uznal, aký si hlúpy?


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 14:17 avatar
Veľmi jasná veta: Progresívne Slovensko sa profiluje ako centristické, liberálne a proeurópske hnutie spájajúce umiernenú ľavicu a pravicu.

Skopírovať ju Osprostený vie, ale význam vety už nevie pochopiť. Nech sa doučuje u svojej matky učiteľky.     

Čo znamená centristická.


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 14:24 avatar
Lemmy liberal znamená slobodný

Liberalizmus je:

všeobecne: zhovievavosť, zmierlivosť, tolerancia voči iným názorom či ideológiám

Liberalizmus stojí v protiklade s totalitou.

Sociálny liberalizmus

Sociálny liberalizmus (nazývaný aj ľavicový či nový liberalizmus) je ideológia blízka politike európskych sociálno-demokratických strán. Presadzuje pomerne veľké zásahy do štátnej ekonomiky, vysoké dane a starostlivý štát – welfare state. To znamená, že sociálni liberáli väčšou mierou obmedzujú ekonomickú slobodu, ale rovnako ako klasickí liberáli a libertariáni presadzujú pomerne veľkú osobnú slobodu.

V Európe sa zväčša ľavicoví politici za liberálov nepovažujú, aj keď i tu existuje alebo existovalo niekoľko sociálne liberálnych strán, ako príklad môžeme uviesť už zaniknutú českú stranu Občianske hnutie.

Tak ako bol klasický liberalizmus v 19. storočí úzko zviazaný so vznikom priemyselného kapitalizmu, názory moderných liberálov súvisia s ďalším rozvojom industrializácie. Industrializácia priniesla niektorým ľuďom obrovské bohatstvo, ale jej sprievodným javom boli tiež chudobné štvrte, bieda, nevedomosť a chudoba. Podľa názoru sociálnych liberálov nebol už minimálny štát z klasickej teórie schopný napraviť nerovnosť vo vnútri občianskej spoločnosti a na zabezpečenie skutočnej slobody musel štát nivelizovať príjmy občanov. Moderní liberáli preto začali obhajovať ideu intervencionistického štátu.

Vo vyspelých krajinách, ako napríklad vo Švajčiarsku, sa presadila táto definícia liberalizmu:

Sloboda a zodpovednosť – pre každého bez rozdielu. Sloboda a zodpovednosť ako ekonomická, tak politická, tak sociálna.

Títo liberáli ju považujú za jedinú alternatívu k trhovému fundamentalizmu
Súhlasí ondrej61


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 14:26 avatar
Bezmozog, ale nevieš nijaký sa ospravedlniť za šírenie bludov o akejsi ľavicovosti.


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 14:27 avatar
Moderná ľavica

Kým Smer od tém typických pre ľavicu (odluka cirkvi od štátu, práva homosexuálov) uhýbal naučeným mottom „Slovensko má iné problémy“, nová strana na ľavicovom spektre – Progresívne Slovensko – postupuje odlišne.

„Smer a PS sú dva typy ľavice,“ hovorí politologička Malová. Kým strana Roberta Fica je staromódna ľavica, ktorá sa opiera o populizmus a istý druh „opatrovníctva“ zo strany štátu, druhá je liberálna a miesto sociálnej skupiny chce osloviť najmä jednotlivcov.

„PS sa zameriava na riešenia jednotlivých verejných politík, na kvalitu vzťahu medzi občanmi a štátnymi inštitúciami. To Progresívne Slovensko spája s modernými ľavicovými stranami – európskymi hnutím progresivistov,“ vysvetľuje Malová.

Proti slovenskej tradícii

Ľavicovo-liberálny potenciál voličov PS, ktorí na Slovensku žijú, bude podľa politologičky približne 10 percent: kmeňoví voliči Smeru k novej strane na ľavicovom poli totiž neprídu.

„Progresívne Slovensko sa hlási k hodnotám liberalizmu, slobode jednotlivca. Smer toto nespomínal nikdy,“ hovorí politologička.

„Kým Smer robí ľavicu presne tým spôsobom, aký na Slovensku vždy fungoval, PS chce byť ‘štandardnou‘, liberálne-ľavicovou stranou,“ vysvetľuje Cíbik.

To však na Slovensku dosiaľ nemá tradíciu. Sám Cíbik vraví, že na úspech či neúspech nového projektu je mimoriadne zvedavý.

„Jedna vec je, k čomu sa strana hlási a ako verejne politicky profiluje. Druhá, čo konkrétne spraví, keď sa dostane k moci. Uvidíme,“ uzatvára politológ Cirner.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 14:28 avatar
Osprostený, veď ja robím všetko pre to, aby som vám z bezmozgu vymyl tie bludy o ľavicovosti. Tebe i Ondrejovi, ktorý ako pes ti dáva slepo súhlasy. Ani nevie, s akými nezmyslami súhlasí. Opravte si poriadne názor na PS.


34.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 9. 2020, 14:33 avatar
haf, haf   


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 14:36 avatar
Brešeš, lebo si prichytený pri nemyslení.


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 14:34 avatar
Lemmy ty si sa ešte fakt nezavesil ? Minule si sa tu vyhrážal že u vas máte taku tradíciu po tom ako ti nohu odrezali a kovidom si ochorel         


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 14:37 avatar
Nelogický faul, argumentum ad hominem používajú len mentálne zaostalí mrzáci ako si ty.


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 10:35 avatar
Zrozumiteľná pravica je SaS. Denník Pravda napísal: Pomaly a nenápadne Richard Sulík vtláča pečať tejto vládnej koalícii a vnáša do nej filozofiu svojej strany, ktorá sa dá zhrnúť do jedného ústredného motívu: menej štátu.

Teraz ja: Menej štátu znamená posilnenie súkromného kapitálu. Väčšia liberalizácia kapitálového trhu. Čo sa dá, treba prenechať súkromníkom, teda kapitalistom, lebo podľa pravice oni najlepšie vedia hospodáriť, a najlepšie vedia, čo potrebujú chudobní ľudia.


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 9. 2020, 11:31 avatar
Je docela úsmevné sledovať kapitalizmofíliu od indivídua bytostne závislého na ľavicových sociálnych dávkach.  
Súhlasí Osvietený


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 13:59 avatar
Je zábavné sledovať reakciu hlupáka, ktorý nechce pochopiť, že som len poskytol vysvetlenie o pravici, pretože ako idiot sa tu pýta, že aký je rozdiel medzi ľavicou a pravicou.            


18.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2020, 10:48 avatar
(3,5) Era,
treba si nám uvedomiť, že najväčší a možno najvyšší extrapravicový antikomunistický sionfašistický troll tohto DF Dosvietený bol už od svojho útleho detstva materinskou výchovou pripravovaný na neľútostný boj najmä proti komunistom a Slovanom...
Pritom je skutočne zaujímavé, ako hlboko má vštepenú a zakorenenú nenávisť proti Rusom napriek tomu, že tam, ako aj v ostatných socialistických štátoch strednej a východnej Európy, sú už vyše 30 rokov odstavení od moci...


20.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 9. 2020, 11:33 avatar
Osvietený je ľavičiar. podporuje LGBT, potraty, je to liberál a zbožuje neomarxistickú EU. Každý ľavičiar je za členstvo v NATO, číta Denník N a podobne... To je Osvietený!


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 12:57 avatar
TvojOponent19

Ja nepodporujem . LGBTI . To že nehádžem kamene napríklad po dvoch lesbičkách a tolerujem ich , lebo naozaj nemám prečo ich netolerovať neznamená , že niečo podporujem . Ale iba rešpektujem .

Nepodporujem potraty ani potratovú turistiku ktorá by zo zákazom potratov prišla a ktorú poznáme z iných krajín.

Nezbožnujem EU i keď som hrdý Europan s občianstvom EU .
O tom či i Slovensko bude členom najelitnejšieho klubu na svete EU rozhodli ludia v referende s 92 % ZA. k tým 92 patrím i ja ale rešpektujem i tých necelých 8 % ktorí si mysleli , že Slovensko by sa malo uberať cestou Ukrajiny , Moldavska či Bieloruska .

Za členstvo v aliancii kolektívnej obrany je každý racionalne mysliaci človek . Totiž nič ine neexistuje pri velkosti krajiny akou je Slovensko iba kolektívna obrana alebo bezbranosť .
Všetci ľavičiari chcu členstvo v nato
    
Taký prieskum nemám                   
Každopadne jeden mám 100 % komunistov by chcelo z nato vystupiť .

Dennik N nemám predplatený a preto ho nemám ako čítať i keď sa sem tam utržky člankov dostanu bezplatne von .
Dezinformačne stranky su zdarma a tak zoostan v klude .

Každopadne sa môžem stotožniť že najväčšie percento kauz odhalil kvalitnou investigatívov dennik N a aktuality.sk

Presne Nula percent kauz odhalilo 200 dezinformačných webov . Čo je i logické nič neodhalujú a správy si proste vymýšlajú .

Pre príklad

Hlavné správy
Hlavné správy spolupracujú s občianskym združením Slovensko-ruská spoločnosť Jána Čarnogurského. Pre Hlavné správy tiež pod pseudonymom Eugen Rusnák píše Rus Jevgenij Paľcev z ruskej propagandistickej štatnej agentury SPUTNIK platenej RF

Denník šíri aj dezinformácie ohľadom slovanskej kultúry, napr. že je staršia ako v skutočnosti alebo lepšia ako ostatné kultúry. Táto forma ovplyvňovania prostredníctvom kultúrnej identity je súčasťou ruskej informačnej vojny.

V roku 2016 napríklad recyklovali hoax, že „Putin vytláča dolár zlatým rubľom“, pričom tvrdili, že Rusko ako odvetu za západné sankcie prestane robiť obchody v dolároch, čím zasadí tvrdý úder Američanom.

Fungovanie Hlavných správ, nemá žiadnu editorskú spätnú väzbu a žiadne overovanie faktov .

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 13:43 avatar
OZNAM!

Rozprávajme sa s nimi, diskutujme, presviedčajme. Demokracia je dialóg. Presvedčme ich argumentáciou.

Je to iba ich názor.

Vpred!

KONIEC OZNAMU!OZNAM!

Rozprávajme sa s nimi, diskutujme, presviedčajme. Demokracia je dialóg. Presvedčme ich argumentáciou.

Je to iba ich názor.

Vpred!

KONIEC OZNAMU!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 9. 2020, 11:34 avatar
No a čo je to teda ľavica? A pravica? A čím sa líšia?


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 9. 2020, 14:28 avatar
Sulík označil Progresívne Slovensko za ľavicu. Štefunka to rozladilo

Napravo od vás je len Kotleba, povedal predseda Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko lídrovi SaS Richardovi Sulíkovi.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2020, 14:30 avatar
Lebo Sulík.     

Keď ti niečo povie mimozemšťan, tiež tu budeš kotkodákať.      

Základ spočíva v tom, že sám nevieš myslieť, si ako mentálny invalid odkázaný na cudzie názory, lebo sám si vlastný názor nevieš vytvoriť. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:55,  čomu nerozumiem, tomu neverím....Vieš vôbec čo tým hovoríš Shagara?.....Ved ty tým...
dnes, 01:43,  7, ... robíš šaňovi *53 kuriéra? UPS *21
dnes, 01:41,  6, .... to je pravda čo píšeš z Biblie, .... lenže tí "maličkí" nepoužívajú...
dnes, 01:28,  25, ...... ono len, čo ľudia počujú ten hlas Boha a nasledujú ho tam, kam ich vedie, ......
dnes, 01:27,  ups :)
dnes, 01:26,  Dnes sa vo všetkých kostoloch na celom svete čítalo toto evanjelium: Ježiš v tej hodine...
dnes, 01:17,  Bez pýchy no, tak vmprvom rade musia počuť o Ježišovi, ako zastúpil hriešnikov na kríži....
dnes, 01:08,  4, .... teda, neprežijem?*15 A tie gate neberieš?*13*39 Sú aj s tým hnedým pásikom...
dnes, 01:05,  Augustín aj napísal: .... "Čomu nerozumiem, tomu neverím" !...
dnes, 01:02,  23, .... nie, to som nepovedal. Aj ja som bol ako katolík biblicky nevzdelaný! Však takých...
dnes, 01:00,  Tvoje meno nie je zapísané v KNIHE ŽIVOTA ;) https://www.dzio.sk/hof ;)
dnes, 00:58,  Táraj si len, maličkému si nepomohol ;)
dnes, 00:55,  1, .... ak sú naozaj svedkovia Boha Biblie, Jehovu, ..... hádaj, ako by sa dal potom...
dnes, 00:48,  Ale tak vadí Shaga, keď neveria pravdivo, ale to neznamená, že sa s nimi nerozprávam. .. a...
dnes, 00:47,  7, .... ked zomriem odkážem ti moju urnu s prachom!*10*15 A mám ešte aj jedny spodne gate, s...
dnes, 00:44,  Či len Jehovisti?
dnes, 00:44,  Od čecha: Když slunce zapadá....
dnes, 00:43,  1, ... a vieš že aj ježiš mal "svojho Boha"? Ale ak by bol on Bohom, ... môže...
dnes, 00:42,  P.S. pod tým svetlom asik nebolo myslené nič magické. .. =))
dnes, 00:41,  Starajte sa o svoju myseľ. Vyprázdňujte ju každý deň od zbytočných nánosov ako...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(134 107 bytes in 0,239 seconds)